ARBITER ZORGDE VOOR ENIGE OPWINDING IN SAAI DUEL TUSSEN UVS EN NEPTUNUS R00DENBURG EN CVV VERDIENDEN GEEN GOALS Siseo na Hermes zege op aan kop Van Zijp en v. d. Poel tekenden samen een-een aan Foreholte handhaaft overwinnings-drift Bona Stars groots tegen Haags Suvriki Rob van Zijp nivelleerde na scrimmage Zaalhandbal Nieuwkoop liet tweemaal een voorsprong gaan Slechte „generale" van Nic. Boys Polanen en Chen judo kampioen van Zuid-Ho(!and MAANDAG 24 NOVEMBER Daar bleef het niet by. De grootste op- ag ontstond toen Stülen volgens ireler klokken zeven minuten voor het einde het eindsignaal blies. Weer ge- larrewar. Weer de grensrechters erbij. Weer de aanvoerders erbij. Maar dit teer bleef arbiter Stülen bij zijn beslis- nng. Hij wilde van geen protesten weten. ,^Iijn horloge en mijn stopwatch wezen L5 minuten aan. Punt. Uit. Af". UVS en tfeptunus legden zich er bij neer en dro- jen af naar de kleedkamers. Wat kon iet hun ook schelen. Het scorebord wees 11 aan en daar konden beiden evreden mee zijn. Meer had er voor geen beiden waarschijnlijk toch niet meer ngezetem. Al Jaren is Neptunus een lastige tegen stander voor de pupillen van Piet Kante- Ook gisteren is een wedstrijd, die over het geheel genomen - al leek het begin veelbelovend - saai genoemd mag worden. De Rotterdammers hadden vaak iet minst slechte van het spel en al gauw kroop de vrees om de UVS-hartjes de stevige robuuste en in technisch opzicht bepaald niet onverdienstelijk ■pelende Leupe in combinatie met Hoek Df met v. d. Poel en soms met Holzhauer Joop van Krimpen door de UVS- defensie sneed. UVS kon daar aanvallend weinig tegenover stellen. Aad Koren examenzorgen bevrijd) was weer opgesteld. De anders zo goed stuwende kracht deed verdedigend wel goed werk, deed aanvallend bepaald geen grootse dingen. En Jan Leget maakte evenals verleden week tegen Fluks geen iterke indruk. De international speelde o kordaat als we vaak van hem je wend zijn. Hij weifelde zelfs vaak bij iet afgeven van de bal en plaatste hoven ier dien een paar keer verkeerd. De als hardwerkende Jan Verver en de d ijeugdige Roo van Zijp, moesten het even- Holl en Teske, die zich van ons best s wat meer in de spits mogen laten i, het afleggen tegen Jan Keizer c.s. een kwartier spelen leek het wel of de UVS-achterhoede van bewonderipg til stond bij een combinatie van Bep 8P- loek en Theo v. d. Poel. In Ho time imspeelden zij de achterste vier van de weidse formatie, inclusief Weinand Sloos d. Poel scoorde: 01. )e kansen, die de UVS'ers zich daarna j visten te scheppen zijn niet noemens- waard, uitgezonderd misschien een kop- j n Aad Koren dit naast ging. Vrij •ervelend voor UVS was het spel van de gedrongen Neptunus rechtervleugelspeler Jan Schenk. Een speler met weinig kwa- liteiten, maar met een enorme inzet, i LEIDEN Arbiter J. A. Stülen heeft gistermiddag In de Kikkerpolder by de wedstryd UVSNeptunus voor de enige opwinding gezorgd. Halverwege de tweede helft moest Neptunus-aan voerder Jan Keizer gebles seerd het veld verlaten en geheel volgens de regels maakte Invaller Jaap van der Linden zijn opwachting bij de arbiter. Stiilen schudde echter tot Ieders ver bazing zijn hoofd. Van der Linden mocht niet aan het spel deelnemen. Opwinding in het Neptunus-kamp en verbazing by ieder die in 't voetbalspel geïnteresseerd ls. geharrewar volgde. Het slot van het liedje was, dat v. d. Linden toch nog permissie kreeg zijn aanvoerder te vervangen. Wat was de reden van het oponthoud? Scheidsrechter Stülen na afloop onder de dampende douche: „Noem het een black-out van me. Ik was even in de war met de oude spelregels. Ik was nog in de veronderstelling dat een ploeg twee spelers vóór rust mocht vervangen of één vóór rust en één n& rost, maar niet twee man n& rust. En aangezien die nummer zeven (Wlm Kromme) van Neptunus na rust al ver vangen was liet ik aanvankelijk niet toe, dat ook Keizer vervangen werd. Later werd me duidelijk gemaakt, dat Ik abuis was. Noem het een black-out". die echter vaak te fel strijd levert om de bal. Dat leverde hem dan ook bijna een i officiële waarschuwing op. In de rust zeiden de Neptunus-bestuur- deren: „We tekenen ondanks die sprong nu nog! voor één punt". De mis schien enigszins pessimistische kijk van de Rotterdammers werd bewaarheid, want toen zeven minuten na de her vatting Neptunus-doelman Ton van Merve slecht uitschoot en de bal eerst in een kluwen van UVS- en Nep- tunusspelers verzeild te zijn geraakt, terecht kwam by de vrijstaande Rob van Zijp, slaagde deze erin te nivelleren. Mede door de vrij zwakke leiding werd het spel allengs ruwer en ruwer, wat tot Zijp afgestraft. gevolg had, dat achtereenvolgens Krom- I volgens de scheidsrechter 3 minuten te me, Keizer en Jan Verver wegens bles- spelen. Kansen en opwindende momenten sures vervangen moesten worden. Voor I bleven uit. Totdat Stülen zijn tweede Verver kwam de regionaal Kees de black-out kreegi Maar ook daarna Roode ln het veld. Toen was er echter de rust in de Kikkerpolder weer gauw nog maar volgens ons tien minuten en I weergekeerd. DEN HAAG. De dames van Fore holte handhaven hun overwinnings-drift. Achter elkaar stoomden de Voorhoutse dames van de tweede klasse van de af deling naar de distritcs tweede klasse en nu schijnen de pupillen van Frank Bon te door te stoten naar de nieuw te vormen regionale afdeling. Van dit voornemen werd Union Sport gisteren het slachtoffer: 6-14. Dit resultaat kwam tot stand in een wedstrijd van bepaald minder kaliber dan die van verleden week tegen ODIS. Hannie van Dijk kreeg van de Haagse verdediging een speelster als bewaakster tiangewezen en toch probeerde zy mee te draaien in de aanvals-acht. Dit had tot gevolg dat er niet veel van te recht kwam: beter hadden vijf dames van Foreholte dit systeem kunnen spe len met Hannie van Dijk op de cirkel. Dank zy de betere techniek en de betere Tilly van der Made won voor 8ste keer LEIMUIDEN. Tilly van der Made heeft zondag de twaalfde Waranda Bos- loop in Tilburg gewonnen. Het was de achtste zege van de Leimuldense in nauwelijks een maand tijd. Zaterdag middag won Tilly van der Made in Har derwijk een nationale veldloop over 1500 m in 5.31.8 min. In Tilburg liep zij de 1200 m in 3 minuten en 59.1 sec. ROTTERDAM. CVV en Roodenburg hebben op Chariots ruim 1200 toeschou wers geen doelpunt kunnen aanbieden. In dit duel der totale machteloosheid domineerden zoals de uitslag trouwens al doet vermoeden, de verdedigingen en was er voor de aanvalsllnles slechts een figurantenrol weggelegd. By CW ge noot Scherpschutter Krlen Koster twee •naai 45 minuten de twijfelachtige eer door Koos van Weerlee voor zyn meisje worden gezien en zag aan de andere hant Sam den Os zich de gehele wed strijd aan banden gelegd door Krijn van der Helde. Het stormachtige begin was voor CW, dat de Leidae verdedigers in die periode wel tot aan de rand van paniek bracht, maar aan al dat aanvalsgeweld niet meer dan een handvol corners over hield. Roodenburg kwam door het of fensief |van de Rotterdammers heen door Mattie Keereweer, die zijn naam bij schoten van Fred Theunissen en Huib Broekhuizen alle eer aan deed. Ster van het veld was toen al de UEFA-international Wim Rysbergen, wiens acties meestal onnavolgbaar wa ren maar die door de machteloosheid van de Leidse aanval gedoemd waren een prooi te worden voor de stug ingry- pende CW'ers. Enige wapenfeit voor rust was een hard genomen vrije trap van Sam den Os, die evenwel door kee per Harry van Haaren, zei het met de nodige moeite, getemd werd. Nog voor rust leek CVV dan toch tot een voor sprong te geraken. Fred Theunissen, bekwaam schakelend remplacant voor geblesseerde Leen Tump, nam Keere weer op de korrel. En met succes. Geen goal, besliste arbiter Marree. Een be slissing waarmee vriend en vyand vrede kon hebben, omdat Fred Theunis sen de bal in duideiyke buitenspelposi tie had ontvangen. Na de rust van 't zelfde laken een pak. Overheersende verdedigingen, twee hard wérkende ploegen. Huib Broek huizen zag een hard schot op de vuisten van van Keereweer uiteenspatten en Jan Rietkerken en Isaac Klinkhamer werden geconfronteerd met attent uit lopen van Van Haren. In de slotfases leek CW er alles op gezet te hebben alsnog triomferend het findshlint te doorbreken. Een kans voor opgerukte Coen van Dyk. Een verbluffende re actie ook van Cor Pennenburg. CVV-Roodenburg bleek tenslotte het duel waarin weinig te beleven viel. De 0-0 uitslag geeft een volkomen juist beeld van de krachtsverhouding binnen de ljjnen. Een winnaar zou een ge flatteerd beeld van de wedstrijd hebben gegeven, omdat èn CW én Roodenburg gisteren gèèn doelpunt verdienden. conditie en vooral de schotvaardigheid van de Voorhoutse dames eindigde de wedstryd toch nog in een zeer ruime overwinning. Hiertoe droeg zeker An- nemieke Bruin een belangrijk aandeel bij. Zij heeft Hanna Wang vervangen als aavoerster. Door haar spelverdeling en tactische aanwijzingen werd de eindstand 6-14, na een 5-11 ruststand. Voor de Voorhoutse doelpunten zorgden Hannie van Dyk (ondanks de zware verdediging tot 5 maal!!), Ans Bak ker (5x) en Elly van Dyk, Nora Niekerk-Turnhout, Ellen Oostdam en Annemieke Bruin. NIEUWKOOP Binnen een kwartier stond Nieuwkoop al niet 2-0 voor en er leek een grote overwinning in zicht. Met fraai samenspel overklaste het R.V.C. volkomen. Eerst had S. Verlooy met een hard schot Nieuwkoop de leiding ge geven en even later was er prachtig sa menspel tussen Remmers en Ravensber- gen, dat de laatste met een lnhoudbaar doelpunt afrondde. En toen kwam de tegenslag. Een vrije trap voor R.V.C. schoot Derksen tactisch langs het muurtje, doch niet onhoudbaar voor Eys in doel (2-1). Geen 5 minuten later was het dezelfde Derksen, die vanaf de zyiyn tussen de handen van Eys door de gelijkmaker scoorde. Nieuwkoop niet aangeslagen door deze pech, kwam terug en na prachtig aangeven van Remmers sohoot Henny Kwakkenbos keihard in (3-2). Na de rust bleef Nieuwkoop stormlopen op het R.V.C. doel, waarin keeper Van der Laan zich als een leeuw weerde. Een vrije trap van Remmers was hem echter te machtig, doch de zwak leidende scheidsrechter keurde het doelpunt we gens vermeend buitenspel af. Daar enboven bestrafte hy een correcte sliding van Jan vyfhuizen veel te zwaar met een penalty waaruit Derksen zyn hattrick verrichtte 3-3. Van toen af was het één belegering van het doel van R.V.C., waarin keeper van der Laan tot grote hoogte groeide. Eenmaal kopte Jan Vyf huizen onhoudbaar in, maar met een prachtige sprong ranselde Van der Laan de bal over de lat. Toen hy ge slagen was, stuitte de bal via de binnen kant van de paal weer terug. De oefenwedstrijd Nic. Boys-Kamerik ge leek meer op een echte competltlewed- stryd. Enigszins begrypelyk was dit weL Kamerik, dat dit seizoen voor het eerst uitkomt in de eerste klas afd. Utrecht, maakt een moeiiyke periode door. Nic Boys had voor deze wedstryd drie spelers achter de hand met de bedoeling deze na rust In te zetten, ook by Kame rik kwamen er nieuwe spelers in 't veld. Al deze factoren deden de strijdlust soms fel oplaaien. Na twintig minuten spelen wist Hans Berk voor Kamerik te ;n 0-1. Kamerik verdedigde deze voorsprong met man en macht, doelman Hoogewerf redde enkele malen zeer goed, zo goed, dat de Nic. Boys-voor- waartsen geen enkele kans kregen om tot scoren te komen. Trainer Goddyn van Nic. Boys zag Nic. Boys 2 met 3-0 win nen, zodat hy deze zondag het hele spe lers-arsenaal kon overzien, wel nuttig met de zware derby tegen Nieuwkoop de boeg. Piet Beelen 2de in Harderwijk LISSE. Piet Boelen van de Spartaan is zaterdag by een nationale veldloop over 7500 meter te Harderwyk tweede geworden achter Egbert Nystad. De Spartaan-loper liep de afstand ln 25.07.6 min. DEN HELDER Met keeper Mossen- kow weer als vanouds onder de lat, heeft Siseo wederom een koploper, nu Herraes, aan zijn zegekar gebonden. Daarmee Is de stryd om de leiding in de derde klasse nu byzonder spannend geworden, daar vyf clubs, waaronder Siseo, nu op ge lijke hoogte staan. Siseo nam al na twee minuten de leiding toen de Hermesdefensie by een straf- corner misleid werd, en Ben Ramakers de Hermea-keeper verraste (01). Siseo bleef gevaarlyk en kreeg tal van kansen, terwijl de Hermes aanval nog vry moeizaam liep. Toch kon Hermes op gelyke voet komen toen de snelle Reginald Bakker enkele Siseospelers pas seerde en scoorde (11). Vijf minuten voor rust kreeg Siseo een lange corner toegewezen. Jacques Gerria kreeg de hard geslagen bal maar nauwelijks ge stopt, maar scoorde toen ook meteen (1—2). Dit was de ruststand, die tevens eind stand werd. Na rust beheerste Siseo het spelbeeld em leek gemakkelyk op een overwinning af te gaan. Vlak voor het einde kon Hermes echter nog enkele malen paniek stichten in de Siseo-defen- sie. Bij één van de strafcorners vail Hermes werd de bal met de voet gestopt. Tot opluchting van Siseo werd de straf - bal die volgde echter zo slecht genomen dat Keeper Mossenkow gemakkelijk kon stoppen. Daarmee was voor Siseo elk gevaar geweken en kon het met de overwinning (12) terug naar Leiden. ALKMAAR—SISEO (dames) 3—0. Van koploper Alkmaar moest theore tisch verloren worden, maar het zag er niet naar uit in het eerste kwartier van de wedstrijd. Siseo bouwde enige fraaie aanvallen op en had een tamelyk groot veldoverwicht. Toch was het Alkmaar dat de leiding nam 3ij een plotselinge uitval slaagde Maryke Schuddebeurs erin met een fraai schot te scoren (10). Siseo was hierdoor aangeslagen en het initiatief kwam de rest van de wedstrijd van Alkmaar. De Sise o-achterhoede bracht vaak redding, maar kon toch niet verhinderen dat Henny de Keizer na een scrimmage scoorde (20). Na rust bleef Alkmaar de meerdere mede door de vele fouten die Siseo maakte. Jopie Beelman redde nog een keer op de doellijn met een fraaie back hand, maar kort hierna kon Maryke Schuddebeurs na een mooie voanet van rechts de bal feilloos ln het doel depo neren (30). Suvrlkl houdt hier Paul Ruyi LEIDEN Ruim 500 supporters waren er zaterdagavond getuige van hoe het Haagse Suvrlkrl, dat twee weken ge leden Blue Stars nog wist te kloppen, volledig weggespeeld werd door het grandioos spelende Bona Stars. In de 5 Meihal kwamen de gasten geen mo ment tot hun normale vorm. Van Eyck en Emanuelson, die belden een plaats hebben gevonden onder de 10 topscorers van de eredivisie, kregen geen schyn van kans tegen de Leidse zoneverdedi ging. Met een enorme Inzet sloegen de Stars reeds ln de eerste helft een gat dat na rust nog vergroot werd en ten slotte resulteerde ln een meer dan ruime zege van 77S3. De Bona Stars waren - een stapje dichter by een plaats ln de finale-poule. Van Tuyll, Ruysenaars, Van Cleef en de beide De Jongen vormden het team dat zaterdagavond de spits af moest byten tegen de bewegelijke Hagenaars. Ver dedigend in een breed opgezette 2-1-2 zone moesten Van Eyck, Leisner en Emanuelson het scoren worden belet; spelers, die allen over een haarzuiver afstandschot beschikken. Verwonderd en tevens teleurgesteld was derhalve de Haagse coach toen hij na enkele minuten constateerde dat geen van deze drie er in slaagde in een vrije positie te komen. Alleen Chin A Pow, die slechts enkele minuten werd ingezet vormde een pro bleem voor de als leeuwen verdedigende Stars. Hy scoorde met een hoog jump- schot gemakkelijk over de gretige han- van de Stars heen. De aanvalsopzet van Suvrikri was echter doorzichtig en eenzydig. De taktiek tegen een zone ls afstand schieten. Hiertoe moet men vrije kansen krijgen die eerst tot stand komen na lang en vooral snel passen. Suvrikri paste lang, maar liet iedere pass door een dribbel voorafgaan. De Stars konden zich nu beter aanpassen in hun zone. Daarnaast zocht Suvrikri haar heil in drtve-lns, die echter geen schyn van kans kregen. Onmogeiyk was het n.l. om het trio Van Tuyll, Ruyse naars en Peter de Jong1, te passeren. Een Imponerend trio dat tevens alle rebound voor zich opeiste. Suvrikri wyzigde haar taktiek niet. Zij bleven de zone met onmogeiyke dribbels doorkruisen en zagen de bal steeds ln Leidse handen verdwijnen, terwijl de afstandschoten constant geblokkeerd werden. De Stars waren in hun aanval bepaald fortuin- GOUDA Tw^e Leidse judoërs hebben zaterdag by de Zuidhollandse kampioen schappen in de sporthal „De Springers" gehouden titels in de wacht gesleept. Adri van Polanen (derde dan) van sport school Luiten werd by de middenge wichten voor de zesde keer in sucessie kampioen. In de finale ontnam hy de Vlaardinger G. Vroegh met een derde houdgreep alle illusies. Chen eiste by de lichtgewichten de titels voor zich op. In de finale versloeg de Eendracht - ster P. Gaemers van Rapmundt. Zowel Polanen als Chen worden afgevaardigd naar de Ned. Judokampioenschappen, welke 7 december a.s. in Voorburg wor den gehouden. lyker. In het 1-2-2 systeem kwamen de pivots vry onder de basket. Van Tuyli aam de eerste punten voor zyn rekening, Zyn iniopen werd echter spoedig door zien en hy kreeg hierop geen kans meer ongehinderd het centrum te bereiken. Eerst vlak voor en na de rust toen hij afstapte van zyn vaste route liet hy weer met treffers van zich spreken. De grote mannen in de Leidse aanval waren za terdag Peter de Jon® en Paul Ruyse naars. Twee snelle behendige spelers die elkaar blindelings vonden in fraaie com binaties. Iedere dribbel van De Jong ein digde op een gegeven moment met een pass naar de opduikende Ruysenaars, die op zyn beurt met honderd procent zeker heid scoorde en Suvrikri voor een niet op te lossen probleem plaatste. Tien spelers had coach Kallenberg op geroepen voor deze wedstrijd tegen Su vrikri en tien spelers hebben hem de zege, zo belangrijk voor een plaats in de finale poule, geleverd. Tweede team speler Wim Stol, de schutter van Bona Stars by uitstek, was opgesteld om ook het afstandschot te kunnen aanwenden als de pivots zouden falen. Gedurende de tyd dat Ruysenaars van een rust pauze genoot en over Van Tuyll (met 5 pees) niet meer beschikt kon worden, stelde hy niet teleur, zyn serie van acht punten maakte van Suvrikri een moe deloos team. Na 10 minuten in de tweede helft constateerden wy een ander spel beeld by de Leidenaren. De toch wel statische 1-2-2 maakte plaats voor break- spel. Harry Stol, lange tyd aan de kant gehouden, was de grote animator. Het tempo ging omhoog en de breaks en drive-ins eisten nu teveel van het aan passingsvermogen van de toch al kra kende Haagse defensie. De score steeg snel tot 7733 bij het eindsignaal. Een primeur leverde de propaganda- commlssie van Bona Stars. Een film ploeg van de N.S.F. maakte een film van de gehele wedstryd die dinsdagavond in de 5 Meihal zal worden vertoond. Scorers: P. Ruysenaars 16 p, J. Maassen 12 p, H. Stol en P. van Tuyll 11 p, W. Stol 8 p, P. de Jong 6 p, A. de Jong en C. Pley 4 p, R. WaUaart 3 p, B. v. Cleef 2 p. Uitslagen: Harlem-Cardinals-Landlust 64-82; Punch-S.V.E. 92-72; Wilskracht- R'dam-Zuid 71-102; Bona Stars-Suvrikri 77-33; D.EX).-Agon 74-58; Blue Stars- Flamingo's 70-75. Uitslagen Bona Stars: TBS 2-Suvrikri 2 47-58; TBS 3-Punch 2 63-54; TBS b- Argus b 79-18. Het eerste damesteam van Bona Stars komt weer langzaam terug naar de top van de rayoniklasse. Door het opstellen van een te Jonge speelster werden drie gewonnen wedstrijden van de Stars ver loren verklaard en tuimelden zy van een tweede naar een achtste plaats. Zater dagavond verrastte het team van coach Van Slingerland door de ongeslagen leid ster Rowic te verslaan .In een aantrek kelijk duel waarin Joke Zandbergen en Jos Valk by Bona Stars voor de punten zorgden, kon Rowtc lange tyd de Leidse score volgen. Eerst nadat Rowic haar pivot met 5 pers. fouten naar het spelers bankje zag verdwijnen moesten zy wy- ken en konden de Stars met 37-32 de zege veiligstellen. Hiermee klommen zy naar de 5de plaats ln de rayonklasse. Uitslagen BUtz: Blitz a-Boua Stars a 30-63; Blitz 1-Easor 1 (dames) 20-22; Das 1-Blitz 1 35-75; Blitz 2-T.C.U 1 38-29; Blitz 3-T.C.L. 2 29-25. Uitslagen Essor: Eseor 3-Alphia 2 6-82.

Leidse Courant | 1969 | | pagina 11