Vyth wil macht van Post in zesdaagsen beknotten VIJF KANDIDA TEN MAAR ZWITSERLAND BOUWT AL Strijd van dolende ridder Ook Rini Wagtmans in opstand tegen gezag Peter Post Joop Brand trainer DWS SCHAMELE BOKSBAGAGE VAN BELGISCH CLUBTEAM DINSDAG 16 DECEMBER 1969 DE LEIDSE COURANT AMSTERDAM. Het vertrek van Leo Duyn- dam en Freddy Eugen uit de Amsterdamse Zes daagse heeft voor beide coureurs, voor wat dit evenement betreft, geen financiële consequenties gehad. Nadat hij gisteren de contracten met de renners nog eens nauwkeurig had bestudeerd, besloot de heer Kurt Vyth zowel Duyndam als Eugen het hun toekomende geld (drie dagen gage) toe te zenden. De affaire heeft voor Duyn dam wel andere consequenties. Toen hij met Eugen uit Amsterdam verdween en aankondigde voorlopig niet op de winterbaan te zullen rijden, maakte Jan Derksen hem erop attent, dat hij een contract voor de zesdaagse van Bremen had getekend en daar waarschijnlijk wel aan de start zou moeten komen. Intussen is het een en ander veranderd. Na overleg met de directie van Bremen bleek, dat men er weinig meer voor voelde om Duyndam daar te laten rijden. Hij hoeft niet meer te koinen. zei Derksen gisteravond. De oud-wereldkampioen van de sprinters, die tegenwoordig als manager voor de meeste haandirecteuren optreedt, had inmiddels al met Gerben Karstens onderhandelingen geopend om deze in Bremen aan de zijde van Jan Janssen aan de start te laten komen. AMSTERDAM Na Leo Duyndam en Freddy Eugen is ook Rini Wagt- mans in opstand gekomen tegen het gezag in de Amsterdamse Zesdaagse, tegen Peter Post. Maar terwijl Duyn dam en Eugen de weg van de minste weerstand hadden gekozen en zonder strijd uit de baan waren verdwenen, gordde Waglmans het harnas aan en toog gisteren kort na middernacht op pad om zijn ongenoegen met de zang van zaken kenbaar te maken. Wagtmans, die door Gerrit Schulte onder handen was genomen („jullie hebben een te groot maandsalaris, het kan jullie niets meer schelen. Als je maar voor je boterham zou moeten rijden zoals wij destijds, dan zouden jullie er wel inknallen", had de voor ganger van Peter Post onder meer gezegd"), stapte na dit gesprek lijk bleek op de fiets en begon in zijn eentje op kop van het veld te rijden. Men had juist de middernachtsprints achter de rug en maakte zich op voor de dagelijkse derniekoers. De strijd van Wagtmans werd die van 'n dolende ridder. Want Zwitser Louis Pfenninger. die op papier de ploeg- makker van Wagtmans is maar nau welijks een woord met de Brabander heeft gesproken, vertikte het om uit zijn cabine te komen om samen met Wagtmans in de vuurlinie te treden. Ongeveer vijftig ronden lang reed „Don Quichotte" Wagtmans aan het hoofd van de verbaasde zesdagen- trein, die een dergelijke rebellie niet had verwacht. Toen greep wedstrijd leider Arie van Vliet in en liet tegen RINI WAGTMANS de zeedagengewoonte ln de jacht af bellen. „Het normale programma moet doorgang kunnen vinden er zitten 7000 mensen op de dernies te wach ten", was zijn motivering. Het verzet van Wagtmans was gebroken. Benen breken Ondertussen had zich ln de koers een incident voorgedaan. Wagtmans, die door Schulze gehinderd zou zijn, kwam met de Duitser in woordenwis seling. Volgens Wagtmans zou Schulze toen hebben gevraagd of hij 's nachts na afloop van de koers nog in het restaurant zou komen eten. Toen die vraag door Wagtmans bevestigend werd beantwoord, had Schulze aan gekondigd dan de benen van Wagt mans te zullen breken. Daarop had de Brabander niet geaarzeld en de Westduiteer een klap in het gezicht gegeven. Er ontstond enig tumult maar een dreigende vechtpartij kon nog juist worden bezworen. Bang Terug in ztfn cabine spuide Wagtmans itjn gramschap. Met spijt in zijn stem zei hij: „Als ik maar met Pijnen had gereden zou er wat anders zijn ge beurd. Die was er ook wel ingevlogen. Pfenninger is alleen maar bang voor Post zoals de meesten trouwens. Ik heb echter genoeg van de heer schappij, de dwingelandij van Post. Straks in Antwerpen (de zesdaagse begint daar op 6 februari) rijd ik met Pijnen en Duyndam en dan zal Post nog wat beleven". Matchmaker Balemans, die nog geen enkele coureur voor de Antwerpse Zesdaagse heeft gecontracteerd, had wel oren naar een dergelijke combi natie. „Laten ze maar komen als ze willen, graag zelfs",'zei de Belg. De stand was vanochtend om 5 uur bij de neutralisatie: 1. Bugdahl-Kem- per (Wdld) 122 p.; op 1 ronde: 2. Post- De Loof (Ned/Belg) 312 p.; op 4 ron den: 3. Koel-De Wit (Ned) 224 p.: 4. Gilmore-Lawrie (Austr) 181 p.; 5. Ot- tenbros-Renz (Ned/Wdld) 121 p.; op 6 ronden: 6. Oldenburg-Loeveseijn (Wldl/Ned) 216 p.; op 6 ronden: 7. Schulze-Jansen (Wdld/Ned) 194 p.; op 7 zonden: 8. Daler-Pijnen (Tsj/Ned) 259 p.; op 18 ronden: 9. Van Midden- Van der Lans (Ned) 245 p.; op 24 ron den: 10. Wagtmans-Pfenninger (Ned Zwit) 170 p. PPR-kandidaten statenverkiezing DEN HAAG (ANP) De Poliüeke Farttj Radikalen heeft in Zuid-Holland kandidaten aangewezen voor de komen de provinciale statenverkiezingen. Eer ste op de lijst is het gemeenteraadslid h> Gouda. mr. A. Q. C. van Ruiten, die nu reeds deel uitmaakt van Provin- tdale Staten. De heer Van Ruiten is se cretaris van de landelijke Vincentius- vereniging. en landelijk secretaris van de PPR. De PPR heeft op het ogenblik twee statenleden. De heer A. de Groot, wet houder in Voorhout en radikaal voorman lo de bollenstreek, legt zijn statenlid- ma atechap neer. Het staat nog niet vast of de PPR in Zuid-Holland met een eigen lijst zal uit komen of een gezamenlijke lijst zal vor ken met anderen. Besprekingen met D '66 en PvdA afzonderlijk zijn nog aan de gang. De provinciale vergadering van de PPR ral in januari beslissen over een «ntwerp-prioriteitenprogram. Hoofd pun- ton hieruit zijn: volledige openbaarheid v*n het provinciebestuur, stimulering van "agionale structuren, voorrang voor het "•leijnsbeleid (met name recreatie, openbaar vervoer, milieuhygiëne) en rr*er steun van de provincie voor ge- ?®meenten als Gouda en Leiden, die ten onrechte financieël knel zitten. Buitenlanders bij DOS en VELOX UTRECHT De Utrechtse clubs DOS en Velox hebben zich verzekerd van de diensten van buitenlandse spelers. DOS contracteerde de Deen John Steen Olsen, een 26-jarige oud-interna tional. die in het Amerikaanse voetbal is uitgekomen. Hij stond onder contract bij de Zweedse club Malmó. De trans fersom bedroeg 75.000 Zweedse kronen (f52.000). Olsen mag van 14 januari af voor DOS uitkomen. Velox contracteerde de Luxemburgse international Jean Klein, een 25-jarige spitsspeler, afkomstig van de Luxem burgse club Red Star. Ook hij heeft in Amerika gespeeld. DOS heeft Nol van Haaien overge daan aan De Volewijckers. Zwemduo derde SANTA FE De Nederlandse be roepszwemmers Johan Schans en Judith van Berkel-de Nijs zijn gisteren derde geworden bij de 24-uurswedstrijd in het meer van het park Belgrano in de Ar gentijnse plaats Santa Fé. De Italianen Travglio-Pollonimi won nen met een totaal van 150 ronden. De Argentijns-Egyptische combinatie Igle- sias-Heif legde 147 ronden af an het Ne derlandse duo 144 ronden. In Keulen krijgt Eddy Merckx recordgage De heer Vyth heeft voorts een brief ge zonden naar de voorzitter van de Vereni ging van Baandirecteuren, de heer H. Hachtler dn Zürioh, waarin de heer Vyth erop aandringt op de in januari te houden vergadering van deze organisatie de af faire te bespreken. De heer Vyth heeft het in die brief ook weer over ,,de dicta toriale houding van Post. die alle coureurs dirigeert". Hij heeft voorts voorgesteld in de contracten in het vervolg een clausule op te nemen, waardoor het mogelijk zou zijn renners, die zonder geldige reden weg lopen. niet alleen de gage te onthouden maar ook een boete op te 'leggen. „Wij, baandirecteuren, lopen immers het finan- oiële risico en moeten schadeloos gesteld kunnen worden", zei de heer Vyth. Minimum Voorts stelt hij voor minimale en maxi male gages an te stelden. ,,Dat gaat er in de eerste plaats om de verdiensten van de kleine renners te verzekeren. Zij moe ten zo veel aan hun helpers seigneurs, mecaniciens en loopjongens betalen, dat er soms weinig overblijft. Mijn voor stel is dan ook dat ze na aftrek van al die onkosten aan een Zesdaagse toch ten minste duizend gulden overhouden. Bij mij is dat overigens geen probleem, want de minstbetaalde renner krijgt hier 425 gulden per dag en daannee komen ze ruimschoots boven het door mij gestelde minimum." De maximumgrens wil de heer Vyth gesteld zien („dat mag voor mijn part 20 000 gulden zijn") om te voorkomen dat niet één renner alles krijgt. Al geprobeerd Het valt overigens te betwijfelen of de financiële voorstellen het op de vergade ring van baandirecteuren zullen halen. De Belg Theo Balemans, matchmaker van het Antwerpse Sportpaleis en als zodanig, lid der vereniging, acht die kans heet ge ring. Hij zei: ,.Dat voorstel van een mini mumloon is een regelrechte aanval van Kurt. Vyth op Hachtler, want alleen in Züftch. waar Hfichtler baanddrecteur is. wordt zo slecht betaald. En zijn invloed in de vereniging is groot genoeg om een dergelijk voorstel tegen te houden. Ook een maxamumgage is volgens de heer Ba lemans geen haalbare kaait. Dat hebben we vroeger al eens geprobeerd, maar toen I waren de voorstellers de eersten om onder tafel extra bedragen uit te keren." j Record I Overigens wordt op dit punt in de Zes daagse \-an Keulen, die van 29 december tot 4 januari wordt gehouden, een record gebroken. De Belg Eddy Merckx. die een koppel zal vormen met de Duitser Rudi Al tig, ontvangt per dag 5000 mark. een bedrag dat in West-Duitsland nog nooit aan een beroepsrenner is betaald. Voorts zal Merckx ten minste een vijfde deel van het prijzengeld ad 160.000 mark ont vangen. In Keulen zal ook het Nederlandse kop pel OttenbrosDe Wit starten en zal Post een duo vormen met de Belg Sercu Zesdaagsepremie voor Feijenoord AMSTERDAM Ais Feijenoord erin slaagt het Oosbberlijnse Vorw&rte in de kwartfinales van het toernooi om de Europa Oup te bedwingen, ligt er voor de Rotterdammers een extra premie van 7500 gulden te wachten. Dat kregen de Feijenoorders gisteravond tijdens hun be zoek aan de Amsterdamse zesdaagse, waar zij de eregasten waren, te horen Inter Milaan won uitgestelde wedstrijd MILAAN Internazionale Milaan heeft gisteren in de Italiaanse voetbalcompetitie met 1—0 van Bari gewonnen. De wedstrijd kon zondag geen doorgang vinden wegens de mist ln het San Sirostadion. Inter deelt thans de derue plaats met Fiorentina en Lanerossi. AMSTERDAM Met Ingang van 17 december zal DWS worden getraind door Joop Brand, de tweede trainer van Go Ahead. Tussen de verenigingen DWS en Go Ahead en de huidige trai ner van DWS. de heer Talbot, is daar over volledige overeenstemming be reikt j DWS heeft met de heer Brand een j tweejarig contract aangegaan. Het con tract met Talbot zal tot aan het einde van dit seizoen doorlopen. Talbot, die in het begin van de jaren zestig DWS naar het kampioenschap leidde en vorig jaar naar de Amsterdamse club terug keerde na AZ '67 cn Heracles te heb ben getraind, heert zijn medewerking aangeboden bij het zoeken naar jong talent. Het DWS-bestuur heeft verder de heer Jack van Zanten, lid van de ledenraad van DWS, bereid gevonden de reorga nisatie van het technische apparaat van DWS in samenwerking met de trainer, de heer Brand, ter hand te nemen. Een paar apart: zesdaagsekeizer Peter Post en wegspecialist Jan Janssen. Een toekomstig koppel? Otto Roffel directeur Olympisch Stadion AMSTERDAM De O. Roffel is met ingang van 1 maart 1970 benoemd tot di recteur van het. Olympisch Stadion in Amsterdam, aldus is besloten op een buitengewone aandeelhoudersvergadering van „Het Nederlands Sportpark Olympisch Stadion", De heer Otto Roffel is oud- doelverdediger van de Groningse ere- divisievoetbalelub GVAV. KAMPIOENSFEEST EISTE DODE BUENOS AJRES -- Rivaliteit tu§sen supporters van de voetbal clubs Rio Plata en Boea -Juniors heeft io de nacht van zondag op magndag tot grote ongeregeld heden in de Argentijnse hoofdstad Buenos Aires geleid. Door gelijk te spelen (2—2) tegen Rio Plata behaalde Boca Juniors voor de ecttiende keer de nationale titel. Bij de feestelijkheden voor het kampioen schap raakten de gemoederen zeer verhit waarbij aanhangers van de plaatselijke xlub Rio Plata en de niéuwe kampioenen met elkaar slaags raakten. En dode en vele gewonden waren het gevolg. De po litie heeft 220 personen gearresteerd. „Hollandse"' dammers wéér in evenwicht tVan onze dammedewerker AMSTERDAM De jaarlijkse dam- wedstrüd tussen de tientallen van Noord en Zuid-Holland is voor de vierde maal j ln successie in een gelijkspel geëindigd. By Noord-Holland ontbrak de kersverse Europese kampioen Ton Sijbrands, en Zuid-Holland miste de RDG-crack» Ivens, Boom en Toet. Het heeft er overigens naar uitgezien dat Zuid-Holland de zege zou behalen. Na winstpartijen van de Hagenaars Rowle en Weerheijm en enige remises, had Zuid-Holland een voorsprong van 84, maar zowel Van Dijk als Bronstring konden de winst niet realiseren, ondanks duidelijk voordeel. Kain verloor, waar door de stand 108 werd en na ruim zes uren spelen moest ook Roozenburg zich gewonnen geven, zodat de eind uitslag 1010 werd. Brazilië favoriet voor w.k. voetbal LONDEN De kansen van Brazilië om volgend jaar in Mexico de wereldtitel voetbal te veroveren, worden door de Lon- dense bookmakers hoog aangeslagen. De wereldkampioenen van 1958 en 1962 staan drie tegen één genoteerd. Titelverdediger Engeland neemt de tweede plaats op de lijst in met zes tegen één. Vervolgens staan VrugawyWest-Duitsland, Italië, gastheer Mexi en Pent in deze volgorde gerangschikt als kandidaten voor de titel. Voor Tsjecho-Sloioakije en Rusland zijn de kansen gelijk gewaardeerd: veertien tegen één. Hierna komen Bulgarije en Zweden met een notering van 25 tegen één, gevolgd door de overige deelnemers met 33 tegen één. Weer prof boksen in Utrecht UTRECHT Voor de eerste maal zul len dinsdag 20 januari in Utrecht prof bokswedstrijden worden gehouden. Dan organiseert de Rotterdamse promotor Theo Huizenaar in de nieuwe sporthal Catharijne een internationaal programma met in de hoofdpartij de Nederlandse zwaarwelterkampioen Joop Verbon. Vorige maand is het profboksverbod. dat al vele jaren in Utrecht gold. voorlopig voor één jaar opgeheven. Onderhandelingen met eventuele tegenstanders van Verbon zijn nog gaande. De persoonlijke olland—Zuid-Holland: W. F. v. d. Sluis—C. Varkevisser 1—1; J. de Boer—E. P. Bronstring l—l: C. Plppel—F. Gordijn 1—1; H. Werner—W. Roozenburg 2—0: P. v. Heerde S. Rowie 0—2: N. v. Hal—J. C. Weerheijm 0-2: Th. Tielrooy—J. v. d. Weteringh 7-1: F. Holst voogd—L. 1—1: totaal *10—10. jeugd Bij de jeugd behaalde Noord-Holland een overwinning van 128. De jonge dammers van Zuid-Holland keken vanaf het begin tegen een achterstand aan die niet meer kon worden Ingelopen. De persoonlijke uitslagen waren: ,T. Goudt—J. Storm 1—1; B. Domselaar—Th Hordijk 1—1: A. Goeree—L. Ruygrok 2—0: M. Winter—L. Tom 2—0: R. Clerc— E. v. Aa 2—0; H. Schut—A. Boon 1—1T. de Haas—R. Krom hout 0—2; C. Benjamins—L. Mechlelse f Ëvertoiv oontraeteerde Keith _\ewtqn LONDEN De Engelse eerste-dlvi- sievereniging Everton heeft gisteren de verdediger Keith Newton van Blackburn Rovers overgenomen voor een transfer som van 100.000 pond (860.000 gulden). Het bedrag is een record voor een ach terspeler in Engeland. Newton wordt als zekere keus voor het Engelse team voor de wereldkampioenschappen beschouwd. Terwille van zijn carrière heeft hij al eerder te kennen gegeven dat hij Black burn, dat in de tweede divisie speelt, wilde verlaten. Rotterdammers wonnen „interland" Van sportredactie In de loge van de zesdaagse staan de gezichten (van de Feijenoorders) niet bepaald vrolijkVan links naar rechtsErnst Happel, Gerben Karstens, Gerrit Schulte, Jan Janssen, Franz Hasïl, Jos van der Vleuten en Piet Romeijn. SION Voor brigade-gene raal S. Marguelisch. die vol gend jaar de kandidatuur van Zwitserland voor de Olym pische Winterspelen in 1976 bü het Internationaal Olym pisch Comité gaat bepleiten, bestaat er in feite geen twij fel meer: de Olympische Winterspelen worden van 1 tot 10 februari 1976 in Sion en qmliggende gemeenten ge houden. Op 15 mei volgend jaar zal liet Internationaal Olympisch Comité in Am sterdam een keuze maken uit de vijf kandidaten: Vancou ver (Canada), Lahti (Fin land), Granada (Spanje), Den ver (V.S.) en Sion (Zwitser land). De Zwitserse voorbereidings- machine daarlt evenwel reeds op volle toeren. De skipistes worden al in gereedheid ge bracht. Trainingsploegen van hooggenoteerde Zwitserse ski ers hebben vorige week de pistes al beproefd. Brigade-generaal Marguelisch secretaris van bet comité, dat de Zwitserse kandidatuur Gokken op Olympische Winterspelen in 1976 heeft voorbereid, verklaarde wel, dat Zwitserland grote risico's neemt door zo hard van stapel te lopen. De tech nische gegevens, die de kan didatuur moeten ondersteu nen, worden fc>as na Kerstmis bij het IOC ingeleverd. Maar de Zwitsers rekenen min of meer op de politieke aspecten die bij de keuzebepaling vaak een rol spelen en waarbij Zwitserland dan in het voor deel ls. De traditie heeft geleerd, dat na twee Winterspelen in Europese landen meestal een land buiten Europa aan de beurt komt. Dat is in 1972 Sapporo (Japan), zodat in 1976 en 1980 de Winterspelen weer in een Europees land kunnen worden gehouden. Concurrenten Granada met het gloednieuwe wintersportcentrum in de Sierra Leone beschouwen de Zwitsers inderdaad in tech nisch opzicht als een serieuze kandidaat, maar de Russen, en nog meer landen, voelen om politieke redenen niets voor Spanje. Lahti biedt on voldoende accommodatie. De Zwitsers verwachten, dat Moskou de winterspelen in 1980 zal mogen organiseren als in 1976 de keuze op Zwit serland valt. Zwitserland heeft, al veel geld op tafel gebracht. De bevol king van het kanton Wallis, waarin Sion is gelegen, bracht al zestien miljoen Zw. fr. op. de bondsregering zal 100 mil joen Zw. fr. fourneren voor de inrichting van het cen trum van de communicatie media. Ook zal da boe. d*re dering de wegenaanleg beta len. In totaal is ruim 200 miljoen frs. nodig. De rege ring heeft zich garant ver klaard voor het deficit van de Spelen dat wordt begroot op 35 a 40 miljoen Zw. frs. Volgens het Zwitserse plan worden in Sion en het vijf tien kilometers verder gelegen Sierra de ijssporten gehouden, in Sion hel skispringen en alle andere onderdelen van het winterspelenprogramma in Crans-Montana. Het in Zuid-Zwitserland (in het Rhönedal) gelegen win tersport gebied heeft een hotelaccommodatie van 25000 bedden. Er zal een olympisch dorp met 1900 kamers (3500 bedden) worden gebouwd. Het gebied tussen Sion en Crans-Montana ligt op een hoogte van 2500 tot 3000 me ter. De bouwtekeneingen voor het olympisch dorp met restaurant (1200 plaatsen) en polikliniek, een ijsstadion, een tweede overdekte ijsbaan, een nieuwe springschans en een bobsleebaan zijn al ge- ROTTERDAM Te snel wordt in de bokswereld een ontmoeting tussen club teams aangekondigd als een interland wedstrijd. Er zijn inderdaad clubploegen die een zodanig sterke bezetting hebben dat met enige goede wil van een „nationaal" team" kan worden gesproken. Die goede wil was zelfs niet voldoende om hetgeen gisteravond in gebouw Odeon in Rotterdam werd vertoond als vlag te dienen die de zeer schamele lading, genaamd boksclub Flandria uil Oostende, kon dekken. Boksvereniging „Hulzenaar", versterkt met enige pugilis ten van buiten de eigen kring, won niet temin slechts met 137, waarmee is aangetoond dat de kwaliteit aan Rot terdamse zijde evenmin van hoog niveau De Belgen konden niet meer dan drie A-klassers in de ring brengen, waardoor de Rotterdammers genoodzaakt waren aangekondigde boksers als Carel en Wim Jansen, Leen van Diggelen. Eric Walcott en Stan v. d. Driesschen in het burgerpak te laten. Er waren twee uit blinkende partijen in hetgeen van dc A-klasse was overgebleven. Voder gewicht Krijgsman (De Haan, Schiedam) bokste uitnemend tegen Raviu. die wel over een ..zware zwaaistoot" beschikte maar niet de juiste maat kon vinden en nogal wat gaten in de lucht sloeg. Krijgsman daarentegen trok een enorm register stoten open, vol variatie en in een tempo dat ook hoog genoeg was om eventuele stoten op de goede afstand van de Belg te ontwijken. De snelle Krijgsman werd slechts eenmaal vol getroffen, in de derde ronde. Zijn tech nisch overwicht was veel te groot voor Dat was evenzo het geval met licht- welter Gerard Bok (Huizenaar. Rotter dam) die in de Belg Van den Bon een bokser met een enorm incasserings vermogen trof, die ook nog aardig kon boksen en tenminste ooit van een op stoot had gehoord. Zowel op lichaam als gelaat plaatste Bok onophoudelijk zijn treffers. V. d. Bon kon zijn moeilijkheden tot en met de laatste gongslag overwin- Talenten In de lagere klassen haalden twee Belgen die laatste gongslag niet C-welter Paul Verbon, een uitgesproken talent, plaatste in de tweede ronde tegen Lambrecht een enorme linkse hoek waardoor de Belg minuten later nog niet wist aan welke kant van de ring hij vertoefde Lichtwelter c-klasse Bruijstens (evenals Verbon van Huize- naar) bezorgde Winstone zowel in de eerste als de tweede ronde acht tellen rust en .volgens de pas een week ge wijzigde reglementen betekende dit (tweemaal „neer" in een partij) een technische k.o. voor de Belg, die geen greintje techniek had en zich op de been hield door Bruijstens constant te om armen. De zwaarwelter Marinisse (DOS, Vlie ringen) verblijft nog steeds in de c-klasse, waarvoor hij te sterk en te goed is. Tegen Beurselinck demonstreerde hij wederom zijn grote talenten, zijn feeling en stoottechniek. Het wordt tijd dat de Zeeuw bij de eerstvolgende kampioen schappen zeker een klasse hoger komt Afgrond Behalve die weinige hoogtepunten I waren er vele dieptepunten, waarvan de partij van a-klasser haifzwaargewicht I Nikkelen Kuyper (persoonlijk lid) niets j minder dan een afgrond (en afgang) was. In een dom straatgevecht verloor hij zelfs van de met bitter weinig boks- 1 gaven gezegende Belg Deruyter. In de bijpartijen ging haifzwaar gewicht Van Riet (DOS) zowel in de eerste als de tweede ronde acht tellen neer tegen de oersterke Schumann (Le Noble Sport, Rotterdam) en kreeg licht welter Henk Stahl, die ten onrechte te zeer overtuigd van zijn eigen kwaliteiten, van de jury een onbeslist toegeschoven na zijn partij tegen Jan Schuring (Zaan dam) die duidelijk op punten had ge wonnen. De traditionele blunder van de jury ontbrak dus evenmin op deze magere boksavond, waarop de Rotter damse zege op de Belgen als volgt werd behaald: Bantam C-klassc: Heijdenrljk (Huizenaar) lid) verl. op pur MB gewicht C: Willem* (R'dam)—Roel&n'ts beslist, 7—5; zwaarwelter N: Meulmeeeter (DOS) verL op punten van Rodenbach, 7—7; lichtgewicht N: Den Hoed (Hulzenaar) w.o.p. van Sijs 9—7; lichtwelter C: BruUstena (Hulzenaar) wint door t.k.o. ln 2e rond» van Winstone, 11—7; lichtgewicht A: Bolt (Hulzenaar) w.o.p. van v. d. Don. 13—7.

Leidse Courant | 1969 | | pagina 9