LA VIE L'AMOUR LA MORT Mannelijke eigenheimers probeerden akties van Dolle Mina's te verzieken BIOSCOPEN Spoorbaan Leiden- Yoorschoten gaat omhoog BRUIJNZEEL - KEUKENS - KASTEN „H 0 U T W E R F - L EID E N" N.V. Leidse agenda Filosoof dr. Loenen heft vinger tegen autoritair gezag Sint Jans Onthoofding gematigd progressief BIOSCOPEN 30 ROOYAKKERS N.V. VRIJDAG 20 FEBRUARI 1970 DE LEIDSE COURANT PAGINA 5 STUDIO „La vie. l'amour, la mort" is een pleidooi voor het afschaffen van de doodstraf. Claude Lelouch draait eerst een uur met fraaie bogen om zijn boodschap heen om tenslotte in het laatste half uur kil en zakelijk te worden. Een bood schap die zicli niet fraai verpakken laat, wil de film eerljjk blijven. Dat neemt niet weg dat er bet-I mooie stukjes film in die franje zitten. We maken kennis met de fabrieks> arbeider Frangois Tolédo, die een vrouw en dochtertje, maar sedert twee weken ook een vriendin heeft. Tolédo wordt gearresteerd als hij met haar een rendez-vous heeft. De toe schouwer (en naar het schijnt ook Tolédo) weet niet waarom. Dan gaat Tolédo door de hele serie mens onterende formaliteiten als het ne men van vingerafdrukken en gevan genisfoto's. Het loopt uit op een pro ces. De toeschouwer weet nog steeds niet waarom, omdat Lelouch in prachtig vloeiende montage de stem men wegdraait. Tolédo wordt ter dood veroordeeld en de kleur ver dwijnt om plaats te maken- voor grauwe beelden van het gevangenis leven en het wachten op de executie. Dan pas - - door flarden van ge sprekken en flashbacks in kleur - vernemen we dat Tolédo drie pros- tituées heeft gewurgd. En het leek zo'n zachte, aardige man. dergelijke „grapjes" wekken de wrevel va wer op. zeker als hij e geconfronteerd met e documentair relaas uren van de drievoudige moordenaar. Met zijn soms heel mooie beelden de reportage uit de poppenfabriek waar Tolédo's vrouw werkt die met het eigenlijke gegeven niets te maken hebben, verzwakt hij zijn eigen betoog. Lelouch kreeg bij de opnamen alle steun van hoge auto riteiten, van wie er zelfs enkelen in de film meespelen. Zij moeten er dus wel iets gezien hebben deze harde feiten de film ia gebaseerd op wa re gebeurtenissen zo fraai te ver gulden zonder de goede zaak, waar voor men zich had ingezet, te scha- van Lelouch i de toeschou- en later wordt n bijna seml- de laatste L' Pokeren met de dood \OR Wanneer zeven mannen pokeren, dan Is dat geen onge lijke aangelegenheid, cn zeker indien zich onder dit groepje een valsspeler b(vindt. De man :lt betrapt en er gaat (zoals dat in terns gebruikelijk is) resoluut een Dit is de inleiding van „Pokeren met de dood" (5 Cart Stud), een aller aardigste kleurenwestern met als grote man Dean Martin, die het in dit genre films als vanouds nog steeds erg fijn doet. De lugubere inhoud is (kort samengevat) hel volgende: de zeven pokeraars worden één voor één op mysterieuze wijze uitgemoord. Pas bij het één na laatste slachtof fer krijgen we de dader te zien. Het blijkt een broer van de gehangene te zijn. die zich onder het mom van de goedwillende dominee in het bewuste plaatsje gevestigd heeft om op Je moordenaars wraak te nemen. H-ït laatste slachtoffer is Van Morgan (Dean Martin), die destijds de lynch partij had willen verhinderen. Wan neer beide kerels tegenover elkaar komen te staan, is Morgan 't snelst met zijn revolver. De regisseur is er niet helemaal in geslaagd om dit gegeven continu boeiend te verfilmen. Maar hier en daar een fantasierijke scène, èn na tuurlijk de verschijning van Dean Martin (met als tegenspeler Robert Mitchum) maken deze western niet temin tot een alleszins geslaagde. (14 jaar). Dr. Sex Dean Martin, het middelpunt In „Pokeren me Cactusbloem TRIANON Het verrassende van de film ,De cactusbloem' van Gene Sax is wel het terugzien van de nu 58-jarige actrice Ingrid Bergman, die na twintig jaar in Hollywood is te ruggekeerd. Haar leeftijd in aanmer king gewwgp, *K:t J.e er flojs Steeds En dat bewijst ze door het In deze film te winnen van de jonge bekoor lijke Goldie Gawn in het veroveren van de door beiden zeef begeerde tandarts Winston (Walther Matthau). Als zijn assistente Stephanie, aanvan kelijk wat stijf en stug, maar naar mate de film vordert, steeds vrien delijker en aantrekkelijker, helpt zij haar baas door zijn huwelijksmoei lijkheden heen. De tandarts wil juist de huwelijksboot afhouden voor zijn vriendinnetjes en vertelt daarom rond, dat hij getrouwd is en drie kin deren beleeft. Als dan één van zijn aanbidsters, Toni (gespeeld door Gol die Gawn) zijn vrouw weieens wil ont moeten, wordt het wel een beetje moeilijk, maar hij heeft altijd Ste phanie nog. Zij wil wel voor zijn vrouw doorgaan. Er volgen aardige verwikkelingen en vier mensen wor den aan het slot gelukkig gemaakt: de tandarts en zijn assistente. Toni en een jonge schrijver. Regisseur Saks maakte gebruik van het oorspron kelijke Franse blijspel en heeft er een heel aardige amusementsfilm van,.ge-, maakt, met vlot spel en plezier voor het hele gezin. Dr. Fu Manchu grote heerszucht, is weer opgedoken. Dit keer in het gebied van de Cari bische Zee, waar hij zich aankondigt met een plotseling oprijzende ijsberg, die een luxieuze oceaanstomer open splijt en vervolgens naar de „kelder" helpt. Fu Manchu. dokter in misdadige theo rieën, werpt zich vervolgens op als de grote vernietiger, de man, die de gehele mensheid aan zich dreigt te onderwerpen. De onverstoorbare Chi nees, wiens geelachtige gelaat nau welijks van expressie verandert, ziet zich echter op zijn weg naar de reali satie van dit lugubere voornemen, gehinderd door het feit dat professor Heracles, wiens hulp bij dit plan ten zeerste vereist is, plotseling in le vensgevaar komt te verkeren Een legertje Chinezen zwermt uit om ge neesheren te vinden. Het slot ver toont overeenkomst mej: de Fanto« mas-films. Een medewerker van Scotland Yard „de man in wie de wereld zijn vertrouwen stelt" zui vert het kasteel, het domein van Fu Manchu. (14 jaar). REX „Dr. Sex verzekert u een paar kostelijke uren." „Het dol dwaze verhaal van drie seks-maniak- ken." Met deze zinnen wordt de bioscoopbezoeker gelokt naar de film „Dr. Sex", een prndukt van Italiaanse makelij en nagesynchroniseerd in het Engels. Het verhaaltje gaat over een „dok ter", die een boek over moeilijke seksgevallen wil laten verschijnen. Hij laat nog twee collega's opdraven en achtereenvolgens verschijnt een voyeur, een exhibitioniste en een man, die steeds maar blote vrouwen ziet, op het witte doek. Dit duurt net zo lang tot dr. Sex ze zelf ziet vliegen en de film is afgelopen. Het enige, wat dan nog bij de kijker opkomt, is, dat er voor Oswald Holle nog heel wat werk is te doen en dat de regis seur zelf als eerste zich maar moet aanmelden om zich te laten behan- Man met de wassen beelden CAMERA Vincent Price, Frank Lovejoy en Phyllis Kirk vormen het trio, dat van een wassenbeelden museum een griezelig vertrek maak1:. Natuurlijk mogen wij daarbij het aan deel van regisseur André de Toth niet vergeten, die zjjn film langzaam naar een be worulere nswaardige .climax Enkele minder obscure interrupties krmne zelfs de spannig bij de bezoeker die gecon- teerd wordt met een geestesgestoor- de museumeigenaar, niet wegnemen. Deze macabere creatlec van De Toth wordt vertoond voor 18-jarige en ouderen. (2e week). Rijkswegdeel (16) rond 75 klaar DEN HAAG Bij de begrotingsbehan deling voor 1970 door de Provinciale Staten van Zuid-Holland heeft gedepu teerde dr. R. Eijsink In antwoord op vragen van het K\ P-Statenlid drs. C. A. Verkade medegedeeld, dat rond 1974- 1975 het gedeelte van de nieuwe rijks weg nummer 16 (Den Haag - Leldschen- dani - Voorschoten) tussen de Voor- schotense Papelaan en Leiden gereed zal zijn. De spoorbaan zal hierbij ter plaatse omhoog gebracht worden, zodat de kruisende wegen onder de spoorlijn door gevoerd kunnen worden. De heer Eüsink noemde een en ander een reële ontlasting van de mogelijkheden binnen de Haagse agglomeratie. showroom: nieuwe rijn 87, telefoon 21035 Gemeentelijke woningstichting heeft nieuw kantoor aan Turkooislaan LEDEN Mevrouw Den Haan heeft gistermiddag het nieuwe kantoor van de gemeentelijke woningstichting aan de Turkooislaan geopend. Daarmee is een eind gekomen aan de toch wel enigszins primitieve huisvesting van deze stich ting in het pand aan df Oude Singel. Men heeft aan de Turkooislaan een aan tal garages laten vervallen en de ruimte, die vrijkwam, geschikt gemaakt als kan- Mevrouw Den Haan gaf een overzicht van de gemeentelijke woningstichting, die in 1923 werd opgericht en waar toen twee mensen werkten. Nu telt de stich ting tien man personeel, onder wie een woning-maatschappelijk werkster. Het voordeel van het nieuwe pand is. dat men nu midden in het eigen woningbezit zit. De stichting heeft momenteel 2500 woningwet- en premiewoningen, waar van 1300 zijn voorzien van c.v. en daar naast nog 500 panden in de oude bin nenstad. Per jaar wordt 3lj miljoen gulden opgehaald. De wethouder over handigde aan de directeur van de stich ting, de heer Streefland, de sleutel en daarmee was de overdracht een feit ge worden. VRIJDAG 20 FEBRUARI Voor St. Petrusparocbie LEIDEN In het kader van de parochieavonden voor de St. Petrus sprak gisteravond in het zaaltje naast de kerk dr. J. II. Loenen over „Het Gezag". Dr. Loenen die van zijn stiel, zoals hijzelf opmerkte, filosoof is, kon uiteraard alleen van filosofische zijde het gezag benaderen. Het spreken over geaag is moeilijk. Als men het woord gaat ontleden, dan bemerkt men dat men onder gezag verschillende zaken kan onderbréngen. Het gezag dat een geleerde heeft, ls beduidend anders dan het gezag van de Staat. Met nadruk werd gesteld dat gezag nodig is. Uit een groep zal dan ook steeds iemand naar voren komen die een bepaalde wijze van gezag gaat uitoefenen. Allen aanvaarden we ook een bepaald gezag. i)it gezag vindt zijn oorsprong in zedelijke normen. Dr. Loenen herinnerde zich dat, toen hij in 1947 les ging geven aan een mid delbare school, zijn toenmalige rector hem voorhield: „Oefen jij je gezag maar uit als 'n sergeant-majoor in het leger!" De laatste twintig jaar is er veel ver anderd in het denken hierover en men kan rustig stellen dat het oude gezags- patroon aam het verdwijnen is. De mens is het enige levende wezen dat gezag of normen aanvaardt. Als de mens zich vrij wil voelen dan zal hij op de eerste plaats vrijheid moeten hebben om plan nen te maken. Voorts de vrijheid om die plannen uit te voeren en tenslotte de vrijheid om van de resultaten de vruch ten te plukken. Deze vrijheid zal alleen mogelijk zijn als de omgeving daaraan meewerkt, althans niet zal tegenwerken In dit licht bezien zal gezag dat dit mogelijk maakt, door ons allen worden aanvaard." Fel waarschuwde dr. Loenen tegen set uitvoeren van het zgn. autoritaire ge zag. Ook in de rooms-katholieke kerk meende hij, zeer zeker in het verleden, een speciale vorm van autoritair gezag te bespeuren: „Het gezagspatroon in de r.k. kerk bestond vroeger uit het zgn. doorgeven van allerlei zaken, van paus naar bisschop, van bisschop naar pastoor, van pastoor naar kapelaan en van kapelaan naar gelovige. Het was een duidelijke vorm van eenrichting verkeer. Samenvattend kan men stellen dat gezag de basis is van een gezamen lijke vrijheid." Na de pauze was er gelegenheid tot dis cussie en tot het stellen van vragen. Hiervan werd volop gebruik gemaakt. Mr. dr. J. van der Poel trad op als ge spreksleider. In Zoeterwoude ROELOFARENDSVEEN, 19 februari Bloemen Am. Anjers 20-29: Rozen Garnette en Carol 28-41; Nordia 68-71; Seventeen 30-57; Seringen 70-100; Hya cinthen 21-31; Forsythiatakken 25-39, per stuk; Trosanjers 3,00-3,40; Freesia's 1,55-2,75; Irissen WedgeWood 2,30-2,40; Blauwe druifjes 27-61; Anemonen 53- 64; Narcissen 90-1,20; Tulpen Lustige Witwe, Golden Eddy, Charles, Beilona, Carlton, Ralph, Blerda, Gander 1,05-1,65; Krelage. Preludium. Olaf. Cassini, Win- tergold, Beatrix, Eddy 1,00-1.35; Rose Copland 1,75-1,95; Apeldoorn 1,50-1,90; Aladdin 4,10; Peerless Pink 2,55-2,75; Dubbele tulpen 1,35-1,80 per bos. ZOETERWOUDE. De priests. de parochie Sint-Jan's Onthoofding hebben getracht op de vraag: „Waar staat men als parochiegemeenschap?" een antwoord te vinden in de ingevulde vragenlQsten over «ienieuwe bisschop. Daarin werd o.jn. gevraagd of men een bisschop wenst die vooral zou waken over de rechtgelovigheid. iemand die dus de geloofsschat bewaakt en niet gemakkelijk iets zal laten varen van hetgeen men heeft meegekregen. Of het vooral iemand zijn die inspi- formulicren niet of niet goed Stadsgehoorzaal: Modeshow Margriet, aanvang 14.15, 19 en 21.30 uur. LAK, Rapenburg 73: Opening expositie j reërt tot lief zoeken Joop Goeting, aanvang 20.00 uur. gen. Voor het eerste was 27 pet., Het wapen van Voorschoten: Opening |iet tweede 65 pet., terwijl 8 pet. v: kleindierenexpositie door burgemees- ter L. de Kool, aanvang 20.00 uur. I Stadsgehoorzaal: VVD-vergadering. aan vang 20.00 uur. Interland met drie Bona Stars LEIDEN Op het podium zitten vier Dolle Mina's. Drie meisjes en een jongen. Een Mina is speciaal uit Amsterdam gekomen, de drie andere zijn van de kersverse Leidse aktiegroep. De meisjes kijken bezorgd, de jongen spuwt vurig zijn geestdrift. De bovenzaal van het Eigen Huis aan het Rapenburg zit stampvol. De temperatuur is ernaar. ,,Als ik naar de minister ga om serieus met hem te praten, terwijl ik hem net gisteren in de billen heb geknepen, geeft dat niet zo'n goede sfeer voor een fijn gesprek," zegt Dolle Mina uit Amsterdam. ZATERDAG 31 FEBRUARI Schouwburg: Litteris Sacrum speelt „Alles voor de tuin van Edward Al- bee", aanvang 20.00 uur. Leython, Levendaal: Drugcongres, aan vang 14.00 uur. Stadsgehoorzaal: Uitvoering Brunhilde, aanvang 20.00 uur. Microtheater Imperium, Veslestraat: St ^^„'Tsr.rTan'. I 1 zullen «Ine spelers van het Leldw ma Stars uitkomen, namelijk Pietei n Tuyll van Seronakerken, Paul Ruy naars en debutant Har Stol. Conclusie; de parochie progressief. Dit wordt echter weer bijgeslepen door de antwoorden die binenkwamen op 'n andere vraag: Hoe moet een bisschop vooral gevoel hebben voor traditie?", dus voor het oude, of moet hfl vooral een gedurfd vertrouwen hebben in de toekomst, dus vóór vernieuwing zyn, of moet hij beiden hebben? Van de deel nemers heeft 54 pet. voor het laatste, de combinatie, gekozen, 34 pet. zag liever een bisschop met vertrouwen in de toe- I komst terwijl het aantal dat de voor keur gaf aan de traditie slechts 4 pet. haalde (8 pet. maakte geen keus). De I priesters trekken uit dit alles de con clusie. „We zijn in Zoeterwoude gema tigd progressief. LEIDEN. lb- haskctballcompetitie in de heren-eredivisie staat deze week stil in verband het Nederlands Helder en zondag: de interlands, Lord Baden Powell viering in Zoeterwoude Leidse studenten ontvingen Mina's in Augnstinus en Horus Dat geeft meteen al de moeilijk heid aan, waarvoor de aktiegroep nu staat. De ludieke bezigheden, mannetje nafluiten en ventje ont voeren, verduisteren de werkelijke bedoelingen. Wat zijn die bedoe lingen dan? Het pamflet, kosten vijfendertig cent, liegt er niet om. gratis crèches, gelijk loon voor man en vrouw, vrouwelijk initiatief: een vrouw mag ook wel eens beginnen, legale gratis abortus, openbare we's voor vrouwen (het beroemde plasrecht), halve baan voor vader en moe der: samen voor de kinderen zorgen. Maar al die actiepunten stuiten op een muur van onbegrip. Een aantal mannelijke eigenheimers probeert de zaak te verzieken en het lukt ze nog aardig ook. Maar toch blijkt iedereen het met elkaar eens te zijn. ondanks ellenlange verwarde discussies, waarin iemand het bestaat om nog een betoog van een kwartier te houden over de puoitie van de vrouw in China. Het blijkt, dat daar man én vrouw onderwor pen zijn, en wel allebei aan de ouders van de man. Geen plezierige toestand natuurlijk, maar dat neemt niet weg, dat het weinig met de Europese, ja vooral Nederlandse situatie te maken heeft. De vrouw is levenslang opgesloten in dezelfde monogame harem .zegt Dolle Mina. Een golf van protesten, maar na veel onbegrip wordt hij toch weer lnge- Bóegerocp En zo gaat het met elke opmerking, die de Dolle Mina's fors van de lever rolt. Hoongelach en geroep om „deskundigen, die wel even zullen uitleggen hoe het met de abortus zit". Maar al dat boe geroep gaat als een boemerang werken, en wanneer een Mina weigert nog ver der haar verhaaltje te houden, omdat ze wordt overstemd door de boeroepers, wordt het eensklaps stil. Zonder dat ze verder nog iets hoeft te zeggen is haar gelijk al aangetoond. Horus Na afloop trekt de vergadering naar - Horus, het clubgebouw van de studen tenvereniging Catena. En wat (laar ge beurt staat wel in schrille tegenstelling tot de idealen van de Dolle Mina. Tij dens het feest schreeuwt iemand met veel geluld een passage uit de Bijbel: „In smart zult gij uw kinderen baren en de vrouw zal onderdanig zijn aan de man". Voor uw verslaggever doet dat de deur dicht. Veel Leidse studenten begrijpen kennelijk nog weinig of niets van de idealen, die eens Wilhelmina Drücker en nu weer de Dolle Mina's be zielde. Kontaktadres: Dolle Mina, Breestraat 54; Akties en demonstraties: zaterdag middag om twee uur. ZOETERWOUDE. Zondag is hel de geboortedag van Lord Baden Powell en de verjaardag van zijn vrouw die (hoe wel zij nu 81 wordt) nog altijd aktief met het jeugdwerk bezig is en daarvoor de hele wereld afreist. In Zoeterwoude gedenkt de geünifor meerde jeugdbeweging deze beide men sen in een speciale eucharistieviering, morgen zaterdagavond om half acht in in de eerste klasse district Den Haag de St.-Jan. De jeugd zal daarbij zelf heren gaat de strijd om de hoogste voor de gezangen, lezingen en voorbe- plaatsen onverminderd voort. In deze den zorgen. Vanavond is hiervoor een oefening. LEIDEN Bij K B. is dr. A. Verjaal, tot dusverre hoofd van de neurologische afdeling van het Gemeente Ziekenhuis punten Zuidwal te Den Haag, aan de Leidse Vodo. Beide Universiteit benoemd tol gewoon hoog leraar in de geneeskundige neurologie. 1SITAIR race om het kampioenschap, die lang zamerhand de beslissende fase is inge treden, zijn twee Leidse teams nauw betrokken, te weten Essor en Blitz. Hiervan heeft Essor de beste papieren, het staat bovenaan voorsprong op Blitz Leidse teams kunnen deze week twee winstpunten aan hun totaal toevoegen, zij krijgen in de 5-meihal resp. Alphia en *DAS op bezoek, ploegen waar zij geen moeite mee mogen hebben. LUSV heeft de moeilijke uitwedstrijd tegen Vodo op het programma staan. Misschien kunnen de Leidse studenten hun stadgenoten een handje helpen door Vodo te verslaan. Een kans daarop zit er zeker In. PROGRAMMA Vrijdag, Groenoortlhal: 19.00 Leidse jeugdcompetitic; 20.10 Es sor Dl-Bona Stars D4, Blitz D2-Das 1. LUSV Dl-Blitz Dl; 21.20 Bona Stars 3-Suvrikri 2, Blitz 3-LUSV 2. LUSV 3- Essor 3; verder: 18.50 Jumpers 2-Bona Stars D319.30 TCL 2-Sigi 2; 20.10 Jumpers 2-Bona Stars 4 Zaterdag, 5-meihal: 17.30 Bona Stars 6-TCL 2. Bona Stars D4-Vodo 3: 18.45 Bona Stars D2-Jum- I tot doctor in de wiskunde en natuur, pers 1, Blitz 2-Ariston 2 20.00 Essor 1- wetenschappen gepromoveerd op een Alphia 1. Bona Stars 5-Achilles 2; 21.15 Proef8<'hrift. getiteld ..Kinetic observa- Blitz 1-DAS 1. Essor 2-Vodo 2; verder: UNIVERSITAIR NIEUWS LEIDEN Aan de Leidse Universiteit is de neer D. van Eek, directeur van de N.V. Fabriek van verduurzaamde le vensmiddelen v.h. L. E. Nieuwenhuizen te Leiden, tot doctor in de rechts geleerdheid gepromoveerd op een proef schrift, getiteld „Juridische aspecten van geld met name in het vroegere Ne- derlands-Indië". Promofors waren prof. mr. W. L. G. Lemaire en prof. dr. P. B. Kreukniet. LEIDEN Aan de Leidse universiteit ia de heer C. L. C. Meijer, wetenschap, peljjk medewerker van TNO te Delft, i Stars 2; 19.00 Vodo i met de wassenbeelden Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur (uitgezonderd dinsdag) Zondag. 2.30, 4.45. 7.00 en 9.15 uur. Camera: nachtv. vr.-zat. 23 30 uur: Geen pardon voor verraders. Dinsdag 24 febr.: dinsdagcyclus K&O, 2.30, 7, en 9.15 uur: Morgan, a suitable case for treatment. 18 jr. Lido: De folterkamer van dr. Fu Man chu (14 jr.) Dagelijks: 2.30. TOO en 9.15 uur Zondag. 2.30, 4.45. 7.00 en 9.15 uur. Luxor: Pokeren met de dood (14 Jr.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur Zondag. 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Studio: La vie, l'amour, la mort (18 jr.) Dagelijks; 2.30, 7.00 en 9.15 uur Zondag. 2.30. 4.45. 7.00 en 9.15 uur. Trianon: De cactusbloem (14 jr.) Dagelijks: 2.30. 7.00 en 9.15 uur Zondag: 2.15. 4.30, 7.00 en 9.15 uur. Rex: Dr. Sex (18 jr.) Dagelijks: 2.30, 7.15 eu 9.15 uur Zondag: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. (Advertentie) MERCEDES-BENZ OEGSTGEEST TELEF. 01710-51855 JAAR DEALER VAN tions concerning the uptake of nium by several cereals". Promotor was prof. dr. A. Qulspel. LEIDEN Aan de Leidse universiteit is de heer R F. Brenkman, als arts- assistent verbonden aan de afdeling oogheelkunde van het Academisch Zie kenhuis te Leiden, gepromoveerd tot doctor in de geneeskunde op een proef schrift, getiteld „Regeneratie en meta- plasie van respiratoir epitheel (een ex perimenteel hlstologi8ch, autoradiogra- fisch en enzymhlstochomlsch onderzoek over het trachea-epitheel van de muls). Promotor was prof. dr. A. Schaberg. - LEIDEN Geslaagd voor; Doet. ex. Ned. Recht; G. J. W. Steenhoff, Utrecht, mej. M. P. v. d. Stok. Wassenaar, H. J. W. van Dijk, Pijnacker. Kand. cx. Sla vische taal- en letterkunde: M. J. Schro der, Wassenaar.

Leidse Courant | 1970 | | pagina 5