M mening GEKONSERVEERD IN DE LEIDSE MUSEA Onder kreet: „Jullie blijven van onze burgemeester af" werd dronkaard ingerekend BURGEMEESTER EN WETHOUDER OP VUIST MET WOONWAGENBEWONER en Stapp vooruit Gerrit Huigsloot veertig Eerst in de Veen jaar bij de posterijen ZATERDAG 10 JANUARI 1970 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 LEIDEN Musea kunnen zich niet in een grote toeloop ua« bezoeken verheugen. Ze zijn daar trouwena niet op ingesteld. Rust i« een der ayno- die uitstekend passen bij deze oorden van historische kunstschat ten. Zo trof fotograaf Dirk Ketting de curiositeiten ook aan. Hij stapte op zijn fotografische tocht wat musea binnen en kwam aldus tot de vol gende verzameling, die u wellicht zal inspireren om in deze wintermaan den ook eens te gaan ontdekken wat er in de loop der jaren naar Leiden is getransporteerd. In het Museum van Oudheden trof hij o.m. de achijnlijke beeltenis aan van keizerin Hena, de moeder van Constanten de Orote. Aan de Steenstraat schoot hij de plaat, die rechts staat afgebeeld: een Mexicaans godenbeeldje. Eveneens aan de Steenstraat, maar dan Geschiedenis en Natuurwetenschappen, kwam hij tot deze impressie van de afdeling microcopie Terug naar het Museum van Volkenkunde waar de Ceylonese danser de aandacht trok. Even weg uit de beslotenheid van de musea vond hij in Hortus deze vre despalm. De potvis, die op een der zandplaten voor Breskens is aange spoeld en waar inmiddels al flink het mes ia ingezet, ia nog niet gearri veerd in het museum van Natuurlijke Historie aan de Raamsteeg. Wel een andere voormalige bewoner: een in de Afrikaanse wateren in 1938 gevangen vis. Wat dit museum betreft: rondleiding is slechts mogelijk na afspraak. De museum-excursie werd afgesloten in het museum voor geo logie en mineranlogie aan de Hooglandse Kerkgracht waar de afde ling kwartsvariëteiten met het blitslicht van onze fotograaf werd ge confronteerd. LEIDEN/ALKEMADE Burgemeester P. M. F. Smolders van Alkemade en wethouder J. S. Wagenaar zijn op een zeer onprettige wijze in aan raking gekomen met een tweetal woonwagenbewoners, die zich dezer dagen gevet f d had op het DOSR-terrein te Roelofarendsveen. Door dat een auto van dit tweetal in het verkeer niet wilde wijken is het zelfs daarop uitgelopen, dat de burgemeester met één der woonwagen bewoners op de vuist moest. Het gebeurde vond woensdagavond plaats vlak bij de ambtswoning van de burgemeester aan het Westeinde. Oor zaak van dit alles was de alcohol, waarvan een van de woonwagen bewoners onder invloed was. Burgemeester Smolders liet zich niet met klomp op de kop zitten Voor de tweede maal heeft Alkemade bezoek gekregen van woonwagenbewo ners. Enige weken tevoren waren zes tien wagens verschenen, maar die ver dwenen na een drietal dagen. In de loop van dinsdag j.l. zijn ander maal in Alkemade woonwagens versche nen. die afkomstig waren uit Woubrug- ge. Burgemeester Smolders reed woensdag avond komende uit een B. en W.- vergadering met wethouder Wage naar mee naar huis. Nadat de heer Wa- genaar, die reed in de richting Nieuwe Wetering, voor het huis van de burge meester links van de weg zoals ter plaatse is voorgeschreven was ge stopt, wilde een uit Leiden komende auto niet naar het linkergedeelte om te passeren, hoewel er volop ruimte was. Het vreemde gedrag van de auto bracht de heer Wagenaar ertoe zijn auto maar veiligheidshalve weer achteruit te rijden langs de trottolrzflde. Hiermee niet tevreden reed de uit Leiden komen de auto op hem in. Enige malen her haalde de heer Wagenaar zfln manoeu vre. Met volle lichten stopte de uit Leiden komende auto een meter vóór zijn auto en reed vervolgens plotseling tegen de auto van de heer Wagenaar. ken bestuurder wilde geld, dat hem ge weigerd werd. Hij werd daarop steeds agressiever. Toen de burgemeester te rugkwam en de politie nog niet gearri veerd was viel de dronken bestuurder de burgemeester plotseling aan. De bur gemeester gaf hem een flinke opstop per terug, die zo hard aankwam, dat niet alleen de dronken bestuurder maar ook de burgemeester op de grond be landde. De dronkeman trok daarop zijn klomp uit om de burgemeester hiermee een tik te geven. Opnieuw kreeg de aanvaller een fikse opduvel, waarna hij de burgemeester met zijn klomp be dreigde. Op sommatie van zowel wet houder Wagenaar die gedekt werd door de andere woonwagenbewoner als de burgemeester zelf trok hij de klomp eindelijk weer aan. De familie G. Volwater directe buren van de burgemeester was inmiddels Uit beide auto's stapte r zien wat er eigenlijk aan de hand was. Aan het gedrag van de bestuurder en de lucht van drank maakte burgemees ter en wethouder op dat men te doen had met dronkenschap achter het stuur. Burgemeester Smolders ging toen direct naar zijn woning om de politie te alarmeren. De heer Wagenaar bleef met beide woonwagenbewoners achter. Er is toen hevig gedebatteerd. De dron- Meeste woonwagens uit Woubrugge vertrokken WOIBRUGGE. Na alle emotie In liet dorp rond de aanwezigheid van een aantal woonwagens, .schijnt de rust voorlopig weer teruggekeerd. In de loop van vrijdagmiddag vertrokken twee van de drie wagens, die In de Raad- hulsstraat stonden, in noordelijke rich ting. Vooraf hadden de eigenaars nog in de hal van het raadhuis een enigszins emo tioneel onderhoud met de burgemeester. Hun financiële eisen om steun werden slechst ten dele ingewilligd. Veiligheids halve was de gehele dag politie in het raadhuis aanwezig om incidenten als op donderdagmiddag te voorkomen. Er staat nu nog één woonwagen dicht lij het raadhuis. Doch alle verdere fi nanciële bijstand blijft achterwege, als de belanghebbende weigert in dienst van de gemeente werk te verrichten. op het lawaai naar buiten gekomen. Onder de aanhef „jullie blijven van onze burgemeester af" werd het tweetal over meesterd. Direct daarop arriveerde de politie, die woonwagenbewoner In de politieauto kreeg. Deze werd daarna direct inge sloten. De burgemeester heeft een be zeerde hand overgehouden en wethou der Wagenaar een beschadigde auto. Crossen om de titel Zuid-Holland LEIDEN De komende twee zonda gen zullen voor de cycle-crossers uiter mate belangrijk worden. Immers, het Zuid-Hollands kampioenschap dat mor gen in Duinrell wordt gehouden en de nationale titelstrijd, die voor volgende week zondag is gepland op het Haagse Ockenburg, zuilen de gegadigden voor het wereldkampioenschap, volgende maand in het Belgische Zolder, moeten aanwijzen. Het Zuid-Hollands kampioenschap, dat morgen wordt verreden, is een open koers, waardoor het een uistekende „ge nerale" kan worden voor de nationale titelstrijd, al ontbreek o.m. de glorie van Sibbe, Huub Harings, op het appèl. Wel is Cor Rutgers aanwezig. Voor de titel van Zuid-Holland kan hij echter niet in aanmerking komen. Die gaat naar de eerst aankomende Zuid-Hollan- Bfj een kansenberekening kijken we dan allereerst naar Herman Zuiderduin, de kampioen van het vorig jaar, die als sterkste representant slag zal moeten leveren met de Swiftmannen Cock v. d. Hulst en Joop Zoetemelk, die in deze rit zijn profdebuut maakt. Voorts: Jo Heesbeen, Ger Wildeboer, Ton v. d. Valk, Sjaak Spetgens, Jan Zoons. In dit voor Swift te organiseren festijn worden ook ritten verreden door adspi— ranten en nieuwelingen, j Favoriet bij de nieuwelingen zijn Rob I Aversteeg, Jan Brinkman, Albert Mes- leers en Gijs Zandbergen en bij de adspi- ranten: Cees Valentijn, Jan Jansen, Aad v. d. Voet en Ton van Bemmelen „De Stappen achteruit" van de heer Menken resumerend komt men tot de volgende conclusies: a. „Van d. L. gooit er met z'n pet naar" het hoe en waarom van deze gevolg trekking wordt verder niet uit de doeken gedaan, en dient derhalve U en mij duidelijk te zijn. b. De zeer vooraanstaand journalist schrijft „dat wij zijn doorgedraafd, en dat wij ons in een situatie bevin den van waaruit NIEMAND nauw keurig de weg meer weet". Welnu, dat spreekt me wel aan, dat is dan ook de reden van het Pastoraal concilie te Noordwljkerhout Om GEZAMENLIJK te komen tot een oplossing voor de problemen van deze tijd, en waar niemand nauwkeurig de weg meer weet zal geen enkele groepe ring, instantie of persoon hoe geleerd ook, zich de pretentie mogen aanmeten het te weten, allen en dat beperkt zich dan niet tot Noordwijkerhout, zouden voor elkaar open moeten staan. We zou den onze etiketteermachine moeten stop pen, die altijd wel weer een nieuwe ber naming uitspuwt zoals: „conservatief, progressief, nieuwlichter, vernieler, en erger. c. De Missionaris: Het zou toch te dwaas zijn als we de Ned. Kerk Provincie tot een re servaat zouden maken omdat, mis schien de op vakantie komende Mis sionarissen de kans lopen een opdu vel te krijgen. Tenslotte is het gebaar dat de heer Menken mij met mijn pet meende te zien maken misverstaan, ik wilde hem alleen maar afnemen voor al diegenen die in deze tijd iets daadwerkelijks doen, of pogen te doen, om de BLIJDE BOOD SCHAP van Hem in deze tijd verstaan baar, aanvaardbaar en leefbaar te ma- ken en gelooft U me dit gold óók de Missionarissen. En dat dat kan men toch geen stap achteruit meer noemen, maar stap- pen, wellicht velen, vooruit. J. L. Th. v. d. Laan. Eminent koopt meubelfabriek van Slotboom BODEGRAVEN De fabriek van elec- tronische orgels, de N.V. Eminent heeft de meubelfabriek van de vertrekkende Firma Slotboom aangekocht. Dit ge bouw sluit aan bij de orgelfabriek. zo dat alles bijeen zit. Vorig jaar kocht Eminent reeds twee meubelfabrieken in Waddinxveen. Het ligt niet in de bedoe ling in Bodegraven meubelen te fabrice ren; deze industrie blijft geconcentreerd in Waddinxveen. De Fa. Slotboom, waar circa 50 man werkt, gaat naar Drente, waar in As sen niet geheid behoeft te worden en 25 pet. overheidssubsidie wordt gegeven in de bouw. Geschikte grond was in on ze gemeente niet te vinden Wel een verlies voor de werkgelegenheid in Bo degraven. Ontgoocheling voor een prijswinnaar VOORHOUT Een Voorhouter won laatste een grote prijs in een loterij van een landelijke charltleve instelling, nl een automatische wasmachine ter waarde van 1029.-, zoals was aangekondigd en waarmede ook reclame was ge maakt. Toen de wasmachine door de groothandelaar werd bezorgd, bleek dit type in de winkels te koop te zijn voor 499,-. Nadat de betrokkene bezwaar had ge maakt, werd de wasmachine ver wisseld voor een duurder type. De ze blijkt nu in de winkels te koop voor 800,-. De winnaar berust er nu maar in. Uiteraard moet men rekening houden met een ver schillende winstmarge der winke liers, waardoor de waarde wel iets kan verschillen. Maar dit onder havige geval doet denken aan val se voorspiegeling, wat zeker een charitatieve instelling niet ten goede komt. Zonder twijfel is dit gebeurd zonder medeweten van deze instelling. Nu gewaarschuwd, zal zij zeker op haar ul-vive moe ten z{jn. Ook het checken van an dere prijzen lijkt dienstig. Andere toekomstige prijswinnaars kunnen zich nu instellen dat hun prijs min der waard kan zijn. TER AAR Vandaag en zondag wordt j in het Parochiehuis een vogeltentoon- j stelling gehouden door de Ter Aarse Vogelvrienden. Ruim 200 kanaries in diverse kleuren, tropische vogels en par- I kieten zullen na de keuring aan het publiek worden getoond. later in Leiden ROELOFARENDSVEEN Op dinsdag 13 januari a.s. hoopt de heer G. L. Huigsloot, woonachtig Zuidhoek 25 te Roelofarendsveen zijn 40-jarig jubileum in dienst van de P.T.T. te gaan vieren. Van deze 40 jaren Is de heer Huig sloot er ruim vijfendertig werkzaam geweest in Roelof arendsveen. In 1930 begon hy als hulp-besteller. Deze eerste jaren in de crisistijd en de hierop volgende oorlogjaren brachten ook in deze baan geen weelde, maar in de jaren van grote werkloosheid was men al biy als men aan de slag kon. In zijn funktie genoot Gerrit Huigsloot als post bode ter plaatse grote bekendheid. Het ging toen wel wat gemoedelijker, want als men terzake niet al te deskundig was, dan verkreeg men voor de ver zending van de poststukken gratia advies. In 1945 ver kreeg hU zijn vaste aanstelling als besteller. Naast zfln dagelijkse werkzaamheden maakte hij zich ook op ander teiTeln nog verdienstelijk, terwijl de voetbalsport zijn geliefde hobby was en als supporter nog is. Uiteraard was het aanvankelijk een teleurstelling voor hem toen hij ln 1965 op medisch advies overgeplaatst moest worden naar de binnendienst en werkzaam werd te Leiden. Maar toen hfl daar wat ingeburgerd was. had hij het er toch wel naar zijn zin. Nog twee jaar volhouden en dan volgt het pensioen. Uiteraard zal de dag van het Jubileum op dinsdag 13 januari a.s. niet onopgemerkt voorbijgaan. In familiekring hoopt hij dit jubileum te vieren in café „De Vier Heemskinderen" waar er 's middags van 3 tot 5 uur een receptie Is. Ongetwijfeld zal het hem hierbij niet aan belangstelling ontbreken.

Leidse Courant | 1970 | | pagina 3