STOMPWIJKSE BOYS MAAKT KOPLOPER ALTIOR OPNIEUW EEN PUNT AFHANDIG Scylla zegevierde met 9-1 over Maasbree en Irene „MAAK BAKKER BONDSCOACH EN TAFELTENNIS RAAKT UIT 'T SLOP' Duel liep scheidssrechter uit de hand KLEINDIERENSPORT IN PAROCHIEHUIS Kansen van Noordwijks T0V op promotie verkeken Docos sterkste hoofdklasser van Leiden en omstreken SPORTBIJLAGE MAANDAG 17 NOVEMBER 1969 TER AAR Het is Stompwijkse Boys andermaal gelukt Altior een puntje af te pakken. In een zeer rommelige wedstrijd die de zwakke scheidsrechter volkomen maar geheel onnodig uit de hand liep werden de punten gedeeld. Altior ging onmiddellijk na de aftrap in de aan val maar verder dan een hoekschop kwam het niet. Altior was over alle linies wat sterker maar tot gevaarlijke aanvallen bleken zij vooralsnog niet in staat. Enkele schoten van Arie Ouwer- kerk werden door de Stompwijkse doel man goed verwerkt. Arie Ouwerkerk. Na rust vooral zag de scheidsrechter kans door zijn wijze van leiden vol zeer merkwaardige beslissingen de gemoede ren zowel binnen als buiten de lijnen te verhitten. Stompwijkse Boys wist door soms wat merkwaardig voetbal Altior totaal uit zijn spel te halen en de scheids rechter door komedie te intimideren. In de 13e min. nadat Kees Belt, die tijdens het verdere gedeelte van de wed strijd liep te hinken, in de „tang" werd genomen, wees de scheidsrechter naar de beruchte witte stip voor het Altior- doel. De strafschop werd door Aad Waaien op de juiste wijze omgezet 01. Wat zich daarna afspeelde heeft met goed voetbal weinig te maken. Altior belef onophoudelijk aanvallen af gewisseld door een sporadische uitval van Stompwijksee Boys. Eerst in d 35e minuut wist Arie Ouwerkerk een kans te benutten en de bal langs Nico Groeneweg te werken. Onophoudelijke onderbrekingen waren voor de scheids- rechter geen aanleiding enige tijd bij te tellen. Met een zucht van verlichting zal I hij het veld hebben verlaten. "VOAOranje Groen 1-1 Dat Oranje Groen zich in deze wedstrijd wilde re-, vancheren voor de drie-één nederlaag in haar thuiswedstrijd was zonder meer duidelijk. Met de wind mee en fel spelend ging men van start en met goed opge zette aanvallen kwam het WOA-doel onder druk. Wel had VVOA goede uit vallen, maar de afwerking miste elke glans. Na 17 minuten viel het eerste doelpunt toen doelman Straver de bal bij een corner niet onder controle kreeg en Oranje Groen dit presentje dankbaar uitbuitte: 01. Gesteund hierdoor bleef Oranje Groen in de meerderheid, maar Van Seggelen en Siem v. d. Geest werk ten voortreffelijk en gaven geen kan sen weg. Kort voor rust kreeg WOA zelfs de meerderheid, maar een prach tige kans kon Van der Poel niet be- Na de thee dachten we een ander VVOA te zien, dat zonder meer op winst zou spelen, maar dit kon men geenszins waar maken. Oranje Groen werkte zeer hard en had geruime tijd het initiatief. Haar aanvallen waren beter van opzet en haar samenspel was beter verzorgd dan bij VVOA, dat vooral op het mid denveld tekort kwam. Dat Oranje Groen desondanks toch haar voorsprong niet kon vergroten pleit voor de WOA- achterhoede en vooral Straver speelde een goede tweede helft. Met nog ruim een kwartier te spelen kwam de thuis club wel in de aanval, doch het plaatsen was te slecht verzorgd om succes te hebben. Toch zou de gelijkmaker nog komen. Negen minuten voor tyd dook de Oranje Groen-keeper bij een betrek kelijk tam schot over de bal en deze rolde tegen het net: 11. Hierna werd nog fel gestreden voor de winnende goal, maar deze bleef uit en de thuis club was blij met dit ene puntje. ÜDOLDWS 22 UDO moest het gisteren tegen LDWS stellen zonder Jos Witteman. Middenvoor Manuputty werd naar achteren gedirigeerd en diens plaats werd ingenomen door Th. Westgeest. Zo zag de opstelling er dus nog ver wachtingsvol uit. Maar reeds in de eerste minuut van de wedstrijd kwam Westgeest in botsing met de doelman van LDWS, zodat beiden met een knie blessure het veld moesten verlaten. Met H. Swaak als midvoor werd de partij voortgezet. De eerste 15 minuten war het op het gladde Voscuyl-veld een gelijk opgaande match totdat LDWS een hoekschop kreeg toebedeeld. Via de UDO-back Massée belandde de bal over de doellijn. Vreugde in het LDWS-kamp voor dit presentje. Uit een verre uittrap van doelman Heemskerk ontstond even later de gelijkmaker. Crama ving name lijk de bal op en lepelde deze óver de LDWS-doelman ongrijpbaar in de doel- mond (11). Na de rust werd er aan beide zijden heel wat aan „gesleuteld". Tot 15 minu ten voor het eindsignaal viel er geen enkel doelpunt meer ondanks het feit dat UDO Manuputty naar voren had gehaald. Plots gelukte het LDWS echter. Heemskerk weerstond de aanval door met één hand de bal onder controle te krijgen, doch een LDWS-speler wist hem deze afhandig te maken en te scoren (12). Héél UDO ging nu in het offen sief en zowaar wist Bremmer de gelijk- makeï te scoren (22). MeerburgVNA 43 In een meer spannende dan fraaie wedstrijd is het Meerburg gelukt met de volle winst te gaan strijken. De ploegen gaven elkaar geen duimbreed toe, hoewel de Meer- burgers toch wel enigszins sterker wa ren. VNA stond aanvankelijk geen enkele doorbraak toe. Steeds weer probeerde Meerburg een opening te vinden, waar bij vooral J. Straathof, die ma een lange ziekteperiode, weer bij de veteranen was begonnen om wat conditie op te doen, nu van stal gehaald te worden en te tonen dat de oudjes het echt nog wel goed doen, heel verdienstelijk voetbalde, maar hij alleen kon het toch ook niet Tergen de verhouding in was het uitein delijk P. Vermond van VNA die de score opende in de 25ste minuut. Meerburg kon dit slechts met moeite verteren en opnieuw was het Meerburg dat probeer de een opening te forceren. Dat gelukte Chr. van Mil in de 30ste minuut en de stand was 11. Nauwelijks 5 minuten J later werd de doelman van Meerburg volkomen verrast door B. van Houten I die opnieuw zijn ploeg de leiding be- I zorgde. Niet voor lange duur echter want in dezelfde minuut maakte K. Ro- mjjn er 22 van. Ed Westerhof be zorgde Meerburg zelfs in de 44ste minuut een voorsprong, omdat de VNA-ver- dediging meende dat Westerhoff toch I buitenspel liep. Een kwartier na de rust was het toch weer B. van Houten die uit een verwarde doelsituatie bij Meerburg, VNA weer langzij bracht. Lange tijd ging de strijd gelijk op, maar het was toch weer Wes terhof die de stand op 43 bracht. Jammer was het dat de laatste 10 minu ten minder sportief gespeeld werd en het geheel min of meer uit de hand dreigde te lopen. Enkele spelers meenden geschillen op handtastelijke wijze te moeten oplossen. Ed Fallaux van Scylla's tweede team vindt: LEIDEN Scylla 1 tegen Scylla 2. Een wedstrijd, die met aan zeker heid grenzende waarschijnlijkheid in de finale-poule van de Nederlandse tafeltenniscompetitie gespeeld zal worden. Althans volgens Ed Fallaux, de man die de Scylla-reserves bijna alleen naar de kampioenswedstrij den slaat. Tot nu toe won hij 85% van zijn partijen. Een enorm verschil met twee seizoenen geleden toen hij met Scylla 1 in de ereklasse speelde. Ed Fallaux is ervan overtuigd dat hij eens zal terugkomen in dat eerste. „Maar dit seizoen nog niet. Ik maak met liet tweede de competitie af. Straks in de kampioenswedstrijden kan ik be wijzen, dat ik in het eerste hoor. Boven dien is het zo, dat ik nu de druk heb en dat is voor mij een uitdaging in elke wedstrijd drie partijen te win nen, terwijl er in het eerste misschien met één winstpartij genoegen zou wor den genomen". Fallaux 19 jaar ziet Scylla 1 als Sde Ned Lloyd niet in de kaart spelen door het eerste te verslaan. Behalve na tuurlijk wanneer we zelf kansen op de titel hebben". Onlangs merkte Bert Onnes in een tele visieuitzending op, dat het peil van het Nederlandse tafeltennis sinds zijn ver trek, nu twee jaar geleden, en zijn te rugkeer dit seizoen, niet is gestegen. Een nogal opvallende uitspraak als men bedenkt, dat Onnes in de competitie bepaald nog geen uitstekende indruk achterliet. Toch ondersteunt Ed Fal laux deze uitspraak. „Dat Vijfjarenplan van bondscoach Tl- german voor de Europese kampioen schappen in 1972 te Rotterdam heeft geen enkele zin. De aanpak is helemaal fout. Hij laat de geselecteerden op de training hetzelfde doen. Maar een aan valler moet je niet laten verdedigen of andersom. Het zou ook erg prettig zijn, wanneer hij eens 'n woordje Nederlands Ik zie het zo, als Gerard Bakker bonds coach zou zrjn, dan waren we bij de WK geen 22e geworden, maar twaalfde of dertiende. Gerard Bakker is als coach niet te overtreffen. Je hoeft echt geen dure buitenlander aan te trekken". ,,Er moet een selectie gemaakt worden van -SO a 40 tafeltennissers van pakweg veertien jaar. Die moeten worden opge leid. Laat ze tegen buitenlanders spelen, maar dan niet ineens tegen Rusland. Eerst Luxemburg en België en dan steeds sterkere landen. Stuur ze voor 't geld dat er nu aan een dure bonds coach wordt besteed een paar weken naar Rusland. Gerard Bakker zou heel wat van die jongens kunnen maken. Bij Scylla barst liet van het jeugdige talent en Gerard haalt het eruit". De andere twee spelers van Scylla 2 hebben duidelijk meer moeite dan Fal laux om zich in de ereklasse staande te houden. Niet verwonderlijk want Fal laux speelde twee seizoenen geleden met Scylla 1 al in de ereklasse. Daarna kwam Ed v. d. Berg in zijn plaats en verdween hij naar het tweede om daar mee in de hoofdklasse kampioen te wor den. Dat was in de vorige competitie en toen wonnen Van Zoelen en Van Schie veel meer partijen. SPORTGEK Fallaux: Anton Will van Zoelen is een uniek tafeltennistalent en hij is boven dien nu als zestienjarige'gek. Hij speelt nu als zestienjarige in de ereklasse en dat is vrij jong. Ik verwacht volgend seizoen heel veel van hem. Maar ook hij moet goed worden gecoachd en dat kun nen we rustig aan Gerard Bakker over laten. Met Peter van Schie ligt het an ders. Als er steeds negatief over hem wordt geschreven, raakt hij zijn zelf vertrouwen kwijt. Die Jongen moet op gevangen worden en dan komen ook bij hem resultaten". Ed Fallaux is zo zegt hij enorm fanatiek. Hij zal geen tegenstander sparen. Als het kon zou hij elke partij met 21-0 willen winnen. Sport neemt bij de familie Fallaux een belangrijke plaats in en ook Ed draagt daar het zijne toe bij. Op twaalfjarige leeftijd werd hij lid van Scylla, nadat, hij in de kantine van UVS enthousiast was ge- worden voor het tafeltennis. Na drie maanden werd hij jeugdclub kampioen en verloor in zijn eerste sei zoen geen enkele partij. Via het tweede kwam hij in het eerste, waar hij weer plaats moest maken voor Ed v. d. Berg, die overigens zijn beste vriend is. In 1967 werd hij Nederlandse jeugdkampioen (dat is nu teamgenoot Anton Will van Zoelen. CONCURRENT Dit seizoen heeft hij naast de resultaten van Scylla 2 zijn zinnen gezet op het winnen van het Nederlandse kampioen schap of van de NTTB-cup. Fallaux kijkt ook verder dan alleen dit seizoen. Bert v. d. Helm wil in 1972 een gooi naar de Europese titel doen, maar hij is niet de enige. In Ed Fallaux zal hij een concurrent vinden; dit is al thans het vaste plan van de Leidenaar. Hij voorspelt, dat Anton Will van Zoe len er in '72 ook bij zal zijn. In tegen stelling tot Bert Onnes, Gerard Bakker en Frans Schoofs. UITSLAGEN BASKETBALL „Als Gerard Bakker straks bondscoach is, zullen er enorme resultaten worden geboekt", zo besluit Ed Fallaux, die al STAND weer zit te popelen om te gaan trainen, hoewel de zaal pas om zeven uur open gaat. Dat zit deze enthousiasteling da~ nig dwars. Uitslagen eredivisie poule A; Rotteram- Zuld-SVE 78-85; Harlem Cardinalt»- Wilskracht 88-76. 1. SVE 2. R'dam-Zuid 3. Punch 4. Landlust 5. H. Cardinals 6. Wilskracht 9-7-2 14 p 8-6-2 12 p 7-4-3 8-4-4 8-3-5 6 p 8-0-8 0 p 744-614 586-514 584-460 508-519 560-620 499-743 Uitslagen poule B: Agon-Blue Stars 77-124: Suvrikri-DED 55-43; Flamingo's Bona Stars 66-65. HAZERSWOUDE Ruim 300 konijnen, cavia's (marmotten), hoenders, kriel- hoenders en duiven hebben zich ln het Groenendijks parochiehuis onderworpen aan de keuring van een deskundige jury, voordat vrijdagavond de expositie werd geopend door de heer J. Rol, de voorzitter van de kleindierensportver- eniging „Rijnland". Behalve de leden, die afkomstig zijn uit de hele Randstad Holland, tonden enkele kleindierensport- liefhebbers uit het Westduitse Delmen- horst blijk van hun belangstelling. Tot fraaiste dier onder de groothoenders werd een inzending van de heer K. Schellingerhout uit Koudekerk uitge roepen. Gert je Blijleven (acht jaar) uit Leiden zag zijn krielpatrijs onderschei den met het predikaat mooiste kriel- hoender. Een kingduif van de heer A. de Groot uit Gouda werd uitgeroepen tot de mooiste sierduif en een cavia van C. de Wagenaar uit Rijnsaterwoude was mooiste. Gertje Biyieven bezit ook al de mooiste konijn, terwijl J. Laman uit Leiden niet een Vlaamse reus de mooiste konijn toonde bij de grote rassen. Een witte Wener van C. de Wagenaar uit Rijnsaterwoude was de mooiste bij de middenrassen en Tan van W. Blijleven uit Leiden de fraaiste bij de kleinrassen. Zijn zoon Gertje te kende tevens voor de eerste prijs bij de dwergrassen. J. Schellingerhout uit Ha- zerswoude toonde de mooiste hoender (oud). Gertje Blijleven had bij de jeugd leden de mooiste inzending. Henny Schellingerhout uit Hazerswoude nam in deze categorie de tweede plaats in. „Rijnland" tegen op 20 en 21 februari 1970 voor de organisatie van de provin ciale kampioenstentoonstelling. Mits de provinciale bestuurders hiermee akkoord gaan, wordt de volgende kringtentoon stelling gehouden op 20 en 21 novem ber 1970. STAND: 1. Blue Stars 2. Flamingo's 3. Suvrikn 4. Bona Stars 5. DED 6. Agon 9-8-1 16 p 9-1 16 p 9-4-5 8 p Uitslagen Bona Stars; Dames 3-Das 1 Bona Stars 4-Argus 2 Bona Stars 5-Esso 1 Bona Stars a-Jumpers Bona Stars b-Argus a Dames 1-Esso 2 Essor 2-Jumpers 3 Essor 1-Das 1 LITSV: LUSV 1-Alphia 1 LUSV 2-TCL 2 LUSV 3-Alphia 2 Esso 2-Dames 1 814-630 751-632 600-618 542-541 539-636 536-837 51-19 36-25 39-46 57-30 31-5 20-41 77-34 48-35 43-12 34-35 21-25 (Van onze tafeltennismedewerker) LEIDEN Pas donderdagavond was het zeker dat de in Ierland opgelopen blessure van Bert van der Helm vol doende genezen was. De Scylla-speler kon zaterdagavond dus deelnemen aan de interland Nederland-Luxemburg in Maassluis. Hij bleek prompt de beste speler, want in zijn enkelspelen alsmede rijn dubbelpartij bleef hij zonder verlies. En ook gisteren was hij voor zijn club een kostbare kracht. In de inhaalwed strijden tegen Irene en Maasbree bleef hjj evenals clubgenoot Gerard Bakker in de enkel- en dubbelspelen onge slagen. De beide wedstrijden leverden identieke eindstanden op: 91. Slechts Ed van den Berg moest twee keer liet hoofd buigen. Het was in beide ontmoetingen een een zijdige vertoning. Tegen Irene presteer de Gerard Bakker het om geen enkele tegenstander ook maar boven de veertien te laten komen. Jan van Unen verloor met 13 en 10, Huib Wyenberg kwam tot 11 en 14 en Frits Schuurkens opge steld als nieuwe kracht in plaats van Matthieu van Lieshout kon na 10 en 5 in een hoekje zijn verdriet gaan uit huilen. Tegen Maasbree imponeerde Bak ker evenzeer. Piet Verspa, de lastige, stribbelde blijkens de cijfers 11 en 13 weinig tegen en ook Jan Sutékens (15 en 16) en Harry Vaessen (14 en 13) kon den geen vuist maken. Bert van der Helm deed het zoals rijn gewoonte is tegen zwakkere broe ders wat kalmer aan. Irene-speler Wyenberg werd dan nog wel met 14 en 13 overklast, maar Schuurkens behaalde game-winst. Na 12-18 werd het overi gens wel 15-21 en 11-21 voor de Neder landse kampioen, die zijn laatste partij, tegen Van Unen, met 12 en 17 in zijn voordeel besliste. Bert van der Helm begon bij Maasbree weer in een razend tempo: met niet minder dan 11-21 en 10-21 moest de letterlijk zo grote Suis- kens zich gewonnen geven. Vaessen le verde meer moeilijkheden op, maar ver der dan 14-21 en 20-22 kwam ook hij toch niet. Verspa tenslotte kwam tot 16 en 11 punten. Ed van den Berg nam de verplichte hindernissen met meer moeite. Bij Irene won hij wél van Schuurkens (10 en 11) en Wyenberg (12 en 18), maar in Jan van Unen moest hij zijn meerdere er kennen. Na een met 14 gewonnen game verloor hij de tweede met liefst 21-5 en de derde met meer normale" cijfers» 21-17. Twee Maasbreeëers werden ook door Van den Berg geklopt: Vaessen met 21-18, 14-21, 10-21 en Verspa met 14 en 19. Doch in de tiende en allerlaatste partij wist JamSuiskens de eer te redden met de cijfers 21-18, 16-21, 21-18. In de beide „verplichte nummers" speel den Bert van der Helm en Gerard Bak ker het dubbelspel. En ook deze partyen werden zeer gemakkeiyke zeges. Irene verloor met 19 en 14 en Maasbree scoor de één puntje minder: twee maal 16 werd het hier. Docos-AMVJ Docos heeft zich door de overwinning van 6l op AMV.J 2 definitief zekér gesteld van een plaats in een der twee promotiegroepen hoofdklasse. Een mooi resultaat van Jacques van Veen, Ton l'Aml en Bert van l'aridon. Hierdoor is Docos verrassend de sterkste hoofdklas ser van Leiden en omstreken, want zo wel TOV als De Treffers zijn knnsloos voor een der drie eerste plaatsen. Docos heeft maar één keer achterge staan. Dat was na de eerste partij, die l'Ami traditioneel van Aukje Wy- nia verloor. Van Veen won hierna ge- makkeiyk van André Mulder en Bert v. Paridon klopte, in een nieuwe rol als verdediger, Michel van Herk. Toen hier na het dubbelspel een zege voor Docos werd en Van Veen een knappe overwin ning met de cijfers 22-20, 17-21, 21-9 behaald tegen de fel aanvallende inter national Aukje Wynia was het 4—1 en aan de positieve resultaat kon al haast niets meer kapot. Na de pauze scoorde l'Ami 51 tegen Van Herk, die met 17-21 in de derde verloor, maar Mulder bracht de AMVJ- reserves wat dichterbij door de overwin ning op Van Paridon. Jacques v. Veen maakte echter aan alle onzekerheid een einde: hij won met 18 en 19 van v. Herk en de overwinning én de promotieplaats was een feit. Dat Van Paridon van Aukje Wynia verloor (22-20, 13-21, 14-21) en l'Ami zich met twee maal negentien tegen Mulder gewonnen moest geven, deed aan de vreugde nauwelijks afbreuk. De Treffers-NedLIoyd 2 De Treffers heeft zich tegen NedLloyd 2 samen met Eendracht koploper in de hoofdklasse B krachtiger geweerd dan de 28-eindstand doet vermoeden. Vele part yen werden ln drieën verloren en met name Jacques van Ruiten kon zich vaak de gelijke van de sterke Am sterdammers noemen. Heel even heeft De Treffers zelfs voor gestaan. Dat was toen Van Ruiten de eerste partij met 16-21, 21-16, 21-9 van Feike Kraayinga won. 20 lag daarna even in het verschiet. Kees Vesseur won na een verloren eerste game de tweede met 21-14 van Appie Reinders maar in de beslissende fase was hij toch kans loos: 8-21. Lucas scoorde met 15 en 11 tegen Bert Akerboom één-twee, maar Vesseur en Van Ruiten dubbelden De Treffers toch weer naast NedLloyd en na een grillige partij van Kraayinga (4-21, 21-15, 18-21 tegen Vesseur) gin gen de Amsterdammers toch met een voorsprong de pauze in. Jacques van Ruiten heeft met zijn uit stekende verdediging twee games kun nen standhouden tegen het felle aanvals- geweld van Leo Lucas, maar in de derde game werd hij min of meer overspeeld: 13-21. Reinders stelde, door met twee keer elf van Akerboom te winnen, de halve winst veilig en Lucas scoorde 6—2. Hij had het verrassenderwijs ech ter zeer moeilijk tegen Vesseur: 9-21, 21-13, 18-21. Bert Akerboom kon in zijn laatste partij niet verhinderen dat ver dediger Kraayinga er 72 van maakte HO-21, 21-15", 14-21) en Jacques van Ruiten had geen verweer tegen „good- old" Reinders: 8-21, 15-21. TOV-Wibats 3 Na het bedroevende resultaat dat TOV' behaalde tegen hel Haagse Wibats S (46) is zelfs de theoretische kans op één der promotie-afdelingen hoofdklasse verkeken. Het enige waar Ted van der l'loeg, Rudi Alkemade en Peter Turk nu nog voor spelen Is een zo gunstig mogelijke indeling ln de degradatie- groepen. Wat TOV vorige week tegen Ons Ver maak meehad, had het nu tegen. De vier winstpartijen waren namelijk allemaal overwinningen in twee games, maar de Wibats-zeges daai-entegen werden alle maal, letterlijk allemaal, ln drie games bevochten. Turk ervoer dat in de eerste partij, die hy met 18 in de derde van Duro Zifko verloor. Alkemade ging te gen de taaie Theo wynberg op dezelfde wijze ten onder. Na een met 21-12' ge wonnen eersite game gaf de verdediging van de ex-De Salamanders-man de door slag! 18-21, 13-2L Van der Ploeg hield de moed er nog even in door eerst zelf zijn enkel tegen Felsenthal te winnen en daarna ook met Turk in het dubbelspel te zegevieren. In de laatste party voor de pauze speelde Alkemade bovendien zo goed en zo snel, hij won met 7 en 9 van Zifko, dat elk optimisme over de einduitslag nog gerechtvaardigd was: 3—2 voor TOV. Na de rustperiode ging het echter hele maal mis. Eerst moest Turk met 13-21 in uiteraard -de derde game het moegestreden hoofd buigen voor Felsen thal en hierna kwam v. d. Ploeg ook punten tekort om Wijnberg te kunnen verschalken: 15-21, 21-16, 12-21. Alke made bracht TOV weer naast Wibats 3 door ln tweeën op tijd beslist ver dediger Felsenthal te kloppen. Van der Ploeg miste tegen Zifko echter net dat gene dat nodig is om een partij in de beslissende fase te kunnen beslissen 21- 14, 19-21, 15-21) en Turk maakte het debacle compleet door met 22-24, 21-15, 11-21 Wijnberg zijn hattrick te laten scoren. Hierdoor had Wibats 3 op sen sationele wijze de eerste zege behaald. TOV 2 deelde ln de misère. Verloren werd met 82 van DDC, dat in „inval ler" Van Kempen een ongeslagen speler had. Bij TOV 2 kwamen Kees van der Zwet en Will Turk niet tot winst. Jan Hermans wist als enige twee tegenstan ders de baas te blijven. Scylla (overgangsklasse) Scylla 3 koploper in de overgangs klasse P heeft opnieuw gewonnen. Wibats 5 werd met gering verschil, 64, naar Den Haag teruggestuurd. Karei van Schie bleef opnieuw knap ongesla gen, Theo Bakker moest één partij ge wonnen geven, maar Hein Crispijn bleef met twee verliespartijen toch wel wat onder de maat. Scylla 4 heeft de laatste kans om in de promotie-afdeling overgangsklasse te komen laten schieten. Er had gewonnen moeten worden van De Treffers 3, maar door het 55 resultaat is De Treffers definitief derde geworden. Voor Scylla 4 scoorden: Koos Kanbier twee keer, Siem van Iterson en Hans Schouten beiden één keer. Wél kans op de promotiegroepen heeft Scylla 5, dat zaterdag met 73 van Quick 3 won. Verrassend was het op treden van Scylla-wedstrijdsecretaris Nioo Blanejaar, die zoweuur drie maai bot een winstpartij kwam. De Roode won Voor een verrassend resultaat zorgde twee partijen en invaller Nico Weber ook RTC 2. Werd in de eerste helft met versloeg ook een tegenstander. 82 verloren van Achilles, nu waren de rollen omgedraaid: 82 winst. Nico BARONIE Bouwmeester en Jan van Luiing waren Na enkele weken van zwakke resultaten niet te genaken en samen wonnen zy ook heeft het damesteam van Baronie einde- het dubbelspel. Wim van Yperen loopt lijk weer eens een positief resultaat ge- nog steeds naar zijn goede vorm te zoe- boekt. Door drie overwinningen van ken getuige de matige oogst van slechts Hanneke Nieuwenhuizen. twee van An- één overwinning, neke de Jong en Corry Kramer én een zege in het dubbelspel werd MVO met AVANTI 8 2 overklast. Het eerste herenteam van Avanti heeft Heren 1 kwam een remise overeen met nog steeds de mogelqkheid de promotie- Docos 5. Cor de Veth won twee maal. afdeUng eerste klasse te bereiken. Afge- Hans van der Hurk en de mauw® eerste- lopen week werd met g_, van DHC teamspeler Jan Nijland verschalkten gewonnen. Dit resultaat kwam tot stand beiden één tegenstander. via drie zeges van Leo Straathof, twee van Joop de Boer en eveneens twee van .STEEDS VOORUIT Ron Fase In de returnonlmoeting eerste klasse Avanü 2 gtant er. In de tweede klasse tegen Gossima 4 heeft Steeds Vooruit nog beter vool. Steeds Hoger/TSB 10 een punt verspeeld. Nol Sikking (verlies werd met 6__, geklopt. Voor Avanti voor de tweede keer dit seizoen) en Nora .noorden: Gertlan de Ruiten drie maal Broxterman wonnen beiden twee par- Aartja„ Pannebakker twee maal en Piet tijen. Nel van Rijn won echter niets. Met Kerkvliet een maal. name in de tiende partij was ze weinig Het landelijke juniorenteam deelde ook gewonnen eerste mee de Avanti-vreugde. Het zwakke i, on.oo oa oe gkans]oos Topscorer 1 24-26 FlitJJ gelukkig toen game met respectievelijk 20-22 het hoofd moest buigen was Theo Louwers. die ongeslagen bleef. Ook Steeds Vooruit speelde 5 o Tegen terwyi zyn teamgenoten beiden tw Docos 8 bleef Louis Ritzen ongeslagen tot winst kwamen en scoorde Hans van Wissen twee keer. De zwakke stee was opnieuw Jan Schip- play FAIR per, die niet tot winst kw De Play Fair-dames hebben opnieuw een monsterzege behaald: 91 tegen Detas Llda Schuurbier en Ada Commissaris PIT '54 Een week of vijf geleden verloor Pit '54 met 10 0 van De Treffers 6. De uitslag bl"?° Ti?" het«een dus lmP"' waa toen bijzonder geflatteerd, omdat- C"rt dat D,neke Hcuzcn een steekJe llet vele partijen met het geringste verschil u«(enUM„to„„ in de derde game werden besliat. Deze 5dl (TiT? wa» kanalooe tegen week traden de Zoetenvoudenaren op- w d VI t "J5 ""LT" nieuw aan tegen dit team Het werd een kr h"4 dle Semakkelflk zij„ partijen vrijwel identieke wedstrijd, door De Tref- wedstrt>4 door Fdir fer* mol s_9 „«„mnn-n vino.met 3—1 verloren, wonnen zowel Sarry Heuzen, Arnold Heuzen als Jan de Ko ning één partij. UITSLAGEN EN STANDEN fprs met 82 gewonnen. Maar opnieuw had een veel positievere uitslag mogelijk geweest. Marian van der Helm en Cas Koemans wonnen één partij. Nóg vier partijen werden met twee punten ver schil in de derde door Pit '54 verloren. Ereklasse A: Maasbree-Scylla 1—9, AM- Anneke Koek was het grootste slacht- VJ-Steeds Hoger/TSB 28, Maasbree- Hunter '25 2 55, Irene-Scylla 1—9. Scylla 7—14 Maasbree 8—5 St.H./TSB 8—12 Irene 8—3 RTC heeft in de eerste klasse voortref- AMVJ 810 Hunter '25 2 72 felijk werk afgeleverd door Docos 2, in eigen zaal, met 64 te verslaan. Joop Ereklasse B: NedLloyd-SVE 6—4, Wi de Wagenaar was de grote man met b&t*-SVE 73, Hunter '25-NedLloyd 3 zeges, gevolgd door Cor Bouwmeester 5 5- met twee overwinningen. Piet van Es NedLloyd 8—15 Belcrum 7—4 droeg met één winstparty ook zyn steen- Hunter '25 813 SVE 84 bfc EoyUa I 1—8 Wibats fU-3 RTC Hoofdklasse A: Wibats 2-Twenty One Up 5—5, PSV-Swift 3—7, Phoenix-Vic- tory '55 28. Victory '55 8—14 Wibats 2 7—6 Phoenix 89 Swift 76 21-Up 8—9 PSV 8—2 Hoofdklasse B: De Treffers-NedLIoyd 2 28, Wilskracht-Quick 55, Eendracht- Luto 91. NedLloyd 2 8—14 Quick 8—9 Eendr. 814 De Treffers 81 Wilskr. 8—9 Luto 8—1 Hoofdklasse C: Never Despair-Ons Ver maak 7—3, TOV-Wibats 3 4—6, Maas- vögels-TSF 2—8. TSF 8—16 TOV 8—6 Nev. Despair 812 Ons Vermaak 82 Maasvogels 89 Wibats 3 83 Hunter '25 3 8—14 AMVJ 8—5 JCV 813 Xerxe.s 83 Docos 8—10 STV/Cllmax 8—3 Overgangsklasse J: Les Amis-SVE 2 010, Scylla 4-De Treffers-3 55, Ex- celsior-TSF 3 2—8. SVE 2 8—15 Scylla 4 8—6 TSF 3 8—11 Les Amis 7—2 De Treff. 8—9 Excelsior 7—1 Gossima 8—13 Elan 8—6 Aviolanda 8—13 Wilskr. 2 84 ATTC/Boot 8—10 Impuls 2 8—0 De Salam. 7—14 Scylla 5 8—8 Hunter '25 4 8—12 Quick 3 8—2 Victory '55 2 7—8 21-Up 2 8—2 P: Reactie-NedLloyd 3 64, Scylla 3- Wibats 5 64, Quick 2-Dito 64. Scylla 3 8—15 Dito 8—7 Wibats 5 8—8 Quick 2 8—6 NedLloyd 3 8—8 Reactie 84 Q: De Salamanders 2-HOC 46, The Victory-De Treffers 2 3—7, De Treffers- US 4—6. De Treff. 8—16 HOC 8—8 US 810 Treffers 83 De Salem. 2 8—8 .Victory 8—3

Leidse Courant | 1969 | | pagina 13