Grondaankoop Margrietstraat is nog niet van de baan Prettige kennismaking met nieuwe orkestdirigent Kunstenaars wilden toegang tot vergadering Culturele Raad Flat van „St. in de sector Willibrord" premiebouw Microstart Oegstgeester begroting sluitend Celibaatskwestie is topje van een ijsberg Dit jaar reeds 200.000 maaltijden in de Mensa Petitie voor het Biafraanse kind Kindercrèche gesticht in het Morskwartier Belastingverhoging voor Zoeterwoude? Woonwagen- kamp MARKTEN PAGINA 4 DE LEIDSE COURANT VRIJDAG 28 NOVEMBER 1969 ROND 1400 zesdeklassers van 37 Leidse scholen hebben gistermid dag: In de Stadsgehoorzaal tijdens twee uitvoeringen kunnen kennis maken met de nieuwe dirigent van het Gewestelijk Orkest voor Zuid- Holland, de heer Louis Dispa. „Ver tellen met muziek" was het motto, dat aan deze Leidse „maiden trip" van Louis Dispa gegeven was. Het werd weer een leerzaam en boeiend jeugdconcert, een van die evenemen ten zoals ze tot standkomen op voor treffelijk initiatief van de Commissie Esthetische Vorming van de School jeugd. Voor ons was de kennisma king met Louis Dispa bijzonder ver heugend, omdat het een eerder ge dane indruk bevestigde. Het orkest zit namelijk onmiskenbaar in ,,de lift"; het klopt steeds beter in de partijen, de klankvorming ls hechter (vooral de strijkers mogen geroemd worden), kortom de gehele constructie begint muzikaal en vak kundig op een degelijk stuk timmer werk te lijken. De leiding van de heer Dispa is hieraan niet vreemd; de con certdiscipline is bij hem in goede handen, zoals we dat van Anton Kersjes bij het Kunstmaandorkest gewend zyn. Het programma was geschikt ge maakt voor minder ervaren (jeugdi ge) concertbezoekers. Drie formida bele ouvertures werden uitgevoerd en stuk voor stuk prettig en verduide lijkend ingeleid door Louis Dispa. die gistermiddag opvallend weinig last met zijn jeugdig gehoor had. Natuur lijk moest erop worden gewezen, dat „stilte" behoort tot de spelregels tij dens een muziekuitvoering, maar de scholieren voelden zich kennelijk di rect al voldoende bij de hele constel latie van woord en klank betrokken. Achtereenvolgens klonken de ouver ture Egmont van Beethoven, Der Freischütz van Von Weber en Wil helm Teil. Er werd over het algemeen geconcentreerd, bekwaam en muzi kaal gespeeld. De frisheid van Dispa's bedoelingen winnen door levendige nuanceringen. Met name „Wilhelm Teil" maakte indruk, doordat Louis Dispa het orkest liet optreden als 'n degelijk ouderwets legerkorps: de strijkers als de infanterie (die het moeilijke werk moet opknappen), de blazers als de solistische ruiterij, de trompetten en trombones als de ener verende mitrailleurs en de pauken, bekkens en trommen als de artillerie, die de maat accentueert. Het kwam allemaal erg goed tot zijn recht in de krijgshaftige en pastorale delen en ook in de briljante fanfares. De schooljeugd applaudisseerde als rou tiniers, welgemeend en met bewonde ring. Voor verreweg de meesten was dit een hele en naar wij hopen verrijkende ervaring. Gelukkig is in onze dagen de algemene opvoeding zonder muzikale vorming niet meer denkbaar. Dit element in de groei naar volwassenheid kan niet genoeg gesteund en gestimuleerd worden. TON PIETERS LELDEN Gistermiddag hebben enkele leden van de BBK afd. Leiden een po ging gedaan door te dringen tot de be sloten vergadering van de Culturele Raad, onder voorzitterschap van wet houder Sanne®, welke ten stad huize werd gehouden. „Openbaarheid" was onder meer een punt op het vergaderprogram- De Culturele Raad heeft haar secties opdracht gegeven de gewenstheid van openbaarheid van de Raad te onderzoe ken. Half december komt er waarschijn lijk een uitspraak. Tot zolang wilden de rebbelerende kunstenaars niet wachten en wilden onmiddellijk toegang tot de vergadering, wat hen echter geweigerd werd. Ook de kunstenaars, die zitting hebben in de Raad, stelden zich op het standpunt, dat eerst de resultaten van het vooronderzoek van de secties moet worden afgewacht alvorens tot volledige openbaarheid kan worden overgegaan. ZOETERWOUDE Na lange tijd komt S.J.Z. zondag weer volledig uit. In de thuiswedstrijd tegen De Oooie- vaars komt de volgende ploeg binnen de lijnen: doel: T. Vurens; achter: Th. Schuur, Jac. Olsthoorn. G. v. d. Geest en L. v. d. Ham; midden: L. Bosman en L. r. Veen: voor: Jac. Wortman, Th. v. Klink, P. Beereboom en Jac. v. Slin- gerland. Reserves: Jac. Schuur en G. Overdevest. Scheisrechter: F. B. A. Bunnik. Aanvang 14.30 uur. LEIDEN Zondag gaat de microkorf- balcompetitie officieel van start. Voor de Leidse sportliefhebbers zal dat een serie aantrekkelijke wedstrijden beteke nen, omdat er door de hoofdklasse wed strijden van De Danaïden tal van pro minente vaderlandse clubs naar Leiden zullen komen. Debutant De Danaïden krijgt het meteen uiterst zwaar. Het Amsterdamse Blauw Wit is namelijk de eerste tegenstander. We geven de vol gende prognoses: De DanaïdenBlauw Wit 2 De AlgemeneD.K.C. 1 TrekvogelsVicua Oriëntis 3 K.N.S.Kwiek 1 Fluks—H.S.V. 1 CrescendoHoogvliet 1 NoorderkwartierAll Ready 1 PROGRAMMA K.N.K.B. Hoofdklasse A: A.K.C.Archipel; Dee- tos—H.K.V.Swift—Weèter kwartier; Wordt KwiekZ.K.C. Hoofdklasse B: LutoAsko; De Danaïden-Blauw Wit! il4.55); Die HagheP.S.V.; Rohda— Het Zuiden. Zuid West Overgangsklasse: RegenboogSpangen; FortunaReady: TrekvogelsVicus Oriëntis <14.50): De AlgemeneD.K.C. (13.45). IA: Ons Huis —Phoenix: K.N.S.—Kwiek <16.05 Fluks H.S.V. <17.15). IB: O.D.O.—O.S.C.R.: PamsQuick. 2A: TerheydenDubbel Zes; H.P.V.Olympiaan; Crescendo Hoogvliet (19.35). 3B: Noorderkwartier j All Ready (Oegstg. 16.20); Schiedam ►—Hou Stand; VI aar dingenTen Donck. RIJNDELFLAND RAYON LEIDEN ZATERDAG OEGSTGEEST Jun. B: Fiks A—Fluks A(N) (14.00). Jun. C: Ons Eiland ACrescendo A <15.10): De Danaïden BMadjoe A (17.30). ZATERDAG GROENOOKDHAL Res. IC: K.N.S. 3—Madjoe (19.50); Ons Eiland 3—Top 2 (19.50). Res. 2C: Cres cendo 3—De Algemene 4 (19.50). Res. 3D: Ons Eeiland 4—TOP 4 (18.40); Vi cus Oriëntis 4Warmond 2 (19.40). Res. 4D: Vicus Oriëntis 5—Noorderkwartier 2 (18.30); TOP 5—K.N.S. 5 (18.40); Madjoe 2—Pernix 5 (18.40). Jun. A2: De Danaïden AVic. Oriëntis A (17.20); Noorderkwartier A—Zuiderkwartier A (17.20). ZONDAG OEGSTGEEST Res. IC: De Algemene 3Crescendo 2 (16.50). Res. 2C: K.N.S. 4—De Danaïden 4 (14.30). Res. 3D: De Danaïden 5 Fluks 4 (15.40). Jun. B: K.N.S. ADe Algemene A (11.00). CRESCENDO Het programma voor de adspiranten luidt: Crescendo a—Top b (15.40); Fluks cCrescendo b (16.15); Crescendo c—Pernix c (14.00). Alle wed- i streden worden gespeeld in de Groen- j oordhaL ZOETERWOUDE De Katholieke Wo ningbouwvereniging St. Willibrord gaat in het bestemmingsplan Westeinde 40 flatwoningen bouwen in de sector pre miebouw zonder rijkslening. Een -flat van 5 woonlagen zal verrijzen nabij de toekomstige brug over de Noordbuurtse- vaart aan de Burgemeester Smeetsweg. Voor de financiering hiervan heeft de woningbouwvereniging aanbiedingen ontvangen tot een bedrag 1.620.000,-, 1.500.00,- van het Bank ierskantoor Staal Co. n^v. te Den Haag en van 120.000,- van de Centrale Volksbank. De gemeenteraad verleende gisteravond zijn medewerking aan dit plan door het garanderen van de rente en aflossing van de te sluiten leningen. In 1970 zal met de bouw een aanvang worden gemaakt. De heer G. P. Koek (KVP)) kon zich wel met het voorstel verenigen maar sprak zijn bezorgdheid over het achter blijven van de woningwetbouw. Onder de minst draagkrachtigen heerst de grootste woningnood, voor hen komen de huren van de premiebouw te hoog te lig gen. De voorzitter betoogde met de heer J. v. d. Ploeg, dat kleine gemeenten bijna geen contingent wjw.-woningen meer krijgen. Door het bouwen van deze wo ningen zal er meer differentiatie komen in het aanbod van huren. Er is een la cune in de gemeente tussen de relatief lage huren van de w.w.-woningen en lasten verbonden aan het kopen van een huis. Burgemeester Detmers deed de toezegging dat b. en w. attent blijven op eventuele mogelijkheden voor w.w.- woningen en denken daarbij aan de tweede flat, die aan de Burg. Smeets weg zal komen. Er is nog een tweede voorstel aan de agenda toegevoegd dat belangrijk was voor de ontwikkeling van het Westeinde. OEGSTGEEST De 1590S zielen tel lende gemeente Oegstgeest heeft voor 1970 een sluitende begroting. In zyn woord vooraf zegt het college van b. en w. dat ook in 1970 geen bijzondere maatregelen behoeven worden benomen voor de dekking van de uitgaven op de gewone dienst. Het college stelt, dat het verloop van de gewone dienst en de liquiditeit in de afgelopen vier jaren vrij gunstig zijn ge weest, zodat a. belangr(jke bedragen aan het recrea tiefonds konden worden toegevoegd; b. enige kapitaalswerken, waarvan de belangrijkste is de reconstructie van het tweede gedeelte van de De Kem- penaerstraat, uit de gewone dienst konden worden betaald; GEMEENTE HEEFT RECHT OP ZES AGENTEN ZOETERWOUDE Bij het voorstel van b. en w. om niet tot aankoop van grond in de Margrietstraat over te gaan i week men af van het advies van de com- missie voor de financiën. Dit riep aller- eerst de heer C. Straver (Vr. Lijst) in het geweer. Hij riep de raad op, het voor- stel te verwerpen en toch tot aankoop over te gaan. Hij meende dat hierdoor gedane toezeggingen zouden kunnen wor den gerealiseerd. Er is inderdaad wat minder leefruimte in dit gebied dan de kaart oorspronke lijk aangaf, aldus dr. Pley. Hij zag nog mogelijkheden in een overleg tussen de betrokkenen en vroeg het college deze zaak nog eens op alle aspecten te be zien. Dit beloofde de voorzitter en nam het voorstel terug. Het visrecht in de Noordbuurtsevaart werd verpacht aan de Leidse Hengelaars- bond. Ter geruststelling deelde de voor zitter mede dat iedere liefhebber met één hengel mag blijven vissen. Tot hoofd van de openbare basisschool aan de Dorpsstraat werd benoemd de heer A. J. Stasse te Boskoop. De heer j J. W. Kliffen ontving een benoeming als I ambtenaar van de burgexdljke stand. De I raad kon zich ook verenigen met de voorgestelde verkeersmaatregelen Oranjelaan en kreeg de toezegging dat in afwachting van een verlichtingsplan voor het gehele gebied een noodvoor ziening zal worden getroffen. Bij de aanbieding van de begroting werd een desbetreffende commissie ingesteld be staande uit de leden van de fin. com missie met uitzondering van dr. T. Pley, wiens plaats zal worden ingenomen door de heer Joh. v. Vliet. Alle overige voorstellen werden bij ha merslag aangenomen. Parkeren vrachtauto's De P.C.-afgevaardigde J. v. Vliet sneed opnieuw het parkeren van zware vracht auto's aan zoals dit zich o.m. voordoet in de Veldzichtstraat en J. v, Banning- straat. Ook het college is hier niet ge lukkig mee hoewel het euvel veel erger zou zijn wanneer het zich voor woningen zou voordoen. B. en w. voelen er dan ook niet voor, met een verbod te komen zolang men geen alternatief kan bie den. Dit komt er mogelyk wel in de Loethe. De heer G. P. Koek zag gaarne meer voorlichting aan het publiek over de werkwijze van de politie nu deze in gro ter verband werkt. Burgemeester Detmers, die over deze problemen j.l. woensdag een bespreking heeft gehad met zijn collega's van Ha- zerswoude eta Benthuizen en de districts commandant, gaf nog eens een uiteen zetting van de problemen. Zo heeft men volgens de normen in Zoeterwoude recht op zes politiemannen terwijl er momen teel maai* drie zijn. In de vacature Mil tenburg, postedt. in het dorp, hoopt men volgende week eeo voordracht te krijgen. Zodoende is er voor een goéde taakver vulling absoluut onvoeldoende personeel. Hopelijk heeft de jongste bespreking tot Kapelaan Jan Rnyter bij Augustinus: LEIDEN „Na een eventuele ontkop peling van liet celibaat en priesterlijke ambtsuitoefening zal er nog meer boven komen. De celibaatskwestie is voor ons maar een voorpostengevecht, het topje van de jjsberg. Het pastoraal concilie in januari zal het hopelijk mogelijk ma ken, dat de priesters zich op alle mo gelijke terreinen gaan engageren met wensen en problemen, die beneden in de gemeenten, de parochies leven," aldus Septuagint-voorzitter kapelaan Jan Ruy- ter uit Beverwyk. Met pater Van Kilsdonk en dominee A. Spijkerboer had kapelaan J. Ruyter gisteravond bij de R.K. Studentenver eniging Augustinus zitting in een forum, dat een grote hoeveelheid informatie aandroeg over humanisering en humani teit. Het verlangen van de priesters zich te engageren met wat werkelijk leeft in de geloofsgemeenschappen, dat is de onderstroom van de groep Septua gint, aldus kapelaan Ruyter. Tot zijn leedwezen is dit evenwel nog niet goed overgekomen bij het grote publiek, dat denkt dat het de groep alleen slechts te doen is om ontheffing va: celibaatsverplichting. De kortsluiting met het gevoelen in de geloofsgemeenschap komt volgens ka pelaan Ruyter iedere week op tal van plaatsen aan het licht.. „Een gewaar deerd priester, die voorganger wil zijn, stapt onder applaus de kerk uit om drie straten verder als getrouwd man te gaan leven. Een verouderde en voor de gelovigen overleefde formulering ver hindert, dat hij het ambt van priester uitoefent". Verandering binnen de Kerk, Dit betrof het bouwrijp maken van hei nog resterende deel van dit bestem mingsplan ten zuiden van de Burg. gevolg dat de postcommandanten voort- Smeetsweg. Deze grond is eigendom van aan in eigen plaats werkzaam zullen zyn. Stikvoorts Bouwbureau N.V. te Voor- j Van het voornemen van het gemeente- schoten. Voor de voldoeining van de 1 bestuur van Leiden om de opdracht tot daaraan voor de gemeente verbonden het bouwen van een elektrische centrale kosten zal dit bureau een bankgarantie terug te geven was het college van stellen. De raad besloot tot het aangaan Zoeterwoude officieus op de hoogte ge- van een overeenkomst met Stikvoorts komen 10 dagen geleden bij besprekingen n.v. Het ing. en arch, bureau Drexhage I waarbij ook de Leidse wethouders Harm- c.s. heeft het werk bestekklaar gemaakt, j sen en Piena aanwezig waren. Dit kreeg Voor de uitvoering hiervan is men in j de heer C. Straver ten antwoord op zijn contact getreden met de N.V. Zandzuig-1 vraag of b. en w. waren ingelicht al- bedrijf A. Goedhart en Zonen. i vorens hierover perberichten verschenen. dere kapitaalswerken konden wor den aangevangen of voltooid zoals de aanleg van het nieuwe zwembad, de ambtswoning van de burgemeester en de korfbalvelden. LEIDEN In minder dan een jaar tijd, om precies te zijn in 330 dagen zijn in het Prytaneum 200.000 maaltijden uitgereikt. Om dat feit te vieren werd de man die de betreffende maaltyd in ontvangst nam eens flink in de bloemetjes gezet. Dr. H. H. Freese, voorzitter van de interim-commissie siudentenvoorziening vertelde in het kort even, dat er per dag ruim 1000 maaltijden worden verstrekt, met als record 1311. Dit betekent dat er iedere 6 .seconden iemand met een bord eten in zijn handen staat. De mensen die ervoor zorgen dat de hongerige studenten hun eten krijgen zijn 2 koks en 3 opschepster®. De mensa, zoals het Prytaneum beter bekend is, begon op twee butagas- stellen op veilingkisten. Langzamerhand is de instelling erg uitgegroeid en in maart '71 hoopt men in de Kaiserstraat te kunnen beginnen. Daar zullen 2500 hongerige magen per dag kunnen worden gevuld. De 200.000ste van dit jaar (een record, vorig jaar kwam de 190.000ste op de laatste dag van het jaar) was de heer Jap A Joe, 5e jaars student in de niet westerse sociologie. Hij kreeg een kostelijke fruitmand aangeboden. Maar ook de 199.999ste, Charlotte Matthijsse, 6e jaar studente biologie en de 200.00l8te, Johan de Klerk, administratief attaché, werden niet vergeten. Zij kregen allebei een troostmandje. Na de onderbreking van het opscheppen i snel door. De rij van zeker honderd men wachten, kwam ln protest. En pats, wet was voorlopig nog niet leeg. m de maaltijden ging men weer en, die niet langer op eten kon 1 werd een bord gevuld, de pan VOORSCHOTEN Leerlingen van het Voorschotense voortgezet onderwijs heb ben gistermiddag een petitie aangebo den op het gemeentehuis. Burgemeester L. de Kool ontving de jeugd bij de ach teringang en aanvaardde het verzoek schrift namens de gemeenteraad. De Voorschotense jeugd verzoekt het gemeentebestuur om er bij de Neder landse regering op aan te dringen, dat deze er bij de vergadering van de Vere nigde Naties geen twijfel over laat be staan dat er zo snel mogelyk actie wordt ondernomen om het kind met na me dat van Biafra in zijn rechten te herstellen. Aan de overhandiging van de petitie ging een stille tocht vooraf. De start was bij de Emmanuel-mavo, via de Bij dorp-havo, Nassau-mavo en openbare mavo werd het gemeentehuis bereikt. In de stoet werden enige borden meege dragen met opwekkingen om het Bia fraanse kind van de hongerdood te red den. De tocht verliep zeer ordelijk. Gevi-aagd was om de tocht op vrijdag avond te houden, zodat het verzoek schrift aangeboden kon worden aan de voltallige gemeenteraad. De burgemees ter heeft ln verband met te nemen ver keersmaatregelen hier geen toestem ming voor willen verlenen. De vrijdagse koopavond laat geen verkeersbeperken de maatregelen toe. LEIDEN Prof. dr. A. J. Rasker spreekt a.s. zondagmorgen in de bene denzaal van de Rijnlandflat, Bachstraat - Chuchilllaan Leiden ZuidWest. De bij eenkomst gaat uit van Experimenteel Kerkewerk. Aanvang: 10.45 uur. Tegenkrachten Pater Van Kilsdonk betoogde, dat de herontdekking van de humaniserende kracht in het Evangelie nog erg jong is en dat de Kerk in zijn officiële ge stalte nog lang niet toe is aan humani sering en zelfs tegenkrachten ontplooit. Voorbeelden daarvan vindt pater Van Kilsdonk de encycliek Humanae Vitae en de handhaving van het ambtscelibaat. Andere symptomen volgens pater Van Kilsdonk: de grote kerken maken weinig I ernst met een studie over het al of niet rechtvaardig karakter van de oorlog in Vietnam: doen ook geen uitspraak over het probleem van de homophile mensen. Dominee Spijkerboer zei, dat het Evan gelie alle aanwijzingen geeft voor ware menselijkheid. Volgens hem was de oude R.K. Kerk door zijn institutionele vorm en gezag echter een soort afscherming van het evangelie. De Reformatie heeft dat doorbroken, maar hij moest beken- I nen, dat veel reformatorische kerken e tegenwoordig „met hun pet naar gooien' SGP'erL. Matze Burgemeester moet blijven, wethouders moeten weg HAZERSWOUDE. De heer L. J. Matze (SGP) heeft tijdens de gemeenteraadsvergadering 'n uit gebreid betoog gehouden over het optreden van do wethouders, de raadsleden en de pers aangaande het door burgemeester C. G. van Dobben de Bruyn met Ingang van 15 januari a.s. gevraagde ontslag aan de koningin. De heer Matze die ln de vergadering van donder dag 30 oktober als raadslid werd beëdigd, ging in z(jn rede uitvoe rig In op het optreden van wet houder H. van P.ijn en wethouder H. Kouwenhoven en raadsleden tijdens die bijeenkomst. Ook liet hij zijn licht schijnen op liun op treden en op de puhlikaties in de pers rondom de aanvrage door de burgemeester. Beide wethou ders dienen te verdwijnen, zei hy. Het voorstel deed hij de raad aan «Ie hand, om mondeling of schrif telijk te bewerkstelligen, dat bur gemeester v. Dobben de Bruyn blijft. De woorden van de heer L. Matze werden door college, raad en voltallig publiek in dood se stilte aanhoord. Wat betreft het voorstel van de lieer Matze: niemand voelde er behoefte aan, een reactie te plaatsen. De heer Matze was na afloop van de ver gadering van mening, dat hij ie dereen de gelegenheid gaf te reageren. Dus beamen ze het, was zyn repliek. Voor peuters van anderhalf tot vier jaar LEIDEN. Vanaf 1 december kan iedere moeder in het Morskwartier haar kinderen tussen l/z en 4 jaar tegen een geringe vergoeding on derbrengen in een kindercrèche. Dez.e week zyn 1100 stencils onder de b|- woners verspreid waarop de crèche in initiatief om tot de oprichting te komen is uitgegaan van de dames H. v. Weer- lee en S. DIrks. Zy liepen al enige tijd rond met de gedachte. In samenwerking met de jeugdhaven „Het Mierennest", Morsweg 59, kon dit plan verwezenlijkt worden. De eerste reacties zyn veelbelovend. Nog vóór de stencils waren verspreid Hadden de dames al verscheidene kin deren kunnen inschrijven. Het Morskwartier waar door de enorme nieuwbouw jaarlijks honderden nieuwe vooral jonge gezinnen komen wonen heeft op dit ogenblik nog geen enkele crèche. Toch bestaat er een grote be hoefte aan. Een vluchtige enquête van de initiatief neemsters wees uit, dat tientallen ge zinnen enthousiast op de crèche-ge dachte reageerden. De Morskwartiercrèche neemt ook kin deren voor een ochtend en zelfs voor een enkel uurtje op. Hiervoor moeten de kinderen echter wel staan ingeschre- In de maand december is het opvang centrum maandag-, woensdag- en vrij dagochtend van 8.15 tot 12 uur geopend. Met ingang van 1 januari wordt bij voldoende belangstelling op 5 ochtenden per week overgeschakeld. De tarieven zyn (voorlopig tot 1 sept. 1970): in december: per ochtend 1,75, per 3 ochtenden 3,75; in januari: per ochtend 1,75: per 5 ochtenden 6.25. Alle inlichtingen worden verstrekt door mevrouw S. Dirks, de Wetstraat 16, tel. 41660; mevr. H. van Weerlee, Morsweg 194, tel. 21828: tie heer Venema, Mors weg 59, tel. 25807 na 13.30 uur. Daar kunnen de kinderen ook tegen een be drag van 2,50 worden ingeschreven. „De Grünerie" bracht ijzersterk kluchtwerk ZOETERWOUDE B. en w. hebben de gemeenteraad de begroting voor 1970 aangeboden. Het is, volgens het college, niet mogelijk gebleken de nodig geachte uitgaven binnen het raam te houden van de naar verwachting In 1970 toe vloeiende middelen. De begroting sluit met een nadelig saldo van £32.901,93. De enige mogelijkheid om de begroting reëel sluitend te maken is belasting-ver hoging. B. en w. achten, gezien de al gemene prijsstijgingen van de laatste paar jaren, een belastingverhoging ge rechtvaardigd. Gekozen is voor verho ging van de volgende belastingen: straat belasting, reinigingsrechten en personele belasting. Zo wordt verhoging van het tarief voor de eerste vuilnisemmer van 26 tot 30 gulden redelijk geacht. Voor de personele belasting wordt een verhoging van het tarief met 100 opcenten nood zakelijk gevonden. Op grond van het vorenstaande stellen b. en w. de raad voor: het tarief van de straatbelasting te verhogen tot 22 pet. van de belastbare opbrengst der gebouw de eigendommen en 11 pet. van de be lastbare opbrengst der ongebouwde eigendommen; het tarief voor het op halen van huisvuil voor de eerste vuil nisemmer te brengen op f 30,- per jaar; het aantal opcenten op de hoofdsom per sonele belasting ingaande 1 juni 1970 te vermeerderen tot 300. B. en w. zijn van plan in 1970 afzonder lijke voorstellen aan de raad aan te bie den betreffende: aanschaf nieuwe vuil- kraakperswagen f70.000,-; aanschaf 45 P.K. tractor compleet met klepelmaaler en slootinstallatie £38.000,-: aanschaf nieuwe vrachtwagen met kipinstallatie £22.000,-: aanschaf nieuw lichtdrukap paraat tekenkamer fl.65(V* G Schipper benoemd tot adj. dir. GAB LEIDEN De heer C. Schipper (50), woonachtig te Katwijk, is benoemd tot adjunct-directeur bij het Gewestelijk Arbeidsbureau te Leiden, waaraan hij reeds sedert 1937 verbonden is als con sulent voor de bijzondere bemiddeling. Hij volgt de heer H. M. Abbenhuis op, die vertrokken is naar Den Haag. De heer Schipper trad in 1941 in dienst bij het GAB te Oud-Betferland, waar hij tot 1951 bleef en vandaar vertrok naar het GAB te Katwijk. OEGSTGEEST. Het ijzersterk® kluchtwerk doorspekt met verwarren de situaties en legio misverstanden viert bij de toneelvereniging „De Grü nerie" nog steeds hoogtij. Dit hebben wij gisterenavond in de grote zaal van het Willibrordgebouw te zamen metj vele toneelminnenden weer eens kun-| nen meebeleven. De keus was geval- len op een klucht in drie bedrijven met de prachtige titel „De sultan van Matariobiobaba" van de schrijfster Bep ter Braak. Alle op de lachspieren werkende moei lijkheden en problemen speelden zich af in een Parys pension „De la Hollan- cle". Daar werd de scepter gezwaaid door ene weduwe 't Hoof met over tuiging gespeeld door Bea Mooi. De komst van de schatrijke Sultana brengt alles in rep en roer. Op een gegeven ogenblik waren er zelfs drie j sultana's op het toneel, 'n Gordiaanse knoop die tot besluit door de echte ontward werd. De dames Agnes en Wil Heemskerk waren goed op dreef als marktkoop vrouw en werkster. Een fijn Katwijks dialect deed de rest. Kees Zwaan Peter v. d. Berg waren twee ener rende hulsknechten, die opereerden onder de namen „Bulletje en Bonen staak". Er waren voorts een rijke duwe en haar dochter resp. Lidie de Best en Wil Koenen. Zij hadden alles voor over een Sultana als vrien din te hebben. Alice Overdevest Tiny Zwaan wilden als actrices graag een avontuurtje beleven. Iets méér stemgeluid was hier wel op z'n plaats geweest. De enige echte Sultana was een rol van Nel Heemskerk. Zij deed „De Grünerie" alle eer aan. Met Ma rijke van Leyden, een aardig daghitje, hebben wij alle medespelenden wel genoemd. Het was een genoeglijke avond die o.m. werd bijgewoond door wethouder J. Thorn en echtgenote. Onder regie van de heer J. C. Jans is de Grünerie als amateurvereniging in Oegstgeest nog steeds „still going strong" in ons televlsionaire tijdperk. Een lofwaardige vrijetijdsbesteding gezellig dansje werd de avond besloten. a.K Met e ALPHEN a/d RIJN De gemeenteraad heeft donderdagavond onder voorzitter schap van burgemeester mr. R. M. Gal las zijn goedkeuring gehecht aan het voorstel van het college om in te stem men met het plan van 37 gemeenten tot stichting van een regionaal woon wagenkamp. Dit kamp zou dan in Al phen aan den Rjjn worden gerealiseerd aan de westzijde van het Goudse Rijpad, tussen de Steekterweg en de spoorlijn Leiden-Utrecht. Alphens stedebouwkun- dige, prof. dr. ir. J. van Tol ontwierp een bestemmingsplan, plaats biedend aan ten hoogste 90 woonwagens, waar onder begrepen 9 wagens voor passan- LEIDEN, 28 nov. Kaas Aanvoer twei partijen Goudse kaas. Geen notering. Vee Aanvoer: stieren 3, melkkoeier 60, vette koeien 260, vare koeien 100. pinken 9, graskalveren 12, vette kalvei ren 40, vette schapen 20, fokschapen 20, vette lammeren 2059, drachtige zeugen] 20, schrammen 47, biggen 729, geitei|HI 33, veulens 1, totaal 3413. Prijzen: fok- stieren 800-1200, slachtstieren 4.50-4.80-- 1 5.00; melkkoeien 975-1350-1650; vett< I koelen 4.30-4.70-5.10, 2e en 3e soor I 3.60-4.10; vare koeien 700-1000-1175 1350; pinken 475-600-800; graskalverer 450-475-525; vette kalveren 4.00-4.20 vette schapen 85-95-110; fokschapen 125-145-165; vette lammeren 120-130 150; drachtige zeugen 525-624-650 ;ip, schrammen 110-120-130; biggen 90-100|tra 105; geiten 20-30-65-90. Handel: slacht e stieren rustig; melkkoeien rustig; vett ied koelen goed, extra boven notering; varfchj koeien rustig; pinken rustig; graskalvefnzï, ren rustig; vette kalveren vlug, enkel He boven noering; vette schapen goed, fokn schapen goed; vette lammeren goedKp 1 zeugen, schrammen en biggen, alle drifs stug; geiten redelijk. iaa GOUDA, 27 november Kaas Aan ekc voer 25 partijen; prijzen: le kwal, 4.20 elij 4.28: extra kwal. 4.29-4.50; handel kalm a» BARNEVELD, 27 november Eiervei eS( ling Aanv. 534.260 st., stem. matü fee' 51-52: ll.12-ll.35l 56-57i 12.32-12.57 teir «a-62* 12.61.WU2S 06-671 VSL2'M.Sj6Zfi°m Coi

Leidse Courant | 1969 | | pagina 4