A 'nFORD t.i «ars» Zoeterwoude groeit naar de 10.000 J. van Vliet directeur lagere landbouwschool Zoeterwoude jubileert VERDUBBELING ZAL AGRARISCH KARAKTER NIET AANTASTEN Er zijn 2 redenen om nog in november te kopen! Automobielbedrijf „RIJNLAND" N.V. VVSLende nieuwe made Volleybal Hoofdklasse Onvolledig Kangeroes verloor van AMYJ/RLVC „SANTHORST" NADERT VOLTOOIING BIOSCOPEN WOENSDAG 19 NOVEMBER 1969 PAGINA 3 ZOETERWOUDE-H.R. Vrijdag ia het 40 jaar geleden dat de heer J. G. J. A. van Vliet zijn loopbaan bij het orderwijs begon. De heer Van Vliet, geboren in Tilburg, ontving zijn eerste benoemiiïg op een school in Cuyck aan de Maas in 1929 en bleef daar tot 1937. Daarna trok hij naar Tilburg en Goirle, en kwam in 1948 naar Zoetermeer. Daar kreeg hij in 1951 een benoeming tot direkteur van de lagere landbouwschool in Zoeterwoude. Begonnen werd in een lokaliteit in de Bruggestraat voordat op 3 oktober 1953 aan de Anthoniusstraat een nieuwe school werd ge opend. Tegenover vernieuwing in het onderwijs stond de heer Van Vliet niet afwijzend. Getuige het feit dat in 1960 werd overgeschakeld op een geheel nieuw leerprogramma Met 10 leerkrachten wordt nu les gegeven, in veeteelt, landbouw, varkens- en pluimveeteelt. Dit soort van lesgeven wordt in landbouw- kringen als uniek gezien. Het is dan ook geen wonder dat de school door leerlingen uit de wijde omtrek wordt bezocht. De heer Van Vliet van huis uit helemaal geen agrariër, voelde zich door zijn hobben (imkerenbijzonder aangetrokken tot de landbouw. En door een grote dosis zelfvertrouwen en doorzettingsvermogen is het hem gelukt om zich te bekwamen voor de taak waarvoor de heer Van Vliet nu is gesteld. De dag zelf zal worden begonnen met een H. Mis in de school, waarna de leer lingen en docenten de dag gezellig zullen doorbrengen. In het „Don Boscohuis" te Zoeterwoude-Dorp zal er dan om 8 uur 's avonds 'n receptie worden aangeboden. Ie. Onze INRUIL-„PREMIE"-AKTIE, dus veel geld voor uw oude wagen! 2e. Nog een aantal stuks tegen oude prijs te leveren! 2 x HONDERDEN GULDENS VOORDEEL bij: LAMMENSCHANSWEG 6 LEIDEN ZOETERWOUDE Het agrarische Zoeterwoude maakt op het ogenblik een ontwikkeling mee die een grote aan trekkingskracht op „nieuwkomers" uit oefent. In het Plan-Westeinde verrijzen tientallen nieuwe woningen; ruim hon derd zijn er in het afgelopen jaar vol tooid en bewoond. De gemeente telt thans bijna 6200 inwoners. In 1975 moeten er in het Westeinde 450 huizen staan. Tegen die tijd hoopt men ook met het tweede uit breidingsplan Westeindseweg op gang te komen. Dit plan voorziet in de bouw van 500 woningen in een gevarieerde opzet. Het ziet er naar uit, dat over tien jaar de gemeente Zoeterwoude 10.000 zielen telt. Niet temin zal het landelijke, karakter, waarom dit fraaie dorp zo bekend staat, gehandhaafd blijven. De kleinste foto geeft een beeld van de Kerklaan, waarlangs men vanuit de oude dorpskern de nieuwe uitleg binnenkomt; op de achtergrond de oude Ned. Herv. Kerk. Over het markante schuine dag van de in aanbouw zijnde r.k. Christus Dienaarkerk aan de Kerklaan ziet men de wijk Westeinde In opbouw. Geheel op de achtergrond, langs de Noord- buurtse weg staat het gemeentehuis. Even ten noorden daarvan moet de nieuwe Burgemeester Smeetsweg van uit het dorpsdeel Hoge Rijndijk op Westeinde via een brug aansluiting krij- LiEIDEN - Een 42-jarige vrouw uit Leiden reed gisteravond om kwart voor tien met haar fiets van de Rijnzichtbrug af de Morsweg op. Zij verleende een per sonenauto geen voorrang en reed er tegenaan. De vrouw is met een hersen schudding en een geblesseerd linkeron derbeen per EHD naar het Academisch Ziekenhuis vervoerd. gen. Met de Christus Dienaarkerk wor den goede vorderingen gemaakt; bin nenkort hoopt uitvoerder D. Hulsbos de zaak glas- en waterdicht te hebben. De schepping van architect Pleter Sips een waardige en attractieve aanwinst voor Westeinde-in-wording wil men tegen Pasen van het volgend jaar kun nen opleveren. Onteigening voor woningbouw in Noordwijkerhout NOORDWLJKERHOUT Om uitvoe ring te kunnen geven aan de bouwplan nen in Victor III moet de gemeente Noordwijkerhout nog de beschikking heben over een deel van de in dit plan gelegen gronden. In de raadsvergadering van 25 novem ber wordt voorgesteld om ruim 4 ha aan te kopen voor ruim 355.000,- en voor een ander deel - ruim 2>/s ha - zal een rechtsgeding moeten worden aange gaan om die gronden krachtens onteige ning in eigendom te verkrijgen. Sint ook in Valkenburg VALKENBURG. Op uitnodiging van de plaatselijke middenstandsvereniging komt Sinterklaas met zijn knechten op woensdag 26 november een bezoek brengen aan Valkenburg. De rondrit, die langs een deel van de deelnemende winkeliers zal gaan, start om ongeveer drie uur in de Hoofdstraat. Dameskap salon „Willian" aan de Hoofdstraat be middelt voor de Sint om op dinsdag 25 november bij zieke kinderen aan huls te komen. Judokampioenschap van de Rijkspolitie LEIDEN. Gistermorgen werden voor de derde maal de judokampioenschappen Rijkspolitie van het ressort Den Haag gehouden in Sportschool Luiten. ;De technische leiding bij deze kampioen schappen was in handen van de heer A. van Polanen (3e dan) en de heer M. Groen. Ie Kyu. Om een ieder een kans te geven btf deze kampioenschappen werd er volgens het hele competitie-systeem gespeeld, ver deeld in 2 gewichtsklassen. De judoka's bestreden elkaar op sportieve wijze en er word maar zelden een waarschuwing gegeven. Alle geleerde technieken werden ge probeerd. Het bleef dan ook niet alleen bij beenworpen. Veel punten zijn ge maakt door overname van een ingezette worp van de tegenstander. De uitslagen ln de gewichtsklassen wa ren: middengewicht: le P. Elias; 2e W. van Zjjl; 3e Veldhuis; zwaargewicht; le P. Beelen; 2e v. d. Schee; 2e v. d. Lin den. Hierna werden wedstrijden gehouden in de klasse „alle categorieën": le P. Elias en 2e W. van Zijl. Sportschool Luiten /.al door deze mensen vertegenwoordigd worden op de NPSB-kampioenschappen op 2 decem ber te Den Haag. DAT ER DE LAATSTE jaren op modegebied wel het een en ander veranderd is werd gister avond nog eens terdege onder streept met de show, die de vrouwelijke Leidse studenten in hun WSL-gebouw aan het Ra penburg hadden georganiseerd in samenwerking met de Breestraat- zaken Boutique La Rose (voor de jonge modebewuste vrouw en heel wat klantjes tellend onder de èles), Stanford (voorheen Ver hulst) voor de man, die ook wel eens naar de laatste mode gekleed wil gaan, en Pediscura, voor een modieuze schoen en tas. De show was een aantrekkelijk geheel van bonte kleur en klank, tweemaal onderbroken door een kundig praatje va nde heer Chris- toffels van dameskapsalon Lam bert (Vijf Meiplein) over kapsel en haarstukjes. Deze salon had ook de verzorging van de manne quinkapsels voor haar rekening genomen. De heer Scheeren van bloemenmagazijn Exotica even eens Vijf Meiplein) tekende voor de geshowde bloemstukjes. P R WAS VEEL „verleidelijks" te zien gisteravond en menig studentje zal de rest van de maand wel financieel krap door moeten brengen. Hoe zou je nuchter moe ten blijven va nb.v. een beige maxi- mantel met daaronder een zwart wollen jumsuit de kleding werd door de WSL'ers zelf getoond het was onweerstaanbaar. En dan niet te vergeten de drie witte ja ponnetjes van hetzelfde moderne weefsel tricel, maar toch alle ver schillend van model en verrukke lijk gecombineerd met witte en bruine laarzen. Niet alleen door de vrouw, maar oo kdoor de man worden in deze mode veel zijden sjaals gedragen, zoals b.v. in een fleurig tintje bij een donkerbruin ribfluwelen wan delkostuum. Ook in een donker glimmend jjack, gedragen op een pantalon van oud-rose, zal de wat jongere man zich best lekker voe len. Na afloop waren er bloem stukjes en flessen wijn voor de mannequins en medewerkende firma's. A. P. LEIDEN Een vooral door hel niet beschikbaar zijn van Jaap Broersma (huivelijksreisl en Hans Oudemans mi litaire dienstj aanvallend danig ver zwakt Kangeroes, heeft zaterdag dc uit wedstrijd tegen het Rotterdamse AMVJI RLVC met 3-2 verloren. Aanvankelijk had Kangeroes alle troeven in handen, getuige de 0-2 voorsprong, maar toen de Rotterdammers eenmaal in de gaten hadden dat de Leidse aanval beslist niet zo gevaarlijk was als gedacht was, trok ken zij het initiatief volledig tot zich en door drie setzeges achter elkaar wonnen de Rotterdammers tenslotte de wed strijd met 3-2. In de opstelling Coos Taconis, Piet van Zwieten, Wybe Pera, Eduard Huussen, Rob Groen en Piet Pijnaken begon Kan geroes de eerste set anvankelijk met weinig succes. Keer op keer wist de Rotterdamse aanval de Kangeroes de fensie te overtroeven, hetgeen resulteer de in een 8-3 voorsprong voor de gast heren. Tijdens een bij deze stand aange vraagde time-out wees aanvoerder Coos Taconis zijn medespelers op de regelma tig gemaakte fouten en na hervatting van het spel bleek dat de Kangeroes- spelers deze aanwijzingen ter harte had den genomen. Weliswaar gaf AMVJ RLCV zich niet zonder slag of stoot gewonnen, maar Kangeroes nam nu dui delijk het heft in handen en drukte ver diend door naar een 14-16 setzege. In de 2e set legde Kangeroes zijn tegen standers zonder meer zijn wil op met gevolg een duidelijke 9-15 setzege. GOED LOS Maar toen kwam 't Rotterdamse team pas goed los. Keer op keer tastte de Leidse verdediging mis op de hoge aan vallen van AMVJ/RLVC en door een 15-9 setzege brachten de Rotterdammers de stand op 1-2. Tot 11-11 ging de strijd in de 4e set vrijwel gelijk op, maar in de slotfase van deze set kwam toch duidelijk aan het licht dat Kangeroes, door het niet kunnen meespelen van Broersma en Ou demans, aan pure aanvalskracht danig had ingeboet. Met 15-11 trok AMVJ/ de stand in evenwicht. Gesteund door dit niet meer verwachte succes trokken de Rotterdammers di rect na het begin van de beslissende 5e set fel van leer. Kangeroes moest zich hoofdzakelijk tot verdedigen beper ken en kon nauwelijks tot enige aanval (Advertentie) H LE BISTRO B RÓTISSERIE haute cuisine spécialités du chef B CRÊPERIE SCHOUT- EN SCHEPENEN Q CAMERS voor exclusieve parties in privé sfeer BILJARTEN WOUBRUGE. In het distrikt Veen- en Rijnstreek werden afgelopen week de volgende biljartwedstrijden gespeeld: KLASSE CL: Roelof arendsvee u 2-Vergulde Vos 2 3-4 De Kroon 1-Nwe. Wetering 1 2-5 Roelofarendsveen 1-De Sport 1 5-2 De Plas 1-MonopoIe 1 7-0 Klasse C2 en 8: De Sport 2-De Kroon 9-0 Jacobswoude l-'t Rechthuis 1 7-2 Nwe. Wetering 2-De Plas 2 9-0 Monopole 2-Haraco 1 5-4 De Schelp 1-Roelofarendsveen 3 9-0 Roelofarendsveen 4-Ons Genoegen 2 9-0 Klasse C4: 't Rechthuis 2-Vergulde Vos 3 4-5 Jacobswoude 2-Roelofarendsveen 5 3-6 De Sport 3-Nvve. Wetering 4 2-7 Nwe. Wetering 5-De Kroon 3 9-0 Vergulde Vos 4-Nwe. Wetering 3 7-2 De tussenstanden in de competitie lui den thans: KLASSE Cl: De Plas 4 4 26-2 Nwe. Wetering 1 4 4 22-6 Roelofarendsveen 1 3 3 20-15 De Sport 1 4 2 14-14 Vergulde Vos 1 4 2 14-14 Klasse C2 en 8: De Schelp 1 6 6 46-8 Roelofarendsveen 4 6 5 39-15 Nwe. Wetering 2 7 5 38-25 Jacobswoude 1 6 4 34-20 Klasse C4: 't Rechthuis 2 6 4 34-20 Roelofarendsveen 5 6 3 32-22 Nwe. Wetering 4 6 4 30-24 rr-r" van betekenis komen. Even kwam AMVJ/RLVC nog in moeilijkheden, van 8-4 werd het 8-9, maar tenslotte zege vierden de Rotterdammers verdiend met 15-10 en dus 3-2. Argos niet opgewassen tegen Octopus LEIDEN Een vaak onsamenhangend spelend S.V. Argos heeft het in de uit wedstrijd tegen het hooggeklasseerde Octopus in Alkmaar niet kunnen red den. Met 3-0 verloren Josien v. d. Bosch c.s. deze wedstrijd. Het onsamenhangende spel kwam voor al tot uitdrukking in de vrij slechte af werking van de aanval. Door het niet beschikbaar zijn van hoofdaanvalster Hanna Wang moet de aanval geheel re organiseren en helaas lukte dit ook tn deze wedstrijd nog niet altijd. Gevolg mislukte smashes en soms boze gezich ten en tenslotte een 15-13 verlies van de eerste set. De tweede set was een getrouwe cople van de eerste. Ook nu weer werden de hoofdaanvalsters Wil v. d. Wijngaard en Alie Oudshoorn telkens weer onvol doende gelanceerd, waardoor deze speel sters niet in de gelegenheid waren hun gevaarlijke smashes af te vuren. Octo pus. dat deze avond bepaald niet ln haar beste vorm stak, profiteerde van elke misser van Argos en won ook deze set weer met het kleinst mogelijke ver schil: 15-13. Deze 2-0 achterstand brak het verzet van Argos volkomen, terwijl Octopus veel en veel beter ging spelen. Kansloos ging de Leidse ploeg dan ook in de der de set met 15-9 ten onder. Veel beter speelde Argos gisteravond in de thuiswedstrijd tegen het bezoekende Flevo uit Enkhuizen. Het verschil op de ranglijst voor de gisteravond gespeelde wedstrijd, namelijk Flevo 7-10 en Argos 7-6, konden de speelsters uit Enkhuizen beslist niet waar maken. Vooral in de aanval lieten de Flevo-speelsters menige steek vallen, waardoor Argos met 15-7, 16-14 en 16-14 kon zegevieren. rar rrrir rvrt- rv* - r- ''G. *,J -X LEIDERDORP. A'anavoiul worden de eerste vier van de in totaal veertien winkels geopend in „Santhorst", het nieuwe, aan de Laan van Ouderzorg en de Van Dlepeningenlaan verrezen win kelcentrum te Leiderdorp. Eind deze maand en begin december zal dit cen trum zijn voltooiing naderen, waarna de officiële opening zal plaats hebben. Met de bouw van het centrum is twee jaar geleden begonnen. Camera: If, 14 jaar. Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Nachtv.: vr. - zat. 23.30 u. Fellini 8%, 18 jaar. Lido: Battle of Brittaln, 14 jaar Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Luxor: Naakt in de val, 18 jaar. Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uun Studio: Zoldertjes zonden, 18 jaar. Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Rex: Als het bloed kookt, 14 jaar. Dagelijks: 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. Nachtv.: vr.-zat. 23.30 uur Das Madchen mit dem Sexten Sinn. 18 jaar. In Warmond afscheid brandweercommandant WARMOND Maandagavond 21/ no vember om acht uur zullen de leden van de Warmondse vrijwillige brand weer in 't Trefpunt afscheid nemen van liun commandant de heer C. W. Heijl, die ruim 1,0 jaar lid van de spuitbrigade geweest, waarvan de laatste tien jaar nmandant. De verwezenlijking van dit project dat, gezien de vragen die regelmatig in de gemeenteraad gesteld werden, aan een grote vraag gaat voldoen, betekent voor vele Leiderdorpers en met name voor hen, die gesitueerd sijn rond de Scheppingskerk, dat zij voor hun in kopen niet meer naar Lelden behoeven te trekken. Deze wijk waar zich een groot deel van de Leiderdorpse bevol king gaat concentreren zal stellig een goed afzetgebied gaan worden voor de winkeliers. De verhouding winkeliers- inwoners, die zo lang te wensen over liet (alleen in de Splinterlaan en in de oude dorpskern werd de waar aan de man gebracht) wordt daardoor weer gezond gemaakt. De vier winkeliers, die de spits vanavond gaan afbijten zijn v. d. Lee (Schoenen- handel), Verhoef (textiel), Westgeest (huishoudelijke artikelen en speelgoed) en banketbakker Hendriks. Na hen vol gen v. Leeuwen (delicatessen), Minnee (kapsalon), Van Riet (slagerij), Schou ten (drogisterij annex fotohandel), Hen- driksen (slijterij), supermarkt van de Spar en vier kiosken t.w. bloemenmaga zijn Spek, de notenbar van fa. Van Thillo, een depot van de Zwitserse sto merij en het makelaarskantoor Huurman vit Leiden. B(j dit afscheid, in besloten kring, zul len ook het gemeentebestuur en brand weercollega's van randgemeenten aan wezig zijn. Als opvolger van de heer Heljl is benoemd de heer H. H. J. Ha verkort tot heden ondercommandant. In diens plaats is benoemd de heer P. C. van Beek. Bij deze gelegenheid zal tevens de overdracht plaats vinden van de nieuwe brandweerauto. WARMOND De Warmondse g«« meenteraad gaat dinsdagavond 25 no» vember de begroting voor 1970 behan delen. De debatten worden zonodig voortgezet op dinsdag 23 december.

Leidse Courant | 1969 | | pagina 3