Zakenleven ontwikkelde grootse actie om kas van schaatsbond te spekken december- voordeel POPPEN WEER 'T DANSEN OP EENS AAN DE HOKIJ Legioen Feijenoord noeilijk naar Berlijn Duyndam niet te bedaren in actie tegen Peter Post Neem nu een jaarkaart 65+en profiteer van het Zege op Den Bosch snoepje van x/oen voor jekomst van de jeugd e| 3 dagen gratis reizen 0TEER BIJ DE ADI0 Negen kameraden uit Bovenkarspel hand in hand en op de step naar Feijenoord... )R 1 KDAG13 DECEMBER 1969 DE LEIDSE COURANT PAGINA T (Van onze sportredactie ERDAM Schaatsbondsecretaris Henny Roos klopte het openbaar ootmoedig op de borst en sprak: „We dat we lang niet alles hebben gedaan wat we hadden i doen". Als een volleerd conferencier .stopte hij even, adem en ging voort, daarmee zijn openbare biecht ont- cnd: „Maar iedereen weet ook dat de Kon. Ned. tsenrjjclers Bond constant met geldgebrek heeft te In feite leeft de KNSB pas een jaar of zes, zeven de heer Roos ging dan uit van de succesvolle jaren begroting stijgt elk jaar onrustbarend". Het kwam dat de KNSB, dankbaar voor de subsidies die even van toereikend zijn, bij „particulieren" moest aan- (ADVERTENTIE) kloppen om te trachten het gat in de geldkist gevuld te krijgen. Mars Verkoopmaatschappij N.V. was bereid de helpende hand te bieden en ontwierp een campagne die de schaatsbond mits verzekerd van de steun van eigen leden en de vele schaatsliefhebbers in Nederland voor een groot deel uit de zorgen kan halen. Van 16 december tot half I maart (het schaatsseizoen) ontvangt de KNSB voor elke al- j daar ingeleverde Marswikkel een cent. Dc woordvoerder van deze firma onthulde gisteren op een in Hilton Amsterdam belegde bijeenkomst dat een cent een miniem bedragje is dat evenwel door aller medewerking, tot zelfs, tonnen kan oplopen. En wat zulk een bedrag voor de schaatsbond be tekent, Is enorm. Een Jaarkaart voor 1970 is ook al in december geldig. Dus 13 maanden reisvoordeel Profiteer ervan! Prijs f 50.- p.p. - echtpaar f 75.-. Vraag e r op het station! ^\_x voordelig uit met NS ny Roos: „Op ons programma o.a. de specifieke sprinttraining igdtraining. Hierbij is het oog ge- op de Olympische strijd in 1972 in ro. Ze konden geen van beide oerd worden. Nu is dat in de toe wellicht mogelijk. Dank zij de rerking die we thans hebben ge- i". Het woord sponsor werd niet ikt. Mars is dat ook niet. De fir- ADVERTENTIE) Jaarkaart of 3-maandskaart 65+? wij i Al3 speciale nieuwjaars attentie kunnen alle "houders van een 65 +-kaart (ook van een 3-maandskaart) op de dinsdagen 13.20 en 27 januari helemaal vrij reizen. De 65+-kaart is dan uw spoorkaartje 2e klasse. voordelig vw uit met NS ma heeft steun toegezegd uiteraard niet alleen om de goede oom te spelen omdat het Canadese bedrijf op soort gelijke wijze veel succes heeft geboekt. Toen de Olympische Winterspelen in Grenoble voor de deur stonden, was de Canadese Ski Bond niet bij machte een grote afvaardiging naar Frankrijk te zenden. Er werd een actie ontketend door Mars en het resultaat was een uit gebreide ploeg naar Grenoble. De fir ma springt er in Nederland ook in. Re clame voeren door de schaatsers(-sters) kwam niet in aanmerking omdat dan de amateurstatus in gevaar komt. Daardoor viel de mogelijkheid van sponsoring af. GEEN CENT De oplossing van de wikkels werd ge vonden. Via de clubs, aangesloten bij de KNSB achthonderd met een totaal aantal leden van 160.000 worden die wikkels bij de bond (postbus 7380, Am sterdam) ingeleverd. Door advertenties, met t.v.-spots, door middel van stickers, met reclame op de formulieren van de voetbaltoto, stimuleert Mars de actie, die de schaatsbond geen enkele cent kost. De kleurige stickers zullen voor een gulden worden verkocht aan 23.000 adressen (sigarenhandelaars). Raam biljetten zullen eveneens de aandacht vestigen op de actie. Om alles zo aan trekkelijk mogelijk te maken, zal on der de schaatsclubs die de meeste wik kels opsturen, een bedrag van drie en een halve mille worden verdeeld. De tien winkeliers, die met de raambiljet ten de aardigste „etalage" maken, komen in aanmerking voor een trip naar het wereldkampioenschap schaat sen in Oslo. VOORSCHOT Het is inderdaad een groots opgezet plan, dat niet even in elkaar is gepoot maar waaraan reclamedeskundigen net zo lang heben gedokterd tot het een waarlijk complete actie is gewor den. Moeilijkheid was dat „de centjes" pas na half maart, als de actie gelijk met het schaatsseizoen is beëindigd, kunnen worden afgedragen. Geen nood want Mars overhandigde gisteren •het KNSB-bestuur als voorschot cheque van vijfentwintig mille. Het mag een ongebruikelijke ma- er worden genoemd om op deze wij- te trachten de noodzakelijke finan- ën bijeen te krijgen maar als andere middelen ontoereikend zijn en er geen kans is op drastische verhoging van sub sidies e.d., mag de KNSB uiterst ver heugd zijn dat uit het zakenleven een dergelijk grootse actie is voortgeko- Aan de andere kant een trieste zaak dat Nederland-zelf niet in staat is er- te zorgen dat straks de jeugd klaar kan staan die de kampioenen van thans moet vervangen. Schaatskalender DEN HAAG Op de schaatskalender van de 'KNSB staan voor het weekeinde de volgende wedstrijden: Zaterdag: Gorredijk: Kórtebaanwed- strijden heren, aanvang 11.00 uur. Am- merstol: nationale langebaanwedstrijden heren 500, 1500 en 3000 meter, aanvang 14.00 uur. Zondag: Ammersioi: nationale afval- wedstrijd heren, aanvang 14.00 uur. Lekkerkerk: nationale kortebaanwed- strljd heren, aanvang 14.00 uur. Amsterdam-Noord: nationale iange- baanwedstrijd heren 500, 1500 en 3000 meter, aanvang 12.00 uur. Peize: kortebaanestafette heren, aan vang 13.00 uur. BONN Voor de Duitse Bundesllga werden gisteravond twee wedstrijden ge speeld. Hertha BSCEintraoht Braun schweig 20 en Alemannia Aachen Werder Bremen 00. TEGEN BONA STARS Punch startte met nederlaag (Van onze basketbalmedewerker) DELFT. De eerste wedstrijd uit de kampioenscompetitie basketbal, gister avond in Delft gespeeld tussen Punch en het Leidse Bona Stars, is in een onver wachte nederlaag van 6563 voor de Delftse landskampioen geëindigd. De Delftse studenten begonnen wat ongeïnspireerd. Via 99 kwamen ze na tien minuten op 2020 en eerst toen begonnen ze pas werkelijk hun kansen te benutten. Na de rust, die met 3630 was ingegaan, zakte het spelpeil (mede omdat er weer veel werd gemopperd op de scheidsrechter), maar het spannende scoreverloop vergoedde veel. In de veertiende minuut na de her vatting stonden de partijen weer op ge lijke voet (5454) en ze bleven in even wicht tot in de laatste seconden: 6363. Toen verloor Punch door eigen slordig heid de bal en kon Van Kleef voor de Bona Stars de toch wel verdiende over winningstreffer scoren. De twee langste spelers van bet veld waren tevens de beste: Pieter van Tuyll van Serooskerken van Bona Stars scoorde 23 punten en bleef daarmee net iets voor op Erik van "Woerkom van Punch, die 21 maal de baSket trof. (Van onze sportredactie Drie jaar geleden kwam de Nederland se IJshockey Bond op het onzalige idee, om uit Canada betaalde scheidsrechters te laten komen, die de Nederlandse flui tisten zouden moeten opleiden tot refe rees van internationale allure. Eerst was daar Al Tarnowksi, die een jaar later met Bob Naylor de nationale gshockey- wedstrüden door hun veelvuldig, weinig commercieel gefluit tot karikaturen de gradeerden. Na een ruzie, waarvan de schuldige op het kerkhof ligt, gebruik ten beide scheidsrechters hun retour Canada en namen John Lennon en Ted Langdon hoe komen ze bij elkaar de honneurs voor het lopende seizoen over. Want wederom vond de finan cieel zwakke N.IJ.B. dat voor een salaris van 20.000 gulden per man Cana dese scheidsrechters Nederlanders moes ten onderrichten in het scheidsrechters- Op de HOKIJ heeft een drieduizend- koppig publiek gisteravond kunnen zien hoe instructeur Lennon een ijshockey- wedstrijd naar de knoppen heeft geflo ten, vooral door zijn bijzonder slechte kennis van de spelregels, dwaze beslis singen, soms ook die veel al in het voor deel van Den Bosch uitvielen. Toen HIJS namelijk na een aanvan kelijke achterstand van 10 via Wagen makers de stand naar 31 tilde, vond de Bossche coach Jastremskl termen genoeg aanwezig om doelman André Leclair te vervangen door de internationale doel man Hans v. d. Boogaard. In plaats de wedstrijd tellende om de Cup International direct doorgang te laten vinden, gaf de heer Lennon Den Bosch enige minuten de 'gelegenheid om nieuwe doelman een warming-up te geven. Dit is alleen toegestaan in gevallen waarin een doelman wegens blessure moet uitvallen. Niet alleen deze schending van spelregels sprak het publiek aan, rr nog meer de wijze waarop door de provocerend spelende Bossche verdedi ging met Frank Bolsius en Wil van Dom melen als toneelspelers het Haagse idool I Chris Finnerty het spelen op alle onge oorloofde en nauwelijks bestrafte manie ren onmogelijk werd gemaakt. De Cana dees werd frequent tegen het ijs gewerkt. Dat hij hierbij eigen rechter i speelde is uiteraard niet goed te praten, maar als de rechtspraak in dergelijke gevallen in alle talen blijft zwijgen kan 1 het zelfs een profspeler te veel worden. Trieste balans Hoeveel kon men in de laatste periode ervaren. HIJS Hokij leidde tegen een slechts afbrekend spelend Den Bosch met 63. Een voorsprong die via een sterke eerste periode (41) niet in gevaar kwam. Voor de zoveelste maal snelde Finnerty langs Bolsius en voor de zo veelste maal werd hij onjuist gestuit. Het kon de scheidsrechter niet tot fluiten be wegen. Niettemin bleef de Haagse Cana dees in het bezit van de puck en ging •erdroten in de richting van v. d. Boo gaard en weer was „pakken" geblazen. Verder dan een face-off kwam het niet en juist toen gebeurde het. Eddy Gosselin vergane ijshockey- glorie pakte Finnerty de poppen aan het dansen. Bolsius deed meer dan een duit in het zakje was voor Finnerty het moment alle remmen werden losgegooid. Doelman Hans van den Boogaard kwam zijn doel uit en zwaaide met zUn stick die tegen de heup van Finnerty tot stilstand kwam. Linesmen Frans van der Heiden en Van Dommelen konden de furie met grote moeite bedwingen en toen de kruitdamp was opgetrokken was de trieste balans een volle strafbank en een game conduct het voor de rest van de wed strijd van het ijs verwijderen Finnerty en CHARTERS VIA OMWEG IHIPHOL. Hoewel Feijenoord pa* iaar Oost-Berlijn moet voor de te wedstrijd tegen Vorwarts-Berlin. de organisatoren van de suppor- eizen zich thans al zorgen. Inge- na de oorlog afgesloten vier- endhedenverdrag mogen alleen vlieg- met Engelse, Franse of Ameri- registratie door de luchtcorridors Z '67Feijenoord EERSTE DIVISIE lehn. Sp.FC Den Bosch TWEEDE DIVISIE leerenveenDc Baronie iooiland—FC VVV BEKERWEDSTRIJDEN ïxcelsiorHolland Sport •EC—FC Twente /ImburgiaSparta ündhovenPS V ENGELSE COMPETITIE LiverpoolManchester U. Manch. CityTottenham WolvesChelsea IpswichW. Br. Albion DUITSE COMPETITIE lOberhausenBayern M. lHamb. SVBoruss. MG. •StuttgartBoruss. D. •Schalke '04Rot W. Essen HannoverElntr. Fr. totowedstrijd Oostduits grondgebied naar VVest- Berlijn vliegen, zodat geen charters kunnen worden afgesloten met de KLM. Martin Air of Transavia, althans nie* naar West-Berlijn. Zelfs de Duitse Luft hansa mag niet op Berlün vliegen. Voor de drie Nederlandse maatschap pijen blijft dus sledhts de mogelijkheid over om een speciale vergunning aan de Oostduitse autoriteiten te vragen om vluöhten uit te voeren naar het vliegveld Sdhönefel'd in Oost-Berlijn, waarbij zij dan vermoedelijk de omweg over Dene marken of via Tsjeciho-Slowaküe zullen moeten maken. Daarnaast heeft bijvoorbèeld Amster dam Air al veertien chartervluchten ge contracteerd bij Britse luchtvaartmaat schappijen, die door de corridors naar West-Berlijn mogen vliegen, De suppor ters zullen dan vanuit West-Berlijn door Duitse busondernemingen door de Ber- lijnse muur worden geloodst. Daarvoor zijn volgens Amsterdam Air geen per soonlijke visa nodig. De Duitse bus ondernemingen krijgen voor deze ge legenheden per bus een groepsvisum van Oost-Duit9land toegewezen. Bovendien zijn er voor Nederlandse supporters, die via West-Berlijn reizen weinig deviezen- restricties. Er is slechts één luchtvaartmaat schappij die (tweemaal per week) een geregelde lijndienst van Schiphol naar Oost-Berlijn heeft, de Poolse LOT. Sup porters die met deze maatschappij vlie gen kunnen bij hun aankomst op de Qostberiijnse luchthaven Sohönefeld een verblijfsvisum voor één of twee dagen krijgen. Daarnaast ziet het ernaar uit, dat ook de LOT chartervluchten met supporters zai uitvoeren, eventueel zelfs op één dag heen en weer, indien daar bij de Neder landse touroperators vraag naar zou be staan. Deze chartervluchten zouden ech ter, evenals die van de KLM, Martin Air en Transavia, via Denemarken of Tsje- ohoh-Slowakije naar Oost-Berlijn worden gedirigeerd. Of men dan aan het bijwo nen van de voetbalwedstrijd te voren en/of na afloop nog een uitstapje naar „uitgaansstad" West-Berlijn zal kunnen vastkoppelen is zeer de vraag. Sporen En toen maakte de scheidsrechter fout die een Hollandse scheidsrechter die voor zijn plezier fluit niet maken omdat ze de regels namelijk beter kennen dan meneer Lennon uit Canada. Een van het ijs gestuurde doelman mag alleen vervangen worden door een speler, die tien minuten de tijd krijgt om zich in doelmanstenue te hullen. Maar alle normen werden overboord gegooid en doelman Leclair kwam het ijs op. In de resterende vier minuten moest hij evenals zijn voorganger in de tweede periode het hoofd buigen voor een enorm hard slapshot van de geweldig op dreef zijnde McQuaid. In de algemene verwarring vergat HIJS een vijfde speler op het ijs te zet ten, wat door Den Bosch door Gosselin werd afgestraft: 74. Toen de Haagse formatie in de kleed kamers terug kwam had Finnerty zich al omzichtig aangekleed. Het moest wel voorzichtig want de aanraking van de stick van de Bossche doelman had niet nagelaten de duidelijke sporen op het lichaam van de Canadees achter te laten. Stilletjes en strompelend verliet hij de HOKIJ en verdween trekkebeend in de mist, nahuilend van het enorme onrecht dat hem nota bene door een landgenoot was aangedaan. Maar ja. die kan bij de NIJB een potje breken want hij woont in Brabant ep-.daar .koipen Den Bp^ch en Tilburg toevallig ook vandaan. HIJS HOKIJ—Den Bosch 7—4 (4—1) (2—2)._ Doelpunten, HIJS: Van Dijk, McQuaid en Gentis elk tweemaal en Joop Manuel. Den Bosch: Wagenmakers, De Groot, Hagermann, Gosselin. De Tilburg Trappers hebben gister avond in Tilburg de ijshockeywedstrijd tegen Chamonix met 71 gewonnen. De tussenstanden waren: 31 30 en 10. Er waren vierduizend toeschouwers. Interlands Het Nederlandse ijshockey team speelt Arie Klein, veteraan-captain van HIJS, liep by' verzoeken om expli catie bij de heer Lennon tegen een muur van onbegrip en onwelwil lendheid op. De Haagse internatio nal nog enkele wedstrijden van de 1000 verwijderd, kon niettemin toch lachen want uit zijn assist scoorde McQuaid op fabelachtige zoijze de zevende Haagse treffer. vandaag in Heerenveen en morgen in Nijmegen interlandwedstrijden tegen Denemarken. De opstelling van de nationale ijs- hockeyploeg isf: doel: Van den Boogaard ('s-Hertogenbosch). reserve in g^eisp- veen De Wit (HÏJS HOKIJ) ert in Nij megen Piket (Delft),^eerste achterhoede: Klein (HIJS), tevens captain. Van Dom melen ('s-Hertogenbosch), tweede achter hoede: Roomer (HIJS) en Ooms (HIJS), derde achterhoede: Van Dun (Tilburg) en Bolsius ('s-Hertogenbosch), eerste voorhoede: Manuel (HIJS), Gentis (HIJS) en Bakker (HIJS), tweede voorhoede: Simons (Tilburg), De Groot ('s-Hertogen bosch) en Van Gooi (Tilburg). Reserves: Rusche (HIJS) en Christiaans (Tilburg), in Nijmegen is bovendien Smulders (Nijmegen) reserve. Alleen kans op betaald voetbal DEN HAAG De KNVB heeft, in aan sluiting op de al gisteren genomen bc- sissing het gehele amateurvoetbal (zater dag en zondag) af te gelasten, ook beslo ten de wedstrijden van de B-elftallen af te gelasten. De beslissing over het al dan niet door gaan van de wedstrijden, die voor zondag In het betaalde voetbal op het program ma staan, wordt overgelaten aan consuls en scheidsrechters. (ADVERTENTIE fllUMfflRDT'S tgp HOOFDPIJN poeders werken verrassend Hiertoe gerechtigd Aanvankelijk ging het om pils maar nu drinken ze appelsap (Van een onzer verslaggevers) BOVENKARSPEL Negen fervente Feijenoordsupporters uit West-Fries land zullen volgend jaar januari per autoped van Broekerhaven naar Rotter dam steppen om hun sympathie met de roemruchte club te tonen. Nog voor de grote wedstrijd tegen AC Milan zei Jet- ze Kruis losjesweg in 't plaatselijke café „De Woeste Hoogte", als Feijenoord Mi lan verslaat, ga ik op de autoped naar Rotterdam". Arnold v. d. Haar nam het als een uitdaging op. Hij zei: Als je dat haalt, heb je een kist bier verdiend". Nu, een paar weken later, is bier maar bijzaak, sterker nog: er wordt geen bier meer gedronken, alleen wat appelsap. halingsoefening, maar de anderen trai nen geducht. Arnold v. d. Haar stelde ook voor deze mensen een krat bier in het vooruitzicht, Als ze het echter niet halen betalen ze er twee per man! Dan wordt er tóch gefuifd want al is het bier maar bijzaak geworden, er moét toch od gedronken worden. De bier-uitlover v. d. Haar gelooft in het welslagen van hel plan. „Kijk ze pakken de zaak degelijk aan, die kerels trainen echt wel keihard". De bedoelingen worden duidelijk als de groep „steppers" bezweet en nahijgend van 'n training, café „De Woeste Hoog te" binnen vallen na een stevige veld loop. In trainingspakken gestoken trot seren ze de avondlucht. Ze zijn allen zeer enthousiast. „Tenzij er n'hoge laag sneeuw op de wegen ligt, laten we ons niet tegenhouden", zegt Jetze Kruis, di» er zelf wel wat verbaasd over is dat z'n initiatief zó is aangeslagen. Geen kaart „Hier in Noord-Holland is er bijna nooit een kaart te krijgen voor een belang rijke wedstrijd van Feijenoord. Daar moet eens verandering in komen, nu weten we wel dat 't bestuur van de Rot terdamse club onze belangstelling echl niet nodig heeft. Dat stadion is toch wel elke keer vol. Maar door deze stunt is er misschien een kans dat ze in Rot ter- De enthousiaste groep Westfriezen n een traiiningstocht, moe bezweet, mac vastberaden. Links uitdager Arnold d. Haar- dam te weten komen dat er ook buiten deMaasstad nog supporters van Feijen oord wonen.We willen echt geen kaartje voor niks, dat zou onzin zijn, alleen maar dat wij er nu óók een kunnen ko pen, liefst een voor de volgende rond» van de Europa Cupfinale". Vier man hebben de leiding In handen. Naast Jetze Kruis en Arnold v. d. Haar staan nu caféhouder Nic Meier en Klaas Swagerman. De laatste is oud-comman do bij de paratroopers en nog steeds sportbeoefenaar. Hij leidt de training dan ook van nature. Organisator Meier gaat zelf ook me* op de „slep". „Mij een zorg of ik aan het eind kom, maar als het éven mogelijk is ga ik door"- AMSTERDAM „Wat verbeeldt die Duyndam zich wel. De coureur die twee maanden stil heeft gelegen en dan dc baas wil spelen in een zesdaagse moet nog geboren worden". Aan het woord Peter Post, die op de voor de renners altijd moeilijke tweede avond van het zesdagenspektakel na een felle drie kwartier durende jacht in het renners kwartier werd aangevlogen door Leo Duyndam. Het scheelde weinig of voor de ogen van 5.000 toeschouwers had zich een formele vechtpartij ontwikkeld. Per soonlijk ingrijpen van Kurt Vyth en diens „rechterhand" Piet Licbrcgts kon erger voorkomen. Duyndam was echter nauwelijks te bedaren geweest. Hij slingerde een reeks verwijten naar het hoofd van Post, die volgens.de Westlander op zijn wiel zou hebben gereden en ook anderen zou heb ben opgestookt om de formatie Duyndam- Eugen dwars te zitten. Posl haalde over de beschuldigingen de schouders op. „Als ik zo zou moeien rijden zou ik met koer sen stoppen. Op het wiel rijden is een teken van zwakte, dan kun je niet aan vallen. Ik zit nu al dertien jaar in het zesdaagsevak, maar heb het nog nooit Vergunningen gedaan. Heeft Duyndam gezegd, dat hij Er zullen natuurlijk de nodige autopeds van nu af met Eugen op mij gaal fiet- moelen komen en vergunningen moeten I sen? Dal moet hij dan maar doen. Als hij er zijn om op de rijweg te mogen step- j beter is dan ik dan moet hij me weg- pen. „Nee, er wordt niet overnacht, i recht toe recht aan op Rotterdam aan. Wel moeten we de buitenwegen vermijden, op de E 10 mogen we niet komen, dus gaan we binnendoor. Dat kost de nodige kilometers meer. maar dat is niet anders". De groep denkt er in 24 uur te komen, daarvan zullen er 18 op de step zijn doorgebracht. Arnold v. cl. Haar zal coach zijn en de rit vanuit een volgauto bijhouden. Trouwens er gaan nu al zo'n vier volgauto's mee en een materiaal wagen. Het vertrek zal in het begin van de vrijdagavond zijn, de aankomst om 6 uur zaterdagavond in Rotterdam. Aan vankelijk was het de bedoeling de rit te maken bij de eerst volgende wedstrijd voor de Europa Cup. Helaas moesten ze daarvan afzien omdat er dan te veel vrije dagen zouden moeten worden op genomen. Het plan is nu een van de laatste thuiswedstrijden uit te kiezen vóór de cupwedstrijd Duyndam zat intussen in zijn cabine met rood omrande ogen zijn gal over de zesdaagsekeizer uit te spuwen. „Post moet niet Jan en alleman achter ons aan sturen. Op zo'n manier kan niemand een ronde pakken. Post zit tijdens de koers te veel te praten met de anderen. Let wel, ik heb nog altijd grote bewondering voor Post als coureur, maar hij moet het spel wel eerlijk blijven spelen. Rechtuit, daar houd ik van". Het grote conflict in de Amsterdamse zesdaagse was geboren. Voorlopig was Post als winnaar uit de strijd tevoor schijn gekomen. Toen na een rumoerige naeht op het middenterrein, dat bezaaid met glasscherven en restanten van afge stoken vuurwerk achterbleef, de balans werd opgemaakt, bleek het koppel Duyndam-Eugen vijf ronden aan de for maties Post-De Loof, Koel-De Wit en Bugdahl-Kemper te heben verspeeld. „Dal kan me niets schelen", liet Duyn dam weten. „Maar Post zal weten dat „Was ik er maar niet aan be gonnen", klaagde Rini Wagtmans. Deze Brabander, die al op de eerste dag van de Amsterdamse zesdaagse beneden zijn kunnen was gebleven, had veel last van de tijdens een training in Antwerpen opgelopen kou. Wagtmans was gisteren dan ook een regelmatige gast van zes daagsedokter Jesse, die hem 's avonds een injectie gal'. „Ik zal bet nog een nachtje aanzien, misschien heb ik morgen meer lucht. Maar zo niet dan ga ik naar liuis. Want een zieke hoort hier niet thuis". Wagtmans, die gekoppeld is aan de jonge Zwitser Luis Pfenniger, maar zijn maat alleen in de baan treft omdat hij zijn cabine deelt met René Pijnen,, werd ontzien. Wedstrijdleider Arie van Vliet neutraliseerde Wagtmans tot vanmiddag 14.00 uur, zodat de Brabander eens goed kan „uitzweten". Pfenniger moet „of en af gaan" met Harry Jansen, zoals dat in wielertermen heet. Het houdt in dat de Zwitser steeds in de baan moet zijn wan neer Harry Jansen op het hout vertoeft. Van Vliet was overigens bijzonder ge lukkig met het feit, dat er zich in de eer ste 24 uur van de Zesdaagse geen enkele valpartij voordeed. „Dat heb ik nog nooit meegemaakt, meestal gaan er de eerste avond al een paar onderuit"- Een oorzaak voor deze vlekkeloze gang van zaken kon de oud-wereldkampioen der sprinters, die zelf ook 51 zesdaagsen heeft gereden en dus met gezag kan spreken, niet geven. „Het moet voor een groot deel puur ge luk zijn. Natuurlijk hebben we er geen nieuwelingen bij, dat scheelt ook een stuk. Want Harry Jansen debuteert wel bij de profs, maar hij heeft in amateur zesdaag sen meer dan genoeg ervaring opgedaan. Bij de amateurs moet je namelijk in feite nog beter kunnen sturen dan bij de profs". Vanmorger vijf dc :and: (Ned.-Belg.) 78 pnt.. (Ned.) 55 pnt.: 3. Bugdahl-Kemper -- 1 ronde: 4. Gllmore-Lawrte ip 2 ronden: 5. Oldenburg- (Dld.) 27 pnt.; op 1 Ottenbros-Rer (Zwits.-Ned.) 35 p Pijnen (Tsj.-Sl.-F

Leidse Courant | 1969 | | pagina 7