BIJNA ZIJN WE ZOVER ALS VOOR DE ANNEXATIE Mej. J. van der Deijl nam na 48-jarige carrière afscheid Burgemeester Kool: „Berbice blijft gespaard CeiTse agenda Tankwagen met 25 ton cement na uitwijk manoeuvre een tuin in „First lady van Noordwijks politiekorps" Groep Geïnteresseerde Warmonders presenteerd een echt Warmonds program DE LEIDSE COURANT ZATERDAG 31 JANUARI 1970 Burgemeester Detmers in nieuwjaarsrede: ZOETER WOU DE „Onze gemeente is snel op weg om terug te keren naar het aantal inwoners van voor de annexatie van 1966" (6700 red.) aldus burgemeester Det mers van Zoeterwoude in zyn nieuwjaarsrede aan het begin van de raadsvergadering. Het aantal Inwoners nam vorig jaar met 216 toe en kwam daardoor van 606!) per 1 januari 1970 op 6285. Er werden 139 geboorten geregis treerd, terwyl 36 personen overleden. In de gemeente, ves tigden zich 455 mensen terwyl er 342 vertrokken. In de Commandeurshof kwamen 21 w.w.-woningen gereed. Aan de Hoge Rijndijk werden 68 huizen voltooid. In het plan Westeinde zijn tlians ruim 100 woningen gereedgekomen en bewoond. Hier zyn 108 woningen in de Vrye sector in aanbouw. Vele belangrijke gebeurtenissen passeerden in de beschouwing van de voorzitter de revue. Bekerzege voor Bona Stars LEIDEN De Leidsc ben de opgaande lyn, tegen Blue Stars «o: weten te behouden. De rust heeft er geen stag integendeel, in ie bek AMVJ lieten zij geen over het klassevers -i teams. Met 65-97 werd. mars, die, omdat zij eerste klasse spelen ni kregen ook, van het va Bona Stars hob- die in hun spel uiting kwam, week gedwongen natie in gebracht, erwedstrijd tegen twijfel bestaan id tussen heide n de Amsterdam- in de. landelijke g 10 punten voor ld geveegd. Zeer belangrijk was daarbij ongetwijfeld dat na een zeer lange aanlooptijd een aanvang gemaakt werd met de realise ring van het industriegebied „Grote Polder". Ook de aangekondigde vesti ging van Heineken in de Barre Polder kreeg aandacht. Temeer daar aanvanke lijk daar de veel omstreden Electriciteits- centrale zou komen. Naast de burger avond die in het begin van het jaar voor het dorpsgedeelte werd gehouden j kondigde burgemeester Detmeis een dergelijke bijeenkomst voor de nieuwe bewoners van de Hoge Rijndijk aan in j februari a.s. Andermaal uitte de heer Detmers zijr. 1 misnoegen over het feit dat zijn ge meente ook thans nog in een lagere BURG. STAND... OEGSTGEEST Geboren: Joris Johan nes Petrus, zn. v. W. J. van Dongen en C. M. C. A. Muffels. Karin, dr. v. J. v. Vuren en C. M. G Hoogervorst; Margarethe Katharina, dr. van D. Knetsch en A. E. de Koning; El vira Christina dr. van C. Willemse en J. K. v. Weering; Eleonora-Yolanda. dr. van R. J. Berkeljon en J. Lotsy; Peter Gunnar, zn. v. A. Ollongren en G. U. M. Lundgren. Monique, dr. van C. Flippo en C. Flanderhijn; Sander Vitalis, zn. v. K. F. Smit en M. van den Blink. Getrouwd: M. E. Ouwehand en J. Sou- dijn. klasse is ingedeeld dan de buurtgemeen- ten. Spiekend over de aanleg van sport accommodaties prees hij de zelfwerk zaamheid van de leden der sportvereni gingen Meerburg en S.J.Z. Tot slot gaf burgemeester de politieke groeperingen ernstig in overweging uit te zien naar goede raadsleden en daarbij te bedenken dat uit hen straks de wethouders zullen moeten worden gekozen waarvan veel gevraagd zal worden. De heer C. J. v. Leeuwen beantwoordde, als nestor van de raad de rede van de burgemeester. „In onze groeiende ge meente zullen de voorzieningen gelijke tred moeten houden met de uitbreidin om de gemeenschap leefbaar te kunnen houden" aldus de heer Van Leeuwen. SASSENHEIM Wonderwel is er nie mand gewond geraakt toeu gisteravond om ongeveer zes uur eeu tankwagen, geladen met 25 ton cement, op de Hoofd straat in Sassenheim via het trottoir en een Mek de tuin van de familie Schulte inreed, waar hij tot stilstand kwam. Hierbij werden het trottoir, het hek van acht meter en de bijbehorende stenen paden vernield, terwijl de tuin werd om- De tankwagen werd aan de voorzijde zwaar beschadigd en moest weggesleept worden. Het ongeluk ont stond toen een vrachtwagen, die in de richting van het dorp reed, op de Hoofd straat linksaf wilde slaan naar de War- naarlaan. Op het zelfde moment kwam de tankwagen achterop, die wilde in halen. De vrachtwagen kon op het nip pertje door een uitwijkmanoeuvre een aanrijding voorkomen, doch de tankwa gen schoot de tuin in. Dit resultaat geeft bijzonder veel hoop voor een interessant i en spectaculaire wedstrijd van de Bona Stars vanavond in de Vijfmeihal tegen Flamingo's. De trai ning, de laatste speciaal gericht op con ditie en schot, schijnt reeds zijn vruchten af te werpen. De Leiiienaren kunnen dit seizoen bogen op de beste verdediging van Nederland, aamvHen l evenwel scho ten zij nogal tekort. In de zesde minuut had Bona Stars de 10 punten achterstand al ingelopen en liep de aanval bijzonder soepel, iedereen schoot zeer gemakkelijk. Daardoor kre gen Pieter van Tuyll en Paul Ruyse- naars volop ruimte en profiteerde daar dankbaar van. Vooral Pieter van Tuyll was niet te stuiten en scoorde liefst 31 punten vanuit alle standen. Met de rust stonden de Stars reeds met 39-48 voor en konden zich in de tweede helft heer lijk uitleven. Regelmatig kon men ge nteten van fraaie combinaties, trefzeker afgerond door Pieter van Tuyll en Paul Ruysenaars, die niet te stuiten waren. Jammer genoeg moest Pieter van Tuyll kort voor tijd geblesseerd het veld ver laten; hopelijk is zijn voet vanavond weer in orde. De return wordt zondag avond kwart over 9 in de 5-Meihal ge speeld, een druk programma voor de Stars dus deze week. Scores: Pieter van Tuyll 31, Paul Ruy senaars 25, Har Stol, Wim Stol 1<2, Jaap Maassen 5; Peter de Jong, Ben van Cleef, Ad van Slingerland 4. C. Kamsteeg uit Oegstgeestse raad OEGSTGEEST De lieer C. Kamsteeg heeft wegens drukke werkzaamheden bedank als lid van de raad. In zijn plaats is benoemd de heer mr. H. J. Penning, die deze benoeming heeft aangenomen. De heer Basten haalde verschillende leu ke episodes op uit de loopbaan van de scheidende Juf. De destijds dagelijks be oefende ochtendgymnastiek zonder piano! haar prestaties bij het pis toolschieten en het verstrekken van bij voeding aan de jonge agenten met „bran ders" Als herinneringsgeschenk bood hij namens het korps een pick-up aan. Collegiaal Voor de afd. Katwijk-Noordwyk van de Bond van Chr. Politieambtenaren sprak voorzitter C. Leeflang. Wij nemen van u geen afscheid, omdat u als gepensio neerde lid blijft. De afdelingsvoorzitter prees haar voor de trouw, waarmede „Juf" de vergaderingen bijwoonde. „Op dit punt was u zestig mannen te erg". De afdeling eerde haar met een smaak vol „blijvende" Biedemayer-boeket. De heer A. Akkerman dankte mej. v. d. Deijl met een humoristisch speechje voor haar aandeel bij de verschillende i sportaktiviteiten. Hij bood namens de j politiesportvereniging een platenbon aan. j Mej. v. d. Deijl dankte voor de mede- I werking. ..Mannen zijn collegiaal", al- dus de scheidende chef van de admini- Burgemeester mr. J. M. Bonnike maak te tydens de receptie bekend, dat met ingang van 1 februari a.s. de heer G. Slats bevorderd werd tot hoofdcommies en mej. J. M. Hoogeveen tot adjunct- commies A. er een paar jaar later nog een extra- baan op de secretarie bijkreeg en daar voor ontving zij nog eens f90 per jaar extra. De vaste aanstelling volgde in 1931. Typerend was dat zij op een gegeven moment niet bij de politie wilde beho ren. Dat was in de bezettingstijd, om dat zij er niets voor voelde lid te zijn van de toen door de Duitsers opgerich te Kameraadschapsbond. Mej. v. d. Deijl kreeg dat nog voor elkaar ook. Als hoofdcommies de rang die haar in 1965 werd toegekend en chef van de politieadministratie, gaat zij thans het korps verlaten. De korpschef van politie in Noordwijk, hoofdinspecteur J. F. Basten, greep in zijn toespraak terug in het verleden. „Wat moeten wij met dat kind", had men gezegd, toen mej. v. d. Deijl haar intrede deed in het toenmalige korpsje van 30 12 robuuste politiemannen. KVP afdeling Warmond wil praten met uitgetreden fractieleden WARMOND Het conflict tussen de zes uitgetreden KVP-fractieleden in de raad van Warmond en het'afdelingsbe stuur is in een nieuw stadium gekomen. In een pamflet, dat gisteravond huis aan huis is verspreid geeft de KVP afd. Warmond weer, welke briefwisseling er de laatste weken tussen de fractieleden en het afdelingsbestuur heeft plaatsge had. In een brief aan de heer Willemsen doet het KVP-bestuur het voorstel om 1. de kwestie proberen op te lossen door een gesprek tussen de fractie 2. een oplossing trachten te bewerk stelligen door een gesprek tussen het kringbestuur, de fractie en ons. dan wel 3. de onderhavige aangelegenheid voor te leggen aan de algemene ledenver gadering, die vervroegd kan worden uitgeschreven. Vanmorgen konden wij ons helaas nog niet op de hoogte stellen van het stand punt van de uitgetreden fractie-leden. Scepticisme bij de aanvang „Wat moeten wij met dat kind?" NOORDWIJK Met *en zeer druk be zochte receptie he< lt mej. J. v. cl. Deijl de „First Lady" van het Noordwijkse politiekorps, aldus burgemeester mr. J. M. Bonnike gistermiddag in de raad zaal afscheid genomen van de gemeente- tedienst. Behalve het college van h. en w. bevonden zich onder ile schare re- ceptiegangers ds. mevr. Eoama, dn. C. Warner, verschillende hoofden van I dienst, collega's van de politieadmini- stratie uit Katwijk, vroegere medewerk- sters van de scheidende ambtenares, het nagenoeg voltallige politiekorps, en ver- I «Ier vele familieleden, vrienden en Mc- kenden. In een geestige toespraak rele veerde burgemeester mr. Bonniki 48-jarige ambtelijke loopbaan Van der Deijl. „Ileei jong. nog 17, kwam u ineens lussen zoi nen terecht" en wel als schrijfster m tijdelijke dienst ten burele van de com missaris van politic. Zo stond het officieel in de aanstellings akte en dèarin was ook nog bepaald, dat de wedde f400 per jaar zou bedra- i gen. Haar werk op de politieadministra- j VOORSCHOTEN Vlot stelde de Voorschotense tie was echter zo voorbeeldig, dat zij gemeenteraad gisteravond 3.625.200,beschik baar voor de aanleg van straten in het plan Noord- Hofland. De financiering is vrywel rond, gewacht j zal worden met de definitieve aanleg van de OEGSTGEEST: zr. N. Schout, Ridder- Trompweg tot het overleg met ryk, provincie en spooriaan 7, tel. 54982 b.g.g. 22222. gemeente Leiden afgerond is. De Trompweg is T J 00999 meer dan een wijkverbinding. Het is de verbinding LEIDEN: doktersteleloon 22222. Ge- Irt*, «ijken (Zui.l-We.t en Sleven»- opend voor spoedeisende gevallen: Doe ra hovfI|| en in toekn.n.tiee Apotheek, ^Doesastraat^31. pn j doorgaande verkeer via de niemve provinciale a QCr- wefr tussen Leiden en Den Haag. Op de vraag van de heer Uyterlinde (prot. christ) of de Trompweg dan ook niet herbestraat zal worden, deelde wethouder Van der Laan (KVP) mede dat deze weg thans de enige aam en af- voerweg van de wijk Noord-Hofland is. Herbe strating betekent afsluiting en kan niet eerder geschieden dan dat de tweede weg gereed is. Veursèweg 20, tel. 2356; Apotheek; Doe- de Piet Heynlaan. Verwacht wordt dat deze laan Apotheek. Doezastraat 31. Leiden, binnen enige maanden gereed zal zijn. mdheids- j Het aanvullende krediet van ƒ2"" i de intercommu- WARMOND Dezer dagen wordt huis Deze kandidaten zouden gedurende hun aan huis in Warmond een schrijven be-1 zittingsperiode voortdurend door de kie- zorgd van de GGW oftewel de Groep zers moeten worden geadviseerd. Het Geïnteresseerde Warmonders, waarin programma van de GGW is in 't schrij- wordt gesteld dat de GGW bundeling ven afgedrukt. Bovendien wordt erin van de politieke pariyen tot zo mogelijk melding van gemaakt, dat er een werk- één lijst wil. De kandidaten moeten be- groep „Zwanburg" is gevormd, die zich reid zijn op basis van ecu echt War- buigt over de voor Warmond giganti- monds program (niet als persoon) in de sehe mogelijkheden en problemen welke raad zitting te nemen. de realisering van het plan Zwanburg LEIDEN De onlangs wrs I met zich meebrengt. I Midden- en Kleinbedrijf 1969 De toekomst van de detailhandel Fout bij ter visie legging van een uitbreidings- plan bracht beroering in Voorschotense raad -w—-m -m Hl/* 8e School voor de Detailhandel, Mors- secretaris van Son, is bij de detailhandel j Jansen, (algemeen secretaris van de So- in Nederland met gemengde gevoelens ciaal Economische Raad, voorzitter var i ontvangen I de Raad van het Economisch Instituu' In deze nita worden tevens suggestie» van het Midden- en Kleinbedrüf. voor -edaan ten aanzien van de organisatie zittel van de Centrale van het Katholiek Jan het onderwas ten behoeve van de Handelsonderwijs I. bereid gevonden zgn detailhandel. Het bestuur van de Leidse visit te geven op „De Toekoms' nota School voor de Detailhandel, hoeft de Detailhandelsonde. wus Deze btjeen- at»- algemeen erkend deskundige Dr.. Huh. komst zal worden georganiseerd op woensdag 11 februari a.s. in Holiday Inn, Rijksstraatweg Den Haag-Amsterdam, ■■■■■■■■MBMMriHI aanvang 19.45 uur. Op deze avond zullen verder spreken, de direkteuren leraren van de Leidse School voor de Detailhandel. Gezien de actualiteit het onderwerp wordt grote belangstel ling verwacht uit de kring van de Mid denstand en van het Onderwijs. Uitnodi gingen voor het bijwonen van deze avond kunnen worden aangevraagd bij de Leid se School voor de Detailhandel, Mors- weg 188, Leiden, telefoon 01710-25897. De zaterdag-, zondag-, avond nachtdienst van Apotheek Voorschoten wordt waargenomen door de Doeza Apotheek. Apotheek R. van Breest Smallenburg te Leiderdorp en de Oegst geestse Apotheek zijn de gehele week geopend. VOORSCHOTEN: dr. F. H. W. Swen, nale drinkwatertransportleiding tussen Den Haag en Leiden werd zeer kritisch bekeken door de heer De Klerk Wolters (prot. christ.). De schatting in 1968 bedroeg 190.000,thans blijken de werkelijke kosten 471.400,te bedragen. Wet houder Kamminga (VVD) wees op de extra voor zieningen waardoor deze tegenvaller mede is ont staan. Het project loopt geen gevaar, daar ook hiervoor de nodige financieringen beschikbaar zijn. Een beetje wrevelig beantwoordde wethouder Van der Laan (KVP) vragen naar aanleiding van een gezonden brief door de bewoonster van huize ..Berbice" over het ter visie leggen van een ver keerde kaart bij het uitbreidingsplan Noord-Hof land. De wethouder stelde dat b. en w. uitvoering ge^en aan de wil van de gemeenteraad om het landgoed te sparen. Mevrouw Scheffer-Munters (WD) vond dat het om een voor Voorschoten bijzonder belangrijk stuk recreatiegebied gaat en het daarom ook vol komen normaal is dat een bewoonster na ontdek king van een foutieve kaart bij de ter visie-leg ging, waardoor zou kunnen blijken dat het land goed nauw betrokken is bij de bouw van een deel van Noord-Hofland, hierover iets nader wil weten. Dr. Pels (PvdA) zei ervan uit te gaan, dat het beleid van b. en w. comform de uitspraak van de raad is; een uitspraak, die geen twijfel laat be staan over het belang van dit stuk recreatie gebied. Mr. Kloosterman (prot. christ.) naaide Financiering bestraring in N-Hofland vrijwel rond ook nog even ter verduidelijking de uitspraak van de raad van twee jaar terug aan. De burgemeester liet er ook geen twijfel over bestaan dat „Berbice" gespaard moet worden; „Er is een fout gemaakt bij de ter visie legging van een uitbreidingsplan. Deze fout is na de mededeling van de bewoonster ongedaan gemaakt, de raad mag de betrokken wethouder niet verdenken. Het voltallige college van b. en w. voert het raadsbesluit uit. B. en w. kunnen de raad nog niet informer» over de consequenties van het aan de gemeentcr gelichte schrijven over de richtlijnen inzake de toepassing van de Woonruimtewet. Dit werd ar Pels medegedeeld naar aanleiding van zijn schrif telijke vragen. De burgemeester deed wel de toe zegging voor de fatale datum van 1 maar' de visie van b. en w. ter kennis te brengen a«*n de gemeenteraad. Gewacht wordt thans op het advies van de Woonruimtewetcommissie. Dr. Peis (PvdA) had graag wat meer spoed gezien bij de behandeling van deze brief, die waarschijnlijk zeer ongunstig is voor vele woningzoekenden in Voorschoten. Alle adressanten krijgen in liet vervolg direkt een ontvangstbevestiging van liet gemeente-secre tarie. B. en w. zullen echter de raad eerst in kennis stellen van een brief zodra deze van commentaar is voorzien. Iu de toekomst denken b. en w. wel aan een „leestafel" met een map „Ingekomen brie ven", waardoor de leden van de raad snel kennis kunnen nemen van de brieven gezonden vanuit de burgery. ZATERDAG 31 JANUARI Grociioordlial: Wiener Eisrevu 20.00 uur. Tliorbecke MAVO: afscheid Sportstich tingsvoorzitter drs. J. P. van der Reij- den; aanvang 16.00 i Het Vijf Hovenhuis, Hoflaan 169; ope ning clubhuis; aanvang 17.00 uur. ZONDAG 1 FEBRUARI Hartebrugkerkplechtige eucharistie viering ter gelegenheid van het 60-jari bestaan van de NRKM afd. Leiden. Aan vang 9.00 i St.-Antonlus Clubhuis: feestontbyt te gelegenheid van het 60-jarig besta van de NRKM afd. Leiden. Aan van 9.30 uur. MAANDAG 2 FEBRUARI De Doelen, Rotterdam: concert vai Alma Materkoor. Aanvang 20.00 uur Schouwburg: „Met blijdschap geven i kennis", cabaret van Frans Halsema. St.-Antoniusclubhuis: feestavond NRIO „Elckerlyk" voert „Poesekater" op;

Leidse Courant | 1970 | | pagina 4