houdt Biafra overeind r KERKEN VERRICHTEN WONDEREN Moord op Sharon slechts geknoei Lang Vei in 1967 totaal vernietigd Kwestie van leven of dood voor vier min mensen Postzegels van koning Leopold geveild Geen banvloek maar gelukwens paus voor oud-kath. mgr. Kok Trein slipt tegen auto IGGI-conferentie geopend Minister B. Udink: Indonesisch avontuur werd succesverhaal Inflatie halt toegeroepen MAANDAG 8 DECEMBER 1969 DE IJTTDSE COURANT zafek. r verslaggevers) PHOL „Als je naar Biafra gaat «net alleen idealisme in je rugzak, knap je binnen de J "kortste keren af. Ik heb in de afgelopen maanden 3fheel wat helpers gezien, die volkomen gedemorali- (werd naar huis gingen. Ze konden stomweg niet meer tegen de ellende op. Het is ook verschrikke lijk om tegen een moeder te moeten zeggen: „Soory, uw kind is nog niet ziek genoeg, kom de volgende wee kmaar weer terug". Maar je hebt andere keus. De hulpgoederen zün ontoerei- geen hongerige i lege handen het oerwoud insturen. Maar de lood maakt je vanzelf hard. Je realiseert je dat voor alle Biafranen een overlevingskans is en 5 probeert het voedsel dus zo economisch en ;chtvaardig mogelijk te verdelen. Toen het Rode iruis ook nog een luchtbrug naar P.iafra in stand was de toestand iets beter. Zij namen veer tig procent van de binnenkomende goederen voor hun rekening en dat viel plotseling weg, toen het Rode Kruis die afschuwelijke beslissing nam om te stoppen met de vluchten. Dat is de pest. al je kost tvat het kost neutraal wil blijven, als je iedereen wil sparen. De hulpverlening is nu uitsluitend in ïanden van de gezamenlijke kerken, die wonde- verrichten. Zij zorgen er momenteel met de noed der wanhoop voor dat Biafra niet naar de )liksem gaat. Ook als de Wereldraad van Kerken dpbesluii om zich terug te trekken, blijft de lucht brug werken. Joint Church Aid is namelijk een organisatie, die los staat van de Wereldraad in ntelijl vijf id De Ensohedese arts J. Vleer, die sinds februari 1969 in een hospitaal van de hulporganisatie „Terro des Hommes" in Biafra heeft gewerkt, was zater dagmorgen bij zijn terugkeer op Schiphol toch niet pessimistisch over de toekomst van het geteisterde Biafra. .,In het begin van deze gruwelijke oorlog", zegt hij, „stierf 50 procent van de patiënten, die in het geïmproviseerde hospitaal van „Terres des Hommes" binnenkwamen. Dankzij een efficiënt* aanvoer van voedsel en medicamenten is dat per centage teruggebracht tot minder dan vijftien" „In onze polikliniek", aldus dokter Vleer, „komen per dag zo'n 2.000 mensen. De meesten hebben tientallen kilometers door het oerwoud gelopen Andere manieren om de hulppost te bereiken, zijn er al maanden niet meer. In het begin hadden we nog radiocontact, maar dat is ook voorbij. Hel enige contact dat we nu nog hebben, loopt via de luchtbrug. Elke vrijdag gaan we naar het vlieg veld Uli om nieuwe voorraden te halen en dan hailen we gelijk de post op. Het vliegveld wordt zwaar bewaakt door Biafranen. Onderweg wordt je zeven keer aangehouden en vragen ze naar je papieren. Van de Nigeriaanse vliegtuigen heb je betrekkelijk weinig last. Ze durven niet laag te vliegen en gooien hun bommen lukraak in het oer woud. Pas de laatste weken zijn ze begonnen met beschieting van de barakken langs de landings baan, die in feite bestaat uit een stuk geasfalteer- GEEN VOORDEEL De luchtbrug op Biafra die gerund wordt door de Joint Church Aid, waarin 34 kerkelijke hulporga nisaties uit zeventien landen samenwerken, heeft tot nog toe meer dan 4500 vluchten verzorrgd en 50 miljoen ton goederen overgevlogen. Op 3 de cember werd een record gevestigd: in één nacht werd toen 297 ton voedsel en medicamenten over gevlogen. En dat ondanks steeds slechter wordende weersomstandigheden. Voor vlieger A. Johnson en zijn collega's die de veertien vliegtuigen van Joint Church Aid elke nacht twee, soms zelfs drie keer van het Portugese vliegveld Sao Tome naar Biafra brengen en terug is dta slechte weer alleen maai een voordeel. „Een heldere hemel zien We niet graag", bekent hij glimlachend, ..want dan heb ben de Nigeriaanse Migs vrij spel. Met onze trage kisten vliegen we onder de meest barre omstan digheden. Wat mij betreft mag te gaan sneeuwen Piloot Johnson die al meer dan een jaar op de luchtbrug Sao Tome naar Biafra vliegt, ontkent overigens, dat hij en zijn collega's alleen maar voor het geld het noodlot tarten. „Wij krijgen alleen een gevarentoeslag", zegt hij. „en dat is onder deze omstandigheden volkomen normaal. Als we des ondanks toch aan een goed salaris komen, is dat een kwestie van overwerk". Dommee A. Somerville, voegt daar spontaan aan toe: „De vliegers hebben een uitstekende naam in Biafra. Er zijn zelfs al plannen om na de oorlog straten in Biafraanse steden naar hen te noemen" Dominee Somerville, die namens de Wereldraad de hulpverening in Biafra coördineert, zei zaterdag' i morgen, na aankomst per DC-8 van Martin Air Wij proberen momenteel twee miljoen mensen te helpen. Zij zijn volkomen op ons aangewezen en zonder luchtbrug zouden zij reeds maanden gele j den gestorven zijn. Van hen leven er 1% miljoen i in kampen en de rest in geïmproviseerde dorpen j De gezondheid van de Biafraanse bevolking neem' j zienderogen af en we zijn al blij, als we de statue j quo kunnen handhaven STEEKPROEF Pater A. Burne, die zaterdag Schiphol ook aan deed op doorreis naar Oslo, waar vandaag een conferentie van Joint Church Aid is begonnen, zei dat de organisatie ondanks de chaos in Biafra per- fect werkt. „Je vindt de markben in Biafra niet vo» met onze hulpgoederen, zoals in Vietnam", zei hij „Ik heb pas nog een steekproef genomen met een lading kleren. Er ontbrak op het punt van aan komst niet een stuk. Gemiddeld gaat slechts eer» twintigste deel van de lading verloren. Dat is niet» in vergelijking met andere hulpverleningen". De kosten van de luchtbrug overschreden een maand geleden reeds de honderd miljoen dollar vijfentwintig piloten zijn tot nog toe omgekomen. ..maar toch moet de luchtbrug in stand blijven" zeggen de medewerkers van Joint Church Aid „De luchtbrug is de enige levenslijn, die het Bia fraanse volk op dit moment nog heeft. Elk vlieg tuig, dat wij naar Biafra sturen, kost ons twee ton elke week moeten wij voor ons hulpprogramma 1,2 miljoen op tafel leggen. Dat geld is tot oog toe voornamelijk bijeengebracht door particuliere giften. Wij hebben op dit moment dringend geld nodig. Ook van Nederlanders. Vandaar dat giro nummer 400 en de voorlichtingsuitgave „Alpha foxtrot -naar Biafra". waarvan de opbrengst ge heel ten goede komt aan het werk van Joint Church Aid. Het is een kwestie van leven of dood voor een volk van vier miljoen mensen" BRUSSEL (ANP) Op een veiling in ,wy Brussel is vrijdag en zaterdag een unieke ninS :ollectie Belgische en Kongolese postzegels -an koning Leopold in geveild. De zegels - uitgefiten 1849—1905 van België en 18861909 van Belgisch-Kongo brach- :en met elkaar f275.000,— op. Het meeste jeld weid betaald voor een blok van vermiljoenrode zegels van 40 cenfdmos t 1861 (met medaillon van Leopold I), lie weiden ingezet op f 5400,en uitein- Va „del ijk weggingen cvoor f 16.500— In oktober had een veiling van onge- tande "At de koninklijke collectie leeds f 115.000,- opgebracht. TOe i De verzameling, waar onder unieke proefdrukken, was een der rijkste van endeBelgië, rijker dan die van heb officiële Naai- verluidt i) ren die ln zijn de collectie var kopen, doch dit 1 Belgische posterijen te duur. Rotterdam geeft grond uit voor hoogovens HOEK VAN HOLLAND Burge meester en wethouders van Rotterdam hebben de gemeenteraad een principe- voorstel gedaan tot uitgifte van grond op de Maasvlakte voor de vestiging een hoogoven en staalbedrijf. Op 18 december zal de gemeenteraad het 'oorstal in behandeling nemen. De bouw wordt aangekondigd van en elektrische centrale met een aan- ankelijk vermogen van vier tot vijf honderd megawatt. Dat vermogen kan ;n later stadium worden uitge breid tot zesduizend megawatt. Het hoogoven en staalbedrijf zal een gro te afnemer zijn van de elektrische energie. De elektrische centrale zelf kan echter weer van de hoogovens profiteren door hoogovengas te gebrui ken voor de produktie, aangevuld met aardgas. Met dit project is ook de stich ting van een eleetrische centrale bij Leiden van de baan. Die zou grote moeilijkheden opleveren omdat bij Lei- de nonvoldoende koelwater aanwezig is. De vestiging van het staalbedrijf heeft de instemming van het rijk. Hoogovens Hoesch stellen zich voor, ovens Hoesch stellen zich voor, nog andere Nederlandse ondernemingen bij 't project te betrekken. B. en W. verklaren nadrukkelijk dat er aan het op de Maasvlakte te bouwen hoogovenproject, evenals aan de andere industrievestigingen daar, bij zonder strenge eisen zullen moeten wor den gesteld ter bescherming van het kwetsbare milieu in de omliggende streek. Deze voorwaarden zullen in de hinderwetsvergunning worden vast ge steld, maar B. en W. beloven boven dien dat in overleg met door het rijk benoemde deskundigen een „convenant" zal worden opgesteld, waarin de alge mene beginselen worden vastgesteld, waaraan bij deze uitgifte van grond moet worden voldaan. De op basis van het convenant vast te stellen voorwaarden ter voorkoming van de verontreiniging van het om ringende mileu zullen slechts in ge meenschappelijk overleg tussen rijk en gemeente kunnen worden veranderd. T T Ti 1 t i n om een bissch Moment tijdens de bisschopswijding van de oud-katholieke prof. dr. M- Kok geknielddoor aartsbisschop mgr dr. ARinkel (in het midden). In Utrecht tot bisschop gewijd UTRECHT (KNP) Gisteren is voor de eerste maal in de geschiedenis van de Oud-Katholieke Kerk een nieuw gewijde bisschop door de paus persoon lijk gelukgewenst. Dit gebeure tijdens de plechtige bisschopswijding in de Oud-Katholieke kathedraal van St. Ger- trudis waar prof. dr. M. Kok de bis schopswijding ontving uit de banden van zijn aartsbisschop mgr. dr. A. Rin kel. In zijn brief herinnert de paus aan de aanwezigheid van de oud-katho lieken bij het Tweede Vatikaanse Con cilie en aan het feit, dat de nieuwe aartsbisschop van Milaan, waarvan ook de paus aartsbisschop is geweest. De paus spreekt als zijn hoop uit, dat mgr. Kok in zijn werk als coad jutor en later als aartbisschop van Utrecht en tevens voorzitter van de federatie van Oud-Katholieke Kerken de onderlinge betrekkingen tussen de Ker ken verder zal verbeteren en de een heid zal bevorderen. tussen de kerken verder zal verbete ren en de eenheid zal bevorderen. Dit is het antwoord geweest van paus Paulus op het initiatief van de Oud-Katholieke Kerk van Nederland, voor het eerst sedert 1900 weder- Twee meisjes weggelopen KESTEREN (A.N.P.). De rijkspolitie van Kesteren verzoekt namens de ouders bekend te worden gemaakt met de ver blijfplaats van de 16-jarige Wiegertje Gijsbertjes Budding en haar 13-jarige niahtje Annegien Soholtus. Belde meisjes zijn sinds vorige week maandag spoor loos. Zij zijn voor het laatste gezien, tien zij met de bus vanuit Kesteren in de richting Rihenen vertrokken. De ouders van Wiegertje, die de voogdij voeren over Annegien, beschikken over geen enikel motief waarom de meisjes kunnen zijn weggelopen. Franse uitval naar Duitsland PARIJS (ANP) Een lioge Franse regeringsfunctionaris heeft in een onge woon scherpe verklaring in de Nationa le Vergadering gezegd dat zijn regering geschokt is door het feit dat in West- Duitsland nog altijd oorlogsmisdadigers vrij rondlopen. Deze uitlating door Jean de Lipkowski, staatssecretaris van buitenlands? zaken, heeft geleid tot speculaties dat de tot nu toe altijd bijzonder vriendelijke houding van parijs tegenover de regering in Bonn wellicht gaat veranderen. Een woordvoerder van de Duitse am bassade in Parijs heeft elk commentaar geweigerd. Waarnemers leggen verband tussen deze uitlating en de Franse vrees van een machtig Duitsland. bisschopswijding aan Rome meldde. Tot dan toe hadden de Oud- Katholieken deze traditie volgehouden, maar omdat Rome steeds antwoordde met een banvloek, hielden zij ermee op. De betrekkingen tussen de Oud- Katholieken en Roomskatholieken zijn thans reeds zo goed, dat de paus een nieuwe oud-katholieke bisschop kan feliciteren. De wijding werd onder meer bij gewoond door bisschop Möller van Groningen namens de Katholieke Kerk, bisschop Ernst van Breda na mens de Anglikaanse Kerk, welke laatste de bisschopsconsecratie mede verrichtte. Voor het actief deelnemen aan de bisschopswijding door een rooms-ka- tholieke bisschop had het Secretari aat voor de Eenheid in Rome geen toestemming verleend, wel heeft mgr. Kok een lange felicitatiebrief ontvan gen van kardinaal Willebrands het hoofd van het Secretariaat voor de Eenheid, evenals van kardinaal Alfrink, die op het ogenblik in Parijs is. UTRECHT (A.N.P.). Een personen trein. die onderweg was van Venlo naar Eindhoven, is vanochtend omstreeks kwart over negen op het station Horsl- Sevenum niet tijdig tot stilstand ge komen. Hij schoot door de remmen en gleed langs het perron. Op een achter het station gelegen overweg kwam de trein pas tot stilstand, nadat een botsing was ontstaan met een personenauto Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. De auto werd zwaar beschadigd Naar de oorzaak wordt een onderzool ingesteld. De machinist noemt de glad heid van de rails als meest waarschijn lijke oorzaak. Na zes minuten oponthoud kon de trein verder rijden. In Eindhoven werd de locomotief voor nader onder zoek vervangen. Henk Elsink spant kort geding aan over „Harm met de harp" AMSTERDAM (ANP). De cabare tier Henk Elsink heeft by dc rechtbank in Amsterdam een kort geding aange spannen tegen de grammofoonplaten maatschappij N.V. Bovema. Onder een dwangsom van honderdduizend gulden eist bij bij monde van zijn advocaat dat de opgenomen band, waarop het inmid dels tot de top-tien verheven liedje van hem over een homoseksueel, Harm met de harp, staat. De opname was toendertijd geen suc ces geworden. De cabaretier en de pla tenmaatschappij waren het eens over de slechte kwaliteit en besloten, dat er geen grammofoonplaat van zou worden uit gebracht. Inmiddels heeft Henk Elsink een nieuw contract met een andere maat schappij (Phonogram) afgesloten en heeft hetzelfde liedje daar drie jaar geleden laten opnemen. Pos nu is het bij het pu bliek aangeslagen en heeft in 6 a 8 weken tijd de top-tien bereikt. Vanwege dit succes heeft Bovema inmiddels de oude opname op de grammofoonplaten- markt gebracht, tot groot ongenoegen van de cabaretier. LOS ANGELES (RcutertAP) De moordenaars van Sharon Tate en haar gezelschap hebben van hun bendeleiders opdracht gekregen opnieuw te moorden omdat hun eerste slachting maar „ge knoei" was. Dit is zaterdag onthuld in kringen rond dc grand jury in Los An geles, waarvoor dc 21-jarige Susan Atkins die als lid van de bende hippies aanwezig was bij de moorden, getuigenis heeft af gelegd. Toen de vier, die deelgenomen hadden aan de moorden in het huis van Sharon Tate, naar de boerderij waar zij woonden teruggekeerd waren, hadden zij volgens Susan Atkins van de bendeleiders te ho ren gekregen dat hun werk maar „ge knoei" was geweest. Zij moesten door het plegen van nieuwe moorden maar laten zien wat zij waard waren. De volgende avond gingen zij per auto op weg en stopten voor een huis. Toen zij daar door een raam foto's van kinde ren op tafel zagen staan, besloten zij niet naar binnen te gaan- Men ging verder en stopte voor een ander huis. Na enig beraad zagen zij er ook hier vanaf naar binnen te gaan. Het derde huis waarvoor men stilhield, was dat van de miljonair Leono la Bianca. Zoals bekend zijn de lijken van de 44-jarige La Bianca en zijn 38-jarlge vrouw op 10 augustus in hun woning gevonden, bedekt met wonden van meststeken. Tegen Charles M. Manson die zich zelf „God", „Jezus" en „Satan" noemde wil de openbare aanklager vervolging eisen wegens moord en samenzwering. Manson, de 35-jarige hypnotische leider met wilde haren van een zwervende ben de van occulte hippies, is tot dusver niet in staat van beschuldiging gesteld we gens moord. Susan Atkins is de eerste die de clan in verband met de moorden heeft genoemd. Zij verklaarde ook, dat de lei der er niet bij was toen de slachtoffers stierven. Substituutofficier Vincent Bugliosi zal voor de grand jury die over het in staat van beschuldiging stellen beslist, zijn eis tot vervolging van Manson gronden op overgedragen aansprakelijkheid. WW» ln Moskou is zaterdag maarschalk Klement Worosjilov ter aarde besteld. Deze opname is gemaakt op het Rode Plein. Van uiterst rechts naar links: Podgorny, Brezjnev. Kosygin, Kirilenko,. Pelsje en Gretsjko tijdens het dragen van de kis$ met het stoffelijk overschot AMERIKANEN OPNIEUW BESCHULDIGD NEW YORK (AFP) Een Zuidvictna- mees dorp zou in maart 1967 door twee Amerikaanse vliegtuigen met dc grond gelijk gemaakt zyn. Hierdoor kwamen 105 burgers om het lev 250 s De „Stichting voor de vrede", een li chaam, dat zich wijdt aan „de voorlich ting van het publiek over vraagstukken van de vrede in de wereld", heeft be kend gemaakt, dat zij een brief heeft ge zonden aan de Amerikaanse minister van Defensie, Meivin Laird, en aan acht leden van het Amerikaanse Congres, met het verzoek een uitvoerig onderzoek in te stellen naar de toedracht van de vernie tiging van het dorp Lang Vei op 2 maart 1967 door twee ..Phantoms" van het Ame rikaanse leger. Joseph Lyford, voorzitter van de stich ting, heeft bij de brief documenten in- Eerste vrouw als predikant bij gereformeerden UTRECHT (ANP). Binnenkort kan in de Gereformeerde Kerken de intrede van de eerste vrouwelijke predikant ver wacht worden. De kerkelijke bepalingen hiervoor zijn door de Gereformeerde Synode thans definitief vastgesteld. In laatste instantie ging het er nog om of vrouwen van het ambt ontheven moes ten worden, wanneer zij trouwden. Ten slotte is bepaald, dat dit niet altijd hoeft. De eerste vrouwelijke predikant zal, naar men aanneemt, mej. E. G. van Egmond te Baarn worden. Zij is staflid van het Evangelisatiecentrum. gesloten, waaronder een briefwisseling tussen chefs van staven, alsook aanteke ningen over een telefoongesprek met het Witte Huis, „die", aldus schrijft Lyford. „u zouden moeten overtuigen van het be gaan van een verschrikkelijke misdaad, die, wellicht moedwillig, aan Lang Vei is begaan". Lyford schrijft ook nog, dat de officiële bekendmaking van de verwoesting van Lang Vei, die door de Amerikaanse lucht macht op 13 april 1967 is gedaan, deze verwoesting aan een navigatiefout toe schrijft, die te wijten was aan slecht zicht. „Maar in werkelijkheid", aldus Lyford. „hadden de vliegtuigen het dorp drie keer aangevallen met bommen en geschut en wel van geringe hoogte en bij goed zicht". Lyford zegt zijn inlichtingen te hebben gekregen van ooggetuigen. Genoemde stichting telt onder de leden van haar raad van beheer figuren als de Amerikaanse senator Edward Brooke, oud-senator Joseph Clark en Arthur Lar son, voormalig adviseur van president Eisenhower. Menselijk falen oorzaak busramp bij Dinant BRUSSEL (ANP) De ramp niet de Nederlandse autobus, die op 15 juli te Dinant (België) in de Maas reed en waar bij 21 Nederlanders om het leven zijn ge komen. is te wUten aan menselijk falen. Aldus de uitspraak van de raadkamer van de rechtbank te Dinant, die de zaak vrijdag beeft behandeld- Het onderzoek door deskundigen heeft uitgewezen, aldus de concluise van de raadkamer, dat de aanduidingen op de route die de Nederlandse autobus volg de. de weggebruikers wijzen op het ge vaar van de afdeling naar de Maas. Ook ls gebleken dat de Eindhovense bus tech nisch in goede staat verkeerde. Aangezien de bestuurder van de bus bij de ramp om het leven is gekomen, kan geen ver dere rechtsvervolging worden ingesteld, aldus deze beslissing. Vuurwerk Een politieman werd uiteengerukt toen 40.000 stuks vuürwerk in de werkplaats op zijn erf in Tjekeloa in West-Java explodeerde. Dit meldt het Indonesische nieuwsbureau Antara. Het hoofd van de man werd 10 m verderop gevonden. Bij de ontploffing werden 7 personen gewond, van wie drie ernstig. Filippijnse troepen zullen niet meer aangevallen worden PARIJS (AFP) De strijdkrachten van het nationale bevrijdingsfront (Viet- knng) hebben opdracht gekregen geen aanvallen meer le doen op de Filipijn- sc troepen in Zuid-Vietnam, nu deze (roepen zullen worden teruggetrokken. Dit heeft de delegatie van de voorlo pige revolutionaire regering van Zuid- Vietnam in Parijs zondag bekendge maakt. Wel zullen de betrokkenen Filippijn se eenheden tevoren moeten laten we ten, wanneer zij vertrekken en langs welke wegen, terwijl zij voorts duide lijk de vlag van hun land zullen moe ien voeren en zich niet mogen men gen onder de Amerikaanse, Zuidvietna- mese en andere geallieerde strijdkrach ten. De Filippijnse troepen, in feite non com battanten, wordt door Manilla uit budgettaire overwegingen teruggetrok- AMSTERDAM (A.N.P.). „Het Indo nesische stabilisatieprogram van de laat ste drie jaar. sedert het begin van de regering-Soeharlo, heeft aan de alge mene inflatie feitelijk een volledig halt toegeroepen. Men had niet verwacht, dat deze pogingen zo vroegtijdig succes zou den opleveren. Evenmin had men voor zien, dat één van de gevolgen van de politiek om de vraag naar goederen te beperken, onvermijdelijk een zekere graad van stagnatie in de bedrijvigheid in die periode zou teweegbrengen". „Evenwel werd het economisch belelo heel snel aangepast bij de nieuwe om standigheden en ongeveer medio 1969 nam de economische bedrijvigheid weer toe. Dit was te danken aan de versnel ling in de ontwikkelingsuitgaven van de regering en aan een stijging van de kredieten, die aan de produktieseotoren werden verleend". Dit verklaarde vanochtend drs. B. J. Udink, minister zonder portefeuille, be- last met de ontwikkelingshulp, in het Amstelhotel te Amsterdam als voorzitter van de I.G.G.I.-conferentie (intergouver nementele groep voor Indonesië), ook wel genaamd de conferentie van de donorlanden. Het is de zevende maal dat deze landen bijeenkomen om te overleggen over de aan Indonesië te ver strekken financiële hulp voor het econo misch herstel. Evenals op alle vorige conferenties treedt Nederland weer als gastheer op. „De hoofdbasis van ons werk", aldus de minister, „zal opnieuw worden ge vormd door de voortreffelijke rapporten, opgesteld door de internationale organi saties, die op deze conferentie zijn ver tegenwoordigd, ii% het bijzonder het Internationale Monetaire Fonds en de Wereldbank. Het rapport van de Wereld bank wijst ook duidelijk op de belang rijke rol die de buitenlandse hulp heeft gespeeld om „het Indonesische avon tuur" te maken tot wat thans mag wor den genoemd: „een succesverhaal"." Het rapport brengt huilde aan de Indo nesische regering en de bevolking voor zijn prestaties, maar laat niet na de vinger te leggen op die sectoren van het beleid, alwaar veranderingen en ver beteringen dooi* Indonesië dienen te worden aangebracht, wil de opwaartse richting kunnen worden gehandhaafd. Zoals gemeld worden de behoeften van Indonesië voor de komende vijftien maanden op 600 miljoen dollar geraamd. Het voornaamste doel van de conferen tie die vandaag is begonnen en woens dag gesoten wordt, is zich een algemene mening te vormen, wat Indonesië aan hulp nodig heeft.

Leidse Courant | 1969 | | pagina 5