Massastaking legt heel Italië lam Gastarbeiders in Spanje verliezen hun spaargelden Kiesinger krijgt veel minder steun Misleiding en bedrog kenmerken bureaus huwelijksbemidde ling Protest tegen woningbeleid 'Henri gaat werkelijk te ver. Die dekselse kerel eet een stuk Kernhem uit het vuistje!' „Geleend aan fabriek voor vijf jaar Kansen voor nieuwkomers 1 Geneesmiddelen kunnen uitwerking alcohol versterken WOENSDAG 19 NOVEMBER 1969 DE LEIDSE COURANT PAGINA 5 Vijftien maanden voor inbraak bij autohandelaar DEN HAAG (ANP) Het Haagse gerechtshof heeft vanmorgen eep 3-Jarige zeeman en een 23-jarige baiv keeper, beiden uit Leiden, veroordeeld tot 1 jaar en 3 maanden gevangenisstraf met aftrek van het voorarrest, wegens Inbraak en diefstal onder bedreiging met geweld in de woning van de auto bandelaar Van der Marei te Oogstgeest in de nacht van 13 op 14 april van dit jaar. Verdachten werden hierbij door de politie, die van de plannen op de hoogte ln de woning overvallen. Na een I schietpartij konden de mannen worden I gearresteerd. De rechtbank had verdach- i veroordeeld, ieder tot tien maanden I gevangenisstraf, met aftrek van voor arrest. De procureur-generaal had twee en geleden tegen de zeeman 2% jaar I gevangenisstraf geëist en tegen de bar keeper 2 jaar, voor beiden met aftrek voorarrest. (Van een onzer verslaggevers) DEN 1IAAG Misleiding, dillettantis- me en bedrog kenmerken de bureau's die handel drijven in de individuele nood van velen naar een levenspartner. Dit blijkt uit het rapport van de Gezins raad „Dienstverlening voor Huwelijks contacten", dat aan staatssecretaris Van de Poel (CRM) is uitgebracht. Staatssecretaris Van de Poel hoopt nog dit jaar een erkenningsregeling voor huwelijksbureau's af te kondigen. Deze regeling zal erop neerkomen dat een door het ministerie van CRM ingestelde commissie al dan niet een bureau als bonafide erkent aan de hand van eisen die door de Gezinsraad in zijn rapport worden genoemd. Deze bureau's mogen dan de beschermde titel „erkend consu lent voor huwelijkscontacten" voeren. Als deze erkenningsregeling niet helpt, zegt het rapport, zal de overheid de be taalde huwelijksbemiddeling strafbaar ROME (AP) De 24-uurs staking die op bet ogenblik in heel Italië gaande is beeft vrijwel alles lamgelegd- Het totale aantal stakers bedraagt tussen de 15 en de 20 miljoen. De grote fabrieken zijn dicht en in de grote steden de meeste winkels en kan toren. Het verkeer is licht en hier en daar doet het stadsbeeld denken aan dat tijdens een nationale feestdag. Veel men sen gaan er met de auto een dagje op I uit, maar de achterblijvers hebben het vaak zwaar te stellen. De levensmidde lenwinkels en de meeste eethuizen en cafés zijn dicht. Gas en water worden „mondjesmaat" verstrekt en de telefoon doet het meestal helemaal niet of maar I nauwelijks. Er komen ook nergens kranten uit. De I radio geeft, over een golflengte, eindeloze Begroting volkshuisvesting aangenomen (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG De PvdA-fractie in de Tweede Kamer heeft gistermiddag voor het eerst in de naoorlogse parlementai re geschiedenis tegen de begroting van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Orde ning gestemd. Ondanks ook het tegen stemmen van de PSP, CPN, PPR en de Boerenpartij werd de begroting toch aangenomen. Voor het tegenstemmen gaf de PvdA- fractie bij monde van drs. H. y. d. Doel de volgende redenen op. De stabilisatie van het woningprograrama op 125.000 woningen per jaar betekent dat woning zoekenden en krotbewoners naar een volgende regeringsperiode worden ver wezen. De oorspronkelijke plannen voor buitengebruikstelling van woningen ln 1969 en 1970 zijn bijna gehalveerd. De laagstbetaalden komen door het door- stromings- en huurbeleid in de knel. Van de vier moties die tijdens het be grotingsdebat waren ingediend werd er slechts één aangenomen. Dat was de motie van AR-Kamerlid Aantjes, waar- i de regering wordt uitgenodigd het I toewijzen van woningbouwcontingenten mede af te stemmen op de mate waarin gemeenten en woningbouwverenigingen gevolg geven aan de aanbevelingen ter bevordering van de doorstroming. Tegen de motie stemden de PSP, CPN, de Boe renpartij en drie KVP-ers. Mr. Couwenberg uit Commissie Duidelijkheid (KVP) DEN HAAG (ANP) De voorzitter van het Democratisch Centrum Neder land (DCN), mr. dr. S. W. Couwenberg en de lieer A. J. Copray, lid van de KVP- fractie in de Eerste Kamer, hebben be dankt voor het lidmaatschap van de Commissie-Duidelijkheid van de KVP, waarvan zü namens het DCN een stro ming in de KVP deel uitmaakten. Zij deden dit vanwege de „ontoelaatbare wijze waarop de partijleiding van de KVP zich bü herhaling heeft gemengd in het werk van deze commissie". Door dit ingrijpen, aldus een commu- I niqué. zijn de belangrijkste DCN-bijdra- gen in het uit te brengen rapport uit dit rapport verwijderd. In het bijzonder be treft dit het pleidooi voor de ontwikke ling naar een gedeconfessionaliseerde vooruitstrevende volkspartij en daarmee het loslaten van confessionele scheids lijnen, zijnde een fundamentele bron van politieke onduidelijkheid in onze tijd. Dit pleidooi, zo vervolgt het communiqué, was niets anders dan een nadere uit- werking van wat de eerste resolutie van Arnhem beoogt, een algemeen christelijke volkspartij die voor iedereen openstaat, die het program kan onderschrijven. De commissie was aanvankelijk in grote meerderheid vóór een ontwikkeling in deze richting, maar de partijleiding achtte het niet wenselijk een dergelijke gedachte thans in het rapport op te ne- i, omdat dit tot een breuk in de Groep I van Achttien zou leiden. muziek te horen, via plaat en band en via de televisie, die over één kanaal uitzendt, kon men vandaag alleen nog maar een kort programma over de maanvlucht zien Het is de vierde algemene staking in een jaar tijd. Deze actie zal het land waarschijnlijk 130 miljard lire (ongeveer 740 miljoen gld.) kosten. De stakingen zijn gericht tegen het woningbeleid- Het huisvestingsvraagstuk in de grote steden van Italië is voor een deel het gevolg van de toevloed van miljoenen werkne mers van het platteland, in het bijzonder uit het arme zuiden, naar de welvarender steden. De huren zijn hierdoor sterk ge stegen, waardoor arbeidersgezinnen vrij wel geen betaalbare woning meer kun nen vinden. Het grote probleem is niet een gebrek aan geld van de kant van de regering. Daar heeft men fondsen gere serveerd voor de bouw van goedkope wo ningen. De plaatselijke autoriteiten mis sen echter de middelen om de nodige diensten te verlenen- Het gevolg is dat er een reeks spectaculaire satellietste den", waarvan enige in de buurt van Rome, leeg staan omdat er geen elektrici teit, gas, water, riolering, straten, scho len en winkels zijn. De gelden die de re gering nu heeft uitgetrokken, zijn be doeld om de plaatselijke autoriteiten op dit gebied te helpen. moeten stellen, tenzij dispensatie is ver- Allerlei leugens worden in adverten ties gebezigd om de betrouwbaarheid en intimiteit van het bureau kracht bij te zetten voor de argeloze lezer. Het rap port van de Gezinsraad geeft een aantal voorbeelden van dergelijke advertenties. Zo vermeldt een advertentie „erkend door de Gezinsraad", terwijl de Gezins raad niet eens bekend was met het be staan van het betreffende bureau. Ook frequent is de combinatie helderziend heid en huwelijksbemiddeling, blijkens verschillende advertenties van dezelfde adverteerder. Weer een ander adverteert zowel voor huwelijksbemiddeling als massages. VOORWAARDEN De voorwaarden die de Gezinsraad wil verbinden aan erkenning, liggen op het gebied van de gebruikte methodes, de opleiding (minstens vijf jaar middel baar onderwijs) en deskundigheid van de bemiddelaar, de beroepsethiek en het doel van de instelling. Uit een onderzoek dat de Gezinsraad aan de hand van ad vertenties onder de bureau's instelde, bleek dat de meeste bemiddelaars het belangrijkste vonden voor een huwelijks bemiddelaar dat hij „mensenkennis" heeft. Huwelijksbemiddeling wordt niet zo zeer gevraagd door de eenzamen. Maar wel door degenen die niet via de norma le weg een huwelijkspartner kunnen vin den, bijvoorbeeld omdat ze weduwe zijn. De omvang van de behoefte aan bemid deling is volgens de Gezinsraad veel gro ter dan aan de dag treedt. Velen weten hun schroom niet te overwinnen. Huwe lijksbemiddeling als dienstverlening acht de Gezinsraad daarom in de huidige sa menleving onontbeerlijk. Het initiatief bij bemiddeling blijkt meer van de vrouw dan van de man uit te gaan. Pide ontbonden in Portugal LISSABON (Reuter) De Portugese regering heeft dinsdag besloten de gehei me staatspolitie (Pide) te ontbinden. Het ministerie van voorlichting dat het besluit bekendmaakte, liet weten dat de taak van de PIDE zal worden overge nomen door het directoraat-generaal voor de veiligheid, een nieuw gecreëerde afde ling van het ministerie van Binnenland se Zaken. Waarnemers in Lissabon menen dat premier Caetano hiermee de oppositie, die altijd felle kritiek op de geheime politie heeft geleverd, de wind uit de zeilen heeft willen nemen en tegelijker tijd heeft willen laten zien dat hij nog steeds naar liberalisatie streeft. (ADVERTENTIE) Er zijn nog altijd mensen die geen been zien in grote luxes maar steigeren voor de kleine. Terwijl juist de kleine genoegens het ware arsenaal zijn van de levensgenieter. Daar géAt Henri, hij heeft trek in iets hartigs, hij aarzelt even boven de kazen—want hij is geen eenkennige één-kaas-eter—en pakt dan zijn Kernhem, snijdt een stevig stukje en eet 'fc uit het vuistje. Wat een verfijnd genoegentje! Een volgende keer pakt hij een hoekje Bluefort of een puntje St. Paulin. Een deksels» kerel, die Henri, en hoe ver hij ook gaat—hij blijft binnen de grenzen. Want de Nederlandse dessertkazen zijn zo vriendelijk betaalbaar. MADRID (KNP) 64 Eenvoudige Spaanse gezinnen in de industrie-stad Callosa de Segura. waarvan de gezins hoofden als Spaanse gastarbeiders in het buitenland hebben gewerkt, zijn op „le gale" manier van hun overgespaarde geld ontdaan De fabriek Jezus Gomez Ballester heeft in 1968 ieder van de 64 arbeiders eerst ieder f 10.000 op tafel laten leggen en deze van de terugge- Hovercraftdeskundige Peter Winter schrikt niet terug voor de toepassing van nieuwe ideeën. Hij voorzag een landrover van enorme ballonbanden en maakte het voertuig aldus am fibischDe banden zijn van nylon en hebben een doorsnede van meer dan Nederland door buitenlandse bril DEN HAAG De correspondenten van buitenlandse bladen, die in ons land ope reren, bepalen voor een niet onaanzien lijk deel hoe men elders de Nederlanders beoordeelt Een van die buitenland se correspondenten is II. M. Bleicb, die sinds 1944 over ons land schrijft in bla den als "Tages-Anzeiger" (Ziirich). "Der Bund" (Bern). "St. Galier Tagblatt". "Luzerner Neueste Nachrichten" en "Frankfurter Rundschau". Van hem is vandaag een boek verschenen in de serie "de Bussy Paperbacks", waarin een keu ze uit de artikelen die hij sinds 1944 over ons land heeft geschreven. In zijn voorwoord schrijft H. M, Bleich niet de bedoeling te hebben gehad een "geschiedenisboek" te schrijven, niette min geven zijn artikelen over vijfen twintig na-ooriogse jaren in Nederland een opmerkelijk gesehiedenisbeeld. Het is zonder meer boeiend te lezen, hoe een buitenlands correspondent "heet van de naald" bepaalde gebeurtenissen heeft weergegeven. "Herrijzen met vallen en opstaan", zo heet het boek, bevat een keuze uit meer dan drieduizend artike len in hun oorspronkelijke vorm. Nergens zijn achteraf toevoegingengedaan. Wel zijn ter vermijding van herhalingen voor zover nodig de teksten bekort. Het boek is uitgegeven door J. H. de Bussy in Am sterdam. (Van onze correspondent Norman Crossland) BONN Met een aanzienlijk kleiner aantal stemmen is de vroegere bonds kanselier Kiesinger weer voor twee jaar tot voorzitter van de Christen Demo cratische Unie gekozen op het partij congres te Mainz. Van de 470 stemmen, die uitgebracht werden, kreeg hij er 386. te-wijl er 51 afgevaardigen tegen hem stemden en 33 zich van stemming ont hielden. In mei 1967 zes maanden na dat hij kanselier van de grote coalitie nas geworden werd hij met 423 uit 449 stemmen gekozen om Erhard op te volgen als partijvoorzitter. Zijn vermindering in populariteit is on getwijfeld gedeeltelijk te wijten aan een gevoel van frustratie in de partij, om dat zij voor de eerste maal in de oppo sitie werd gedwongen. Maar zij weer spiegelt ook het verlangen van vele le den naar een vernieuwingsproces onder een nieuw leiderschap. Deze tendens was duidelijk in de verkiezingen van vijf vice-voorzitters. Vier van de gekozenen waren nieuwkomers, twee van hen wa ren nauwelijks veertig jaar oud. De meeste mensen geloven, da* Kie singer niet nog eens kandidaat voor het kanseliersschap zal rijn, hoewel hij gis teren toonde, dat hij deze mening niet deelde. Hij was geen overgangsvoorzit ter zei hij. De partij zou over twee jaar de gelegenheid hebben om te beslissen, of ze weer haar vertrouwen in hem wilde stellen. Het lijkt, dat afgezien van Strauss, de voorzitter van de Beierse vleugel van de CDU. de grootste uitdaging voor het leiderschap van Kiesinger zal komen van Rainer Barzel, de vooruitstrevende voor zitter van de parlementaire CDU-frac- tie. Hij beschouwt zichzelf zeker als een geschikt kandidaat, want enige jaren ge leden toen hij nog niet zoveel invloed had. durfde hij toch met Erhard om het leiderschap te strijden. Hij leed toen een grote nederlaag. Maar door de schrandere manier, waar op hij de partij gedurende de grote coa litie beheerde, maakte hij toch naam. Zijn rivalen voor een komend kanse lierschap zouden de vroegere minister van Techniek, Steltenberg, en mogelij kerwijze Kohl, de minister-president van het Rijnland-Palts kunnen zijn. In zijn afsluitende toespraak gaf Kiesinger nogmaals van zijn bezorgdheid over de politiek van de regering ten op zichte van Oost-Europa en ten opzichte van Oost-Duitsland blijk. Hij zei, rijn partij niet alle goedkeuring en moediging van het buitenland als een te ken van vertrouwen of respect moet zien. Aangezien vele buitenlandera moe zijn van de „eeuwige Duitse kwestie", zouden zij het er ongetwijfeld mee eens rijn als de regering Oost-Duitsland zou gaan erkennen. keerde arbeiders geleend, om ze aan werk te helpen en ze vervolgens na ruim een half jaar op straat gezet. Hun geld kunnen ze over 5 jaar terugkrijgen maar nu lopen zij in de steun en moe ten van de 5 procent rente, die zi.1 van hun spaargeld steeds per 1 augustus ont vangen, belasting betalen. De 13 miljoen pesetas zijn in modernisering van de fa briek gestoken. De listige manier waarop de fabriek, die tot een der grootste metalurgische bedrijven in Spanje behoort, het geld van de gastarbeiders afhandig gemaakt heeft, heeft diepe bezorgdheid gewekt in de kringen der katholieke vakbewe ging, die zelf min of meer clandestien bestaat. De arbeiders hebben een beroep op haar gedaan, maar de beweging weet niet of zij veel kan helpen. Bovendien is het afhandig maken volkomen „le gaal" en met toestemming van de over heid gebeurd door een contract, waarin wel van de lening maar niet van de te genprestatie van de fabriek wordt gerept. Het bulletin van de Katholieke vakbe weging in Spanje. HOAC, dat van dit feit melding maakt, voegt eraan toe: "Het geval Callosa de Segura is een van de vele gevallen, die zich op dit gebied in Spanje voordoet. Het heeft zich voorgedaan bij de befaamde Mete- sa fabrieken in Bilbao, bij de Metaal- fabrieken in Madrid, bij de Nueva Es- peranza, bij de fabriek van Los Angeles de San Rafael, b ijde over heel Span je gevestigde Volkscredietbank van Cata- lonië, bij de Banco Siero en bij de Ban co de Menorca". Het blad zegt, dat het zo maar uit het hoofd een paar na men citeert, waar deze vorm van uit buiting van gastarbeiders voorkomt, maar dat nadere studie van dit verschijn sel heel wat meer feiten aan het licht zou brengen". Redactie „Salvo" op non-actief UTRECHT (ANP) Het bestuur van 't Nationaal Katholiek Thuisfront (NKT organisatie die zich onder meer be zig houdt met de geestelijke verzorging de katholieke dienstplichtige mili tairen, heeft de redactiecommissie van „Salvo" een soldatenblad dat door het NKT wordt uitgegeven, op staande voel van haar taak ontheven. De drie hoofdaalmoezeniers blijken grote bezwaren te hebben tegen het ge voerde redactionele beleid, omdat het volgens hen niet zou aansluiten bij de opdracht van de geestelijke verzorging in de krijgsmacht. De redactiecommissie vreest dat de kritische opstelling van „Salvo" jegens de structuur en verhou dingen binnen de krijgsmacht tot dit be sluit heeft geleid. De huidige voorzitter van het NKT, de heer J. E. C. Kuitenbrouwer, die tevens lid is van de thans op nonactief gestel de redactiecommissie heeft aangekon digd als gevolg van deze stap van het NKT-bestuur, zijn functie van NKT-voor- zitter te zullen neerleggen. „Ik kan mij met deze straffe bestuursmaatregel niet verenigen. Dit, omdat ik de vooruit strevende zienswijze van de Salvore dactie veel meer onderschrijf dan het naar mijn smaak erg conservatieve standpunt van het NKT-bestuur dat niet meer te rijmen valt met de thans aan de gang zijnde versnelde modernisering binnen de krijgsmacht", aldus de heer Kuitenbrouwer. Hij achtte 't waarschijn lijk dat het blad zal worden opgeheven of in een heel andere vorm zal worden voortgezet. Nieuw aspekt in zaak van carnavalsmoord (Van onzer verslaggevers) BREDA Een dag na de behandeling van de .3redase carnavalsmoord" voor de rechtbank te Breda is plotseling nog een nieuw element aan de zaak toegevoegd. Gisteren hebben overburen van verdachte André van B. (21) tegenover de politie verklaard, dat op de dag van de ontdek king van de moord (17 februari) een hond met een bloedende poot de straat is over gestoken en wel vanaf het trottoir toot de woning van Van B. Hoofdinspeoteur L. F. Verhagen van de Bredase politie deelde ons gisteravond des gevraagd mee, dat de politie deze nieuwe gegevens nader op waarheid onderzoekt- .,Het is nogal vreemd, dat dit nu pas te berde komt. Maar het is niet te verwaar lozen", aldus de heer Verhagen. Het bloedspoor in de sneeuw over de straat tegenover het huis van Van B. is maandag voor het eerst door de officier van justitie, mr. K. M. A Thijssen, ter sprake gebracht. Dit spoor was ontdekt door twee kinderen. Zaterdagnacht extra-voorstellin g .Holiday on Ice' op talentenjacht AMSTERDAM Deze week verbliJM in Amsterdam de heer William H. Stine. directeur van International Holiday on Ice. de grootste organisatie op het ge bied van ijsshows in de wereld. Hij i« be last met de samenstelling van een nieu we revuegroep de zesde van dit Ame rikaanse concern die binnenkort een tournee door Zuid-Amerika zal beginnen. Holiday on Ice heeft op korte termijn een nieuwe balletgroep van 24 meisjes en 12 jongens nodig. De heer Stine vraagt zich af, waarom Nederland, dat schaats sterren als Sjoukje Dijkstra en Joan Haanappel heeft voortgebracht, tot dus ver slechts met enkele schaatsers in de balletgroepen van Holiday on Ice is ver tegenwoordigd. Nu er tot en met zondag as. in Amsterdam en vervolgens tot en met 30 november in Schiedam voorstel lingen worden gegeven van Holiday on Ice, wil hij Nederandse jongelui in de ge legenheid stellen hier audities te maken. De eisen, die worden gesteld zijn: een grote schaatsvaardigheid, liefst enige balletopleiding, een goed figuur, mini mum lengte 1.70 m, niet jonger dan 18 jaar. Men moet bereid rijn een contract voor twee jaren te tekenen. Er zijn plaatsingsmogelijkheden in de groep, die naar Zuid-Amerika gaat zowel als in 'n tweetal gezelschappen, die Europa be reizen. Liefhebbers kunnen zich in ver binding stellen met het kantoor van Ho liday on Ice, RAI-gebouw, Amsterdam, tel. 020420018, waarna een afspraak voor een auditie kan worden gemaakt. Sjoukje Dijkstra en Joan Haanappel hebben zich bereid verklaard zaterdag nacht a.s. in het RAI-gebouw te Amster dam een extra voorstelling te geven met de ijsshow van Holiday on Ice om te kun nen voldoen aan de enorme belangstel ling van het publiek voor bun gezamen lijk optreden. Aanklacht tegen Noerejev MILAAN (Reuter Een Milanese bal letdanseres heeft dinsdag een officiële klacht tegen de Russische danser Rudolf Noerejev ingediend, omdat hij haar tij dens een voorstelling in Triest op 6 no vember enkele klappen in het gericht zou hebben gegeven. Volgens de lezing van de 28-jarige Gdovanna Lisa Marlani had zij bij een moeilijke passage in het ballet Gisele de voet van Noerejev bij ongeluk geraakt. Deze had haar toen op het toneel enige klappen gegeven. In de aanklacht wordt gesproken van een „ernstige aantasting van de waardig heid van de danseres" en van ..die van het gehele balletgezelschap van de Scala van Milaan". Al6 Noerejev schuldig wordt be vonden kan hij tot maximaal vier jaar en twee maanden gevangenisstraf worden veroordeeld. Elfde politie verkeersleergang Van i verslaggevers) ROTTERDAM De combinatie van een geneesmiddel met een hoeveelheid alcohol kan tot gevolg hebben, dat dc werking van een bepaalde hoeveelheid alcohol zich veel duidelijker soms wel drie maal sterker manifesteert. Dat kan ook gebeuren met geneesmiddelen die op zichzelf genomen weinig of geen verschijnselen geven. Onder de genees middelen die de alcoholuiiwerking kun nen versterken bevinden zich onder meer: de middelen tegen angst, span ning. nervositeit, wagen-, lucht- en zee- riekte, middelen tegen jeuk. hooikoorts, astma en hoest. Ook behoren hiertoe de slaapmiddelen, waarvan de invloed vaak veel langer aanwezig is dan de verlang de acht uur na inname Dit zei dr. S. A. Nelemans, hoofd van de afdeling klinisch geneesmiddelen onderzoek TNO, vanmorgen in zijn voordracht op de zeer druk bezochte elfde politie verkeersleergang van de ANWB in het Rotterdams Hiltonhotel. Ook het gebruik (of liever misbruik) van zogenaamde wekamines kan 'soms tot toestanden leiden, die op dronken schap lijken. Wekamines komen onder meer voor in een aantal zogenaamde eetlustonderdrukkende middelen en hebben een reputatie als „drug" en „dope". Anfetamines kunnen daaren tegen alcoholgebruik beneden een bloed waarde van 1 procent min of meer mas keren voor zover het om het uiterlijk gedrag gaat. Dr. Nelemans bepleitte het vermelden van een alcoholpromillage in de wet ,.om de spelregels duidelijker te maken". Aan de ene kant krijgt de verkeers deelnemer dan een duidelijke aan wijzing als hij de grens overschrijdt, anderzijds kan bij een verdachte duide lijker worden vastgesteld of hij de grens overschreden heeft. Bij een promillage van 0.5 procent alcohol in het bloed de rijvaardigheid in een aantal opzich ten reeds verminderd, zo is bewezen Ir. E. Asmussen, directeur de kleine voorstudie naar de betrouwbaar heid van de adem- en analyseapparatuur in vergelijking met de bloedproef. Het ging daarbij niet om zogenaamde blaas- buisjes, die onbetrouwbaar gebleken zijn, maar om meer ingewikkelde in strumenten. „De uitkomsten van het vooronderzoek wijzen erop, dat bij uit gebreider onderzoek zal blijken, dat ademtesters betrouwbare vervangers rijn van de bloedproef", aldus ir. Asmussen. „Nederland moet vervoersbeleid verdedigen tegen aantasting door partners EEG" DEN HAAG (ANP) Nederland zal zich hardnekkig moeten verdedigen te gen aantasting door onze partners in Europa van het tot nu toe gevoerde ver voersbeleid. Voor de zich ontwikkelende markt van onze handel en industrie is een soepel vervoerbeleid strikt nodig. Meer nog als een deviezenbron op zich zelf moet vervoer worden gezien als een hulpmiddel voor onze industriële ontwik keling. Deze stellingen vormden de uitgangs punten van een beschouwing, die mr. A. Greebe, algemeen secretaris van de EVO (Algemene Verladers- en eigen ver voerders Organisatie) gaf op een van middag gehouden bijeenkomst van het departement Den Haag van de Neder- landsche Maatschappij voor Nijverheid en Handel. Mr. Greebe schetste de toekomstige vervoersstructuren van de spoorwegen en van de binnenscheepvaart twee vervoer- technieken die voor grote veranderingen staan. Bij de voorrang, die het reizigers verkeer bij N.S. krijgt, zal het expres- goedvervoer minder met personentreinen kunnen plaatsvinden en zullen goederen treinen in de toekomst nog meer buiten de reizigersspitsen worden gehouden (ADVERTENTIE) Uw reisgenoot naar elke bestemming is King. Elke King pepermunt is namelijk een „rondje energie" waardoor vermoeidheid minder kans krijgt. Omdat King stimuleert en activeert. Natuurzuivere King houdt monden fris en mensen monter.j

Leidse Courant | 1969 | | pagina 5