m SINT-NIC0LAAS DENKT 00K AAN U! Hakkaart wijst welwillend op fouten en banaliteiten Stagnatie in bouw 140 flatwoningen en zakencentrum op Bevrijdingsplein Messcher's Modehuis G.R. werkt efficiënter met nieuwe vuilkisten SINT-NICOLAAS- ADVERTENTIE- PRIJSVRAAG 400 GULDEN Nederlands katholicisme trekt meer toeristen dan de Delta-werken v-, Expositie huisvlijt MARKTEN PAGINA 4 VRIJDAG 21 NOVEMBER 1969 Trekt belegger zieh terug (Advertentie) (Van c stadsredacteur) LEIDEN Er blijkt stagnatie te komen in de voorgenomen bouw van een zaken centrum met daarboven 140 flatwoningen voor alleenstaanden op het Bevrijdings- plein. In dit gebouw zou een gezondheidscen trum voor de wijk Zuidwest worden on dergebracht. De palen voor het hoofd gebouw zjjn al geslagen - vandaag kwam dit werk klaar - maar de onderhandelin gen tussen de bouwer (de IBB te Lei den) en de belegger (verzekeringsmaat schappij De Stad Rotterdam te Rotter dam) zijn in een kritiek stadium geko men. Het kan er zelfs op uitdraaien, dat de belegger zich terugtrekt. Risico's Voor buitenstaanders mag- het een vreemde zaak lijken dat met het hei werk voor een bouwplan wordt begon nen op een tijdstip, dat de zaak finan cieel nog niet rond is, maar dit komt vaak voor» In de bouwwereld moet een bouwer nu eenmaal regelmatig derge lijke risico's nemen, zo vertelde men ons van IBB-zijde. ,,Aan de andere kant zouden wij als bouwer natuurlijk wel in een vervelend parket komen als de be legger zich inderdaad terugtrekt. Het enige; dat wij u in dit stadium kunnen meedelen is. dat de onderhandelingen met de belegger - een naam noemen wij uiteraard niet - nog aan de gang zijn en dat er nog geen contract is getekend." Geen zinnig woord Omdat de naam van de belegger. De Stad Rotterdam, ons uit andere bronnen jvel bekend ioas, namen wij vanmorgen ook contact op met dit bedrijf. „Over deze zaak kunnen wij op dit moment- geen zinnig woord zeggen'', zo was de reactie. „Misschien dat wij dit in de loop van december wel kunnen doen maar nu be slist niet. In geen geval kan ik beves tigen of ontkennen, dat ons concern zich heeft teruggetrokken als belegger" zo voegde de woordvoerder van De Stad Rotterdam hieraan toe. Het gebouw is ontworpen door het Sa menwerkende Bureau voor Architectuur en Stedebouw Van Tijen, Boom, Posno te Rotterdam en ir. A. van Randen te Utrecht, de P.O.B. dochteronderneming van de IBB, heeft de bouw voorbereid. Zoals bekend, zou De Gruijter in de on derbouw een supermarkt openen, terwijl op de eerste verdieping het Gezondheids centrum zou komen. baarbovèn zijn éten acht woonlagen met bij elkaar l.'t0 flatwoningen voor al leenstaanden geprojecteerd. De belang stelling voor deze woningen overtreft verre het aanbod. Menswording kiest parochieraad LEIDERDORP Als geldt het de ver kiezing voor de tweede kamer hebben de parochianen van de „Menswording" deze week een schrijven in de bus ge kregen met daarbij een groslijst. Op deze lijst staan 30 namen vermeld van personen die in aanmerking willen ko men voor de nieuw te vormen parochie raad. Iedere stemgerechtigde (vanaf 18 jaar kan men een stem uitbrengen) kan 11 vakjes op het stembiljet, waarop de kandidaten alfabetisch naar straatnaam staan gerangschikt, zwart maken. Het stembiljet kan tot zondag 30 novem ber 15 uur in de bus, die achter in de kerk staat, gedeponeerd worden. Nota Veringa ook in Leiden afgewezen als uitgangspunt Bloembakkenwedstrijd Deelnemers in de bloemetjes gezet LEIDEN In de afgelopen zomer maanden werd ouder het motto „Geef Uw gevel een corsage" weer met groot, succes een bloembakkenwedstrijd ge houden. Het aantal deelnemer» bedroeg ruim 100 meer dan vorig jaar. De wed strijd werd georganiseerd door bestuurs leden van de Leidse Bloèmisten-Patroons- vereniging en de Leidse afdeling vpn de Kon. Ned. Mij. voor Tuinbouw eu Plantkunde. Een deskundige jury had de taak om enkele honderden bloembak ken in alle delen van de stad te keuren de beschikbaar gstelde prijzen (wis- LEIDEN Alle Leidse studenten gaan een vertegenwoordiging kiezen, die op zal treden als partner in het gesprek over de nieuwe struktuur van de univer siteit. Bij dat gesprek verwerpen zij de nota Veringa als uitgangspunt en ook zullen z\j niet meewerken aan een struk tuur, die lieu van boven af zal worden opgelegd. Zij stellen zich op achter een verklaring van het Technische en Admi nistratief personeel van de universiteit, selbekers, lauwerkransen, sierv dat voor een nieuwe universiteit autono- -planten) toe te kei mie, beslissingsrecht, verantwoording en openbaarheid in zijn vaandel heeft ge- Dat zijn de korte conclusies van een lange en vermoeiende vergadering van de Algemene Leidse Studenten Vereni ging, gisteravond in het Akademie ge bouw aan het Rapenburg. De vergade ring, die door slechts honderd studenten werd bijgewoond ging over tot de in stelling van een „Studentenconvent", om het verwijt van niet representativiteit van de studenten te ontzenuwen. Dat het bestuur van de ALSV niet representatief zou zijn is vooral van de kant van hoog leraren regelmatig naar voren gebracht. De verwerking van de nota Veringa als basis voor gesprek komt bepaald niet als een verrassing. Wat dit betreft volgt Leiden volledig de „landelijke lijn" van de Nederlandse Studenten Raad. De Als sluitstuk van de wedstrijd 1969 heeft burgemeester Van der Willigen, verge zeld van zijn echtgenote, gister-avond tijdens een goed bezochte bijeenkomst van deelnemers en belangstellenden in de grote zaal van „Den Burcht" met een toepasselijk woord de prijzen uitgereikt. In zijn welkomstwoord richtte de voor zitter van de actie-commissie, de heer J. van Wijck, een hartelijk dankwoord tot allen, die aan het welslagen van- het geheel hebben meegewerkt. Na de pauze oogstte de heer A. J. Sterk, voorlichtingsambtenaar bij het ministerie van Landbauw en Visserij veel succes met een drietal fraaie kleurenfilms over het kweken van planten en bloemen. De uitslagen van de wedstrijd zijn als volgt: Afdeling particulieren: le prijs: A. v. d. Laan; 2e prijzen: J .Azier en J- J- i Rossem. H. v. d. Luit. J. Leidse studenten stellen verder uitdruk-1 van 2?Stfn; 3® pJ?jz5n;rJ'M' van Yff'.V kelijk. dat zolang er nog gepraat wordt I tien-Blanken. J. G. J. Verhey van Wqk, over een nieuwe bestuursvorm, er geen besluiten door het universiteitsbestuur W1J*- moeten worden genomen over belangrij-deling bedrijv ke zaken als het beheer van di teit en het onderzoeksbeleid, nen passen. Alma Materkoor zingt Hayden-mis LEIDEN Het Alma Materkoor zal zondag 23 november a.s. tijdens de Eucharistieviering des avonds 7 uur, een meerstemmige Mis ten uitvoer brengen, in de Hartebrugskerk, en wel de mis St. Johannes de Deo van Haydn. Dit ter ge legenheid van de 33ste verjaardag van het koor. Verder ligt 't in het voornemen, op zondagmiddag 14 december a.s. om half vier, een Advents-concert te geven in de Lodewijkskerk aan 't Steenschuur. Het koor verzorgt verder, in samenwer- kin met andere koren, een concert op maandag 2 februari a.s., in „De Doelen" te Rotterdam. Uitgevoerd worden o.a.: de Chorfantasie van Beethoven en Das Schicksal-lied van Brahms. LEIDEN De burgemeester en Van der Willigen hebben gis- bezoek gebracht aan de heer Van Zelst-Wallaart, Prin ses Wilhelminastraat 40 te Leiden. Dit in verband met het diamanten (60) huwelijksfeest van het echtpaar Van Zeist. N obelpr i j s winnaar prof. dr. Ansager op Lorentzleerstoel i LEIDEN Prof. dr. Lars Onsager, aan i wie vorig jaar de Nobelprijs voor schei- kunde is toegekend, is voor de periode van 15 januari tot 15 augustus 1970 benoemd tot buitengewoon hoogleraar in de theoretische natuurkunde aan de Leidse Universiteit. Prof. Onsager zal gedurende de genoemde periode de I Lorentzleerstoel bezetten. TELEFOON 22095 BREESTRAAT 175 „Marion", Firma „Sanders" en restau rant „Boerhaave. Afdeling hofjes: le prijs: Sorn. Spronghhof; 2e prijs: Schach tenhof: 3e prijs: St.-Annahof. Afdeling groepen: le prijzen: H. Zierdkzee en W. P. Dool. Eervolle vermelding: Petrakerk Surinamestraat) Alle prijswinnaars en winnaressen ont vingen tevens een fraai gecalligrafeerd certificaat voor hun kweekbekwaamheid. G. Wulfhorst wordt opgevolgd bij BB door F. Laurens Vooral voor bedrijven en flatgebouwen Gezamenlijke LEIDEN Dezer dagen ls de Reini- gings- en Ontsmettingsdienst begonnen met de geleidelijke omschakeling naar het nieuwe laadldstensysteem v-oor de vuilafvoer van bedrijven, flatcomplexen e.d. Zoals bekend besloot de gemeente- de invoering LEIDEN De heer F. D. Laurens uit Ter Apel volgt met ingang van 1 februa- raad in juni van dit jaar ri de heer G. J. Wulf horst op als hoofd van dit systeem. Kat- Bescherming Bevolking A. Kring Zuid-Het systeem berust op toepassing van H. J. Achterberg. Af- Holland a. De heer Wulfhorst zal eervol nieuwe laadkisten. die d.m.v. een speciale le prijs: Finna W. ontslag worden verleend in verband met hef inrichting ter plaatse geledigd kunnen r Gijzen; 2e prijs: Hotel „Haas 3e prij- bereiken van de pensioengerechtigde worden in de nieuwe draaitrommelauto Hotel „Nieuw Minerva", Koffietent leeftijd. van de reinigingsdienst. (Bij het oude Grote prijsvraag met honderden guldens aan prijzen LET VANDAAG OP DE start DE LEIDSE COURANT met een waaraan door jong en oud kan worden meegedaan. Bewaar vooral IEDERE DAG De Leidse Courant en let goed op de advertenties met de regel: Deelnemer St.-Nicolaasprijsvraag. LOS STRAKS DE PRIJSVRAAG OP! ER IS EEN TOTAALBEDRAG VAN AAN PRIJZEN, N.L.1 een HOOFDPRIJS van 100 gulden een TWEEDE PRIJS van 50 gulden twee prijzen van 25 gulden tien prijzen van 10 gulden twintig prijzen van 5 gulden Goede expositie in „Duivenbuys" DE LEIDEN AAR Fer Hakkaart mo gen we ongetwijfeld rekenen onder de voornaamste vertegenwoordigers van de huidige Leidse schildersbent. Niet alleen door zijn stijl, niet alleen door zijn bijna volmaakt gevoel voor kleur, maar vooral door een soms wat duistere symboliek, die Hakkaart in vele toonaarden weet te verbeelden, ook al is die symboliek door de ge middelde beschouwer niet altijd zo ge makkelijk te verduwen. Hakkaart heeft een eigen mild doch indringend soort humor, die niet ver bloemt of verdoezelt, maar voor de aandachtige kijker direct to the point al In een vorige recei enkele jaren geleden - noemden wij Hakkaart een „voyeur", maar dat dan niet in de betekenis die men daar wel aan hecht. Hij beschouwt de (on hebbelijkheden, de kleine of grote zon den van het mensdom, maar ook zijn kleine of grote vreugden met een kri tisch doch begrijpend oog. Ogenschijn lijk een humoristisch oog. maar dat is het toch op de eerste plaats niet. Hak kaart wijst met een welwillend, hu maan gebaar op fouten en feilen en op banaliteiten, op de levenstragiek soms, een tragiek die men gewoonlijk tracht te verbergen achter een vals masker of een welgelijkend mombakkes. Maar dan tóch een mombakkes. HA r met een lach en een traan zijn pu bliek een onbarmhartige spiegel voor houdt, ook al is dat dan ook een spiegel, gevat in een gouden lijst. Dat ziet de schilder zelf ook, getuige een klein zelfportret met Pierrot. Oveiigens is de Pierrot-mens en de cirkus-artiest een geliefkoosd thema in zijn werk. Zoals gezegr Hakkaart schroomt inlet de dingen, die hij ziet bij de pictu rale naam te noemen en de dagelijkse Bonden in de Bamenleving te signaler en systeem moesten de laadkisten worden afgevoerd op vrachtauto's, geledigd bij j zOETERWOUDE De nationale de vuilverbranding, en weer terug ver- jeugdcollectie die deze week onder de voerd naar de gebruikers.) Door het naam „Kollektieval '69" landelijk wordt nieuwe systeem kan met dezelfde per- gehouden zal morgen ook in Zoeterwou- soneelsbczetting in hetzelfde tijdsbestek j Jje aandacht krijgen. Men heeft daartoe driemaal zo veel vuil worden afgevoerd j je handen,ineen geslagen zodat het ge- als vroeger. De reinigingsdienst heeft een zamenlijke aktie wordt van MeVe, momenteel reeds 140 nieuwe laadkisten j de Vrije Klubs en de geüniformeerde in bestelling in de 3 gangbare formaten I jeugd. Om 9 uur za leen feestelijke van resp. 1800, 1100 en 800 liter, gen vertrekken voor een rondrit door het dorp omzwermd door de collecteren- LEIDEN Gistermorgen is een 68-ja- de jeugd. Men rekent daarbij op een rige Leidenaar aangereden toen hij de goede ontvangst door de bevolking te- Hooigracht overstak. Hij werd met ver- I meer daar de helft van de opbrengst wondingen aan zijn gezicht en kneuzin- j bestemd is voor de plaatselijke jeugd- gen aan de benen naar het Academisch beweging. Ziekenhuis vervoerd. ZOETERWOUDSE KPJ BRACHT TONEEL OP OOGSTDANKDAG in een grote belangstelling van LTB'ers verheugen. Dat bleek reeds 's-mor- gens toen deze werd ingezet met een Eucharistieviering in de Sint-Jan. Tot in het geadopteerde. Bisdom Tanzania zal men de dank van de Zoeterwoudse agra riërs ervaren, want aan offergaven werd behalve de gaven in natura voor dit doel een bedrag van 1.050.- ingezameld. In een geanimeerde stefnming werd daarna in het Don Boscohuis het ontbijt genoten. In de toespraak van de gees telijk adviseur, deken A. Lamot, was de vooruitgang van de techniek zich dezer dagen nog weer nadrukkelijk de monstrerend in de maanreis, uitgangs- Avondfeest en uit te beelden. Daarbij doet hij dat op technisch zeer knappe wijze en zo uitbundig van klem-, dat men daardoor al van verschillende doeken moeilijk scheiden kan. Weliswaar zijn er meer schilders, die zich bezighouden met dezelfde problemen maar naar ons gevoelen is hij hun meester in de kleur» Hij is aan Breughel verwant doch ook aan Jeroen Bosch, getuige een prach tig paneeltje „Suzanna en de Ouden". exposeerde tekening, elk schil derij of elke grafische prent aan een beschouwing te onderwerpen, maar we willen dan toch wel wijzen op enkele hoogtepunten Imponerend is het grote werk „Ker- mispaarden", angstaanjagend van ex pressie en prachtig van kleur. Daarbij prachtig van bewogen en bewegelijk ritme met als rustpunt en centrum de stille, berustende kop van de spulle- Leidsche Apparatenfabriek deelgenoot in nieuwe vennootschap LEIDEN Nederlandse ondernemin gen. waaronder Smit Nijmegen Electro-1 technische Fabrieken N.V., Nevenbedrijf j haas- Mooi van kleur is ook „Truc met Vlaardingen-Oost N.V. Vekamaf Holland j het ei". Het subtiele zelfportretje N.V., Duiker Apparatenfabriek N.V. en noemden we reeds, evenals .-.Suzanna Leidsche Apparatenfabriek N.V. heb- j de Ouden ben gezamenlijk de N.V. Inkamaf opge- j Schrijnend is „Man, vrouw en nerinne- richt om door coördinatie van inkoop- nn& Anecdot.sch is „Voetballende I activiteiten tot een betere inkooppositie Dat 18 °°k "K,ndprf n op I te komen. In het huidige tijdperk van «otto" stijgende prijzen is een verscherpt accent op het inkoopbeleid van belang, aldus deze ondernemingen. Tot directeur is benoemd de heer P. H. M. Sablerolles. De N.V. is gevestigd in Rotterdam. Oerlemans in vernieuwd pand LEIDEN Gistermiddag is op de hoek van de Hogewoerd en het Gangetje de geheel vernieuwde schoenenzaak Oerle mans geopend. De zaak was eerst geves tigd aan de Hogewoerd, waar 60 m- wlnkelruimte was. Dit is nu uitgebreid tot 200 m-. De winkel is ingericht in halve etages. Gelijkvloers de damesschoe nen. Klein trapje af en men belandt bij de afdeling heren/schoeisel, klein trapje qj) en d« Vwnderen kunnen ga aft uchoe- DE VOORSTELLING Voor het grote avondfeest toog de uit gebreide LTB-familie naar het Leidse Antoniusclubhuis. De eigen K.P.J.- jongeren gaven daar een opvoering van het toneelspel in drie bedrijven „De dochters van de baas". Amoreuze ont wikkelingen beheersen het spel. Natuur lijk is er't onontkoombare happy-end, waarin de geliefden in eikaars armen vallen. Na een bijzonder zwak aanvangs- tafreel kwamen de tonelisten onder regie van de jonge Jan van Leeuwen tot een alleszins aanvaardbare prestatie. Grote uitblinkster was Ria Zandbergen met haar kittig optreden als de jongste dochter. De rol van Annemieke was haar op het lijf geschreven. Zij droeg dan ook met haar ijzersterk spel het stuk. Van het echtpaar, op de planken gezet door Joke van der Poel en Gerard Dales, waren de schoonheidsfoutjes van de vrouw bepaald storend. Het spel van de andere dochters, Truus Captein en Joke Dales, haalden na een aarzelend begin een royale voldoende. Vooral het goede herstel van de laatste in het derde bedrijf vigl op. Herman van Rijt was een bijzonder rolvaste boekhouder. De kleinere rollen waren door Theo van Leeuwen, Wim de Jong, Dik Verkley en Piet de Groot goed bezet. Dr. W. Goddijn sprak voor Petruspar. Vernieuwing en geen vernieling smaak oiste tableaux van deze c I waarin zelfs de kleinste delai een sigarettepeuk op de tegels, i functie heeft. N In de Lidwina-zaal aan dt nsehansweg organiseerde de pa lad van de Petrus te Leiden gis- d een bijeenkomst waarop als illectie. spreker was uitgenodigd pat zoals Goddijn OFM. (Voor de mee ?n doel naars geen onbekende) ovei iiieuwing in de Kerk. Pate taalgebied hebben en dat al ons nieuw vertaald, en dikwijls slecht vertaald, overkomt. Trekpleister die AN DE PRENTEN mogen 'ooral wijzen op „Ziekenbed (waren ze maar weg!waar de be- in de kerk. zoekers zich meer om elkaar dan om de patiënt bekommeren. „Wachten op koffie is een mooie typering van twee vrouwen aan een cafétafel. Ontroerend is „Pasgeboren kind". Als een verwoeste wereld is „Afbraak Levendaal", een zeer fraaie ets-aqua- okkei Ook is het zo dat men in feite buitenland niet goed raad weet r Nederlands katholicisme. Nederland trekt momenteel massa's buitenlandse toeristen aan die hier het katholicisme komen bekijken. Buitenlandse Zaken stelde onlangs verbaasd vast dat de belangstelling voor de Delta-werken het IV. moest afleggen tegen het Nederlands Leide- 1 katholicisme. Ver- Idijn telde, dat het primj mg t ruieling gaal Hij bracht in herinnering het optreden van paus Johannes die tijdens Vatica- num II als het ware ramen en deuren van de Kerk opengooide, zodat er tocht ontstond die verfrissend en reinigend werkte. Hierna kwam paus Paulus die ramen en deuren weer iets sloot om te Tenslotte ts er tnote »tbo-P™e(druk „Boot in polder", gemaakt in op- 01 ,,n ,f* **n nn dracht van het Rijk. De tentoonstelling is te bezichtigen tot 10 december, dinsdags tot en met 's zondags van 2 tot 8 uur. .WILLEM PRINS deze situatie zitten De image van de Kerk in Nederland is in het buitenland dikwijls bijzonder vreemd: het zijn dan ook altjjd de rand verschijnselen die de buitenlandse pers halen. Wij Nederlanders moeten ons he iraat zijn dat we maar een zeer klein In de relatie tot Rome zijn we een soort nationale slipschool geworden waai conflicten, botsingen en schijnbotsin- gen worden uitgeprobeerd. Het probleem ten opzichte van de Kerk is, dat deze niet meer aan het oude beeld voldoet. Pater Goddijn benadrukte dat in Neder land nog steeds 53 pet. van de katho lieken zondags naar de kerk gaat, dit is het percentage dat nergens ter we reld gehaald werd en zéker niet in de zogenaamde katholieke landen. Neder land levert nog steeds tien procent van alle missionarissen, waar ook ter wereld. Bij de bisschoppenconferentie, zoals on langs in Rome gehouden, kwam duide lijk het verschil tussen de noordelijke en de zuidelijke mentaliteit naar voren. Na de pauze trad dr. J. van der Poel als gespreksleider op. Men kon vragen stellen en discussiëren, H«jC ging ev ge- het gezelschap na afloop dank bracht en daarbij alle dames met bloemen hul digde. Op de muziek van het Fiësta Trio werd tot besluit nog een dansje gemaakt. Ook mevrouw en burgemees ter Detmers lieten zich daarbij nog even zien. ZOETERWOUDE Gisteravond werd in „Ons Huis" de huisvlijt tentoonstel ling gehouden die aan de jaarlijkse ba zar vooraf gaat. Het aantal inzendingen was wat lager dan voorgaande jaren in het bijzonder bij de jongens en heren. De werkstukken werden beoordeeld door een jury bestaande uit mevrouw J. P. Nelissen-Riteco, mevrouw E. Quist-van Reenen en de heer A. C. Aerts. Aan het begin van de tentoonstelling werden de uitslagen bekend gemaakt door de voorzitter van de Herv. Jeugd raad, de heer D. Hulsbos, en konden de winnaars hun prijzen in ontvangst ne men. In de damesgroep waarin de meeste inzendingen waren ging de eer ste prijs naar mevrouw G. Hulsbos-v. d. Loo. De kwaliteit van haar werk was van dien aard, dat zij ook voor de der de prijs in aanmerking kwam. Alle werkstukken vervallen aan de ba- zarcommissie. Daarnaast is er voor de bazar, die vandaag ln „Ons Huis" wordt gehouden, nog een overvloed aan andere prijzen beschikbaar. De opbrengst wordt gelijkelijk verdeeld en is bestemd voor de Jeugdraad en dient als schulddelging voor de kerkrestauratie. Er zijn veel attrakties en ook de koffiebar met aller lei heerlijks ontbreekt niet. De openings tijden zijn van 36 uur en van 812 uur. De uitslagen van de huisvlijt lul den: Dames 16 jaar en ouder: 1 Mevr. G. Hulsbos-v. d. Loo; 2 Anneke Hulsbos; 3 Mevr. G. Hulsbos-v. d. Loo. Heren: 1 J. Smallenbroek2 L. v. d. Berg; 3 L. v. d. Berg. Meisjes 1215 jaar: 1 Elly v. d. Loo; 2 Lidy van Kampen; 3 Willy van Huis. Meisjes t.m. 11 jaar: 1 Aile Hulsbos; 2 Kleine MeVe; 3 Ineke van Kampen. Jongens t.m. 16 jaar: 1 Gert v. d. Berg; 2 Henk v. d. Berg. LEIDEN, 21 nov. Kaas Aanvoer 2 partijen Goudse en 2 partijen Leidse kaas. Prijzen (in per kg). Goudse extra kwal. tot 4.45 Leidse le kwal. tot 4.40. Handel matig. LEIDEN, 21 nov. - Vee Stieren 2, melkkoeien 70, vette koeien 255, vare koeien 80, pinken 2, graskalveren 8, vette kalveren 27, vette schapen 25, fok schapen 20, vette lammeren 1913, drach tige zeugen 26, schrammen 54, biggen 483, geiten 35. veulens 2. Totaal 3002. Fokstieren 800-1200, slachtstieren 4.50- 5.10. melkkoeien 975-1350-1650, vette koeien 4.30-5.10-5.30, vare koeien 700- 1000, 1175, 1375; pinken 475-600-800; graskalveren 450, 475, 550, vette kalve ren 4.00, 4.10, 4.30; vette lammeren 120, 130, 150; drachtige zeugen 525, 625, 650; schrammen 110, 120, 130; biggen 90, 100, 105, geiten 15, 25. 35, 65. 90; slachtstie ren: rustig, melkkoeien: idem; vette koeien: levendig; vare koeien: redelijk; pinken: rusig; graskalveren: rustig; vet te kalveren: stug. duur, enkele boven notering; vette schapen: goed: fok schapen: goed. Vette lammeren: stug tot redelijk; zeugen: redelijk, schrammeni biggen: idem; geiten: vlug tot goed. BARNEVELD, 20 nov. Eierveiling. Aanvoer 469.382 stuks, stemming rede lijk. 51-52 gr. 10.18—10.53, 56-57 11.39- 11.68, 61-62 12.38-12.65, 66-67 13,17-13.68. ruime tijd geanimeerd en soms geëmo tioneerd aan toe. De parochieraad van de Petrus heeft 'n goede greep gedaan met deze serie avonden over actuele zaken. De volgende avond zal zijn op 22 januari a.s. Dan zal dr. H. P. M. Goddijn spreken over de Kerk in Ne derland,

Leidse Courant | 1969 | | pagina 4