mening van Groenoordhal Wordt Schuttersveld tweede woonwagenkamp van Leiden? „Illegalen krijgen geen steunuitkering Alle kampen in omgeving zijn vol GROTE VERANDERINGEN IN DE RAAD VAN ZOETERWOUDE BURGERLIJKE STAND Leidse agenda Geheel nieuwe Prot. Chr. Combinatie MARKTEN J WOENSDAG 11 FEBRUARI 1970 DE LEIDSE COURANT (Van onze stadsredactie) .EIDEN Het Schuttersveld dreigt het tweede woonwagenkamp van eiden te worden. De woonwagenbewoners, die de afgelopen weken oor veel onrust en opspraak in de Rijnstreekgemeenten hebben ge- orgd, hebben hun witte caravans nabij het station geparkeerd en het iet er niet naar uit, dat zij binnen enkele dagen zullen vertrekken. )e invasie, die vorige week donderdag begon, breidt zich nog steeds lit. Elke dag komen er een paar wagens bij. Wat is er tegen te doen? laar het regionaal woonwagenkamp aan de Haarlemmertrekvaart ;unnen ze niet, want dat kamp is vol. Waar naar toe dan wel? Wij Toegen het de Leidse hoofdinspecteur van politie, de heer H. Oudman. Wethouder S. Menken van sociale zaken Wethouder S. Menken: Zonder deining naar een oplossing zoeken 'e zijn al sinds hun komst drulcdoen- ergens een plaatsje voor ze te vin- i", aldus de heer Oudman maar dat bijna een onmogelijke opgaaf: iergens plaats voor zt itten vol. We kunnen er weinig i. We kunnen ze ook niet leidse gemeentegrenzen protesteren de randgemeenten on- üddellijk. De randgemeenten partici- eren namelijk in het Leids regionaal ioqnwagenkamp. Geen herrie, geen deining „Het aantal woonwagenbewoners dat dit jaar in het westen van het land bivakkeert is ongewoon groot", aldus de wethouder. „Meestal verblijven ze in hét oosten van het land. Hier hebben we er nog geen enkel jaar zo veel last van gehad. We hebben geprobeerd een plaatsje voor ze te vinden op de kampen in Alphen en Wassenaar, maar die zijn vol en hebben ook geen goede accommodatie. In Den Haag is er ook wel een regionaal woon wagenkamp, maar daar is ook geen plaatsje meer vrij. Toch zullen we pro beren ze zo vlug mogelijk kwijt te ra- «rampen net weinlg moge"ik LEIDEN Het aantal woomva- gens op het Schuttersveld groeit met de dag. Niemand weet er raad mee. De woonwagenbewoner zelf waarschijnlijk nog het minst. herrie. We hebben niets aan deining voor het politiebureau of voor Sociale utten,"'"want Zaken", aldus wethouder Menken. Vertrokken na uitkering kontact met CRM „We Jiebben niets aan deining". Deze woorden uit de mond van wethouder Menken resoneren nog na in onze oren als we terugdenken aan de relletjes die Ve hebben contact opgenomen met het de afgelopen weken plaats hadden in lartement van Cultuur, Recreatie en Boskoop, Hazerswoude, Roelofarends- fetschappelijk werk om te vragen of veen, Nieuwe Wetering, Zoeterwoude. zij een oplossing voor het probleem we- Burgemeester Smolders himself ging op i. Het zou natuurlijk mogelijk zijn om een gegeven moment zelfs op de vuist de woonwagenbewoners een plaatsje er- met een (dronken) woonwagenbewoner, ns in een afgelegen deel van Leiden In al die plaatsen, Zoeterwoude uitge geven, maar dan krijg je ze helemaal zonderd, gaf men steun aan de woon- ;t meer weg. Dan zeggen ze over een wagenbewoners, waarna ze verder trok- jdje: „De politie heeft ons deze plaats ken. fficieel toegewezen". de Rijnstreekgemeenten klopten de In Leiden is men echter niet van plan. woonwagenbewoners om steun aan bij dat voorbeeld te volgenmaar iaat dan? iociale Zaken. Is dat in Leiden ook het Bij de politie weet men het niet. Wet- ;eval Hoofdinspecteur Oudman: Zover houder Menken weet ook geen oplos- nij bekend zijn ze nog niet bij Sociale sing. Het ministerie van CRM is om "laken om een uitkering geweest. Ik heb advies gevraagd. Ervaringen uit het D'66 Voorschoten met eigen lijst en eigen program VOORSCHOTEN In juni van dit jaar ;al D' 66 met een eigen lyst en een eigen program aan de raadsverkiezingen in Voorschoten deelnemen. Zoals bekend staat D' 66 een doorbre king van de bestaande partijstruktuur Om die reden leek het de afdeling duidelijker zich zonder voorafgaande af spraken met de oude partijen aan de kiezer te presenteren. De afdeling wil bepaald niet de ver diensten van de partijen-oud-stijl ont kennen met betrekking tot hun plaats de geschiedenis. Maar D' 66 Voor schoten meent dat het benaderen van welke problemen dan ook nü een andere mentaliteit en aanpak vereisen. Geen discussie behoefde het pumit, dat D' 66 in de Raad tot samenwerking bereid is met die partijen die een effek- slagvaardig beleid voorstaan en de uitvoering van het D' 66- program kunnen bijdragen. De afdeling heeft het concept gemeente- Ie directie van Sociale Zaken ook ge- leden leren echter, dat het departement ..program in grote lijnen ereds vastge- 'raagd, ze onder geen voorwaarde eën ook geen oplossing kent. Het ziet litkering te geven. Ze verblijven im- naar uit, dat het Schuttersveld pas iers illegaal in Leiden. Als ze wel een weer een stuk braak liggend terrein zal itkering krijgen dan wordt de komst zijn, als de woonwagenbewoners uit an woonwagenbewoners naar Leiden eigen beweging verder trekken. Een on- alleen maar gestimuleerd". zekere toekomst tegemoet. TEIDEN Geboren: Joost, z.v. J. C. Roskam en E. Reuvers; Timothy W-, W. M. Westerling en K. R. Clarke; Ferdinandus J. M., z.v. F. J. M. van C. M. T. Kerkvliet; Leander M. A., z.v. B. D. M. Schadler en N. de lidder; Aarnoud W. F., z.v. G. Broek- M. van der Bend; Anja, d.v. J. Versteegt en W. van Beelen; Richard T. B. P., z.v. J. v. d. Berg en G. W. J. Kanbier; Jennifer, d.v. A. Wifteveen en 2. Verhoeven; Alice, d.v. F. Maat en A. Hoek; Jolanda, d.v. T. Kramer en H. F. Hartevelt; Monika C. J., d.v. C. van Egmond en A. Klaverveld; Nikolaj M. B. Dontchev en E. Lambrechts; Christine J. A., d.v. J. Smittenaar en H. C. Flierman; Justine S., d.v. R. W. Star- reveld en H. A. Wilton: Rosemarljn J., R. W. Starreveld en H. A. Wilton; Edward P., z.v. P. T. Tjittes en J. M. Standaar; Dirk J. C„ z.v. R. Verhaar en M. H. P. van der Luit; Falco B. A., z.v. Paul en H. W. S. Bloemendal; Robertus H„ z.v. J. J. Honsbeek en J. Lith; Marlëlle J.-A., d.v. J. N. J. Caspers en G. H. Rodenburg; Marco, H. P. Tettero en H. A. van den Broek; Michiel A., z.v. I. G. Sólyom- A. J. de Pijper; Kim, d.v. R. M. de Zwaan en M. van Venetiën; Henriëtte, C. Hagen en G. C. de Bie; Miranda M. C.. d.v. H. G. van der Ploeg en C. J. Spronssen; Natascha H., d.v. H. L. Schrijer en I. C. Arkeveld; Reinier H., G. H. M. Posthumus Meyjes en E. M. H. Krantz; Robin, z.v. J. Struik v. C. C. J. Noppe; Arie W. C, J. L. C. Drubbel; Michael, z.v. G. Evers en C. Bodaan; Nancy N„ d.v. Eersel en M. C. van Kuijk. [Gehuwd: J. Platteel en J. J. v. Kuyeren; den Brink en E. Pajonzeck; C. C. A. de Nooijer en M. van der Stéen. LEIDEN Geboren: Helena M. J., d.v. N. M, Duivenvoorden en J. M. M. a Schooten; Mark F., z.v. J. J. laakonkari en J. P Webber; Stephen, J. de Nie en P. C. van Iterson; Armand H. L., z.v. H. van Houten en C. van Haarlem; Robby A. J„ z.v. N. C. J. de Romijn en A. P. van Velzen; Faniël M„ z.v. P. N. M. van Lieshout en C L. de Roo; Bart J., z.v. H. Obertop en VI. B. Boogaerdt; Johanna M., d.v. W. C. Gieling en J. Varkevisser; Babette E., d.v. W. D. Ouwerkerk en E. van der Laan; Sandra C., d.v. N. Hoppers en C. Kromhout Johannes J. J., z.v. D. van den Ende en J. C. Smit; Klim, d.v. W. Klijn- hout en A. P. A. l'Ami; Aaltje A., H van Leeuwen en M. Berkheij; Cornells H. C„ z.v. C. Vianen en H. C. Kampman; Jacueline, d.v. J. A. van Leeuwen en E Stikkelorum; Alwin A., z.v. A. Augus- tinus en G. J. Hart. Getrouwd: W. van der Zwart en C. J. Kiel. Overleden. J. W. Minben (74); E. der Kraats (57); F. E. van Bruggen (81); P. Devilee (81); F. Marck (67) C. M. Mank (57); H. van Bakkum (71); W. Teske (66); G. van der Ploeg' (74); H. J. van der Burg (82); J. J. Koornhof (64); M. Nuberg (83); T. J. Geest (88). DONDERDAG 12 FEBRUARI Stadsgehoorzaal Concert Rotterdams Pliilharmonlsch Orkes; aanvang" 20.00 u. Loge-gebouw, Steenschuur 6 Film club 16; aanvang 20.00 uur. Petrus/aaltje Lammenschansweg Vergadering St.-Augustinus; aanvang 19.30 uur. De Burcht Vergadering KVP; aai vang 20.00 uur. Genieentecentriun Lijtweg Oegstgeest Jaarvergadering Bouwvereniging Bui- tenlust; aanvang 20.00 uur. Volgend jaar grote tentoonstelling van jokree in Lisse LISSE De Pluimvee- en konijnenfok- vereniging Lisse en omstreken zal in dt eerste week van januari 1Ü71 een natio nale tentoonsteiymg houden in de grote Darwin-hal van veiling IIBG in Lisse. Op de vergadering die de fokkers gis- steravond in De Witte Zwaan te Lisse hielden deelde het bestuur mee dat hier over overeenstemming met de veiling directie was bereikt. De grote hal.biedt mogelijklïeden er een grote tentoonstel ling van te maken. Besloten werd 5 september dit jaar eer grote tafelkeuring te houden.- steld. Het ligt in de bedoeling dit pro gram, alvorens het door- de leden defi nitief wordt vastgesteld, voor konikreet kommentaar aan diverse personen en groeperingen in Voorschoten voor te leggen. 34 Voorschotenaren behaalden EHBO-diploma VOORSCHOTEN In het Gezondheids- centrum werd gisteravond door dr. Ha- uit Leiden het E.H.B.O.-examen afgenomen. Zevenendertig Candida ten deel aan dit examen, vierendertig behaalden het diploma, drie personen werden afgewezen. lua was gebaseerd op de nieuwe werd gegeven door dr. H. M. v. d, Horn, geassisteerd door de instruc- trice mevrouw G. van Ooijen-Brouwer. De examinator wees de geslaagden er op de kennis te vermeerderen door regel matig de oefenavonden bij te De voorzitter van de afdeling Voorscho- de Kon. Ned. Ver. E.H.B.O., de heer W. Duijts ondei'streepte dit er nodigde de geslaagden uit op de eerst volgende oefenavond 24 februari te ko- Er zal een uur praktijk theorie gegeven worden door dr. Waltes de Neef. UNIVERSITAIR NIEUWS LEIDEN Geslaagd voor: Doet. ex. Klassieke taal- en letterkunde J. E. H. Servaas-Dool (Leiden): Doet. ex. Ned. Recht H. E. Tordoir (Den Haa.g) en E. P. von Brochen Fock (Den Haag)Kand. ex. S2 W. en N. S. Smit (Leiden) en H. N. Edelman (Voorburg); Kaïwd. ex. SI W. en N. J. H. Verheyen (Leider dorp); Kand. ex. W1 W. en N. H. Krab bendam (Leiden); Kand. ex. B W. en N. J. C. H. Tolenaar (Leiden)Kand. ex. NI W. en N. M. F. Pikart (Oegstgeest) Kand. ex. Big W. en N. A. P. M. v. d. Zon (Leiden); Kand. ex. G5 W. en N. J. Slegtenhorst (Leiden); Kamd. ex. F1 W. en N. E. V. A. Dekker (Den Haag); Doet. ex. Scheikunde B. Overdijk (Den Haag) en M. van Wijk (Leiden); Doet. Farmacie M. Sanders-Hekster (Lei den); Doet. ex. Geologie M. A. Haber- mehl (Alphen a.d. Rijn); Doet. ex. Na tuurkunde H. B. G. Hemmers (Eindho ven); Kand. ex. G1 W. en N. F. S. Coo- ster (Leiden). Dressuurproeven in manege Van Zeist VOORSCHOTEN In de manege van Zeist te Voorschoten hebben de Post- ruiters van P.T.T. dressunrproeven voor lichtgevorderden en meer gevorderden afgelegd. In het algemeen waren de prestaties bevredigend; de paarden volg den de intenties van ruiters en amazones goed op, hetgeen wil zeggen, dat de weinige fouten in het parcours dan ook te wijten waren aan door de beryders foutief aangegeven hulpen. Licht gevorderden: 1. mej. De Gruyter met Easy; 2. mej. De Heus met Maaike; r. Heinen met Maja; 4. mevr. Tum- mers met Sza Sza; 5. fnevr. Vain Dam Sza Sza; 6. mevr. Heinen met Orcy. Meer gevorderden: 1. mevr. Dekkinga met Sza Sza; 2. de heer v. df *Poll met r; 3. de heer Wennekes met Orcy; 4. mej. Durivou met Monmet; 5. de heer Dekkinga met Maaike; 6. mej. Bakker met Maja. Directeur Burgers De gemeenteraad vraagt advies! Tijdens de behandeling van de huisves tingsnota afgelopen maandag, door de I Leidse gemeenteraad, kwamen zcals ge bruikelijk weer een hele serie moties van PSP-zrjde aan de orde. De meeste van deze moties werden zoals ooic gebruike lijk is in de Leidse gemeenteraad, weg gestemd of op een andere manier onder tafel gewerkt. Twee ervan echter zijn een ander lot beschoren, althans zij wor den doorgestuurd naar de adviescommis sie inzake huisvestingsvraagstukken. De motie over huurdersverKlaringen en die over een progressieve huurquol o, werden I na enig heen en weer gepraat belangrijk genoeg geacht om voor advies van de betreffende commissie in aanmerking te komen. Een hele eer voor deze com missie, zou een achteloos burger den ken. Maar wie schetst onze verbazing als wij bij nader onderzoek ontdekken, wie in deze commissie zitting hebben. De voorzitter is wethouder Den Haan- Groen, die geassisteerd wordt door de twee bealngrijkste ambtenaren op het gebied van het huisvestingsbeleid. Ver der bestaat zij uit de 5 gemeenteraads leden die specialist zijn in dit onder werp. En om de inspraak van de bur gerij te verzekeren ook nog vier burgers, van wie er echter nog niet een is be noemd. In de eerste plaats kunnen wij ons afvragen wie advies aan wie moet geven. De drie burgers aan de leden van de gemeenteraad van deze commissie of anders om? De mogelijkheid dat deze burgers er voor spek en bonen bij zit ten lijkt mij dan ook niet uitgesloten, tegenover deze overmacht!!! Tijdens de behandeling van de moties in de gemeenteraad kwam al duidelijk naar voren dat men er niets voor voelde. Ik begrijp best wel, dat het mogelijk zal zijn om in kleine kring nog wat nader op de zaak in te gaan. Maar dat moet met de samensteller van ae motie erbij, dan is het misschien mogelijk wat nader tot elkaar te komen. Op deze manier geeft de gemeenteraad advies aan zichzelf en dat kunnen we een belachelijke vertoning noemen. Nee, als de gemeenteraad advies wil hebben j haar eerste grote postzegelveiling heeft brede relaties met het zakenleven LEIDEN De nieuwe directeur van de Groenoordhal, de heer J. Burgers (52) zegt als wij hem vragen naar zijn nieuwe functie die hij in april denkt te aanvaar-' den: „Ik ga mij eerst eens ter dege oriënteren, want om zo'n hal met een drieledige functie: vee markt, sporthal en evenementen hal goed te runnen, moet je je tij dens een inwerkperiode intens met de exploitaite bezighouden". Oud-Leidenaar Burgers, die op het ogenblik nog in Hollandse Rading (nabij Hilversum) woont, maar binnenkort weer in Leiden hoopt te gaan wonen, zal dat waarschijn lijk niet moeilyk vallen. Als sales- promoter van Sanders Zeepfabrie ken in Leiden heeft hij immers brede relaties met het zaken- Pronkstuk bleef op veiling van filatelisten onverkocht zij dat aan buitenstaanders vragen, dan kunnen we van een werkelijk ad vies spreken. Het komt mij dan ook voor dat de naam adviescommissie een beetje te ondoordacht aan dit orgaan is gegeven. De naam raadscommissie mee toehoorders zou beter op zijn plaats zijn. Wanneer de gemeenteraad burgers bij haar beleid wil betrekken, lijkt het ons beter hiervoor een orgaan in te stellen, dat bestaat uit alleen burgers. Dit or gaan komt eerder voor de naam ad viescommissie in aanmerking, dan in de huidige samenstelling. Misschien dat B. en W. om deze problematek te onder zoeken een adviesraad in het leven zbu- den kunnen hoepen Namens de aktiegroep „Wie schetst onze verbazing J. K. BOER Stationsweg 11 Leiden. dit jaar in liet Loge-gebouw Steenschuur. Voor deze veiling, waar voor zowel de gewone amateur-filatelist, als de ras-verzamelaars altijd wel weer iets te halen valt voor een zeer schap pelijke prijs, bestond ook deze keer weer grote belangstelling. Na een kort welkomstwoord van de heer J. H. Spijker, nam veilingmeester A. de Hoop de hamer ter hand en begon een moeilijke tocht om in een korte tijd 150 kavels onder zijn hamer door te laten gaan. De kavelRjsten waren dui delijk en overzichtelijk, hoewel voor een buitenstaander termen als „Zeemanswel varen. BrandRastzegels en GuillocJierpp- drukken" onbegrijpelijk zijn. De zégels waren van uitstekende kwaliteit en er was een grote vai'iëteit, terwijl de prij zen ruim beneden de catalogus-waarden bleven. Er werd ook vlot geboden, jam mer dat het pronkstuk de Kon. Wilhel- mina van 1913 met een waarde van 500 onverkocht bleef. Donderdag KVP- ledenvergadering LEIDEN Donderdag a.s. houdt de KVP, afdeling Leiden, in café-restaurant Den Burcht een algemene ledenverga dering, waarop onder meer: verkiezing bestuursleden, verkiezing kandidaten voor de groslijst en verkiezing v; leden en reserves voor de adviescom missie aan de orde komen. Ook secretaris A.L.A. v. Wieringen uit KVP-hestuur WARMOND Na voorzitter J. II. Th. Tijdhof, die binnenkort M'armond gaat verlaten om zich in Utrecht te vestigen, umar hij werkzaam is op bestuurlijk ge bied, heeft nu ook secretaris A. L. A. van Wieringen zijn functie in het War- mondse KVP-bestuur neergelegd. De heer Van Wieringen was pas enkele weken geleden tot secretaris gekozen. Ook dit aftreden zou verband houden met de scheuring in de fractie in de ge meenteraad. WASSENAAR - - Geslaagd - Aan de technische hogeschool in Delft is ge slaagd voor het doctoraal examen me- taalkundig ingenieur de heer J. Ban nier uit Wassenaar. Aan de rijksuniver siteit in Utrechts is geslaagd voor het doet. examen rechtsgeleerdheid de heer D. T. S. Volker uit Wassenaar. NOORDWIJKERHOUT Een groot vuur op de Brink, o.a. ge stookt met attribisten uit de op tocht van zaterdagmiddag, heeft gisteravond de carnavalsfestivitei ten in Noordwijkerhout besloten. Enkele carnavalsgasten persten er hun laatste beetje energie uit, in een rondedans. ZOETERWOUDE. Geheel los van de uitslag staat nu al vast, dat na de ge meenteraadsverkiezingen van 3 juni de samenstelling van de nieuwe raad be langrijk zal verschillen van de huidige. Dit geldt in het byzonder voor de Protes tants Christelijke Combinatie. Deze 2- mans fractie zal in a'n geheel niet fneer terugkeren. De lieer Joh. van Vliet acht na 25 jaar zitting gehad te hebben in de raad de tjjd ryp om zijn plaats voor een jongere in te ruimen. De zakenman B. C. van der Veer maakte vier jaar gele- ad. Drukke werk- s telle 'erkingsverband van de CHLT en AR in het verleden is vorig jaar opgegaan in de gefuseerde Protestants Christelijke Combinatie met uitsluitend als doel de behartiging van de gemeen tebelangen. Hieruit zijn nu zeveu kan didaten gekomen om de vacatures te vervullen. Daarbij heeft men ln deze kringen ge rede hoop dat de verloren derde zetel weer wordt heroverd. De kandidaten zijn in alfabetische volgorde: B. W. Beskers, S. Blijleven, W. D. Delfos, A. G Engel- kes, D. Hulsbos, M. G. van Kampen en M. M. Leune. Op de ledenvergadering van 20 februari a.s. in Ons Huis zal de volgorde van de kandidaten worden vastgesteld. De PCC zal dan ook haar standpunt uiteen zetten voor de a.s. ver kiezingen en het gemeenteprogramma bekend maken. hem zich op- Nieuw gemeentebeleid De heer A. van der Poel, die als enige vertegenwoordiger van rle lijst Nieuw Gemeentebeleid zitting heei't in de raad, heeft nog geen definitief standpunt be paald over het al of niet deelnemen aan de verkiezingen. Hij heeft daar wel zo zijn gedachten over en meent dat er veel van zijn aktieprogranima is verwe zenlijkt in het byzonder ten aanzien van de exploitatieverordening. Over een an der punt uit zijn programma: een zuini ger financieel beleid, heeft de heer v. d. Poel nogal wensen. Hij ziet geen ver schil in opvatting tussen de Vrije Lyst en de KVP en acht de eerste groepering vrij kleurloos. Vrije Lijst en KVP Over de kandidatenlijst van de Vrije Lijst is nog niets bekend, ook niet of alle zittende leden zich weer kandidaat zullen stellen. Lijstaanvoerder en houder J. J. Bosman deelde mee, dat deze zaak nog in" beraad is. Van, de KVP zullen In ieder geval de heren J. H. van der Ploeg en C. J. van Leeuwen, beiden na een langdurig raadslidmaat schap. niet terugkeren. I>e overige drie zittende leden hebben zich herkiesbaar gesteld. De gemeenteraad zal nok voor de ko mende zittingsperiode weer uit 13 leden bestaan. Bij de verkiezingen in 1966 deed zlcli het merkwaardige geval voor dat bij het installeren van de raad in september het aantal inwoners royaal onder de 6000 was, de limiet die gesteld Is voor 13 raadsleden. Hiervoor is ech ter het Inwonertal per 1 januari bepa lend. Toen was dit nog 6700, een aantal dat bij het van kracht worden van de annexatie per 1 juli met bijna duizend terugliep. KATWIJK A. D. RIJN, 10 febr. Groente Waspeen p. kist: A extra 7.40; Al 6,--7.40; An 2.70-7.20; BI 5.70-7.90J BII 2.20-4.40; Cl 3.90-4.60; CH 1.70-4.00| breekpeen p. kist 1.--2.70; andijvie 65} boerenkool 7-32; spruiten 92; schorsene ren AI 50-60; En 31-37; Cl 11-16. Aan voer: waspeen 244.000 kg; schorseneren 26.000 kg. Leiden, 11 februari. Groente andijvie 1.65; kroten, gekookt Ü0; boerenkool 33- 45; rode kool 24; gele kool 24; spruiten A 81-97; spruiten B 96-1,07; komkom mers 57-1,13; champignons 2.95-3.10| witlof 85-1.31; sla A 30-34; sla B 26-29J selderij 29-40; uien 40-59.

Leidse Courant | 1970 | | pagina 5