Rijpwetering deed in de kou Warmunda dikke das om Sterk spel Foreholte tussen zwak begin en teleurstellend slot „In mijn hart heb ik er spijt van dat ik Gouda-UVS heb laten doorgaan" ZEGE VAN DE DANAÏDEN PSV VIEL WAT OP TE RUIM UIT EINDSIGNAAL VIEL GUNSTIG VOOR HVL Honderden vijf km in liepen zaterdag de Leidse Hout ARBITER J. M00S NA AFLOOP: Fluks wijst concurent terug mttrnm Schietfestijn van Jong Ade Stand 1 e klasse Jeugd sterk op worstenlopen van A.Y. Holland MAANDAG 29 DECEMBER 198» WARMOND Een extra kledingstuk kon bij de gure weersomstandigheden van gisteren echt geen kwaad, maar de dikke das die Warmunda door Rijp wetering werd omgedaan, kon door de koplopers echter als kiespijn gemist worden! De gastheren kwamen dan ook van een bijzonder koude kermis thuis. Ofschoon op de sloten rond Warmond (en vermoedelijk ook Rijpwetering) al weer druk geschaatst werd, gaf de toe- Btand van het Warmunda-veldaan scheidsrechter Th. Bunnlk geen aanlei ding om de wedstrijd af te gelasten. En tot verrassing van de niet al te 7 talrijke toeschouwers, die de *kou ge- trotseerd hadden, bleken beide ploegen, I gelet op de omstandigheden, nog tot I redelijk voetbal in staat ook. Althans ln de eerste helft, waarin alle doelpun ten gemaakt werden. Reeds vijf minuten na het begin wist HEFTIG OFFENSIEF Dit was voor Warmunda de aanleiding om een heftig offensief in te zetten dat tot het rustsignaal zou voortduren. Ofschoon het hieruit voortkomende o wicht wel met maar liefst 16 corners door de thuisclub onderstreept werd, zou de doelpuntenbalans toch duidelijk in het voordeel van de gasten doorslaan. Na een half uur spelen had Warmunda via Kivits de stand nog in evenwicht gebracht, maar in het resterende kwar tier sloegen de 'gasten /tweemaal; kort na elkaar verrassend terug.' De War- munda-defensie bleef na éen handsge- val staan, waaijna Kees v. d. Star de bal beheerst in het doel deponeerde (1-2). Kort hierna bracht dezelfde speler met een prachtig afstandsschot de stand op 4 (Van onze handbalmedewerker) 'j Foreholte heeft zich gisteren gerevan- 1 cheerd voor de slechte resultaten op het toumool van HVL door de reserves Verburch met 120 te kloppen. In deze wedstrijd deed zich het merkwaardige feit voor dat de dames uit Voorhout met niet al te best spel begonnen ln de eerste tien minuten, terwijl ook de laatste minuten rommelig waren. Daartussen speelde Foreholte goed, beweeglijk hand bal, met als centrale figuur spelverdeel- ster/aanvoerder Annemieke de Bruin. S Verburch opende de score, door met een schot vanaf de zijikant de aarzelend be ginnende Lieneke van Werkhoven te passeren. Hanmiie van Dijk wist uit een ml! goede aanval door het midden gelijk te maken, maar Verburch ble^f aandrin gen. Opnieuw een ongelukje van de keepster bezorgde Verburch een 12 voorsprong, maar de pupillen van Frank Bonte kwamen er wat beter in. De aan- vals-acht giiïg beter lopen en dat leverde t o doelpunten op van Annemieke de Bruin, Nora Turnhout en Hannie van Dijk. Even kwam Verburch terug, maar Lie neke van Werkhoven stond nu goed op I >j haar post. Zo konden Hannie van Dijk :tit' en Nora Turnhout de score opvoeren tot 62, voor Verburch terugsloeg en er 64 op het standenbord kwam. Via Ellen Oostdam en Nora Turnhout en een bal, die onder de voet van Lieneke v^Westhoven door gleed werd de rust stand 85. Strafworp gemist Na de rust draaide Foreholte nog steeds I. Hoog schieten en onverwacht schie- na een stuitbal vam respectievelijk Nora Turnhout en Annemiek de Bruin brachten 106 op het scorebord. Ver burch probeerde nog wel wat. Het werd 118, waarbij Ellen Oostdam voor het Voorhoutse doelpunt zorgde, maar Fore holte liep nog verder uit dankzij Hannde van Dijk. Nu leek alles im kannen en Qj kruiken, maar bijna ging het nog fout. Foreholte verzuimde de uitgestippelde tactiek van coach Bonte toe te passen. In plaats van „op zeker" te spelen pro- t v beerden de Voorhoutse dames nog snel tot treffers te komen. Treffers, die hier- u juist by Lieneke van Werkhoven Melen te noteren. By de stand 1210 t. kreeg Foreholte In de laatste minuut nog ic de gelegenheid het ongeluksgetal te be reiken, maar Annemieke de Bruin kon OUÖ ADE Een voor rust veel sterker Jong Ade is er in geslaagd een grote overwinning te behalen. Na een aarze lend begin was het Jong Ade wat de toon aangaf en moest de keepster van Quintus diverse malen de bal uit het net halen. De uitvallen van de Westlandse dames waren niet ongevaarlijk, maar de doel- vrouw van Jong Ade liet zich niet ver schalken. De ruststand was dan ook 11o voorsprong voor Jong Ade. Na de rust een beter spelend Quintus en een afwachtend Jong Adé wat gezien de voorsprong niet verwonderlijk was. Aan weerskanten vielen er doelpunten, wat de uitslag bracht op 154. Gescoord werd door: Helma v. d. Geest 6x; Gonny v. d. Geest 3x; Cora v. d. Poel 3x; Luoie Heemschut 3x. Andere uitslagen: adsp. HVS-Jong Ade 5—3; adsp. 2 Jong Ade-Northa 24. 1-3, welke klap Warmunda niet meer te boven zou komen. Zoals te verwachten was trok de thuis club ook in de tweede helft onmiddellijk fel ten aanval, maar telkens liepen de aanvallen vast in het woud van spelers dat zich voor het Rijpwetering-cloel had gevormd. TEGEN PAAL Naarmate de tijd verstreek werden deze aanvallen door de grote haast ook steeds slordiger opgezet, zodat Rijpwetering af en toe gevaarlijke tegenaanvallen kon ondernemen, waarbij invaller Hans Wit- teman zelfs eenmaal tegen de paal kop te. Gedoelpunt werd er echter niet meer en zo verloor koploper Warmunda twee kostbare punten in een wedstrijd die ondanks de officiële waarschuwing aan Rijpweteringspeler Brugman een spor tief verloop had. Kees v.d. Star (Rijpwetering) twee goals GOUDA Scheidsrechter J. Moos keek na afloop van de wedstrijd Gou da-UVS ietwat verongelijkt. Terwyl twee-en-twintig verkleumde spelers met bevroren zweet op hun gezicht snel de warme kleedkamers opzochten en onder de douches met gloeiend hete waterstralen de kou probeerden te ver- dryven, gaf de Purmerender in zyn eigen kleedkamertje heel openlijk uit leg, waarom hij de ingelaste wedstrijd Gouda-UVS door had laten gaan. LEIDEN Een Schotvaardig De Da naïden heeft het gepresteerd het hoger geplaatste PSV uit Eindhoven te klop pen. Met een mime 10-6 overwinning werd de tweede zege binnengehaald. De eerste goede kans in deze voor een uit verkocht huis gespeelde wedstrijd was voor de gasten, maar zij lieten de toe gewezen strafworp onbenut. Direct daarop schoot Gerard Nap uit een vrije worp wel zuiver en dat was 1-0. Van Hemberg schoot zijn club langszij (1-1) en ook op de tweede Leidse tref fer van Sander van Unen hadden de be zoekers een antwoord via Van Schim mel (2-2). In de volgende opstelling toonde de thuisclub zich de betere ploeg en nam via doelpunten van Gerard Nap en Wim Brugman een 4-2 voorsprong, die echter door Bergmeyér met de rust tot 4-3 was teruggebracht. Na de her vatting een iets beter De Danaiden, dat door Casper van Nierop en Gerard Nap tot 6-3 ujtliep. Hierna werd het spel iets harder, wat PSV een strafworp op leverde, die zij echter miste. Een enthou siaster spelend De Danaiden zal vervol gens PSV via Van Heusden en Berg- meyer gevaarlijk dichterbij komen, maar na een mooie combinatie, die door Casper van Nierop goed werd afgerond, konden de Leidse supporters weer wat (7-5) a een doorbraak zijn op winst (8-5), hoewel PSV lusden toch nog tot 8-6 op- ploeg (van onze handbalmedewerker DEN HAAG HVL heeft gisteren in Den Haag een wedstrijd gespeeld, waar in net iets meer ups dan downs i'oor- kwamen. De Leidenaars wisselden ogen blikken van goed aanvalsspel af met momenten van rommelig, ongeorgani seerd spelen, en dat leverde tegen Animo nog net een 11-12 overwinning op. Door deze speelwijze ging ook de score om en om. De rood-witten wisten een 1-2 voorsprong te veroveren, maar Ani mo sloeg terug: via 3-2 liepen zij uit tot 6-4. Jan Schuuring c.s. kwam nu weer tot goed aanvalsspel, voor de cir kel werd de acht op de juiste wijze ge draaid en dat bracht ruimte. Die ruimte werd dankbaar benut: HVL kwam tot doelpunten en een 6-7 voorsprong. Een voorsprong, die ten onrechte ver loren ging. De tijdwaarnemer floot voor rust, de goed keepende Plet Hiestand en zijn teamgenoten stopten met spelen, Animo schoot nog een bal ln het «tr»fworp niet ln het doel kissen, net. Tot grote verbnxlng ven ledereen teerde, nederlaag geleden. De thuisclub beschikte over een duidelijk beter schot en dat kwam wel heel goed in de f tot uiting. Het eerste succes was overigens de blauw-witten, want Wim van Vliet knalde na 2 minuten al raak (0-1). Trekvogels kwam goed terug en via een doeltreffende doorbraak eD succesvol afstandschot de leiding over (2-1). Nadat de Rotterdammers op 3-1 waren gekomen liet De Algemene twee strafworpen onbenut. Nu drukken de „vogels" door naar 5-1 voorsprong met de rust, die door Lydie Kerkvliet met een fraaie door braak in de tweede helft tot 5-2 werd verkleind. De Leidenaars speelden be duidend beter dan in de eerste speel- helft, maar sprongen slordig met de kansen om. Nadat Trekvogels naai was uitgelopen, miste De Algemene tot tweemaal toe een overgenomen straf worp, waarna Wim van Vliet zich op de stip opstelde om de voor de derde keer over te nemen strafworp wel raak (6-3). Trekvogels had direct daarop succes gaf De Algemene geen gelegenheid naderbij te komen. Ruud van Vliet gaf zijn club nog enige moed op een beter resultaat door een vrije worp goed af te ronden (7-4), maar meteen was aan de andere zijde het ook weer raak (8-4). Door een onoplettendheidje in de Leidse verdediging werd de eindstand op 9-4 bepaald. Vicus-Ready 6-5 Vicus heeft een uitstekende prestatie geleverd door het Haagse Ready terug te wijzen. Dat gebeurde overigens in een nogal tegenvallende wedstrijd, waarin de Hagenaars voor hun doen nogal po ver speelden en waarin Vicus met haar schoten bijzonder weinig geluk had. In de tiende minuut van de eerste helft opende Wim Meyer onder de korf de score en in de 19e minuut vergrootte Cor Vavier de Leidse voorsprong tot 2-0. Vicus had het daarmee voor de rust gehad en daar Ready te onzuiver schoot tot meer dan dat ene doelpunt te komen brak de rust met 2-1 aan. De tweede helft leverde wat meer treffers /aarvan Conne Carré de eerste voor haar rekening nam (3-1). Een schot loos Ready miste eerst een strafworp, kwam toch op 3-2 en de Hage- s zouden zelfs gelijk komen nadat de zwartwitten eveneens een viermeter- worp hadden laten liggen. Nandi de Vink zette haar club weer op het goede spoor (4-3), maar opnieuw kwam de bezoekende ploeg naast Vicus (4-4). In de 23e minuut liet Wim Meyer een unieke kans op 5-4 onbenut, want de toegewezen strafworp werd gemist. Een minuut later maakte hij zijn fout dan goed door een verre bal in te schieten (5-4). Dat deze Haagse for matie geklopt kon worden bewees Diet Wolters nog eens door 6-4 in te schie ten. Twee minuten voor het einde kwam Ready nog op 6-5. Quick- Zuiderkwartier 5-5 Zuiderkwartier heeft aan de ontmoe ting met het Dordtse Quick een punt overgehouden. Beide ploegen deden wei- mor elkaar onder zodat de 5-5 uit slag de verhouding goed weergaf. Gijs Kloos zorgde gistermiddag voor de openingstreffer, maar Quick had direct haar antwoord klaar (1-1). Toch zou Zuiderkwartier met een verdiende voor sprong gaan rusten, want eerst had Joep van Dam met een verre bal suc ces en even later had Nico van Leeu wen dat ook met een doorloopbal (1-3). Nadat Quick in de tweede helft was teruggekomen tot 2-3 miste Zulder- kwavtier drie keer achter elkaar een werd dit doelpunt goedgekeurd: de rust- strafworp. wat een unieke kans was laatste 5'minuten maakte Sander van Unen aan alle onzekerheid een einde door nog tweemaal raak te schieten, waarna PSV het opgaf. Een zoals gezegd iets beter spelend De Da naïden behaalde daarmee een verdiende, doch iets te ruim uitgevallen overwin ning. Trekvogels- De Algemene 9-4 De Algemene laat het, na een goede start te hebben gehad, de laatste weken lelijk afweten Gisteren werd opnieuw verdiende, doch een iets te geflat- WIMVANVL1ET (De Algemene twee treffers gelopen achterstand ongedaan maakten. In de eerste helft was Ons Hius een tik keltje beter dan de Leidenaars en zij nam dan ook een 1-3 voorsprong, die door Jan Heinrichs met een niet als schot bedoelde bal met de rust tot 3-2 was verkleind. Vlak na de hervatting keek Fluks op nieuw tegen een achterstand van twee punten aan, maar Ruud Niessing voor zijn club de reddende engel. Eerst benutte hij een strafworp om daarna uit een doorloopbal de gelijkmaker L schieten (4-4). Toen bovendien Jan Heinrichs voor 5-4 zorgde, warei bezoekers mentaal aangeslagen en daar de Leidse verdediging de touwtjes ste vig in handen had, kwam de zege niet meer in gevaar. Fluks kreeg daarmee net iets teveel, maar zij had een be langrijke conrurrent beide punten af handig gemaakt en dat telt alleen maar. Crescendo- Terheyden 10-5 Crescendo heeft gedaan wat verwacht mocht worden. Het won zonder al te veel moeite met ruime cijfers van r. heyden, dat naar een kansloze 10-5 derlaag werd gespeeld. Crescendo legde de basis voor de over winning al in het eerste kwartier de wedstrijd, toen de gasten al tegen een duidelijke 5-0 achterstand aankeken. In de 3e minuut schoot Frans Cornelis- sen Crescendo naar 1-0, waarna Ter- heyden twee strafworpen miste In de 9e, 10e en 11e minuut werd Terheyden duidelijk gemaakt dat zij gisteravond weinig hoop op althans één punt kon hebben. Louis Kok, Aad Schouten en Ank van Dam schoten hun club naar een 4-0 voorsprong, die na een gemiste strafworp van de gasten door Louis Kok tot 5-0 werd uitgebouwd alvorens de bezoekesr wel een strafworp benut ten (5-1). Terheyden haalde zelfs op tot 5-3, maar Crescendo zag het gevaar tijdig en zorgde er via Louis Kok en Liesbeth Beugelsdijk voor dat met een veilige 7-3 voorsprong gerust kon wor- In de eerste minuten van de tweede helft miste Terheyden opnieuw twee strafworpen, waarna het spel romme liger werd en Crescendo het in verre schoten ging zoeken. Lenie Kok en Aad Schouten zorgden voor 9-3 en na een tegentreffer van Terheyden schoot Louis Kok de zege naar de dubbele cij fers (10-4) Het laatste woord was aan de gasten, die de eindstand op 10-5 be paalden. Noorderkwartier- Schiedam 1-3 een zeer matige wedstrijd moest Noorderkwartier met een voor micro- korfbal lage einduitslag van 3-1 haar meerdere erkennen in het bezoekende Schiedam, dat daarmee twee punten voorsprong op de roodbroeken heeft ge nomen. Schiedam nam al gauw een 2-0 voorsprong, die door Gé Brandt tot 2-1 werd teruggebracht. De rust ging ln met 3-1, met welke stand ook het einde bereikt zou worden. In de tweede speelhelft kwamen beide ploegen helemaal niet meer tot vermel denswaardige dingen, waardoor het 3-1 bleef. UITSLAGEN Hoofdklasse A: AKC-Deetos 9-10; HKV- Archipel 8-10; Swift-Wordt Kwiek 5-6; Westerkwartier-ZKC 12-5. Hoofdklasse B: Het Zuiden-Die Haghe 5-6; Ons Eibernest-Asko 9-6; De Danai- den-PSV 10-6; Luto-Het Zuiden 12-3; Die Haghe-Rohda 3-6. Overgangsklasse: Regenboog-Fortuna 4- stand werd 7-7. Na het draai ei de verdedigingen K)ooa dfe otijd oppermachtig Pas behoorlijke tijd wipte HVL naar 7-8, en de Leidse verdediging, met aan het hoofd de excellerende Hiestand, hield deze stand lang ongewijzigd. Animo wist echter toch door te drukken: 9-8. Nu kwam een periode van opbloei ln het Leidse offensief: 9-9, 9-10, 9-11 en zelfs nog 9-12. Met nog een vijftal mi nuten te spelen wilden de rood-wltten nog meer. Men probeerde via de cirkel spelers tot treffen te komen, maar Ani mo maakte hier gretig gebruik van. Tweemaal werd de bal onderschept, evenzovele malen volgde een snelle aan val en een doelpunt. De tijd loas echter voor HVL gelukkig tekort om de voor sprang geheel teniet te laten gaan: bij 11-12 bleef de score steken. De Leidse doelpunten kwamen van Rob Rotteveel er; George Tiessema (ieder 8), Kees Lucas en Hans Kagie, elk tweemaal, en van Jan Schuuring en Theo Zwartje*. geweest om verder weg te lopen van haar tegenstander. Het was echter Gijs later een strafworp wel doelpunt omzette en zijn club doende een wat ruimere voorsprong gaf. De Dortenaren kwamen echter sterk terug en binnen korte tijd was de schaal weer ln evenwicht (4-4). Jimmie van Daim leek matchwinnaar te gaan wor den toen de thuisclub op zijn doelpunt voorlopig geen antwoord had (5-4). Het stugge volhouden van de thuisclub werd twee minuten voor tijd beloond met de gelijkmaker, waardoor Zuiderkwartier, j end dat op een ogenschijnlijke zege afging, door de atleb toch nog één punt in Dordrecht moest achterlaten. „Kijk heren", zei hy tegen de weinige persvertegenwoordigers, „als u in mijn hart kon kjjken, dan kon u zien dat ik er achteraf spyt van heb dat ik deze wedstrijd door heb laten gaan. Maar", voegde hij er heel kleintjes aan toe, „wat moest ik anders? Ik heb vanmor gen wel tien keer naar Gouda gebeld. Ik woon in Purnierend, ilt heb geen auto en moest dus met de trein. Des morgens was het terrein gekeurd door de consul in het bjjzijn van de voor zitter van de scheidsrechterscommissie van West II, de heer Murling. Ik zei nog tegen ze: Denk erom, ik vertrouw helemaal op jullie. Als juUie het ter rein nu goed goedkeuren, dan gaat de wedstrijd hoe dan ook door. Ilt Itom niet voor niets naar Gouda." Het verhaal van arbiter Moos stokte even. Met een pijnlijk gezicht trok hij zijn schoenen uit en zei dan: „Ik wil geen ruzie met Gouda en UVS. Ik wil ook de consul en de heer Murling niet tegen me in het harnas jagen. Als ik die wedstrijd toch op het laatste mo ment had afgekeurd, dan had ik er zeker van kunnen zijn, dat er twee brieven naar Den Haag waren ge gaan." Scheidsrechter Moos, die graag nog wat meer carrière wil maken met het scheidsrechteren ging niet verder. Wel zei hij nog toen we de knop van de deur al in onze hand hadden: „O ja, voor ik het vergeet, laat ik dit wel voorop stellen: Toen ik het veld defi nitief goedkeurde, vlak voor de wed strijd, voelde ik er geen harde puntige uitsteeksels op." Nu moeten we onmiddellijk eerlijk heidshalve opmerken, dat het met het aantal blessures enorm meeviel. Er waren er namelijk geen. Wel deed Jan Leget zich in het begin van de wed strijd even pijn aan de knieën toen hij erop viel en wreef ook de Gouda-doel- man Bezem zich een paar maal met een pijnlijk gezicht over zijn ledema ten, maar daar bleef het verder bij. Hoe was de wedstryd? Die viel niet tegen, al kunnen we wel stellen, dat LEO HOLL 1; Vlcus-Ready 6-5; Trekvogels-De Al- ------ 9-4; Spangen-DKC 7-5 Zuid West IA: HSV-Rozenburg 4-1; Fluks-Ons Hius 5-4; 1B: Sperwers- Pams-ODO 14-6; Quick-Zuiderkwartier 5-5; ODO-Pams 3-6 2A: Olympiaan-Dubbel Zes 3-4; Hoog vliet-Zwervers 5-5; Crescendo-Terhey- den 10-5. Hou Stand-Ten Donck 4-7; All Ready-Ten Donck 1-6; Noorderkwartier- Schiedam 1-3. Res. IA; Sperwers 2-Vicus 2 5-2; 1B: Ons Eibernest 4-Zuiderkwartier 2 3-4; Fluks 2-Sperwers 3 8-3; De Danaiden 2- HSV 2 9-7; 2A: Fluks 3-Fortuna 211-15 2B: DKC 2-De Danaiden 3 3-11; 3A: Ons Eibernest 5-De Algemene 2 2-4; 3B: Deetos 4-KNS 2 2-6. RIJNELFLAND IC: Madjoe 1-TOP 2 2-4; De Algemene 3-Ons Eiland 3 16-2; Crescendo 2-Vicus 3 6-14; 2C: TOP 3-KNS 4 5-6; Pernix 4- De Algemene 4 7-7; Crescendo 3-Zuider- kwartier 3 1-10; 3D: Warmond 2-Fluks 4 4-5; Vicus 4-Ons Eiland 4 5-8; Zuider kwartier 4-TOP 4 5-4; 4D: Pernix 5- Fiks 3 1-15; Noorderkwartier 2-TOP 5 11-4; Jun A2: Fluks (X(-Zuiderkwar tier 10-2; Noorderkwartier-Vicus 3-10; Jun. B: Fluks (N)-TOP 4-2; Zuiderkw. '-KNS 4-3; Jun. C: Crescendo-Madjoe 8-4. het bepaald geen pretje was om naar te kijken. Heel wat keren gingen spe lers onderuit als de bal in hun richting gespeeld werd en maakte het leer op het harde terrein de raarste capriolen. Bij UVS liep op het middenveld Hans Neuteboom, die inviel voor de gister nacht onverwachts door een griepje overvallen Jan Verver. NeuteBoom kwam niet gek uit de voeten, beter in ieder geval dan Rob van Zijp, die vaak moeite had zich staande te houden en daarom ook in de tweede helft vervan gen werd door Ton van Dinten. Bij Gou da was Brauwer verrassend behendig op de bevroren grasmat. UVS probeerde van begin af aan met afstandsschoten een doelpunt te force ren. Aanvankelijk zonder succes, maar na ruim een half uur spelen was het wel raak, toen een geweldig hard schot van Sjoerd Teske afketste op de borst van de Goudse goalie Bezem. De als immer volijverige Aad Koren was er onmiddellijk bij en scoorde: 0-1. On middellijk daarop kreeg Koren van ploegmaat Leo Holl weer een scorings kans toegepasst. Het schot had echter niet de juiste richting. Ook Holl zelf kwam even voor tijd ln volle ren al leen voor het hok van Bezem. Gemak kelijk plukte de Goudse doelman het tamme schot van de UVS-spits uit de lucht. Bij Gouda ging voor rust slechts eenmaal een zucht van teleurstelling door de dunne supportersrijen. Dat was toen een loeier van Brouwer op de lat spatte. De mooiste aktie van de wedstrijd no teerden we 5 minuten na de hervatting toen de Gouwenaar Van Veenendaal op links twee UVS'ers passeerde, de bal doorschoof naar Brouwer, die met een hard strakt schot Sloos passeerde: 1-1. Brouwer bleef aktief en probeerde met meer schoten de stand te veranderen. Hij had Vrouwe Fortuna echter niet mee. Holl en Teske echter ook niet. Wel drie keer kwamen zij in vrije po sitie voor het vijandelijke doel, maar telkens weer gingen hun schoten naast of ver over. Totdat ruim tien minuten voor tijd een aktie tussen Teske en Holl wel lukte. Gouda-doelman Bezem probeerde het naderende noodlot nog te keren door zo ver mogelijk uit zijn doel te komen, maar tegen het beke ken schuivertje van matchwinnaar Holl was hij machteloos. Arbiter Moos knipoogde toen we stel den, dat Gouda Ln zyn opzet niet was geslaagd. EERSTE KLASSE B RVC Papendrecht UVS De Musschen Overmaas Fluks CW Roodenburg Gouda Neptunus Unitas Olympia 10 6 3 1 10 5 4 1 10 5 1 4 10 3 4 3 15 18-8 14 17-7 14 12-7 13 16-13 11 17-14 11 10-9 11 13-14 10 12-14 8 8-13 7 14-15 3 8-19 3 7-19 LEIDEN Traditiegetrouw verwerkte de Leidse atletiekvereniging Holland op Tweede Kerstdag haar Worstenlopen. De rond 50 lopers moesten trachten een in de Leidse Hout uitgezet parcours af te leggen in een voor hen persoonlek op gegeven tijd. Dit alles uiteraard zonder de „hulp" van horloges of stopwatches. De beste „temporegelaars" vonden w(J onder de jongste garde, die veelal met „jjselyke" nauwkeurigheid, de hen opge geven tijd benaderden. Dat tenslotte Iedere deelnemer met een rookworst als prijs naar huis ging, was te danken aan de gulle gever Jan Deyn, die voor maar liefst 50 van deze exem plaren zorgdroeg. De uitslagen. Jeugd: 1 groep M. Riet bergen, Bon, de Vrifend, 10 straf seconden j wedstr. atleten: 1 groep R. v. Eek, F. Frankhuizen, R. Sloos, M. v. Vliet, 21.2 strafsec.; veteranen: 1. groep H. v. d. Dop, A. v. d. Houwen, W. de Dopper, 22.0 strafsec. LEIDEN Fluks-Ons Huis 5-4 Fluks heeft een benauwde zege behaald op het bezoekende Ons Huis, dat daar mee haar eerste nederlaag te slikken kreeg. Het was een gelijkopgaande wed strijd waarin onze stadgenoten door Ab Niesing na een kwartier spelen een op- Gedurende het Kerst-week- lijks te herhalen. De gebeurtenis werd ile Leidse Hout druk bezocht ditmaal opgevoerd onder leiding van de rten. Liepen op Tweede Kerst- nieuwe voorzitter Wim Rietbergen, die dag vele leden van de A.V. Holland, in met veel elan de deelnemers op tijd weg- de jaarlijkse Worstenloop, te azen op een schoot. Maar liefst 300 mensen, jong en vette rookworst, zaterdag was het de oud, atleet en niet-atleet, hadden de weg beurt aan de „prestatielopers" die van naar de Leidse Hout weten te vinden, en heinde en verre waren toegestroomd ondanks de ijzige wind wist practlsch ie- oni deel te nemen aan een prestatieloop dereen binnen de gestelde limiet van 35 een parcours van 5 km in de Leidse min. zijn weg langs de kronkelende paden I van 't wandelpark te vinden, om aan de GROTE DEELNAME. In navolging van j ^Trannen1 fraale meda,lle 111 ontvangst de onlangs gehouden auksesvolle Leida- j 8 toloop besloot A.V. Holland lets derge- I Aan de grote deelname en het animo van Hout. de deelnemers kon men merken, dat deze manier van sportbeoefening veel aan po- pulairteit gewonnen heeft de laatste ja ren en aan een bepaalde behoefte tot vrijetijdsbesteding en ontspanning schijnt te voldoen. HERHALING. Als dan, zoals hier, de organisatie vlekkeloos verloopt, beleven de deelnemers en de organisatoren een onvergetelijke sportmiddag. Het ls dan ook toe te juichen dat A.V. Holland plannen koestert in de toekomst deze prestatielopen meerdere malen per Jaa* op het programma te plaatsen.

Leidse Courant | 1969 | | pagina 15