OEGSTGEEST HEEFT TE WEINIG HUIZEN IN DE MIDDENKLASSE ■nÉiiri DE TIENDE VASTENACTIE Woontoestanden in Hooglandse Huys Woningzoekenden moeten meer zelf zoeken Hoop gevestigd op individuele huursubsidie Jhr. v. Eysinga verdedigt politie tegen aanvallen Ondanks zware onderbezetting loopt aantal inbraken terug WAAR GAAT ONS GE LD NAAR TOE? Dekenaat Leiden adopteerde vakschool op Haiti 23-Jarige reed man dood op Breestraat Vrolijk Leids weeuwtje oefent schijnbaar machische kracht uit MARKTEN VRIJDAG 20 FEBRUARI 1970 DE LEIDSE COURANT PAGINA S Van der Heijden opent koffieshop LEIDEN Het (eind vorig jaar ge sloten) Leldse horeca-bedrijf van de gebr. Van der Heijden aan de Breestraat heeft vanmiddag een koffieshop geopend, die aansluit op de banketbakkerij en waarin ook een eenvoudige lunch gebruik kan worden. De grond was in gebruik als volks- tuintjes. De gebruikers willen graag dit werk voortzetten. Het gaat on volkstuinders. De raad ging akkoord met het voorstel van B. en W. hen tot 31 december te machtigen. De heer Dorgelo (WD) vond dit een prachtige vrijetijdsbesteding en vroeg of b. en w. er niet voor voelen het een en ander permanent te maken. De voorzitter deelde mee dat men iets in petto heeft en dat men een definitief terrein wil vinden. OEGSTGEEST Kritiek en woor den van lof wisselden zich gister- avond tijdens de raadszitting te Woningwetwoningen nog al eens af. Kritiek woonruimteverordening 1970, van Iris- en Rozenlaan, zal van de gemeente de heer Van Weizen (PC) Op de bouwgrond kopen voor de realisering leuqdraad en van mevr. Gouver- van 90 gaierywoningen met centrale r~, i verwarming en lift. Het ligt in het neur-van Deene op het slordige de J0(, dlt parkeren in Oegstgeest. Maar de kwartaal de gunning te verlenen voor totstandkoming van de woningwet- de helft van deze woningen. De ver verordening 1970 ondervond ook eaniu°& vo°r de bouw van de resteren- J it. maanden later tegemoet worden gezien. woorden van lof van o.a. de heer „.oninge„ Iulfe„ „opveer. mei. ver- Brouwer (PC), die het ,,een stap in warming en lift, 200 gulden per maand de goede richting vond". Het ge- 8311 huur moeten opbrengen en zullen meentebestuur heeft O.a. tot taak, «orden op het terrein begrensd 1 door Iris-, Kennedy- en Rozenlaan. De dat goedkopere huurwoningen niet heer van ,jer voort (i£VP) prees het in gebruik worden genomen door waarbij de raad zich aansloot, personen die - gezien hun inko- Aan Buitenlust zal een lening beschik- men - een duurdere woning zouden Jaar gesteld 1 1,11 kwart mil ine kunnen betrekken De heer Brouwer stelde er prys op, In imd geval tegen hel in arbeiders- en elltewijken. „Deze Handenarbeid op lagere scholen is rordening mag niet in deze richting belangrijk aspect in de huidige onder- Uitvoer komen. Dan liever toe- wflsvonn. De heer Temminck rag het een en ander te Oegstgeest zo snel mo- passing huursubsidie". Overigens de verouderde patroon, dat men naar ^aien inrichten en beginnen in plaats het bureau hulsvesting moet stappen van te wachten op een vakonderwijzer, om een woning te verkrijgen via een von(j bij. Wethouder Thorn zag dit niet. lijst van ingeschrevenen. Men dient relt [edere leerkracht kan een eigen me. aktief te worden en zal daarbij door nlng hebben over de toepassing van semeente zoveel mogelpk worden bet ondèrwljs. Het inrichten van loka- len kost veel geld en een vakonderwijer kan het hier helemaal niet mee eens zijn. De heer Van der Voort (KVP) loffelijk streven van gestimuleerd. De heer Lagas stelde, dat hij kent die bijzonder aktief waren geweest n^em(je hei desalniettemin geen woning kre- voor te leggen. gen. „Ook de beleggingsmaatschappij! en voeren op het gebied van woning- T 1 "1 toewijzing een eigen beleid", meende hij. leilffClrSüCl Wethjouder Thorn verklaarde>, dat Oegstgeest vele woningen heeft in de Tijdens de rondvraag sloot de heer Van huurprijzen tussen 100 en 200 gulden Weizen, (PC) zich aan bij de woodren maar „tussen 200 en 300 gulden huur die de heer Dorgelo (VVD), tijdens de per maand zijn er geen". Dit belemmert begroting uitgesproken, betreffende de de doorstromingmogelijkheden. Men jeugdraad. Deze zou niet goed functio- laat de ingeschreven woningzoekenden neren. De Oranjevereniging had nl. aan niet zonder meer los. De lijst wordt de Jeugdraad verzocht met betrekking eerst via de beheerders afgewerkt. Voor tot bet feest op 5 mei iets te willen het ontstaan van elite- en arbeiderswij- doen in de geest van een manifestatie of ken hoeft men geen vrees te hebben", anderzins. Zo werden nog een aantal artikelen on- Dat hier niets „uit" was gekomen ver der de loupe genomen. De verordening droot de heer Van Weizen „wij hebben werd tenslotte door de raad aanvaard, van de jeugdraad niets te verwachten doch de heer Lagas (PvdA) en" zijn Wethouder J. Thorn kwam hier tegen fraktiegfenote mevrouw Priné wensten in het geweer. „Deze raad is nog maar xviet mee te gaan. Zij stemden tegen. pas begonnen en zo is het logisch, dat zij geen kans ziet iets te organiseren. r 1-1 Zij is ingesteld op de jeugdverenigingen Meer opeiineid en niet op manifestaties naar buiten Naar aanleiding van vragen, gesteld b(j De heer Lagas keerde zich nog eens de behandeling van de begroting, om extra tegen de uitlating, gedaan over de commissie van verkeer en openbaar de jeugdraad. „Ik vind dit niet elegant, vervoer „openbaar" te maken, deelden de jeugdraad moet gelegenheid hebben b. en w. 'mede, dat van hen geen voor- om zelf met initiatieven te komen." stel dienaangaande te verwachten was. De heer Lagas (PvdA) vond echter, dat /7p«r_rjlnc" men ddt bij wijze van experiment ge- rust eens kon proberen. Hij vond steun bij de heer Stapel (WD) en de heer De PPR heeft huis aan huis een boekje Brouwer (PC)), alhoewel de liberale verspreid, waarin het onderwijs in Oegst- fractievoorzitter niet helemaal mee {/eest uitvoerig wordt belicht. De heer kon gaan. Temminck had vernomen, dat men me- „Hetgeen in de commissie behandeld dewerking aan b. en w. had gevraagd wordt komt ook in de raad", meende de de uitgave te subsidiëren. Het een en heer Stapel. ander kwam ook in het boekje tot uiting. De heer Aldershoff (PC) ondersteunde „Doe kon de PPR suggereren hier sub de gevoelens van de heer Lagas maar -sidie voor te krijgentemeer daar het stelde dat er gelegenheid moet blijven werkje niet geheel objectief is." voor het spreken „entre nous" als het De voorzitter verklaarde, dat subsidie persoonlijke kwesties betrof. toen het 'boekje' Afscheid Kamsteeg niet meer nodig verscheen. Met de beide wethouders tegen werd 't voorstel van de heer Lagas commissievergadering van verkeer en openbaar vervoer „openbaar" te ma ken door de raadsleden onderschreven. Een experiment dat zal duren tot het De heer Kamsteeg (PC) heeft afscheid eind van de huidige zittingsperiode. van de raad genomen Hij was gister- avond niet aanwezig. Burgemeester Van Ten behoeve van de voorbereidende Eysinga vond het jammer, dat de heer van kasteel „Oud Poelgeest" werd een Kamsteeg vertrokken was „wij zullen bedrag beschikbaar gesteld van 25.000 een prettige herinnering aan hem blijven gulden. bewaren vooral vanwege het medeleven dat hij met vele zaken betoonde in de gemeente-en gewestraad en commissie." V ULK^lUllllJCS De geloofabrieven van de opvolger van In de Voorhofpolder heeft de gemeente de heer Kamsteeg, mr. H. J. Penning, in 1969 een perceel grond aangekocht, werden gisteravond door de commissie dat voorlopig nog niet nodig zal zijn. uit de raad in orde bevonden. OEGSTGEEST Tijdens de gisteravond gehouden raadszitting te Oegst geest werd door de burgemeester de volgende verklaring afgelegd: °Als hoofd van de plaatselijke politie wil ik graag een Jiorte verklaring af- ieggen. De laatste weken is van verschillende zijden blijkens couranten berichten uiting gegeven aan de ongerustheid, die bestaat met betrekking tot de inbraken, die in deze gemeente o.a. by winkeliers hebben plaats gevonden. Blijkens een opgave, die ik van de Groepscommandant van de Rijkspolitie ontving, vonden in de afgelopen 3 jaren de volgende aantallen inbraken plaats :In 1967 - 55: 1968 - 61; 1969 - 35. Daaruit blijkt dat van een toename niet gesproken kan worden. Voortdurend vindt overleg plaats tussen de Groepscommandant en my en ook .de hier bedoelde zaken worden ter bestemder plaats ter sprake gebracht. Misschien is minder bekend, dat het politiekorps niet op volle sterkte is; ongeveer 1/3 van de plaatsen is vakant. By voortduring zyn onvoldoende jonge mensen beschikbaar voor de politieopleiding, zodat het niet mogelijk is alle vakatures vervuld te krygen, resp. te houden, een naar mijn mening niet te verwonderen gevolg van onze volksaard die in het algemeen niet „unlform-minded" is. Men is tevens geneigd zich, in plaats van achter de politie, maar al te dikwijs tegeinover de politie op te stellen. Gelukkig kan deze neiging in de gemeente Oegstgeest minder worden waargenQmen dan in vele andere plaatsen. Ik wil tenslotte niet nalaten myn waardering uit te spreken voor hetgeen het politiekorps ondanks zijn beperkte bezetting in onze gemeente verricht." Honger stillen, mensen redden die getroffen zijn door rampen. Voorkomen dat hele volkeren van ellende omkomen zyn primaire zaken van leder beschaafd volk en christenmens. Maar hoe triest het ook klinkt: dit alles helpt niet om de kloof tussen arm en rijk, ontwikkelingslanden en welvaartslanden te overbruggen: dit alles helpt niet om te voorkomen dat telkens opnieuw miljoenen mensen van allende en honger kreperen. péirvoor is nodig, dat de economie en de gehele maatschappeiyke struk- tuur van de pauperlanden worden verbeterd; dat mensen, geld, wetenschap en techniek worden ingezet om de toekomst veilig te stellen. Het getuigde van realiteitszin en visie op de wereld van vandaag, dat de Kerk van Nederland de vastenoffers aangreep om mee te helpen aan de bouw van de toekomst van misdeelde landen en gebieden. Dit gebeurt door financiering van honderden ontwikkelingsprojecten. Dank zij de offerzin van katholiek Nederland, dank zij de persoonlijke inzet van vele vrijwilligers, dank zij vooral ook uw inspanning en mede werking steeg de opbrengst van de Vastenactie ieder jaar met een sprong om in 1969 te resulteren in 5,4 miljoen gulden. Dit jaar de vastenactie '70 willen wfl méér. Het is het 10e jaar en wy streven naar de 10 miljoen. Om dit fantastische bedrag te bereiken krijgt de propaganda méér moge- ïykheden. Het budget is verdubbeld: méér media (o.a. dagbladen) zyn ingeschakeld: een team van specialisten zet zich in om de Vastenactie op een nieuw niveau te brengen en haar een nieuwe dimensie te geven o.a. door ook een beroep te doen op de niet-katholieken van Nederland. Als deze opzet slaagt en uw hulp is daarby onontbeerlijk groeit de Vastenactie uit tot een waarlijk algemene, nationale actie voor ontwikke lingshulp. De grondgedachte van de Vastenactie '70 is: de mens moet niet alleen een minimum aan levensonderhoud hebben, hij moet een menswaardig bestaan kunnen opbouwen. Deze gedachte vindt U in alle propaganda-uitingen in de zin verankerd: hy heeft geen honger, maar ook geen leven. De vaste slogan van de Vastenactie '70 luidt: Mens durf te geven. Safari-stijl en zigeunermode bij Margriet MARGRIET houdt het op safari stijl en zigeunerinode voor de ko mende zomer. Of de jurtcjes en pakjes zitten vol met plooien klepjes, stijve kragen en cein tuurs, of en dan is het pigeu- nermode het is één wirwar van stroken, to ij de pofmouwen, ge smokte bovenkantjes en vele kleu- De stof die men voor de safari pakjes gebruikt is heel vaak shan tung. Het doet een beetje linnen achtig aan, draagt heerlijk, is lekker koel op warme dagen en kreukt niet. De rokken zijnvaak geplooid. Een ingewikkeld grapje was een broekrok, die op zoda nige wijze van kleppen was voor zien dat het een gewone rok leek. Strandpakjes waren er te over. Een rok, een bermuda-short, een b.h.-tje en een jasje. Ook broek- pakken zagen we hoofdzakelijk in safari-stijl. De blazer krijgt een nieuwe kans in deze mode. Dit keer in ruiten, gedragen op plooirokjes. Wél iets aan heupen. De jurkjes zijn heel eenvoudig. Het bijzondere wordt eraan gege ven door grote zilveren gespen aan de ceintuurs, en natuurlijk door de fraaie stoffen. Jersey broekpakken met lange vesten en jasjes erop. Opvallend is het gebruik van twee verschillen de stoffen in een jurk. Groen bloe metje met blauw bloemetje. Dit al les is weer afgeleid van de zigeu nermode. Een opvallende bruidsjurk sloot de show af: een lange, vest- aehtige jprk van katoenen jac quard, met mousseline pofmou wen. Geen sluier voor de bruid, maar een zijden tulband. Bridgeclub De Sleutels LEIDEN Uitslagen van de huishou delijk viertallencompetitie van de B.C. „De Sleutels". Stand na 2 zittingen Groep A: 1 de Vrind 10; 2 Rompes 6; 3 de Goede 6. 4 Bloèmhoff 2, 5 Poot 0, 6 Vreeburg 0. Groep B: 1 Goedhart 12, 2 Vos 6; 3 Tan 4; 4 Vrijenhouk 4, 5 Riel 2; 6 Vlak 2. Groep C: 1 Spoor 9: 2 Duiser 8; 3 Hols- boer 7; 4 Derogee 7; 5 v.d. Byi 4; 6 Ber- Groep D: 1 Wessels 12; 2 v.d. Heide 9; 3 Robbers 6; 4 v Alphen 5; 5 v. Kem pen 4; 6 Wiedemeijer 0. TE ELFDER URE heeft ook het deke naat Leiden een greep gedaan in het projektenpakket dat is opgesteld voor de dit jaar te houden vastenaktie voor het ontwikkelingswerk in „de derde wereld"'. Op initiatief van pastoor H. J. Kooijman van de Oegstgeestse Willi- brordparochie, is aam de landeiyke aktie- groep een projekt gevraagd waarvan de gelden tussen de 50- en 60.000 gulden liggen. Het is 54.000,(een vierde gedeelte, van een plan waar ook Neder land, in dit geval Leiden, aam deelneemt) geworden, het bedrag dat de uitrusting van de technische school van de Sale- sianen mogeiyk zal maken. Een vak school in Haiti, dat samen met Cuba, Santo Domingo en Porto Rico deel uit maakt van de Salesiaanse provincie „Isole delle Antille". Waarom juist Haiti? Pastoor Kooyman: „Onze keus was niet al te groot. De helft van het aantal pro- jekten was reeds uitbesteed. Toen ik Haiti hoorde, dacht ik het eerste aan een dictator, maar daarom mag je die mensen nog niet in de kou laten staan. Om een beeld te geven van de toestand in deze streken voegt deken Van Noort er aan toe. dat 70 procent van de be volking analfabeet is. BIJ DE „Vasten-aktie-vakschool" zal ook de schooljeugd worden inge schakeld. Gespeculeerd, of liever ge zegd, gerekend wordt, op de inventivi teit van de scholieren, die met leuzen Burgerlijke stand LEIDEN Geboren: Joyce A. M., d.v. F. A. G. Bakker en W. S. Uiterdijk; Marianne, d.v. W. J. Lardé en P. Binnen- dyk; Christine H. S., d.v. A. Leeuwen- burgh en M. N. Dorst; Ferdinand J. P., z.v. A. P. J. Warmerdam en G. C. M. Heemskerk; Silombra, d.v. J. W. C. Holleman en M. Kapaan; Claudia J. M., d.v. J*. B. van Schoonderwoerd den Be- zemer en J. A. C. Zuidhoek; Adrianus H. L„ z.v. H. J. Rijnsburger en S. A. M. Knijnenburg; Hendrika J., d.v. H. van Aken en M. Offerman: Jeannine M., d.v. J. Schotel en J. E. K. Hoek; Minke, d.v. L. J. Pasman en B. C. W Eradus; Carlo W. L.. z.v. A. P. G. van Es en A. A. H. Blommesteijn; Meta, d.v. M. Ziegelaar en J. E. A. P. Smulders; Arne L., z.v. B. M. Barends en M. van Mem-s. Overleden: P. W. A. Swets (11 juli 1894) J. Hoek (30 aug. 1898); G. van Duijven- bode (13 april 1913); G. A. Heemskerk (27 okt. 1887). LEIDEN In overleg en met medewerking van ambtenaren van het stadhuis chaufff.^r' b8fd8n uit Leiden. Nog en affiches ook hun ouders kunnen aktiveren en stimuleren. Bovemdien hoopt men, dat deze aktie meer zal aan spreken dan die van vorig jaar toen in landelijk verband werd gewerkt. Deze aktie zat ongetwijfeld meer aan spreken. De mensen hebben een bepaald doel voor ogen en wellicht zullen deze factoren er toebydragen, dat de kloof tussen de bijeengebrachte 30.000,- van het vorig jaar en de te verzamelen ƒ54.000,- van dit jaar overbrugd zullen worden. Om zich niet al te zeer op de voorgrond te plaatsen heeft pastoor Kooijman de functie van voorzitter tij dens de gisteravond gehouden bestuurs vergadering niet geambieerd. Voorzitter van het aktiecomité is nu dr. J. Hilhorst uit Oegstgeest. de heer W. Blom uit Leiderdorp js secretaris en pastoor Kooijman zal zich met de ontvangst en uitgave van de penningen belasten. Het late tijdstip waarop Leiden zich heeft aangemeld heeft tot gevolg ge had. dat Voorschoten niet zal deelnemen Voorschoten ontplooide namelijk reeds eerder initiatieven. Van samenwerking met de dekenaten Noordwyk en Alke made werd afgezien, omdat dan toch weer van een versnippering van projek- ten sprake zou zijn. Vooi dit doel heeft het aktiecomité een bankrekening ge opend by de Algemene Bank Nederland, te Leiden, giro 9013, t.b.v. vasten-aktie- vakschool. Zondag 1 maart wordt de eerste inzameling gehouden. Alle getuigen worden opgeroepen Ontkenningen leidden tot uitstel van behandeling LEIDEN/DEN HAAG. Een 28-jari- ge autobestuurder uit Benthuizen wek te de ergernis op van de officier van justitie bij de Haagse rechtbank van wege diens ontwijkende antwoorden en ontkentenlssen. Uiteindeiyk viel de of ficier uit: „Ik stel voor de verdere be handeling van deze zaak maar aan te ohuden en de getuigen op te roepen. Maar dan ook allemaal", voegde de of ficier er kwaadaardig aan toe. Tet was een ernstig feit, waarvoor verdachte zich moest verantwoorden. Met de door hem bestuurde auto had hy in de nacht van 4-5 oktober van het vorig jaar In de Breestraat te Leiden een voetganger die bezig was by een zebra de weg over te steken, aangereden waardoor de man gedood. Verdachte had de bewuste avond zijn meisje naar huls gebracht en reed toen uit Benthuizen naar Voor schoten. In een café dronk hy volgens zyn verklaring 4 h 5 glazen bier. De president van de rechtbank merkte op, dat jioewel zulks niet aan verdachte is tenlaste gelegd, het gebruik van bier op een en ander van invloed zal zijn geweest, hetgeen verdachte ontkende. Hij wilde een voor hem rijdende auto passeren, omdat de bestuurder daarvan naar de mening van verdachte „stuiu telig" reed. De bestuurder van deze auto had medegedeeld plm. 50 km te hebben gereden. ?odat verdachte met grote snelheid moet hebben gereden. Volgens verdachte besteedde hij aan dacht van het verkeer dat van links kon komen en daardoor zag hy pas LEIDEN Het mobiel ANWB-kan- toor zal voortaan iedere maandag en dondredag van 10.00 uur tot 16.00 uur op de Lammermarkt staan. Jöiige recidivisten gingen door haar op pad LEIDEN - DEN HAAG Een vrolijk weeuwtje in Leiden schynt een magische kracht uit te oefenen. In het byzonder op jongelieden, die voor haar genoegen bravourstukjes willen uithalen 0111 daar na van hun belevenissen te verhalen. De kwade invloed van het jonge weduw- vrouwtje is in het verleden reeds vaker ter sprake gekomen, wanneer verdach ten voor de Haagse rechtbank versche nen. Zy was het ook, die een ongeziene maar beslist belangrijke figuur op de achtergrond was in de strafzaak tegen een 18-jarige isoleerder en even oude op het laatste ogenblik de voetganger Deze werd door zijn auto geschept, kwam op de motorkap terecht en viel er weer af en werd zwaar gewond. Een echtpaar, dat verdachte had zien aankomen in een sportauto die nogal flink lawaai maakte, was uit angst voor een aanryding achter een gepar keerde auto gaan staan. De snelheid waarmee verdachte reed, werd wel op 80 km. geschat. Verdachte bestreed zulks. ,,U hebt voor alles een ant woord, behalve dat u eigen schulden in deze gebeurtenis bekent", zo verweet de president van de rechtbank. In ver band hiermee besloot de rechtbank de verdere behandeling van de zaak aan te houden tot 12 mart, teneinde de ge tuigen te horen. Katholieke middenstand wil in KVP- raadsfractie LEIDEN In Leidse r.k. middenstands- vakorganisaties Is men ontevreden over de aanbeveling van de eerste acht plaat sen zoals die door het afdelingsbestuur van de KVP voor de grosiystverklezlng, die 8 maart a.s. wordt gehouden, is ge- „Op de verkiesbare plaatsen staat geen enkele middenstander", zo redeneert men in middenstandskringen. Voor de heren (middenstanders) Lambermont en Van der Klugt zou men graag collegae in de raad terugzien. Men overweegt de oprichting van een kiescomité. Voor de verkiesbare plaatsen zyn door het besfuur geadviseerd: mej. M. van Buel, S. V. Cornelisse, mr. dr., J. Cor- nelissens, mr. J. Driessen. J. Lyten, S. Menken en F. Stooink. De lyst wordt gecompleteerd door: J. Castelein, A. de Nie, mevr. H. Gardenier-Berendsen, W. v. d. Holst. H. Huyink, P. Kroon, F. v. d. Laan, E. Langezaal, mevr. J. Men- tink-v. d. Klaauw, A. v. d. Meyden, W. van Rijn, ir. J. Sala, J. Silvester, mevr. J. Tolenaar-Roebroek en J. van zyp. wordt door Experimenteel kerkewerk Hervormde Gemeente Leiden in het Hoog landse Huys, het nieuwe Centrum aan de Moriaansteeg aanstaande zaterdag van 's morgens half elf tot 's middags 3 uur doorlopend entrée geboden aan allen die direct of indirect bij woningproblemen zijn betrokken. Rechtstreeks tobt 10 procent van de Leidse bevolking met onvoldoende of erbarmelyke woonruimte. In het Hooglandse Huys, bovenverdie ping is fotomateriaal opgesteld van de afdeling Voorlichting Stadhuis. Ook is uitgebreid cijfermateriaal aanwezig. Vooral is echter belangrijk dat ieder die dit wenst inlichtingen kan ontvangen met het oog op privé-moeilijkheden we gens gebrekkige woonruimte. Experi menteel kerkewerk wil echter ook de genen die een redelijk, goed of zeer goed huis mogen bewonen ervan overtuigen hoe nodig het is dat opschuiving, door stroming plaats vindt. Aanstaande zaterdag verleent Experi menteel kerkewerk service om dit in brede kring te laten doordringen. Het is een service in het kader van aandacht en daadwerkelijke medewerking aan medemensen die op woongebied tekort worden gedaan. Het Hooglandse Huys is geopend van 10.30 tot 'b midddags 3 uur. Tussen 11 en 12 uur wordt een voor leder toegankelijke discussie ge houden. eiyks uit de gevangenis, of het was met de chauffeur al mis gegaan. Dat had oorzaak. Het meergenoemde weeuwtje onderhield n.l. zeer vriendschappelijke relaties met een man, die bezig was zijn tyd in de gevangenis uit te zitten. Toen de deuren van de gevangenis voor de chauffeur weer werden geopend, nam hy een brief van die gevangene mee voor het weeuw tje. De eerste avond dat de jongeman weer thuis was, ging hij de brief afleve ren en het was meteen weer mis. Want ten huize van de weduwe ontmoette hy een vriendenschaar met wie onmiddellyk plannen werden beraamd voor strafbare feiten. Zo stond in het rapport vermeld op 27 juli een inbraak in het bedrijf van LEIDEN 20 febr. Vee. - Stieren 3, melkkoeien 86, vette koeien 258, vare koeien 90, pinken 3, vette kalveren 11, nuchtere kalveren 4; vette schapen 50, vette lammeren 1014, zuiglammeren 1, varkens (zeugen) 44, schrammen 54, biggen 686, geiten 11, totaal 2315.. Notering: slachtstieren 4.75-5.00, melk koeien 975, 1350,-, 1650. vette koel- de fa. Walenkamp. 13 aug. In een „port- 2LS^rL4^„4'f0Jbe"'e,5ov'n winkel vnnr., inh...I in a.k.n. 3e en 4e eoort 3.65 en 4.10. va- winkel, voorts een inbraak in een deken- fabriek en diefstal van bier uit een ge parkeerde auto. Bovendien werden 7 auto's gestolen, waarin korte of lange tochten door het Jand werden gemaakt. ,,U bent een echte auto-maniak", consta teerde- de president van de rechtbank en de chauffeur knikte instemmend. Het merkwaardige was overigens, dat verdachte niet alleen geen rybewys be zat, doch een eigen auto, geschenk vaai zyn ouders, voor de deur had staan. „Maar u gebruikte liever de auto's van andere mensen," constateerde de pre sident. Wat de isoleerder betreft, ook zyn straf blad is lang niet schoon en hij had nog maar nauweiyks drie maanden gevange nisstraf ondergaan. Doch de r.k. reclas sering zag desondanks wel mogelijkhe den om verdachte op een beter pad te brengen. De officier eiste tegen de isoleerder in totaal zes rpaanden gevangenisstraf be nevens vier maanden gevangenisstraf voórwaardeiyk. Verdachten hadden zich in de kajuit van een woonboot geïnstal leerd en voorzagen zich van drank en voedsel middels inbraken. „U komt uit een behoorlijk gezin en ïykt wel gek om dergeiyke dingen uit te ha len", verweet de president van de recht- De eis luidde zeven maanden gevange nisstraf waarvan twee maanden voor- waardeiyk. Zowel mr. R. M. Schutte voor de iso leerder als mr. N. Stadig voor de chauf feur opperden, dat Indien verdachten van de drank af kunnen biyven en 't weeuw tje het weeuwtje laten, er nog wel mo gelijkheden tot reclassering bestaan. De rechtbank zal over 14 dagen vonnis koeien 775,- 1100. 1450,- vette kalve ren 3.85, 4.00, 4,15. vette schapen 120,-, 135,-, 140,-; vette lammeren 150,-, 165,- 175,- en 195,-; drachtige zeugen 550,-, 650,-, 675,-; schrammen 120,-, 130,-, 110.- geiten 25.-, 50,-, 75,-. Handel: stieren rustig. Melkkoeien: rustig, moeiiyk prys- houdend. Vette koelen: vlotte handel, vare koeien lui en duur. Vette kalveren begin stugge handel, vette schapen en vette almmeren, vluuge handel. Zeugen schrammen en biggen: redeiyke handel. Geiten: geen grote' aanvoer, handel: goed. LEIDEN, 20 februari. Groente Andy vie 153-164; snijbonen 14-60; kro- ten gekookt 50; Nero 35-39; prei 72-81; spinazie 182-191; spruiten A 116-133; spruiten B 143-174; komkommers 30-81; champignons 350; uien drielingen 30- 35; uien middelgrof 36-55; uien grof 62; winterpeen 16-17; witlof 82-1,26; knolselderij 17-30; sla A 30-34; sla B 25-29; seldery 18-29. LEIDEN Vanmorgen zyn op de Leidse groenteveiling de eerste snybonen aangevoerd door de fa. gebrs. Hooymans te Leiden. Koper was de heer S. v. d. Kwaak te Leiden voor 14,60 per kg. Ook de eerste spinazie verscheen op de markt, aangevoerd door de fa. L. W. Snoeker uit Lelden. Koper was de heer N. v. d. Loes uit Leiden voor 1,87 per kg- GOUDA, 19 febr. Kaas aanvoer 3 partyen. Geen noteringen. BARNEVELD, 19 febr. Eieren Aan voer 2.2000.000 stukB, handel kalm Eieren van 50/58 gram 9.65-10.75 per 100 kg-prijs 1.93-1.85; eieren van 59/65 gram 10.95-12.00 per 100 kg-pry« 1.86j witU eieren 0.25- tot 0.50 lager.

Leidse Courant | 1970 | | pagina 3