Leiden leuk trefpunt bij twee concerten op t.v. Lenteflora '70 in Haarlem dubbele bolbloemenshow eidse agenda Steeds Vooruit is na verlies uitgeschakeld BIOSCOPEN Eigen brand blikvanger voor fotograaf Chris Paul Stapels Marokkaan wint kort geding tegen Stipdonk tNSDAG 24 FEBRUARI 1970 DE LEIDSE COURANT KRUNO CIGOJSTRALENDE TENOR JOS CLEBER MEENT: IILVERSUM/LEIDEN „Jullie hebben een heerlijke, oudere zaal daar n Leiden. Ik heb verder gehoord, dat het publiek in Leiden en om- eken nogal muziekminnend is. Bovendien is de akoestiek in de tadsgehoorzaal goed te bezingen. Alles bij elkaar: Leiden is een luk trefpunt," vindt Jos Cleber, die het Omroeporkest, Gré van Swol- rouwenstein en ontdekking Kruno Cigoj op donderdag 12 maart naar Breestraat brengt, omdat hij Leiden met de hele atmosfeer van lensen en zaal beter vindt dan Apeldoorn met zijn schouwburg t)rpheus, waar al eerder twee televisie-uitzendingen van promenade- n*1 oncerten heel aardig op de beeldbuis overkwamen, maar waar ook '^enen half lege zaal bar weinig bijdroeg tot geïnspireerd werken. n< Cleber was gistermorgen bij nevrouw Gré van Swol thuis, in ilversum, waar hij weinig zei over i afscheid var> de operazangeres kunt elders in de krant hier eer over lezen), maar we] een op- ekkend woord los wilde laten /er de twee concerten, die de VRO-televisie in de Leidse Stads- ihoorzaal gaat verzorgen. Hij eft er grote verwachtingen van, i/enals de „runner" van de ge- jorzaal, de heer I. Millikan, wie showbussiness evenzeer ter erte gaat als de horeca-kant van jn bedrijven in Stadsgehoorzaal Groenoordhal. )ie concerten brengen Leiden en zijn uziekzaal in de huiskamers. Dat kan in kwaad", gelooft de heer Milikan, verder hoewel enigszins voorbarig met enige verontrusting op langere rmijn uitziet naar de ingebruikstelling het Kreatief Sentrum. dat twee pan- 1 verder de Kunst en haar Muzen in toekomst in de vernieling dreigt te j in geraken. „Ik heb de tralies voor de nen achter al besteld om m'n slaatjes gebraden kippetjes (als die bijvoor- irleld bf) vergaderingen en andere eve- menten verlangd worden) veilig te ellen. Ik heb niet veel vertrouwen in activiteiten van dat schattige volk aar dit terzijde. De heer Milikan en de Jos Cleber zien allereerst uit naar t welslagen van de promenadecon- Op 9 april „gaat" het tweede DINSDAG 24 FEBRUARI Valkschool, Rijnsburgerweg: bijeen- Tist Leidse Esperanti Vereniging, 20 ikenlialhedendaagse muziek m.m.v. Hartsuiker, aanvang 20.00 uur. era: film van de maand K&O: Morgan, a suitable case for treatment. Ianvang 21.30 uur. smeen te centrum, Lytweg, Oegstgeest: VD-vergadering, aanvang 20.15 uur. WOENSDAG 25 FEBRUARI phouwburgLitteris Sacrum: Alles concert, dat verzorgd zal worden door het Promenade-orkest met een program, ma, dat draait om operette en musical. Entbchisiast public}: Apeldoorn is dus verleden tijd voor AVRO's meeslepend streven, zang en orkestrale muziek én belangstellend pu. bliek aan elkaar te koppelen. „Ik zie Ilse Wessel nog als presentatrice in die lege rijen zitten In Leiden verwacht ik haar gezellig pratend tussen volop mensen. Ik hoop op een lekker enthou siast publiek. We willen mensen in de zaal die werkelijk geïnteresseerd zijn". Jos Cleber, ras-musicus en ervaren diri gent, denkt vooruit en ziet al een soort happenng met solisten en „Publikum". Het eerste concert op 12 maart (de vol gende dag vindt op Nederland H de uit_ zending plaats, „gaat het eruit", heet zoietswordt gegeven door het Omroep orkest onder leiding van Leo Driehuijs. Dat is 'n orkest, gespecialiseerd op ope. ragebied. Een oud-Leidenaar, muzikale vader van Oebele, componist van goed- liggende meezingertjes. ontwerper van de STER-reclame-tune en nog veel, veel meer (gewoon een man, die van alles dat Gré van Swol zingt samen met Kruno Cigoj, een ontdekking hij aanraakt muziek maakt, er mee op staat en naar bed gaat, zeg maar), Joop Stokkermans dus, heeft de regie „wij zijn samen een team", zegt Jos Cleber. „Het zal in Leiden best lukken. Men wil graag nog wel eens iets uit het „ijzeren repertoire" horen, opera en operette en bekende solisten zien. Nou, in deze be hoefte willen wij voorzien", vertelt de heer Cleber, de voor het tweede concert dc sopraan Jenny Veninga en bariton Henk Smit annonceert. Veelbelovend Zijn leermeesters hebben nu al de grootste bewondering voor hem: „Zo'n stem komt slechts eens in de vijftig jaar voor." Richard Tau- ber II, zegt men al; een sfcemtype dat vooral de ouderen onder ons zal bewegen de 12e maart vrij te hou den. Dan hoort u Kruno Cigoj èn Gré Brouwestein met een scala van Italiaanse en Franse operacom ponisten: Verdi, Puccini, Mascagni, Gounod en Bizet, in het meest be toverende dat zij hebben geschre ven. En mocht u onverhoopt niet kunnen komen om te luisteren en kijken, dan is er altijd nog het dienstbare t.v.-toestel, dat vrijdag 13 maart (u hoeft voor die datum niet bang te zijn de hele Stads gehoorzaal met haar muzikale heb ben en houwen in de kamer brengt. Combinatie met Voorjaarsbeun van 6 t/m 15 maart (Van onze correspondent) HAARLEM Haarlem krijgt weer een bolbloemenshow die er zijn mag: de Lenteflora '70. Deze expo sitie (gecombineerd met de Haar lemse Voorjaarsbeurs voor „Haar en Hem") wordt gehouden van 6 t/m 15 maart. De Lenteflora '70 krijgt een expositieruimte van 1600 vierkante meter naast de Kennemer Sporthal. Een flink aantal vooraanstaande bloe- menkwekers heeft voor deze show in geschreven. Er zal een groot sortiment tulpen, narcissen en hyacinten te zien zijn, maar daarnaast ook tal van andere gewassen zoals freesla's, hippeastrums, irissen, Hollandse en Japanse lelies, or chideeën, cyclamen, azalea's, bloeiende voorjaarsheesters en andere siergewas sen. Arrangeurs van de Lenteflora '70 zijn de heren C. Geerlings uit HecMiistede en A. T. C. van Moorsel uit dezelfde Show in show Een bijzonderheid is, dat in de Lente- flora '70 nog een andere bloemenexpo- sitie wordt „ingebouwd": een show in een show dus. Het bestuur van de Flo- rlade-Santpoort heeft nJ. besloten geen eigen tentoonstelling te houden, maar de gehele expositie bij de Lente flora onder te brengen. Dat betekent voor de Haarlemse show een extra deelname van twintig kwekers plus een inzending huis- broei die 400 potten bloeiende bolge- Een te/mtoonstellingscommissie heeft de afgelopen week de laatste hand gelegd aan de voorbereidingen op papier. De opening van de Lenteflora '70 zal plaats vinden op vrijdag 6 maart 's och tends om tien uur, door Haarlems eerste burger, mr. dr. L. de Gou. In< verband met de duur van de tentoon stelling (tien dagen) zal het nodig zijn de bloemen te verversen. De Lenteflora en de beurs zijn alle werkdagen geopend van 's ochtends tien/ tot 's middags vijf uur en 's avonds van zeven tot elf uur. Op de zondagen 8 en 15 maart kan men er uitsluitend van 's middags een tot vijf uur terecht. De gemeente Haarlem, de NZHVM, de Verkeerspolitie groep Haarlem en de directie van de Lenteflora hebben ge zocht naar de oplossing van het par keerprobleem tijdens de expositie. Inzenders bepaald geen onbekende komt met i kleinbloemige orchideeën, m.l. met Epi- dendrons. Het ministerie van cultuur, recreatie en maatschappelijk werk zal een inzending „Ruimte en welzijn" inrichten, waarin j voor sociale en culturele aspecten van de ruimtelijke ordening aandacht wordt 1 gevraagd. Om het vraagstuk van het leef- en werkklimaat te belichten zal het een en ander worden getoond uit het geen in Zeeuws-Vlaanderen is gereali- I seerd en nog in uitvoering is. Verder worden de plannen van de Bijlmermeer getoond en de ontmoetingscentra in Dronten. Als laatste deel van de uitzen- ding wordt de sanering en reconstructie j van de oude stadswijken aan de orde gesteld, met als voorbeeld de uit de zes tiende eeuw daterende Bethaniënbuurt iml Amsterdam. Ingebroken in scholen LEIDEN. In het afgelopen weekend is in twee Leidse schoolgebouwen inge broken. Uit de Prinses Bentrixschool op de Herensingel werden twee zendings- busjes ontvreemd. Ook hadden inbreker* zich de toegang verschaft tot de school aan de Haarlemmerstraat. Hier wordt echter niets vermist. Onder de inzenders van Lenleflora '70 bevinden zich niet alleen veel vooraan staande bloembollenkwekers, maar ook de Dienst Hout en Plantsoenen van de gemeente Haarlem, de Kon. Ned. Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde (die o.m. bloemschikdemonstraties zal geven), ter wijl uit Spierdijk de heer Th. J. v. d. TON PIETERS Gulik op het terrein vam de tulpen (Van onze tafeltennismedewerker LEIDEN Vorige week had Steeds Vooruit nog een theoretische kans op het kampioenschap in de eerste klas. „Dan moeten we van De Treffers 4 win nen. We staan dan gelijk en hebben in de tweede helft nog alle kans om als eerste te eindigen," aldus Nol Sikking. Maar Steeds Vooruit slaagde niet. Onder leiding van de alles winnende oud-inter national Wout Heemskerk stelde het Roelof a rends veense trio het kampioen schap in feite zeker. Ton Hoogenboom stelde wat teleur door slechts één keer tot winst te komen, maar de zwakker geachte Jos van der Meer daarentegen behaalde twee over winningen. Aan Steeds Vooruit-zijde zorgden Nol Sikking (twee) en Nora Broxterman (één) voor de punten. Ge zegd moet wel worden, dat De Treffers 4 in de marathonstrijd bepaald geen pech heeft gehad. Zo kon Wout Heemskerk eerst na zeer spannende strijd de felici taties van Nol Sikking en Nora Bi-oxter- man in ontvangst nemen. Steeds Vooruit 2 staat na de overwinning van 6-4 op Den Burcht 2 bovenaan in een der de gradatiepoules tweede klas. Louis Rit- zen (drie). Nel van Ryn (twee) en het dubbelspel zorgden voor de punten. AVANTI Avanti 1 heeft de afgelopen week de degradatie van Pit '54 wellicht tot een feit gemaakt. Het werd 6-4 voor de mensen uit Hazerswoude. Leo Straathof (drie), Joop de Boer (twee) en Ron Fase scoorden de Avanti-punten, terwijl aan Zoeterwoudse kant invaller Henri van Teylingen twee keer won. Marian van der Helm en het duo Anneke Koek Marian van der Helm zorgden voor de resterende Pit '54-punten. Avanti 2 heeft het in de promotie tweede klas ook uit- stëkè'nQ gedadh. Er werd met 7-3 ge wonnen. De grote man in het Avanti- team was Aart jan Pannebakker, die on geslagen blééf. Gèrtjfin de Ruiter en Piet Kerkvliet wonnen ieder tweemaal. Het damesteam speelde zeer verdienste lijk gelijk tegen Baronie. Bij Baronie was Hanneke Nieuwenhuizen natuurlijk niet te genaken, maar dc homogeniteit van Avanti zorgde ervoor dat er toch /or de tuin, aanvang 20.00 ^mera: De man met de wassenbeelden (18 jr.) Dagelijks: 2.30. 7.00 en 9.15 uur (uitgezonderd dinsdag) Zondag. 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. i: nachtv. vr.-zat. 23.30 uur: Geen pardon voor verraders. Dinsdag 24 febr.: dinsdagcyclus K&O, 2.30. 7, en 9.15 uur: Morgan, a suitable case for treatment. 18 jr. do: De folterkamer van dr. Fu Man- chu (14 jr.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur Zondag. 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. ixor: Pokeren met de dood (14 jr.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur Zondag. 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. udio: La vie, l'amour, la mort (18 jr.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur Zondag. 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. •frianon: De cactusbloem (14 jr.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur Zondag: 2.15, 4.30, 7.00 en 9.15 uur. >x: Dr. Sex (18 jr.) Dagelijks: 2.30, 7.15 en 9.15 uur Zondags 2.30, 4.45, 7J5 en 9-15 uur. Otho Thomaasse ofm plotseling overleden LEIDEN/NIJMEGEN Op 52-jarige leeftijd is zondagmorgen plotseling over leden pater drs. Otho Thomaasse, alge meen secretaris voor opvoeding en on derwijs van de Orde der Minderbroeders. Pater Thomaasse, die op straat voor zijn woning getroffen werd door een hart aanval, is van 1942 tot 1951 werkzaam geweest op de R.Iv. HBS, later Bona- ventura-lyceum, waar hij godsdienst leraar en surveillant was. Leiden, waar hij zich vele vrienden maakte en waar zijn naam voor vele oud-leerlingen nog altijd een levensbe grip is, kreeg pater Thomaasse als eerste standplaats na zijn priesterwij ding in 1942. Pater Thomaasse behaalde zijn academische graad aan de univf— teit van Leuven in de paedagogiek. Hij vidl het sympathiek van Gré van Swol-Brouwenstein, dat zij in één pro gramma wil staan met een aankomend kustenaar. „Maar die jogen, die Kruno Cigoj, is absoluut veelbelovend. Daar kunt u van op aan. Het is een jongen, die nog veel kan worden". Ik kreeg van Cleber wat oriëntatiemate riaal mee over deze K. Cigoj, de voor ons onbeschreven vocale bladzijde uit Zagreb. Hij zal de hooggespannen ver wachtingen moeten waarmaken. „Dat zè.1 hij doen", zegt Cleber beslist. Als „interessante feiten" lazén we, dat Ci goj bij wijze van ontspanning luistert naar Tom Jones en dat hij knutselt aan vliegtuigen en dat hij bang is voor een lege concertzaal, dat hij voor zijn ver strooiing graag slaapt, dat hij niet drinkt of rookt (dat breekt zijn stem af) en dat hij verwaarloosde katten en hon den liefdevol van de straat raapt en ze thuis weer „aufpappelt". Zelf heeft hjj een „vaste" tekkel, die Hannibal heet. Kruno Cigoj (ik schryf dit allemaal maar vast om u als bezoeker van het concert wat wegwijs te maken als u tenminste lid bent van K&O. want deze volksuniversiteit maakt uiteindelijk de Leidse concerten tot een „haalbare kaart") studeert in München. is graag correct gekleed, het liefst in rok, want dan voelt hij zich het best. Wat het knutselen aan vliegtuigen betreft: hij zou graag een brevet voor vliegtuigen en helikopters hebben (op de foto ziet men hem in contact niet een lieve wens). DEN HAAG/VOORSCHO TEN Met nieuwe energie heeft fotograaf Chris-Puul Stupels zich na de brand, die in december zijn studio i aan de Molenlaan in Voor- f schoten heeft getroffen, weer in zijn werk gestort, Nu de samenwerking met zijn Voorburgse collega niet meer wordt voortgezet opent hij omstreeks april in ond Amsterdam een nieuwe foto-studio. Inmiddels heeft hij in het gebouio van de Haugse Kunstkring aan de Denne- weg in de hofstad een ex positie geopend, RTC RTC 2 neeft een voortreffelijke 7-3 zege behaald op Baronie. Jan van Luiing en Nico Bouwmeester waren andermaal ge weldig op dreef en versloegen hun drie tegenstanders. De Baroniespelers slaag den er alleen in Wim van Iperen te kloppen. PLAY FAIR De dames van Play Fair hebben door het gelijkspel tegen koploopster Gossima de kampioenskansen behouden. De stand is nu: Gossima negen uit vijf en Play Fair acht uit vijf. Maar Play Fair moet nog thuis tegen Gossima en dus Lida Schuurbiers won twee keer. terwijl Ada Commissaris en Dineke Heuzen ieder één tegenstandster verschalkten. Het dubbelspel zorgde voor 't 5e punt. Smash uit Monster het team dat vrijwel zeker naar de overgangsklasse promoveert heeft weinig moeite ge had met de Play Fair-heren. Het werd 8-2 doordat Ad Ammerlaan en Wim Nederpelt ongeslagen bleven. Bij Play Fair wisten Harry en Arnold Heuzen door winst tegen Fred Brok de eer te redden. In de promotie tweede klasse wordt Play Fair 2 vrijwel zeker kam pioen en zal hierdoor dus naar de eerste klas promoveren, TOV De reserves van TOV hebben de afgelo pen week met klein verschil (4-6) moe ten capituleren voor het vierde van Do- cos. De punten werden bij TOV bij elkaar gespeeld door Kees v. d. Zwet (twee). Will Turk en Jan Hermans (ieder één). De Do,cos-punten kwamen van Peter Brouwer (één), Henny Gerritse en Wim van der Poel (ieder twee). dat hij door gaat en dat zijn beste werl.e brand gespaard nlcele x ijn gehle- DEN HAAG/LEIDEN De president van de Haagse rechtbank heeft in een kort geding, aanhangig gemaakt door de Marokkaanse gast arbeider Bennes Abdellatif uit Leiden tegen de kamerverhuurder J. Stipdonk uit Alphen a d. Rijn bevolen, dat laatstgenoemde binnen twee dagen na het vonnis, aan de Marokkaan de sleutel moet overhandigen van de door de Marokkaan gehuurde kamer in een pand aan de Cronjé- straat, op dwangsom van 100,- per dag bij ingebreke blijven. De eigenaar van de woning had alle bezittingen van de Marokkaan buiten diens kamer gezet en daarop de kamer afgesloten, zulks als gevolg van onenig heid over de huurprijs. Deze zou nl. door gedaagde illegaal met 50 procent zijn verhoogd, zoals de raadsvrouwe, mevr. mr. J. Soetenhorst-Savornin Loh- man tijdens behandeling van het kort geding uiteen had gezet. De Marokkaan had de kamer per 1 november vorig jaar gehuurd en f 300.huur vooruit betaald. De Marokkaan ontkende ook. dat hij zich ermee akkoord had verklaard op 1 fe bruari de kamer le verlaten. Er zou door gedaagde huisvredebreuk zijn ge pleegd. De Leidse Huuradviescommissie zou zich ook niet met de gang van za ken hebben kunnen verenigen. Door gedaagde werd betoogd, dat eiser in gebreke was gebleven de huur over januari te betalen en had beloofd de kamer 1 februari te ontruimen. De ka mer was Inmiddels weer aan een Italiaan verhuurd. De president bepaalde, dat de huurrege- ling dient te worden gehandhaafd en veroordeelde gedaagde in de kosten van het geding. Op deze expositie, die daar nog tot en met donderdag 26 februari van 10 tot mie is geopendneemt de brand een grote plaats ui. Een manshoge opname van de fotograaf met geblakerde bril in zijn geblakerde ate lier aan een nog ongeschon den telefoon, neemt een cen trale plaats in op de ten toonstelling. In spet ■richte hoek staan nog enkele ver koolde overblijfselen - scha mele resten van de brand, zoals een roetige radio - functioneel te toezen als blijk van zelfs ongewild vurige bedrijvigheid in zijn Voorscliotense fotofabriek je Zijn toernee door Amerika tijdens de brand en ook die van drie jaar eerder, heb ben Chris Stapels weer tot veel speelse opnamen ge ïnspireerd, toaarbij de avondlijke lichtbeelden in metropool New York hem tot vele reflecties wisten te verleiden. Alweer één, voert hij haast verontschuldigend aan, als iemand die wordt betrapt zich helemaal aan één onderwerp te hebben overgegeven. Daarom waar schijnlijk dat verontschuldi gende, want zo Stapels hélemaal niet. Alle leuke dingen, wil hij maken zoals hij me eens in een inter- view toevertrouwde. Dat blijkt uit zijn lucht foto's, zijn sfeerplateu van het S-okt ober feest lw Lei den, de speelse prent van een collega uit Istanboel en zijn geëngageerdheid met 7. verpauperde Griekenland, waar hij enkele jaren ge leden op Kythera een serie maakte voor ten ontwikke- I i n gshul pprojeot. Poolse paardde vallende camrea tussen de wolken krabbers in New York en de „Berlijnse Blokkenklim- mertjes". Eigenlijk dus geen nieuw begin van Chris-Paul Sta pels, maar gewoon verder voortbouwen op vroegere PIETER BuCKMANN DOCOS Docos 2 is in de eerste klas promotie na de nederlagen tegen Smash en Steeds Hoger/TSB wat verder teruggezakt. „Na deze nederlagen konden we 't kam pioenschap wel vergeten en daarom spe len we de competitie gewoon plezierig uit. Kampioenskansen hebben we niet meer," aldus Gerard Erouwer na het verlies tegen Gios (3-7) Docos 3 heeft in de degradatie eerste klas opnieuw een zege geboekt en staat nu volkomen „safe" (acht uit vijf). De Salamanders 4 werd met 6-4 geklopt. UITSLAGEN Dames-enkelspel, achtste finales: Connie v. Moorst-Anneke Koek 21-18 17-21 21- 14 21-10, Ellen Klatt-Ellen Kort 21-9 21-9 21-12. Aukje Wynia-Maria Nielen 21-16 21-17 21-8, Veronique v. d. Laau- Nellie Elsgeest 21-13 21-9 21-13, Use Hameeteman-TessensohnRla Bogmans 21-18 21-15 11-21 8-21 21-16, Nora Brox- terman-Annie v. Gardingen 21-14 21-11 21-2, Mary v. Ruiten en Mieke Jenlsch- ten Broek waren vrij in de achtste fi nales. Kwartfinales: v. Ruiten-v. Moorst 17- 21 21-17 21-13 21-17, Klatt-Wynla 21-14 22-20 22-20, Hameeteman-Tessensohn- v. d. Laan 21-17 19-21 21-15 21-14, Je- nisch-ten Broek—Broxterman 21-7 21- 12 21-4. Halve finales: Klatt-v. Ruiten 21-10 21- 14, 21-15, Jenisch-teu BroekHameete man-Tessensohn 21-15 21-14 19-21 21-ln. Finale: Ellen KlattMieke Jenisch-ten Broek 21-15 21-12 23-21. Heren-enkelspel, achtste finales: Beit v. d. Helm-Feyke Kraayenga 21-15 21- 12 21-10, Ed v. d. Berg-Wim Schoone- meijer 21-17 21-16 21-10, Gerard Bakker- Leo v. Leuffen 21-8 17-21 21-15 9-21 21-8, Frans Schoofs-Ger Geerling 21-10 21-9 21-11. Cees Baumgarte-Peter Overbosch 21-19 21-15 21-13, Leo Lucas-Bert Onnes 21-18 19-21 21-14 21-15, Peter Joels-Co Claussen 21-15 21-12 21-15, Bert Schoofs- Cees v. Koestveld 21-11 21-15 21-13. Kwartfinales: v. d. Berg-v. d. Helm 18- 21, 21-18 17-21 21-12 21-18, Fr. Schoofs- Bakker 21-18, 19-21 21-11 27-29 21-18, Lucas-Maumgarte 21-10 15-21 21-15 21- 6. Bert Schoofs-Joels 21-11 13-19. Halve finales: F. Schoofs-v. d. Berg 21- 14 21-13 19-21 21-15, B. Schoofs-Lucaa 21-17 21-17 13-21 21-2. Finale: B. Schoofs-F. Schoofs 24-22 21- 14 21-16. Heren-dubbelspel, kwartfinales: Bakker/ v. d. Helm-Falleaux/Schmolzer 21-16 21- 18 17-21 21-15, v.d. Berg/Fr. Schoofs- Schoonemeijer/v. Leuffen 14-21 21-5 12- 21 24-22 21-13, v. Slobbe/Bert Schoofs- Stolk/v. Koetsveld 21-18 23-21 17-21 21-9, Onnes'Joels-Geerling/v. d. Aa 21-15 21- 17 21-14. Halve finales: Bakker/v. d. Helm-v. d. Berg/Frans Schoofs 13-21 21-14 21-18 21-17, v. Slobbe/Bert Schoofs-Onnes/Joels 10-21 11-21 21-19 23-21 21-16. Finale: Bakker/v. d. Helm-v. Slobbe/B. Schoofs 18-21 21-16 21-19 21-17. Dames-dubbelspel, halve finales: Wynla v. d. Laan-Niele/v. Gardingen 21-13 21 - 16 21-16, Klatt/v. RuitenJenisch-ten Broek/Bogmans 21-10 12-21 21-8 15-21 21-17. Finale: Wynia/v. d. Laan-Klatt/v. Ruiten 22-20 9-21 23-21 21-23 21-18. Gemengd dubbelspel, halve finales: d. Laan/Schoofs-Klatt/Onnes 6-21 21-17 11- 21 21-19 21-16, Wynia/v. d. Helm-Bog- mans/Knikkenberg 21-15 14-21 21-8 en 21-15. Finale: Wynia/v. d. Helm-v. d. Laan'B. Schoofs 21-17 21-13 26-24.

Leidse Courant | 1970 | | pagina 3