mening Pater Gerard Peters OFM verlaat Antoniusparochie Spanningen in PvdA afd. Leiden gelijk aan die in Eindhoven MARKTEN Ds. Kret en het PAK Leidse agenda MAANDAG 12 JANUARI 1970 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 LEIDEN „De Eindhovense gemeenteraadsfractie van de PvdA is uit de partij getreden. Oorzaak van deze stap is de ontwikkeling in de party-afdeling, in het bijzonder in het laatste jaar. In een communiqué verklaart de fractie, dat een negatieve instelling en een onverdraag zame mentaliteit de afdeling zodanig veranderd liebben, dat het niet meer mogelijk is om van daaruit opbouwend en progressief deel te nemen aan het bestuur van de gemeente. Voorbeelden van deze. gewijzigde opstelling noemt de fractie het in zee gaan met een ouderwetse dogmatische party als de PSP en het oprichten van een nieuwe ge meentelijke politieke party, waarin de extreme elementen de toon aangeven. De fractie heeft voor de partij be dankt, omdat het landelijke partijbestuur deze gehele ontwikkeling enthousiast voor zjjn rekening neemt. De Dit berichtte zaerdag de Eindhovense correspondent van het dagblad „Trouw". Om twee redenen hebben wij dit bericht overgenomen. Ten eerste mag worden verwacht, dat in ieder geval de vijf tegenstanders van het Leidse PAK in de socialistische gemeenteraadsfractie vanavond in de gemeenteraadsver gadering een verklaring zullen afleggen. De heer Zunder- man heeft da£ tijdens de behandeling van de begroting vorige maand aangekondigd. Ten tweede vertoont deze politeike ontwikkeling in Eind hoven zo opmerkelijke overeenkomsten met die in Leiden, dat de consequentie, die de Eindhovense raadsfractie van de PvdA heeft getrokken, zeker de aandacht verdient. Er zijn in de Leidse raad 12 stoelen door de PvdA bezet. Vijf leden zijn het met de opstelling van het PAK niet eens. Het zijn de wethouders Plena en Sannes en de raadsleden Fakkel, Versnel en Zunderman. Er zijn echter redenen zich af te vragen, of de overige 7 wèl de over eenkomst en het programma van het PAK geheel voor hun rekening willen nemen. Zij hebben tijdens een leden vergadering van de afdeling Leiden van de PvdA wel vóór gestemd, maar hebben er ook in de afgelopen vier jaren nimmer blijk van gegeven, de richting, die het Leidse PAK nu heeft gekozen, te willen uitgaan. Fractievoorzitter Van Aken verklaarde tijdens de begro tingsvergadering nog, dat hij zich zijn standpunt ten aan zien van het PAK nog wenste voor te behouden. Wij twijfelen niet aan de vrijheid waarin tijdens die be wuste PvdA-vergadering voor of tegen het PAK kon fractie is ervan overtuigd, dat de ontwikkeling catastro fale gevolgen heeft voor de PvdA. De uitgetreden fractie blyft wel deel uitmaken van de Eindhovense gemeenteraad. Met uitzondering van één raadslid, dat om gezondheidsredenen de raad toch zou verlaten, zal de raadsfractie zich waarschijnlijk aan sluiten by en zich herkiesbaar stellen voor een in op richting zijnde nieuwe sociaal-democratische partij in Eindhoven. In een telegram aan de fractie heeft partyvoorzitter Vondeling zijn ontsteltenis en verbazing over deze stap uitgesproken. Tevens heeft hy de leden van de fractie verzocht tot de volgende verkiezingen lid te blyven van de party. Het besluit tot uittreden was echter al geno men en wordt door de Enidhovenaren als definitief be schouwd." worden gekozen.. Wij twijfelen er wèl aan, of de voor stemmers zich voldoende bewust zyn geweest van de draagwijdte van hun keuze. Het is heel goed mogelijk, dat die bewustheid pas volledig is geworden, nadat de i kritiek de mentaliteit en de principiële opstelling van het PAK tegenover het gemeentebestuur in het openbaar discutabel had gesteld. Wij durven te stellen en wij baseren dat op onze ervaringen gedurende lange tijd in de Leidse gemeenteraad dat het Pak in zijn huidige gedaante niet in overeenstemming is met de houding van de tegenwoordige fractie van de PvdA in de Leidse Ais deze fractie niet in haar geheel tot een principiële positiebepaling tegenover het PAK kan komen, zal zij tekort doen aan haar eigen integriteit, die ook de heer Van Aken niet graag ziet aangetast, zoals hij de PSP, met name haar woordvoerder Amptmeijer, bij de begrotingsbehandeling onomwonden te verstaan heeft ge geven. De fractie van de PvdA zal zich compromitteren als zij de 5 tegenpakkers in de kou laat staan. Als zij zich voor één blaam dient te hoeden, dan is het wel deze, dat zjj aan opportunisme ten prooi is gevallen. Zij behoeft zich allerminst te generen voor het aandeel dat zij de laatste vier jaar in het bestuur van deze stad heeft bijgedragen. DAt besef vereist tegenover het PAK in ieder geval een gemeenschappelijke houding, die maar voor één uitleg vatbaar is. Zij mogen daarbij ongetwijfeld vele socialisten achter zich weten. Nieuwe werkkring bij Federalisten LEIDEN De paters van Antoniuspa rochie hebben gisteren naar aanleiding het vertrek van pater Gerard G. M. Peters OFM tijdens alle H. H. Missen de volgende verklaring voorgelezen: .Pater Gerard Peters gaat van werk kring veranderen. De beschouwing van zijn persoonlijk welzijn en persoonlijke Idealen hebben hem ertoe gebi-acht, aan z\jn kerkelijke Oversten te vragen om ontslag als zielszorger voor deze pa rochie. Zij hebben dit verzoek ingewil ligd, evenals zijn verzoek om als pries- n franciscaan zich te mogen wijden een taak van andere aard, waar hij u hieronder verder zelf nog zal lnliohten. Of en wanneer zijn taak in de Antoniusparochie zal worden overgeno men door een andere priester, hangt af van diverse factoren die nog niet geheel zijn onderzocht. Te zijner tijd zult daaromtrent zeker het nodige ven De nieuwe werkkring waarover gezamenlijke mededeling) mij hoop te gaan wijden, is de Neder landse afdeling van de World Associa tion of World Federalists. Het doel van deze beweging, die in 1945 z'n organi satorische vorm kreeg, is de opbouw van verdeeld zal zijn in afzonderlijke staten, een wereldsamenleving die niet langer di eelkaar bestrijden op terreinen, ze aan het welzijn van alle mensen slechts moesten samenwerken. De beide wereldoorlogen, de geschiede nis overal ter wereld daarnó. en last but not least de landing van mensen op een andere planeet onder nota bene een na tionale vlag hebben mij ervan overtuigd, dat het werken aan dit ideaal een zaak van hoogste urgentie is en wat mij be treft waard er al mijn krachten in te zetten. Het inzicht, dat'de weg naar de verwer kelijking ervan nog lang zal zijn, kan hem voor mij alleen maar meer uit dagend maken. Ik meen, dat genoemde doelstelling uit stekend past aan een christen en in het ROTTERDAM, 12 jan. - Vee: Aanvoer totaal 1996; slachtrunderen 1593; var kens 403; slachtrunderen 525-545. 430- 480, 380-400, 355-370; varkens 286-290. 280-286, 278-289; stieren 455-525; worst koeien 340-360: slachtzeugen 200-227: zware varkens 230-250: slachtrunderen groot, redelijk, nauwelijks prijshoudend: varkens ruimer, vlug; fijne varkens duurder; slachtzeugen iets gedrukt; en kele prima's boven notering. AMSTERDAM, 12 jan. Vee: Aanvoer 230 runderen prijs 3.65-5.30; handel zeer kalm; 27 varkens prijs 3.57-3.62. handel vlot. LEIDEN, 12 jan. Groenten: appelen 19-38; aardappelen 19; andijvie I 148- 171; II 95-134; kroten gekookt 50; boe renkool 8-19; prei I 158; H 123; spruiten A 71-77; idem B 75-86; uien drielingen 43-47; idem middelfijn 33; idem middel- grof 66; idem grof 65-68: witlof 95-137; knolselderij 33; sla A 28-38; idem B 18- 26; selderij 6-13. bijzonder aan iemand die de vredesapos tel, die Franciscus van Assisi was, als leidsman tracht te zien. De hoop, die Paus Paulus uitdrukkelijk stelt op het werk van de Verenigde Na ties en de goedkeuring van mijn keuze door mijn religieuze Oversten kunnen mij in die overtuiging slechts bevestigen. Mijn ervaring van 18 jaar priesterlijk werk zal naar ik vertrouw myn werk voor dit ideaal ten goede komen. De eerstvolgende paar maanden zal ik doorbrengen in Engeland om de Engelse taal meer meester te worden en tegelijk om reeds enigszins kennis te nemen van de werkwijzen van de Beweging. Bij deze wil ik allen met wie ik in Lei den heb mogen, samenwerken, voor die samenwerking hartelijk danken." Comité opening nieuwe kerk ZOETERWOUDE. Er is een comité samengesteld dat de opening van de Christus Dienaarkerk eind maart gaat voorbereiden. Het ziet er als volgt uit: mej. M. v. d. Salm (parochieraad) en de heren A. Aerts (hoofd Sjaloom- school), G. v. d. Krogt en L. Onderwater (kerkmeesters), H. Paardekoopec (diri gent kerkkóor), P. Sieverding (comité kerkbouw), J. Vink (hoofd St.-Aloysius- school) en Deken A. Lamot. In gezamen lijk beraad hopen zij te komen tot een feestelijke gebeurtenis. Daarbij zullen zij t.z.t. een beroep doen op de medewer king van allerlei andere instanties. Don derdag 15 januari komt het comité bij- Gave opvoering „Zingt de Heer" ZOETERWOUDE. Dat de leden van de Chr. gemengde zangvereniging „Zingt den Heer" ook op het toneel goed thuis zijn hebben zij vrijdagavond bewe zen. In het volledig bezette „Ons Huis" gaven zij een gave opvoering van het stuk „Bedreigd geluk" vari Anke Wil- donck. Het verhaal gaat over een Nederlands gezin dat naar Canada is geëmigreerd om zich daar een nieuwe toekomst op te bouwen. De jongste zoon Bert J. du Prie) krijgt kennis aan de Canadese Kathy (mevrouw Philippo-du Prie) en raakt aan lager wal. Dank zijdebe- moeieniasen van de huisvriend Jock (Jac. Dorrepaal) keert uiteindelijk alles ten goede. Saartje du Prie stal de show met haar knappe creatie van de jongste dochter Trix. Haar zusje Greet onder streepte nog eens de grote toneelcapa citeiten van de familie du Prie ln de rol van Annabell. Lies. de oudste dochter. werd gespeeld door I. v. d. Loo. Haar verloofde Kees was S. Blijleven. De rol van de vader van het gezin was I goed bezet door de heer F. v. d. Loo. In de kleinere rollen speelden L. v. d. Berg en mej. L. van Huis. Onder de bekwame regie van de heer H. v. d. Berg kwamen de tonelisten tot een uitstekende presta tie. De talrijke aanwezigen hadden te recht de TV-avond vergeten. Lofwaardig initiatief in Voorbout Schooljeugd leert schaken VOORHOUT Een der onderwijzers van de lagere school, de heer J. W. Nieuwenhuis, kwam op het idee de schoolgaande jeugd te leren schaken. Hij nam contact op met de plaatstelijke schaakvereniging en het resultaat was dat de scholieren van de 5e en 6e klas zaterdag jl. bijeenkwamen in het Parochiehuis om de eerste lessen te ontvangen. Een honderdtal leerlingen gaven zich op. Dit initiatief werd van harte toegejuicht door de schoolhoofden en schoolbesturen. De plaatselijke schaakvereniging verleende spontaan haar medewerking. Enkele leden stelden zich vrijwillig beschikbaar als mentor. Volgens de Leidse Schaak bond is dit idee uniek, daar dit nog niet is voorgekomen in haar rayon. Het benodigde materiaal werd dooi- de Bond beschikbaar gesteld. Na een inleidend toespraakje wilde de voorzitter van de schaakver eniging, drs. A. J. v. d. Meer de kinderen eens toetsen, wat zij zoal van schaken afwisten. Op de vraag welke Nederlander wel eens wereld kampioen was geworden, kwam prompt het antwoord: „Max Eeuwe". Maar op de vraag wie tegenwoordig een bekende schaakmeester is kwam het spontane antwoord: ,.U". De naam Jan Donner, was blijkbaar minder bekend. LEIDEN. De voetbalvereniging DOCOS herinnert haar leden en dona teurs aan de klaverjasavond, die genavond om 8.00 uur aanvangt in de Docos-kantine. VOORSCHOTEN. Het actiecentrum van de PPR te Voorschoten houdt op dinsdag 20 januari een vergadering voor leden en belangstellenden om 20.15 uur op het adres Oranjeboomstraat 2 te Voorschoten, tel. 3346. LEIDEN De Boedhazaal van het Rijksmuseum voor Volkenkunde is we gens herstelwerkzaamheden voorlopig voor het publiek gesloten. Collecte voor Biafra S bracht in Leiden ruim vijf mille op LEIDEN De collecte-bussen, die we ken lang ten bate van Biafra bij banken, PTT-kantoren, slagerijen, bakkerijen en vele andere middenstandsza'ken in Lel den stonden, zyn geleegd. De totale op brengst bedroeg 5260,30. De aktie vindt ook in de komende tijd doorgang. Ook op gironummer 318.000 kan men zijn bijdrage voor de hulp aan Biafra storten. Leiden, 12 januari 1970 Geachte redactie. Dank voor uw onthullend gesprek met het anti-revolutionaire raadslid Kret (krant van vrijdag). Het roept eohter enkele vragen op: Sprekend over het PAK zegt Kret: „De samensteling van het college behoort niet afhankelijk te zijn van de verkiezings uitslag". Waarvan die samenstelling dan wel afhankelijk moet zijn, moeten we raden, maar Kret heeft kennelijk niet veel eerbied voor de gewone kiezer. Sprekend over het PAK doet Kret bo vendien alsof dat al in werking is ge treden. Dat is niet het geval; Kret moet Op 3 januari j.l. bezocht ik in de Anto- j er de kleine lettertjes van de overeen- niuskerk de jongerenmis van de jonge- j komst nog maar eens op na lezen. Kleine rengroep van de Herensingelparochie. I lettertjes lezen zal hij b.z b. als wethou- 's Middags was ik al bij het in de krant der toch ook moeten kunnen. Van een vermelde kontaktadres geweest om mij dominee had ik een betere tekstexegese in te laten schrijven voor het zangkoor vernacht, maar mej. Vogelenzang raadde mij aan eerst de mis in de Antoniuskerk mee te maken en na deze mis kontakt op te nemen. Toen ik 's avonds mtj voor de tweede keer wilde laten inschrijven, kreeg ik echter te horen, dat er geen plaats meer was en dat ik te oud was voor deze groep. Daarna heb ik kon- takt gezocht met de Dekenale jongeren- mis Leiden, die mij ondanks mijn leeftijd De Nieuwe Leidse Courant, van 23 jaar zonder meer opnam in hun I protestants-christelijk en steunpilaar van Waarom werd ik niet 'opgenomen Het PAK treedt pas in werking, wan neer de raad in nieuwe samenstelling vergadert. De zittende PvdA- en PSP- fracties voeren hun politiek op de oude manier tot september. De PvdA zal haar wethouders zeker niet dwingen tot af treden; daarvoor betekenen Sannes en Piena veel te veel voor Lelden. zangkoor. Ik vraag mij ik in de ene groep werd geweigerd in de andere groep zonder opgenomen. Vooral vraag ik omdat de groep van de Herensingel- Kret, doet er zaterdag in taar nog een schepje bovenop: ,,De PAK- werd constructie is ongehoord en onmogelijk" dit af. schrijft het blad. En: „Een gemeente- raad is geen volksvertegenwoordiging in bet woord, maar bestuurslichaam". Als dat zo is, .-om slaat de Nieuwe Leidse dan de'Henuingxi """V,■het,Le'd^ ü"i Ï2J"" tegenwoordigd is ln het stadsbestuur, dat de demokratie er ontbreekt? Die kiezer zal ondertussen beter op een PAK-partlj kunnen stemmen; het PAK belooft de burger meer medezeggenschap in het stadsbestuur door wijkraden, hea rings enz. parochie mij weigerde, terwijl zij in het eigenlijki krantenbericht vroegen om leden deze jongerengroep. Het lijkt mij, dat de jongerengroep gewoon niet verdient om op deze manier leden in te schrijven en zou iedereen die zijn neus stoot bij de Herensingel aanraden, zich in te laten schrijven bij de Dekenale Jongerenmis Leiden, want die kijkt niet naar leeftijd noch naar wat men denkt. Dit lijkt mij de meest ideale vorm van verbetering voor de huidige liturgie van de Katholieke kerk vooral omdat het deze groep niets kan schelen wat voor figuur men is. SJOERD BRUINES jr. •fSJffl? j Gevolgen reorganisatie Zoeterwoudse secretarie ZOETERWOUDE In verband met de I reorganisatie, die op de secretarie heeft plaatsgevonden, is per januari 19701 de heer L. Q. van der Ham belast met I het gemeentebestuur van Voorschoten i I voor dit jeugdevenement ter beschikking morKen p j is gesteld. Vorig jaar was R. Bausch om VO( houder van deze beker. MAANDAG 12 JANUARI heeft LEIDEN De brandw paar uur moeten pompen voorkomen dat een vrachtboot in de Nieuwe Rijn onder water zou ver dwijnen. De boot, eigendom van gros- sierdery De Jong, die niet over een pak huis beschikt, was geladen met artikelen, waaronder zeer veel „witte reuzen". Dezer dagen was als gevolg van de i vorst een van de waterpompen op de vesting °P Schouwburg: „Met blijdschap geven wij boot defect geraakt, zodat er water in De maandelijkse vergadering woonruimte-adviescommissie, die in het verleden op de 2e dinsdag van de maand ten gemeentehuize werd gehouden, zal in het vervolg op de 3e. maandag van iedere maand te 20.00 uur ten gemeente- huize; worden gelegd. Schaakbeker naar Bart Houweling VOORSCHOTEN. Negentien jongeren namen dit jaar deel aan de schaakkamp, georganiseerd door de Schaakvereniging „Voorschoten". Er werd gespeeld in 3 groepen. De prijzen gingen na 2 mid dagen spelen naar: Groep 1: 1. B. Houweling; 2. P. de Weijs. Groep 2: 1. A. James; 2. E. v, d. Zalm. Groep 3: 1. D. Rook; 2. C. Verhaar. Bart Houweling (15 jaar) mag zich voor het jaar 1970 Jeugdkampioen van Voorschoten noemen. Hij ontving uit handen van voorzitter W. H. T. Dalmijn de wisselbeker, die jaren geleden door i kennis" met Gerard Cox, Conny Stuart het ruim kwam. De brandwee en Frans Halsema. K. O. 20.00 uur. zaak rond het middaguur ondei Vandaag is het Kopper maandag VOORHOUT Bij het nasnuffe len in de areldeven is de juiste af leiding van deze naam niet meer met zekerheid vast te stellen. Eer tijds was Koppermaandag (de maandag na Driekoningen) een feestdag der ambachtslieden Door boekdrukkersgezellen werd deze dag tot het eind van de 19de eeuw nog gevierd. De boek- en steen drukkers boden dan hun klanten fraaie kalenders aan. Koppermaandag wordt ook ge vierd als gildedag der typografen, waarbij een gildeoptocht werd ge houden. In .Amsterdam was er op die dag een rondgang der lepro zen om giften ln te zamelen. Koppermaandag is de 2de maan dag In het niemve jaar. Uit de ar chieven blijkt dat die dag diverse namen heeft gekregen, o.m. cop- peldach, copperkensdach, Flora maandag, Gezworen maandag. Ver-zworen maandag (naar de eedsaflegging door bepaalde amb tenaren), Bombarnersdag, Verlo ren maandag. Aan Verloren maan dag wordt do betekenis gegeven van .het verloren Kind Jezus In het Evangelie of wel zonder meer het verloren zijn van een werkdag. Deze dag wordt ook wel „Egyp tische maandag" genoemd en is ontleend aan een ommegang, waarin de vlucht naar Egypte werd voorgesteld. Bij „Kopper- dag?" dacht men aan een kop (beker) in verband met drinken en smullen. Koppermaandag werd later gebruikt voor verschillende volksvermaken, waarby dan te vens drank en een stevige maal tijd werden gebruikt. Op sommige plaatsen in de Zaan streek wordt, deze dag nog in ere gehouden en wordt er niet gewerkt. Het verband tussen schieten en Koppermaandag Is ook niet met zekerheid vast te stellen. Het ver hand zoo kunnen zijn, dat men vroeger op deze feestdag zich ver maakte met schieten en drank en eetgelagen aanrichtte. fMet dank aan Broeder Walfridus de Mooy (BNS) voor het verstrekken van de gegevens.) Het systeem van bestuur en oppositie is in de nationale politiek in zwang geko men door het ontstaan van politieke par tijen (de ARP was de eerste). In het buitenland vindt men hetzelfde systeem ook op lagere niveaus. De PAK-partyen verwachten veel goeds van een kritisch volgende oppositie, die dwingt tot cor rect en adequaat beleid. Dit is parlemen taire demokratie bij uitstek. Het getuigt van weinig ontzag voor de demokratie en de nationale overheid, dit systeem als verderfelrjk af te schilderen. Waarom trouwens willen Kret en andere niet-Pakkers zo graag met het PAK in het college van B enW? Durven ze het alleen niet aan? Hebben ze een zonde bok nodig voor geval het beleid mis gaat Om dan als „de ellende va woningbouwbeleid' andere partijen lijk zyn? kreten te slaken 25 jaar socialistisch een beleid waar de vera'ntwoorde- VOORHOUT Op het voetbalveld van de vereniging Foreholte is traditiegetrouw op Koppermaandag weer een schietwedstrijd gehouden. De eersten die hun kruit ver schoten waren burgemeester G. A. v. Stolwijk (links op de foto) en de schutterskoning van het vorig jaar, P. A. v. Werkhoven. Tijdens dit sohuttersfeatyn van de vereniging „St. Hubertns" vormen twee houten vogels, die bevestigd houdt >ljn op twee grote palen, het object voor de schutters. I Red. Kret is wei heel ver afgedwaald van de oude Abraham Kuyper, die de kleine luyden in het geweer bracht tegen de toenmalige liberale standsfracties. Kret wil „standsfracties", een „raad op aca demisch niveau". Voor gewone mensen dug geen plaats meer in Krets fractie. Met zijn uitspraak doet de academicus Kret bovendien een aanval op de niet- academisch geschoolde prot.-chr. wet houder Harmsen, die het afgelopen jaar 4.000.000 over de balk gooide voor een niet-realiseerbare electriciteitscentrale. Kret wil best wethouder worden, zegt hij. Probeert Kret zijn fractiegenoot Haroisen te verdringen van de wethou derszetel Rekent Kret erop, dat de CHU geen academicus als wethouder zal kunnen leveren, zodat hijzelf bovenaan de lijst komt te staan? Vanavond kan duidelijk worden, of Kret ellebogenwerk bedrijft. Kret levert voorts een nieuwe verdeling van de wethoudersportefeuilles. Die van KVP'er Menken (sociale zaken) wordt uitgebreid met cultuur en recreatie. KVP'ers willen Kret als wethouder, Kret geeft de KVP een zwaardere portefeuille. De CDU'ers spelen elkaar de bal toe. Voor de WD echter weinig waardering: van de portefeuille van mevr. Den Haan (bedrijven, verkeer en huisvesting) blijft weinig heel. Is zij ln Krets ogen niet be rekend voor haar taak? Moeten daarom de bedrijven naar een nieuwe portefeuille economische zaken, en verkeer en huls vesting naar een andere? Zo ja, dan is dat niet gerechtvaardigd ten opzichte van de VVD. die juist zo'n aardig pro gramma heeft opgesteld, waarin ze ai- leen maar het onderwijs zijn vergeten. Waar blijft trouwens Krets eigen visie op het gemeentebeleid? Hij praat wel aardig over zijn wethouder worden en trapt wel aardig tegen het PAK maar iets zinigs over wat er in Leiden moet gebeuren, komt er niet uit. Moet Kret de voorman worden van hen die nergens vóór zijn, maar tegen het PAK? Wil hy de stemmen van de negatieve randfigu ren in de demokratie, de nurkse slopers die rancuneus de chaos willen Wie zich daarin herkent stemme Kret en zyn prot.-chr. groepering; anderen maar lie- MENNO WOLTERS. secr. publ. P.v.d.A. (Wy vinden het jammer voor de heer Menno Wolters, dat hy als part-time journalist de uitlatingen van ds.'Kret niet juist heeft kunnen interpreteren Wal is namelijk het geval? Ds. Kret heeft zoals de heer Wolters juist ci teerde inderdaad gezegd, dat de sa menstelling van het college niet afhan kelijk behoort te zyn van de verkiezings uitslag. maards. Kret zei dat naar aanleiding van de PAK-overeen- komst, waarin immers staat: „Het PAK neemt alleen zitting in het College van b. en w. als het daarin de meerderheid krijgt"; met andere woorden: de PAK- partijen gaan alleen bestuursverant- woordelijkheid dragen, wanneer zy een meerderheid behalen in de raad. Of heb ben de PAK-partijen soms het waanidee, dat zij de meerderheid in het college krijgen, terwyl ze in de raad ln de min derheid zyn? Wy vinden het ook jammer voor de heer Menno Wolters, dat hij de woorden van ds. Kret ten opzichte van „de opknap beurt van de Leidse raad" heeft gezegd niet juist heeft kunnen interpreteren. Wy citeren ds. Kret: „Er zuilen in het college mensen moeten komen met een universitaire opleiding, of ln elk geval mennen, die op academisch niveau kun nen denken. De heer Wolters zal het toch met ons eens zyn, dat er ook nlet- academlsch gevormden zyn, die op aca demisch niveau kunnen denken. De. Kret heeft niet gezegd, dat byvoorbeeld wet- Harmsen daartoe niet in staat lm.

Leidse Courant | 1970 | | pagina 3