SeC^icbeSoiitwwX i OLGA Spookvloot nadert „thuishaven" Griep grijpt om zich heen Jagers vinden in bos skelet van vermoorde(0 vrouw Ierland vreest nieuwe aanslagen ISRAËLIËRS MET VIJF SCHEPEN UIT HAVEN CHERBOURG GEGLIPT Egyptische marine in staat van alarm Initiatief van ouders Twee prinsjes samen in een doopdienst Inbrekers stalen twee ton aan spaargeld Israëlische actie op Jordaanse radar Oosterbeekse ruim 2 DODELIJKE STEEKPARTIJ IN SNEEK jaar spoorloos Arts weigert te komen: vrouw sterft VROUW (62) GRUWELIJK MISHANDELD Man verdronken Dansen Beatfestijn^ Bij Evert Casteiein PAPENGRACHT 32 - LEIDEN POSTBUS 11, TELEFOON 20935 REDACTIE 20015 en 25594 ADVERTENTIEAFDELING 20826 GIRO 10 30 03 Bank: Araro-Bank N.V., Leiden Dir.: Dis. J. PL M. Brader J F. J. M. Koens Hoofdred. F. .7 Plug - chefred. H. P. M. Fïeruer ADV. (excl. BTW) 22 ct. p. mm. Telefoontjes 2.- KLACHTEN bezorging tel. 20935 (18.0G19.00 uur). ABONNEMENT (bij vooruitbetaling) p. w. 1.16, p. mnd I 4.95, p kwart 14.85. fr. p post 17.75. het KNMI, geldig tel AANHOUDENDE VORS* Plaatselijk opklaringen maar geen neerslag van betekenis. Lichte tot matige, plaatselijk strenge oostelijke wind. MAANDAG 29 DECEMBER 1969 DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN file jaargang, no. 17.939 lostel ijk deel i n inneemt, Haifa. (Van onze correspondent BEIROET - PARUS. Bege leid door Israëlische marine schepen, voornamelijk onderzee boten, stormt het spooUsmaldeeï van rijf voor Israël gebouwde kanonneerboten m de richting van Haifa, dat waarschijnlijk vannacht reeds bereikt zal worden, l)e tocht gaat iets langzamer, omdat de begeleidende schepen minder snel varen dan de nieuwe iu Frankrijk gebouwde boten, die veertig kno pen (zeventig km/u) kunnen halen. Waarschijnlijk blijft de gehele vloot tot het vallen van de nacht in de Griekse wateren, om, dan snel naar Haifa door te varen. De Egyptische vlooteenheden in Ale xandria en Port Said zi jn in staat Aan alarm gebracht, maar het wordt onwaarschijnlijk geacht dat zij zich zullen laten verleiden tot een actie zo ver van de thuishaven. Zeker omdat zij in het nachtelijk duister steun van de luchtmacht zullen moeten ontberen. Daarmee nadert een even mysterieuze 8ls spectaculaire actie langzamerhand zijn ontknoping. De vijf schepen lagen, getroffen door het Franse wapenemborgo voor Israël, in de haven van Cherbourg. Ze waren door Israël gekocht en betaald, r omdat zij door Frankrijk werden vastgehouden, had de scheepswerf in DEN HAAG Prins Constanten en de Jongste zoon van prinses Margriet en mr. Pieler van Vollenhoven zullen samen worden gedoopt. Deze unieke plechtig heid is op zaterdag 21 februari in de Utrechtse Domkerk. Twee predikanten zullen de dienst verzorgen ds. H. Kater en prof. mr. H. Berkhof. Het initiatief voor deze dubbele doop is afkomstig van,de ouders van Nederlands twee jongste prinsen- Naar verwacht zal een van de twee predikanten beide kin deren dopen, de andere predikant zal de preek verzorgen. Ds. Kater uit Amsterdam sloot op 10 maart 1966 in de Amsterdamse Westerkerk het huwelijk tussen prinses Beatrix en prins Claus. De Nederlands hei-vormde predikant doopte de prinsjes Alexander en Friso. Prof- Berkhof uit leiden zegende op 10 januari 1967 het huwe lijk in tussen prinses Margriet en mr. Pieter van Vollenhoven in de Grote of St.-Jacobskerk in Den Haag. Hun eerste zoon, Maurits werd door hem gedoopt op 10 september van het vorig jaar in de Apeldoomse Nederlands hervormde kerk. UTRECHT (ANP) Inbrekers hebben op de avond van tweede kerstdag uit het huis van de familie M. van de Werken, langs de Waal in Wijk bij Duurstede, een brandkast met f 150.000. a f 200.000.gestolen. De familie, be staande uit vader (die werkzaam is bij de fruitveiling), moeder 1 liei tvonds op vis Cherbourg ze van Israël teruggekocht en j weer verkocht aan een Noorse oldemaat- i schappij (Starboat Company). Er bestaat I evenwel geen Noorse firma van die naam. Wel een in Panama en die heeft een postadres in Oslo. In ieder geval I was de zaak voor de Franse douane j formeel Iri orde, toen de vijf schepen I met in touwi 200 kvppen Israëlische bemanning jn de kerstnadht hef: anker lichtten en de haven van Cherbourg j verlieten. Maar in plaats van naar Noor- wegen te varen, gingen ze precies de andere kant uit en werden pas weer gesignaleerd toen ze op volle snelheid door de Straat van Gibraltar de door stormen geteisterde Middellandse Zee in stoven. Waarschijnlijk zijn ze daar door Israëlische tankboten van nieuwe brandstof voorzien. De Israëlische be manning was in Cherbourg zo haaslig aan boord gegaan, dat de in Frankrijk gekochte auto's onverkocht aohter zijn gebleven. De hotelrekeningen zijn alle betaald. Deze „vlucht" van de rijf kanonneer- (ADVERTENTIE) electra DE ZOMER IN UW SLAAPKAMER 'boten heeft een geweldig opzien ver wekt. Egypte nam diplomatieke stappen en riep de Franse ambassadeur in Cairo op het matje. Deze kon weinig anders mededelen, dan dat Parijs een diepgaand onderzoek gelast had. De Franse pers staat er helemaal van op de kop. Voor de Figaro is het een eenvoudige zaak: Pompidou heeft het embargo naar Israël willen verzachten en dit op deze manier gedaan. De publiciteit heeft nu roet in het eten gegooid. De Aurore schrijft dat Israël nu de lachers op de hand heeft, hoewel er niets te lachen valt. „De ge middelde Fransman meent nu eenmaal dat wie een bestelling aanvaardt deze ook moet afleveren. De Gaule heeft des tijds op eigen houtje het embargo afge kondigd, maar de Fransman zegl nu tot de Israëlische gezagvoerdersgoed ge- Intussen is Haifa in een slaat van grote opwinding. Op de nabijgelegen berg Carmel stonden vanochtend hon derden kijkers, in de hoop de boten te zien aankomen. Ook in de stad zelf waren de daken en balkons volop bezet. De Israëlische autoriteiten bleven zwij- In die tijd hebben de inbrekers een ruit van het keukenraam geforceerd, waardoor ze de sluiting konden openen. Ze haalden de brandkast. 200 kilo zwaar uit de achterkamer en ver dwenen ermee via de voordeur. Het gestolen bedrag, resultaat van ja ren zuinig sparen, bevond zich in kistjes en een plastic zak in de brandkast. Het beslaat uit twee bankbiljetten van dui zend gulden en verder briefjes van 100, 25 en 10. De brandkast bevatte ook twee trouwringen, een r*nstsker en enkele pa pieren. De heer Vpn de Werken was niet tegen diefstal verzekerd. De rijkspolitie is de hele nacht met de technische recherche en een speur hondgeleider met het onderzoek bezig geweest. Tot nu toe zonder resultaat. Iii Italië 15 miljoen mensen in bed (Van onze correspondent) ROME In Italië hebben meer dan vijftien miljoen mensen als gevolg van de griepepidemie de kerstdagen in bed moeten door brengen. Volgens het Milanese blad „II Giorno" zouden in totaal al 5000 mensen aan de ziekte zijn bezweken. Officiële cijfers over het aantal doden zijn echter niet be schikbaar. Dc afgelopen drie weken zijn in Skender Vaku. in bet mid den van .Toego-Slavië en omringen de dorpen meer dan vijftig mensen aan de griep overleden. Verwacht wordt dat er ook slachtoffers zijn gevallen in dc dorpen die door <!e sneeuw onbereikbaar zijn. De griep woedt voorts nog steeds in alle hevigheid in Groot-Brittanië. Met name in Londen, waar de ziekenhuizen alleen nog in nood gevallen nieuwe patiënten op nemen. Er liggen in de Londense ziekenhuizen op hei ogenblik meer dan 1800 gricppalicntcn. Vorige week zijn in Groot-Brittanië 24 mensen aan de griep overleden- In Scandinavië is de griep nog steeds in opmars. Alleen al in de Zuidzweedse stad Malmö hebben zich in de afgelopen dagen 3000 mensen ziek gemeld. Nederland is niet noemenswaard aangetast van wege de gedeeltelijke weerstand, die de bevolking verleden jaar ïeeft opgedaan. Dit betekent even wel nog niet. dat de epidemie lefinitief ons land voorbij is gegaan. MADRID (AP) Playboy Rafael Leonidas Trujillo, beter bekend als Ram- fis Trujillo, de zoon van de vroegere dictator van de Dominicaanse republiek Rafael Trujillo, is gisteren in een zie kenhuis in Madrid overleden. Hij is 43 jaar oud geworden. Hij was op 17 de cember ernstig gewond geraakt na een aulobotsing. De bestuurster van de an dere wagen, de 44-jarige hertogin van Albuquerque kwam toen om om het le- SNEEK (ANP) Tijdens een ruzie na cafébezoek is in dc nacht van zaterdag op zondag omstreeks kwart over één de 25-jarige B. dc Jong uit Sneek ncegesto- ken. Ily overleed enkele ogenblikken, na- dal hij naar het St.-Anthoniuszickenhuis in Sneck was overgebracht. De dader, de 28-jarige R. T„ evenals het slachtoffer loswerkman van beroep, heeft het moordwapen, een knipmes, in een naburige straat op het dak van een school gegooid, waar het al spoedig werd gevonden. T. werd gearresteerd na een langdurig onderzoek waarbij acht bewo ners van woonboten uit de in Sneek ge legen woonschepenhaven van 't bed wer den gelicht. OOSTERBEEK (A.N.P.). De politie van Renkum stelt onder leiding van de Arnhemse officier van justitie mr. J. H. C. Pieters cn met behulp van het ge rechtelijk laboratorium te Den Haag een onderzoek in om de identiteit te be palen van de stoffelijke resten van een man of vrouw, die zaterdagmiddag in Oosterbeek (gemeente Renkum) gevon den zijn. Politie en justitie vermoeden dat het om iemand gaat die door een misdrijf om het leven is gekomen, gezien de wijze waarop het stoffelijk overschot begraven was. Jagers vonden zaterdagmiddag een menselijke schedel in het bos van de Johanmahoeve in Oosterbeek. Volgens hen was de schedel door vossen opge graven. In aanwezigheid van de officier van justitie uit Arnhem werd zaterdag avond met medewerkers van het gerech telijk laboratorium in Den Haag in de omgeving gegraven, waar de schedel was gevonden. Daarbij kwam het grootste deel van liet skelet van een volwassene te voorschijn, dat daar bleek te zijn be graven. De politie acht het niet uitgesloten dat het gevonden stoffelijk overschot dat van de 35-jarige Oosterbeekse vrouw D. A. D.-B. is. De vrouw wordt sinds 31 augustus 1967 vermist. Na haar ver dwijning werd haar fiets met haar tas in de omgeving van Oosterbeek gevon den. Een uitgebreide opsporingsactie, waarbij de bossen met behulp van mili tairen werden uitgekamd, leverde niet* op. Ook in de bossen van de Johanna- hoeve werd toen zonder resultaat ge zocht. (Van i-respondent AMSTERDAM Twee nog onbekende mannen hebben in Amsterdam de 62- jarige prostituee J. Y. A. gruwelijk mis handeld en daarna geprobeerd te wurgen. Zij verdwenen met bet kunstgebit van de vrouw, waarin twee gouden tanden zaten, en namen enkele sieraden en een porte monnee met f 75.— mee. Volgens het slachtoffer, dat alleen ln de Spuistraat woont en dat zaterdagmid dag door haar broer in erbarmelijke toe stand werd aangetroffen, nadat andere prostituees waren gealarmeerd door de dicht blijvende gordijnen, zijn dezelfde mannen drie weken geleden ook al bij haar geweest. Ze namen een gouden armband, een horloge en een radio mee. Aangemoedigd door het feit, dat de vrouw hiervan geen aangifte had gedaan, dron gen zij in de nacht van vrijdag op zater dag opnieuw bij haar binnen. Ze eisten geld. Toen de vrouw zei, niets in huis te hebben, werd ze op bed gegooid, tot on tuchtige handelingen gedwongen, beko geld met eieren en glaswerk, bewerkt met een scheermes en daarna gewurgd met een ketting of een stuk touw. Ze ic totaal overstuur in het Binnengasthuis opgenomen. Ook hebben de indringer* het meubilair, de radio en de pick-up in de woning van-het slachtoffer met een hamer in elkaar geslagen. (Van ■■slaggevers) Autobus met toeristen beschoten TEL AVIV (Reuter - A.P.). Israë lische vliegtuigen hebben gisteravond een Jordaans radarstation bij Adjoloen, op 15 km over dc Jordaan, aangevallen. De actie duurde drieëneenhalf uur, waarna, volgens een Israëlische woord voerder, alle toestellen behouden terug keerden. Hij zei dat de aanval bedoeld was als represaille voor een toegenomen reeks •eties vamaf Jordaans gebied. In de alge lopen week waren er 120 aanvallen ge daan, waarvan 27 tegen burgerlijke boelen, aldus de woordvoerder. In het op Egyptische doelen in de nacht run ran Defensie heeft gisteren foto's ran vrijgegeven. weekeinde waren er 26 incidenten ge weest. waaronder raket- en mortier- beschietingen op Israëlische dorpen ten zuiden van het Meer van Galilea. Egyptische commando-eenheden heb ben zaterdagavond Israëlische stellingen aan de Golf van Suez aangevallen. Dit heeft het militaire opperbevel in Cairo meegedeeld. De commando's staken de Golf over bij Ras Dehisa, tussen Ras i Sidr en Ras Missala. Ze vernietigden een pantservoertuig en doodden de inzitten den. Alle Egyptenaren keerden onge deerd terug, aldus het beridht. Arabische guerrilla's hebben zaterdag een aarrval gedaan op een bus met Ame rikaanse toeristen in het door Israël bezette deel van Jordanië in de buurt van Hebron. Eén Amerikaan.. Leon Hofltz uit Brooklyn, werd door vuur van de aanvallers gedood. De andere toeristen bleven ongedeerd. Holtz zat met zijn vrouw in de Israëlische bus. De aanval kwam als een volkomen verrassing, toen de bus op weg was van Beersjetoa naar Hebron. AMERSFOORT De 40-jarige mevrouw Schram uit Amersfoort is op kerstnacht overleden, nadal een gealar meerde arts geweigerd had (c komen. De echtgenoot, van de vrouw, de heer J. Schram, was naar het huis van de Amersfoortse arts D. K. gegaan en had de arts gevraagd naar zijn zieke vrouw le komen kijken. De arts weigerde, ook na het aanbod van de heer Schram hem met zijn auto weer terug te brengen. De arts. die enkele minuten gaans van het huis van de familie Schram woont, zei pas de volgende ochtend diest te hebben. Hij bood de heer Schram aan om een medicijn op te halen, maar bleef bij zijn weigering te komen. Daarna heeft de heer Schram een andere dokter gebeld Deze kwam onmiddellijk. Toen hij aanbeldde stierf de vrouw echter. Dokter K. heeft op tweede kersdag schriftelijk zijn verontschuldigingen aan geboden. In een briefje liet hij de heer Schram welen „de ernst van de toestand niet goed te hebben beoordeeld". Gebouwen en vliegtuigen NIEUWKOOP. Gisteravond om streeks kwart voor 12 werd in bet water langs de Nieuwveeusewcg de 21-jarige David Boelen uit Bodegraven verdron ken aangetroffen. De oorzaak van de verdrinking is tot nu toe nog onbekend. De jongeman, die te voet.was, zou uitgegleden kunnen zijn van de brug waar naast het ongeval rich voordeed. Hij is daarna door en onder het ijs gezakt. Omstreeks kwart voor 12 maakte een voorbijganger hiervan melding bij d* rijkspolitie te Nieuwkoop, zwaar bewaakt DUBLIN (AP) De Ierse nationale luchtvaartmaatschappij, Aer Lingus, heeft op alle Ierse vliegvelden bijzonde re veiligheidsmaatregelen getroffen, uit vrees voor terroristische bomaanslagen. In Dublin. Cork en Shannon bleven veiligheidswachten het hele etmaal pa raat. Vliegtuigbemanningen, die op het ogenblik in het buitenland zijn, kregen bevel extra goed op hun vliegtuig te letten. P«m h^ionderg suutraflejan werden - r&Sï* getroffen, nadat- gisterochtend een bom ontplofte voor het politiehoofdkwartier I bij Dublin Castle. De ontploffing staat in verband met de bomaanslag op het O'Connellmonu- ment van donderdag. De politie zei te vermoeden, dat bei de aanslagen het werk zijn .van de Ulster vrijwilligersmacht (UVF), die sedert augustus de verantwoordelijkheid heeft opgeëist voor drie bomaanslagen. Terwijl rechercheurs en deskundigen van het leger een onderzoek instelden naar de aanslag van gisteren, toen een tijdbom in een gestolen auto explodeer de, werden in de gehele Ierse republiek nieuwe veiligheidsmaatregelen genomen. Bij alle belangrijke openbare gebou wen en monumenten heeft, de politie de wacht betrokken. Patrouilles van het le ger bewaken de grens met Ulster. Troepen van het geregelde leger be waken alle installaties van vitaal belang. Radiotelefis Eirann, de Ierse radio en t.v., een van de eerste slachtoffers van een bomaanslag van de UVF heeft al zijn gebouwen door schijnwerpers laten verlichten. Veiligheidspersoneel houdt scherp de wacht. Ook de meeste andere openbare gebouwen zijn nu door schijn werper* verlicht De 43-jarige Edmond Falk op wie in een Newyorks ziekenhuis een hart- en longtransplantatie is toe gepast- Edmond Falk leed aan em- physeem (aantasting van de elastici teit van de longen) De transplantatie had plaats op eerste kerstdag. Zijn toestand is thans goed. Nieuwjaarsdag: 2 Steengoede Beatbands Leiden: 3 uur Lisse: 8 uur Leiden: 8 uur Discofeest (Oudejaarsfeest uitgesteld) Zaterdag Lisse 8 uur Leiden 8.15 Zondag Leiden 8 uur II. Kerkgr. (ADVERTENTIE) BETALING ABONNEMENTSGELD Abonnees, die hel abonnementsgeld voor het le KWARTAAL 1970 of van het jaar 1970. wensen te gireren (postrekening 103003) t.n.v. De Leidse Courant te Leiden of aan onze loketten of bij kantoren te voldoen,, verzoeken wij dit te doen vóór 30 december a.s., waardoor aanbieding van een kwitantie wordt voorkomen. De abonnementsprijs bedraagt: Per kwartaal f 14.85 per jaar f sg.on PER POST BINNENLAND: per kwartaal 17.7» Per Jaar f 69.60 Rekeninghouders bij de postcheque- en girodienst, die het abonnementsgeld automatisch van hun rekening willen laten overschrijven, kunnen formulieren Betaalt u voor iemand anders, dan ver- I hiertoe aanvragen bij de administratie. zoeken wij u op het girostrookje het i bezorgadres van de courant te willen vermelden. De administratie. de sluitingstermijn voor advertenties in de courant van woensdag 31 december is gesteld op dinsdag 30 december om 12.00 uur advertentie-exploitatie westerper» n.v. t

Leidse Courant | 1969 | | pagina 1