S)e CcidóeSotiAaitt Ard bracht eigen „ronde-miss" mee Gekaapte ALM-F 27 weer in Willemstad Moeder van drie kinderen vermoord GEEN SPOEDIG GESPREK PAUS EN KARDINAAL SOEKARNO OFFICIEEL VAN DEW1 GESCHEIDEN PASSAGIERS OP CUBA GOED ONTVANGEN Geldboete als straf militairen voorgesteld Boerderij in as Gevlucht Treinoverval te Ruurlo Weer onrust in Noord-Ierland Uitstel duidt niet op afwijzing in toilet Dansen? Zalig... Bij Evert Castelein Inbrekers op heterdaad betrapt Dodelijke ongelukken Pijnacker en Leidschendam Griep houdt huis in West-Irian PAPENGRACHT 32 - LEIDEN POSTBUS 11, TELEFOON 20935 REDACTIE 20015 en 25594 - ADVERTENTIEAFDELING 20826 GIRO 10 30 03 - Bank: Amro-Bank NV.. Leiden Dir.: Drs. J. H M. Brader J. F J M Koens Hoofdrad. F J. Plug - chefred H. P M. Heruer. ADV. (excl. BTW) 23 ct. p mm. Telefoontjes f2,10 KLACHTEN bezorging tel 20935 (18 00—19 00 uur). ABONNEMENT (bij vooruitbetaling) p.w. f 1,16, p. mnd. 4.95. p. kwart. 14 85. fr p post 17 75 RUSTIG WEER Weersverwachting van het KNMI geldig tot mor genavond: Ovei'wegend droog weer met in het algemeen veel bewolking en op vele plaatsen mist. Weinig wind en ongeveer dezelfde temperaturen als vandaag. MAANDAG 26 JANUARI 1970 DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN 61e jaargang, no. 17.961 Beladen met eremetaal zal Ard Schenk na een wekenlange schaats- tournee toch eens weer in Anna Paulowna terugkeren. In Innsbruck werd hem het goud opgespeld voor zijn zege op de 1500 meter, de bronzen plak voor zijn derde plaats op de 5000 meter en de „grote medaille" voor zijn grandioze triomf: de Europese titel. En dan nog een levensgrote krans om de schouders. Maar het liefst zal hem geweest zijn gelukwens van zijn verloofde Bonna v. d. Kooy, Ards eigen „rondemiss". DJAKARTA (AP) Oud-president Soekarno van Indonesië is op verzoek van zijn derde vrouw, de Japanse Ratna Sari Dewi (29) gescheiden. Hij heeft dit echter „met tegenzin" gedaan, zo heeft een generaal van het Indonesische leger die in nauw contact staat met president Soeharto gezegd. Soekarno is elf jaar met Dewi getrouwd geweest. Dewi werkte voor haar huwelijk in een bar in Tokio- Haar meisjesnaam is Naoko Na moto. Dewi en Soekarno hebben een dochtertje. Kartika, d.it in maart 1967 is geboren. Dewi is de vierde officiële vrouw van wie Soekarno is gescheiden. Zijn enige over gebleven officiële echtgenote is de Javaanse Hartini die nu tegen de vijftig loopt. WILLEMSTAD (A.N.P.) Omstreeks middernacht is het vliegtuig van de Antilliaanse Luchtvaartmü- dat zaterdagmiddag gedwongen werd om naar Santiago de Cuba te vliegen, teruggekeerd. Tegen over het A.N.P. verklaarde de 54-jarige gezagvoerder David Tabcr. dat een man van omstreeks 25 jaar de stewardess met een pistool had bedreigd. „Toen de deur van de eocpit openging en ik hel pistool in de rug van mijn stewardess Marchena en de waanzinnige grijns op het gezicht van de kaper zag, begreep is dat de man naar Cuba wilde", aldus de gezagvoerder. De kaper werd te kennen gegeven dat het vliegtuig niet voldoende brandstof aan boord had om Havanna te bereiken, waarna besloten werd r Port au Prince (Haiti) te vliegen om benzine in te nemen. Onmiddellijk na de landing op hel Hadtiaanse vliegveld werd de ALM-Fokker Friend ship omsingeld door politie en militaire eenheden, waarop de kaper, die in gezelschap reisde van zijn vrouw en twee kinderen, opdracht gaf om naar het nabijgelegen Cubaanse vliegveld Santiago de Cuba 'e vliegen en dreigde dat hij een handgranaat zou laten ontploffen indien iemand het vliegtuig zou proberen te verlaten of binnen te komen. Bij aankomst op Santiago de Cuba werd de kaper, die naar vernomen werd Gonzalves heel en de Cubaanse nationaliteit bezit, door de politie ont wapend. De bemanning en passagiers kregen een gastvrij onthaal. Zij werden getrakteerd op rum, sigaretten en een havannasigaar. „Wij zaten wel rustig in onze 9toelen, maar allemaal beefden en transpireerden we van angst", aldus een van de passagiers, de heer Oscar Jansen uit Curacao, die eerlijk toegaf doodsbang te zijn geweest. „Je weet nooit wat zo'n gek wil. en een geladen pistool plus een handgranaat zijn geen prettige dingen in een vliegtuig. Ik hoop nooit meer zo iets mee te maken", zei hij. Vermoedelijk is de kaper, naar schatting 25 jaar. geschrokken van de politiemacht op Haiti, zodat hij maar besloot de gezagvoerder opdracht te geven te vertrekken en een landing te maken op liet vliegveld van Santiago. Aanvankelijk vorkeerde de gezag voerder, die geen Spaans spreekt, in de veronder stelling dat de man naar Havanna wilde vliegen, waarvoor het vliegtuig echter brandstof had. Rotterdamse politie arresteert zeeman genoegen van de zeeman, aan de v er houding een eind. Frank I. vertelde de politie na zijn arrestatie, dat hij het huis was binnen gedrongen om te proberen de vrouw over te halen hem opnieuw in huis te nemen. In de achterkamer van het huis ontstond een hevig twistgesprek. Frank I. pakte plotselin een dolkmes uit zijn zak en stak de vrouw in blinde woede zes keer in het lichaam. Zij was op slag dood. Na zijn daad vluchtte de zeeman naar zijn kosthuis aan de Wapenstraat. Daar arresteerde de politie hem korte tijd la- i de v i geldboete als hoofd- Zuid is zondagmorgen rond vier i straf voor militairen in oldoende de tuchtklasse Nieuwen iluis op te heffen. VLAGT WEDDE (ANP) Vanmorgen vroeg heeft een felle brand in Harpel, gemeente Vlagtweöde, de boerderij van de familie M. Wenning in de as gelegd. Dit voorstel is het belangrijkste onder deel van een advies waarmee de commis sie herziening militair straf- en tucht recht, kortweg commissie-Lagerwerff, zich thans in een definitieve vorm bezig houdt. De commissie bestudeert even eens voorstellen voor wijziging van het red. Drie koeietï twee auto's, en een vrachtwagen kon nvn in veiligheid bren gen. De bewoners, man. vrouw en drie kinderen van 10, 7 en 6 jaar zijn ternau wernood aan de felle vuurzee ontsnapt. band wilde hij advieseren om de begrip pen over „militaire ongeschiktheid" en „godsdienst als de bron van geluk, deugd en moed", uit het reglement te schrap- .'-jarige gescheiden drie kinderen, door gebracht. Een u stad. Hij bekende de vrouw door zes messteken met een dolkmes om het le ven te hebben gebracht. De fatale steekpartij vond plaats in de achterkamer van het huis aan de Hol- landses'traat. Frank I. was daar midden in de nacht, door het verbreken van een ruit. naar binnen gekomen. De twee kenden elkaar al geruime tijd. Zij hadden geruimte tijd samen gewoond, nadat de vrouw hel vorig jaar van haai man was gescheiden. Drie maanden geleden maakte de vrouw, tot groot on- geroep Warme ontvangst voor ambassadeur Dubcek in Turkije RUURLO (ANP) Als onderdeel van de actie tot het behoud van de lijn Apel doorn—Winterswijk is zaterdagmiddag te Ruurlo een trein aangehouden. Bij de „overval" werd vuurwerk afgestoken door een groep „indianen", aangevoerd door Winnetou. Op de overweg 'moest de personentrein vol passagiers stoppen. Duizenden belangstellenden uit Ruurlo en omgeving demonstreerden hierbij met honderden spandoeken waarop allerlei leuzen tot behoud van de treinen. Van alle kanten werd de trein hiermee be hangen. Na een oponthoud van een half uur vertrok de trein richting Winters wijk. Er zullen nog meer acties volgen. Nadat de bestuurder en conducteur een proclamatie hadden moeten tekenen, dat de spoorlijn tot in lengte van dagen be houden en bereden blijft. BELFAST (AP) Gewapende Brit se troepen hebben gisteren in Belfast een menigte van ongeveer zestig pro testanten uit elkaar gejaagd, die flat gebouwen waarin katholieken wonen met stenen bekogelden. De protestanten scandeerden anti-ka tholieke leuzen en begaven zich en masse naar de flatgebouwen. Zaterdag deden zich incidenten in Lon donderry voor, de eerste ernstige onge regeldheden sedert de grote rellen in augustus vorig jaar. Over de situatie in Belfast zei een woordvoerder voor het leger: „Het was spannend, maar het is niet uit de hand gelopen". In Londonderry zijn de straten die naar de katholieke krottenwijk „Bog- side" leiden, afgezet. was met een Tu-104 straalvliegtuig van de Tsjecho-Slowaakse lucht vaartmaatschappij naar Istianboel gereisd- Na een korte komische L (AP) De holartÜ tasxn de ,xvoe v ue Uitgangen van het vlieg- Tsjecho - Slo- tuig verscheen Dubcek waakse leider Alexander tenslotte. Hij werd Dubcek is gisteren in Turkije aangekomen om zijn taak als ambassadeur i dat land te aanvaar den. Hij ontkwam aan de nieuwsgierigheid van een grote zwerm journalisten fotografen, door zich opsloot middellijk omzwermd door een groep schreeu wende, duwende journa- Dubcek zei geen woord, maar liep recht op een wachtkamer voor Vips toe, waarin hij zich on middellijk op een toilet UTRECHT Een gesprek op korie termijn tussen paus Paulus en kardinaal Alfrink over het priestercelibaat is niet te verwachten. Rome noch Utrecht voe len voor een dergelijk gesprek „heet van de naald" Volgens hei links-katholieke Turijnse I blad II Giorno zou de H. Stoel kardinaal Alfrink bericht hebben, dat een onfcmoe- I ting tussen de paus en hem op het ogen- j blik niet goed mogelijk zou zijn. Volgens het blad zou de H. Stoel de kwestie van het priestercelibaat niet zo spoedig na het Nederlands pastoraal concilie ter discus sie willen stellen. „De contacten tussen Rome en de kardinaal blijven normaal via de nuntiatuur in Den Haag lopen", alsdus II Giorno. Dr. L. ter Steeg, secretaris van de Ne- ADVERTENTIE) Zaterdag - Lisse 8 uur Zaterdag - Leiden 8.15 Zondag - Leiden 8 I Dansles Beg. - Gev. 22 febr. derlandse bisschoppenconferentie heeft verklaard, dat kardinaal Alfrink nooit het plan heeft gehad om op stel en sprong in Rome te gaan praten. Hij wenst een afkoelingsperiode, wat ook de mening van de paus blijkt te zijn. Dr. ter Steeg is van mening dat 't feit, dat ook de paus uit stel wil, niet duidt op een afwijzing de zaak te zijner tijd aan de orde te stellen, zoals men in sommige conservatieve curiekringen begrepen meent te hebben- Dat Utrecht gevraagd is om een n« keurige agenda op te stellen en ov< leggen en dat strikte geheimhouding in acht genomen moet worden, daarvan is dr. ter Steeg niets bekend. Van de zijde van de nuntiatuur onthoudt men zich va ieder commentaar. AMSTERDAM (ANP) De Amster damse politie heeft zaterdagnacht drie inbrekers in de binnenstad op heterdaad betrapt. Een palrouilleauto ontdekte, dat een drietal Italianen met werktui gen bezig was in een fotostudio in de Kal- verstraat. Na een oproep om versterking wist de politie het drietal in te rekenen. Een van de inbrekers, die het ver delijk begrepen had op een naast de fo tostudio gelegen juwelierszaak, was ge wapend met een geladen pistool. In het dashboardkastje van de buiten gereed staande huurauto lag een tweede pis tool, bij huiszoeking vond de politie la ter een derde pistool. Twintig journalisten slaagden erin tezamen met de diplomaat de wacht kamer binnen te dringen. Dubcek bjj zijn ietwat tumultueuze aankomst i lstanboel. Dubcek met de Anderen sloegen cho-Slov/aakse diplomaat Tenslotte slaagde Turkse politie erin cordon om Dubcek te 1 men. Deze kwam uit het de ka- toilet te voorschijn en reikte binnen het cordon UTRECHT (ANP) Een trein die voetbalsupporters naar het Feijenoord- stadion had gebracht, is bij het rangeren de buurt van het station Rotterdam- Zuid op twee sporen terecht gekomen, waarschijnlijk door een te vroege wis- selbédiening. Een van de sporen was 't hoofdspoor Barendrecht-Rotterdam. De treinen in beide richtingen moesten daarna gebruik maken van hel spoor Rotterdam-Barendrecht. Ben van dg arrestanten ioordt door de arrestantenwagen geleid. jongens die door haar hulp- kt, vonden even later :haam van hun moeder in de ach terkamer. Ze liepen naar een nabijge legen politiebureau en vertelden daar over hun afschuwelijke vondst. Het ver haal van de jongens over de huiselijke omstandigheden, zette de politie onmid dellijk op het spoor van Frank I. Naast de twee kinderen uit haar huwelijk met gescheiden, had de vermoorde vrouw ook een baby paar maanden uit de verhouding met de zeeman. DEN HAAG In het afgelopen week einde zjjn bU ongelukken minstens twaalf mensen om het leven gekomen, terwijl verschillende gewonden vielen. In Pijnacker is de 16-jarige H. D. Hek uit deze plaats zaterdagavond om half tien om het leven gekomen. De jongen reed op zijn bromfiets op de Delftse- straatweg en kwam in frontale botsing met een uit tegenovergestelde richting komende bromfiets. De jongen overleed ter plaatse De bestuurder van de andere bromfiets liep slechts lichte ver wondingen op. Bij Drachten zijn de 22-jarige A. Souissa en de 20-jarige mej. J. M. N. T. Sopacua, beiden uit Hoogkerk, zon- j dagmorgen om het leven gekomen. Met een auto, bestuurd door de heer Souissa, reden zij tegen de door een tractor ge trokken aanhangwagen met bussen melk, die de rijksweg overstak. LEIDSCHENDAM Op Rijksweg 4 onder Leidschendam is zaterdagavond omstreeks 8 uur een personenauto be stuurd door de 37-jarige heer H. Frede- riks uit Leiden, doordat een wiel van zijn auto afliep, over de kop geslagen en tegen een vangrail tot stilstand ge komen. De bestuurder, die bekneld raakte, werd op slag gedood. Zeer zwaar gewond werden zijn 31-.iarige echtgenote en zijn 63-jarige moeder, terwijl zijn vader de (54-jarige heer Frcderiks uit Apeldoorn met lichtere verwondingen raar het atekcntallls St.- Anlnniushove te Voorburg werd vervoerd. De zwaarge wonden werden naar St.-Ursula in Was senaar vervoerd. P.OKT MORESBY (AP) Door een griepepidemie in Indonesisch Wesl- Irian zijn in totaal 636 mannen, vrou wen en kinderen om het leven gekomen, zo meldt radio-Djajapocra. De slachtoffers van de griepepidemie zijn allen afkomstig uit het district Dja- jawadjaja bij Djajapoera langs de grens met Australisch Nieuw-Guinea. In Australisch Nieuw-Guinea is de epidemie ontstaan. Daar zijn in septem ber meer dan 2.300 dorpelingen gestor- De Indonesiërs hebben de Australiërs om medische hulp gevraagd en daarop hebben zij 30.000 doses anti-griepvaccin gekregen. Begin januari zijn de Indone siërs begonnen met een kleine inentings campagne in het centrale bergland. Dooi de epidemie in het grensgebied zijn de Indonesiërs vermoedelijk verrast. Ge vreesd wordt, dat het aantal slachtof fers van de griepepidemie in West- Irian nog sterk zal stijgen.

Leidse Courant | 1970 | | pagina 1