Sectiebestuur laat wedstrijdschema betaald voetbal los TOEN BESLUIT WAS GEVALLEN WERD HET ZICHT GLASHELDER Tilburg vervangt Nederlands team in ij shockey interlan ds Ard Schenk: opkomende griep India-A bleef ongeslagen Nieuwe datum Ajax-Napoli 21 januari Chiapella eerst woedend toen ook tevreden Tien eredivisieclubs willen na competitie tegen „België"spelen PSV en FC Twente geen belangstelling Geluk liet Beljavski toch in de steek DONDERDAG 8 JANUARI 1970 DE LEIDSE COURANT PAGINA 7 Van onze sportredactie) DEN HAAG Het sectiebestuur betaald voetbal heeft met het oog op de stagnatie in de afwerking van de competitie betaald voetbal besloten niet langer vast te houden aan de aanvankelijke opzet de competitie uiterlijk half mei te hebben beëindigd. Deze beslissing is mede genomen op grond van de omstandigheid dat het Nederlands elftal er niet in is geslaagd zich voor Mexico te kwalificeren. Ofschoon men in principe naar een zo vlot mogelijk verloop zal blijven streven, wenst het sectiebestuur niet meer „ten koste van alles" het ooorspropkelijke wed strijdschema aan te houden. Er mag worden aangenomen dat de competitie met twee weken zal woi'den verlengd. Mocht in de eerstkomende weken nog een aantal afgelastingen plaatsvinden, dan zal het sectiebestuur zich opnieuw op de situatie bezinnen. In dat geval moet ernstig rekening worden gehouden met het vaststellen van enige zgn. dubbelprogramma's, bijvoorbeeld in het paasweekeinde (eind maart) of mogelijk met het spelen van twee wedstrijden per week. VOOR EUROPA CUP Feijenoord speelt in Oost-Berlijn om vier uur (Van ome sportredactie) BOTTER DAM De eerste wedstrijd voor de achtste finale van de Europa Cup tussen Vor- warts Berlin en Feijenoord op 4 maart in Oost-Berlijn zal reeds om vier uur in de middag worden gespeeld. Dit is het resultaat van een gesprek dat manager Guus Brox en secretaris Groeneweg van Feijenoord in Oost- Berijn hebben gevoerd met een be- stuursdelegalie van Vorwarfs. De wed strijd zal worden gespeeld in het Walter Ulbrichtstadion dat plaats biedt aan 60.000 toeschouwers. Feijenoord heeft de toezegging gekregen dat het voor zijn supporters tienduizend kaarten zal ont vangen. NA DOORZICHTIG EXCUUS N.IJ.B. OUD AVEREEST. Wegens een opkomende griep heeft Ard Schenk gisteren niet deelgenomen i aan de langebaanwedstrijden op het natuurijs van Oud Avereest Op advies van coach Pfrommer bleef hij binnenshuis. De wedstrijd werd gewonnen door Jan Bols, die het snelst was op de 500 en de 3000 meter. Ronnie Nooitgedacht werd tweede voor Co Giling en Jappie van Dijk. Bij de dames werd de eindoverwin ning gedeeld door Ans Schut en Willy Burgmeyer. Opvallend was het zwakke rijden van Stien Kaiser en Elly van den Brom. Heren: 1. Jan Bols 92.683 (44.7 en 4.47,9 op resp. 500 en 3000 rn); 2. Ronnie Nooitgedacht 93.450 (44.8 en 4.51.9); 3. Co Giling 94.700 (46.2 en 4.51.0); 4. Jappie van Dijk 94.833 (46.3 en 4.50.5; 5. J. Sterken 108.933 (54.4 en 5.26.6). Dames: 1/2. Ans Schut 103.067 (49.3 en 2.41.3 op resp. 500 en 1500 m) en Wil Burgmeyer 103.067 (50.2 en 2.38.6); S. Carry Geyssen 103.300 <50.3 en 2.39.0); 4. Trijnie Rep 103.833 (49.5 en S.43.0); 5. Marie WiUems 103.933 (49.8 en 2.42.4); 6. Rieneke Demmlng 104.267 (50.4 en 2.41.3); 7. SUen Kalser 104.700 (51.0 en 2.41.1). Voorts reed Jan Bazen een 500 en 1500 meter. Zijn tijden waren resp. 44.1 en 2.22.6. W.K. VOETBAL Israël en Marokko in verschillende groepen MEXICO CITY De Internationale Voetbal (FIFA) heeft gisteren besloten in de eindronden van het w.k. voetbal Israël en Marokko in verschillende'groe pen onder te brengen. Beide landen plaat sten zich voor Mexico, maar Marokko heeft officieel doen weten dat het tenge volge van het Arabisch-Israëlische con flict niet tegen Israël te spelen. Zweedse ploeg voor E.K. schaatsen STOCKHOLM De Zweedse schaats bond heeft niet gewacht tot de nationale kampioenschappen met het samenstellen van de ploeg voor de Europese kam pioenschappen. die op 24 en 25 januai-i in Innsbruck worden gehouden. De vijf rijders die aan de start zullen verschij nen, zijn Goeran Claesson, Johnny Hoeg- lin, Goeran Johansson, Oerjan Sandler en Mats Wallberg. Alleen de reserve zal na afloop van de Zweedse titelstrijd dit. weekeinde in Uopsala worden san- i gewezen IJszeilers hadden geen wind D NIEUW LOOSDRECHT De strijd om het nationale kampioenschap ijszeilen in de DN-klasse, die gisteren in Nieuw Loosdrecht zou worden gehouden, is wegens de zwakke wind en de mist uit gesteld tot zaterdag en zondag 10 t»a 11 januari. Gezicht gered in Denemarken (Van onze sportredactie) DEN HAAG. Op 10 en 11 januari zou het Nederlandse ijs- hockeyteam in Denemarken twee interlands spelen. De Nederlandse IJshockeybond heeft deze wed strijden „wegens ziekte van diverse spelers" geannuleerd. In een giste ren gehouden vergadering heeft de N.IJ.B. besloten dat de ploeg van Tilburg de honneurs zal waar nemen waarmee Nederland zijn gezicht enigszins heeft gered. De Denen, die van plan waren tegen het kort voor de vastgestelde data afzeggen van de interlands te protesteren bij de Internationale IJshockey Federatie, bleken geen LANDENTOERNOOI HOCKEY BOMBAY In het landenioernool in Bombay versloeg India-A gisteren met 10 Japan en won West-Duitsland met 1—0 van Italië. De Indiase formatie, favoriet voor de eindzege, imponeerde tegen Japan aller minst. De ploeg, die zes spelers van het olympische team telde, dankte de zege aan een doelpunt van linksbuiten Chand Singh in de zestiende minuut na de rust. West-Duitsland, dat enige reserves had opgesteld, moest eveneens tot ver in de tweede helft wachten op de beslissende treffer. Een kwartier voor het einde doel puntte middenvoor Michael Peter na eeu prachtige solo. In december speelde Denemarken in Heereiween en Geleen. Er moesten uiter aard returnwedstrijden tegenover staan. De N.IJ.B. heeft om duistere redenen gemeend verstek te moeten laten gaan, als excuus hanterend dat er te veel zieke spelers zouden zijn. Een kwalijke dek mantel, want van de spelers, die nor maliter uitkomen in het Nederlandse team, is niemand ziek. Den Bosch speelde vorige week zaterdag (compleet) in Baden Baden. Tilburg en HIJS HOKIJ kwamen maandag (compleet) tegen elkaar uit in Den Haag. Wellicht ligt de ware reden in het financiële vlak. Een trip naar Deneraar ken is niet goedkoop, maar men wist dat de „morele verplichting" was: een tegenbezoek te 'brengen toen de Denen bereid bleken naar Heerenveen en Ge leen te komen. Tilburg, dat met alle Tsjechische spelers naar Denemarken gaat, bleek bereid de plaats in te nemen van het officiële Nederlandse team. De Tilburgers schuwen kennelijk een zwaar programma niet, want met de twee wed strijden in Jutland en Hemming mee, spelen zij er zeven in negen dagen. Blijft nog de vraag, wat er terecht fnoöt komen van de vooibe^ëidfng'^V&n het Nederlandse team, waarvoor een (dure) Tsjeohische coach is aangesteld. De stand ln het lande: looi 1. Portisch winnaar in Hastings HASTINGS De Hongaarse groot meester Lajos Portisch heeft het schaak toernooi in Hastings gewonnen. Hij be haalde zeven punten. De Duitser Unzic- ker eindigde met C'/ï punt op de tweede plaats. Gligoric (J.-Slavlë) werd der de met 6 punten. Smyslov (Rusland) vier de met 5l/s punt en de Nederlander Tim man vijfde met 5 punten. Timman slaagde erin zijn afgebroken partij tegen Smyslov door eeuwig schaak remise te houden. In de laatste ronde ver sloeg Portisch de Brit Corden, wón Un- zicker van Gligoric en verloor de Span jaard Medina van Smyslov. Timman speelde remise tegen de Brit Levry. Anderhalf miljoen uit voetbalpool LONDEN Er loopt een uiterst ge lukkige jongeman roiid in Londen- Dat is de tweeëntunntlgjarlge Dick Brink- hwr&t, werkzaam op een reisbureau, die in de Engelse voetbalpool niet minder dan anderhalf miljoen gulden heeft ge wonnen „Ik weet er niets van en prik altyd maar met een speld de namen van een stel clubs aan", verklaarde Brink- hurst, wiens vader bezeten is van voet bal. Het tweetal gaat dan ook het kan er nu best af naar het wereldtoernooi in Mexico Acht werknemers van een tapijtfabriek wonnen de tweede prijs en kunnen driekwart miljoen verdelen. AMSTERDAM. Scheidsrech ter Glöckiier moest toch capitu leren. De man, die de dag tevoren had gezegd alleen bij zeer strenge vorst het duel AjaxNapoli voor het toernooi om de Ruimers-up Cup te zullen afgelasten, moest wijken voor de dikke mist, die gisteravond in het Olympisch Stadion hing. AjaxNapoli kon (toen) geen doorgang vinden. De Italianen voelden er ook weinig voor de wedstrijd vierentwintig uur uit te stellen de normale procedure „omdat de weers omstandigheden binnen die tijd toch niet ingrijpend zouden ver anderen" en na een uur durend overleg tussen de leiders van Ajax en Napoli werd op voorstel van de Italianen besloten de tweede wed strijd te spelen op woensdagavond 21 januari in het Olympisch Sta dion. Scheidsrechter Rudd Glöckner twijfelde om kwart over acht, toen hij „in tenu" het veld op kwam, slechts zeer kort. „Ik kan niet laten spelen. Ten eerste kan ik het andere doel niet zien als ik aan de ene kant sta en ten tweede ds het onmogelijk om van de ene zijde van het veld contact te houden met de grens rechter aan de andere kant. Overeen komstig de reglementen zullen wij hier morgenavond om dezelfde tijd weer zijn". G'löclener zal overigens pas over veertien dagen in het stadion terug keren want op voorstel van Napoli kwamen beide clubs als nieuwe datum overeen; 21 januari. Trainer Giuseppe Chiapella nog niets wetend van de nieuwe datum was woedend over de beslissing van Glöckner en UEFA-waarnemer Barezel uit Hamburg. „Dit is dwaasheid. Op liet veld is zeker negentig meter zicht. Voor de competitiewedstrijd die wij zondag tegen Lanerossi Vicenza in Napels moe ten spelen, Is het rampzalig. We zijn pas vrijdag in Napels terug, vermoeid natuurlijk. Van een serieuze voorberei ding op die wedstrijd kan geen sprake zijn. De competitie is voor ons belang rijker dan dit Runners-aip-toernooi. Had de schiedsrechter maar een half uur ge wacht, dan had ihij misschien een andere beslissing genomen". De trainer van Napoli had gelijk. Een half uur latei- was de om acht uur bijna ondoordring bare mist zo ver verdwenen dat zelfs van de tribunes hel gehele veld zicht- Tevreden Kurt Hamrin, de kleine rechtsbuiten van Napoli, was wel tevreden over de beslissing van de scheidsrechter. „Op een veld als ddt en onder deze omstan digheden is voetbal absoluut onmoge lijk". Trainer Rinus Michels was het helemaal met hem eens. „Voetballen Aanvankelijk was er Qiets aan de hand. Scheidsrechter Rudie Glöckner was boordevol optimisme over het doorgaan van de wedstrijd tussen Ajax en Napoli en toonde zich zelfs zo enthousiast, dat hij het aanvangstijdstip niet eens wilde afwachten en in de middaguren met bedrijfsleider Koper van het Amsterdamse Stadion alvast maar een balletje ging trappenEn ook om kwart over acht, toen de heer Glökner met aanvoerder Gert Bals van Ajax en de captain van Napoli zich naar de middellijn begaf, verkeerden de toeschouwers (en spelersnog in de veronderstelling dat zou worden gespeeld. Een onjuiste veronderstelling, zoals zou blijken, want de heer Glöckner handelde slechts overeenkomstig de reglementen van de UEFA door zich in scheidsrechterstenue te hullen en met beide aanvoerders het veld te betreden. Want inmiddels was een zo dikke mist in het stadion verschenen, dat geen bal meer was te zien. Scheidsrechters naar buitenland DEN HAAG - Voor twee wedstrijden in bet toernooi om de Runners Up-Cup (derde ronde) zijn Nederlandse scheids- en grensrechters aangewezen. Dhr. A. Boogaerls leidt op 13 Januari in Londen de wedstrijd Arsenal—Ronen met assistentie van de heren K. Brouwer en J. N. T. Keizer. Op 14 januari fun geert de heer Th. Boosten als scheids- echter bij de wedstrijd Karl Zeiss Jena - Ujpeat. Grensrechters rijn de heien J. M. Barmentlo en F. P. Derks Engels bekervoetbal LONDEN Voor de Engelse FA-cup zijn gisteren de volgende wedstrijden ge- Dcrde ronde: Coventry City—Uverpool 1-—J derde ronde (replays). Derby Countv— Pres- ton North End 4—1, Stoke city—Oxford United 3—Tottenham Hotsotir—Bradford 1 City 6o. Hertha BSC bij laatste aelit BERLIJN De Westduitse Bundes- llgaclub Hertha BSC heeft gisteren de kwartfinales bereikt van het toernooi om de Runners Up Cup door een zege van 1—0 (doelpunt Steffenhagen) op Victoria Setubal (Portugal). De eerste ontmoeting was ln een gelijkspel geëindigd Buys vervangt Van Leur DEN HAAG De Brabander Lambert van Leur heeft zich wegens griep terug getrokken voor het biljarttoernooi om de nationale titel ereklasse bandstoten, dat vandaag in Leeuwarden begint. Piet Buys uit Den Haag zal Van Leur vervangen. (Van onze sportredactie) DEN HAAG B(| het sectiebestuur betaald voetbal haddeu tpt en met gisteren 33 van de 53 betalende verenigingen ge reageerd op bet verzoek van de KNVB om mede te delen of In principe belangstelling bestaat voor bet spelen van twee wedstrijden (thuis- en uitwedstrijd) tegen Belgische cluba aan het eind van de competitie. Van deze 33 clubs hebben zich 24 positief opgesteld tegenover het voorstel dat begin december bij de KNVB werd ingediend door de Haagse ere divisievereniging ADO. Van de eredivisieclubs (tot op heden hebben 12 van de ja gereageerd) hebben PSV en FC Twente laten weten geen belangstelling te hebben. De twee clubs zijn van mening dat de wedstrijden niet interessant zijn omdat de Belgisch» topclubs niet over hun internationale spelers kunnen b»- schikk'en, die zich in deze periode bij de wereldkampioen schappen in Mexico bevinden waarvoor België zich heeft geplaatst. Drie negatieve reacties van Vitesse, FC Den Bosch en Fortuna VIaai dingen zijn binnengekomen van de eerst» divisieclubs. De drie verenigingen menen dat de club* die niet in België'» hoogste afdeling uitkomen in Nederland een le onbekende naam hebben en geloven derhalve niet in het (financieel) welslagen van de wedstrijden. Zij achten een dergelijke wedstrijdreeks alleen attractief voor de ere divisieclubs. De reacties van tweede divisieclubs laten tot nu toe eca kleine meerderheid zien van de clubs die zich achter het voorstel hebben geschaard. Naar wij vernemen zal het sectiebestuur zaterdag zijn stand punt bepalen over het voorstel, dat is geplaatst op de agenda van de vergadering van het sectiebestuur. Overigens dient door de ernstige stagnatie ln het Nederlandse competitie- verloop te worden betwijfeld of het plan zal kunnen worden gerealiseerd. Er dient ook rekening te worden gehouden met de Nederlandse clubs (de nummers 2 t/m 5) die zullen deelnemen aan de junironde van de Intertotocompetltie. onder deze omstandigheden was een lachertje geworden", zo zei hij. „De bal zou iedere keer bij het neerkomen op de plaats blijven liggen- en dan zou je twee spelers zien toeremnen in een sneeuwfontein". Penningmeester Jan Timman was ook tevreden met da afgelasting. Er waren 15.000 toegangskaarten in de voorverkoop verkocht en gisteravond kwamen er nog eens 10.000 bezoekers. „Die komen de volgende keer weer en misschien komen er nog wed een paar bij zodat we winst Glashelder De financiële consequenties van het afgelasten van de wedstrijd zijn volledig voor Napoli. De Italiaanse vereniging aanvaardde echter graag de strop van extra rei»- en verblijfkosten voor een dikke twintig man. Trainer Chiapella later; „Alles is beter dan nog één dag hier blijven met de kans dat er weer niet gespeeld kan worden". Die woorden sprak de trainer van Napoli terwijl zijn spelers op de bij velden van hert stadion een oefenpartijtje speelden. Op dat moment was de mist opgetrokken en het zicht van doel tot doel glashelder. Chiapella: „Ik ben dolblij met deze op lossing. Het zijn fatsoenlijke kerels bij Scheidsrechter Glöckner was ook be paald niet ongelukkig met het uitstel Hij incasseerde blijmoedig de onkosten vergoeding, die Ajax volgens de FIFA- reglementen moet uitbetalen (75 gulden per dag) en aanvaardde het relatie- geschenkje dal volgens goed gebruik werd overhandigd, al had hij er dit keer weinig voor behoeven t« doen. Geen nadeel Glöckner: „ln de reglementen staat dat een scheidsrechter een wedstrijd vierentwintig uur kan uitstellen, maar het hoeft niet. De clubs hebben onder ling overleg gepleegd en zij zijn zo vrien delijk geweest mij ais toehoorder bij dat gesprek aanwezig te laten zijn. Voor mij was de zaak afgedaan toen de clubs besloten een nieuwe datum vaat te stellen. Ik heb er niets op tegen nog eens terug te komen". Voorzitter Jaap van Praag zag geen enkel nadeel in twee weken uitstel. „Na poli wilde graag naar Italië terug en was onmiddellijk bereid de kosten zelf te dragen. Voor ons waren er geen pro blemen. De omstandigheden kunnen nauwelijks slechter worden en met beter weer kan de publieke belangstelling groter zijn". NIEUWE LEIDER BIJ JEUGDSCHAKERS GRONINGEN Beljavski's geluk is niet onuitputtelijk gebleken. De zestien jarige Russische meester, die tweemaal achtereen een tegenstander op het be slissende moment zag blunderen, heeft gisteren in de zevende ronde van de finalegroep A van het internationale jeugdschaaktoernooi in Groningen ver loren van de Hongaar Adorjan. die de leiding heeft overgenomen. De Rus redde het „schaakleven" tot aan het afbreken, maar zijn stelling was positioneel nauwelijks hanteerbaar, ter wijl Adorjan bovendien materieel voor deel had. Alles bij elkaar voldoende reden voor de Rus het niet meer op een tweede zitting le laten aankomen maar direct te capituleren. Daarmee Is de strijd om de hoofdprijs weer volkomen open. De derde gegadig de, de Joegoslaaf Ljubojevic won met zwart van de Deen Jacobsen in een duel. dat voor een schoonheidsprijs in aanmer king komt. In de B-groep behield- Schulze de lei ding. Ligterink behaalde remise tegen Hausner. De Pool Nagrocki vergrootte in ludointerland in Delftse sporthal DELFT In de nieuwe Delftse sport hal wordt op zaterdag 31 januari de ju- interland Nederland-Frankrijk gehouden. De ploegen bestaan uit 5 aspiranten, 5 junioren en 5 senioren. Tijdens de Euro pese kampioenschappen in Oostende 1969 versloeg Nederland met overmacht de Franse ploeg in de demifinales. De Fran se aspiranten en junioren schitterden evenwel in de Europese titelstrijd in Ber lijn waar zij zes gouden medailles ver overden tegen de Nederlandse jeugd slechts een. l—o, MlddendQrt Baljoa V4-H. SCHAATSKAEENDER DEN HAAG Op de schaatskalender van de KNSB komen de volgende evene menten voor; Vrijdag 9 januari: Kampen: gewestelijk kampioenschap kortebaan heren, 18 uur; Nieuwkoop: plassentocht; Noorden: plas- sentoeht; Zevenhuizen-Éleiswijk: molen tocht; Zijderveld; nationale langebaan- wvdstrijd heren. 11 uur; Amsterdam noord: nationale langebaanwedstrijd da mes senioren en junioren, 19 uur; Gene- muiden: gewestelijk kampioenschap lan- gebaan heren junioren a en b, 10 uur| Paterswolde: gewestelijk kampioenschap kortebaan jongens, 13.30 uur; Vollen- hove: kortebaanwedstrijden dames. Warmond: nationale koppelwedstrij- den op Poelmeer. Aanvang 2 uur. Zaterdag 10 januari en zondag 11 janu ari: Ter Aar: toertocht op drie Langer- aarse Plassen, afstanden 20, 40 en 60 km, start vanaf 10 uur parochiehuis Ter Aar.

Leidse Courant | 1970 | | pagina 7