ACHTTIEN SPORTPASPOORTEN VAN DE N.S.F. IN BOSKOOP UITGEREIKT „Voorstanders concentratie brengen geen doodsteek toé' Joep en Suzanne Nicolaas in galerie Van der Vlist Massale vechtpartij na feestavond Raadslid Van Elderen (CHU) blijft bij verhuizing sportacommodaties Concentratie biedt meer voordelen BURGERLIJKE STAND PAGINA 4STATi DE LEIDSE COURANT DONDERDAG 11 DECEMBER 1969 )C BOSKOOP Namens de Ned. Sport Federatie werden gisteravond In hotel Neuf door de heer L. Akkers 18 sportpaspoorten uitgereikt aan leden van de atletiekvereniging „A.V. '47 en R.S. '66 (recreatiesport). Voorzitter W. van Atten wees er op dat men zich in het algemeen zorgen maakt over de lichamelijke conditie van de jeugd. Dat deze zorg niet ongemotiveerd is, blijkt regelmatig wanneer nieuwe leden tot de vereniging toetreden. Hij vroeg zich af wat men bij de schoolsport doet want de lichamelijke conditie van de jeugd is zeer slecht. Meer en meer komt men tot de conclusie dat een aangepaste sportbeoefening voor ouderen in feite noodzaak is geworden. In Boskoop is men al zo ver dat er een recreatie sportclub is, de R.S. '66 die zelfs al een regionale functie heeft, want van heinde en ver komen de ouderen elke week naar het sportpark aan de Hogeveenseweg. De eerste atap is het Trimvaardigheids- diploma maar dan volgt het Sportpas- poort van de NSF, dat bij de meeste sportverenigingen nog maar weinig be kendheid geniet. De heer Akkers noemde de proeven voor het sportpaspoort niet licht maar de instelling ervan is een strijd tegen de bewegingloosheid onder de bevolking, die momenteel lijdt aan de welvaarts ziekte. hart- en vaatziekte. Hij noemde het voorts een triest verschijnsel dat bij de recruten voor de militaire dienst 2/3 niet kan zwemmen, 1/3 een verkeerde lichaamshouding heeft en 1/3 niet voldoet aan de minimumeisen. Er wordt wel veel gedaan aan genezing, maar hij aan de preventieve. Er zijn in Nederland zou meer aandacht willen schenken circa 2'/; miljoen actieve sportbeoefe naars maar er blijven dan nog miljoe nen mensen die niet in beweging komen. Het behalen van een sportpaspoort is niet aan een leeftijd gebonden. Dit blijkt wel wanneer men de leeftijd van de ..geslaagden" bekijkt. Er zijn er bij op gevorderde leeftijd, die eerst werden afgewezen maar door regelmatige trai ning nu slaagden en zelfs nog in de le of 2e graad. De film van de NSF „Alles of Iets" liet zien wat men door de vaar dighei dsproeven kan bereiken; de film van de Kon. Marine die eveneens werd vertoond, liet zien dat men met zeer eenvoudige oefeningen zelfs in eigen woning nog veel kan bereiken en in ieder geval de lichamelijke conditie kan verbeteren. Met een toepasselijk woord reikte ver volgens de heer Akkers de paspoorten uit waarbij hij enkele ouderen in de leeftijd van 52. 48. 46 en 45 jaar een extra pluim gaf. Het paspoort werd behaald door: le graad: W. van Atten 2755 punten; H. Koster 2625; mej. Maaike Gideonse 2610; B. Verkade 2550; P. van Herk 2545 en D. van Gemeren 2530. BEATBAND NIET GOED Pistool maakte ruimte DEN HAAG LEIDSCHENDAM Het was er na een feestavond in een gebouw aan de Damlaan in Leidschendam hard aan toe gegaan. Men scheen helemaal voldaan te zijn over de beathand, welke die avond optrad. Aau het slot van de avond volgde een massale vechtpartij, waaraan 50-60 personen op straat deel namen. De politie arriveerde en her stelde de orde, waarbij een arrestant werd meegenomen naar het bureau. Doch nauwelijks in het bureau terug gekeerd, werd de politie opnieuw ge alarmeerd omdat de gevechten opnieuw waren uitgebroken. Toen werden een aantal charges uitgevoerd en de politie kwam zelfs zodanig in het nauw. dat middels bedreiging met een pistool ruimte kon worden gemaakt. Br was n.l. een jongeman, die met een ijzeren staaf zwaaide en zijn kornuiten ophitste de politie te attaqueren. In verband met dit alles heeft zich voor de Haagse politierechter te verantwoor den gehad een 24-jarige jongeman, die de bedreigingen zou hebben geuit. Een politieman werd als getuige ge hoord en verklaarde verdachte temidden van de vechtende groep te hebben her- De politierechter vond het echter ge wenst om nog twee politiemannen te horen, teneinde zeker te zijn dat de ver dachte. die verstek liet gaan. degene was geweest die zich aan de opruiing had schuldig gemaakt. Beide politiemannen legden daarom trent hun verklaringen af. De politie rechter veroordeelde verdachte tot 150,— boete. 2e graad: C. Pellekooren 2250; P. Hoo gendoorn 2230; mej. Hennie Rodenburg 2080; M. C. Karsemeijer 2065; J. J. Wa- gensveld 2035; J, van Leeuwen 2035 en J. Treffers 2000. 3e graad: G. Klooster 1900: P. J. Ma dera 1815: T. Hoogendoorn 1760; F. D. Vink 1600; T. Grootendorst 1565. Het Trimdiploma werd behaald door: le keer; ,T. Doelman. W. van Eek, T. Groo tendorst. P. Hoogendoorn, G. N. Verweij; 2e keer: T. Hoogendoorn: 3e keer: M. C. Karsemeijer. C. Pellekooren, J. v. d. Spek, F. D. Vink, J. Treffers. J. J. Wa- gensveld, H. de Water; 8e keer: J. Ro denburg. Voorschotense muziekamateurs concerteren VOORSCHOTEN Het is een traditie, dat de afdeling Voorschoten van de Maatschappij tot Nut van 't Algemeen in de decembermaand een voorberei dingsavond op het kerstfeest viert. Dit jaar is naai- iets bijzonders gezocht in verband met het honderdjarig bestaan van het Nut. In de Moeder Gods Kerk wordt op 16 december een avond ge houden waaraan ruim tweehonderdvijf- tig Voorschotense amateurs op het ge bied van muziek en zang hun medewer king zullen verlenen. Het programma vermeldt werken van de plaatselijke koren alsmede van de harmoniegezel schappen. Aanvullende bijdrage LEIDEN B. en w. stellen in een pre advies aan de Leidse raad voor, tijdens de behandeling van de gemeentebegro tingen voor 1970 aan de ministers van Binnenladse Zaken en van Financiën te verzoeken aan de gemeente Leiden voor het komend jaar een aanvullende bij drage uit het Gemeentefonds te ver- Gemeenteambtenaar neemt afscheid VOORSCHOTEN In verband met de benoeming van de chef van de afde ling Algemene Zaken ter secretarie te Voorschoten, de> heer N. G. van der Ploeg, tot districtsregistrator bij de Vereniging van Nederlandse Gemeenten, met ingang van 1 januari 1970, zal door burgemeester en wethouders van Voorschoten aan de heer van der Ploeg een afscheidsreceptie worden aangebo den in het Cultureel Centrum op dins dag 16 december a.s. van 17.30 tot 19.00 Gaarne nodigen burgemeester en wet houders belangstellenden uit van deze gelegenheid gebruik te maken om van de heer Van der Ploeg afscheid te ne- DE LEIDSE COURANT zoekt in Leiden enige KRANTENBEZORGERS Ben je 12 jaar en wil je iets bijverdienen, kom dan even langs op ons kantoor. PAPENGRACHT 32 LEIDEN TELEFOON 01710 - 20935 7S/7A//? Commissie voor de Beroepschriften LEIDEN Vrfldag 12 december a.s. om 15.00 uur behandelt de Commissie Beroepschriften een beroep van de fa. Gebr. van Ulden alhier tegen een be sluit van Burgemeester en Wethouders, waarin deze firma een vergunning ge weigerd werd om voor een pand in de Hoogerbeetstraat een benzinepompinstal latie voor eigen gebruik te plaatsen. UNIVERSITAIR NIEUWS LEIDEN Geslaagd: Semi-artsex. E. M. Nahon (Den Haag); G. J. Hordijk (Leiden); P. van Kogelenberg (Den Haag); J. G. Kromhout (Leiden); E. M. Noordijk (Den Haag); A. J. de Wijs (Haarlem. Artsex R. Rambaldo (Den Haag); J. J. Slagter (Leiden); R. Th. M. Starrenburg (Voorburg). Doet. ex. Ned. Recht E. P. Jansen (Amsterdam); B. H. Klep (Bre da); M. C. Onderwater (Monster). Kand. ex. F. W. en N.: A. P. M. Satijn (Rot terdam). Kand. ex. SI W. en N. C. J. de Bruin (Leiden). Kand. ex. S 2 W. en N.: M. Bakker (Voorschoten); R. van Doorn (Leiden. Kand. ex. S3 W. en N.: A. de Bruyne (Leiden). Kand. ex. S4: J. P. F. van Dienst (Leiden). Kand. ex. N4: H. D. Dokter (Leiden). Kand. ex. BI W. en N.: M. Oldenhove (Leiden); L. M. van de Laar (Leiden); H. W. C. Couzijn (Lieden). Doet ex. Wiskunde: J. de Vos OegstgeestDoet. ex. Sterre- kunde: W. Jaffe c.l. (Leiden). Doet. ex. natuurkunde: F. P. v. d. Mark (Leiden). Doet. ex. scheikunde: C. van Leeuwen (Oegstgeest): M. A. C. A. Swarttouw (Leiden); J. J. Mondria-Stephan (Lei- j den) A. J. H. Kemper (Leiden); F. i Boomsma (Leiden); M. B. Braber (Lei den). Doet. ex. geologie: H. van Wees (Voorschoten). M.O. Biologie: J. J. v. d. i Bosch (Sassenheim). Doet. ex. Biologie: G. J. Baayens (Leiden). OEGSTGEEST/LEIDEN Aan de Leid se Universiteit is gisteren de heer R. A. Schilperoort. wetenschappelijk mede werker op het Biochemisch Laborato rium van de Leidse Universiteit, cum laude tot doctor in de wiskunde en na tuurwetenschappen gepromoveerd op 'n proefschrift, getiteld „Investigations on plant tumors: Crown gall. On the bio chemistry of tumor-induction by Agro- bacterium tumefaciens". Promotor was prof. dr. H. Veldstra. LEIDERDORP/LEIDEN Aan de Leidse Universiteit is gisteren de heer B. M. Goslings, chef de clinique van de afdeling Stofwisselingsziekten en Endo crinologie van het Academisch Zieken huis te Leiden, tot doctor in de genees kunde gepromoveerd op een proefschrift, getiteld „RNA- en eiwitsynthese in cel suspensies geïsoleerd uit rattelever". Promotor was prof. dr. A. A. H. Kasse- B. en w. ontvangen Raad van Arbeid LEIDEN Morgenmiddag om half zes ontvangt het Leidse college van b. en w. in de Burgerzaal van het stadhuis het personeel en echtgenotes van de Raad van Arbeid. Zoals bekend bestaat de Raad dit jaar vijftig jaar. G.S. wil Huize St. Bernardus gedeeltelijk tegemoet komen SASSENHEIM Het verpleegtehuis voor langdurig zieken van de Katholieke Stichting Huize St.-Bernardun te Sas- I senheini, waarvoor in 1965 een maehtl- i ging (ot borgstelling verkregen werd blijkt, nu het tehuis Inmiddels Is vol- tooid, I 860.000,boven liet begrote be drag te zijn uitgekomen. i De Provinciale Raad voor de Volksge zondheid heeft echter opgemerkt, dat in hettehuis twee voorzieningen zijn j aangebracht (een röntgenkamer en een vlinderbad) welke uitgaan boven de j eisen, die aan een verpleegtehuis wor- j den gesteld. De raad geeft G.S. daarom in overweging de kosten van deze voor zieningen, resp. f59.000.en f15.455, buiten de garantie te houden, waarmee het college akkoord gaat. G.S. vraagt Provinciale Staten nu'haar machtiging In deze te verlenen. Garantie van GS voor verpleeghuis demente bejaarden in Warmond KATWIJK/WARMOND De in Kat wijk gevestigde Stichting Verpleging en Verzorging Warmond krygt een finan ciële garantie van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland voor 7,7 miljoen gul tien. Het geltl is nodig voor de verbou wing van het door de stichting gekochte I tleel van het Groot-Seminarie in War mond tot een inrichting voor de verple ging van geestelyk gestoorde bejaar- den en de aankoop van de inventaris, i Voor de aankoop van het complex werd reeds 3 miljoen door GS gegarandeerd, i De nieuwe garantie zal niet zonder meer door GS worden verleend, maar is ver- I bonden aan diverse voorwaarden. Zaterdagavond Leidse agenda Jongerenmis LEIDEN Zaterdagavond a.s. organi seert de Jongerenmis Leiden weer een jongerenmis in de Hartebrugkerk. Het thema van deze mis is gekozen door de tekstgi'oep van Frieda Duivenvoorden en de celebrant van deze avond, pater C. van Vliet, modorator van de jongeren misorganisatie. Het thema .dat zij geko zen hebben luidt: „Het geluid van de stilte". Na de mis is er koffiedrinken in de Romanuszaal. Aktiecentrum PPR in Voorschoten VOORSCHOTEN In Voorschoten is een aktiecentrum van de PPR opge richt. De PPR richt zich tot en zoekt samenwerking met allen, die willen meepraten en meebeslissen over zaken die hen aangaan en aan wie de politieke vernieuwing ter harte gaat. Tijdens de oprichtings-vergadering is het bestuur als volgt gekozen: H. den Boeft, voorzitter mevrouw F. H. Cools- Jantzen, secretaresse: J. W. Slieker, be stuurslid. LEIDERDORP/LEIDEN Aan de Leidse Universiteit is gisteren de heer J. H. J. Plasmeijer tot doctor in de ge neeskunde gepromoveerd op een proef schrift, getiteld „The action of parathy roid hormone en salivary glands in or- gen culture". Promotor was prof. dr. P. J. Gail lard. DONDERDAG 11 DECEMBER I Elisabeth-ziekenhuis Gevorderden- EHBO Peerke Donders, aanvang 8 uur Stadsgehoorzaal Residentie Orkest o.l.v. Willem van Otterloo, soliste Mo nique Haas, piano (K O), aanv. 8 uur Kantine Rooseveltstraat 20 „De Na tuurvriend", aanv. 8.00 uur nam. Gerecht 10 Ned. Ver van Huisvrou wen; Jongeren Contact Fondueavond. 20.00 uur. De Waag Forumavond Biafra-comité, Aanvang 20.00 uur. Toegang gratis. VRIJDAG 12 DECEMBER Schouwburg De Timdelerclub: „Pas op dat je geen woord zegt". Aanvang 20.00 uur. Komedie van Dimltri Frenkel Frank. Lakenhal Opening expositie Gijs Gijs- bers. 20.00 uur. Zaal Mekel, Hogewoerd 87 Alg. leden vergadering PAK-partijen. 20.00 uur. Stadhuis, raadszaal Juridische Facul teit: Interdisputair pleitconcours. 10.00 De Waag Forumavond Biafra-comité. 20.00 uur. ZATERDAG 13 DECEMBER Zaal Maria Gijzensteeg Bingo-avond Leidse Harmoniekapel. 20.00 uur. Antonius Clubhuis „Tot Ieders Ge noegen" speelt „Tot wederdienst bereid". Aanvang 20.00 uur. De Kleine Burcht Expositie „De Snel- vlieger" (vogels). Centrum Hooglandse Kerk Experi menteel Kerkewerk. Ds Schoonheim spreekt over „Bijbelse Kernwoorden". Stadsgehoorzaal Feestmiddag voor buitenlandse arbeiders. 14.30 uur. Garantie gewaagd voor dagverblijf gehandicapte kind in Noordwijkerbout LISSE/NOORDWIJKERHOUT Op 10 oktober 1968, kende provinciale staten aan de „Stichting Kinderdagverblijf voor geestelijk gehandicapten", gevestigd te Lisse, garantie toe voor op te nemen geldleningen tot een bedi-ag van ten hoogste 620.000, bestemd voor de op richting van een kinderdagverblijf in de gemeente Noordwijkerhout met een ca paciteit van 36 plaatsen. De stichting heeft inmiddels leningen tot het gevraagde bedrag opgenomen en de voorbereidingen voor de bouw vrijwel voltooid. Daarbij is gebleken, dat de in 1968 opgestelde kostenraming, waarop het bedrag van de toegekende garantie was gebasseerd, niet toereikend zal zijn. De stichtingskosten van het dagverblijf worden nu geraamd op 845.000. Het bestuur vraagt G. S. daarom een aan vullende garantie voor een bedrag van 225.000. Tentoonstelling LPKV ZOETERWOUDE Vrijdag, zaterdag en zondag a.s. zal in het Don Boscohuls in Zoeterwonde de jaarlijkse elubtentoon- steliing worden gehouden van de Leidse Pluimvee en Konijnen Vereniging (LPKV). De keuring zal plaats hebben op vrijdag 12 december. De opening zal geschieden door burgemeester J. A. Detmers. De vele prijzen zijn o.m. beschikbaar gesteld door de gemeenten Leiden en Zoeter- woude en tal van particulieren. Verwacht worden sier- en watervogels. LEIDEN. Geboren: Adrianus Johan nes Jacobus z.v. A. J. Lemmers en G. A. de Haas; Marco, z.v. J. Schouten en J. M. Jansen: Witold Frederik. z.v. J. F. ten Hove en M. T. Jablonska; Hille- cliien Antje, d.v. D. M. van der Zwan en A. Hoekman; Linda, d.v. A. C. de Jong en D. C. Oostrom; Martina, d.v. J. W. Fillppo en G. Wevers; Martina d.v. M. van Deventer en J. Nieuwlaat; Maar ten Jan. d.v. B. Kuiper en E. M. van Slooten; Mirjam Esther, z.v. T. W. Rut ten en T. A. Schimmel; Franciscus Jo zef, z.v. W. Passchier en C. M. C. Hoo- gervorst; Robbert Willem Patrick, z.v. P. A. M. Fiévez en C. J. de Windt; Ca roline Hélène Marie, d.v. P. A. M. Fié vez en C. J. de Windt;'Jacqueline Wou- terina, d.v. M. Houtman en W. Vavier; Jolanda. d.v. D. C. Meijer en G. B. Grij ze; Juliette, d.v. T. E. E. Ernst en W. F. Rademaker; Nicolaas, z.v. P. J. Har- tevelt en C. M. W. te Water; Katya. d.v. H. P. C. Fikenscher en G. E. M. Konst; Olaf Christoffel, z.v. C. Pasma en D. G. Hamerling; Adriaan Anne, d.v. A. Haasnoot en A. van Rijn; Lambertus, z.v. W. R. G. J. van Klaveren en J. Jansen; Cornelia Alida Maria. d.v. A. N. Straathof en A. M. P. van Benten: Wilhelmina Catharina, d.v. W. Lank- haar en L. T. van Woudenberg; Sharon Eiralill Clarlsse Colette Resi, d.v. F. J. M. de Kousemaker en A. R. Timmer mans; Richard Sean, z.v. P. J. Worsley en L. W. Durkin; Cornelis z.v. J. v. cl. Meij en N. G. F. Heemskerk; Jeroen z.v. F. H. M. Peters en E. M. A. M. Visser; Hendrik Jan z.v. G. J. Minnee en G. C. Schalkers; Bianca d.v. B. Groenendijk en M. v. d. Neut; Susanne Marie d.v. J. P. A. J. Brokx en E. I. M. Relnhold; M. LEIDEN De Limburgse kunstenaar Joep Nicolaas moge dan voornamelijk zijn grote bekendheid danken als na tionaal en internationaal erkend glaze nier, dat' hij ook een zeer begaafd schilder is werd bewezen door enkele tentoonstellingen in den lande en ook nu weer op de. overzichtstentoonstel ling, die tot 28 december is ingericht in Galerie Van der Vlist aan de Leidse Botermarkt. Een zodanige tentoonstelling was ook ia de weken rond de jaarwisseling J967-1968 ingericht in de Rijksacade mie te Amsterdam. Ook i« 1965 ivas werk van hem te zien in het Haar lemse Bisschoppelijk museum, waar onder verschillende werken, die t»u bij v. d. Vlist hangen. Evenals toen blijkt ook nu weer het grote aanpassingsvermogen aan de veranderde stijlen van de tijd, hoewel hij zich nimmer sterk verbonden moet hebben gevoeld met een bepaalde stijl. Maar deze stijlaanpassing komt bij v. (I. Vlist voortreffelijk tot uiting zowel in techniek als in keuze van onderwerp. Landschappen en mistiek- allegorische taferelen wisselen elkan der of. Sommige tableaux roepen her- op het •eds •rd dot Jeroen Bosch, andere doen denken aan ikonen. Maar het beste laat zich de stijlaanpassing con stateren in de twee zelfportretten: een sterk ingekeerd en bezonken conter- feitsel uit 19.16 in een fraaie bruine toon geschilderd, en een portret uit 1961: „Zelfportret met rode tulband", dat niet alleen een grotere zelfbewust heid uitstraalt, maar ook veel uitbun diger is van kleur. De landschappen zijn over het alge meen wijds en in lichte tonen geschil derd. Een enkele maal met- wat grim miger koloriet, zoals Eucaliptusbos in San Pedro. Prachtig van ruimte is Citadel van Cdlvl; fraai van compo sitie Tuin met uitzicht, op de Maas door de prachtig geschakeeide herfst- mistieke taferelen in de verte aun Jeroen Bosch denken, zij het. minder in diens veelvuldigheid van geheim zinnige details. Een der aangrijpende fableuux vonden wij „Impromptu van ontreddering", een werk uit 19h5, het einde van de tweede wereldoorlog. Interessant in dit genre is ook „On heilig ilcoon", een op de byzantijnse kunst geïnspireerd werk. Tenslotte moeten we dan nog wijzen op 'n aantal schilderingen met mytho logische onderwerpen, waaronder een bewegingsrijke „Minotaurus" uit 191,2, alsmede op het in datzelfde jaar ge schilderde renaissancistische „Vrouw met pauw", geheel in rood gesoho- Collectie Suzanne Nicolaas-Ny Gelijktijdig exposeert bij v. d. Vlist de vrouw van de schilder-glazenier een uantal plastieken en bronzen, luaaronder een prachtige kop van haai man Joep. Er staat een grappige statue van een eend, een geestige „Haarwassende vrouw" en een beval lig beeldje van een huppelend kalf. Anke BLmkeivort In de expositieruimte is tevens kera miek van Anke Blankevoort opgesteld, getuigend van veel fantasie met als merkwaardig veel gebruikt motief het gestileerde menselijke gezicht. Mooi en gaaf werk, zonder veel pretentie en ook zonder veel problemen. De tentoonstelling blijft tot 28 decem ber a.s. De openingstijden zijn dinsdag tot en met zaterdags van 9 tot 6 uur, zondags nan 1 tot 5 uur. (maandags gesloten). Willem Prins. uit veertig jaar schilderen. HAZERSWOUDE Gemeenteraadslid E. van Elderen (CHU) blijft erbij, dat concentratie van sportaccommodaties in zijn gemeente drin gend noodzakelijk is. ,,Er blijkt een groot misverstand te bestaan over de voorgestelde verhuizing van ,,St. Bernardus" naar het gemeentelijk sportterrein in de Katpolder te Hazerswoude-dorp", stelt hij. „De voorstanders van deze verhuizing wordt verweten, dat ze de club de dood steek willen toebrengen, maar het tegen deel is waar. We willen St. Bernardus" zo snel mogelijk op een paar goede vel den laten spelen." „Beter over één twee Jaar in Hazers- woude dan over drie tot vijf jaar in Rhynenburch", meent hij. „Is het zo'n I bezwaar om naar het gemeentelijk sport- I park te gaan, als daar tegenover staat: j 1. vlottere verkrijging van de grond, en goedkoper (dat zal de huurprijs gunstig beïnvloeden) 2 onbeperkte uitbreidingsmogelijkheden (hoeveel zijn er over ongeveer vijftien jaar nodig?); 8. het maken van een goede parkeerge legenheid 4. goede kleed- en kantineruimten; 5. een oefenveld voor de jeugd aan de Rijndijk; 6. in de toekomst een sporthal, om te trainen, nodig vanwege de weersomstan digheden;" „Ik wens dat er weer 'n gesprek op gang mag komen tussen „St. Bernardus" en het gemeentebestuur ten einde tot een goede oplossing te komen voor beide par tijen. Gaarne wil Ik mijn standpunt nader uit eenzetten, waar dat nodig is," aldus de heer van Elderen. ZOETER WOUDE-LEIDERDORP- MEERBURG Training vrijdag a.s. om 7 uur voor alle senioren en de A-junio- Balminus Marinus Laan en Y. H. A. Looije; Leo z.v. D. H. Houwer en J. Berkheij; Denis S. M., z.v. K. W. Sijtsma en M. J. T. Lemmer.'?. Nora H., d.v. B. H. G. Sleumer en V. F. van Iterson; Frank E.. z.v. D. v. d. Snoek en R. G. H. de Graaf; Richard P., z.v. P. v. d. Broek en J. Boelen; Neeltje J.. d.v. J. G. de Rooij en A. van Duijn; Willem C., W. C. Lemmers en T. M. Hölscher; Amerik C.. z.v. A. Hancox en A. C. Groeneveld; Sophie M. J., d.v. J. J. M. Evers en M. M. E. Boenders. Getrouwd: J. van Rhijn en M. J. Rijsdam. R. Kappé en C. v. d. Broek; J. Labrujère en H. H. Verweij. Overleden: J. M. Hoek (61): M. Kriebel (72); C. M. Johannes (58); A. Tilro (66); H. J. van der Laaken (48); J. van der Blom (68); R. van Leeuwen (92); I S. Hauser (73); V. D. Chu (9); L. I Nguyen Thanh (7); J. Vrisekoop (57); L. E. Ouwerkerk (80); K. J. Jonker (62); E. M. B. A. Grijpink (74); J. v. Rijn (64»; J. de Mooij (43); G. Tho- masse (68); E. Kooien (71). w.v. W. F. j de Wolf. LEIDERDORP I GEBOREN: Bart W.. z.v. W. B. van I Eijk en S. Trimp, Splinterlaan 81; Es ther H„ d.v. A. G. Holland en A. J. Me- nijn, Splinterlaan 7. j ONDERTROUWD: Fokke Tebbens, 22 jaar. rijksambtenaar, te Amsterdam en Johanna M. C. de Vrind. 22 jaar, secre taresse. te Leiderdorp; Maarten Boeh- lee, 24 jaar, herenkapper, te Leider dorp en Annie Theunissen, 22 jaar. hulp in de huishouding, te Leiden; An- tonius van der Voort, 27 jaar, brieven besteller. te Oegstgeest en Margaretha A. Rietveld. 22 jaar. te Leiderdorp; Jo seph P. Elshout. 45 jaar, cantinebeheer- der, te eLiderdorp en Hendrika M. Wolff, 31 jaar, rijksambtenaar, te Lei derdorp; Nicolaas F. Roest, 21 jaar, te Leiderdorp en Clazina van Dommele, 22 jaar. apothekersassistente, te Leider dorp; ESvert J. van de Vlekkert. 18 jaar. rijksambtenaar, te Voorschoten, en Maria van Laar, 19 jaar, controleuse, te Leiderdorp: Sijbout Gorter, 29 jaar, laboratoriumassistent, te Leiderdorp en Geertruida M. la Roij. 35 jaar. labora toriumassistente. te Leiderdorp. OVERLEDEN: Marijtje Jongeneel. 77 jaar, echtgenote van Willem Jansen. mpromptii van ontreddei n in I9.i,5 geschilderd n Joep Nicolas.

Leidse Courant | 1969 | | pagina 4