Het wonen begint bij zeventig opnieuw de Bijenkorf ff Q Een blije expositie in de Bijenkorf Het ziet er deze keer heel anders uit in de Bijenkorf. Een heleboel meubelen die we vroeger hadden, hebben we niet meer. Met kleuren zijn we bescheiden geworden: zwart en wit zijn de nieuwe uitgangspunten voor uw eigen fantasie. En een heleboel 'woondingen' die u alleen uit tijdschriften kent - misschien! - staan er nu. Wie wat vrijer, blijer, be- wegelijker wil leven en niet vastgeroest zit aan oude ge woonten-die zal veel plezier beleven aan ons kijkspektakel. Wonen is een 'klimaat'. Als u bij het bekijken van deze pagina een soort verwantschap voelt,komt u dan eens kijken. De banksegmenten van Chiggio Rossi. Het zijn eigenlijk een soort'zachte beeldhouwwerken' van wit skai, even avant-gardistisch als behaag lijk. De rugwand is een los segment, je schuift alles gewoon tegen elkaar aan: een typisch voor beeld van de nieuwe manier van denken. U ziet ze hier links. Tafelstoelen of stoeltafels? Veel ontwerpers houden niet meer van 'vaste' meubelen, ze willen dat u vrij bent om van inrichting te veranderen zonder dat u iets nieuws hoeft te kopen. Kurt Freier - rechts - heeft dit bedacht: lage witte fiberglas-tafels waarop u zittingen met of zonder rug- en armleuningen kunt zetten. U kunt die zit tingen ook op de grond leggen als u laag wilt zitten - en u kunt ze aan elkaar schakelen naar eigen idee. Een bladzij uit 'Schoner Wohnen'. Dit bekende Duitse woonblad had een Zwitserseeen Duitse, een Franse en een Nederlandse secretaresse gevraagd om hun flatjes helemaal door een warenhuis te laten inrichten. Onze land genote nam de Bijenkorf. In het februarinummer van Schoner Wohnen ziet u de resultaten - en bij ons kunt u de meubels van de foto's zien. Er zitten aardige ideeën in - wie het blad koopt kan nog aan een wedstrijd meedoen ook. De sculptuur van polyether. Het zijn de nieuwe moge lijkheden van de zeventiger jaren: uit polyether een zitvorm 'snijden' zoals met hout of staal nooit zou kunnen. Links ziet u Italo Rossi's fauteuils, met tricot bekleed, die zich moeiteloos laten opstellen tot een bank. Spelen met kubussen. Pastoe's kubuskastjes, ontwor pen door Braakman, worden alsmaar veelzijdiger. We laten uitgebreid zien hoe u ermee kunt 'spelen' - er zijn liefst 10 typen! - en dat de prijzen lang geen spelbedervers zijn. LF Kurt Freier's fiberglas tafel 70.- Interessante'lichtbogen'. We hebben een serie progressieve lampen ontwikkeld die twee trends van de zeventiger jaren combineren: de 'spot' en de 'boogvorm'. Er zijn wand-, vloer- en tafelbogen voor zeer interessante prijzen: van 39.75 tot 98.-. Leve het Terschellinger zeemanshandwerk! Ze doen het nog steeds, de oude Friese matten- vlechters. En in moderne woningen doen ze het erg goed, die ruige, ronde matten. Het nieuwe is dat u nu zo'n mat kunt bestellen in zelfgeko zen kleurencombinaties. De nieuwe klassieken. De tafels en stoelen, geperst uit één stuk fiberglas en ontworpen door meesters als Arosio en Fassati, gaan een lang leven tegemoet. Niet alleen omdat ze onverslijt baar zijn maar omdat hun 'klassieke' eenvoud en zuiverheid dat voorspellen. Witte fiberglas-tafel 325.- Witte of blauwe fiberglas-stoel 149.- Italiaans barmeubel 435.- Zwart en zilver en wit. Kussens lijken een'klein detail van het wonen, maar ze kunnen erg veel doen voor een kamer. Een nieuwe noot zijn de 'dramatische' kussens in puur zwart-wit: we hebben ze met initialen, Jugendstil-des- sins, bloemen, ruiten en 'gepanterd'. Samen met hun zil veren collega's zijn ze erg spectaculair. Barmeubels uit Italië: links ziet u een van onze luxueuze Italiaanse meubels: een mooi witgelakt blok waaruit ver rassend een komplete bar 'klapt'. Er zijn nog héél andere oplossingen te bezichtigen! De allersimpelste wand. Niet alles in de zeventiger jaren zal nieuw en ongewoon van vorm zijn. Opwindende meubelen moeten hun rustige tegenhangers hebben. Daar om houden we erg van onze Deens stapelwand: simpele, mooi gemaakte kastjes in wit of oranje die je gewoon op en naast elkaar zet. Het tweevakkenkastje kost 65.-, het tienvakkenkastje 82.50, de ladenkast 130.-. Deense stapelwand 950.- BTFiTfa lil II ffMii IIl r L rj H Italiaans fiberglas 795.- Tapijten 'in natura'. Misschien komt het omdat wij hier vaak donker weer hebben? De natureltapijten - van pure ongeverfde wol - met hun lichte, levendige tinten 'verlich ten' steeds meer kamers, merken wij. Daarom hebben we veel soorten, die u vrijwel in elk gewenst formaat kunt bestellen. Lang niet duur: een handgeweven ta pijtvan bijvoorbeeld 200x290 cm kost maar 259.-. De fauteuil als 'hoofdstuk'. We hebben deze keer erg veel bijzondere fauteuils verzameld. Van de avant-garde uit Italië (zie links, van Leonardi en Stagi de stoel van wit, gevouwen fiberglas) tot de uitgewogen perfectie in chroom en cor duroy van Spectrum's Martin Visser. O expositie ons huis ons thuis

Leidse Courant | 1970 | | pagina 16