„Europa wordt verontreinigd door de dictatuur in Griekenland Trainerskeuze Rijnhavenbrug een langdurige ergernis BURGERLIJKE STAND DEKENALE AGENDA 1970 TERDAG 7 FEBRUARI 1970 DE LEIDSE COURANT PAGINA 5 Ir. M. v. d. Stoel rapporteur voor de Raad van Europa: DEN „In de Assemblée van hel I 'opese parlement hebben alle natio- delegaties besloten de Griekse zaak de verschillende nationale parlemen- de orde te stellen. Wat het as- i iatieverdrag van de EEG met Grie- j dand betreft heeft de Belgische ml- Hamel er gezegd: Zet het verdrag i zacht pitje. Ik zou willen zeggen: •n we niet tot een soort schorsing I dit associatieverdrag komen, zoals I feitelijk is gebeurd ten aanzien van ingen en kredieten". G e mening van mr. M. van der I el, rapporteur over Griekenland voor i Raad van Europa, die hy gisteravond ir voren bracht op een bijeenkomst het kader van de Griekenland week Leiden. I)e bijeenkomst werd hevig stoord door een veertigtal Grieken, door het Griekse consulaat naar n waren opgetrommeld en te kust te keur het toverwoord Pa-pa-do-pou. de Griekse sterke man skan- it uittreden van Griekenland uit de ad van Europa volgens mr. Van r Stoel feitelijk een schorsing vond het eerste duidelijke signaal aan nerika. dat Europa de zaak niet licht tieemt. De uitspraak van het minister- mité over het nog steeds niet volledig jubliceerde Griekenlandrapport zou tweede stap zijn, omdat deze uil aak ongetwijfeld negatief zou moeten vallen. Bovendien zouden de Euro- se ministers, waarbij mr. v. d. Stoel mair dacht aan een gezamenlijk op- fden van de Benelux met de Skandi- vische landen, in Washington moeten ndringen op een aktief beleid in zake iekenland. merikaanse passiviteit zijn jongste bezoek aan Washington 1 mr. Van der Stoel in de Senaats- r Buitenlandse Zaken met aardigden gesproken, die met de iekse situatie duidelke in hun maag ten. Hij verweet Kissinger, de eerste Nixon voor buitenlandse ngelegenheden, dat zijn theorie van ïn verdere Amerikaanse inmenging ln buitenland juist voor Griekenland •t opgaat. De Amerikaanse passiviteit tekent prestigesteun aan het Griekse wind, die propagandistisch wordt uit buit. En tegen de opgetrommelde •ieken zei hij kort maar krachtig: Als meerderheid van het Griekse volk de ilonels zo steunt, waarom schrijven ze ;n geen vrije verkiezingen uit? e Grieken vonden hun pleitbezorger Heyningen, advocaat-pro- ïreur in Den Haag en voorzitter van politieke groepering Binding-Rechts, een uiterst geladen zaal zei hij, dat t erom gaat wat het Griekse volk wil. iar toen mr. Van der Stoel hem vroeg hij dan misschien zjjn rapporten ge en had, bestond mr. Van Heyningen om fier „neen." daarop te zeggen. l( Van der Stoel memoreerde, dat het ï'esten nog een tijd lang de hoop heeft ;jjad, dat Griekenland zich na de aatsgreep zou ontwikkelen volgens Raadslid stelt vragen over autobedrijf aan Jtrechtse Jaagpad EIDEN De heer J. G. Lamers, lid de christelijke groepering in de Leid- gemeenteraad, heeft het college vra- n gesteld naar aanleiding van publi- aties over een autohandelaar, die zijn edrjjf op de openbare weg van het trechtse Jaagpad uitoefent. Iet raadslid vraagt onder meer of het list is, dat van gemeentewege geen oeltreffende maatregelen kunnen wor- genomen om de door de bewoners het Utrechtse Jaagpad als overlast ren bedrijfsuitoefening tegen te Het raadslid dringt er by het col- tge op aan de nodige maatregelen te of te laten nemen, waardoor de rs van het Utrechtse Jaagpad zo poedig mogelijk van de overiast gevrij- 'aard worden. GriekenJandweek in Leiden Turks model. Daar hebben de macht hebbers zich gehouden aan de belofte, binnen een bepaald tijdschema de demo- kratie weer toe te laten. En ook Papa- dopoulos verklaarde plechtig ,,als Griek en officier", dat de de/nokratie zou wor den hersteld. De minister van buiten landse zaken Pipinellis zei tegen mr. Van der Stoel, dat hij zich niet kon voor stellen. dat in het voorjaar van 1967 de demokratie niet zou worden hersteld. Bovendien zou er geen referendum on der de staat van beleg worden gehou den. Het referendum ging toch wel door, het herstel van de demokratie niet. Judoexamens Eendracht LEIDEN Judoclub Eendracht afd. Zuid West heeft examens gehouden voor de jeugd. De volgende leden Blaagden voor een hogere band of jeugdraad. Witte band gele slip: Bep de Vos, Peter Bink, Peter v. d. Maat, Wim v. d. Maat, Peter v. d. Eijkel, Jos v. d. Lely, Helene v. d. Lely. Wijnand Brakhoven, Eugene Flap per, Arthur Flapper, Wouter Brakhoven, Robert Noppen, Carolien Janssen, Bertie Lakenberg, Tonnie Lakenberg, Leendert Ramp, Bart Klaasen, Donald v. Zonne veld, Henk Jan Wicherts, Anja v. Akker, Dik v, d. Boon. Witte band oranje slip: Michel v. d. Plas, Fred Uljee, Rene Ul- jee, Perry Overvliet, Frits Hoogzaad, Ruud Schipper, Patrick Kriele, Frans Boogaard, Jan v. Heugten, Nico Verkerk, Frank v. Beelen, Lex Wildschut, Loes Gaykema, Henk Gaykema, Witte band, groene slip: Aaldert Kuipers, Alex v. d. Ley. Witte band bruine slip: Mario Oost veen. Gele band: Lia Montanje, Frank v. Willige, Harry Gerritsma, Hayo Keek- stera. Hans v. d. Oord. Gele band oranje slip: Rico van Diggele, Eddie v. Tonge ren, Nico Verkerk, Hans de Heij, Robert Quist, Roel Starre, Wim Wilstra. Gele band groene slip: Sjaak de Beer, Joyce Bekooy, Henry Klom, Vera Halvemaan. Gele band blauwe slip: Bram Hoppers. Oranje band: Peter Kooreman, Hielco Kuipers. Oranje band groene slip: Marja de Lange, Herman Bavelaar, Cor Hop pers, Hans Duindam, Ton v. d. Lucht, Jaap Rigter, Jan Bakker, Laura Wilstra, Eric v. d. Blom, Erik v. Veen, Rene Janssen, Michel den Os, Ellen Post, Joop Fles. Roodenburg. Doel: M. Keereweer. Ach ter: B. de Jonge; C. Pennenburg; I. v. Weerlee; A. Ooyendijk. Midden: W. Rijs- bergen; J. v. Weerlee. Voor: I. Klink hamer; J. Rietkerken; S. den Os; R. de UVS. Doel: W. Sloos. Achter: M. Balk- hoven; H. Rol; C. Helmstedt; H Ple zier. Midden A. Koren; J. Leget. Voor: S. Teske; L. Holl; T. v. Dinten; H. Neu tenboom. Burgeroorlog Het passieve en aktieve verzet in Grie kenland groeit voortdurend. Maar al het mogelijke moet worden gedaan om een burgeroorlog, zoals die in 1944 en 1945 gewoed heeft, te voorkomen. Een bur geroorlog zou voor Griekenland een ramp zijn, maar ook voor het Westen en voor Europa een vreselijke zaak. De Griekse regering heeft, aldus mr. Van der Stoel, het verdrag van de Raad van Europa als een vodje papier be schouwd. De voor haar nadelige maat regelen in EEG-verband zijn dan ook bedoeld om druk uit te oefenen, ofschoon Frankrijk hierbij een tegenligger is. Het Griek^ë regiem voet het land economisch naar rampen, want het is een volstrekt incapabel bewind. Toen mr. Van Heyningen nog durfde op te merken dat hij de luchtvervuiling voor Europa een heel wat ernstiger pro bleem vond dan Griekenland, barstte mr. Van der Stoel met Ingehouden woe de los: ,,De verontreiniging van Europa door diktators In Griekenland is een ernstiger zaak". Leidse agenda ZATERDAG 7 FEBRl'ARI Stadsgehoorzaal Personeelsfeest Aca demisch ziekenhuis; aanvang 20.00 uur. Grote Burcht Carnavalsbal van Nut en Vermaak; aanvang 20.00 uur. Universiteitsgebouw Aanvang, demon stratie voor een vrij Griekenland. Aan vang 15.00 uur. Hooglandsekerkgracht 48 Carnavals feest Castelein; aanvang 20.00 uur. ZONDAG 8 FEBRUARI Antonius Clubhuis Dansavond Henny Boes; aanvang 20.00 uur Hooglandse Kerkgraeht Carnavals feest Castelein; aanvang 16.00 uur. Hooglandse Kerkgraeht Carnavals feest Castelein; aanvang 20.00 uur. MAANDAG 9 FEBRUARI Stadhuis Raadsvergadering; aanvang 19.30 uur. Schouwburg Toneelgroep Globe speelt de Gyzelaar; aanvang 20.00 uur. Groot Auditorium Lezing Prof. Kla- sens; aanvang 16.15 uur. Academiegebouw Discussie Ned. to neelbeleid; aanvang 20.00 uur. VOORHOUT Omstreeks 8 uur gis termorgen werd in Voorhout op het kruispunt Herenstraat-Dinsdagse Wete ring de 74-jarige heer Voogt op zijn bromfiets aangereden door automobilist A. J. F. eveneens uit Voorhout, die de bromfietser niet had opgemerkt. Bij de botsing liep de bromfietser een gecom pliceerde beenbreuk op. V.' ASSENAAR/LEIDEN - Aan de Leidse Universiteit ia mej. C. A. de Meij te Wassenaar tot doctor in de wiskunde en natuurwetenschappen gepromoveerd op een proefschrift, getiteld „Reacties van difenyl met chloor". De promotor was prof. dr. E. C. Kooyman. VEERTIG KEER PER DAG MOETER GEWIPT WORDEN ALPHEN AAN DEN RIJN. Al en kele weken moeten de talryke auto mobilisten die dagelijks over de Rijks weg 11 van of naar Leiden rijden, Al- phen over de Rijksweg 11 verlaten of willen binnen komen, vrij regelmatig kostbare minuten wachten voor de brug in deze weg over de toegang naar de Alphcnse Rijnhaven. Dat deze brug thans van maandag tot en met- vrijdag elke dag zo rond veertig keer voor het doorlaten van een of ander schip meestal zandbakken gewipt moet wor den komt doordat dagelijks zo'n 16 of meer zandbakken de haven in en ook Dit zand wordt opgezogen uit het re- creaüemeer in het Alphense Ridderveld iNoord) en wordt weer opgespoten op terreinen westelijk van het bestaande industrieterrein. Voor elke keer dat er een schip door de brug gaat is de brug gemiddeld minstens zes minuten om hoog. Veertig maal zes minuten is dus 240 minuten of totaal vier uur. En dan te bedenken, dat het aanvoeren van het zand met 16 tot 17 bakken per dag nog wel enkele jaren kan duren. Voorlopig is men er dus nog niet af en reeds nu maakt men zich einstige zor- geö aid straks het vakantieverkeer zich nok nog eens over de Ryksweg 11 gaat bewegen. ""'Celen vragen zich af of dit zandaan- voeren naar het industrieterrein niet up een andere manier had kunen gebeu ren. bijvoorbeeld via 'n zandzuiger in de Rijn en pijpleidingen over de Rijksweg naar hei op .te spuiten industrieterrein Dan had de zo zeer verguisde brug niet zo vaak gewipt behoeven te worden. Onbegrijpelijk dat dit ook nog in de meer dan verouderde Rijksweg 11 kan plaats vinden. Zoals wij gisteren schre ven hebben de Rijnstreek-gemeentebestu ren zich ook ten aanzien van de toe stand van deze oude weg tot het Ryk gewend. De brug wegnemen kan natuur lijk niet ineer, maar met de meeste spoed de Europasingel vanaf het verkeersplein nabij de Prins Bernhardlaa doortrek ken tot de geprojecteerde aansluiting nabij het complex van de Genie in De Hoorn zou bijvoorbeeld in dit opzicht al een oplossing geven. Voorlopig moeten de automobilisten het geduld nog meer opbrengen en bij het A. P. Meershoek gehuldigd LISSE In tegenwoordigheid van de directie en de staf en alle collega's is de heer A. P. Meershoek gistermorgen niet vrouw en kinderen gehuldigd in de kantine van de Lissese Kistenfabriek ELKA. De jubilaris is 40 jaar bij ELKA werkzaam en heeft meer dan 1 milioen kilometers als chauffeur dienst gedaan. Namens de dltectie werd hem een zil veren sigarendoos en een enveloppe met inhoud aangeboden en kreeg mevrouw Meershoek, die juist jarig was, een een bloemenhulde. Werkgroep D'66 in Sassenheim SASSENHEIM In Sassenheim Is een werkgroep van de politieke party D'66 opgericht. De initiatiefnemers zullen op korte termijn een werkprogramma voor de genieenteraads-verkiezingen van 3 juni samenstellen. Het uitgangspunt van de werkgroep-Sasseiiheim Is een radi cale democratisering van de gemeente politiek. Daarbij zal de directe inspraak van de bevolking hjj de oplossing van alle gemeentelijke «-n regionale vraag stukken de centrale doelstelling zyn. LEIDEN Het oude gedeelte van het Kamerlingh Onnes Laboratorium staat al enige maanden in de steigers. Bin nen twee maanden hoopt men de gevel van het gebouw, dat uit de jaren zestig van de vorige eeuw dateert, opnieuw gevoegd te hebben. De twee de fase van de restauratie van het gebouw, waarmee in de zomer van '68 een aanvang werd gemaakt, is dan vol tooid. Over ruim een jaar hoopt men de restauratie van het hele gebouw voltooid te hebben. De binnenstad ont sierende bouwketen in de voortuin van het Kamerlingh Onnes Laboratorium zullen dan ook eindelijk verdwijnen. stemd, nodigt de werkgroep D'66 vooral deze supporters van het eerste uur uit om zich aan te sluiten bij de initiatief nemers om een werkprogramma handen en voeten te geven. Voor nadere infor maties kan men zich wenden tot de heren Hueting, Saksenhorst 11, tel. 6111 (van 10-20 uur), Hansen, Hoofdstraat 333a. tel. 8937 (van 10-13 uur) en Hans van Schooten. Hoofdstraat 350, tel. 7536 passeren i deze brug steeds i mi nuten extra in de rijtijd incalculeren. Op de foto: Vrijwel elke twintig minuten kan men thans voor de nieuwe brug der zuchten in Alphen dit beeld te zien kry- MARKTEN LEEUWARDEN, 6 febr., Kaas Com- missienoleringen (ln per kg): goudse kaas 3.30; Edammer 3.07; Broodkaas 3.07. Handel kalm. LEIDEN. Geboren; Taymir Elhady, z.v. L. J. Navarro en C. L. Merien; Rei- nier Petrus Hermina Milhelmina, z.v. P. J. v. d. Horst en W. M. Geleus; Floren tine Maria, d.v. A. W. M. de Jong en M. J. Noordermeer; Michael Cornells, z.v. J. P. van Leeuwen en A. M. van Mou- rik; Ronald Petrus, z.v. J. P. van Leeu wen en A. M. van Mourik; Arjan, z.v. H. J. Schaap en W. C. van der Plas; Sjoerd Rogier, z.v. R. Segaar en L. N. Bodrij; Joseph Franciscus. z.v. J. van Eek en C. M. Aartse; Erik Hendrikus Jacobus, z.v. H. J. Mink en M. H. Hens broek; Wilhelmina ohanna, d.v. W. J. Smit en W. J. Heijn; Joyce Audrey, d.v. H. de Boer en J. S. C. Bavelaar; Yvon ne Susarme, d.v. G. van Dijk en R. S. van den Hoed; Uona Johanna Maria, d.v. P. D. van Zeist en W. M. Zonneveld; Robert-Jan, z.v. R. Pellenkoft en A. M. Trouwee.- Gehuwd: J. J. Hansen en L. J. M. van Appel; J. Laterveer en M. Stouten; M. P. K. Buurman en K. C. Stücken. Overleden: J. S. A. Baileij (60); T A. van Leeuwen (64); A. Tuinrof de Moed (83); D. Hulleman (4 maanden); J. Borst (77); M. van der Toorn (69); T Barnard (73). OEGSTGEEST Geboren: Bernhard Cornelis z.v. C. A. H. v. d. Aardweg en I. Vorschel; Machteld Elizabeth d.v. H. M. N. M. Groothuis en J. E. M. Nou- wens; Mark z.v. E. H. Nauta en E. H. M. Bouvij; Elzeline Johanna Marie d.v. E. J. Roelants en M. J. J. C. Horsten; Theodora Adamina d.v. B. v. cl, Sloot enJ. O. v. Vreeswijk; Jacinta Jacaranda Theresia d.v. R. A. Larson en E. C. M. Stol; Pieter z.v. E. v. d. Mark en J. E. M. Splinter. Ondertrouwd: F. A. W. Hoogervorst en C. VV. Melet; N. G. Minnaard en K. P. Versteeg. Ovreleden: C. M. Fehrenbach; H M. Kathmann; A. M. Brieër; J. v. d. Luit. A. J. Meljkamp. (Advertenties) ,,'t STROPPIE" organiseert in samenwerking met de carnavalsvereniging De Pias duikers een groot gecostumeerd carnavalsbal op MAANDAG 9 FEBRUARI in het Parochiehuis te LANGERAAR. aanvang 7.30 uur. Muziek: de Koetillera. Diverse grote attracties. Verkie zing Miss Carnaval en optreden Raad van Elf onder leiding van Piins Barney de Tweede. >ekenaat Leiden: Deken L. G. A. van (oort, tel. 30700, Steenschuur 19, giro 16335. Dekenaal Centrum: Pater J. Sweerts, iteenschuur 19. tel. 31246 b.g.g. 21555. )agelijks geopend van 9.00-12.30 uur. tatholiek Bureau voor Huwelijks- en lezinsmoeilykhedenSteenschuur 19, i. 22694, Geopend van 9-12 uur. Aan iet bureau zijn verbonden een maat- chappelijk werkster, een priester, art- n psycholoog en een jurist. Het luwelijksbureau biedt hulp bij moeilijk- ïeden in verkering en huwelijk. Voor mlp bij geboorteregeling kan men zich ■ervoegen op het spreekuur of rechts treeks een afspraak maken met de !8sistente van dr. Mudde, Elisabeth liekenhuis, tel. 41541. lureau Moederhulp (niet gehuwde moe- lerzorg) te Leiden: Het bureau is ge vestigd Hugo tie Vriesstraat 1 te Lel len, tel. 25708 en is geopend maandag vrijdag van 9,00-12.30 uur. Spreek- maatschappelijk werkster: iedere ochtend van 9.00-10.00 uur en volgens ifspraak. Aan het bureau is verbonden en maatschappelijk werkster, een psy- :holoog, een psychiater en een jurist. Katholiek Bureau voor Maatschappelijk Werk: Het bureau is gevestigd Rapen burg 85, tel. 20503. Spreekuur; iedere morgen van 9.00-10.00 uur; dinsdag avond van 19.00-20.00 uur en vervolgens olgens afspraak. Voor alle maatschap pelijke problemen kunt u daar in eerste instantie terecht. Leidse Katholieke Invaliilenbond: U weet toch dat ook in Leiden een bond is die al uw belangen behartigt en met ;ehandicapten op vakantie gaat? Alle inlichtingen worden u gaarne ver strekt door mevrouw J. Creygthon-Ber- bée, Wiardl Beckmanstraat 29, Lelden, tel. 22917. Bureau R.K. Gezinszorg: Voor het aan vragen van een gezinsverzorgster, ge zinshelper of bejaardenhelpster, wanneer de huisvrouw door ziekte of andere om standigheden geheel of gedeeltelijk haar taak niet kan vervullen. Het bureau is gevestigd: Morssingel 8, tel. 24800. Spreekuur maatschappelijk werkster: iedere werkdag van 9.00-10.00 uur en van 13.00-14.00 uur. R.K. Oudervereniging „Voor het Zor genkind", afd. Leiden en omstreken Sekretariaatmevrouw M. L. Hoff- Been. Witte Singel 65, Leiden, telefoon 33999. Deze vereniging biedt allerlei service aan ouders van gehandicapte kinderen. Uitvoerige inlichtingen worden graag gegeven door het sekretariaat. Werkgroep Gespreksgroepen Leiden: Sekretariaat; mej. M. M. Olsthoorn, Jac. Urlusplantsocn 48, Leiden, tel. 34907. Pastorale liulp aan homofielen (persoon lijk gesprek, bemiddeling naar onderlin ge kringen, advies in gezinsverband enz. Kapelaan J. Schlatmann, Stationsplein 134, Leiden, tel. 32556. Parochienieuws Meerburg - Zaterdag 19.00 uur jonge renmis, verzorgd door de, ons reeds be kende jongerengroep uit Voorhout: ook ouderen van harte welkom; zelfs de alleroudsten. Let LT op de datum: zater dag 7 februari. Teksten en preek: pater Raumond. Onderwerp: Wie is in Gods naam Jesus Christus. H. Willlbrord, Oegstgeest Tijdens de dienst van zondag 8 februari om' 12.00 uur doopviering en zang door het jon genskoor. Preekbeurt kap. Lansbergen. Woensdag 11 febr. As-woensdag. Na alle diensten wordt het askruisje uitge reikt als een teken van inkeer en be zinning in deze voorbereidingstijd van Pasen. Avondmis wordt gevierd in de kapel van Duinzicht en gezongen door het dameskoor. Nieuwe bewoner pastorie Z. W. Antonius In verband met het vertrek van pater Peters hebben er gesprekken plaatsgehad met een topman van de Franciscanen, met de deken van Lei den. en met het dageijlks bestuur van onze parochieraad. Het ging om de vraag: wat is de beste voorlopige op lossing, parochieel en dekenaal gezien; moet er iemand in de plaats van pater Peters komen, en zo ja: wat voor iemand moet dat zijn? Wij kunnen U nu mededelen, dat maan dag 9 februari een nieuwe bewoner in de pastorie arriveert om in onze paro chie werkzaam te zijn: N. J. v. d. Prijt, Franciscaan, diaken, 37 jaar oud. Hij zal zich in onze parochie bezighou den met de schoolcatechese, hel ge- spreks-groepenwerk, het huisbezoek, de zieken. Deze werkzaamheden zal hij verrichten als stagiaire vanuit het pas toraal instituut te Amsterdam. Het ligt in de bedoeling dat hij aan het eind van het jaar priester wordt gewijd. En het zit erin, dat hij na zyn wijding hier werkzaam blijft; dat hangt ermede yan- af. of wy en de parochianen en hijzelf het zouden willen. In ieder geval roepen wy hem nu een hartelyk welkom toe, wensen hem veel DEKENALE JONGERENMIS Op zaterdagavond 7 februari om 7.30 uur organiseren wij weer een jongeren mis in de kapel Bonaventura. Het thema van deze mis is „Statussymbolen". Dit thema is gekozen door de tekstgroep van Hanneke Nijssen en de celebrant kapelaan H. Wittenian van de Lauren- tiusparochie te Voorschoten Bij het secretariaat van de Dekenale Jongerenmis Leiden. Pasteurstraat 18A, Leiden, zijn een tweetal grammofoon platen verkrijgbaar met nummers uit jongerenmissfn van Amsterdam-Geu zenveld De opbrengst van grammofoon platen is bestemd voor een kraamkliniek in de stad Tjigugur op Midden Java. Op de plaat „Geuzenveld zingt voor Tjigugur" staan op de A-kant nummers uit jongerenmissen en op de B-kant eni ge klassieke nummers. Op de plaat „Jongerenkoor Ambassade-Geuzenveld zingt voor Tjigugur" vindt U moderne nummers uit jongerenmissen, waarvan het zangkoor van de Dekenale Jonge renmis Leiden ook verschillende num mers zingt. De platen kosten 10. per stuk, terwijl de losse tekstbladen een kwartje kosten. Sjaloom Restaurant „Bijhorst" (via duct Wassenaar). 8 februari 10.30 uur aanvang drive-in dienst: Portugal en de situatie van de Portugese vluchtelingen in Nederland. 11-12 uur discussie. (•esprekskring Gemengd Gehuwden De kring van jonge echtparen, waarvan de beide partners elk hun eigen kerke lijke traditie trouw willen blgven, maar samen zoeken naar een eigen stijl in hun gezin, houdt haar volgende bijeenkomst in huize „Verbum Dei", Plantage 16. Leiden, op vrijdag 13 februari as. te 20.00 uur. Nieuwe belangstellenden kunnen zich opgeven bij de drie pastores: ds. A. Lam ping (N.-H.i, ds. D. Kronemeyer (Ger.) of kapelaan J. Schlatmann (R.-K.) of ook bij mej. E. Klompé van Verbum Dei (tel. 21988). St.-Jaeobskring De nieuwe Haagse kerk, de pastoor van Arskerk, Aaltje Noorderwierstraat 4 t.o. Meer en Bos, Laan van Meerdervoort. Is een inspire rend voorbeeld van moderne kerkarchi tectuur. De St.-Jacobskring houdt een excursie vrydag 13 februari 19.45 uur precies. Aanmelden tel. 070-110875, b.g.g. 32518?. Kerkdiensten op zondag LEIDEN H. Antonius: zaterdagavond 19.00 uur; zondag 9.30. 11.00. 12.15 uur; in de week: maandag, dinsdag, woensdag des morgens 9.00 uur; donderdag en vrijdag 's avonds 19.30 uur. Haagse. Schouw: zaterdagavond: 19.00 uur; zondag: 9.30, 11.30 en 18.30 uur; in de week: 7.15; zaterdag 9.00 uur; woensdag- en vrydagavond om 19.30 u. Hartebmg: zaterdagavond: 19.30 uur; zondag: 8.00, 9.00. 10.45. 12.00 en 19.00 uur: in de week: 7.00, 8.00. 9.00 en 19.00 Herensingel: zat.av 19.00; zondag: 8.30, 9 30 (Lat 11.00 (Ned.) en 18.30 u.; in de week: 8.30 en 19.30 uur (behalve maan dagavond. Bijkerk Timorstraat: zondag: 9.30 en 11.00 uur. H. Leonardus: zaterdagavond: 19.00 u.; zondag: 9.00, 10.45 (mis met samen zang), 12.15 en 19.00 uur; in de week: 7.30, 8.00 en 9.00 uur; dinsdag- en vry dagavond 19.00 uur. H. I.odewijk; zaterdagavond: 19.00 uur; zondag: 8.00 (in St.-Maartenshuis), 9.45 (Lat.), 11.00 (Ned.), 12.15 en 18.00 uur; in de week: 815; zaterdagmorgen ook 10.00 en 19.15 uur. H. Petrus: zaterdagavond: 19.00 uur; zondag: 9.U0, 10.30, 12.00, 18.'H)u.; in de week: 7.30 en 9.00 uur. Studentenparochie: zaterdagavond 19.00 uur in de Lodewijkskerk; zondag: 11.45 uur, Pieterskerkstraat 1. LEIDERDORP Meerburg: zaterdagavond: 19.00 uur; Kapel Roomburg: 19.00 uur; zondag: 8.45 (Lat.), 10.30 (Ned.), 12.00 en 18.00 uur; in de week; 8.30 (vrijdag 8.00) en 19.15 uur. Menswording: zaterdagavond: 19.30 u.; zondag: 9.00, 10.30 en 12.00 uur; in de week: dinsdagmorgen 7.30 uur en don derdagavond 19.30 uur. VOORSCHOTEN H. Laurentius: zaterdagavond: 19.00 u.; zondag: 8 30, 10.30. 12.00 en 17.00 uur; in de week 9.00 en 19.30 uur; Noord hofland: zondag 11.30 uur. Moeder Gods: zaterdagavond: 19.00 u.; zondag: 8.00, 10.00 (met zang), 11.30 (met zang) en 18.00 uur. Lof 19.00 uur. In de week: 7.30 el) 8.15 uur ('s woens dags 8.00), vrydagavond 19.30 uur. OEGSTGEEST. H. Willibrordus: zaterdagavond: 19.30 uur; zondag: 9.00, 10.30, 12.00 en 18.30 uur; ln de week: 7.45. 8.45 en 19.30 Bonaventura: zaterdagavond: 18.30 u.; zondag: 8.00, 10.00 en 11.00 uur (Lat.). Rljnsburg Tuinbouwschool: zaterdag avond: 19.00 uur; zondag: 10.30 uur. ZOETERWOUDE Parochie St.-Jan's Onthoofding St.-Jan Zaterdagavond: 19.30 uur avondmis met zang. Zondag: 7.30 stille H. Mis: 9.00 gezon gen Hoogmis; 11.00 stille H. Mis; 19.00 lof. Aloysiuskapel Zaterdagavond: 19.00 u. avondmis met zang. Zondag: 7.30,stille H. Mis; 9.00 gezongen Hoogmis; 10.30 H. Mis met zang; 11.30 stille H. Mis; 18.30 lof Huize Emmaus Iedere dinsdag- en donderdagavond om half 8 avondmis die ook toegankelijk is voor parochianen van buiten. Maandagavond om 8 uur in de confe rentiezaal van Huize Emmaus interker- kelyke gebedskring over „De plaats van God in de gesekulariseerde wereld". Vrijdagavond om half 8 in de Weeken der maandeiykse groepsmis voor de jeugd. Kerkdiensten op zaterdag- en zondagavonden Lelden Zi H. Antonius: Haagse Schouw Haitebrug: Herensingel: H. Leonardus: H. Lodewijk H. Petrus: Studentenparochie Lodewijkskerk i Leiderdorp Meerburg: Menswording: Voorschoten H. Laurentius: Moeder Gods: Oegstgeest H. Willibrordus: Bonaventura: Rljnsburg Tuinbouwschool Wassenaar H. Jozef: H. Willibrordus; erdaguv. 7a 19.00 19.00 19.30 19.00 19.00 19.00 19.00 19.00 18.30 19.00 18.30 19.00 18.00 18.00

Leidse Courant | 1970 | | pagina 5