S)eCeid<scSot4Acmt helpt tegen verkoudheid METAAL C.A.O. .VANAVOND OP T.V. antenne I Lon Pennock bekroond John Lennon in Christusrol Mogelijk t.v. in Z.-Afrika PAGINA 2 DE LEIDSE COURANT DONDERDAG 4 DECEMBER 1969 Een paardemiddel van Lammers 1 IEVER een zakenkabinet dan eeo parlementaire meerderheidsregering door herstel van samenwerking tussen socialisten en Katholieke Volkspartij. Dat is de mening van Hans Lammers. een van de boeiendste maar tevens meest radicale woordvoerders van Nieuw Links Hoewel hij nog steeds op een politiek wonder hoopt, houdt Lammers er ernstig rekening mee. dat de progressieve conoentratie van zijn voorkeur bij de komende parlementsverkiezingen ver stoken blijft van de meerderheid, die nodig is om mee te kunnen regeren: hetzij door gebrek aan animo bij de kiezers, hetzij door gebrek aan mede werking van bepaalde partijen. Wanneer dan ook de tegenwoordige regenn®- coalitie onder de eenenvijftig procent van het totaal aantal Kamerzetels zou blijven, is Lammers alles liever dan herstel van de grote coalitie. Bij deze redenering sluit Lammer» dus elke mogelijkheid uit, dat KVP en socialisten het vóór de verkiezingen eens worden en tevens dat de KVP (met of zonder de andere christen-democra tische partijen) op programmatische gronden de samenwerking met de WD niet voortzetten wil. Op het eerste punt kan Lammers in Nieuw-Linksverband blijven ijveren voor zijn mening; over het tweede heeft hij gelukkig niets te zeggen. Het is trouwens het tegendeel van democratisch om andere partijen, koste wat het kost. in de hoek te dringen waar men hen het liefst zou zien. jyiAAR goed: vechten in 1971 een paar concentraties hoe dan ook samen gesteld om het bekende been, zonder dat een van hen het tussen de tanden weet te houden, dan moet er volgens Lammers maar een zakenkabinet komen om intussen de kiezers gelegenheid te geven tot betere inzichten te komen- Een paardemiddel dus, en een kwalijk paardemiddel Hij bevestigt dat zo'n zakenkabinet de handen thuis moet houden, wat een grondige hervorming van grondwet en kieswet betreft, omdat dit nu eenmaal een pure politieke zaak is. Maar hoe ziet Lammers dan de relatie tussen zo'n zakenkabinet en de urgente taken waar van op dit moment bijna de gehele poli tieke wereld inolusief Nieuw Links de mond vol heeft? Om enkele voor beelden te noemen: ontwikkelingshulp, democratisering van de onderneming en van de Europese integratie, onderwils- modernisering, ruimtelijke ordening, economische versterking van de positie van de kleinste inkomen- en pensioen- trekkers, huisvestingssanering! Naar onze mening zijn er terzake maar twee mogelijkheden. Of men erkent dat in het algemeen belang het bewuste zakenkabinet zoveel gewichtige zaken moet aanpakken, dat het gehele politiek» bedrijf zich vanwege zijn onmacht door lopend moet gaan zitten schamen, of di» urgente taken worden niet verricht en dan behoren partijen die voor dit feit verantwoordelijk zijn, in het openbaarde verantwoordelijkheid daarvoor od zich te nemen. WANNEER zij op dat moment dan zeggen: „Kiezers, ge'hadt dan maar in grote getale op ons moeten stemmen" zal het niet moeilijk vallen de voosheid van zo'n redenering aan de kaak t» Want alleen politiek-verblinden zullen dan niet begrijpen wie onder het mom van politieke duidelijkheid taken willen opofferen waarvan ze beweren, dat ze bij hen alleen veilig zijn. Onder idealis tische motieven wordt zo immers duut- politiek eigenbelang gezocht- De dag waarop er onder zulke om standigheden in Nederland een zaken kabinet aan de slag moet, zal een zwarte pagina in onze parlementaire geschie denis betekenen Dan nog liever een minderheidskabinet, dat de duidelijk- heidsprofeten openlijk dwingt kleur te bekennen. In verschillende opzichten \inden we Hans Lammers een sympathiek man: maar hij moet niet komen aandragen met een zakenkabinet als alibi voor zijn persoonlijke duidelijkheidscomplex jeugdserie op de AVRO-tv, De Rare Vogels van Dick Dreux (2 afleveringen achter de rug. nog 6 voor de de boeg), handelt over de pün en de gein van de groot steedse tieners, die in bet oog van het bedaagde deel van onze burgerij inderdaad veelal rare vogels zijn en hun nekpluimage en eigengereide grote sneb. De titel van deze serie vormt ongewild echter de letterlijke vertaling van het oude Romeinse begrip rara avia, een rare, zeldzame vogel, wat ten onzent de betekenis heeft van uniek verschijnsel. En dat is deze jeugdserie tevens- ..Want", zegt Henk Lokman, hoofd van de AVRO-jeugdafdeling. „in ons land worden wel boeken geschreven voor de leeftijd van 12 tot 17 jaar, maar op tv-gebied bestaat er geen enkele eigentalige show voor juist deze groep, terwijl het buitenland die wel heeft, neem nu b.v. maar „Pleas Sir". In Dreux' serie heb ben we nu eindelijk iets van eigen bodem. We hadden er al langer naar uitgezien en we hebben ook lang gezocht naar de man, die dat voor ons fiksen kon. „De Rare Vogels" beschouwen we als de eerste poging in die richting. Nog lot van de vraag, of deze serie succes heeft, blijven we door gaan met het aanboren van mogelijkheden in deze sfeer. Het gaat ons om de herkenbaarheid van de eigen wereld en de eigen problematiek. Die uit de Duitse. Britse en Amerikaanse series met ingebouwde lach kennen we nu voldoende. Van die sleur moeten we af, evenals van het geweld en de fysieke krachtmeting, die mikt op helden verering. Nu schijnt de steedse tiener een afwijkend exem plaar te zijn van de plattelandstiencr. Ook hierover laten we onze gedachten gaan. al overheerst bij ons de mening dat de tieners als groep niet bestaan, maar stuk voor stuk duidelijke individuen zijn met eigen opvattingen en per soonlijke inzichten, cn al bijeen minder vreemde vogels I dan men wel zou denken". (Vervolg uan de voorpagina) afgeknabbeld en omdat men na de bij sturing telkens 'n paar maanden achter loopt, is overeengekomen dat de lonen op 1 januari a.s. met 2 pet. extra stijgen. Om aan de bijsturing een zekere limiet te stellen, is voorts besloten, dat deze maximaal 3 pet per keer en ten hoogste 6 pet per kalenderjaar mag bedragen. De vakantie wordt verlengd met twee dagen. In 1970 maar in dat jaar alleen mogen de werkgevers deze dagen ge bruiken als collectieve snipperdagen in de maand mei, als men in verband met koninginnedag en bevrijdingsdag behoef te heeft aan bedrijfssluiting op de aan sluitende dagen. Vanaf 1971 is de werk nemer vrij in het bepalen van het moment, waarop hij deze dagen opneemt. Omdat er een tendens is naar een vakantieperiode van vier weken vinden de vakbonden, dat ook het vakantiegeld aanzienlijk moet worden uitgebreid en wel tot omstreeks 8 pet. Een eerste aan zet daartoe Is bereikt met de overeen komst, dat met ingang van 1 januari 1971 het vakantiegeld met 0,4 pet tot 6.4 pet wordt verhoogd. De minimumvakantie toeslag. die nu nog 540 gulden is, zal in 1970 624 gulden bedragen en in 1971 verder worden verhoogd met de percen tages van de loonsverhogingen. Tenslotte is besloten lot verkorting van de weke lijkse werktijd van 43% tot 42'i uur. Ingaande 1 Juli 1970. Het vervolg van de onderhandelingen wordt bepaald niet én bagatelle geno men, omdat er nog moeilijke zaken bij zitten. Daartoe behoort het vraagstuk van de van koppelbazen „ingeleende" werknemers en dan met name het per centage waarmee hun lonen mogen uit gaan boven dat van de „vaste" werk nemers. Het algemeen bestuur van de bij het Nederlands Katholiek Vakverbond aan gesloten metaalbewerkersbond „St.-Eloy" heeft gisteren op zijn vergadering in Utrecht besloten, het centraal bestuur van de bond in verband met het afbre ken van de onderhandelingen over de CAO-1970 in de metaalnijverheid (klein metaal) te machtigen, alle middelen, in clusief een eventuele werkstaking te ge bruiken om de belangen van de werk nemers in deze bedrijfstak veilig t« stellen. De werknemersorganisaties hebben de onderhandelingen over de nieuwe CAO op 14 november afgebroken, toen de werkgevers hun voorstel, 10 - per ge organiseerde werknemer toe te kennen, afwezen. ■EN HAAG De Buys van Huiten- prijs 1969 is toe gekend aan de jonge Haagse beeldhouwer Lon Pennock. Hij zal de prijs vrijdagavond 12 december ont vangen uit handen van zijn leraar, de beeldhouwer Dirk Bus. tijdens een bijeenkomst in de Haagse Kunst kring. Dennew. 64. Miesje Buys-van Huiten, overleden op 23 september 1964. heeft het Genootschap der Vrienden, Quakers, in haar laatste wil opgedragen een deel van haar ver- Ij mogen afzonder lijk te beheren onder de naam „Buys-van Hui ten Beeldhouwers- fonds" en uit de opbrengst een a»n- moedigings- of ma- terlaalprijs in te stellen van f 1000, jaarlijks toe te kennen aan een jonge Nederlandse beeldhou wer. Sinds 1965 werd deze prijs uitge reikt aan Frans de Wit, Leiden; Wil- fried Put, Amsterdam; Peter de Leeuwe, Den Haag en Gabriël Sterk, Loenen aAi Vecht. Vreemde vogel 11 Nu heeft men het met de auteur Dick Dreux niet slecht getroffen. Op zijn minst genomen is hij zelf namelijk een vreemde vogel. Daar maakt hij geen geheim van. „Ik zeg niet, dat ik de jeugd aanvoel", zegt hij, „zo arrogant ben ik niet. Maar de tieners lopen wel bij mij vrijwel dagelijks vrij in en uit, zetten hele discussies op. betrekken mij in hun gesprekken en vragen' naar mijn oordeel. Een rustige jongen ben ik in mijn ieugd niet geweest. Ik was een avon turier en zwierf de halve wereld ïond. Later ben ik me gaan settelen, schreef hoor- en tv-spelen, meestal over historische toestanden en abnormale gevallen en bewerkte ook nog Ritmeester Buat. Ik ben geen man voor het vin gertje omhoog. Ik breng geen boodschap. Ieder kan bij mij zijn eigen zegje zeggen.terwijl deze of gene er wel een ge zellig plaatje bij opzet Er zijn wel meer volwassenen, die het goed kunnen vinden met de jeugd. En er ook wat voor over hebben. In Amsterdam ken ik er wel tien van de meest uiteénlopende denkrichtingen. De grens tussen jong HANN1E LIPS: gezelligheid weg. en oud ligt niet zo scherp als oud maar wat gemakkelijker afstand zou kunnen nemen van zijn zekerheden. Dat wil niet zeggen.dat je sentimenteel met de jongeren moet mee voelen, nee, want dan moeten ze je ook niet- Je moet jezelf blijven, maar openstaan. Vanuit die houding schreef ik: „De Rare Vogels". NEDERLAND I NOS: 18.50 uur: Fabeltjeskrant 19.00 uur: Journaal VPRO: Berichten uit de samenleving 19.09 uur: Zendtijd, visie op het leven op aarde 19.42 uur: Rijksweg 58, korte film 20.00 uur: Journaal (NOS) 20.30 uur: Wereld op wielen, autotest 21.20 uur: Dear Janet, dear mr. Kooning, toneel 22.30 uur: Journaal (NOS) 22.35 uur: Teleac NEDERLAND II NOS: 18.50 uur: Fabeltjeskrant 19.00 uur: Journaal 19.03 uur: 19.30 uur: Van gewest tot gewest 20.00 uur: Journaal TROS: 20.20 uur: Toto 20.40 uur: De dief van Washington 21.30 uur: Roosje zag een knaapje staan (2), Rosita Bloom 21.55 uur: Wegwezen, quiz 22.25 uur: Gesprek met Harvey Cox (CVK-IKOR) 22.55 uur Journaal (NOS) Televisie morgen NEDERLAND I NOS: 16.30 uur: Verjaardag sinterklaas De met aangegeven programma's zijn kleurentelèvisieprogramma's. I reemde vogel III Voor de regie van „De Rare Vogels" heeft men Anneke Hoog Antink erbij gehaald, het vrouwelijk element, die met haar eigen duit in de zak mede vorm en inhoud bepaalt van deze serie. Haar inbreng in de interpretatie van het script weegt even zwaar als die van de auteur zelf, temeer waar deze in de figuur van de woonbootbewoner (Jan Teulings) een stuk autobiografie heeft gepleegd. Ook hier een volwas sene, die niet alles voor zoete koek slikt, maar wel begrip toont. Met zijn drieën worden ze het steeds eens. ook al gaat het wel eens hard tegen hard. Maar ook technisch is deze serie geen zacht eitje. Ongeveer een derde deel van de opnamen wordt buiten de studio gemaakt op de openbare weg, veelal 's nachts omdat men 's avonds teveel bekijks zou hebben en dat houdt nog meer op. En tijd kost toch al zoveel geld in de tv-wereld. Na twee uitzendingen is er pas een klacht binnen. Een mijnheer laakte de grove taal. Men heeft het script er nog eens op nagelezen, maar geen on vertogen woord kunnen vinden. Moet waarschijnlijk een heel vremde vogel zijn, die klagende mijnheer. Zonder ondertiteling Toen de KRO jaren terug ineens de omroepsters van het scherm liet verdwijnen merkte in eerste instantie niemand iets vreemds op. Toen iemand het bij toeval ontdekte en er werk van maakte werd ineens een hele meute mceroepers wakker. Een schandaal, vond men. Weet men in Bussura dan niet, dat het oog ook wat wil Maar de KRO liet zich niet vermurwen, omdat deze omroep vindt, dat de omroep- ster geen functionele plaats inneemt in het tv-bestel. liet houdt maar op. De tv-show must go on. !)e zaak liep met een sisser af, al is men van woede lang blijven nasissen. Thans is de kwestie opnieuw actueel, omdat Gabri de Wagt dit omstreden verschijnsel weer heeft opgerakeld. VARA- Piet (te Nuyl) laat hij betogen, dat je de omroepsters in het beeld kunt missen, er buiten echter niet. omdat het handig is er een bij de hand te hebben als er door omstandig heden kortsluiting dreigt met de kijker. Zo denkt NOS- Enkelaar er ongeveer ook over. maar Hannie Lips vindt, dal je ze inderdaad wel kan missen, zoals je zoveel kan missen, als je er dan maar rekening mee houdt, dat er een grot stuk gezellig heid verloren gaat. En dat is ook de op vatting van de meeste VARA-kykers, die maar één klacht hebben. Ze willen nl. van de omroepsters wel graag iets meer in beeld hebben dan alleen maar 't kopje- Het geheel is altijd fraaier dan de delen. Zo'n omroepsler, die in d'r moers taal iets zegt, is bovendien een hele verademing, als je weer een lang buitenlands stuk met alsmaar onder titeling hebt zitten meelezen. Want dat is voor de meeste kijkers de grootste aantrekkelijkheid van de oraroepster, dat «Jijt ondertiteld hoeft te worden. Dat leidt A~ •Ernaar af. Er zijn al zo weinig Nederlandse stukk RADIO PROGRAMMA DONDERDAGAVOND HILVERSUM I 18.00 Nieuws. 18 11 Radiojournaal HILVERSUM II Sport. 18.52 Taai- actualiteiten. 19.40 >rekine. 20 25 Inter- 11.15 Casinoconcert. k. (23.00 Nieuws)! S-berlchtcn voor de schippers). 12.55 Bul- icht. mecjedelingen, dagklappcr en SOS- e stokken op de t.v- JJun.eJijk Elisabeth Mooy uit Haarlem, een van de mooiere omroep sters uit de goede oude tijd van de t.v., die later ook nog de ballroomeoncoursen van de AVRO op het scherm presen teerde, gaat op 18 december trouwen. Zij werd destijds voor vee! geld weggekocht door Martin Air Holland, de maat schappij. die reclame door de lucht laat zweven met een vliegtuig ervoor De hypergelukkige bruidegom is Henk Hil- horst, die van zijn dagelijks vak als luitenant-vlieger de naam van de Koninklijke Luchtmacht letterlijk hoog houdt. Omdat hij daar nooit genoeg van krijgt, kruipt hij in het weekeind ook nog achter de stuurknuppel van de Martin Airmachientjes. Dan begrijpt u gelijk waar en hoe die twee elkaar gevonden hebben- Maar het wordt natuurlijk wel tijd dat Hpnlr mot hot w_i::i Viefs ran gemerkt In verband met de hevige stormen van de laatste weken heeft Veronicabemanning en programma enige malen niet kunnen verwisselen. Niemand heeft er lets van gemerkt. 1PROOG Spitse grap in de VAR A-gids onder het kopje: VPROOG- SurprEYEs. SurprEYEs. verpakking: 14-40 en210 tabletten LONDEN (Rtr) Beatle John Len non, heeft zich bereid verklaard de rol van Christus te spelen in een musical, die in de kathedraal van St.-Paul zal worden opgevoerd. Lennon zou willen dat zijn japanse vrouw Yoko Ono de rol van Maria Magdalena krijgt. De musi cal, die geschreven is door de 25-iarige Tim Rice en de 21-jarige Andrew Lloyd- Webber, moet in de komende lente wor den opgevoerd. Ruim 3 miljoen voor Rubens- Vondelprijs voor prof. Heeroma HAMBERG (ANP) De Joost van den Vondelprijs van de stichting F.V.S. in Hamburg is voor het jaar 1969 toe gekend aan de Nederlandse auteur en taalgeleerde prof. dr. Klaas Hanzen Heeroma (pseudoniem Muus Jacobse), directeur van het Nedersaksische In stituut van de Rijksuniversiteit te Gro- Als taalkundige heeft prof. Heeroma sedert jaren erop gewezen, dat in liet raam van de Europese gedachte een „Entgrenzung der Grenzen" in het Ne- derduits-Nederlandse taalgebied wense lijk is en dat het culturele grensver keer tussen Nederland en Duitsland in twee richtingen plaats dient te vinden. Met de Joost-van-den-Vondelprijs woi- den ieder jaar personen uit het Neder duitse gebied. Nederland en Vlaanderen onderscheiden, die door hun culturele prestaties het onderlinge samenhorig heidsgevoel van de bevolkingen in deze gebieden hebben helpen versteken. De prijs wordt door de universiteit te Mun ster beurtelings aan een Nederlander, een Vlaming en aan een Nederduitse)- uitgereikt. De prijs bedraagt DM 10.000 De prijs voor 1969 wordt op 11 decem ber door de rector-magnifieus van de universiteit van Munster, prof. dr. Heinz Rollhauser, te Munster uitge- schilderijen Data examens middenstands- LONDEN (RTR) Twee schilde rijen van Rubens. „Sabijnse maagden roof" en „Verzoening van Romeinen en Sabijnen" zijn woensdag op de veiling Sotheby in Londen samen voor 350.000 pond sterling (ruim 3 miljoen gulden) verkocht aan handelaren in Londen. De schilderijen zijn afkomstig uit een ano nieme, vermoedelijk Britse verzame ling. Een kunstlerares die al 15 jaar lang een oude meester in haar kamer had hangen die op 20 pond geschat werd, is op dezelfde veiling 224.000 pond ster ling (ruim 1,9 miljoen gulden) rijker geworden door de verkoop van dit schilderij dat „De verleiding van „Eva" van de Duitse schilder Hans Baldungt Grien bleek te zijn. diploma 1970 (Van e Nslaggevers) DEN HAAG De data voor de exa mens voor het Middenstandsdiploma Al gemene Handelskennis in 1970 zijn be kend geworden. Het schriftelijke gedeel te zal plaatsvinden op woensdag 22 april 1970 en het mondelinge gedeelte zal wor den afgenomen in de periode 29 juni tot en met 8 juli 1970. De aktie „Hulp aan Tunesië" (giro 999 Amsterdam) ging gisteren van start. Met een hartelijke aanbeveling van Prins Bernhard en van Tweede Kamervoorzitter mr. F. J. F. M. van Thlel. En met een reportage in Brand punt-stijl van Aad v. d. Heuvel en Vincent Monnikendam. Die reportage leek ons doeltreffend: geen sentimenteel gedoe, maar kei harde feiten. Er is ontzettend menselijk leed in Tunesië om de levens die verloren gingen, maar daar kaa zelfs giro 999 niets aan doen. Maar er zijn ook meer dan driehonderdduizend daklozen en ook in Tunesië zijn 's win ters de nachten koud. Er moeten dor pen herbouwd worden en veestapels aangevuld. Morgen Is het pakjesavond. Omdat we eigenlijk „alles al hebben" zitten er veel onnutte zaken in die pakjes. Eigenlijk wel fijn idee dat we via 999 iets kunnen doen voor mensen die toch al weinig hadden en die plotse ling helemaal niets meer hebben. Over de resultaten van de AVROs Drama Workshop hebben we tot nog toe weinig enthousiasme kunnen op brengen. Gisteravond was er eindelijk een werkstuk dat echt de moeite van uitzenden en aanschouwen waard was: „Vrijdagmiddag twee uur" van Chris Verheugd. Misschien wel omdat de ze auteur niet mikte op een llteraire- meesterproef. maar doodgewoon een stuk gebruiks-t.v. schreef. Doodgewone gebruiks-t.v. Niet meer, vooral ook niet minder. Met een situ atie die doodgewoon aan het dagelijks leven ontleend was, met doodgewone mensen ook, met een bekend, maar handig toegepast, droom-effekt en met een mooi gevonden „open slot". De voorstelling was goed bezet en er was door regisseur Jan Retél en zijn acteurs goed op gewerkt. Jammer dat de decors slordig aandeden en dat andere kleinigheden een klok die wél tikte, maar niet liep b.v. wezen op onvoldoende zorg bij de opname. ..Kenmerk" ging nog wat dieper in op het anti-semitisme In Polen. Zo'n zaak komt ons onbegrijpelijk voor. „Volksdemocratieën" steken kapitalen in propaganda die moet bewijzen dat 't communisme alleenzaligmakend is en doen daarnaast aan rassendiscriminatie op een wijze waarvoor Hitier zich niet zou geschaamd hebben. Bij de AVRO: De dansers van Cey lon. haast-klinisch gepresenteerd door Joes Odufré en daardoor ook vrijwel, onverteerbaar. Dokter van Swols „Spreekuur" sneed sociale problemen van bejaarden aan op een wijze die bedui dend ver lag onder het niveau waar op dezelfde problemen in speciale be jaarden-rubrieken („Dagje ouder" o.m.) waren behandeld. Zendtijd voor Evang. Omroep DO,O RN Het ministerie van cultuur, recreatie en maatschappelijk werk heeft zendmachtiging verleend aan de stichting „De Evangelische Omroep". I)e nieuwe omroep, die ongeveer 20.000 leden telt, hoopt in april volgend jaar met radio-en televisie uitzendingen te beginnen. De uitgave van een program mablad is in voorbereiding. De zendvergunning werd in maart j.l. aangevraagd, nadat er ruim twee jaar met de NCRV was gecorrespondeerd en overleg gepleegd. De stichting had geprobeerd haar doelsjellingen bin nen de NCRV te verwezenlijken. Toen deze omroepvereniging te kennen gaf discussie verder niet zinvol te achten, besloot de EO zelfstandig uitzendingen te gaan verzorgen. De toekenning van de zendmachtiging betekent dat de EO wekelijks drie uur radio en één uur te levisie krijgt toegewezen. (ADVERTENTIE) Bronchiletten Hoeitdrank in tabletvorm. f 1.- Rosita Bloom PRETORIA (AP) Televisie, tot nu toe door dc Zuidafrikaanse regering verboden als zijnde een moreel-ver- nietigend iets „dat de mensen maar verkeerde ideeën geeft", gaat mis schien toch komen. De minister voor Postzaken. Matthijs van Rensburg heeft aangekondigd dat men de mogelijkheid gaat onder zoeken van het stichten van een staats- tclevisieomroep. De oppositie, de Verenigde Partij, had onlangs al doen weten dat de aan de macht zijnde Nationalistische Partij de Invoering van de t.v. wil gaan be loven om stemmen te winnen voor de algemene verkiezingen die op 22 april 1970 worden gehouden. Diezelfde oppositie is uiteraard altijd al voor televisie geweest omdat de regering ertegen was. Roosje zag een je staan In haar tweede show „Roosje zag een knaapje staan" ontvangt de Haagse Rosita Bloom als gast de zanger Renee Frank. Samen zingen zij o.a. „Ga mee naar Zandvoort", Mr. Winter go home", „Naar de overkant" en „Florimont". Rob Touber voert weer regie en pro- duktie van dit TROS-programma. (ne- derland II 21.30-21.55). Wereld op wielen De testploeg van het televisieprogram ma „Wereld op Wielen" van de VPRO heeft zich de laatste weken bezig ge houden met het vergelijken van een BMW 2000. een Sunbeam Rapier en een Alfa Romeo 1750 Berlina. All* drie auto's met een duidelijke spor tieve Inslag uit de dertien- tot veer tienduizend gulden klasse. Het is voor het eerst dat „Wereld op Wielen" een vergelijkende test heeft gemaakt van auto's van deze prijzen. (Nederland I 20.30-21.20)

Leidse Courant | 1969 | | pagina 2