WIENER EISREVUE MAAKT DURE RECLAMES WAAR HET LPMG BRENGT LEVEN EN BEWEGING IN LEIDEN W aterleidingbedr ijf „De Rijnstreek" niet voor verdere fusies Bonte confetti- show houdt 3000 man publiek 150 min. in de ban Bij inbraak V D voor f 22.000 gestolen Scholenfusie in Wassenaar Alphense Sporthal gereed bij aanvang nieuwe schooljaar Inbrekers bezochten raadhuis van Ter Aar Pony bij aanrijding gedood PONDERDAG 22 JANUARI 1970 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 BOSKOOP In verhand met een ont- inlichtingen mede, dat hy weinig LEIDEN Als er iets gisteravond in de Groenoordhal tussen klokslag acht uur - hef moment dat Jong K&G de hal binnenmarcheerde - en half elf, toen perschef Jan Kersten namens de verpleegden van het Rotterdamsch Zeehospitium uit Katwijk de solisten fraaie bloemstukken aanbood, duidelijk is geworden, dan is het wel dit: de Wiener Eisrevue moet het voornamelijk van haar kostu mering hebben. Na deze constatering, waarmee we de Wiener niets tekort willen doen, moeten we onmiddellijk beamen wat velen vóór ons deden: De Wiener Eisrevue heeft wat noodzakelijk is om een show commercieel over eind te houden: klasse. En het is geenszins zozeer omdat Emmerich Danzer, Ingrid Wendl, Bernard Leemans, Emmi Puzinger, Felix en Monique Heininger, Inge Paul, Michel Colberg, Alena Augus- tova, Hugo Dümler, de clowns Ri chard Ledwig en Herbert Bobek of Lucien Meyer met zijn chimpansees Jacky en Joe zulke geweldige schaatssterren zijn, maar wel omdat regisseur Will Petter er één kleur rijk geheel van heeft gemaakt, waarvan het drieduizend koppige publiek, onder wie vele burgemees ters uit de Leidse agglomeratie, alle Leidse wethouders en bijna de gehele Leidse raad, tweeëneen half uur heeft genoten. Zij waren getuige van een perfecte show die boeide door de geraffineerde kleur stellingen van de kostuums (nieuwwaar- de: 900.000 gulden) en door de tegelijk sportieve en artistieke prestaties van de solisten en het uit 20 Tsjechische meisjes bestaande corps de ballet. Onder de titel Confetti werd een bonte collage van solo's, duetten en ensemble nummers gepresenteerd. Het technische meesterschap werd vooral gedemon streerd in hoofdstuk Jagerslatijn. Hippe toestanden en reclames (Campari- bar) deden niets aan de show af, want ook de romantiek, waar het altijd wel bij de Wiener om zal blijven draaien, was volop aanwezig. vangen schrijven van Ged. Staten betref fende een in te stellen onderzoek nas de drinkwatervoorziening in de toekomt en te komen tot een grotere concentratie van waterleidingbedrijv» zitter P. Smolders, in de vergadering %fln het algemeen bestuur van het terleidingbedrijf „De Rijnstreek" woensdagmiddag ten gemeentehuize to Boskoop werd gehouden, na uitvoerige De grote ster. Ingrid Wendl, beheerste van het oude Wenen vormden met haar charme en technische vaar- onuitputtelijke inspiratiebron, digheid niet alléén de show, want ook Alles werd gedanst op de muziek van met name Michele Colberg, Inge Paul en romanticus Robert Stolz, die, om zeer Alena Augustova mochten herhaalde- fijntjes het waarlijk uitstekende or- lijk open doekjes in ontvangst nemen. kest te kunnen bedienen, leentjebuur had gespeeld bij o.a. Chopin en Strauss. De sfeer van het circus en de mythe Overigens, de akoestiek In de Groen- Alena Augustova en Hugo Dümler oog- schier oordhal. waarin de Wiener niet eens de sten glsteravovd in de Groenoordhal met helft van de ruimte in beslag neemt, *un uet veej succes. i buiten verwachting zeer redelijk. Als we goed Ingelicht zijn, dan zijn de voorstellingen reeds tot en met dinsdag niet verbazen, dat de Wiene vrijwel uitverkocht en als de mond- 1 februari vrijwel constant r reclame het goed doet, dan zal het ons bak zal zitten. LEIDEN Vanmorgen zijn bij het Rijksmuseum voor Natuurlijke Historie aan de Raamsteeg door de firma S A. van Leeuwen, de restanten afgeleverd van de potvis, die enkele weken geleden bij Breskens is aangespoeld. Onze fotograaf Dirk Ketting schoot deze plaat toen de bek van het karkas in de hijskraan hing. Aan het geraamte van het dier zitten nog grote delen vlees. De preparateurs van het museum zullen de komende weken hun handen nog vol hebben aan het karkas. Zoals bekend staan in het museum reeds twee karkassen van potvissen tentoongesteld. LEIDEN Voor f 22.000,— is tijdens een inbraak bij V D in de nacht van dinsdag op woensdag weggenomen. De onbekende(n) verschaften zich toegang tot het warenhuis door het glas van de grote deur in te slaan. Ontvreemd wer den 150 horloges, 20 electrische wek kers, 140 gouden sieraden, reistassen, paraplu's en rookwaren. Streekmuziekschool start in augustus ALPHEN Met de pas opgerichte streekmuziekschool te Alphen a. d. Rijn hoopt men in augustus 1970 van start te gaan. Aanvankelijk zal alleen alge meen vormend muziekonderwijs worden gegeven en wel in verschillende school lokalen. Het bestuur streeft ernaar zo spoedig mogelijk tot uitbreiding van instrumen taal onderwijs te komen. Dan zal het nodig zijn e.e.a. te centraliseren. Op dat ogenblik zal een eigen huisves ting voor de muziekschool een onont koombare eis zijn. B. en w. hebben in principe besloten hiervoor een deel van het chr. lyceum te bestemmen, na over name door de gemeente. Een punt van veel tegenslag voor het bestuur vormt de benoeming van een directeur. Dat Vlot nog niet al te best. WILLIBRORDUS EN ADELBERT SAMEN WASSENAAR. De besturen van de Stichting St. Adelbert College en de Stichting R.K. Onderwijs St.-Willibror- dus te Wassenaar zullen niet ingang van Priesterschap en omscholing LEIDEN Vanmorgen kregen we een prentbriefkaart met een boerenzwaluw toegestuurd. Aan de achterzijde was de vol gende tekst te lezen: M.H., Kunt u mij inlichtingen omtrent omscholing van een gehuwd man naar het priesterambt Mijn man heeft nogal zwaar werk en als hij nu het ambt van pries ter tot z'n 65e jaar kan bekleden, dat zou niet gek zijn. Ik zeg maar zo: één moet de eerste zijn. Het lijkt nu allemaal nog wel gek, maar we gaan er toch naar toe. Graag een antwoord in uw krant onder „wat lezers schrijven." Naschrift red.: een antwoord houden wij graag nog even in beraad 1 augustus 1970 het gehele katholieke algemeen voortgezet onderwys in Was senaar samenvoegen in 1 scholengemeen schap onder: „Scholengemeenschap St.- Adelbert College". Hierin zullen direct samengaan het huidige St.-Adelbert College en de St.-Willibrord Mavo. De mogelijkheid is niet uitgesloten, dat la ter ook andere takken van onderwijs zich zullen aansluiten. In een brief zijn alle ouders van leer lingen, die deze beide scholen bezoeken, van de fusieplannen op de hoogte ge steld. De samenwerking in een scholen gemeenschap is een uitvloeisel van de mammoetwet die een horizontale door stroming van en naar andere onderwijs mogelijkheden propageert. Volledige integratie De gedachte, welke bij de vorming van een scholengemeenschap de doorslag ge geven heeft is het belang, dat de leer lingen hebben bij een zo groot mogelijke differentiatie. Beide besturen zijn van mening, dat in de nieuwe constellatie dit doel beter kan worden bereikt dan in de huidige zelfstandige positie van beide scholen. Zij zijn zich bewust, dat deze opzet alleen succes zal hebben bij een volledige integratie van leiding, leraren en leerlingen. Uit het beraad van het afgelopen jaar is gebleken, dat de bereid heid hiertoe ln alle geledingen aanwezig In de scholengemeenschap zullen de vol gende afdelingen zo harmonisch moge lijk samengaan: Gymnasium, Atheneum, Havo en Mavo. De leiding zal bestaan uit de rector, voorlopig geassisteerd door tenminste vier conrectoren. Voor het ko mende scholjaar zal één uniforme aan melding van leerlingen plaatsvinden ,by de: „Scholengemeenschap Sint-Adelbert College", Stadhoudersweg 20, Wasse- Om verdere vragen te beantwoorden wordt op vrijdag 30 januari om 20.00 u. in de aula van het Sint-Adelbert College een voorlichtingsavond gehouden. Het ligt in het voornemen van het col lege het beheer en de exploitatie van de sporthal in handen te geven van de Alphense Sportstichting. Totale kosten 1,5 miljoen ALPHEN A/D RIJN Aangenomen mag worden dat de sporthal, die in de naaste omgeving van het overdekte zwembad sedert oktober vorig jaar by Bouwbedrijf Joh. Westmaas, Alphen, ln aanbouw is, bij de aanvang van het schooljaar 1970/1971 voor gebruik ge reed zal zijn, zo delen b. en w. de raad Dank zij de medewerking van de plaat selijke banken, die bereid waren voor dit doel een zgn. burgerzinlening te ver strekken tot een gezamenlijk bedrag van f 800.000,—, was het mogelijk dit project op 9 september 1969 aan te be steden. Zowel het Ministerie van Cultuur, Recre atie en Maatschappelijk Werk als de Ned. Sportfederatie zijn bereid gevon den de bouw dezer sportaccommodatie fi nancieel te steunen. De laagste aanne mingssom, die van het Alphens Bouw bedrijf Westmaas, beliep ca. f520.000,-; Kant en klaar en alles inbegrepen zul len de kosten rond 1% miljoen gulden bedragen. Een voorstel tot aanvaarding Aan verwondingen tengevolge van slip overleden OEGSTGEEST In het Academisch Ziekenhuis in Leiden is gisteravond de 41-jarige J. J. Slangen uit Amsterdam overleden aan verwondingen, die hy gis termorgen opliep by een auto-ongeluk. De heer Slangen is tegen negen uur op de rijksweg Amsterdam onder Oegst- geest op een door opvriezing glad ge worden stuk wegdek in een slip geraakt en met zijn auto in de berm van de weg gekomen. De auto was total loss. Bunzing bleek een nerts te zijn ALPHEN a/d RIJN De scha delijke bunzing, waarvoor 't dier, dat rond een Alphense woning sloop, werd gehouden, bleek een kostbare nerst te zijn! Dit ervoer een Alphenaar, bij wie het dier ondanks het angstige pogen van de huisbewoner om het buiten zijn woning te houden, plotseling toch zijn keuken insloop en enige tijd onvindbaar bleef. De politie stelde weldra de vergissing vast; zy zag wat het dier wel was, n.l. een nerts, waarvan de pels op een hon derden guldens waarde kon wor den geschat. De politie vond hierin aanleiding om het dier onbescha digd te vangen. Het kostte haar wel een dosis cowboy-vaardigheid voor het in een strip verstrikt raakte en gevankelijk aan de eige naar, by wie het trouwloos was weggelopen om een nabijgelegen volkrijke omgeving te verkennen, onbeschadigd kon worden terug gegeven. De Alphenaar was een ervaring en wetenschap ryker, want, zo vertelde de politie hem: „Een bunzing kun Je ruiken BUREAUS OPENGEBROKEN TER AAR. Vannacht hebben onbe kenden een bezoek gebracht aan het ge meentehuis van Ter Aar. De bureaus van de burgemeester en de gemeente-ontvan ger werden opengebroken, waarbij een grote, ravage ontstond. Kennelijk is men op zoek geweest naar geld, maar de grote kluis in de secretarie heeft men onaangetast gelaten. De politie stelt een onderzoek in. ALPHEN a/d RIJN Dinsdagavond is op de Steekterweg een pony door een personenauto aangereden en ter plaatse overleden. Het dier, dat toebehoorde aan de heer Britting. koopman, bewoner van het woonwagenkamp aldaar, was ken nelijk over het ijs in de beschermende sloot om het land. waar het had ge graasd, de verkeersweg opgelopen. Hoewel de automobilist de plotseling voor zijn wagen opdoemende pony nog trachtte te ontwijken, lukte het hem niet het dier te sparen. De heer K. kwam met de schrik vrij, maar zijn voertuig werd flink beschadigd. erdere fusies voelde. Het algemeen be stuur onderstreepte zwijgend deze ge voelens. Wel zal de directeur van het bedryf aan de gevraagde besprekingen deelnemen. KWESTIE HAZERSWOUDE Naar aanleiding van een ingekomen schrijven van de heer Ververs (Wad- dinxveen) kwam ook de kwestie Ha- zerswoude ter sprake. In een openbare gemeenteraadsvergadering van Hazers- woude zou o.a. de burgemeester zijn ver weten dat hy in de vergaderingen van het algemeen bestuur van het waterlei dingbedrijf zijn stem niet zou hebben laten horen tegen het z.g. dubbel vast- rechttarief. De heer Ververs stelde ln zijn schrqven. dat dit wel degelijk het geval is geweest. Dit werd door meer dere leden bevestigd. Ook de uitlating van wethouder Van Rijn als zou het waterleidingbedrijf een waardeloze zaak zijn, kwam daarbij in het geding. De heer Van Rijn nu als plaatsvervanger in deze vergadering aanwezig, stelde dat zijn verklaring niét goed was „door"- gekomen. Zijn bedoeling was geweest te zeggen dat nu juist de meest kwets bare persoon werd afgesloten, terwyi er nog anderen waren die niet zouden zyn afgesloten hoewel deze evenmin het dub bele tarief hadden betaald. Wanneer dat het geval zou zijn zou het een waarde loze zaak zyn. Uiteindelijk werd deze kwestie voor het waterleidingsbedrijf &ls afgedaan beschouwd met de medede ling, dat het een besluit was van Ged. Staten. VOOR 58.500.- KREDIETEN De volgende agendapunten betroffen het verlenen van kredieten tot een totaal bedrag van 58.500.-. Hiervoor kan in Koudekerk de hoofdleiding worden uit gebreid ln het uitbreidingsplan tussen de Europasingel en de Hoogewaard; in Boskoop aan de Nesse het distributienet worden verlegd over een lengte van circa 100 meter in verband met de oever verbetering aldaar; in Roelofarcndsveen het distributienet in het uitbreidingsplan De Googh worden doorverbonden met 't distributienet langs Dé Baan, zulks in verband met de bouw van een zwembad, het bouwen van een sporthal en andere activiteiten; in Hoogmade 't distributie net uit te breiden naar het uitbreidings plan Noord waar circa 40 woningen zullen worden gebouwd en tenslotte in Woubrugge enkele super-onrendabele percelen op de waterleiding kunnen wor den aangesloten. Tenslotte prees het dagelijks bestuur zich gelukkig dat de administrateur er in was geslaagd een aanbeiding te krij gen voor een geldlening van 1 miljoen tegen acceptabele voorwaarden, 't Laat ste agendapunt was een nieuwe gemeen schappelijke regeling inzake de verte genwoordiging van de aangesloten ge meenten. Het ontwerp zal aan de be trokken gemeentebesturen worden ge zonden met verzoek dit zo spoedig mo gelijk te behandelen. Wethouder Menken op receptie van jubilerend Politie Muziek Gezelschap: LEIDEN Een lange rij mannen ln blauwe uniformen stond gisteravond met trotse gezichten achter de lange tafel. Vele mensen, onder wie heel wat bekende gezichten' uit de politiewereld, kwamen de heren geluk wensen met hun jubileum. Het was het bestuur van het 50 jaar oude Lcids Politie Muziek Gezelschap dat in de foyer van de Stadsgehoorzaal gisteravond een receptie hield! Onder de bezoekers zagen wij mr. Polak, minister van justitie, mr. F. II. van Kinschot, oud-burgemeester van Leiden en mr. Geertsema, burgemeester van Wassenaar. In een toespraak zei wethouder Menken dat het muziek gezelschap een goed brok vrije tijdsbesteding is terwyi het tevens een bevordering van de cultuurbeoefening in deze stad is. ,,Het LPMG brengt leven en beweging in Leiden. Ik heb altijd veel bewondering voor onze Leidse muziek gezelschappen, maar er gaat altyd iets warms door me heen als ik onze eigen mensen van de politie zie marcheren. Het LPMG doet belangrijk werk in Leiden, jongens, houden zo!" Mevrouw N. A. den Haan-Groen sprak namens het burgerij- comité, dat de afgelopen maanden alle burgers van Leiden heeft aangespoord mee te doen aan het cadeau voor de muzikale politiemannen. „Het is opvallend, dat we het meeste geld bij elkaar hebben gekregen door bedragjes van een rijksdaalder en vijf gulden. Er zijn toch veel mensen die dat gedaan hebben, terwijl het uit de mode is om de politie te waarderen. Maar aan de andere kant kun je denken dat de mensen de agenten liever met hun instru menten bezig zien dan met de wapenstok. Dat komt gelukkig zelden voor in Leiden." Mevrouw Den Haan vond politiemannen altyd reuze- muzikaal. „Je moet die Franse agenten het verkeer eens zien regelen. Het lijken wel dirigenten. En luister eens naar onze eigen politiemannen als ze op hun fluitje blazen. Een en al muzikaliteit." Mevrouw Den Haan was erg biy dat zij namens het comité een concours en een tuba kon schenken. Wat die tuba Betreft zei ze nog: „Niet op blazen hoor. We moeten nog even doorsparen, en dan kunnen jullie hem inruilen voor een bas-tuba." Een volgende spreker was de heer L. J. Steyn, voorzitter de Kon. Nederlandse Federatie van Harmonieën en Fanfares. „U heeft het toch r de hoogste sport van de ladder van muziekgezelschappen te bereiken. Om de vaandelafdeling te halen moet je echt wel wat in je mars hebben. En als je dan ook nog kans ziet om, zoals Leiden, vijf keer de eerste prys van een concours te behalen moet je toch wel beroepsniveau hebben." De heer Steijn overhandigde de voorzitter de jubileum* medaille plus een muzieknummer van 50 gulden. Ook het dames-comité had nog een geschenk in petto. De dames hadden een bugel izachte cornet) bij elkaar gespaard voor de jubilerende politie-musict.

Leidse Courant | 1970 | | pagina 3