Gasexplosie zette perceel aan Levendaal in vlammen „Het lijkt wel of ze het op mij gemunt hebben' De Spartaan wint dubprijs tijdens Belgische veldloop INCASSEERDER BURGERLIJKE STAND GLAD VAN DE WIJS Districtscommissaris Duindam nam afscheid van kath. verkennerij SYLVIE HAMEL: Leiderdorps 13.000ste BIOSCOPEN MARKTEN krantenbezorgers MAANDAG 29 DECEMBER 1969 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 Schade ongeveer twintig mille LEIDEN. Doordat de heer Hachmer in zijn benedenwoning; Levendaal 65 zon dagmiddag tegen half vier na het open- draalen van de gaskraan van een ver plaatsbaar butagaskacheltje te lang wachtte niet het aansteken van een lu cifer ontstond een explosie. Voordat de heer Hachman kans zag de kraan van de gasfles dicht te draaien, was deze al zo verhit, dat de sluiting ervan smolt. Ongelukkigerwijze was de vlam gericht op de gemeentelijke gas meter, die eveneens doorsmolt zodat het vuur op royale wijze werd gevoed. De heer Hachman, op dat moment al leen thuis, bleef ongedeerd, evenals de bewoners van de bovenwoning het huis heeft één opgang. Drie minuten nadat de brandweer was gealarmeerd, kwamen een autospuit, 'n ladderwagen en een commandowagen al het Levendaal oprijden. Ook de EHD was uitgerukt, maar de bemanning hiervan kon volstaan met het kalmeren van enige overstuur geraakte Leven- daalbewoners. Twaalf minuten na aankomst was de brandweer het vuur meester, wat wil zeggen dat verdere uitbreiding niet mo gelijk was. Pas om half zes kon de brandweer echter pas inrukken. De bo venwoning liep vrijwel geen schade op, wat uiteraard niet kan worden gezegd van de benedenverdieping. De schade aan inventaris en woning wordt op l 20.000.- geraamd. Piet Beelen vierde BOECHOUT Haico Scharn is zon dag tijdens een veldloop in de Belgische plaats Boechout als derde geëindigd. De PSV'er maakte over de 6200 meter een tijd van 26 minuten en 25 seconden. Hij had 1.09 seconden achterstand op de winnaar, de Belg Thijs. De. Spartaan uit Lisse legde beslag op de clubprijs. Piet Beelen (vierde), Wlm van Gerven (zevende) en Arie Meeuwissen (twin tigste) hadden met 31 punten een voor sprong van zeven punten op de Bel gische vereniging Wilrijk. Wij zoeken per 1 januari 1970 een voor de stad. Ook gepensioneerden komen hiervoor in aanmerking. Leuke bijverdienste. Sollicitaties te richten aan S)eCclclóe(2oii^attt PAPEf\|GRACHT 32 LEIDEN TELEFOON 20935 P. de 1 LEIDEN Geboren: Marlies dr. van j F. C. Schiereck en W. T. de Vries; Adri- ana S. dr. van P. Geldhoff en M. C. Mol; Jacob F. zn. van J. F. A. Vellekoop en G. C. Huisman; Heieen H. M. dr. van J. Smit en M. H. van Beelen; Petronella M. A. dr. van F. K. Grootenboer emM. A. N. Korenhof; Monique J. E. dr. van A. G. J. Kralt en M. J. E. Noordervliet; Diana M. dr. van T. G. Klaverwijden en D. M. Mens; Paulus J. zn. van P. J. Wetselaar en J. H. Waanders; Marcel "j D. zn. van D. G. van der Heiden en L. 1 H. Sloos; Richard J. H. zn. van B. Las- schuyt en L. J. de Boer; Lucia M. dr. I van M. Rapartone en I. M. de Bree; 1 r>irk zn. van D. de Vries en M. van •elft; Jeroen zn. van J. C. Nieboer en M. Teske. indertrouwd: H. M. Bolle en H. A. C. Buiren; W. A. M. Devilee en L. van [ecke; R. J. Fernandes en M. M. Kerk- 'liet; J. J. M. 't Hoen en G. Koppen; C. Kamphues en M. IJzerman; A. J: Klerk en M. E. de Laaf; C. W. Klerks Ten E. M. Bakels; B. Mendel en J. M. 'Q6H Kolderman; W. J. Oostrom en A. van der Weijden; J. S. M. Schermer Voest en I. S. Boer; A. Slothouwer en R. van Halm; G. Stikkelorum en S. W. Klaas- Ben; J. Vreeburg en C. L. M. Baak. Gehuwd: J. Boersma en J. S. van der Burgh; W. Rhijnsburger en S. Bave- laar; H. G. van Duijn en A. M. J. Mas- y eaar; R. Boom en R. P. J. Wijsman. Overleden: H. J. Njio (1 maand); J. P. J. Ramb (70); T. A. .van Hensbergen (55); A. A. Vinkestijn (85); G. Annok- 'n kée (56); D. P. Lindhout (55); C. Jun- gerius (51); K. Laterveer (66); M. S. van Vlaanderen (76); J. van Egmond ip (72); M. Reedeker (6 maanden). LEIDEN. Geboren: Dirkje Cornelia, •.P. Dijkdrent en W. D. Vooijs; Tjinta Órissa Shenandoah, d.v. J. P. M. Deen en I. van den Boogert; Pieter, z.v. P. i der Plas en J. van Rijn; Timothy, .v. A. P. van Kuik en S. Blok; Samuel pranciscus El win, z.v. F. J. M. Chau- S. J. Kooien; Norbert Pieter, z.v. P. J. C. van der Straaten en R. S. M. A'Campo; Rik Silvester, z.v. L. p. Sturmer en C. J. van der Pol; Casper, C. O. Boot en N. Martijn; Leonar- jie lus Wilhelmus Maria, z.v. L. J. M. Lan- l U. Prins; Frederik Gerardus Si- z.v. J. H. Kaptein en W. C. Bel. lehuwd: D Kraaij en J. M. Moeliker; l Westbroek en J. Onderwater; H. W. Smits en N. J. Weeda; H. G. F. ia, Verhoog en M. C. Voortman; J. Vos en U D. Visser. jg )verleden; M. Bruning (96); J. J. Fran- (72); A. de Groot (72); R. van fJijken (84); C. J. J. van der Meij (78); Aa W. P. Blok (7); F. P. Mieremet (59); i den Bos (88); J. Zwanenburg 74); A. J. M. Pieter (52); F. J. V. Alt (61)G. W. E. Hamann (79); B. Stlk- voort (63); A. van Konijnenburg (80); A. Bakker (50); A. P. Bruines (68); de Vos (72); J. Ouwerkerk (89); A. tiebeek (80); J. T. Lamboo (58). jEIDERDORP. Geboren: Jeroen E., J. M. Treffers en J. F. E. Struijf; 15 labrlelle C. A. H. C. M., d.v. F. H. J. Mooren en J. M. T. H. van Zon; Herke eW., z.v. C. M. Fortuin en J. Kranenburg; Gpadewych S. M. P., d.v. A. W. H Jan- aj* ^Ben en A. A. M. E. de Hoog. nt Ondertrouwd: M. van Duiln ©n J. C. Itrijder, Getrouwd: D. A. de Leeuw en J. G. M. van der Kroft; W. F. Langezaal en W. de Jong; W. W. F. L. H. Wiegant en H. M. van den Brink; D. J. Rommen en L. C. M. Bonneur; T. A. Knoester en A. M. van Ingen; E. J. van de Vlek- kert en M. van Laar; S. Gorter en G. M. la Rotf; H. C. Edinga en G. E. Heij- Overleden: Albertus van Klaveren (77). VOORSCHOTEN Geboren: Cornelis P. D. z.v. H. P. Zwaan en C. A. M. Ver- boon; Marcellus G. z.v. P. H. C. Ver- steegen en H. J. M. de Groot; Manon Chantal d.v. J. C. v. d. Zand en F. J. Buis; Michel G. W. z.v. E. H. Meijster en M. J. G. v. Baren; Joke J. d.v. C. Bijeman en J. v. Akker; Franciscus G. B. A. z.v. G. C. M. Niekerk en Th. Vree burg; Eveline D. S. d.v. J. Suurmond en J. Schipper; Mary M. d.v. L. J. Heijdra en M. J. Verduin; Johannes A. z.v. J. W. A. Romeijn en J. G. M. Meijer; Ti- motheus A. F. z.v. A. G. M. v. d. Ven en M. C. E. Buijs; Egbert C. z.v. E. C. Klein Nagelvoort en J. J. v. Zwet. Ondertrouwd: F. M. Lange, te Katwijk, en D. M. J. ter Borg; M. Hopman, te Nunspeet, en M. v. d. Neut; A. C. de Maas, te Fuhlen (W.-Dld.), en C. L. M. de Lange; G. P. M. Gerse, te Wasse naar, en G. J. M. Kriek; H. Th. ter Laak en I. M. Zondervan; M. H. M. v. Ruijven, te 's-Gravenhage, en D. F. v. Bruggen; H. E. de Jong en P. M. v. Rijn, te Kat wijk; F. X. Goddijn, te Leiden, en G. J. C. v. Velzen; J. P. J. Droog, te Leid- schendam, en C. W. M. v. Paassen; J. W. v. Zomeren, te Leiden, en P. de Rid der; M. J. C. v. Beek, te Leidschendam, en M. F. Duivenvoorden; A. v. Aalst, te Nederhemert, en H. A. Smit; Th. J. A. Kouwenhoven en M. E. B. Vermeer; R. Th. M. Goddijn en A. W. C. Hollen, te Leien; A. J. v. Canbergh, te Leiden, en A. Kemp; J. N. Parlevliet en M. A. v. Dam, te Voorhout; S. P. M. Hiep, te Oegstgeest, en A. C. B. Klaassen; N. H. v. Seggelen, te Arnhem, en A. M. Va- lentijn. Gehuwd: H. Ph. Kelder, te 's-Graven hage, en A. F. .1. Verhoog; P. H. H. Starrenburg, te Zoeterwoude, en. M. H. C. v. Leeuwen; H. Postma en A. C. M. Cornips, te Leiden; J. F. M. de Rooij, te Zoeterwoude, en R. P. U. M. Onder water; A. A. Gorgel en M. A. de Heus; C. A. G. Kriek en M. H. Th. v. d. Ham; A. J. v. Galen en J. Amersfoort, te Lei den; F. P. G. Bloem en A. L. M. Laue; G. P. M. Gerse, te Wassenaar, en G. J. M. Kriek; C. J. Barnhoorn, te Valken burg (Z.-H.). en H. S. v. Delden. Overleden: C. H. Dijkman (72); S. v. d. Heden (64); F. Meivogel, w.v. E. ïmhof (74); J. C. Ceelen (861; M. C. Rotte veel Mansfeld, w.v. E. H. Visser (80); S. Muller (63); A. Touwsma, w.v. C. Focke (82); Anna E. v. Os (69): A. Dam, e.v. W. Lomeyer (66); Maria P. den Outer (66). OEGSTGEEST Geboren: Willem P., z.v. G. W. N. Gelderblom en D. de Lange; Magdalena A., d.v. A. Nek en M. A. de Niet; Mariëtte E., d.v. H. Zui- dema en H. L Reinink; Louise A., d.v. T. A. Donkerbroek en A. Mandersloot; Christina J. E., d.v. H. Seymonsbergen en N. J. Vos; Frodo, z.v. R. Bootsman en I. M. van der Laan; Johannes F., z.v. G. Dijkhuis en H. I. E. Potgieserj Watraut, z.v. L. C. Zwanenburg en S. Tijsen. Ondertrouwd: J. J. M. Bonnet en E. L. C. van Sprang. Getrouwd: P. M. A. Baaijens "en E. L. NijholtW. P. C. van Bohemen en W. van Os; E. A. Daal en N. T. Francis- ca.; P. E. C. M. Dahmen en A. C. M. Odekerken; J. P. Juffermans en M. A. Zandbergen; W. Laurs en J. C. A. M. de Rooy; A. M. S. van der Mark en N. van Leeuwen; A. W. P. M. Menken en N. I. M. de Boer; W. M. L. C. M. Schellekens en M. J. L. Mol; R. M. A. van Velzen en A. K. van Schie; F. Bouwman en J. M. E. van den Broek; J. G. Kromhout en H. J. Kastelein; H. C. J. Nauta en M. Kuijt; J. Wisse en W. de Visser; J. F. van Hartingsveldt en E. J. C. Delfos; W. den Dunnen en E. J. de la Rie; W. M. Heijman en A. van Tilborg; J. Milikan en C. A. M. Steenvoonden. Overleden: E. J. W. L. Werner, w.v. A. J. Bakker; C. J. Hoogendoorn. Fijne bijeenkomst Katb. Vrouwengilde LEIDEN Bijna zeventig dames kwa men in restaurant Van der Heijden bij een om de jaarlijkse Gilde-kerstavond by te wonen. Geen koude had hen kunnen tegenhouder en die moeite werd beloond. Er werd aangevangen met een eucha ristieviering, die voor de een 'n zeer moderne misviering, voor de ander juist een teruggrijpen naar de allereerste christelijke misvieringen betekende. Rec tor Kraakman had een bijzonder mooie mistekst uitgezocht, waarvan verschil lende delen door de gildeleden mevrouw Helversteijn en Witte werden voorge lezen. Mevr. M. vr Neer-Braams las na het H. Evangelie een speciaal voor het Gilde geschreven gebed voor. Ook rector Kraakman had nog een korte lezing waarin veel rake dingen gezegd werden. Hij bracht nog eens speciaal de naam Emmanuel oftewel „God met ons" in deze dagen onder onze aandacht. Na een indrukwekkende communieviering onder twee gedaanten en gezamenlijke zang werd de korte misviering besloten. In de pauze had een verloting plaats van een pop, door mevrouw Claproth vervaardigd en geschonken, en enkele door het bestuur beschikbaar gestelde prijzen. Mevr. Vermey bleek de geluk kige winnares, terwijl de dames v. d. Graaf, v. Santen en Tolenaar de overige prijzen trokken. In het tweede gedeelte vna de avond kwamen vele leden asm bod, ook kinderen van leden. De dames Westermann en Geyer brachten enkele bijzonder mooie liederen, Jan v. Iersel en Carl Westermann een compositie voor fluit en piano, Margriet Pompe deed haar 14 jaren eer aan door enkele kerst gedichten voor te dragen. De gast vna de avond, mevr. M. v. Neer-Braams, een oud-gildelid, wist een zeer speciale sfeer te scheppen door het brengen van eigen proza en poëzie, waarin weemoed, vro lijkheid en realistisch inzicht elkaar af wisselden. De avond werd besloten met een piano-solo van Carl Westermann t.w. een sonate van J. S. Bach en een nocturne van Fauré. De presidente, me vrouw H. Lindenhoff-Hop gaf in haar uitgebreid dankwoord de mening van alle aanwezigen zeer goed weer. Het was een heel bijzondere avond. Belangstelling voor kinderkerst viering in de Willibrodkerk ivordt groter OEGSTGEEST Verleden jaar Is de Katholieke Jeugd- en Jongerencommis- sie te Oegstgeest gestart met een spe ciale kerstviering voor kinderen tot 12 jaar. Was het toen een nog wat aarze lend begin, gistermiddag was de be langstelling voor dit gebeuren in de Willibrordkerk aanmerkelijk groter. Tot vrengde van de KJJC. Naast het pas opgerichte meisjeskoor o.l.v. mej. C. Willemse en het jongens koor o.l.v. mej. Tilly Huibers, zagen wij voor de eerste maal het blokfluitorkestje van de R.K. Jenaplanschool. Ook dit bestaat nog niet zo lang, zodat" dè pres taties des te opmerkelijker waren. Een drietal jongelui hadden de stoute schoenen aangetrokken en beklommen met veel moed de preekstoel om er op hun wijze een visie op het Kerstfeest '69 ten beste te geven. De jeugdige jury koos Liduina Kallenberg als de beste predikante uit. Maar wij hadden toch ook veel bewondering voor Henk Schra- der die het uit 't hoofd deed, vrijmoedig, zonder tekst voor zich. De derde deel nemer was Bernard v. Kesteren. De winnares ontving uit handen van Aalm. Lansbergen een platenbon. Nadat alle dorstige keeltjes gelaafd wa ren met chocomel werd door jongens en meisjes, leden van de jeugdgroepen van de KJJC, het Kerstgebeuren opge voerd. De verteller bij de „tableaux vl- vants" was Paul Ebskamp, O.l.v. Wil van der Putten was het van een aller aardigste vormgeving. Wij vernamen dat dirigent Ad Hoogen- boom afscheid heeft genomen van de Willibrordparochie. Wie zou deze taak Uit nieuwe zaak aan Geversstraat 7000 gulden ringen gestolen OEGSTGEEST „Het lyltt wel of z.e het speciaal op mij gemunt hebben", zei juwelier Plessen ons vanmorgen. In de negen jaar, dat ik nu hier in Leiden en Oegstgeest gevestigd ben, hebben ze me wel voor zes a zeven keer te pakken gehad. Ik raak langzamerhand de tel kwyt". De jongste slag die juwelier Ples sen trof vond In de nacht van eerste op tweede kerstdag plaats. Uit z(jn nieuwe zaak aan de Geversstraat werden 72 ringen met een gezamenlijke waarde van ongeveer zevenduizend gulden wegge grist. De dader, die zich via een dakraam toegang tot het pand had verschaft, maakte zich pas haastig uit de voeten, toen de alarminstallatie in werking trad. Zijn schoenen verloor hy daarbij. De Oegstgeestse rijkspolitie was welis waar spoedig ter plaatse, maar aange zien de familie Plessen elders in den lande verbleef en de beheerder van het pand in de Leidse binnenstad woont, duurde het enige tijd voordat de schade kon worden opgemaakt. Tot vanmorgen was er nog geen licht in deze criminele ,De aanpak van de Oegstgeestse rijks politie is wel even anders dan van de Leidse politie", vertrouwde de heer Ples sen ons vanmorgen toe. ,,De Leidse po litie hield me bij de inbraken in mijn zaak aan de Bevrijdingsplein steeds nauwgezet op de hoogte, maai' toen ik vanmorgen contact opnam met de Oegst geestse politie óm te vragen hoe het er mee stond, werd me verteld, dat de agent die zich er mee bezighoudt tot 5 januari vrij heeft. Mocht zich voordien nog wat voordoen, dan zou hij zich er nee bemoeien. Een beetje vreemde gang van zaken". TER AAR Toen de heer Van Vliet uit Oudewater zaterdagmorgen in de vroegte dacht gauw even een vracht veevoeder te gaan bezorgen, pakte dat geheel anders uit. Hij kwam met zijn geladen vrachtwagen niet verder dan de kruising b(j Aardam. Het gladde wegdek werd de oorzaak ervan, dat de vrachtauto ging slippen en net over de kruising op zijn kant tot stilstand kwam. De bestuurder kwam er best af, de vijf ton veevoer moest uit de wagen geschept worden, waamt een kraanwagen van v. d. Vliet uit Abbenes de gekantelde auto weer op haar vier wielen zette. De schade aan de auto viel wel togen, veonjffiflw en nog vete andar» &a|>ieluu& Juwelier Plessen weer bestolen LEIDEN. Hopman A. C. J. Duindam was zaterdagavond het vrolyke middel punt van een jolige afscheidsreceptie. Dertig jaren korte broek dragen gaat niet in de kouwe kleren zitten en daar- W inkeliersaktie afgesloten LEIDERDORP Vanmorgen heeft een tiental winkeliers uit Leiderdorp hun vijf hoofdprijzen getrokken, benevens hun 75 troostprijzen. De aktie, welke de gehele maand december heeft gelopen, behelsde het verlagen van vijf stem pels van vijf verschillende winkeliers. Een eenvoudige prijsvraag rondde het geheel tenslotte af. De hoofdprijzen, welke zullen worden thuisbezorgd, zfjn als volgt gevallen: een stereo-installatie voor mevr. Beere- boom, een scvhrijfmachine voor de heer J. Meinders, een dames- of herenfiets de heer W. Jansen, de heer J. W. Boelee een opgemaakte plantenbak en een boormachine met een hobbyset ten slotte is gevallen op de kaart van de heer H. de Gunst. Herman Zuiderduin crosskampioen „Bollenstreek" NOORDWIJKERHOUT Ren- en tour- vereniging „De Bollenstreek" heeft dit weekeinde in Noordwljkerhout haar on derlinge, en door de weersomstandighe- zeer zware, clubkampioenschap cycle-cross gehouden. Geheel volgens de verwachtingen won Lissenaar Herman Zuiderduin. De 28-jarige renner, die de Kerstcross in Soestduinen zegevierend afsloot voor cracks als Cor Rutgers en Cock v. d. Hulst, wist Hans Steekers niettemin op een geringe achterstand te rijden. De uitslag: 1. Herman Zuider duin (Llsse); 2. Hans Steekers (Noord- wijkerhout); 3. Leo v. d. Berg Noord- wijk); 4. Reth. v. Trigt (Hlllegom); 5. Liek de Jong (Leiderdorp), nieuwelin gen: 1. Foils v. d. Berg (Noordwijker- hou'.); adspiranten: 1. Gerard Looye- stein (Noordwijkerhout); A-jeugd: 1. Willy Stroombergen (Hillegom); B- jeugd: Coclc Glasbergen (Noordwijk). I Gelegenheidsteam van Bona Stars vierde in Eindhoven Bona Stars beeft met een vierde plaats genoegen moeten nemen tijdens het 1*1- rato-basketball-toernooi, dat gisteren in Eindhoven werd gehouden. De Lelde- n kunnen echter als excuus aan- -n, dat hun ploeg nogal gewijzigd Alleen Peter de Jong, Rob Wallaart en Pley waren van het eerste team overgebleven, terwijl Maassen, Slinger land en Rosario een promotie van het ;de naar het hoofdteam hadden ge kt. Dat neemt toch niet weg dat Bona Stars een hoodfrol z-ou hebben ge speeld, ware het niet dat de inzet vol komen ontbrak. Er werd ongeïnteresseerd gespeeld en na een magere overwinning op 't Til- burgse Paulus (31-20) werd dat tegen de uiteindelijke winnaar KBBC uit Den Bosch funest. De Brabanders wonnen met 22-20. Pink Stars uil Groningen werd daarna met 32-27 verslagen, waar na het Dordtse Rowik tenslotte de der de plaas, via een 32-31 overwinning, voor TBS wegkaapte, ne een ogenschijn lijk hopeloze achterstand voor Rowik van 12-17. EBBC toonde zich in de finale verras send sterker dan Rotterdam-Zuid, even eens m*t «en gelegenhekWeam uitko- LEIDERDORP Leiderdorp heeft zijn dertlenduizendste inwoner: Sylvle Michel Marie Hamel. Feest in de Koekoek- straat waar burgemeester M. A. van der Have vanmorgen de familie Hamel z(jn derde spaarbankboekje in z(jn Leider- dorpse periode overhandigde. Dit keer stond er al 130 gulden op. Het eerste boekje reikte hij uit in 1969, op 18 januari om precies te zijn, slechts korte tijd na zijn ambtsaanvaarding. De tweede gelegenheid deed zich in augustus voor toen de 12.000ste zich aandiende. De verwachting lijkt gerecht vaardigd dat er dit jaar een record- aanwas zal zijn. Mede gezien de honder den woningen welke dit jaar opgeleverd zullen worden, wordt voor 1 januari 1971 het getal 15.500 verwacht. Praktijkwisseling door afscheid van dokter H. Bakema LEIDERDORP Zoals bekend zal de Leiderdorpse hulsarts, dokter H. Bakema per 1 januari zyn praktyk neerleggen. Met Ingang van die datum i» hy be noemd tot directeur-geneesheer van het in aanbouw zynde prot. christelijke zie kenhuis voor chronisch zieken te Leider dorp. Op zaterdag 18 oktober j.l. werd hiervoor de eerst© steen gelegd. Deze praktyk nu én die van de rats G. A. de Bruyne, met wie hy reeds geruime tyd samen werkte, zal nu 1 januari als groepspraktyk worden voortgezet door de artsen G. A. de Bruyne, S. P. Ouwer kerk en F. O. A. M. Keinme. De betrok ken patiënten zullen de artsen kunnen consulteren volgens liet afspraak systeem. Het praktykhuls is momenteel nog gevestigd In liet pand Hoofdstraat 8. De dienst voor de jaarwisseling is van 31 december 18.00 tot 1 januari '70 24.00 uur. Zij zal worden waargenomen door de arts P. van 't Woud, Hoofd straat 40. tel. 30070. VOORSCHOTEN Evenals voor gaande jaren zal het verbranden van kerstbomen dit jaar wederom door de jeugd geschieden onder toezicht van de Dienst Openbare werken. De verbran ding vindt plaats op vrijdag 2 januari, avonds 7.00 uur op open terrein in de wijk Adegeest, gelegen tussen de Grieg- laan en de Van Beethovenlaan, achter de buitenplaats Stadwijk. De kinderen wordt verzocht de kerstbomen tussen 6 en 7 uur te brengen. LEIDERDORP Aan de rijksuni versiteit van Groningen is geslaagd voor het kandidaatsexamen geneeskunde de heer J. A. Bakker uit Leiderdorp. LEIDEN In verband met Oudejaar gaat het spreekuur van de sociale raatls- w ten stadhuize niet door op woens dag 31 december. om had hopman Duindam zaterdagavond In het Antoniuselubhuls soms een iet wat weemoedig trekje om zyn oubollig gelaat. Er werd niet gefeest omdat hij na acht jaren de functie van districtcommissaris voor de katholieke verkenners in Leiden en omstreken neerlegde, maar wel omdat hij tot volle tevredenheid van ieder, die bemoeienissen heeft met de verkennerij, heeft gedaan. Niet alleen dat tot oude d.c. van het district Leiden, de heer - A. Buis, roemde het werk van hopman Duindam, maar ook burgemeester Van der Willigen kwam de drager van - Zilveren Jacobsstaf dankzeggen voor hetgeen hij voor de georganiseerde jeugd van Leiden heeft gedaan. De leiders, leidsters, verkenners, rowans, en padvinders wilden hopman Duindam - niet zonder een herinnering laten gaan en daarom werd hem een filmcamera aangeboden door hopman J. Rietbergen. Mevrouw Groen nam namens het Ne derlandse Padvinders Gilde en Leidse Padvindersraad afscheid van de heep Duindam. Zij zinspeelde o.m. op een- integratie van de verkennerij-instanties in de toekomst. De laatste avond die hopman Duindam in functie tussen zijn' geliefde verkenners doorbracht werd verder verzorgd door het cabaret van Peter de Jong en Donald ten Hoven. Camera: „Vacantieperikelen met funeste gevolgen" (a.l). Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Lido: „On her majesty's secret service' (14 jr). Dagelijks: 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Studio: „The Graduate" (18 jr) Prolon gatie. Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Rex: „Intiem dagboek van e maagd" (18 jr). Dagelijks: 2.30, 7.15 en 9.15 t AMSTERDAM. Veemarkt: 170 runderen; 360-520; handel vlot; 66 varkens; 354-357; vlot. ROTTERDAM, 29 december, VEE Aanvoer totaal 1428: slachtrunderen 1094, varkens 334. Slachtrunderen 525- 545, 430-485, 380-405, 355-370, varkens 283-287, 277-283, 275-277, stieren 460- 530, worstkoeien 340-360, slachtzeugen 200-225, zware varkens 230-250. Handeli slachtrunderen ruimer - vlot, afloop sle pend - hoger; varkens groter - vlot - iets stijver, enkele prima's boven note ring. LEIDEN, 29 december. Groente Appelen 12-18; peren 35; andijvie 1 1.08-1.17; andijvie 2 79-1.04; kroten ge kookt 50; boerenkool 18-25; rode kool 20-23; groene kool 27; prei 1 99-1.22;" prei II 75-99; spruiten A 1.18-1.30; spruiten B 1.25-1.36; uien drielingen 30- 31; uien middelgrof 53-54; uien grof 56-57; witlof 1.47-2.23; sla A 32-40; sla B 25-31; peterselie 40-41; selderij 18-19. Wij zoeken in Leiden enige Ben je 14 jaar en wil je iets bijverdienen, kom dan even langs op ons kantoor. SfefofcbeSoutatit PAPENGRACHT S3 LEIDEN TELEFOON 20935

Leidse Courant | 1969 | | pagina 3