d „Ik ben bang dat Kees in het niet zal vallen' 1 Prestaties herenzaalhandbalteam in opgaande lijn: zege op Noorwegen ELK JAAR 33.000 BABY'S TE VEEL AMATEURBOKSERS TOONDEN TALENT Doelman Van Noessel uitblinker D 66 in rapport: Per gezin niet meer dan drie kinderen Gevaren voor klimaat bij omlegging Russische rivieren Topscorer Osgood in Engelse selectie 5INSDAG 24 FEBRUARI 1970 DE LHID6E COURANT PAGINA T du' OORD WIJK Kees Karstens zit j» een telefoontje te wacliten van Iparta. Vorig jaar speelde de kleine Joordwijker een oefenwedstrijd tegen !W. Er volgde een gesprek, maar Rotterdamse eredivisie toonde zich aarin zo weinig meegaand, dat Kees ïaar van het betaalde voetbal afzag, verdiensten („als B-speler verdien minimaal tweeduizend golden. Een vonnen wedstrijd levert tachtig gul- op, maar heb je een slechte maand i verdien je niets") waren weinig anlokkelijk en het bepaald niet en- housiaste Sparta wenste bovendien iet de moeite te nemen om een kamer zoeken. Was het verwonderlijk dat es van de sprong naar hoger sferen Ik heb gezegd liever nog een jaartje wachten. Dit jaar zouden ze me nog de gaten houden. Ook bondscoach terk heeft het me sterk afgeraden de wedstrijd vorig jaar tegen Saar- ind. Hy vond dat ik beter nog even- zou wachten en moest proberen amateur bij Sparta te komen." !et is echt niet alleen een kwestie egoisme dat Hilversummer Evert terk een dergelijk advies geeft: Technisch is het een leuk spelertje", [et verkleinwoord wordt extra geac- mtueerd. Sterk gaat daarbij uit van et weinig imposante postuur van die een gewicht van 65 kilo ver over een lengte van 1.68 meter Indien hij niet goed onder handen geT nen wordt, dan ben ik bang dat hij het niet valt. Hij is nog iets te iringerig. Hij houdt het spel nog te ort. Het is geen jongen, die met een inge pass het spel kan opengooien. en jongen, die het bij ons :uk doet maar het betaalde voetbal gt toch echt wel een paar klassen oger". Evert Sterk wil zich niet al binden aan deze woorden en raan toe dat in het verleden mgens uit het zaterdagvoetbal over- estapt zijn naar de zondagafdeling, de hoge verwachtingen niet inlos- (,,als voorbeeld zou ik willen noe- i Hoekema"), terwijl anderen zich s van alle sombere voorspellingen waar maakten. „Een jongen als [enk Kiel zou heel goed kunnen mee- aar hij wil niet over. Een )eler als Grr indijk doet het trou- bij Elinkwijk ook heel goed", [antoorbediende Karstens vindt het jlf geen belemmering dat hij van na- e klein is: „Ik kan goed incasseren goed mijn zelfbeheersing bewaren. Wel is het zo dat er niet snel iets van je aangenomen wordt. Soms geef je een wenk aan je collega's en dan is het gauw „hou je bek dicht, bemoei HONKVAST Honkvaste Karstens, die vorig jaar overstapte van SJC naar Noordwijk, wordt er niet snel door van de wijs gebracht. Hij is zelfverzekerd genoeg, praat vlot en zegt zich ook niets aan te trekken van de opmerkingen, die het Noordwjjkse publiek het veld op- slingert: „Noordwijk heeft een kritisch publiek. Gaat het even mis dan hoor je meteen, „Kees of Albert, moet jij nou naar Sparta of Ajax?" Dat doel mij helemaal niets. Albert trekt het zich erger aan en Ted (Lumondoing die aan het begin van het seizoen het voorbeeld van Kees navolgde en het zwartwitte tenue met het roodwitte tricot verwisselde J.P.onze rech tervleugelspeler hoort alles precies. Je ziet ze meteen duikelen, omdat ze zich alles aantrekken". Hoe onsympathiek zo'n houding ook mag lijken, het bete kent toch een uitdaging, een beproe ving van het moreel, waarop de „ver wende" toeschouwers in de profsta dions zo vaak een aanval doen. Of Kees daarmee rekening te houden heeft? Sparta heeft sinds de confron tatie vorig jaar toen de trainer van RVVH zijn Spartaanse vriend Zonne veld tipte, die samen met de toen malige trainer van de Kasteelbewoners naar de badplaats toog om de vriend schappelijke ontmoeting Noordwijk ZW te bekijken, niets meer van zich laten horen. Daarnaast zqn er de reis- perikelen: „Rotterdammers beschou wen het vaak als een schnabbeltje. Zij gaan om zeven uur de deui- uit en zijn vijf minuten later op het veld. Ik zou eerst een baantje moeten zoeken in Rotterdam. Het zou wel gaan als ik een A-contract zou kunnen krijgen. Nu zou er geld bij moeten, zoals dat bij 60 pet. van de betaalde spelers vol gens mij het geval is". MARIJT/VAN KESTEREN By zgn berekeningen slaat Kees de aanloop, het B-elftal dat voor de mees ten niet meer oplevert dan een B- contract, over. Hoe ziet hij de reserve teams: „Ze staan niet op 'n hoog peil, uitgezonderd dan topelftallen, zoals Ajax. Meestal gaat er maar een naar het eerste elftal. De rest wordt afge voerd naar een tweede-divisieclub en dan moet je maar zien dat je er komt Ai ziet hij dan niet al te hoog op tegen deze teams, het feit dat de „scouts", in dit geval de voorzitter van RWH, hem opmerkten, ervoer hij als een grote verrassing: „Ik speelde een sei zoen in het eerste team. Ik vond het al fantastisch dat ik met de zaterdag cracks speelde. Dat m'n naam in de krant stond. Jongens uit de stad staan immers meer in de belangstelling. Dat had lk nu met die topwedstrijden, zo als tegen een Zwart Wit en een RWH. Bij Noordwijk zie ik trouwens nog wel meer jongens weggaan. Anton Marijt en Jaap van Kesteren bijvoorbeeld". Noordwijk heeft al eerder talenten zien vertrekken. Map Marijt (Telstar en ZFC) en Piet v. d. Lippe (La Gantoise België). Beide, stevige, knapen, zagen hun dromen niet vervuld. Nu staan weer twee knapen te trappelen. Twee wel heel tengere voetballers: Kees Karstens en Albert Spaanderman. Wat staat hun te wachten? Als zesde volgt morgen in deze talen- AZ's keeper Gerrie Vooys. 5. KEES KARSTENS (Van onze sportredactie) KRIMPEN AAN DE IJSSEL De loting van de Internationale Handbal Federatie die Nederland in de kwalificatiewedstrijden voor het toernooi om het wereldkampioenschap tegenover West- Duitsland plaatste is zeer onrechtvaardig ge weest. Nederland speelde de eerste wedstrijd gelijk en verloor de tweede en haalde daardoor de eindronde niet. In de afgelopen vijf dagen heeft Nederland drie wedstrijden gespeeld tegen ploegen die wel in het eindtoernooi mogen uit komen, twee tegen Frankrijk (een gewonnen, een verloren) en gisteravond tegen Noorwegen. Hel werd in de bomvolle, uitverkochte sporthal van Krimpen aan de IJssel (800 toeschouwers) de klap op de vuurpijl: een overwinning met 1211. Twee jaar geleden, toen de Tsjech Mraz zijn werk als bondscoach begon, verloor Nederland met 1813 van Noorwegen en ruim een jaar ge leden wonnen de Noren nog in Oslo met 2412. De groeiende kracht van het Neder landse herenzaalhandbal is evident, maai zonder de in zijn allerbeste vorm ver kei ende doelman George van Noessel zoi Nederland ook nu tegen de Noren weer kansloos zijn geweest. En juist aan de sterkte van Van Noessel heeft Mraz niet veel kunnen doen, want hij is altijd al een „wonderdoelman" geweest. Op de kwaliteiten van Van Noessel is weer een groot beroep gedaan. De Noren waren sneller, speelden gevarieerder, kregen veel meer kansen aan de cirkel, maar werden steeds weer gestopt door de weergaloze, rijzige, Arnhemse onder wijzer. De grootste verdienste van Mraz is, dat hij zijn ploeg bestand heeft ge maakt tegen een keihard verdedigende ploeg als die van Noorwegen en dat hij de slagvaardigheid van spelers als Eddy Hiensch en Kees Keizer (beiden Niloc) ongeschonden heeft gelaten-. Begenadigd Nederland begon geweldig. Een razend snelle combinatie tussen Keizer en Hiensch ontwrichtte de Noorse ver dediging onmiddellijk na het begin- signaal. De openingstreffer van Hiensch stimuleerde de ploeg. Binnen vijf mi nuten vergrootten Keizer, weer Hiensch en Muyres de voorsprong tot 40. Deze marge was te groot. De Noren, die gevarieerder speelden, kwamen terug tot 2—4, waarna Schrik de stand op 52 voor Nederland bracht. Nederland was, tegen de aggressieve Noorse verdediging, voorlopig uitgepraat. Dertien minuten lang scoorde de ploeg, die aanvallend geleidelijk in een veel minder hoog tempo ging spelen dan de Noren, niet. Een gat in de verdediging was niet te maken. Pas na vijf achtereenvolgende Wereldrecord elkaar de hand boven het hoofd houden (Van een onzer verslaggevers) ALKMAAR Enige merkwaardige wereldrecords zijn cr dit weekeinde gevestigd tijdens een groots opgezet te 50 uur durende manifestatie van de katholieke ontbijtclub in samen werking met de Stichting Nieuw Wereldrecord. In het pand van de studentenvereniging „Thomas" in Amsterdam, vestigden de Alkmaarse free lance-fotograaf Ed Lobman en de Amsterdamse student sociologie Jaap van der Rest het wereldrecord: elkaar de hand boven het hoofd houden. Zij verwierven dit bewijs n het record na 2 uur, 22 minuten 22 seconden. Er speelden zich meer zonderlinge gebeurtenissen af in het studenten- gebouw. Vic van de Rijp uit Amster dam liep 5.17 uur rond in een grote pan soep. Hij vestigde op spectacu laire wijze het record „in de soep lopen". De schrijver van kinderboe ken Bouke Jacht uit Amsterdam, zette het wereldrecord voorlezen met grafstem uit eigen werk op zijn naam. Drie uur en 25 minuten lang bracht hij de meest sonore klanken ten gehore. Rudolf Goedknecht even eens uit Amsterdam, vestigde het record rondjes rijden op de fiets met een maximum draaicirkel van 2.85. Hij draaide liefst 1.039 rondjes. Eni ge andere wereldrecords, die werden gevestigd waren: „niks zeggen" door drie personen: 1.05 uur tweemaal, op elkaar rekenen": 2.53 uur en „mee lopen" 4.13 uur. Na een pseudo religieuze dienst in de kapel van de insekten-sekte waai de dikste inwoner van het land sprak en iedereen bla-bla-bla-zong, werden de getuigschriften aan de wereldrecordhouders over handigd. (Van onze parlementaire redaktie) DEN HAAG Elk jaar worden in ons land 33.000 babies teveel geboren. Voor de toekomstige leefbaarheid in ons land is daarom een doelbewuste bevol kingspolitiek van de overheid noodzake lijk. Dat is de mening van D'66. neerge legd in het rapport: Democratische Be volkingspolitiek. Het rapport zal worden besproken op een programcongres van D'66. dat 3. 4 en 5 april in Rotterdam wordt gehouden. De 33.000 „ongewenste" babies zijn de kinderen die worden geboren in gezin- nene waar al drie kinderen zijn. Van de vrouwen moet, volgens D'66 twintig procent het gedrag veranderen. Dat zijn de vrouwen die in de categorie: vier of meer kinderen vallen. Als de bevolking van ons land in het huidige tempo blijft doorgroeien, aldus het rapport, zullen er in 2060, dertig tot 45 miljoen inwoners zijn. Het is ge wenst, dat het aantal inwoners op een stationair niveau komt. Voorwaarde daarvoor is een daling van het aantal geboorten. Drie kinderen per gezin zou uitgangspunt moeten zijn. De overheid zal volgens D'66 een actieve bevolkingspolitiek moeten voe ren. waarbij ondermeer gedacht wordt aan ruime voorlichting over de gezins planning. Het gebruik van anti-con ceptiemiddelen en technieken dient te worden gestimuleerd. Meer aandacht dient te worden besteed aan de moge lijkheden van vrijwillige sterilisatie. De wettelijke bepalingen ten aanzien van de abortus zouden volgens D'66 moeten worden opgeheven. Ook in het onder wijs zal de voorlichting over anti-con ceptie een plaats moeten krijgen. De kinderbijslag en de kinderaftrek in de belastingen dienen te verdwijnen. Discriminatie ten opzichte van de onge- huwden en kinderloze echtparen bij voorbeeld in de belastingwetgeving en bij woningtoewijzing acht D'66 ver werpelijk. De inschakeling van gehuwde vrou wen in het arbeidsproces moet worden gestimuleerd. Werkende vrouwen zullen minder behoefte hebben ban meer dan 2 of 3 kinderen, zo wordt gemeend. Gevreesd wordt dat op de duur onaan vaardbare toestanden zullen ontstaan als de huidige bevolkingsgroei niet door een actieve politiek wordt afgeremd. In het Academiegebouw van de Leidse Universiteit, Rapenburg 73, organiseert het Leids Academisch Kunstcentrum van 20 februari tot en met 18 maart een tentoonstelling van tekeningen, gou aches, grafiek en enkele plastieken van Jiep Goeting. Dertig Katwjjkse kotters hebben af gelopen weekeinde tevergeefs ge zocht naar overlevenden van de Katwijk 103 Wimdie zaterdag ten noordoosten van Terschelling is vergaan. Wel werden gisteren nog resten van het scheepje gevonden. Zo bracht de KW 149 stellingplaten en lastplanken van de vergane kot ter binnen en de KW 117 (zie foto) twee reddingsvlotten. LONDEN (AP) De Sovjet-plannen om drie grote Siberische rivieren die nu naar de Poolzee stromen, een monding in het zuiden te geven, zouden tot klimaatsveranderingen in de gehele wereld kunnen leiden. Dit is de mening van Hubert Lamb, een klimatoloog van de Britse meteoro logische dienst, die in een vraaggesprek zei: „De omlegging zal tot .gevolg heb ben dat de klimaatgordels in de wereld verder naar het noorden worden ver schoven. Dit zou kunnen betekenen dat het weer van de Middellandse Zeelan den Noordafrikaans wordt en dat het weertype van de Middellandse Zee zich verder in noordelijke richting in Euro pa verplaatst. Er is gemeld dat de Russen begonnen zijn met een project van 15 jaar om het stroomgebied van Petsjora, Ob en Jeni- sei naar het woestijngebied rond de Kaspische Zee en het Meer van Aral te verleggen. Lamb meende dat dit wel eens kon betekenen dat er uiteindelijk de helft minder water naar de Poolzee zal stromen. De verschuiving van de klimaatgordels in noordelijke richting zou een verdere uitbreiding van de woestijnen in Midden-Azië kunnen bete kenen en mogelijk hoewel niet waarschijnlijk tot uitbreiding van de woestijngebieden in de V.S. leiden. Lamb waarschuwde dat de gevolgen op lange termijn zelfs rampzalig zouden kunnen zijn. „De Siberische rivieren zijn van belang voor de handhaving van de ijskap in de Poolzee. Zij leveren veel van het water dat de bovenlaag van die oceaan betrekkelijk vers houdt zodat deze gemakkelijker bevriest. Als de aanvoer werd verminderd of afge sneden zou hel ijs op grote schaal wegsmelten". De Sovjet-geleerden wijzen er op dat het waterpeil in de Kaspische Zee de laatste 20 jaar ruim 2 meter is gedaald, en dat het Meer van Aral gevaar loopt volledig op te drogen. Bovendien zou de geringere ijsvorming in de Poolzee van groot voordeel zijn voor de Sovjet scheepvaart naar hel oosten. Gezamenlijke krachtsinspanning van Guus Kantelberg en Eddy Hiensch (rechts) om een Noorse doorbraak te voorkomen. Ook ditmaal zou dat lukken. Noorse treffers maakte de begenadigde Hiensch opnieuw een doelpunt: 67. Het was tevens de ruststand. Onmiddellijk na hervatting bracht Kivit na een uitval van de overal aan wezige Peter Muyres de partijen weer op gelijke hoogte. De beter spelende Noren liepen opnieuw weg, maar hun aanvals- patronen waren, hoewel zeer snel uit gevoerd, niet dreigend genoeg. Het schot uit de tweede lijn ontbrak volkomen. Nederland werd niet overspeeld, hoewel het bij vlagen met de rug tegen de muur stond. Verder dan 97 kwamen de Scandinaviërs niet. Na een treffer van Eddy Hiensch, die de stand op 89 bracht, kreeg de ploeg een geweldige stimulans. De verdediging, die voortdurend onder druk stond, had al twee keer een strafworp tegen gehad en Capellen mocht de derde zeven- meterworp nemen. Nadat echter aan voerder Graver de eerste twee kansen had benut, stopte George van Noessel de keihard ingeschoten bal en toen was Nederland niet meer te stuiten. Uit de trage aanvallen groeiden plot seling flitsende acties en Keizer. Cantel- berg, weer Keizer en Hiensch brachten Nederland met 129 voor met nog slechts zes minuten te spelen. Het slot- offensief van de Noren liep vast op de ongenaakbare Van Noessel,' die alleen onhoudbare ballen van Graver en Ca pellen nog moest laten passeren: 1211. Schregardus uit wedstrijdsport Ottenbros na val in ravijn licht gewond NERJA Harm Ottenbros. de wereld kampioen op de weg b|i de profs, is gistermiddag tijdens een trainingsrit van de Willem H/Gazelleploeg in de omge ving van Malaga, in een twintig meter diep rav|jn gevallen. Ottenbros liep wonder boven wonder slechts een ge scheurde spier in het rechterdijbeen op. Manager Ton Vissahers zal zijn pupil vandaag per vliegtuig via Brussel naar huis terug laten keren. Het ongeluk gebeurde gistermiddag bij Nerja. Ottenbros, die met Eef Dolman reed, raakte verblind door de felle zon, kwam in aanraking met Dolman en schoof van de weg in het ravijn. Russen nodigden wielrensters uit BREDA De Koninklijke Neder landse Wielcrunie heeft van de Russi sche sportbond een uitnodiging ontvan gen in de zomer twee of drie Neder landse wielrensters af te vaardigen naar wedstrijden in Leningrad en Toe- la. De KNWU was aanvankelijk niet van plan de invitatie te aanvaarden in ver band met de hoge (reis)kosten. Zaterdag echter maakte de leiding van de Trico Noble Acifitploeg, die behalve 20 ama teurs ook de zusjes Keetie en Bella Haage onder zijn hoede heeft, bekend bereid te zijn een belangrijk deel van de kosten op zich te nemen. AMSTERDAM Het jonge talent, dat de boksbond in de amateursector nodig heeft nu achter elkaar Rudy Lubbers. Henk Baars en Jan van Ispelen tot de beroepsklasse z|jn toegetreden, staat al weer te dringen om de open gevallen plaatsen in te nemen. Dat werd duidelijk bij de gisteravond in Amster dam gehouden finales van de kampioen schappen van Noord-Holland in de A- Zeer opvallend bokste de 21-jarige Amsterdammer Sjoerd Tuininga, die zijn debuut in de hoogste klasse maakte met een verdienstelijke puntenoverwinning op stadgenoot Adriaanse. In dit harde gevecht, waarin Tuininga in de tweede ronde ten onrechte een openbare waar schuwing kreeg wegens vasthouden, kwam de nieuwe kampioen in het half- zwaargewicht herhaaldelijk met kei harde rechtsen op gelaat en lichaam van zijn tegenstander door. Wat hij nodig heeft is een grotere wedstrijdroutine en een strakke leiding. Voor het laatste staat zijn kundige trainer Kosman, die ook voor de tweede wereldoorlog al vele kampioenen afleverde (onder wie Ben Bril) wel borg. Goed boksen lieten ook Rudy Koop- Chelsea lootte tegen Watford LONDEN De Engelse tweede- divisieclub Watford. die zaterdag in de kwartfinales van de strijd om de F.A.- Cup voor een verrassing zorgde door Liverpool uit te schakelen, zal in de haJive eindstrijd op 14 maart uitkomen tegen Chelsea. De andere halve fimaüle gaat tussen Leeds United en de winnaar van het duel Manchester UnitedMiddlesbrough, dat morgen wordt gespeeld. LONDEN Alf Ramsey heeft te elfder ure topscorer Peter Osgood van Chelsea toegevoegd aan zjjn selectie voor het Engelse elftal, dat morgenavond in Brussel tegen België uitkomt. Daarmee is Ramsey gezwicht voor de hevige aandrang die vooral de Engelse sportjournalisten op hem hadden uitgeoefend om Osgood in het nationale elftal op (e stellen. Peter Osgood is met 25 doelpunten momenteel topscorer in de Engelse First League. Ramsey had zaterdag Chelsea met 42 van Queens Park Rangers zien j j winnen in de kwartfinale van de strijd om de beker. Osgood scoorde driemaal. j Osgood vervangt Bobby Charlton die in verband mei bekerbelangen van Man- j Chester United woensdagavond niet beschikbaar is. Als Osgood wordt opgesteld zal de wedstrijd tegen België zijn debuut in het I nationale elftal betekenen. Eén rustdag in Ronde van Italië MILAAN De wielerronde van Italië zal dit jaar van 18 mei tot 7 juni worden gehouden. In twintig dagen zul len de renners 3000 km moeten afleggen. Er zal slechts één rustdag zijn. De start is San Pellegrino (bij Milaan) en de finish is. zoals gebruikelijk, in Milaan. Twee amateurploegen in Ronde van België BREDA De Koninklijke Neder landse Wiclerunie heeft voor de Ronde van België voor amateurs, die van 26 april tot 3 mei wordt gehouden, twee ploegen ingeschreven. Behalve een na tionale ploeg zal ook de merkenploeg van Trico Noblc-Acifit worden inge schreven. Tijdens de voorstelling van de ploeg van Trico Noble-Acifit. zaterdag in Breda, maakte ploegleider Piet Lie- brechts bekend, dat indien de KNWU een beroep op zijn equipe zou doen voor de samenstelling van bijvoorbeeld een ploeg voor de achtervolging op de baan, op volledige medewerking kan worden gerekend. „In onze ploeg", ver telde hij „zitten twee renners. Peter van Doorn en Frans van de Ruit, die hun kracht op de baan hebben bewe zen. Zij zullen in het begin van het seizoen onze ploeg zal aan alle belangrijke wegwedstrijden deelnemen en zelfs met twee equipes rijden in Olympia's Tour door Nederland ook in veel wegwedstrijden starten, maar daarna krijgen zij, als zij het willen, alle gelegenheid zich voor te bereiden voor de baan". I mans (winnaar in het zwaarwelter) en de 20-jarige Zaandammer Jan Schurink (kampioen in het lichtgewicht) zien. Van de oude rotten tekende de 28-jarige Gerry te Paske via een duidelijke zege op Roesli in het vedergewicht weer voor eemjaar bij De 37-jarige Herman Schre gardus daarentegen verloor in het wel- tergewicht opnieuw van Johnny van Schaik en zal waarschijnlijk na dit sei zoen stoppen met de wedstrijdsport. Er waren overigens voor deze kam pioenschappen zo weinig inschrijvingen binnengekomen dat in de meeste ge» wichlsklassen direct de finale gebokst kon i Bruins (Amsterdam Paske (Am ïsll (Amstei lichtgewicht: Schurink tZaa U wel t e r k cw Ic lu! f"v a r|A "s eha uf "Va msterdarn) dam)aawTnttedonr^ntêrvenUenVnn\[e<Atwccr1f> ronde van Van Halderen (Amsterdam); hal (zwaargewicht: Tuininga (Amsterdam) Zeeland en Z.-IIolland nieuw KNAU-district 'Van onze atletiekmedewerker) ROTTERDAM De laatste dislriets- vergadering „oude stijl" van de K.N.A l werd zaterdag in Rotterdam gehouden. Het district Zuid-Holland werd daar aangevuld met Zeeland zoals in het des tijds aangenomen structuurplan van de K.N.A.U. werd bepaald. Zuid-Holland en Zeeland zullen voor taan district West 2 vormen, naast de districten Noord, Oost. Zuid en West 1. Van het oude bestuur van negen man verlieten de heren De Bruin (Hoek van Holland) en Van Venetien (Leiden) hun post, die wordt ingenomen door de heren Simpelaar (Terneuzen) en De Munck (Goes). Van de technische commissie traden de heren Bouwens (Maassluis) en Lusohen (Rijswijk) af ten gunste van de Zeeuwen Vervoort en v. d. Wiel. De V. en L.-beker voor de beste pres tatie werd uitgereikt aan Ilja Keizer- Laman, de Jan Kleynbeker voor de beste ■organisatie ging naar de gezamenlijke juryleden. Tot ereleden werden benoemd de heren Pietersen en Karei Vroon (Den Haag). IJNDOOK RECORDS EINDHOVEN Dc Hilversumse Trudy Ruth heeft zaterdagavond tijdens indoor atletiekwedstrijden in Eindhoven twee nationale records verbeterd. Zowel in de serie als de finale van de 50 meter hor den liep i(j een t|jd van 7,4 seconden. In de series van de 50 meter sprint vestigde Trudy Ruth met 6.4 sec. ook een nationaal record. In de finale moest zij echter haai- meerdere erkennen in Kitty van Straaten (PSV). Beide atletes kregen een tijd van 6.5 seconde toegewezen. B-juniore Mieke van Doorn (De Spar taan) sprong 1,60 meter hoog en verbeter de haar eigen nationale record dat op 1,56 stond. Riet van den Berg (De Keien) sprong 5,71 m. ver, hetgeen ook een nationaal record betekende bij de meisjes. Bert Krijnen (GAC) won het polsstok- hoogspringen met 4,30 meter cn Ben Lesterhuis (PSV) bleek met 1,95 m. de beste hoogspringer. Het kogelstoten heren leverde met 14.16 m. een overwin ning voor de eerste jaarssenior Kriatkow (PAC). Ben Saris sprong op de houten aanloop 6,98 m. ver. V. d. Berg (PAC) legcje met 6,84 m. beslag op de tweede plaats. Rusland versloeg El Salvador *,SAN SALVADOR liet Russische eJif— al heeft zondagavond in San Salvador met 2—0 gewonnen van El Salvador. Bij de rust van de wedstrijd tussen de twee landen die zich beide voor de eindronden van het wereldkampioenschap voetbal hebben geplaatst, leidde Rusland met 1—0 door een treffer van Poeeatsj Serebrianikov maakte een minuut na de hervatting het tweede doelpunt, Er ;n 40.000 toeschouwers.

Leidse Courant | 1970 | | pagina 7