Stoffen vier daagse 15.- Ouwe Nol maakt het bont voor gerechtshof 19 iaandag 17 november 1969 de leidse courant pagina 7 SUSKE EN WÏSKE: DE DROMENDIEFSTAL "FLANNEL" de klassiekers en de Avant-garde. Een geweldige stof die hoog genoteerd staat in het modebeeld. In zachte uni kleuren, in gemêleerde kleuren en fraaie strepen. De breedte is erg voordelig. 150 cm. breed. Per meter BOUNDED JERSEY Een zware kwaliteit die niet gevoerd dient te worden. Een ïersey die erg goed is voor japonnen of tuniekpakken en vanzelfsprekend in de nieuwste najaarstinten 150 cm. breed. Per meter y,. 4- CRÊPE JERSEY een soepel vallende stof die f eweldig in het modebeeld igt. Voor geraffineerde overbemdjurkjes. klokkende rokjes, overgooiers enz. Een zachte en kreukherstellende winterkwalitcit. In 4 heden daagse dessins en kleuren. 90 cm. breed. Per meter VROOM A DREESMANN uw modebewuste warenhuis Leiden Diefstal in St.-Pieter LYKERK 15 te Dammam JDRECHT IS vn Montreal nr tUW AMSTERDAM 15 vn Ne ;roc*DER EEMS 14 vn New °rlea ijkt DER WAAL 16 te Bangkok .76 JKERK 15 vn Abidjan nr Ter VATICAANSTAD (Reuter). Dieven hebben in de afgelopen nacht het souve nirwinkeltje in de Sint-Pieterbasiliek in Rome beroofd. Zij hadden zich blijkbaar laben insluiten en waren via de voor deur vertrokken. Deze stond vanochtend open. Uit het door religieuzen gedreven winkeltjes worden geld, religieuze voor werpen en postzegels met een gezamen lijke waarde van ongeveer elfduizend gulden vermist. UTRECHT ..Het is van het groot ste belang dat de Nederlandse vakbe weging in de toekomst eensgezind een gezicht laat zien". Dal zei vanmorgen de heer A. C. Bastiaansen, voorzitter in de katholieke bond van personeel agrarische, voedings- en genotmid- delenbedrijven AVG bij de opening van de jaarlijkse algemene vergadering van die organisatie in Utrecht. Hij onder schreef hiermee ten volle de mening, van het NKV dat zich eerder heeft uit gesproken voor ..verder samengaan en samendoen", echter „vooralsnog met behoud van eigen zelfstandigheid". „Met nadruk willen we stellen, dat liefdesverklaring op een afstandje", zei de heer Bastiaansen Hij ging diep in op de moeilijkheden die de vakcentrales op het ogenblik ondervinden ledenver en derhalve derving van inkomsten n op de nieuwe taak van de vakbe weging: het kritisch denken van de le den te versterken. „Een sterkere poli tieke en maatschappelijke bewustma king van de leden is voorwaarde voor een goed en democratisch functioneren van de vakbeweging", zei hij. Hij zag op langere termijn toch wel problemen wat die samenwerking betreft, omdat er zich een duidelijk verschil in organisatiepa troon aan het ontwikkelen is bij het CNV en NW. AMSTERDAM (ANP) Ouwe Nol, de 77-jarige Utrechtenaar A. J. R.. door de Utrechtse rechtbank veroordeeld tot 6 jaar gevangenisstraf en terbeschik kingstelling van de regering voor het aanzetten tot 2 moorden gepleegd door Hans van Z.. heeft vandaag bij zijn zaak in hoger beroep, al voor de nodige op schudding gezorgd. Al in het begin van zijn zaak werd gedreigd de rechtszaak zonder de luidruchtige Ouwe Nol voort te zetten. Ouwe Nol. die np geruite pantoffels liep. was de rechtzaal binnengebracht door 2 wachtmeesters. Nog vóór de leden van het hof achter de tafel had den plaatsgenomen, stak hij als een standwerker met luide stem, grote Danswedstrijd met 185 paren DEN HAAG Onder auspiciën van de Ned. Dans Sportbond werden gisteren in gebouw Amicitia te Den Haag de jaar lijkse bondswedstrijden gehouden en dit maal namen 185 dansparen uit het hele land deel. De jury bestond uit de heren Vliek uit Nijkerk, De Zwart uit Gorin- chem en Van der Veen uit Dordrecht. De muzikale begeleiding had het Rotter damse dansorkest „The North Stars" en de prijzen bestonden ditmaal uit zilveren standaards. Bij de Latin-Americandansen werd kampioen het paar Slingerland uit Tilburg en bij de hoofdklasse eveneens het paar Slingerland. Bij de A-klasse ging het kampioenschap naar het Amsterdam se paar Simon-Neyman en bij de B- klasse naar het paar Dijkhuizen-Dirk zwager uit Scheveningen Bij de CVklasse werd het kampioenschap gewonnen door het paar Boutkan-Hommel uit Tilburg en bij de D-klasse door het paar Visser uit Amsterdam. Bij de nieuwelingen werd kampioen het paar Te Winkel- Krommenhoek uit Den Haag en bij de senioren werd het het paar Kleinhout uit Amsterdam. armgebaren en wapperend met papieren, een soort proloog af over zijn proces. Hij begon met een discussie over de verdediging met zijn raadsman, mr. H. G. Th. Keune, die op een gegeven moment zei: „Doen we het nu samen of doe k het alleen". Zch tot de zaal wendend zei Ouwe Nol: „Ik ben 77 jaar maar nog niet krankzinnig. Ik sta in mijn recht". Tot de advocaat, die hem in Utrecht had verdedigd en nu als belangstellende in de zaal de zitting bijwoonde: „Ja, mr. Simon, u had het anders moeten doen". Toen de president, mr. P. G. J A. Horsten, de personalia van Ouwe Nol voorlas, kwam deze uit de verdachten- bank naar de tafel met een bundel papieren in zijn hand. „Gaat u achter het hekje staan", gebood de president de protesterende verdachte, die door een wachtmeester werd teruggehaald. Fel en vinnig zei de president later: „Houd je mond", toen Ouwe Nol wilde doorgaan met zijn opmerkingen. De president bleek echter niet vai de geringste inbreuk door Ouwe Nol op de procesgang te te staan. Opnieuw protesteerde verdachte toen de president een begin wilde maken met het horen van de eerste getuige. Ouwe Nol wilde dat het hof zijn eerste advo caat, mr. Van Straaten, en de Engele Caroline G„ met wie Hans had geleefd, zou horen. Limburgse PSP protesteert tegen „lage straf"' voor rechter mr. R. SCHAESBERG (ANP) Het gewes telijk bestuur van de pacifistisch-soc- cialistischc Partij in Limburg zegt in een telegram aan de ministers van Jus- titei en Detentie, dat het evenals vele anderen met grote verontwaardiging heeft kennis genomen van de abnormaal lage straf, die aan de Haarlemse rechter in de vorm van 'n geldboete voor een dodelijke aanrijding is opgelegd". "Korporaal Woudstra" aldus het tele gram kreeg drie weken strafkamp voor een gewoon verkeersongeluk. In de roetkapaffalre van de adelijke «tudenten W EEK of geen WEEK DE BILT Terwijl een depressie van het noordelijk deel van de Noordzee zich Tiaar de westkust van Noorwegen verplaatste, trok een ander lagedrukgebied van de Ierland en Zuid- k.n.m.i. Enkele deelt mede: omen Engeland naar het Engelse Kanaal en het zuidelijk deel van de Noord zee Hierdoor bleef onstabiele lucht, van polaire oorsprong, via Frank rijk naar ons land stromen. Er t dan ook buien voor, waar van sommige vergezeld gingen van hagel of onweer. Langs de noord flank van een hogedrukgebied op de oceaan tussen Ierland en de trékken het komende et maal volgende frontale storingen van Zuid-Groenland naar de Britse eilanden en onze omgeving, zodat I buien aanhoudt. De storingen kunnen daarbij in ons land tijdelijk ook veel wind ver oorzaken Zon. 08.05—16.45; maan: 14.35— 11.13; hoogw. Schev-: 10.00, 22 41 Vooruitzichten voor woensdag: af Weersvooruitzichten voor woens dag in cijfers gemiddeld over ons '.and: aantal uren zon: één tot zes; min. temp.: omstreeks normaal; max- temp.: omstreeks normaal; kans op een droge periode van minstens twaalf uur: vijftig pro cent; kans op een geheel droog et maal: dertig procent Weer in Nederland Resp.: max.temp min.temp., neerslag i regenbul 10 Weer in Europa onbew. 17 Frankfoi Grenobli met dodelijke afloop werd eveneens een geldboete opgelegd De kleine man krijgt echter altijd gevangenisstraf Nog steeds is ook in ons land sprake van klassc- justitie. Het bestuur van de PSP-Lim- burg protesteert met afschuw hierte gen" zo besluit het telegram. jongeren eisen voor 1980 één protestantse Kerk DRIEBERGEN Hervormde en Ge reformeerde jongeren hebben de uitdruk kelijke wens geuit dat de Nederlandse Hervormde en Gereformeerde kerken in de komende tien jaar moeten toe groeien naar één kerk met één synode. Z(j vinden het verschil tussen de beide kerken op de wezenlijke punten van be lijden niet meer relevant. Dit staat te lezen in het rapport „Samen op weg", dat door de landelijke Hervormde Jeugdraad en de Gerefor meerde Generale Deputaten voor Kerk en Jeugd, gezamenlijk aangeboden is aan de Generale Synode van de Gereformeer de Kerken en de Ncd. Horv. Kerk. De jongeren bieden de synodes in hun rapport een tienjarenplan aan. waaruit blijkt, dat zij de eenwording van de twee grootste protestantse kerkgenootschappen in ons land niet «nis einddoel zien. Zij menen dat het einddoel van de oecume nische beweging de ene evangelische kerk van Nederland dient te zijn, waarin ook de andere protestantse kerken, de Oud- Katholieke Kerk en de R.-K. Kerk ver enigd zijn.

Leidse Courant | 1969 | | pagina 7