Vele kleintjes maken ook één grote KAN PARKEERGARAGE MET KLEIN GRONDOPPERVLAK UITKOMST BRENGEN? Louise van de Stap: „je kunt niet meer blijven toekijken Voorschotense „cel" stelt zich te weer tegen „nominaal" Nederlands episcopaat BURGERLIJKE STAND Acht bij acht meter is al voldoende Inbraken in Vacatures bij Sassen hei lil PvdA-fractie duren voort Alphense raad DONDERDAG 29 JANUARI 1970 DE LEIDSE COURANT PAGINA Si i/ VOORSCHOTEN „Hier, leest u maar; daar is het om begonnen Voor mij ligt het januarinummer van Confrontatie, het tijdschrift van een groep katholieken die zich onder dezelfde naam teweerstellen tegen de ver koeling tegenover Rome in de Nederlandse kerkprovincie. Ik lees enkele vetgedrukte alinea's onder de kop „Nederlands episcopaat De middenweg in een verdeelde gemeenschap rebelleert tegen de Kerk". Letterlijk staat er verder: „Na een jarenlang wanbeleid op het gebied van de geloofs- en zedenleer komt het Nederlands episcopaat thans in opstand tegen een disciplinair voorschrift van de Kerk: de celibaatsverplichting. Onder druk en met rug gesteun van de vrijzinnige synode van Noord- wijkerhout, die niet representatief is, en op grond van de ongezuiverde Nieuwe Katechis- mus is men tot deze fatale stap gekomen. Het is duidelijk, gezien de hele situatie, dat dit disciplinaire punt ondergeschikt is aan een hele serie plannen van veel verstrekkender betekenis, die in nog flagranter tegenstelling zijn tot de leer. Het Schisma is een feit ge worden. Dat de Kerk spreke \7ANMIDDAG spreekt niet de Kerk. maar wel mejuffrouw Louise van de Stap uit Voorschoten. Even verbit terd en somber als de regels uit Con frontatie. Mejuffrouw Louise van de Stap werd „betrapt", toen zy zondag in haar huis aan de Leidseweg no. 93 mensen ontving. Deze samenkomst kwam in de pers. omdat uitlekte, dat men zich hier tegen de Nederlandse bisschoppen ging opstellen. In deze Voor schotense „cel" werd beraad gepleegd, evenals dit gebeurt in zoveel andere „cellen" in het gehele land. „Overal hebben we onze contactadressen". Hoe véél. wil Louise van de Stap, een vrouw in de kracht van haar leven, niet zeg gen. Eigenlijk wil zij de bril aan twee kettinkjes op de borst helemaal niet veel zeggen, zeker niet tegenover een vertegenwoordiger van een katholieke krant. „Er is in Nederland geen katho lieke pers meer", zegt ze; „alles uit Rome wordt tendentieus weergegeven. En dan die soms vunzige commenta ren..." In het uurtje, dat ik bij haar op bezoek ben, wordt mejuffrouw Van de Plas. die er vermoeid uitziet, enkele ma len opgebeld. Steeds is het dan weer: „nee, daar kan ik niet over praten, want er is iemand van de pers bij me." Gebroken kromstaven Intussen lees ik even verder in Con frontatie. Nooit ben ik eerder zo triest doordrongen geweest van de als maar groeiende tweespalt onder ons, katho lieken. Je zou bijna aan een nachtmer rie denken. God betere het, maar de treurige situatie is een keihard feit. Confrontatie schrijft op de volgende pagina: „Nu er in Nederland zeven gebroken kromstaven in het stof liggen is het voor niemand meer verwonderlijk, dat er op het terrein van het huwelijk schandelijke dingen gebeurenIn de kop heet het: „Grootscheepse verval sing van goddelijke en kerkelijke huwe lijkswetten". Achterin het blaadje staan de namen van tientallen bekende Nederlandse ka tholieken, priesters en leken, geleerd of niet geleerd, allen bereid tot de strijd, bezield van het zouavenideaal. zo te zien dwars tegen elk irenisch overleg in. Daarvoor schijnt de tijd voorbij. „Dat de Kerk sprekeDe Kerk, dat is het centraal gezag. De Kerk, dat is de bisschop van Rome. En daar wil ook ik niets tegen in brengen. loven niet meer. Het geloof wordt op de scholen gedood. Er wordt al het advies gegeven: stuur je zoon niet meer naar een Nederlands seminarie, want daar wordt je jongen verpest. Nu komen ve len tot de ontdekking, dat de jeugd ver pest wordt. Nu is het ogenblik geko men om te spreken De jeugd, dat is haar ergste zorg. „Ook al ben ik niet getrouwd en al is het gemakkelijker om met je handen in de zak toe te zien." Mejuffrouw Van de Stap is nerveus, ze heeft slecht gesla pen, vertelt ze. Ze zegt ook, dat dit niet komt door de actie die Confrontatie, gesteund door het Michaellegioen, ont plooit. Maar wat verder laat ze zich ont vallen: m'n hoofd duizelt van de hele Maar wat de Kerk als de belichaamde liefde van Christus is heb ik helaas in de Voorschotense „cel" niet mogen er varen. Louise van de Stap vertelt van haar motieven die haar verzet tegen de Nederlandse bisschoppen staven. Zij uit een verontrusting die heel diep gaat: „Het gaat niet alleen om de Kerk, maar OeCUmeniSCh ODQeVOed vooral om de jeugd en de ontkerste ning. Ik heb een stroom van brie ver ontvangen, veel telefoontjes ook, var ouders die zeggen: mijn kinderen ge- „Ik ben opgevoed in eerbied voor ieders overtuiging. Vroeger vielen er marte laars. óók de Hugenoten waren dat in de St. Bartholomaeusnacht. Ik ben wér kelijk oecumenisch opgevoed niet zo als men' dat tegenwoordig onder oecu mene verstaat. In ons gezin bestond eer bied voor de priester, maar bijna nog meer voor de predikant als hij bij ons thuis kwam, jüist omdat hij andersden- Noordwijkerhout komt ter sprake. „Zoe ken de bisschoppen volgens u geen uit weg uit de impasse, nu Nederland mede dank zij het verplichte celibaat straks zonder priesters komt te zitten?" vraag ik Louise van de Stap. Neen, schudt ze krachtig en woordeloos het hoofd. „Noördwijkerhout was niet pro of contra het celibaat. Dat was een facade. Het was mét of tegen God." Dan komt de zondvloed over het episco paat los. „Nominaal zijn ze nog bis schoppen." „Duurt dat nog lang?" wil ik weten. Louise van de Stap zegt veel meer te weten, maar ze mag er niets van vertellen. Ze weet ook wat de kardi naal bezielt, maar ze laat niets los. „En mgr. Bluyssen dan, dat is toch een integere figuur?" probeer ik weer. Ener giek schudt ze opnieuw het hoofd, een harde trek om de lippen. „Als ik alles kon vertellen wat ik wist..." Alles wat door of uit naam van de bisschoppen is of wordt gedaan of gezegd vormt een zwarte bladzijde voor haar in dit tijd perk. De rebellie is voor Louise van de Stap en haar geestverwanten tot zulke afmetingen gegroeid, dat er nog maar één mogelijkheid i Het legioen „Als de Paus gesproken heeft, dienen de groeperingen zoals Confrontatie en Michaellegioen zichzelf op te heffen," vindt mejuffrouw Van de Stap; „we zijn één Rooms Katholieke en Aposto lische Kerk." Deze uitspraak vindt geen genade in het oor van de heer Louis Knuvelder, de oppertrlbuun, de prefect van het Michaellegioen die door Louise van de Stap in mijn bijzijn wordt opge beld om zijn mening te geven over wat de journalist zal gaan schrijven. Prefect Knuvelder zit blijkbaar waak zaam in zijn commandopost te wachten tot men zijn assistentie zal Inroepen. Hij komt meteen aan de telefoon. Ik lees hem wat notities voor. Bij het „opheffen van de groeperingen" komt hij in het geweer. „Er ls voor het Michaellegioen nog heel wat te doen als de Paus heeft gesproken. Trouwens, de Paus hèèft al gesproken, dunkt me. Het komt er niet meer op aan, wat meneer Alfrink in Rome nog probeert. Laten de veront rusten zich bij het Michaellegioen aan sluiten. De groep ontevredenen wordt steeds groter..." Louise van de Stap lacht even. ,,De heer Knuvelder is niét mijn Paus, hoor." Zij woont schuin tegenover de St. Laurentiuskerk, maar zij komt er al jaren niet meer. De parochiegeestelijkheid is tegen haar. Zij gaat naar de Mariënpoel- straat, waar in de kapel 's zondags een latijnse Misviering is. Ze wil nog een eerder verschenen be richtgeving rechtzetten: ze organi seert geen landelijke actie, die be staat immers al lang. „Maar we willen nu klaarheid hebben. Weet u wat de moderne marteldood is? Een hartinfarct. Ik ken verschillende jonge priesters, die in deze tijd daaraan gestorven zijn. Begrijpt u me goed: ook jonge priesters Het is geen vrolijk afscheid. We staan weer buiten, eveneens een wereld vol onbegrip en ongeduld. Had laatst die bijzondere man, priester-broeder Justus in Amster dam, het niet over „geduld en niet trappen"? Wat we vroeger in de kerk zongen (hopeloos ouderwets natuurlijkzijn we, geloof ik, vergeten: „Ubi caritas et amor, Christus ibi estwaar liefde is, daar is Christus TON PIETERS (Van onze stadsredactie) LEIDEN Parkeren in de Leidse binnenstad wordt een steeds groter probleem. Bij de gemeentelijke overheid en het bedrijfsleven is al het parkeergarage* idee geopperd een parkeergarage te bouwen. De gemeente denkt aan i„ de een situering bij de Ir. Driessenstraat of bij de Garenmarkt. V D daarentegen heeft deze week het idee gelanceerd om een parkeer- 86 nnenstBI garage op de plaats van het oude postkantoor aan de Breestraat te is in de bouwen. Dat laatste is waarschijnlijk niet te realiseren uit verkeers- nab«e toekomst technisch oogpunt bezien, mits. de garage bijzonder weinig grond oppervlak is beslag neemt. Dergelijke garages bestaan. Een Japanse biJ'na zeker niet onderneming brengt sinds kort ook in Nederland een volautomatische VOorbij t« gaan. parkeergarage op de markt, die speciaal is ontwikkeld om in drukke p f. stadscentra veel auto's op een zeer kleine oppervlakte te kunnen en apause nnH parkeren. brengt garage* een bepaalde beschikbare grondopper- f> vlakte is ook, of de garage wordt ge- Nederlandse markt bouwd op Europese wagens of op zoveel grotere „Amerikanen". zoals nevenstaande BehaJv. dat dete p»rk«rEar>|rt wtinifr grond nodig heeft, vereist de bediening nauwelijks of in het geheel geen perso- Het grote voord» neel (afhankelijk van de mate van auto matisering). Een andere factor in het van deze voordeel van deze garage is de veilig heid. Doordat zowel het stallen als het Kara8es terughalen van de geparkeerde auto's dat w zonder tussenkomst van mensenhanden De parkeergarage bestaat uit een toren- geachiedt en er voorts in de automatiek bijzonder weinig gebouw met een centrale liftschacht met tal van beveiligingen zijn ingebouwd. praktisch niets mis gaan. grondoppervlak In beslag aan weerszijden op de verdieping» te voor de te stailen auto's. Deze par- \yy realiseren ons, dat slechts één par keergarage laat zich goed exploiteren keergarage van dit soort geen uitkomst zal brengen in problemen rond het par- in drukke stadscentra, waar voor een |ceren jn ,je Leidse binnenstad. De eapa- conventionele parkeergarage met zijn clteit van een dergelijke garage is lm- ruimte^isende op- un „Iritter, „let vol- "U beperkt. «et grote voordeel I. echter, dat de garage bijzonder weinig r/,,r doende grond nirer beechikbaar iz. Een grondoppervlakte In te-lag neemt. Er VEEL SCMAJJt. lf\ grondoppervlak van slechts 8 bij 8 ter ls LEIDEN Geboren: Marcelina V., z.v. D. Plug en I. A. Janssens; Jacqueline, d.v. H. Regeer en A. Bakker; Maria L„ d.v. J. C. van der Veer en P. M. van der Kwartel; Raymond N.', z.v. J. G. van der Ent en B. J. Bakker; Wilhelmina J., d.v. R. Hoogduijn en W. Steenbeek; Bastiaan M„ z.v. J. J. M. Vrolijk en C. J. M. van Paridon; Yvonne H„ d.v. G. P. Hoogenboom en P. H. Clemens; Joost, i z.v. J. S. de Pont en C. D. van der Jagt; Duco P., z.v. W. van Leenen en M. Bartelsman; Robertus C., z.v. H. J. van Ulden en Z. Galjaard: Machtelt E„ d.v. H. M. N. M. Groothuis en J. E. M. Nouwens; Adrianus, z.v. C. van dei- Plas en N. W. Struijk; Hans, z.v. H. Jansen en M. Schraa; Hans B., z.v. P. van Oosetrhoud en J. Kesseboom; Boris A., z.v. A. J. M. de Jong en H. C. P. Dekker; Michiel W., z.v. W. J. Tinber gen en A. E. Clignett; Silvia A. C., d.v. H. A. Duivenvoorde en J. C. Wortman. Gehuwd: F. Siersma en M. E, P. Aalders. Overleden: T. Baan: A. van der Voort: J. C. Arendse; C. Waasdorp; A. Spring in 't Veld; E. B. Davidson. Wielerprogramma De Bollenstreek" zouden dus meerdere 7 nan vuil uwuu o i»ij o uie- - dergelijke ga- ij-,-.-. r_ v T d„e parkerrgzrage »1 gr- ™«es in w"ne°""<l f»"'"-"'' BEDRIJFSPANDEN noeg. Mensenhanden komen er bij het parke ren In deze garage niet De autobestuurder zet zijn wagen slechts op het liftplatform en stapt dan uit. De lift gaat omhoog en de zelfdenkende besturing zoekt een verdieping uit, waar nog ruimte vrij is. Een vork tilt de auto van het lifptlatform op en plaatst hem op de betrokken verdieping, welke even als het liftplatvorm uit eeu rooster be staat, waar de tanden van de vork tus sendoor kunnen glijden. Wanneer de auto wordt gehaald, hoeft de eigenaar slechts een sleutel (die hij bij het afleveren van zyn wagen ont ving) in een slot te steken en zyn auto wordt volautomatisch voor hem neer gezet. Bij grotere uitvoeringen kan de lift zich ook nog in horizontale richting ver plaatsen. Het aantal parkeerplaatsen kan dan vele malen groter zijn. De maxi male capaciteit van deze garage is ove rigens van verschillende factoren afhan kelijk: de hoogte van de garage (eerder beperkt door stedebouwkimdige eisen dan door. technische mogelijkheden), de al dan niet verrijdbare lift en de snel heid van het wegzetten (welke afhanke lijk is van de besturing, de mate van automatisering, de hefsnelheid en de ■nelheid van het vorkmechanisme). Be langrijk voor de maximum capaciteit bij kunnen worden. In dat licht bezien is het misschien voor gemeente en bedrijfsleven aanbevelings waardig om eens alle mogelijkheden van Phf dit soort Parke^rKaraBes te bestuderen. RSITAIR f UNIVERSITAIR NIEUWS 1 Sikkens krijgt ran Ford Europese licentie nieuwe moffelmetbode ASSEN HEI M Afgelopen nachten aren «Ie inbrekers weer actief in Sas- Miheim. Er werd ingebroken in de to mflat van Schulte Lestraaden NV ADPHEN AAN DEN RIJN. Naar het aan »le I'arklaan, waarbij op alle ver- zicli laat aanzien zal de komende ge- diepingen de deuren werden vernield om meenteraadsverkiezing ook wat de frac- binnen te komen, en grote schade aan tie van de PvdA betreft, twee nieuwe ie- het interieur werd toegebracht. De buil den in de raad brengen. De zittende he- j bestond slecht* mt een paar honderd promotor den de heren S. Trouwborst en L. Win- j gulden, maar de totale schade wordt op 1 van Leeuw LEIDEN. De heer H. A. Udo de Haas, geboren te Zeist en thans wonende te SASSENHËIM/LEIDEN Di Den Haag. is gepromoveerd tot doctor vhii Sikkens groep n.v., behorende tot in de faculteit des wiskunde en natuur- de coalings divisie van AKZO, li wetenschappen op proefschrift getiteld belangrijke lleentie-owreenkom* „De invloed van het statolicten orgaan ten met Ford Amerika. Daarbij op de ruimte-oriëntatie van de mens", eengekomen dat Ford zijn kei De promotor was prof. dr. J. J- A. van I treffende een in Amerika ontwikkelde Ierse!. nieuwe moffelmetbode voor lakken ter I beschikking stelt. Dit procédé, De heer Tj de Reus, geboren te Soera- diu|rbjj hehoremle nieuwe mofl.-llakken baja en thans wonende te Curacao. is ge- y|i||(.H door s|kkpns h| Eliropa wordeii promoveerd tot doctor in de faculteit der ro,|lu.eer(| geneeskunde op proefschrift getiteld j Het betreft e",n nieuwe en intensieve ..fleslachtsziekten op Curacao Iwilh a „lorfelinrthode. waarbij gebruik ge LISSE. De ren- en tourvereniging „De Bollenstreek" heeft voor 1970 een goed verzorgd programma voor de ren ners vastgesteld: 15 en 22 februari club wedstrijden parcours-Spekkelaan, Lisse; 1 maart idem: 8 maart clubontmoeting Spekkelaan Bollenstreek-OWTO Avanti J 5 maart clubontmoeting met Kenne- merland; 22 maart clubontmoeting met WWV Spart: 30 maart )le Paasdag) clubwedstrijden parcours Spekkelaan, Lisse; 13 mei avondwedstrijd Spekke laan; 20 mei idem 26 en 27 mei sprint wedstrijden en kampioenschappen; 31 mei clubwedstrijd Spekkelaan: 7 juni selectie amateurs Ned. kampioenschap pen: 9 juni ronde van Bennebroek; 13 juni kampioenschapswedstrijd Zuid-Hol land; 14 juni clubkampioenschap lange afstand: 20 juni Ned. kampioenschappen amateurs en dames; 27 juni Ned. kam pioenschap nieuwelingen en adspiran- ten; 4-11 juli Tour de Lisse; 19 augus tus laatste" avondwedstrijd: 22 augustus adspirantentoernooi te Noordwijkerhout )kamp. Bollenstreek; september kam pioenschap van Nederland voor ploeger (tijdrit); 3 september Ronde van Noord wijkerhout nieuwelingen; 9 september Idem amateurs; 20 september kamDioen- schap Zuid-Holland (tijdrit); 4 oktober zilveren molentoernooi (ploegentijdrit); Bollenstreek; 18 oktober sluitingswed- strijd parcours Spekkelaan Lisse: 27 september oud-renners rit: 24 oktober beginnen de crosswedstryden op par cours Noordwijkerhout: 1 november aan vang duintraining: 13 december grote Bos- en Duinloop: 27 december cluhkam- nioenschappen cross. Van 7 juni t.m. 30 augustus zomercompe titie alleen voor jeugd en n-"mirantcn. In deze periode wordt voor amateurs en nieuwelingen, die op deze dagen toch willen rijden, een prijs beschikbaar ge steld. waarvoor de 9 beste klasseringen LEIDERDORP Geboren: Gerrie, d.v. Jeremias de Wolf en Gerritje Harmsen; Jeroen N., z.v. Gerardus C. J. van Alke made en Wilhelmina C Hoogenboom; Andreas, z.v. Jacobus K- D. Hozee en Myntje Boelen. Overleden: Pierre Naeye (88). Ondertrouwd: Matthijs de Witt (27) en Gertrudis V. Hoogervorst (25); Fran- ciscus P. A. van der Krogt (22) te Zoe- terwoude en Anna Zwaan (21)- Ook leerlingen vierden afscheid mej. De Vries ALPHEN A/D RIJN Voor mejuffrouw R. C. de Vries, directrice van de Ko ningin Julianahuishoudsehool te Alphen den Rij», die in verband met haar ivplannen dinsdag afscheid nam de school hebben ook de 275 meisjes de school een afscheid bereid. Dat gebeurde woensdagmiddag in t rijkelijk versierde ruimte van twee ai eengesloten grote klaslokalen. Deze ont spannende schoolmiddag, buiten het les rooster om, werd uiteraard ook bijge woond door de aanstaande gemaal 1 de directrice, de heer R. C. Brouwer uit Haarlem. Aan het geestige en zinvolle programma werkten alle scholiertjes mee, hetzij individueel, in groeps- of summary in English I De promote. muütt „,ordt va„ „ektronenatralen. Het prof. dr. P. Muntendam, de mede- d methode vergt mtor was prof. dr. J. A. C. de Cock gelaar hebben n.l. kenbaar gemaakt niet voor plaatsing op de verkiezingslijst ten in aanmerking te willen komen, we gens leeftydsoverwegingen. Dhr. WIn- gelaar maakt sedert 1958 deel uit van de gemeenteraad als lid van de PvdA; de heer Trouwborst sedert 1962. Naar thans reeds bekend is is een van de nieuwe kandidaten die de PvdA. op de verkiezingslijst tracht te krijgen, de heer D. Bijl. die daarin heeft toege stemd. meerdere duizenden gulden» geschat. Gistel-morgen tussen rijf en half zes werd met een kei één der grote étalage ruiten van fa. IJsselmuiden aan de Hoofdstraat ingegooid, en een bandre corder uit de étalage meegenomen. Aan de andere geëtaleerde goederen, waar onder een haard, werd flinke schade aan gebracht door stukken naar binnen vallend glas. Van de daders ontbreekt leder spoor. Geslaagd: doet. ex. Engelse taal- en letterkunde F. Mudde (Vianeu; doet. ex. Engelse taal- en letterkunde G. H. Rlg- ter c.l. (Rotterdam): doet. ex. farmacie H. J. Arnolds-Jon kers (Den Haag); kand. ex. pedagogiek L. Duijsters (Den Haag); doet. ex. psychologie J. B. K. Lanser (Lisse); G. W. Tremontie (Haar lem); P. C. J. Wassen-v. Schaveren (Voorschoten): kand. ex. psychologie N. Hooper-Pondman (Den Haag). belangrijke investering. Begin jaar zal in het voorlichtingslaboratorium van Sikkens in Sassenheim een derge lijke installatie worden gebouwd ten be hoeve van de eigen „research" en ter voorlichting aan geïnteresseerde indu strieën. Het zal de eerste installatie van dit type in Europa zijn. Sikkens gaat dit nieuw moffelproces met de daarbij behorende Installaties in Europa intro duceren. Verwacht mag worden dat de eerste installatie begin 1971 operationeel zal zyn. KOUDEKERK a/d RIJN De uitsla gen van de wedstrijden voor de onder linge wintercompetitie van de Schaak vereniging Koudekerk zijn: Groep 1: Chr. Kuipers wint van L. Spierenburg, terwijl H. Starreveld na een vrij goede start de winst uit handen liet glippen tegen G. van Dorp. Boelee speelde H. van Vliet van het bord en won zijn partij. Groep 2: A. J. de Witte wist een volle punt binnen te halen tegen R. Wolbers, en ging G. Snatersen de boot in tegen P. Vernet. J. Kruit wist zijn party te winnen tegen P. de Jong Tydens de binnenkomst van de directrice aan de zijde van haar toekomstige i werd door allen uit volle borst een gezongen. Duidelijk openbaarde het lied een aantal „schoolgeheimpjes", welke tot dusver aan het schoolhoofd onbekend waren gebleven. Voordat onder leiding van mejuffrouw C. Remijn, kooklerares. met het geestige programma werd aan gevangen, kieeg de scheidende directrice als geschenk van de scholieren, een elek trische keukenklok, een pindastelletje en een Flamingoplant. Met de aanbieding hadden zich belast Loraieke Rademakers. Markus Reijneveld en Hennv Hoogeveen. Nadat mejuffrouw J. H. Bussche, adj.- directrice, het programmagedeelte van de middag had besloten, namen alle leer lingen persoonlijk afscheid van mejuf frouw De Vries en de heer Brouwer. Chris Kuipers jeugdkampioen van de L.S.B. KOUDEKERK a/d RIJN Het jongste lid van de Koudekeikse Schaakclub Chris Kuipers is jeugdkampioen gewor den van de Leidse Schaakbond, voor spelers tot 21 jaar. Hij toonde zich ver reweg de beste van de 16 deelnemende spelers uit Leiden en omstreken. Hij be haalde 7 punten uit 8 gespeelde wed strijden. In de Paasvakantie gaat hij deelnemen aan de Nederlandse jeugd kampioenschappen. Met bromfiets tegen aanhanger ALPHEN A.D. RIJN De 46-jarige K. P. v. d. W. uit Bodegraven liep woens dagmorgen een gecompliceerde linker- onderbeenbreuk op toen hy te Alphen met zyn bromfiets botste tegen de aan hangwagen van een VW-busje, bestuurd door de 34-jarige Alphenaar G. v. L. De bromfietser had bij het oversteken wel het busje gezien en wilde die laten pas seren. maar had de aanhangwagen te laat opgemerkt. Hij is opgenomen in het Diaconessenhuis te Leiden.

Leidse Courant | 1970 | | pagina 4