IN EMMEN GAAT BUS-TAXI RIJDEN SteCcidóeSowïa/nt VIETNAM VS-troepen trekken volgens plan terug Offensiefkan plan verstoren mensen wat een mensen DE DAG DAT DE ONSCHULD DOODGING Musical bij lustrum van studenten- meisjes uit Leiden in Den Haag PAGINA 2 DE LEIDSE COURANT DONDERDAG 18 DECEMBER 1969 Cell baatskivestie toch test-case HERHAALDELIJK hebben priesters die voor de Kerkmodemisering actief zijn, laten weten dat hun actde voor opheffing van de celibaateplicht geen doel op zich zelf is. Priesters die zelf voor deze opheffing actie voeren, hebben meermalen verzekerd dat ze zelf niet overwegen om van de gewenste vrijheid om te kunnen trouwen gebruik te maken. Dit mag dan wel zo zijn. maar hun feitelijk 'beleid brengt bij vele katholieken dan toch een andere intentie over. Ver schillende groepen priesters schijnen ernstig van plan te zijn om de celibaats- kwestde tot het grote puil te maken van het pastoraal concilie; de oprechtheid en wijsiieid van de Nederlandse bisschoppen zouden op dit punt bewezen moeten worden. IYAN wordt de cehbaatskweetle van punt AI van ondergeschikt belang toch op gevijzeld tot testcase". Dan worden beslissingen inzake het geloofsbesef in onze samenleving, over het Kerkzijn in de wereld met veel hoop. maar ook wel leed. opgehangen aan de mate waarin de plaatselijke hiërarchie het standpunt van de paus inzake de levensstaat van de priesters afwijst of volgt- We hebben in onze krant sinds de discussies over het celibaat meer dan eens betoogd dat de gehuwde priester een aanvaardbare figuur kan worden, maar dat de weg waarlangs men tot deze toestand krant er een is waarbij wijsheid en zorgvuldigheid moet worden betracht. Priesters die het kennelijk belangrijk vinden om hun in deze van paus Paul us' standpunt afwlikende versie nadrukkelijk ter kennis van hun geloofsgemeenschap te brengen, moeten wei beseffen dat vele Nederlandse katholieken, als het ..bulgen of arsten" wordt, hen niet zullen willen Niet vanwege de celibaatslcwestle zelf, maar om de daarbij betrachte methode. Dat er bii prieeterfe door de cellbaatsplleht gewetensnood is ontstaan, zij erkend maar watbezwaarlijk geaccepteerd kan worden is. dat. deze gewetensnood hét punt is waar begonnen moet worden met de oplossing, die moet leiden tot het genezen van de geloofscrisis en het bouwen van de nieuwe Kerk. die duidelijk op het Evangelie georiënteerd in de wereld staat. Daarom betreuren wil het, dat de celibaatskwesUe in Nederland de „test- oase" dreigt te worden. Middenkoers IN de kring van anti-revolutionaire radicalen is een nieuw taboe geschapen: middenkoers, ook wel politiek-van-het- rmdden geheten. Op een recente bijeen komst hebben de ..verontruste antl-revo- lutiairen" verkondigd dat zij volgend jaar wellicht zullen moeten besluiten hun par tij de rug toe te keren wanneer Biesheuvel en Veerman na het afgesproken half jaar bedenktijd toch besluiten zouden om aan te st/uren op de middenkoers van *on christelijke coalitie. Met alle reaped voor de ideologische bewogenheid van sommige AR-radicalen, beginnen we steeds meer eraan te twij felen. of hun beswaar tegen de strategie van christen-democratische leiders in de ..groep van achttien" wel anders dan overwegend gevoelsmatig en berustend oo vóóringenotnenheid zijn- Hunnerzijds wordt beweerd dat verbon denheid met de KVP en CHU uitdraait op politiek van een „oude christelijke coalitie" in plaats van op de aanzet tot een evangelisch geïnspireerd programma. Maar het enige concrete geval weermee deze radicalen werken kunnen om wat zij middenkoers noemen als een hanger aan conservatisme uit te leggen is de belas tingverlagingsaffaire en wat daarnaast problemen waarvan met evenveel recht gesteld kan worden dat het halve oolos- óngen zijn. Eén van de voormannen van de ver ontruste anti-revolutionairen heeft opge roepen om het eigen radicalisme van de schijn van crypto-social Isme te ontdoen; laat men dan ook strijden tegen het vóór oordeel dat de middenkoers zoals men die van een christen-democratische con centratie verwacht per se op een erypto-cooservafcieve koei* moet uit draaien. Misschien aou het inderdaad nuttig kunnen zijn dat de AR-radicalen hun halfjaartje „tijdwinst" gaan benutten voor een urgentieprogramma naar eigen inzicht: onze enige wens is dat het dan een doordacht programma zal zijn dus met venuelding van de kostenraming en de flnancieringsvoorstellen. Dezelfde voorwaarden stellen we al een paar jaar aan het urgentieprogramma van de middenkoers, een koers welke naar onze smaak in wezen vooruitstrevend zal moeten zijn en slechts inaoverre liet pre dikaat ..midden" verdient, als ze zich noch met de ideeën van ..Nieuw Links noch met die van het in liberale kringen naar voren komend „Nteuw Rechte" wil laten identificeren. WASHINGTON (AP) Alleen een groot communistisch offensief kan bet plan van Nixon voor terugtrekking van de Amerikaanse troepen uit Vietnam, zoals dit in het voorjaar is uitgestippeld in de war brengen. Alle aanwüzigingen zjjn er evenwel dat het schema het volgend jaar en daarna tal worden gevolgd, tenzij de communisten, met een offensief dat te vergelijken is met de Tet-aanvallen van begin 1968, Nixon voor het blok zetten- Civiele procedure! tegen Telegraaf AMSTERDAM (ANP) Het optreden van een groot aantal buitenlandse pop groepen zondag aanstaande in de RAI in Amsterdam, dat door de organisatie „De Rode Olifant" als een gigantisch popfestival was aangekondigd, gaat thans Officieel niet door. De organisatoren Max Leser en Martijen Hasebos, die samen de pas opgerichte Harewood- Leserproduktie N.V. vormenzien er geen heil meer in mi de Engelse „Fiery Crea tions", die dit jaar het festival op het eiland Wight financieel dekten, zich niet meer garant stellen voor het vopfeesf in Amsterdam. Reden hiervan is, zo deelden de heren Leser en Hasebos mee, de negatieve pu- hlikatie in het dagblad „De Telegraaf eind vorige week- De krant beweerde dat het merendeel van de door de ..Rode Olifant" aaneekondigde overeenkomsten roet de diverse artiesten en popgroepen in feite niet juist waren en dat enkele ■wegens andere contractuele verplich- tóngen eenvoudig niet naar Amsterdam kunnen komen. Deze bewering van „De Teilegraaf" is volgens de organisatoren ■wolkomen uit de lucht gegrepen. De publikafae in De Telegraaf heeft, zo aeggen de compagnons, de voorverkoop ven de kaarten a vijfentwintig gulden per stuk, waarvan er op dat moment 3500 waren verkocht, volledig lamgelegd. De gehele schuld van het mislukte fes- •fival, waarin de organisatoren tot nu toe 50.000 gulden uit eigen zak, Zq be weren zij hebben gestoken, wordt op 1 j-etcening van „De Telegraaf' geschoven. Daarom zal er een civiele procedure j togen dit blad worden aangespannen, waarbij een eis tot schadevergoeding ipan een miljoen gulden wordt gesteld. De opbrengst van het festival zou vol- feens de organisatoren, die 30.000 kaarten dachten te verkopen, driekwart miljoen gulden hebben bedragen. Aan televisie rechten zouden zij zeker twee ton hebben ontvangen. Samen met het tot nu toe geïnvesteerde bedrag komt men tot een deavang van een (miljoen gulden- potentieel voor zo'n grote aanval hebben, maar zij twijfelen er aan, of zij zullen Het Amerikaanse schema duidt op een nieuwe aankondiging voor terugtrekking ran de drie a vier maanden- Begin vorige maand zei Nixon: „Ik maak het tijdsche ma voor ons program niet bekend en ben ook niet van plan dit te doen". Maar de drie aankondigingen die hij tot nu toe heeft gedaan vormen een patroon waar van ook Hanoi nota genomen zal hebben. De aankondiging van maandag (een nieu we terugtrekking van 50.000 midden april 1970) past in het patroon. De twee vorige gebeurden in juni en september. Blijft het patroon gehandhaafd, zoals waar schijnlijk is, dan kunnen verdere stappen in het voorjaar, de zomer en de herfst van 1970 worden verwacht. Dit wijst op een terugtrekking van in totaal zo'n 300.000 man tegen het eind van 1970 of begin 1971. Deze endens volgt de lijn van Nixons hoop om tegen het eind van 1970 of begin '71. Deze tendens volgt Vietnam te hebben teruggetrokken en aan de heropgeleide en heruitgeruste Zuid- vietnamese strijdkrachten de strijd ver der over te laten- Dit zou betekenen, dat er zo'n 200.000 Amerikanen achterblijven om artillerie-, lucht- en logistieke steun te verlenen en deze steun troepen te be veiligen tegen aanvallen- De .347 meter lange mammoettanker „Esso Nederland" zal op de VeroJms- werf op Rozenburg zaterdag te water gaan. De gigant is zesenvijftig meter hoog. Het is het grootste Nederlands» Het is niet zo'n kunst om in Amsterdam als jong cabaretier opzien te baren. Als je tekst maar een beetje cru is, wat linkse lellen tegen rechts bevat en als je er dan ook nog voor zorgt, dat je har tot op je schouders hangt, dan heb je daar al gauw uitverkochte zalen vol meelopers. Het langharige tuig met ar tistieke inslag ligt goed in de markt by de Mokumse snobisten- Dat vfnden Freek de Jonge en Bram Vermeulen er zelf van. Deze twee Amsterdamse stu denten verschenen een paar maanden geleden van bovengenoemde uitrusting voorzien als hippie-gezinde troubadours op de planken onder de titel „Neer- lands hoop in bange dagen". De volgen de dag juichten de kranten in koor. De kolommen stonden stijf van de lof- De adoratie walmde uit tot in de verste uithoeken van de provincie, die vanuit Amsterdam gezien begint bii de Haar lemmermeer. Freek en Bram hebben van stonde af die prilgroene lof met een schepje zout genomen. Met je cabaret moet je de mensen wat te zeggen hebben. Op zijn minst moet je ze ermee amuseren. De Siamese cabarettweeling komt dan ook het liefste buiten Amsterdam, waar ie de mensen voor de voorstelling tegen elkaar hoort fluisteren: Wat moeten die twee langharigen hier? Moeten we daar de hele avond naar gaan zitten kijken? Als het geld uit de kas dan toch weggesmeten moet worden laat het bestuur dan een visdag je met pol verteren en een polonaise tot slot or ganiseren. Dan kunnen de vrouwen ook nog eens lekker lachen. Als het gordijn voor Freek en Bram opgaat, stijgt die funeste sfeer als een walm uit de zaal omhoog. Maar voor zij een half uur verder zijn, ligt de zaal in buikkramp van de lach. zoals laatst op het vaste feestje van de biljart vereniging Lugdunum. waar Freek en Bram als nieuwlichters werden geduld. Dan laten de heren je na afloop niet gaan. Daar moet op gedronken wor den, hé, twee rare snuiters met lang haar, en ze laten je nog dubbel liggen van het lachen ook. Dan drinken Freek en Bram meer dan goed voor begin nende artiesten is en staan zij de vol gende dag op het podium met een gloeiend hete staalspijker in het hoofd. Deze eerste kwaliteitsrecommandatie moet als een roep door het land zijn gegaan, want enige maanden geleden werden zij volkomen onverwacht door de Vereniging van Vrouwelijke Stu denten te Leiden gevraagd om de tekst te schrijven voor een musical, die ter Bram Vermeulen (links) en Freek de Jonge (rechts). In het midden regisseur Eddie Habbenw. gelegenheid van het veertiende lus trum wordt opgevoerd. Dit nu gaat vanavond gebeuren voor m<eer dan dui zend mensen in de Prins Willem- Alexanderzaal van het Haagse Con gresgebouw. Freek en Bram weten zelf niet hpe zij aan deze opdracht gekomen zijn, want zij moesten toen nog met „Neer- Iands ho.op" in de publiciteit komen. Maar nu is Titia Kiewiet de -Jonge, de verloofde van Bram, van haar moe der ter ore gekomen, dat de moeder van een vriendin van die moeder (heeft u dat?) had gehoord van twee Amsterdamse studenten, die wel eens wat aan cabaret deden. Namen en adressen wist zij niet, maar de doch ter van die laatste moeder had een vriendin en die d'r moeder had laatst op een receptie gehoord, dat de doch ter van een mevrouw, die zij daar sprak, zich zo uitstekend geamuseerd had bij Freek en Bram. Iemand moet dat daarna in Leidse kringen hebben verder verteld. En zo kwam op zekere dag zomaar een telefoontje uit de Leid se lucht vallen. En of het maar iets symbolisch kon wezen voor deze tijd met wat beat en wat Bach erjn, want in studenten schuilt uiteraard een fraai stuk culturele traditie, dat wel, maar de Leidse meisjes, die de musical moe ten opvoeren, hippen net zo geniakke- lilk met de heupen als de gemiddelde levenslustige andere meisjes, zeker ais hel lustrumfeest gevierd moet worden. Dat is doorgepraat in Leiden en terug in de trein stonden de koeien mis troostig in de wei weg te zinken in de walm uit fabrieksschoorstenen. Op dat moment werd het idee geboren. Het moest over iets onschuldigs gaan dat wordt overwoekerd door moderne dreiging. Later in Amsterdam groeide uit de tekst een pastorale met een herder en een herderin, die waken over argeloze witte schapen. Aan deze schapen worden steeds hógere eisen gesteld door de moderne maatschappij. Zij moeten leren denken en praten, weigeren dit krachtens hun schaap achtige natuur en worden justitieel vervolgd. Tien jongens en twintig meis jes zingen dit schapenleed uit: Kap, kapsones, kapitalistisch, kapstok voor frustraties. Zo bietelt de ene strofe woordspelig voort uit de andere onder begeleiding van n combo, die pas torale steun krijgt van een strijkje. En terwijl Freek en Bram in drie weken d'_' tekst en de muziek er uit draaiden, -tlapte de altijd weer geduldig toeluis terende moeder van Freek eruit: Het gaat. geloof ik. om de dag dat dé schuld dood ging. Dit werd de titel Een goeie moeder is nooit weg, zij flapte er destijds ook „Neerlands hoop" uit. Bram schreef de muziek. .Juni aan Röntgen de arrangementen. Eddie Habbema bracht lijn in de regie en de Brit Larry Oaks kam over voo choreografie. In een verlaten Leidse fabriek waren de laatste maanden soms tien uur per dag in de wet jongens en meisjes van de Leidse Al ma Mater, die zich eerst voor elkaai schaamden voor de kronkelingen, waar toe de musical hen bewoog. Brams loofde Titia maakte alle kostuums als een vlijtige Penelope. Bram was hoop in bange dagen, die nu in lichtend verschiet geraken, ook al dank zij Freek, die tot zijn 21e levensjaar zijn ene schoolvoorstelling na de an dere zag mislukken. Door wiens schuld.' Hij weet het niet. Hij weet alleen, dat die „schuld" dood ging op de dag, dat hjj Bram ontmoette, want sindsdien lukt alles wat zij op het toneel doen. Na de première komt de musical nog tweemaal uit de toneelgordijnen. Bram en Freek, die hun voorstellingen „Neerlands hoop" sinds de musical uitsluitend in de weekeinden geve; hopen, dat er daarna een man of ee instantie uil de duisternis naar vore treedt, die twee ton wil fourneren oi de musical met beroepskrachten toneel- rijp te maken voor een tournee. En die hoop geeft hun de kracht om nu hun aandeel in de musical is bracht die duizend-en-eeh dingen ter hand te nemen, die achter de scher men ook moeten gebeuren. Zij jagen babbelende studentenmedsjes, die hun tijd vergeten, tussen de gordijnei het podium op en zij drogen de tranen van weer andere meisjes, die het al lemaal te veel geworden is. Het onschuldig, argeloos cabaret schijnt even vergeten. Nu draait het allemaal om de musical. Bram en Freek bele ven vandaag de dag dat de argeloos heid dood ging Ton OliemuHer Nieuw openbaar vervoermiddel UTRECHT (ANP). De buxi. een nieuw middel van openbaar vervoer, dat bet midden houdt tussen een bus en een taxi en geen vaste haltes kent, zal met ingang van volgend jaar worden beproefd in Emmens nieuwste woonwük Emmerhout. De bus-taxi i6 ontstaan op de tekentafels van het Centrum voor Vervoersplannen in Utrecht. De buxi is een kleine bus met het komfort van een taxi, uitgerust met mobi lofoon, stopt door de hand op te steken, rijdt indien mogelijk op telefonisch verzoek voor en levert de passagiers desgewenst voor de huisdeur af. Bij de Nederlandse Spoorwegen is men enthousiast over deze nieuwe vorm van openbaar vervoer. De Drentse Vervoer Maatschappij verwacht dat de eerste buxi in maart volgend jaar kan gaan rijden. Op grond van een recente in Emmerhout gehouden bevolkingsenquête heeft de Drentse Vervoer Maatschappij in Meppel (40 procent NS-dochter) gisteren besloten een buxi te kopen en te gaan beproeven. Het ligt in de bedoeling in meer plaatsen van ons land tot een proefneming te komen teneinde onder verschillende omstandigheden de levensvatbaarheid van het nieuwe vervoers systeem te testen. Het Centrum voor Verversplannen heeft al contact met verschillende streekvervoerondei'nemingen opgenomen. Bij het Centrum voor Vervoersplannen, een adviesbureau voor verkeer en vervoer i6 men ervan uitgegaan, dat het openbaar vervoer eerder kwali- teitsgevoelig dan prijsgevoelig is. Op grond daarvan ziet men voor de buxi bij een ritprijs die lager ligt dan die van een taxi goede mogelijkheden. Bij stedebouwkundigen bestaat opvallend veel belangstelling voor de buxi. Zij kampen dikwijls met het probleem van de inpassing van het openbaar ver voer in de woonwijkontwei'pen. vooral in de kleinere plaatsen. Door de hoogte van de ritprijs verwacht men evenwel, dat de buxi. niet geschikt zal Gisteravond eindigde de zesdaagse te Amsterdam. De NOS gaf er een recht streekse reportage van, daarmee een se rie reportages afsluitend waarmee t.v. dit wielerevenement heeft begeleid. Het moet ons van het hart dat t.v. uitermate geschikt is gebleken om ach tergronden en bijverschijnselen van zo'n zesdaagse te tonen, maar dat ze over het werkelijke verloop van de strijd visueel eigenlijk niets te bieden hcefl. De eindfaze van gisteren ondergingen we als een radioverslag met on-adequa- te beelden. Niemand was herkenbaar en daardoor was er geen moment sprake van spanning. Als alternatief op de speelfilm op „I" bood de KRO een voortreffelijke film over 't Britse balletfenomeen Mar- got Fonteyn. Fenomenaal vooral om het feit dat zij zo'n dertig jaar geleden al als prima ballerina assoluta optrad en die trotse titel nog steeds kan voeren. Verder bij de KRO: Zelfdoen, de ru briek voor doe-het-zelvers van Hans Rik en Ad Versney die voor talloze doe-het-zelvers aantrekkelijker blijkt dan het passieve ondergaan van een speelfilm. Het NOS-Toonbeeld.-concerl was erg aantrekkelijk. Al was het maar om de uitvoering van Bachs concert voor drie klavecimbels, een werk dat slechts spaarzaam tot klinken komt.Liefheb bers hebben het op de plaat natuurlijk, maar je wilt het dan ook wel eens in een andere uitvoering horen, zelfs als die van een lichtelijk mindere kwali- N'OS: 18.50 uur: Fabeltjeskrant 19.00 uur: Journaal VPRO: 19.07 uur. Zendtijd 19.41 uur: De wereld en de schilderijen van Han Mes, film 20.00 uur: Journaal (NOS) 20.30 uur: Droompaleis. reportage 21.00 uur: Classe de lutte, documentaire 22.00 uur: Gisela May, voordracht 22.30 uur: Journaal (NOS) 22.35 uur: NEDERLAND II NOSl 18.50 uur: Fabeltjeskrant 19.08 uur: Scala 19.30 uur: Van gewest tot gewast 90.00 uur: ■Journaal TROS: 20.20 uur: Toto 20.40 uur: De gevolgen van een dineetje, toneel 21.30 uur: natuurfilm 22.20 uur: Gesprek met Dorothea Solle (CVK-IKOR) 22.55 uur: Journaal (NOS) De met aangegeven programma's zijn kleurentelevisieprogramma's RADIO PROGRAMMA'S DONDERDAGAVOND Uitzending van de Boeren Partij. AVRO. 18.30 Stereo: Licht Instrumentaal ensemble. 18.55 Voor de kinderen. 19.00 stereo: Big Band Beat: De Skymasters- ------ 'ondgebed.Bl'1AVRofd 20.05 Fes tapte te 19G9: Fidelto, ;rie: Vg. ADVERTENTIE muzikale lezing. 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM II 18.00 Tijd vrij voor muziek in vrije tijd: kerstliederen. 18.30 Nieuws. 18.41 Actualitei ten. Aansluitend (Ca. 19.00): Spektrum. 19.15 Stereo; Muziek van het Leger des Heils (opn). 19-30 Kerkorgelconcert; seml-klassleke muziek- 20.00 Ferdinand Huijck. seriehoor spel. 20.24 Lichte grammofoonmuzlek- 20.30 Radio Actiel: gevarieerd programma. (22.30 Nieuws; 22.38 Parlementair overzicht). 23.55- BELGIE 324 m 14.00 Nieuws. 18.03 Popmuziek. 19.» Pa: •sport. ,18.30 r talwenken. 18.33 Lich- erkeersberichten. 18.40 Vanavond op t.v.: Classe de lutte Sinds de meirevolutie in Parijs 1968 is er een filmgenre in opkomst dat (nog) geen plaats heeft in de bioscoop: regel rechte verslagen van acties van arbei ders, studenten en scholieren die niet bedoeld zijn als actuele reportages, maar als „actiemodellen", waarvan (op)roe- rige bewegingen in de toekomst iets kunnen leren. In Nederland geniet de Maagdenhuisfilm zo van een rijk, min of meer ondergronds leven. „Closse de lutte" (over een bedrijfsbezetting in Be- sa neon) heeft een soortgelijk verborgen rouiement in Frankrijk, fftoduriaod I M ]ohn Mayall in Doelen en Concertgebouw DEN HAAG. John Mayall en zün bluescombo komen vrijdagavond 2 janu ari in de Rotterdamse Doelen en bet Amsterdamse Concertgebouw. De aan- vangstyden zijn reap, kwart over acht cn twaalf uur. Mayalls oombo bestaat uit Johnny Almond, een multi-uwtrumeretalist van grote klasse op alt, tenor en fluit, Jon Mark of „accoustic fingerstyle" gitaar en Steve Thompson op basgitaar. Mayall zelf verzorgt de vocals en hert eolo- gitaarweric. Opvallend in deze sinds mei bestaande oombo is he>t ontbreken van de drums, hetgeen echter prachtig opge vangen wordt door het ritmische en melodieuze spel. De l.p. „The turning point" ibewijat dit ovetiduid«fljjJo, Lichte muziek. 18.45 Sport. 18.53 Taslwen- ken. 18.55 Lichte muziek. 19.00 Nieyws, weerbericht en actualiteiten. 19.40 Lichte muziek- 19.45 Politieke uitzending. 18.55 Lichte muziek. 20.00 Openbaai Kuns II lil 8r,r 8hC: r: -."■11 'I I'". I r\-.,r ,n 20.30 Hoorspel. 21.15 Promenadeeooeen Nieuws, berichten en De Zeven Ki 22.20 Gevarieerde muziek. (98.00 Nieuws). 23.40-23.45 Nieuws. VRIJDAG HILVERSUM I AVRO; 7.00 Nieuws. 7.10 Ochtendgymna: tiek. 7.20 Lichte grammofoonmuzlek. (8-( Nieuws; 8.11 Radiojournaal; 8.30-8.33 D Groenteman). NOS: 9.00 Internationaal Spec trum; moderne muziek (opn). (9,35-9.40 Wa terstanden). AVRO: 10.00 Voor de kleuters. 10.10 Arbeidsvitaminen (gr), (n.oo-U.02 Nieuws). 11,30 Pianoduo: moderne muzl< 11.55 Beursberichten. NOS; 12.00 Blik op wereld: populair programma over ontwlkh ltngshulp. Overheidsvoorlichting: 12.30 U zending voor de landbouw. NOS; 32 Lichte grammofoonmuzlek. 12.50 Recht slecht, praatje. 13.00 Nieuws. VARA: 18 Actualiteiten. 13.20 Stereo: Klassieke symfo nische muziek (gr). NOS: 14.10 F Deens zangtrio. 14.30 Van je buren ir 't maar hebben: radiowedstrijd tussen Ne derlandse en Belgische micro-korfbal 15.00 Stereo: Aspecten van de kamerm moderne kamermuziek (opn). 15.45 rismo: toeristische informatie uit binn buitenland. VPRO: 16.00 Nieuws. 16.02 VPRO- HILVERSUM II KRO: 7.00 Nieuwe. 7.14 Het lei woord 7.15 Stereo: Badlnerie: klassieke, semt-klassieke en moderne muziek (7.30 Nieuws; 7.32 Actualiteiten; 7.50 O weging; 8.00 Nieuws). 8.30 Nieuws. 8.32 t de huisvrouw. (9.00 Gymnastiek voor huisvrouw). 9.40 Schoolradio. 10.00 stereo A "ibade: klassieke en semi-klassieke orkest- ïziek (gr). 11.09 Nieuws. 11.02 Voor d» ken. 11.65 Mededelingen. 12.00 Stereo: Van jfifijf ieerd programma 12.26 Mededelingen land- e Actualiteiten Schoolradio. 14.30 Stei platenprogra Raden maar). 14.05 - --.00 Nieuws. 16.02 Disco- Drive-In; de showbusiness op de genomen. 17.00 Uit de pers. 17.15 Sportkom- pas. 17.45 Actualiteiten. HILVERSUM III VARA: 9.00 Nieuws. 9.02 De Eddy Becker Show. (10.00 Nieuws). NOS: 11.00 Nieuw: 11.03 De Felix Meurders Show. VPRO: 12.0. Nieuws. 12.03 Top-30. (13.00 Nieuws). TROS - Lynx (of Los). AVRO "Ktef Boetiek. (16.« 14.00 Nieuw. Muziei Nieuws). 17.00 NÏtI 17.95-18.00 Zingende bougie: platenprogra: ma voor automobilisten. BELGIE 324 m 12.00 Nieuws. 12.03 Gevarieerde moslek (12.40-12.48 Weerbericht, mededelingen SOS-berlchten voor schippers). 12.51 Buit lands persoverzicht. 13.00 Nieuws, weer- richt, mededelingen, dagklapper en SOS- berichten voor schippers. 18.20 Tafelmu/.lck 14.00 Nieuws. 14.03 Kamermuziek. 1 Nieuws. 15.03 Casinomuziek. 16.00 Niei 16.03 Beursberichten. 16.09 Volksmuziek. Etnische muziek. 16.50 Volksmuziek, i. Nieuws, weerbericht, mededelingen en i»u-

Leidse Courant | 1969 | | pagina 2