Spanjaarden enthousiast de korfbalsport voor i? Florissant derde plaats in sterke koers op Sterrebeek Geslaagde propagandatrip Gemiddeld drieduizend toeschouwers bij „ballonkorf Kangeroes met veel moeite naar winst WEER Handtekenin genactie Blijvend Applaus Wanbeleid gelaakt Judoka's Geesink tegen West-Duitsland NJJB zal leerplan bekijken Ons Eibernest geen kind aan De Danaiden rOENSDAG 11 FEBRUARI 1970 DE LEIDSE COURANT t Castellum blijft van slag af CIDEN. Vorige week na de neder- ag tegen US 2 schreven wij reeds dat istellum duidelijk van slag was cn ook steravond in de wedstrijd tegen Kan- roes 2 werd dit nogmaals overduide- k bewezen. Kangeroes-reserven zetten direct na t beginsignaal een fel offensief ir. e:i ïrtegen bleek de verdediging van de phenaren niet bestand. Met groot rschil (3-15) boekte Kangeroes zijn rste setzege. de volgende twee sets wist Castellum :h enigszins te herstellen, maar miste kracht om werkelijk gevaarlijk te irden. Zonder al te grote inspannin- i schreef Kangeroes 2 ook deze sets zijn naam met resp. 9 15 en 9-15. i wedstrijd zonderenig hoogtepunt door dit verlies is Castellum nu de- litief kansloos geworden voor de eerste AZ in financiële moeilijkheden tLKMAAR De eredivisieclub AZ '67 keert in financiële moeilijkheden. De uiditeitspositie is dusdanig dat een ledig ingrijpen is vereist. van Alkmaar hebben daar- een voorstel ingediend om AZ zowel het jaar 1969 aAs 1970 een bedrag 50.000 gulden te verstrekken en -ts een eenmalige subsidie van i.000 gulden uit te keren. Het voor- il van B. en W. wordt aanstaande andag in de gemeenteraad behandeld. Otto Mayer overleden jAUSANNE Gisteren is in Mon- ux overleden de oud-kanselier van internationale Olympische Comité, to Mayer. De heer Mayer, die de leef- i 70 jaar bereikte, bekleedde de kotie van 1946 tot 1964. DEN HAAG Drieduizend toeschou wers gemiddeld per korfbalwedstrijd. Dat is een aantal waar zelfs leidende ploegen in de vaderlandse hoofdklasse niet over kunnen dromen. In Spanje echter, waar 32 Nederlandse korfbal- lers(sters) deelnamen aan een propa- gandatournee, was dat aantal dagelijks aanwezig. Het was dan ook niet zo verwonderlijk, dat de spelers en speel sters hieraan moesten wennen. Dat grote bezoekersaantal was één van de directe gevolgen van de voortreffe lijke voorbereiding van deze trip, waar aan zowel de Nederlandse Korfbalbond als de Spaanse organisatoren aanzien lijke bijdragen hebben geleverd. Reeds direct bij de aankomst van de Nederlandse deputatie in Spanje op za terdag 31 januari bleek hoe goed het Spaanse gedeelte van de organisatie in elkaar zat. De Spanjaarden hadden twee van de voor het eerst geformeerde korf balploegen in Spanje een voorwedstrijd laten spelen, maar de Nederlanders kwa- 5IDEN De thuiswedstrijd van Kan tegen het Rotterdamse AMVJ LVC, gisteravond in de Vijf Meihal, ft de Leidenaren weliswaar de volle ist opgeleverd, maar voor het zover hebben de supporters heel wat Igstige ogenblikken moeten doorma- Enigszins gehandicapt door 't ont- Hans Oudeman en Piet van leten beiden waren geblesseerd) bond ingeroes de strijd aan met Piet jaaken en Rolf Groen op de openge- plaatsen. beide reserves lieten echter zien het goede hout te zijn gesneden, want stenzich, gjjeql^.aan en wisten ook aanvallènd de nodige punten scoren. De wat tegenvallende Rot- Aamse fonanaiie vorig jaar nog komend" in de ere-divisie toonde el veel routine, maar miste in de aan- .1 de nodige precisie om tot resultaten kunnen komen. Met klein verschil, ïar zeker verdiend, won Kangeroes le en 2e set met resp. 15-13 en 16-14. >t 8-5 bleef Kangeroes ook in de 3e set n de leiding, maar plotseling verdween ritme uit de Leidse ploeg. Zonder Kangeroes ook nog maar een ogen- k gevaarlijk kon worden drukten de sterdammers door naar een 11-15 set- ge. Opvallend slecht was in deze fase de strijd de netverdediging van ingeroes. ize setwinst stimuleerde AMVJ/RLVC de 4e set tot nog grotere inspanningen tegen de nu op volle toeren draaiende nval van de gasten hadden Kees Ta- wederom door het regelmatig len van het blok geen verweer. Met 15 trokken de Rotterdammers ook nu het langste einde, waardoor de idstrijd nog onverwacht een zeer span- !nd slot kreeg. Kangeroes zag het ge- ar gelukkig juist op tijd en nam in de set difect een voorsprong: 5-1. Lang- n maar zeker wist AMVJ/RLVC zich de Leidse druk te onttrekken en bij wisselen van speelhelft hadden de zoekers de stand in hun voordeel •8) gewijzigd. Kangeroes kwam bij •10 op set- en matchpoint, maar er aren toch nog vier service-wisselingen xüg voor de Leidenaren met 15-13 deze winnend konden afsluiten en zo lende de 3-2 overwinning behalend. 7oo angeroes-dames ok de dames van Kangeroes traden iteravond aan voor een thuiswedstrijd wel tegen de ploeg van Flevo" uit nkhuizen. Het gemis aan aanvalskracht ipaarcl aan de nu en dan hopeloos fa- nde verdediging, waren zonder meer hoofdoorzaken van de 1-3 nederlaag >r Ans Vrielink c.s. angeroes nam in hef begin weinig en kon desondanks uitlopen tot omdat de Flevo-dames, die hun uiswedstrijden in een gewone gym- istiekzaal spelen, even aan de voor in vreemde omgeving van de Vijf Mei- d moest wennen. Maar toen zij een aal het juiste ritme te pakken hadden isten zij de achterstand in te lopen nog juist de eerste setzege (13-15) hun naam te brengen. Kangeroes eek gelukkig niet van plan zich zon- J of stoot over te geven en vooral dry Smit en Wil Goedhart beten aan- Interland-debuut i'oor Dries Klein 21DEN. De 17-Jarige bruine bond 'spirant-judoka Dries Klein van het •idse „Eendracht" zal de reeds eerder 'kozen Mop Chen vergezellen naar trecht waar zaterdag de interland Ne tland-West Duitsland plaats vindt, oor Dries Klein betekent het zijn inter- itionaal debuut. Interlandvoetbal LIMA De vriendschappelijke voet- ilwedstrijd tussen Peru en Roemen- i, die gisteren in Lima werd gespeeld, geëindigd in een gelijkspel: 11. Bij rust stonden de Roemenen met 10 or dank zij een doelpunt van Lucescu de 27ste minuut. De gelijkmaker werd de 55ste minuut gescoord door Cubil- vallend fel van zich af. Flevo probeerde de zaak te forceren, maar kwam nu net iets te kort om de Leidse dames van de setwinst af te houden: 18-16. Met deze setzege hadden Ans Vrielink c.s. echter al hun kruit verschoten. In de 3e set gingen zij kansloos 9-15 ten onder en hoewel zij in de 4e set nog lang stand wisten te houden, kwamen z|j ook nu vooral in de aanval veel te kort. Flevo benutte vooral tegen het einde van de set elke kans en door een 13-15 setzege behaalden de dames uit Enkhuizen een verdiende 1-3 ning. of geen WEER DE BILT Een lagedrukgebied, dat gisteren boven de Noordzee lag, vulde langzaam op en ver plaatste zich naar Noord-Duits- land. Intussen trok een storing van Zuidwest-Ierland via Frankrijk K.N.M.Iyorst in DEELT 7 MEDE-.dë llClCrlt naar Noord-Italië. Door deze ont wikkelingen werden de luchtdruk- verschillen in ons land klein, waardoor in de nacht tijdens op klaringen de temperaturen tot on der het vriespunt daalden. In het noordoosten van het land werd een minimumtemperatuur van min vier graden geregistreerd. In middels nadert een zwakke rug van hoge luchtdruk ons land. De buiigheid wordt hierdoor tijdelijk onderdrukt. Vannacht zal dan ook bij weinig wind en langdurige op klaringen de temperatuur opnieuw flink dalen. Morgen overdag zal onder invloed van een storing, die vandaag nog op de oceaan lag en die snel naar het oosten trekt, de bewolking toenemen en kunnen er opnieuw buien vallen. Vooruitzichten voor vrijdag: en kele regen- of sneeuwbuien en in de nacht overwegend lichte vorst. Weersvooruitzichten voor vrijdag in cijfers gemiddeld over ons land: aantal uren zon: nul tot vier; min. temp.: omstreeks normaal; max. temp.: van nul tot vijf graden on der normaal; kans op een droge periode van minstens twgalf uur: zestig procent; kans op een geheel droog etmaal: dertig procent. Weer in Nederland Weer in Europa Stockholm men te laat aan om de eerste verrich tingen van de Spaanse korfbalploegen te aanschouwen. Letterlijk niets hadden de Spaanse or ganisatoren nagelaten om aan de de monstratietrip de nodige bekendheid te geven. Vooral bij de scholieren was nadrukkelijk de aandacht gevestigd op dit evenement. Zij waren in grote ge tale aanwezig. Het bekende olégeroep werd ook bij deze voor de Spanjaarden geheel nieuwe sport gretig toegepast. Vooral bij verre schoten, waarvoor de toeschouwers trouwens toch een voor keur aan de dag legden in het bijzon der als die schoten uit dameshanden kwamen. Waardering Doelpunten werden enthousiaster ont vangen dan de inspanningen die eraan vooraf plegen te gaan. Zo kon er meestal geen waarderend applaus af, als de Nederlanders zich inspanden zo Geen publiek bij badmintonduel HAARLEM Op verzoek van de wedstrijdleiding zal er bij de badmin- tonwedstrijd tussen Zweden en Zuid- Afrika voor het toernooi om de Thomas Cup, die woensdag en donderdag in de Duynwijckhal te Haarlem wordt gehou den, geen publiek worden toegelaten. Wereldschaakteam tegen Rusland BELGRADO. Prof. dr. Max Euwe heeft het sohaakteam van de „rest van de wereld", dat vanaf 28 maart in de Joego-Slavische hoofdstad Belgrado in een wedstrijd over vier ronden uitkomt tegen Rusland, als volgt samengesteld: Fisher (V.S.), Larsen (Den.), Portisch (Hong.), Hort (Tsj.-Sl.), Gligoric (J.-Sl.), Reshevsky (V.S.), Uhlmann (O.-Dld.), Matulovic (J.-Sl.), Najdorf (Arg.) en Ivtkov (J.-Sl.). Reserves zijn de IJslander Olafsson en de Westduitser Darga. Negen van de tien schakers hebben hun deelneming reeds bevestigd, alleen de veelvoudige Amerikaanse kampioen, Bobby Fisherr heeft nog niet gereageerd. fraai mogelijk middenvakspel te demon streren of in de aanval tot doorbraken te komen: de meeste waardering brach ten de Spanjaarden op voor afstands schoten: hoe groter de afstand hoe gro ter de waardering. Belangstelling Spanje heeft met korfbal kennis ge maakt: de pers toonde grote belang stelling. In vele Spaanse dagbladen werd in nogal uitgebreide artikelen aan dacht geschonken aan het evenement, terwijl ook de t.v. belangstelling toonde. Of die kennismaking tot duidelijke re sultaten zal leiden is nu nog niet te zeg gen. Aan de Nederlandse Korfbalbond zal het in ieder geval niet liggen. De bond zal er zich alles aan gelegen la ten liggen om de samenwerking ter ver dere verbreiding van het korfbalspel in Spanje „balonkorf" genaamd zo hecht mogelijk te doen blijven. V oorzorgsinaatregelen Ook voor de spelers en speelsters van de Nederlandse deputatie zelf is het in vrijwel alle opzichten een prettige trip geweest. Door 't grote aantal bezoekers werden ze voortdurend gestimuleerd hun beste beentje voor te zetten, hetgeen op de over het algemeen slechte velden (veelal grind) beslist niet meeviel. De temperatuur tijdens de wedstrijden (cir ca 25 graden) was voor bondscoach Adri Zwaanswijk aanleiding tot strenge voorzorgsmaatregelen: niet zonnebaden, niet zwemmen, geen eten dat de beden kelijke kwaliteit van het Spaanse lei dingwater ervaren had en vroeg naar bed, om eraan te herinneren dat het be slist geen snoepreisje was. Er waren nog wat problemen: Hans Pouw van Ons Eibernest kreeg te elfder ure geen toestemming deel te nemen aan de tournee. Met het verkrijgen van die toestemming heeft Yvonne Abben- huis van Die Haghe waarschijnlijk min der moeite gehad.' Maar haar werkge ver is dan ook een echte Spanjaard. (Zij werkt op het Spaans verkeersbu- In Diligentia wordt op maandag 16 fe bruari een operaconcert gegeven door Arjan Blanken tenor, Marianne Blok coloratuursopraan, Elsje de Boer alt, Ka ja Borris, lyrische sopraan en Her- bert Waber bas. De leiding berust bij Thom Bollen. Het programma bevat werken van o-a. Mozart, Donizetti, Verdi, Bizet en Gershwin. (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG De stichting Nationaal Artiesten Appèl is gestart met een natio nale handtekeningenactie teneinde het beleid van het fonds Blijvend Applaus in andere banen te leiden. Aan de aan geslotenen van de verschillende arties tenverenigingen, onder welke „Nog vele jaren", het BIAK-fonds en de stichting WDW, alle te Den Haag, wordt in een circulaire volmacht gevraagd om stap pen daartoe te ondernemen. Yi-Kwei Sze bij Residentie-Orkest DEN HAAG De Chinese bas Yi-Kwei Sze treedt woensdag 18 februari als solist op met Het Residentie-Orkest o.l.v. Willem van Otterloo in het Con gresgebouw. Hij zingt twee concertaria's van Mozart: „Montre ti lascio" K. 513 en „Per questa bella mano" K. 612. In de laatstgenoemde aria is een beroemde contrabassolo, die zal worden gespeeld door Piet Swinkels, solobassist van Het Residentie-Orkest. Deze Mozartaria's komen in de plaats van de aanvankelijk aangekondigde „Liederen en dansen des doods" van Moessorgsky; hiervan was het juiste mu- ziekmateriaal nergens ter wereld te Het programma vermeldt voorts Tod und Verklarung van Richard Strauss en Beethovens Vijfde Symfonie, Hetzelfde programma wordt dinsdag 17 februari uitgevoerd in de Stadsge hoorzaal te Leiden. Vocalist Henk Tjon neemt afscheid DEN HAAG Tijdens het jazzconcert, dat zondagmiddag aanstaande in theater In de Steeg wordt gegeven, zal de Haag se jazz- en blueszanger Henk Tjon (24) als speciale gast zijn medewerking ver lenen. Dit zal tevens het laatste optre den zijn in verband met zijn vertrek naar Suriname. Hij heeft vele malen op dit podium gestaan als solist in de reeks bluesconcerten die dit theater organi seert en heeft vooral in Den Haag vele In samenwerking met het Cultureel Centrum Suriname zal hij zich vooral toeleggen op het organiseren en uitvoe ren van cursussen voor de jeugd. De Surinaamse volkskunst zal hij trachten te propageren en te activeren, zowel in toneel als in de muziek. Henk Tjon heeft praktische ervaring opgedaan met zijn one-manshow „Black movement theatre", volgde enkele cursussen toneel en was als volontair werkzaam bij de Haagse Comedie. Eind februari hoopt hij in Suriname zijn werkzaamheden te begin- De stichting Blijvend Applaus is des tijds opgericht met het doel om kunste naars uit de amusementssector waar dit nodig is financieel bij te staan en ver der al hetgeen te verrichten wat daar toe bevorderlijk kan zijn. De bezwaren tegen Blijvend Applaus zijn, dat er van de aanvankelijk 9 bestursleden nog slechts één over is, die naar eigen in zicht een onkundig beleid voert, daar geen rekening en verantwoording van aflegt en derhalve daardoor een onrecht matige daad pleegt. Men acht dit ten enenmale onaanvaardbaar. De stichting Nationaal Artiesten Appèl wil bereiken, dat de stichting Blijvend Applaus in zijn geheel wordt overgeno men en geleid zal worden door een com missie samengesteld uit afgevaardigden van de verschillende artiestenvernigin- gen, aangevuld met vertegenwoordigers van het ministerie van CRM en Sociale Zaken en Volksgezondheid. Met nadruk wordt erop gewezen, dat men niet ge kant is tegen het bestaan van Blijvend Applaus, maar slechts tegen de wijze, waarop op dit moment de zaken worden gevoerd. Oostenrijker Karl Schranz wereldtitel reuzeslalom VAL GARDENA Karl Schram, maandag al snelste in de eerste manche, is gisteren in Val Gardena wereldkam pioen reuzeslalom geworden. De 31-jarige Oostenrijker toonde zich ook in de tweede manche de snelste. Hij had voor het 1490 meter lange parkoers, waarin 68 poortjes waren geplaatst. 2 min 4,04 sec. nodig. Schranz was 0.39 seconde sneller dan zijn landgenoot Wer ner Bleiner, die het zilver opeiste. Het brons was voor de Zwitser Dumeng Gio- vanoli. De Nederlander Willem Calkoen werd 75e en laatste. Zijn tijd voor de twee manches was 5 min. 5,71 sec. Schaatsers voor titeltoernooien DEN HAAG Rusland zal bij de strijd om het wereldkampioenschap schaatsen voor heren in Oslo (14 en 15 februari) vertegenwoordigd zijn door Valeri Lavroesjkin en Joeri Joemasjev. Deze rijders kwamen ook uit bij het Europees kampioenschap in Innsbruck. De Noorse schaatsbond heeft voor de ISU-sprintkampioenschappen, die op 21 en 22 februari in West Allis worden ge houden vijf rijders en drie rijdsters aan gewezen. Het zijn: heren: Magne Tho massen, Ivar Eriksen, Johan Lind, Dag Fornaess en Roar Groenvold. Dames: Sigrid Sundby, Liesbeth Berg, Kirsti Biermann (dit drietal zal 'n week later bij de wedstrijden om de wereldtitel rij den). ENGELS VOETBAL LONDEN Gisteravond zijn twee competitiewedstrijden gespeeld voor de Engelse League. De uitslagen zijn: Ipswich Town Manchester United 0—1; Leeds United West Bromwich Albion 51. Royal Gen El Hadie misten aansluiting (Van onze paardesportmedewerker) BRUSSEL Niet voor niets heeft trai ner Willem Leeuwenkamp met eigenaar Stijvers enkele jaren geleden een keuri ge afspraak gemaakt omtrent het doen en laten van Florissant. Al heel gauw na de geboorte van deze draver hadden bei den in de gaten dat er geld zat in de fraaie benen van deze vos. Gisteren is er weer wat geld uitgekomen. On geveer 5000 gulden. Op Sterrebeek in de Grand Prix d'Hiver namelijk heeft Florissant in sterk gezelschap een der de plaats bereikt achter de Fransman Tabriz en de Belg Beaujolais. Dat was meer dan men eigenlijk had durven ver wachten in Nederland. voor niets gezegd: als ik geen kans heb, laat ik hem niet starten. Florissant is met zijn zes jaren zeker niet „over- koerst". Als tweejarige bijvoorbeeld verontachtzaamde hij de bovengenoem de afspraak van uiterste zuinigheid he lemaal nooit en in totaal kwam hij 45 keer in de baan. Een leven gewijd aldus alleen aan het grote werk. Dat dit zijn nut kan hebben bewees de koers van gisteren. Natuurlijk, tegen 'n Tabriz was hij niet opgewassen. Dit is een paard dat in de grote Franse koer sen duizenden verdient, onlangs nog was hij vierde in de Prix d'Amerique en gis teren won hij op zijn dooie gemak vijf tigduizend gulden. Maar het scheelde een haar of de 6-jarige Nederlander had de Belg Beaujolais de tweede plaats nog afgepakt. En dat ondanks een door Florissant veroorzaakte valse start die hem ongetwijfeld voortijdig energie heeft gekost. Hinder Van de andere twee Nederlanders is weinig te melden. Royal G. zowel als El Hadie misten de aansluiting direct na de start. De eerste nam het startlint in zijn te grote ijver mee en daar had El Hadie hinder van: die kreeg zijn deel van dat elastiek om een been en raakte van de kook. Resultaat voor beide een galoppade die hen kansloos maakte. Florissant heeft van Bertus Leeuwen kamp grotendeels de vrije teugel gekre gen in zijn enthousiasme naar de kop te gaan. Een halve ronde lang lag hij vlak achter de twee leidende Belgen. Toen nam Leeuwenkamp terug onder het mot to: wie wat spaart die heeft wat. En te recht, want toen Tabriz na een ronde als een .kogel langs alles heenschoot en een meter of vijf voorsprong nam bo vendien, was het duidelijk dat de rest alleen maar kon strijden om de tweede plaats. En dat werd een duel tussen Flo rissant en Beaujolais met de Nederlan der zelfs op 250 meter van de streep een meter of vier voor. Dit was net te wei nig, Beaujolais kon aan de binnenkant terugkomen en nog juist tweede worden. De kilometertijd van Tabriz over de 2300 meter was merkwaardig goed: 1.19,6 in de regen en sneeuw. Florissant kwam tot 1.21,9. De cotes: winnend 2.60 plaats 1.90 2. 4.70 c •r: 5.9 Zaalvoetbal uitslagen Junioren: LFC-Roodenburg 1 7-2; SVOW-ASC 8-1; VNA-Lugdunum 2-5; Roodenburg 2-Rijnsb. Boys 0-4. Senioren IA: Sleutels-LDWS 2-6; Roo denburg 1-ASC 9-3; Lugdunum 1-Rijnsb. Boys 3-6; LFC-UVS 1 3-7; ZLC 1- SVOW 5-2. 1B: Lugdunum 2-Wernink 1 7-6; Koe- jaké 2-VNA 1 1-5; UVS 2-Durisol 1 3-5; B en T-Roodenburg 2 5-4. 2B: Koejaké 4-UVS 3 2-1; SCL 2-ZLC 2 2-8; VNA 2-Durisol 2 6-4. UTRECHT De leerlingen van de judoschool van Anton Geesink, die daar voor in aanmerking komen, zullen zater dag in Utrecht uitkomen in de landen- ivedstr|jd tegen West-Duitsland. Dit is een van de resultaten van een bespreking tussen de leden van Geesinks kodokan dojo, de oud-wereldkampioen en leden van het bondsbestuur in hotel Terminus te Utrecht. Tijdens deze bijeenkomst, waarin iedereen zijn grieven kon spuien heeft het bestuur van de NJJB toegezegd op korte termijn te bekijken welke ver anderingen er aangebracht kunnen wor den in de inhoud van de centrale training en de plaats waar deze trai ning wordt gehouden (tot nog toe te Overveen). Anton Geesink sprak er zijn vertrouwen over uit, dat de verlangde wijzigingen zouden worden doorgevoerd en hij stelde zich achter het bonds bestuur. Ook zal getracht worden de communicatie tussen technische commis sie, trainers en judoka's in de toekomst te verbeteren. Het vertrouwen in Koos Henneveld als bondscoach werd daarbij bevestigd. Anton Geesink verklaarde: „Ik ben blij dat mij jongens uit eigen will him wensen en grieven naar voren konden brengen. Het is goed dat er aan een onprettige situatie een einde is ge komen". Het bondSbestuur zegde voorts aan Geesink toe, dat hij gelegenheid zal krijgen zijn leerplan te demonstreren. Verder werd bekend, dat een bespre king tussen Anton Geesink en de twaalf hoogstgegradueerden binnenkort zal plaatsvinden. „Ik zie het als een taak", aldus bondspraeses Methorst, „om hier voor een oplossing te vinden". De opstelilfing van de Nederlandse ploeg voor de wedstrijd tegen West-Duditsland Senioren: lichtgewicht: Chen en Kooy; halfmiddengewicht: Schneider en Fen- nell; middengewicht: J. Snijders en Van Polanen; half zwaargewicht: Eugster en P. Snijders; zwaargewicht: Ru ska en Eveleens. Junioren: lichtgewicht: Brandt; half middengewicht: Boersma; middengewicht: Siekman; half zwaargewicht: Wepen; zwaargewicht: Kruijs. Aspiranten: lichtgewicht: Florentines; halfmiddengewicht: Van Rekom; midden gewicht: Lievens; halfzwaargewicht' klein; zwaargewicht: koers. Voor Duitsland komen bij de senioren uit' Lichtgewicht: Ruppert en Preleuthner; halfmiddengewichtEgger en Schraub; middengewicht: Lichtenhofer en Schmiitz; halfzwaargewicht: Eiswirth en Riedrich; zwaargewicht: Glahn en Otto. eugdschermers naar Engeland DEN HAAG Eddy Ham, Henk Ja cobs jr. en Rob Ligteringen zullen za terdag ln Londen voor Nederland uitko men in een zeslandenjeugdtoernooi op sabel. De andere landen zijn: W.-Duits- land. Frankrijk, Italië, Engeland en Bel gië. Zondag volgt een individueel toer- DEN HAAG. Een volledig uitkomend Ons Eibernest heeft een ongeïnteres seerd De Danaiden gisteravond geen revanche toegestaan. Met een duidelijke 10-4 nederlaag werden de scholieren, die het de laatste wedstrijden zo goed had den gedaan, naar huls terug gestuurd. De enige opschudding op deze avond werd teweeggebracht door de aangewe zen scheidsrechter die verstek liet gaan. Ed Kluit, die zich ln de zaal be vond en ook arbiter Is, was bereid de fluit ter hand te nemen. Een in de eerste 10 minuten onzeker spelend De Danaiden kon na een ge miste strafworp van Gerard Nap niet verhinderen dat de thuisclub een 2-0 voorsprong nam door v. Zee en Tims. Door een blunder van Pasman werden de Leidenaars op een 3-0 achterstand gezet. Daarna konden de gasten beter partij geven, -maar het schot ontbrak echter. Nadat Casper van Nlerop een opgelegde kans had gemist, kwam de Haagse formatie op 4-0. De Eibers gin gen het wat rustiger aan doen en dat re sulteerde in de eerste treffer van de bezoekers via Pasman (4-1). Met deze score werd ook aan de tweede helft be gonnen, waarin de Hagenaars al vJot naar een 7-1 voorsprong uitliepen alvo- Protest tegen omzetten bekerwedstrijd DEN HAAG De bekerwedstrijd GVAVFeijenoord is omgezet in FeijenoordGVAV. Er wordt morgen avond in Rotterdam gespeeld. Hiertegen zijn protesten gerezen van de zijde van ADO, Ajax en PSV. Gisteren hebben zij telegrafisch de KNVB van hun bezwaren op de hoogte gesteld, refererend aan de toezegging van de bondsbestuurders, ge daan bij de loting, dat in geen geval getornd zou wqrden aan hetgeen „uit de bus" zou komen. ADO, PSV en Ajax stellen, dat Feijenoord wordt bevoordeeld en dat er altijd de mogelijkheid was ge weest het duel op neutraal terrein te laten spelen. N.E.C. won van amateurs NIJMEGEN NEC heeft gistermid dag in het Goffert-Stadion in Nijmegen met 10 gewonnen van het Nederlands amateurelftal. Jendrossek scoorde in de tweede helft voor de Nijmegenaars het enige doelpunt uit een strafschop. Er wa ren 1500 toeschouwer». ren.. De Danaiden na een fraaie combi natie van Nap en Pasman via laatstge noemde weer aan bod kwam (7-2). On danks dat de Eibers hierna het tempo omhoog gooiden, verkleinde Gerard Nap toch iets van de achterstand (7-3). Ons Eibernest wilde toch echt wel meer eD dat bleek in de laatste minuten toen zij naar 9-3 wegliep. De Danaiden kon al leen nog een doelpunt van aanvoerder Nap tegenover stellen, waarna het laat ste woord aan de thuisclub was. Met een alles zeggende 10-4 nederlaag werd het in de running zijnde De Danaiden met de neus op de feiten gedrukt. Overigens was het frappant dat de Leidse suppor- tersschare weinig van zich liet horen, hetgeen een belangrijke steun voor de ploeg was geweest. Concurrent van de Danaïden, Het Zui den, speelde eerder op de avond gelijk tegen Die Haghe (10-10) zodat nu de situatie onderaan de ranglijst er als volgt uitziet: Het Zuiden 12-11; De Danaiden 13-11; Rohda 12-10; PSV 10-7; Asko 13-4. Vicus-Dc Algemene Vanavond vindt ln dc 5 Mcihal de be langrijke derby In de overgangsklasse Vlcus-De Algemene plaats. Voor eerst genoemde tellen de punten niet zo zeer meer, omdat de zwart-witten zich afge lopen zondag reeds veilig stelden. Voor de Algemene is het belangrijker, want z|j kon elk punt heel goed gebrui ken. Het zal dan ook een spannend ge vecht worden, als Vicus zijn sportieve plicht zal vervullen tegen een ongetwij feld verbeten vechtend De Algemene, dat zich bij een zege bijna zeker zal handhaven. De aanvang van de wed strijd is gesteld op 21.00 uur. W. Duyvesteyn tweede plaats bij Schaakmat AIX-EN-PROVENCE Leo Duyndam is gisteren als 2de geëindigd in de wie lerwedstrijd om de Grote Prijs van Aix- en-Provence. Duyndam moest zich in de eindsprint gewonnen geven aan de Belg Walter Godefroot, die voor de 186 km 1 uur en 47 minuten nodig had. Derde werd de Fransman Christian Raymond en vierde Gerard Vianen. Harry Jans sen finishte als achtste.

Leidse Courant | 1970 | | pagina 11