Mechanisatie moet malaise in bollenvak terugdringen KOMITEE WONINGNOOD STELT ZICH POLITIEK LINKS OP BRONSPLASTIEKEN EN WANDTAPIJTEN Raad Leidschendam verklaart IN RAADHUIS VAN NOORDWUKERHOUT bezwaar tegen bewoners Vlietland Oostvlietweg ongegrond VEGLO herstelt zich tegen Amstelstad-2 MARKTEN DE LEIDSE COURANT DINSDAG 6 JANUARI 19T0 „In brons bestendigd" reizende expositie geselecteerd door rijk NOORDWUKERHOUT Onder auspiciën van de Culturele Stichting Bloembollenstreek wordt dezer dagen in het pittoreske Kropholler-raadhuis van Noordwijk erhout gastvrijheid verleend aan de z.g. reizende ten toonstelling ,,ln brons bestendigd" van een aantal door de rijksdienst Roerende Monumenten geselec teerde bronsplastieken van een aantal Nederlandse beeldhouwers. Deze tentoonstelling die vijf dagen duurt, is gisteravond door burgemeester H. J. M. Bosma in tegenwoordigheid van een aantal genodigden geopend. Behalve deze bronsplastieken zijn ook een aantal wandtapijten tentoongesteld met als thema ,,De Verloren Zoon". Deze serie werd in de jaren 1951-52 vervaardigd door een zevental kunstenaars in op dracht van het ministerie van O.K. en W, Modernste werken slechts gering vertegenwoordigd Ondanks het feit, dat de zeven weefsels door afzonderlijke kunstenaars werden yan jan Wolkers ontworpen, vormen ze toch - ondanks beeidje iiLeda en t de individer maakte het Naar onze smaak wel het fraaiste sculp tuur van deze collectie is wel het beeld je Vechtende zwanen" van Piet Kil- laers, een plastiek vol felle beweging en tomeloze aanvalsdrift. Een mooi voorbeeld van wat huiselijker kunst is Eva Mendliks beeldje „Twee vrouwtjes" Van André Schalier staat er een por- tretkop van Vincent van Gogh, goed gelijkend en prachtig gemodelleerd. duele opvatting een sterk homogeen geheel. De ontwerpers zijn J. Bouhuis Chr. de Moor, Theo Kurpershoek, Ch, Engel". Van de tentoongestelde piëta's van Frans Verhaak en Frans Timmer de laatste het Roelof.*. Kees Andrea en Cuno van der meeBt' bekoren. Tenslotte willen we dan Steene. Ze werden geweven door De Knipscheer te Laren en weverij Edmond de Cneudt. nog wijzen op het merkwaardige groep je „De doop van Christus in de Jor- daan" van Niels Steenbergen. Wat de bronzen betreft, het voert te Ook de andere, hier hiet genoemde pias ver in het bestek van dit globale ver- tieken. getuigen over het algemeen van slag om alle ge-exposeerde plastieken gedegen vakmanschap en kunstzinnige aan een aparte beschouwing te onder- uitvoering, werpen. We moeten ons derhalve be palen tot een greep. Wel mag gezegd De tentoonstelling werd met enkele worden, dat de collectie zichtelijk beeld geeft van het werk der over het algemeen figuratieve Nederlandse beeldhouwers, al zal men er bepaalde namen toch wel in missen. Het allermodernste is niet sterk ver tegenwoordigd, al zijn er dan wel en kele abstracte Er is onder m< door Weasel Couzijn. P. L. Damsté korte woorden ingeleid door de heer B. C. A. Kerckhoff uit Noordwijkerhout namens de Culturele Stichting Bloem bollenstreek. Hij bracht dank aan het gemeentebestuur voor de verleende gast vrijheid in het raadhuis. De burgeemester van Noordwijkerhout, schrootplastieken bij. de heer H. J. M. Bosman ook diens jen sterke portretkop echtgenote, alsmede pastoor Hammer- fi T stein gaven blijk van belangstelling LEIDSCHENDAM In de gisteravond gehouden raadsvergadering heeft de gemeente Leidschendam het bestemmingsplan Vlietland vastgesteld. Het heeft betrekking op de bescherming van de in het streekplan Haagse agglomeratie voor recreatieschap aangewezen gronden. Dit plan heeft gedurende een maand ter visie gelegen waarna enkele bezwaren zijn ingebracht door bewoners van de Oostvlietweg. B. en w. hebben deze bezwaren ongegrond verklaard. Door meerdere raadsleden werd hiertegen oppositie gevoerd maar na uiteenzetting door de voorzitter werd het voorstel zonder stemming Tekening uitbreiding raadhuis kost meer dan eeti ton bedragen terwijl de vernieuwing in Nieuwstraat wat nog weer 8.000,- zal bedragen. Totaal 131.300,-. en e lektra-uet Het ruimtegebrek in het raadhuis doet zich de laatste tijd steeds sterker gevoe len en daarom achten b. en w. liet nood zakelijk het gebouw zo uit te breiden, dat geen afbreuk wordt gedaan aan de architectonische waarde van liet des tijds door de Wassenaar se architect A. J. Krophollier gestichte gebouw. B. en w. hebben voor de uitbreiding kontakt opgenomen met prof. ir. A. van Kra- nendronk die bereid is een schetsteke- ning te maken voor de gewenste uit breiding. De kosten van deze schetste- kening zullen 96.8000,- bedragen. Prof. Kranendonk zal bij zijn plan overleg plegen met architect Kropholler, die voor zijn adviezen in totaal 10.000,- zal ontvangen. De raad ging met dit iVICUW PClSTlCt kostbare voorstel akkoord. o De toenemende gaslekkages gietijzeren hoofdbuizennet. De bijstandverlening en sociale dienst- zaak veroorzaakt door het uitdrogen gen. verlening in Leidschendam breiden zich van de striktouwver binding en maken 't zo sterk uit, dat het gewenst is voor noodzakelijk deze leidingen te vernieu- NtdllW VCKlctsllCi deze werkzaamheden een organisatie- wen. Tevens is het noodzakelijk de ras onderzoek in te stellen. Hierdoor komt leiding gelegen in de Veurse straatweg In verband met het overlijden van wet- het meest in aanmerking het centraal vanaf de koppels tot aan de grens met houder Greuter zal mr. P. J. I. M. de adviesbureau voor organisatie, docu- Voorschoten als gevolg van de recon- Waart als nieuw gemeenteraadslid wor- mentatie, registratuur en personeelsbe- structie van deze weg te vernieuwen, den benoemd. Een commissie uit de raad drijf van de Vereniging van Nederland- De kosten hiervan worden geraamd op heeft de geloofsbrieven onderzocht en se Gemeenten in Rijswijk. De daaraan 97.500,-. Ook de gasleidingen in de in orde bevonden In de eerstvolgende verbonden kosten worden geraamd op Plaspoelstraat moeten vernieuwd wor- vergadering wordt hij als raadslid ge in verband met de reconstructie van de Veurse straatweg moet het elektriciteits net ter plaatse gewijzigd worden. De kosten daarvoor bedragen o.a. voor hoogspanningskabel 24.675,-; voor laagspanningskabelnet 46.675,-; voor huisaansluitingen 5.250,totaal 77.000,De uitbreiding, van het ka belnet met 3600 meter en de plaatsing van 77 lichtmasten kost 151.940,- en de uitbreiding van het kabelnet voor de provinciale weg 16 met 600 meter en de plaatsing van nog 21 lichtmasten wordt het oude begroot op 29.060,-. De provincie Zuid- hoofd- Holland zal 75 pet. in de kosten bijdra- 18.000,- exclusief BTW. den, hie r zullen de kosten 25.800,- installeerd. vertegenwoordigd door een innig meis- zei onder jeskopje. V. P. S. Esser maakte beeldje van een honkbalspeler vol ge- rende stichting concentreerde beweging. „Staande dat de stichting vrouw" van John Grosman geeft de cultuurpeil van verwachtingsvolle innigheid van het halen, model prachtig dat het gemeentebe stuur sterk meeleeft met de organise- en sprak de hoop uit in staat zal zijn het de streek omhoog te Van Auke Hettema kopie van het bekende Leidse beeld Piet Paalt jens aanwezig. Zeer mooi Over dat peil was de burgemeester ech- verkleinde ter wel optimistisch, als hij b.v. het bezoek aan culturele concerten ter plaatse vergeleek met de bezoekersaan- titel „Pelgrimagi „Het Gezin", bronsplastiek „Het Gezin" van Cor Hund mag als bekend worden verondersteld. Steeds weer treft het door de sterke ritmiek en de verbondenheid van ouders en kind in de vormgeving. nog altijd slechts perkte groep van n die manifestaties de kij- tiet verheugend dat de stichting een weg is ingeslagen, die een breed perspectief geeft, nodig om de bollenstreek lang- zamerhand een kijk te geven op dat wat hier en daar op cultureel gebied te koop is. WILLEM PRINS Alarmerende cijfers in exportstatistieken Waarderingsprijs 1969 van bloemisterij voor oud-Lissenaar Kromdijk i LISSE De bij zeer velen bekende oud- Lissenaar G. Kromdijk, zoon van de i vroegere tuinbaas van Landgoed „Keu- kenhof", heeft zich door zijn publikaties I op hun tuinbouw gebied bijzonder onder- I scheiden. De heer Kromdijk, die thans in Maarn woont, heeft in Utrecht van de i vereniging ,,De Nederlandse Bloemiste- I rij", wegens het leveren van een bijzon- LISSE Het gaat de bloembollenkwekers de laatste jaren niet naar den vleze. In 1965 kwam de klad er in I dera prestatie die de afzet van bloemen en de „baisse'1 duurde voort tot de zomer van 1969. Toen trokken de prijzen wat aan, maar dat was geen j ^"rdg^tede ^aardering^rijs 1969 onV gevolg van het feit dat de exporteurs meer bollen tegen betere prijzen hadden verkocht. Integendeel! j vangen. Hij kreeg deze onderscheiding Toen enkele weken geleden de exportstatistieken aan de openbaarheid werden prijsgegeven, bleek dat er i omdat hij regelmatig in een zeer groot minder bollen waren verkocht tegen een prijs die zelfs nog iets lager lag dan in het jaar daarvoor. Een ver-1 fanjf1 me<Ma- deskundig voorlichting ontrustend verschijnsel in een tijd, dat de kosten-spiraal steeds verder omhoog schroeft. Om de kosten te drukken is het bloembollenvak reeds jaren geleden de weg der mechanisatie opgegaan. Aanvankelijk was die weg niet geplaveid. Om te beginnen was het vak sterk gebonden aan tradities en bovendien was geen enkele fabriek gespecialseerd op machines voor de bloembollenkwekerij. De grote fabrieken van landbouwwerktuigen voelden er niet voor veel geld te steken in onderzoek, omdat de markt te klein was. heeft gegeven over het gebruik verzorging van bloemen en planten en daarover veel gelezen boekwerken heeft geschreven. Niettemin is de mechanisatie van de grond gekomen. Steeds meer nemen machines het handwerk over. Opmer kelijk is dat de machines steeds groter worden. Kleine plant- en rooimaehines worden zeldzamer. Ook op de mechani- satietentoonstelling voor het bollenvak die gisteren in Lisse is geopend en die tot en met vrjjdag gehouden zal worden kan men deze ontwikkeling heel goed zien. Het motto van deze expositie Is: „Me chanisatie in de bloembollenteelt: een noodzaak". Men vindt er zo ongeveer alles wat met de mechanisatie van de bloembollencultuur te maken heeft. Van een simpel waterpompje tot een len brengt. Een volkomen nieuwe ma- enorme plantmaeliine en van een plastic chine, die in oktober werd gemtrodu- hyacintenpotje tot een elektronische tel- ceerd en waarvan er met name in N.- machine. Fn verder alles wat daartus- Holland en in de Noordoostpolder al sen maar aan varianten Is te bedenken, heel wat geplaatst zijn. Het enige werk dat nog met de hand moet worden ge- Veel noviteiten op tentoonstelling in hollenveiling te Lisse tuur maar een fractie van een graad zakt of stijgt. Als men de temperatuur heeft ingesteld een tevens een „ver klikker" heeft opgehangen, kan men gerust gaan slapen. De „verklikker" is n.l. verbonden met een tweede appa raat. dat bij heel wat ondernemers in de slaapkamer hangt. Zakt of stijgt de temperatuur dan brengt dat apparaatHie"®c] 31 een fluittoon voort en weet men onmld- 1 verteilen- dellijk dat er iets niet goed is. De tentoonstelling is iedere dag geopend van 's morgens negen tot 's avonds ne gen uur. Vrijdagavond sluit men echter NOORDWIJK De afdeling Noordwijk en omstreken van de Kon. Ned. Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde organi seert donderdagavond. 8 januari om 8 uur in het Hof van Holland een voor lichtingsavond over het inrichten en verzorgen van de tuin, in het bijzonder afgestemd op tuinen, die bij de kust liggen en daardoor nog wel eens moei lijk van een houdbare beplanting zyn te voorzien. De heer J. L. Mol te 's-Gra- venhage, verbonden aan de plantsoenen dienst aldaar, zal over deze materie Werkloosheid Bollenstreek nam verder af LISSE De werkloosheid in de Bollen streek geeft op 't ogenblik een gunsti ger beeld te zien dan eind 1968. Volgens de telling van eind december stonden by het Gewestelijk Arbeidsbureau te Lis se 464 werkzoekenden ingeschreven te gen 516 eind december 1968. De vraag om arbeidskrachten bevindt zich in stijgende lijn. Eind december werd bij het GAB een vraag genoteerd van 232 arbeidskrachten in de manne lijke sector, terwijl bij de laatste telling niet minder dan 610 aanvragen om ar- beidskraehten geregistreerd stonden. 72 Dammers bij eendaags toernooi BOSKOOP Het jaarlijkse ééndaagse damtoernooi dat bij de aanvang van het nieuwe jaar door de damclub Boskoop in hotel Neuf wordt georganiseerd is ook dit jaar weer een succes geworden. Niet minder dan 72 damliefhebbers, waaronder 21,beneden de leeftijd van 16 jaar waarvoor dan ook een jeugd groep werd geformeerd hebben op sportieve wijze de strijd aangebonden. Bij de prijsuitreiking werden de z.g. huisdammers door de voorzitter gewe zen op het spelen in club- en competitie velband waardoor het spelniveau be langrijk kan worden opgevoerd. Hij hoopte dat de deelnemers, die nog geen lid van de vereniging waren, zich als nog zouden melden. De uitslag van de gongwedstrijd was: H. van Klaveren; P. Trimp; H. Koet sier; G. Boer; P. Kerkvliet; J. Franken. Jeugd: T. Stolwijk en R. Fase. De nummers één in elke groep waren: D. van Wijk; H. van Klaveren; E. J. Hoogerbrug; C. A. Metselaar Jr; J. van Soest; H. van Wijk; W. van Rijswijk; T. de Bruin; G. J. de Ruiter; W. v. d. Heiden; H. Glazenborg; L. Dorsman. Bij de jeugd waren dit: A. Molenaar; A. Stolwijk; H. Stolwijk; T. Stolwijk; J. Korver; G. Lourier: LEIDEN Na het verlies tegen Velsen kwam het eerste team van Veglo in het afgelopen weekeinde goed terug en ver sloeg in een thuiswedstrijd Amstelstad 2 met 5-3. E. Guérin nam in het eerste heren-enkelspel revanche op Petiet van .Amstelstad 2 met overtuigende cyfers: 15-5 en 15-4, M. van Balgooy was deze keer niet in goede vorm en 'kreeg klop van W. Knaap met 7-15 in de eerste en na een verlenging in de tweede set zegevierde Amstelstad met 16-17. Na deze 1-1 stand wisten beide dames van Veglo de stand te verhogen tot 3-1. In het eerste dames-enkel Versloeg mevr. H. van Balgooy mej. Bonte vrij gemak kelijk met 11-2 en 11-5. Teamgenote mevr. T. van Houten volgde in deze suc cessen door mej. Ydema met 11-7 en 11-5 de winst uit handen te spelen. Ver volgens werd het tweede gemengd-dub- bel gespeeld door het echtpaar Van Bal- goóy, "dat eigenlijk onverwachts in drie sets verloor van het koppel Bonte en Verlech met 7-15, 15-5 en 16-18. Het eerste gemengd-dubbel speelde het duo E. Guérin-Tv. Houten al spoedig tot winst voor Veglo en ondanks goede tegenstand van de tegenpartij werd de uitslag 15-8 en 15-4. Vreemd was ook de uitslag van het heren-dubbel, waarbij E. Guérin en Van Balgooy uitkwamen tegen Petiet en Verlech en zo gemak kelijk als de Veglo-spelers in de vorige wedstrijd dit heren-dubbel wonnen, zo moeilijk ging het in de return en zij verloren dan ook met 14-18 en 11-15. Alles hing nu af van de laatste partij, 't dames-dubbel wat de Veglo-dames H. van Balgooy en T. v. Houten bijzonder goed beseften, zy wonnen met 18-15 en 15-8, zodat de spelers van Amstelstad met 'n 3-5 nederlaag huiswaarts keerden. Smash-Drop Shot In de derde klasse landelijk speelde het eerste team van Smash dit keer zonder de heer J. Laman tegen het Haagse Drop-Shot 5 en won met 3-5. Spadon kwam uit in het eerste heren-enkel te gen De Gruyter en wist met deze laatst genoemde wel raad wat wel blijkt uit het puntenresultaat (1-15, 13-15). W. de Rooy gaf in deze wedstrijd als invaller goed partij en de eerste set won hij i verlenging met 15-18. In de tweede set veegde hij zijn tegenstander De Bruin van de baan met zelfs 0-15. Drop-Shot 5, dat zelfs flink gehandicapt was door het missen van twee van zijn spelers, was in de dames-enkels wel de meer dere en zowel mej. L. Smith als S. Slijk huis moesten hun partijen overlaten aan de tegenpartij met resp. 11-7, 11-2 en tweemaal 11-8. In het eerste gemengd- dubbel was de eer voor Smash. Na een enerverende partij van drie sets werd het duo Velthoven-De Gruyter bedwon gen met 15-13, 12-15 en 6-15. Ook het tweede gemengd-dubbel ging vry ge makkelijk over naar Smash (4-15, 8-15). Spadon en De Rooy gaven ook in het heren-dubbel blijk van hun kunnen i zij gaven hun Jpgep^ljgncjerg klop, met zeer ruime cijfers (0-15. 1-15). De da mes van Smash verloren in het dame»- dubbel op de valreep met 3 5-12 en 17-14. Meerburg-N IVO Het Zoeterwoudse Meerburg kreeg in de derde klasse (landelijk) het Haagse NIVO 1 op bezoek en liet laatstgenoem de naar huis terugkeren met een 6-2 nederlaag. A. de Vrind opende de score door Bisshop een nederlaag te bezorgen van 15-10 en 15-4. In het tweede heren enkel moest P. v. d. Loo zijn partij ge wonnen geven door het opnieuw ver zwikken van zijn enkel. Het lukte ver der mej. M. de Vrind niet om haar ster ke en geroutineerde tegenstandster me vrouw Verdier uit te schakelen en dit werd 1-2 voor NTVO (3-11, 4-11). Mej. H. Omtzicht maakte dit weer goed door mej. Leunissen tot een nederlaag te dwingen. Vervolgens won het duo Omt- zicht-De Vrind in twee sets van 't sterke koppel Verdier-Cornengel. Zelfs P. 1 Loo, die alleen nog maar de dubbels kon spelen, streed met mej. M. de Vrind wonnen dik van hun tegenstanders. Tot slot werden het heren- en dames-dubbel na drie sets moeilijk tot winst gebracht. Reserves Veglo 2 kwam gehandicapt voor de dag in een uitwedstrijd tegen Flight 2; het moest namelijk mevr. S. Frederiksz J. Guérin missen. Desondanks wonn< de Leidenai'en met 6-2. Scbcuih ergrot ing Bij de opening van deze show wees de voorzitter de heer N. Anesz op de ra zendsnelle ontwikkelingen. Wat enkele jaren geleden voor volslagen onmoge lijk werd gehouden, is nu realiteit. Hij noemde een goed samenspel tussen kweker en fabrikant een eerste vereiste om tot goede machines te komen. Er komen steeds meer grote bedrijven, maar de oppervlakte bloembollen neemt maar heel weinig toe. Dat wil zeggen: er vallen kleine bedrijven af. Het ligt dus iii de Iqn der verwachtingen dat dit proces versneld zal doorgaan. Er zullen dan echter heel wat kleinere bedrijven verdwijnen. Momenteel zyn er nog ruim 11.000 bloembollenbedrijven, of althans bedrijven waar bloembollen worden ge teeld. Ruim 7300 kwekerijen zijn kleiner dan twee hectaren. daan is het pellen. Er zijn hier al machi nes voor op de markt. Het is nog niet j LISSE zo ver, dat deze de bollen volkomen schoon afleveren, maai' stellig komt het binnen afzienbare tijd wel zo ver. Er worden verschillende typen pelma- chines gedemonstreerd. Restauratie van postkantoor Lisse De directeur van het postkan toor aan de Prins Hendrikstraat, deelt mee, dat de hoofdingang van het ge bouw wegens herstellingswerkzaamhe- den afgesloten zal zijn van 9 t/m 19 januari. Gedurende deze periode zal men geen gebruik kunnen maken van de post/.egelautomaat In de zelfbedienlngs- ruimte en evenmin van de daarin aan wezige telefooncel. Postbushouders kunnen na sluitingstijd van het kantoor geen poststukken af halen. Het postkantoor zal tijdens de waterhuishouding volledig in de hand notmale openstellingstijden via een nood- kan houden. Een systeem dat alleen ingang bereikbaar zijn. Telefoongesprek- kan worden toegepast op zandgronden. ken kunnen dan aan hel loket aange- Bron bemaling LEIDEN. Dezer dagen is liet eerste basis van de huidige maatschappy2. dei is immers onmogelijk te studeren wan- seerd, omdat de arbeiders te laag ge- nieuwsbulletin uitgekomen van het Ko- oplossing van de woningnood zoals die neer het leefklimaat dat tegenhoudt, schoold zijn. De cirkel is rond. Leiden mitee Woningnood, in hot geschrift, dat plaats heeft in de huidige maatschappij Wanneer je met een groot aantal men- zal gaan verarmen. Het gemiddelde ln- volgens de samenstellers in de eerste en 3. Leiden, bekeken vanuit de vorige sen in een slecht huis woont, kom je komen behoort nu al tot het laagste in plaats geschreven is voor degenen, die punten. j nooit tot studeren. De woningnood wordt Nederalnd. Dit zal nog lager worden, in de krotten of zeer slechte huizen wo- niet opgeheven omdat aan goedkope De scholing is nu al het slechtste. Die nen, wordt diepgaand ingegaan op 1. Jn nel gesennrt stelt het Koimtee Wo- woningen niet wordt verdiend en omdal zal nog slechter worden. De woningnood de ontwikkeling van de economische ningnood zichduidelijk.politiek op. „1de- de monopolies en dus ook de staat niet is nu al het grootste. Die zal nog groter fnzpmwïrhSïïiiïiJ i h geïnteresseerd zijn. De grote onderne- 'worden. Binnen het kapitalisme wordt gemeenschapsbanden ls stelt het co- mjngen zijn niet in Leiden geïnteres- i Leiden gedwongen tot zelfmoord". Kop pi H'nsiit'llt'rs' ook LChillI Koppensnellers dahlia's «orden „ont hoofd" en daarnaast kan men ook heel wat machines zien die het tijdrovende tulpen koppen hebben overgomen. Er is al een kop machine die ook narcissen bloemen verwijdert, maar dan moet er een extra kool aan de machine worden gebouwd. Ook andere produkten Hier neemt de bloembollenteelt wel licht wel een flinke plaats in, maar daarnaast worden op die ondernemingen ook andere tuinbouwprodukten geteeld. Nog een noviteit: een ontbolmachine, Zuivere bloembollenbedrijven zijn er die de bol van de stengel verwijdert. Een ruim 4300, die samen een areaal betelen machine die vooral de belangstelling dat 10.200 ha beslaat. De exporteurs van de bollenbroeiers zal hebben, zorgden het afgelopen jaar voor een omzet van rond 360.000.000,-. VcvkUkkcfS Naast vele typen rooi- en plantmachinea ziet men in Lisse ook de machine, Nieuw zijn ook de elektronische „ver waarmee men het winterdek op de bol- klikkers" die reageren ale de tempera- INSPRAAK BIJ DE SPARTAAN LISSE Ter verbreding van liet kon- takt tussen hoofdbestuur en leden van de „Spartaan" ls een „Ledenraad" ge vormd waarin de verschillende groepen, de juryclub en het trainerskorps ver tegenwoordigd zy». Van deze nieuw gevormde ledenraad werd voorzitter de heer A. Grimbergen en secretaris de heer W. v. d. Krogt. Het hoofdbestuur zal het beleid aan deze ledenraad voorleggen om het gevoelen der leden over het beleid te vernemen. De algemene ledenvergadering behoudt als hoogste orgaan do zagglngs- en be slissingsmacht. mité onder meer. De communist W. Wnnn ,'o I h,t Schlp wonU Seclt!ercl Politiek VV OOnWagenVOlK e en Cultuur, een maandblad van de CPN, I C J waarin hij schrijft over „woningbouw en huurbeleid in dienst van winstbejag". HU UT W OU brugge Het blad ageert met name fel tegen de houding van de PvdA en de georganl-1 ROTTERDAM 6 ia WOUBRUGGK Ue gemeente. Wok- «erde arbeid»,«beweging die volgenstota8, w'eekaanvoer 4770; dacht- brugge onderrand gi„eren een kleine J* "«'«'8 socialist,«,h zijn runderen 19Ü, gebruiksvee 411, vette ■Mie woodie ztrh in de Met statistische gegevens loont het blad kalveren 40 gralnalveren 121, nuchtere nieuwbouw Innlaneerden. In totaal be- dal voel onrendabele kalveren 1922. biggen 11, paarden 1. ronden er .int, W avond* acht. Mid- bedrijfstakken ,M In Leiden gevestigd sthapen en lammeren 303. bokken eb dags trokken een aantal van hen naar '/Aln en ®telt dan ook dat Leiden eigenlijk jfgijten 20. Prijzen: slachtrunderen 525- het gemeentehuiswaar zij op financiële noS verkeert in een industriële situatie! 545. 430-485; 380-405; 355-370: vette ondersteuning aandrongen. van rond de eeuwwisseling. Het blad ka|Veren 420-460 400-420 380-400: stie- Ook de rijkspolitie was ter plaatse. Eén schrijft onder meer: ren 460-530; worstkoeien 340-360; kalf- en n"d(>r ko" voorlopig met b. en iv. „Lelden bevindt zich .11 de vicieuze en meikkoeien 1100-1600; vare koelen binnenskamers worden geregeld. cirkel van het kapitalisme. Grote wo- 650.875; graskalveren 425-525; nuchtere Zolang de verordening betreffende het ["tgnood, achtergebleven industrie, I koeieri 150-200; worstkoeien 160-260; regionale woonwagencentrum in Alphen [aaf geschoolde arbeiders. Met kapita- schapen 95-130: lammeren 135-155; den Rijn nog niet definitief in wer- "stische metnoden kan Lelden zich er slachtrunderen groot willig als gisteren; gemeen- J!°°i_t_uitJLdfen; ELT'jn nu wat -Amen- kaIf_ melkkoeien als vorige week rede lijk onveranderd; vare koelen gewoon matig hoger; vaarzen, pinken iets gro- veren klein lui ruim prijshoudend; ruimer flauw onveranderd; vette kal- lislische methoden kan Leiden zich king is getreden kan men van gemeen- j noo't redden. Er zijn nu wat Ameri- tewege weinig tegen de aanwezigheid j kaanse bedrijven. Het aantal Leidse ar- van deze woonwagens beginnen. helders dat daar werkt ls zeer gering. Merkwaardigerwijs moest de kerstboom- 1 Er za' nooit een goed draaiende indus- verbranding, gepland op zeven uur, by- trie komen, wanneer de arbeiders zo na een half uur worden uitgesteld, om- 'aag geschoold zijn. De arbeiders zullen ter kalm""prijshöudend; graskalveren auto van één der tijdelijke be- z'ch nooit behoorlijk kunnen scholen nuchtere kalveren minder levendig nau- in brand vloog, waardoor de wanneer de woningnood voor de laag- weiyks prijshoudend; schapen, lammeren geschoolden niet wordt opgeheven. Het 1 groot redelik hoger. vrijwillige brandweer moeat optreden. KIJNSBURG, 5 jan. Bloemen Tulpen i Lustige Witwe 250-300; Apeldoorn 200- 340; Preludium 180-200; Ralph 180-200 Levant 180-200; Tommy 200-220; Super- Aanvoer ba 200-220; Krelage 175-200 Apricot Beauty 300-350; Brasilia 225-250; De- meter 225-250; Prominence 275-300; White Seal 225-250 per bos; Hyacinten Limosenu 20-30; Pink Pearl 20-25; Osta- ra 30-35 per stuk; Diversen gerbera 24- 67; anthurium 125-275 anemonen 40-100; bos hyacinten 80-100; narcissen 75-150 per bos: Anjers: witte sim 35-42; rode sim 33-43; roze sim 30-35; crowby sim 28-33; dusty sim 30-36; arthur sim 28- 34 gy sim 30-35; keever sim 30-36; La Reve 28-35; Esperance 28-35 per stuk. Freesia: golden yellow 85-125; white swan 175-200 aurora 130-150 per bos. Rozen: Baccara 80-100; Carol 18-25; Gamette 18-25 Zorina 20-30 per stuk. KATWIJK AAN DEN RIJN, 5 januari, Groenten Waspeen per kist: AI 8.70- 10.90: An 2.80-8.90; BI 11.50-14.20| B II 2.90-4.30; Cl 6.60; CH 6.40; breek- peen per kist 1.20-4.80; boerenkool 32- 47; rode kool 30-44; spruiten 64-110( Aanvoer 108.000 kg waspeen.

Leidse Courant | 1970 | | pagina 4