Het ziekenhuis en niet 'n chirurg aanspreken als er iets mis gegaan is tijdens de medische behandeling PAK-overeenkomst haalt het maar net bij D'66 Prof. H. Drion (Hoge Raad) in Boerhaave cursus: Trainerskeuze 40 Jaar actief bij „Jahn" P. van Huis gedecoreerd met zilver Oranje Nassau MARKTEN Officier in beroep tegen vonnis in autozwendelzaak In België zou de straf zwaarder geweest zijn Vuursteen in alle tijden Leidse agenda Oudhollandse markt herleeft in Volkshuis „De Sleutels ZATERDAG 15 NOVEMBER 1969 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 LEIDEN De Politieke Partij Demo craten '66 afdeling Leiden heeft gister avond op een algemene ledenvergadering in het Gereformeerde Jeugdhuis aan de Breestraat haar goedkeuring gehecht aan het definitieve PAK-programma, zo als dit door samenwerkende partqen voor de raadsperiode 1970-1974 is vastgesteld. De beslissing viel na drie-en-een-half- u. bewogen vergaderen. Vóór stemden 7 leden, zes stemden tegen en één lid ont hield zich van stemming. Tydens de ver gadering, die werd bügewoond door af gevaardigden van de PvdA en de PPR, rezen er niet zo zeer bezwaren tegen het PAK-programma als wel tegen de PAK- overeenkomst. Tegenstemmers vonden de overeenkomst onduidelijk en dubbelzinnig. Het bestuur stelde vooral, dat men er vertrouwen ln moest hebben, waarop o.m. als antwoord kwam: „Als men dan zo dolverliefd op elkaar is, dan kan men ook wel zonder 7.0'n overeenkomst ep volstaan met een programma." De neren Luyendijk en Van Heuften probeerden nog het PAK in de huidige vorm af te ketsen door via een motie voor elkaar te krijgen, dat de ledenver gadering met 2/3 meerderheid over de toetreding tot het PAK moest beslissen. De motie werd echter verworpen en met uiterst minimaal verschil werd de D'66 deelname aan het PAK een feit. Rest de vraag ln hoeverre D'66 nu (met vrij grote verschillen van mening bin nen de afdeling en gezien ook het vrij ge ringe aantal aktieve leden) daadwerke lijk kan meewerken aan de PAK-verkie- zingscampagne. En, wat voor D'66 be langrijker is: hoe gaat zij eventuele pos ten in de raad en mogelijk in b. en w Gemeentetechnicus J. D. G. Schuller zilver Oranje Nassau LEIDEN. Wethouder Piena reikte gisteravond in Nieuw Minerva de zil veren eremedaille, verbonden aan de or de van Oranje Nassau uit aan de heer J. D. G. Schüller, die zijn 40-jarig ju bileum vierde in dienst Van de gemeente Leiden. Hij trad hier in dienst als leer ling-tuinman. Vervolgens was hij chauffeur en monteur en sinds januari 1968 is hij technicus A. Daarnaast is de heer Schüller actief geweest in de vakbeweging en in het bestuur van de voetbalvereniging UVS. Al een aantal jaren bedient hij bij thuiswedstrijden de geluidsinstallatie. Maandagmiddag Uit twee richtingen aver Schuttersveld LEIDEN. De weg over het Schut tersveld tussen de rotonde by het station en de Valkbrug is vanaf maandagmiddag 2 uur van beide rich tingen uit bereidbaar. De tweede rij baan is gereed gekomen, alsook de ver keerslichteninstallatie. De weg over het Schuttersveld was slechts bereid baar vanuit de richting stad, komende van de Valkbrug. Zakt Bona Stars af naar de vierde plaats? LEIDEN. De Bona Stars staan za terdagavond in de Kennemersporthal in Haarlem voor de haast onmogeiyke op gave om tegen Flamingo's 2 winstpun ten te behalen. Zij hebben deze hard nodig om de derde plaats te behouden, omdat Suvrlkri in Den Haag gastheer is voor DED, een wedstrijd die de Suri namer» moeten kunnen winnen, waar door zy op 2-8 komen, terwijl de Bona Stars nu 6 punten hebben maar een- wedstrijd minder gespeeld hebben. Of de Bona Stars na de gevoelige af straffing door Blue Stars de veerkracht hebben om terug te komen en zullen laten zien wat ze werkeiyk kunnen is nog de vraag. Optimisten zullen mis schien herinneren aan de onverwachte, verrassende overwinning vorig jaar van Bona Stars op Flamingo's, ook in Haar lem. Of deze stunt herhaald kan wor den is zeer de vraag. De Haarlemmers hebben nu ook nog de Amerikaan Car son m de gelederen. ln poule A twee belangrijke wedstrijden Rotterdam-Zuid moet naar Utrecht en start als favoriet tegen SVE; Punch, dat gisteravond in Polen de return match voor de Europacup tegen Legia speelde krijgt het moeilijk tegen Land lost. dat de 2 punten ook hard nodig heeft. Bona Stars dames 1 speelt in Den Haag legen Vodo en moet deze wedstrijd kunnen winnen. De Bona Stars dames spelen momenteel heel aardig, afgelo pen dinsdag hebben zij zich door een 40-20 overwinning op UW geplaatst voor de tweede ronde van de beker competitie. In een rustige set-up aan val werd er net zo lang gepasst tot er iemand vrij stond. De kou was er de oorzaak van dat er nogal eens gemist werd, vooral de straf worpen werden slecht genomen. Maar hun spel biedt zeker perspectieven voor de toekomst. Essor 1 krijgt Das 1 op bezoek. Essor gaat momenteel aan kop in de eerste Klasse district Den Haag en moet ook .lil weekend deze positie weten te be houden. PROGRAMMA Vrijdag Groenoordhal 19.00 uur: Blitz 3-Esso SC 2; Bona Stars a-Jumpers b: 20.15 Essor 2-Jum- pors 3, Bona Stars 5-Esso SC 1: LUSV 1-Alphia 1: 21.30 uur: Blitz 2-Argus 3. I.USV 2-TCL 2. Zaterdag 5-meihaI Wethouder Menken opende Dagverblijf Gehandicapten aan Hoge Rijndijk LEIDEN Gistermiddag heeft wethou der Menken in de Vredeskerk het eerste dagverblyf voor volwassen geestelijk ge handicapten in Leiden officieel geopend. Vorige week schreven wy over de inrich ting van het verblijf, dat gevestigd is aan de Hoge Rijndijk 19, over de stich ting en over het werk van de leidsters. Wethouder Menken was erg tevreden over het feit, dat het particulier initia tief heeft geleid tot de stichting van zo'n noodzakelijke instelling als een dag verblyf. Hy vertelde over de moeiiykheden die ontstonden toen een aantal mensen, dat een bepaalde produktie niet behaalde, niet meer in de Leidse Werkplaats kon blijven. Ook over de hierna volgende dagverblijven, één in Oegstgeest en aan de Vlietweg werden nog enkele dingen gezegd. Wethouder Menken telde dat de raad in de eerstvolgende raadsvergadering zal beslissen ovei toekennen van een krediet voor het blijf aan de Vlietweg. Nadat de wethouder het verblijf, dat al ruim een week „draait" officieel ge opend had. gingen de belangstellenden in twee groepen per bus naar de Hoge Rijndijk om het huis te bekijken. Korfbalprogramma Hoofdklasse: Ons Eibernest-Het Zuiden; HKV-Archipel: Rohda-Blauw Wit; Dee- tos-Stanfries; Westerkwartier-Luto. Overgangsklasse A: De Danalden-Roda; Regenboog-Deto; Koog Zaandqk-Zuid er- kwartier (14.30); PSV-Groen Geel; Swift-Spangen. Zuid West I: Fortuna-Fluks: Vicus O- riëntis-Achilles; Sperwers-DKCReady- Trekvogels; De Algemene-KNS. 2A: Crescendo-Gymnasiasten; Over- kanters-MerwicQuick-HSV; Tjoba- Pams. 3B: Succes-ALO; Vlaardingen-Noorder- kwartier; TOV-Ten Donck. 3C: HPV-Juliana; Wion-BKC; Velox- Hoogvliet. RIJNDELFLAND 18.45 Essor Dl-Esso SC 2, Blitz Dl-Ar- DKC 4_Die Haghe 5; Crescendo gus 1; 20.00 uur; Bona Stars D3-Das 1, ,19 00); Vicus Oriëntis 4-Hc ------- KNS 3 (12.00); Vicus Oriëntis 4-Hou Essor 1-Das 1; 21.15 Bhtz l-Jumper^ 1, gtand 2 (12 00). HKV 5-Houtsnippen. Zuiderkwartier 3-KNS '*"nn\ Bona Stars 4-Argus 2; 17.30 na Stars b-Argus a, Blitz a-Argus b. 15.30 uur: Sigi 2-Essor 3: 19.00 uur: Vodo 1-Bona Stars Dl; 20.45 uur: Fla- mingo's-Bona Stars; 21.30 uur: Vodo 2- Bona Stars D2, Suvrikri 2-Bona Stars 3. Roodenburg: doel: M. Keereweer; ach ter: B. de Jonge, C. Pennenburg, I. v. Weerlee; voor: I. Klinkhamer, J. Riet kerken, S. den Os en A. v. d. Kaay. LFC: doel: W. Visser; achter: R. de Wit, A. Heymans, J. Teeuwen en D. Si- ra; midden: W. v. d. Linde en K. Han- naart; voor: P. v. Laarhoven, C. v. Weerlee, N.N. en P. Gubler. UVS: doel N.N.; achter: M. Balkhoven, H. Rol, B. Lardé en R. de Groot; midden: J. Leget en G. Logeman; voor: J. Ver ver, S. Teske, L. Hhll en R» v. Zijp» J. Kiek kwam even terug voor Leidse lustrumkalender LEIDEN De beroemde Leidse studentenfotograaf J. Kiek, anno 1850is gistermiddag weer tot le ven gekomen. In de receptieka mer van het Academiegebouw reikte hij de eerste lustrumkalen der van de Technisch Administra tieve Staf uit aan de heer H. Klei- brink, medewerker aan de Ster- rewacht en de fotograaf die de opnamen voor de kalender bij el kaar heeft gekiekt. Omstreeks het middaguur bereik te de koets, met daarin de heer Kiek, met zijyi gevolg bestaande uit drie charmante, negentiende eeuwse dames en een dito lakei de Academie. In de receptiekamer hadden zich ondertussen een aan tal leden van de verschillende lus trumkommissies en een aantal prominente figuren uit het Leidse universitaire en openbare leven verzameld. De heer Kiek nam hen eerst op de foto, daarbij gebruik makende van een van de histo rische camera's uit het prenten kabinet van de universiteit. Hij reikte de kalender uit aan onder andere de burgemeester mr. G. C. avn der Willigen, de rector-mag- nificus prof. dr. J. Goslings, de president-curator prof. dr J. Mun tendam en aan de voorzitter en secretaris van de Lustrum Com missie, profdr. C. H. M. Posthu mus Meyjes en de heer H. Mul der. Ook kolonel Wessels als ver tegenwoordiger van de „Leidse armée" ontving een lustrumkalen- der uit de handen van de heer Kiekdie in zijn slotwoord het be lang van het komende lustrum voor de universiteit en de stad Leiden onderstreepte en vooral de aandacht vestigde op het kongres dat ook na het lustruyn op een of andere manier moet worden voort gezet. De kalender, die dertien typeren de foto's bevat van Leidse hoek jes is in groot formaat uitgevoerd. Van de gemaakte 5500 exemplaren zijn er al 3400 verkocht. De ka lender is verkrijgbaar door over making van 5 gulden op giro 9200 van de Amro-bank te Lei den, met vermelding Lustrumka- LEIDEN „Als de patiënt in het ziekenhuis is gekomen en er gaat iets mis, dan kan de patiënt moeilijk uitmaken, wie hij daarvoor moet aanspreken. Er moet een duide lijke instantie hiervoor zijn, en dat is voor mij het ziekenhuis. Ik geloof dat dit, ofschoon nog geen alge meen geldend recht, de beste weg is. Zo ontkomt men aan geweldig veel problemen van mensen, die pas na het arrest van de Hoge Raad weten, wie ze moeten aanspreken." Dit zei prof. mr. H. Drion, lid van de Hoge Raad gisteren op de Boer- haave-cursus over 'Arts en ver pleegkundige in het ziekenhuis' in Leiden. Vergelijking met verzekering voor motorrijtuigen Prof. Drion, die uitdrukkelyk niet het medisch tuchtrecht en de strafrechte lijke aspekten ln zyn voordracht betrok, vergeleek de oplossing van de vraag naar de aansprakelijkheid by fouten in de ver pleging met de verzekering voor motor rijtuigen. Men moet de verzekeraar, het verzekeringsbedryf, rechtstreeks kunnen aanspreken. De Nederlander zal volgens prof. Drion steeds meer gaan neigen tot het indienen van een claim voor schadevergoeding. De affektieve weerstanden tegen dit systeem worden kleiner wanneer men juist de verzeke raar dlrekt kan aanspreken. Hy was het dan ook niet eens met de mening i van onder andere de Nymeegse hoog leraar prof. Van der Grinten, die by fouten in de geneeskundige behandeling niet het team of het ziekenhuis aan- sprakeiyk wil stellen, maar de chirurg. De mogeiyke juridische grondslagen voor de aansprakelijkheid komen ofwel uit een overeenkomst voort, tussen het zie kenhuis en de personen, die in een dienstbetrekking daarmee staan, ofwel uit een onrechtmatige daad. Maar het praktische belang van dit onderscheid ligt vooral in de kring van personen, voor wier fouten men aan sprakelijk kan worden gesteld. De mate van deskundigheid is hier een heel be langrijke faktor, en die verschilt of men met een specialist, een huisarts of ver plegend personeel te maken heeft. „Hier ■gaat een zeer delicaat probleem spelen, wanneer ln een team bepaalde verant- woordeiykheden worden opgedrongen, die in de eerste plaats de verantwoor- Wettelijke knopen Hy gaf nog een voorbeeld van een zaak, die lang gesleept heeft omdat de ver antwoordelijkheden zo onduidelijk wa ren en er nog zo weinig op dit gebied is geregeld. In 1930 werd een meisje met overvloedige beharing in het ge zicht onder behandeling met röntgen stralen gesteld. Door onjuiste toepas sing van deze methode kreeg het meisje vreselijke mlsgroeiïngen. Door allerlei oorzaken werd de aanklacht pas in 1939 behandeld. In hoger beroep volgde de uitepraak van de Hoge Raad pas in 1950. In 1960 kreeg de vrouw pas de eerste schadevergoeding, wel een bewijs voor welke geweldige zenuwknopen ln het privaatrecht de juristen ln dergelijke gevallen komen te staan. LEEUWARDEN, 14 nov. Kaas Com missienoteringen (in per kg): Goudse kaas 3.30; Edammer kaas 3.07; brood kaas 3.07. Handel kalm. Ook in Warmond vaak van buis LEIDEN/WARMOND. Op de Jaarl. Alg. Ledenvergadering van de Chr. Gymnastiekvereniging „John" heeft de heer P. J. van Huis uit handen van wethouder S. Menken de zilveren ere medaille verbonden aan de Orde van Oranje Nassau ontvangen. De onder scheiding werd hem uitgereikt vanwege zijn 40-jarig lidmaatschap. De heer Van Huis is lid van „Jahn" se dert september 1929. Nadat hij zijn zeemansbestaan vaarwel had gezegd, kon de heer Van Huis zich ook op or ganisatorisch gebied met zijn vereni ging gaan bezighouden. Vanaf 1945 (1200» 2D: Zuiderkwartier 4-Fluks 5 (10.15) KNS 5-De Algemene 4 (12.00). Jun A: Phoenix-Fortuna; De Algemene Zuiderkwartier (10.15): Trekvogels- De Danaïden (12.00); Ons Eibernest- Succes. Jun. B: Fortuna B-KNS (12.00); Ons Huis-Noorderkwartier 12.00 Jun. D: Ons Eibernest B-Meervogels; Crescendo-De Danaïden B. CRESCENDO: Het programma voor de adspiranten en pupillenploegen is als volgt: Crescendo b-De Danaïden c (15.00). Medische diensten Oegstgeest dr. J. B. Hugenholtz, Wilhelminapark 2, tel. 51320. Wijkverpl.: zr. De Groot, tel. 54500, b.g.g. 22222. Leiderdorp zie Hazerswoude. Twee broers boren weer eis van drie en twee-en-half jaar DEN HAAG. „Een compagnonschap in het misdryf", zo noemde gistermiddag de proc. generaal bij het Haagse ge rechtshof de activiteiten van 2 broers, een 31-jarlge koopman uit Leiden en 'n 26-jarige koopman uit Katwyk, die ln broederlyke samenwerking voornamelijk in Antwerpen een kleine vijftig auto's hadden gestolen en die in Nederland verkocht. Na een els van drie jaar ge vangenisstraf voor de oudste verdaebtp en 2', 2 Jaar voor de jongste, had de Hagse rechtbank hen veroordeeld lot respectleveiyk twee jaar en een jaar en acht maanden, met aftrek van het voorarrest. De officier van Justitie stelde hoger beroep in en de proc. generaal volgde thans de officier in diens els. „Wanneer deze verdachten in België terecht hadden gestaan, zou hun straf zeer waarschynlijk nog zwaarder zijn geweest dan de eis", aldus de proc. ge neraal. Hij wilde er rekening mee houden, dat de feiten zijn gepleegd in een naburig land en eigenlijk daar berecht dienden te worden, docli dat door vervolging in ons land plaats vindt. Beide verdachten hadden vanwege ge pleegde Inbraken in Amsterdam een gevangenisstraf van 1% jaar opgelegd gekregen, doch waren voorlopig op vrtje voeten gesteld. Toen de oudste broer verwikkeld raakte in een soort van importbedryf „Man hattan", dat evenwel een kwade repu tatie genoot, was hij vanwege de voor waardelijke in vrijheidstelling naar Bel gië uitgeweken. Daar begon hij des nachts auto's te stelen, die hij van Ne derlandse kentekens voorzag. Door wrakken op te. kopen van auto's met reeent. bouwjaar kwam hij in liet be zit van o.a. kentekenbewijzen etc. In de gestolen auto's werden motor nummers etc. weggewerkt en zo kwa men de gestolen auto's meest ln Utrecht op de markt. Volgens de oudste ver dachte zouden liet er 46 zyn geweest. Hij was tot de diefstallen overgegaan, omdat hij geen werk kon vinden. De jongste verdachte, die tot dusver bij alle instanties zijn medeplichtigheid had bekend, kwam daar voor het Hof nu i ineens van terug en zei niet te hebben geweten, dat zijn broer de auto's had gestolen. Hy had met zijn oorspronkelijke verkla ringen zijn broer willen helpen, zo gaf hy te kennen. Verdachte oefende met zijn vader het beroep van marktkoop man in kaas uit doch hy wilde van be roep veranderen. In de gevangenis pro beerde hij het HBS-dlploma te behalen om dan een beurs te verkrijgen tot studie in de medicynen. De psychiater vond voor deze verdachte wel een psy chiatrische begeleiding nodig. De proc. generaal wees er op, dat ook de jongste verdachte in de opgelegde straf heeft berust en geloofde dus niets van diens ontkentenis thans. Juist om dat de feiten in het buitenland zyn ge pleegd Is een zware straf gewenst, Arrest op 28 november. heeft hy „Jahn" dan ook op vele ma nieren gediend. In 1946 werd hij be stuurslid, terwijl hy in 1954 tot tweede voorzitter werd gekozen. Tevens heeft hij zitting in de technische commissie. Ook op ander terrein, vooral in zijn woonplaats Warmond, is de heer Van Huis een actief man. Hij trainde de le den van de Christelyke korfbalvereni ging Warmond en is bovendien verbon den aan de vrywillige brandweer van Warmond. In deze gemeente had hij ook zitting in de Woonruimte Advies Com missie. Volgens wethouder Menken hadden de ze activiteiten met zyn naam te maken n.l. Van Huis. De jubilaris tilde echter niet zo zwaar aan het feit dat liy niet vaak thuis is. „Ik heb alles kunnen doen met medewerking van mijn vrouw, anders is het niet mogelyk", zo zei de heer Van Ook het KNCGV was vertegenwoordigd. Gewesteiyk voorzitter Van Egmond bood de enigszins onthutste Van Huis de speld aan, die behoort bij het lid maatschap van verdienste van het KN CGV. Ook van de zijde van „Jahn" bleek de grote dankbaarheid. Voorzit ter De Knegt bood het echtpaar Van Huis een elektrische gril aan. Een pikante noot by de onderscheiding: deze werd toegekend bq Koninklijk Be sluit nummer dertien. De heer Van Huis leek onder deze opmerking van wethouder Menken bepaald niet gebukt te gaan. Uniek barbecue restaurant in Warmond WARMOND - Onder grote belangstel ling werd gisteren in het watersport- kringen bekende restaurant van hotel „De Stad Rome" in Warmond een z.g. barbecue-restaurant geopend. De unieke eetzaal heeft een capaciteit van onge veer zestig personen. De vloer is ge maakt van unieke plavuizen, het pla fond van berkenstammen, de muur van z.g. kinderhoofdjes uit Den Haag, ter mijl de verlichting plaats vindt door Tom Poeslampjes en strijklicht. De be doeling is dat de bezoekers zelf hun vlees kunnen bereiden op houtskool vuur en kunnen experimenteren met ver schillende sauzen. Het bijzondere van dit alles is ook dat hiervoor slechts matige prijzen in reke ning worden gebracht hetgeen in deze tijd ook als iets bijzonders kan worden aangemerkt. Bij deze uitzonderlijke gelegenheid tra den de eigenadrs de heer en mevrouw Minne-Honders als gastheer en gast- vrouwe op. Velen maakten van deze bij zondere gelegenheid een druk gebruik, waarbij een keuze kon worden gemaakt uit voor dit doel samengestelde voor treffelijke schotels. Het bekende muziek ensemble „Olaf Viruly" zorgde voor een vrolijke en prettige stemming, zodat de gasten na een heerlijke maaltijd uiterst voldaan huiswaarts keerden. Het nieuwe restaurant is een aanwinst voor Warmond dat vooral in het water- spartseizoen vele gasten herbergt. EXPOSITIE IN OUDHEDEN LEIDEN In het Ryksmuseum van Oudheden is van 16 november tot 15 december een kleine tentoonstelling te bezichtigen: „Vuursteen in alle tjjden". Het is een tentoonstelling, die voor het eerst in het begin van dit jaar is inge richt te Maastricht, ter gelegenheid van een studieweek over vuursteen. De ex positie Is sedertdien in enkele plaatsen in het zuiden van ons land te zien ge weest. Het Rijksmuseum van Oudheden stelt nu ook de grote groep mense West-Nederland, die in de prehistorie ge ïnteresseerd zijn, in staat om deze in structieve tentoonstelling te bezoeken. Voor de ontdekking van het metaal is vuursteen voor de mens, de prehistori sche mens, van vitaal belang geweest. Het was de belangrijkste grondstof voor het vervaardigen van werktuigen. Reeds door de allereerste mensen, haast een miljoen jaar geleden, werden stenen tot grove werktuigen bekapt. Spoedig zal men de buitengewone kwaliteiten van de vuursteen hebben herkend en vooral zijn werktuigen uit dit materiaal vaardigd. De oudste grove vuistbyien ontwikkelden zich tot zeer zuiver ei doelmatig gevormde werktuigen, ver vaardig di neen steeds grotere verschei denheid van technieken. De jagers uit de laatste ijstyd, de makers van de grot schilderingen, maken reeds een grote verscheidenheid werktuigen. Ook de latere tijden biyft het vuursteen nog naast het metaal (eerst brons, dan qzer) in gebruik. We kennen uit deze tijden vuurstenen pyispitsen, dolken en sikkels. Later nog wordt de vuursteen gebruikt in de tondeldoos. De werkgroep prehistorische vuursteen mijn bouw. die de grote vuursteenmynen te Rijckholt momenteel onderzoekt, be schikt over een grote mynbouw-tech- nische kennis. Dit is de voorwaarde voor een dergeiyk onderzoek. Een groot deel van het gangenstelsel uit 3000 v. Chr., 10 meter onder het maaiveld is reeds ln kaart gebracht. Honderden pikhouwelen van vuursteen, gebruikt door mynwer- kers uit een 500 jaar oud verleden, zijn verzameld. Dank zy de activiteit van de onderzoekers van deze mynen, die de tentoonstelling hebben ontworpen, is het Rijksmuseum van Oudheden nu in staat een overzicht te laten zien van het ge bruik van „Vuursteen in alle tijden". ZATERDAG 15 NOVEMBER Stadsgehoorzaal Concours Alg. Unie van Muziekver. 12.30 - 16.30 en 18.30 - 24.00 uur. Antonius Clubhuls Jubileumconcert R.K. Leidse Harmoniekapel, 20.00 uur. ZONDAG 16 NOVEMBER Stadsgehoorzaal Concours Alg. Unie van Muziekver. 18.30 - 24.00 uur. MAANDAG 17 NOVEMBER Schouwburg Toneelgroep Centrum voor K O: „Kamelduel", 20.00 uur. Willibrordgeb. Oegstgeest Techn. clubs Ned. Kapperspatroonsbond, 19.30. DINSDAG 18 NOVEMBER Doopsgez. Centrum: Leidse Assurantie club. 20.00 uur. Stadhuis; Intocht St.-Nicolaas, 14.00 u. Filmzaal Universiteit: Wij en Zuid- Amerika, 20.00 uur. WOENSDAG 19 NOVEMBER StadsgehoorzaalBeatconcert met Alexis Korner, 20.00 uur. DONDERDAG 20 NOVEMBER Mensa, Levendaal 14: Expogé, 20.00 O. Geb. Staal wijkVergadering DEV. 8 u. LTS-Haagweg: VOLA-vergadering, 8 u. VRIJDAG 21 NOVEMBER Stadsgehoorzaal: Rott. Philh. Orkest, Solist Tsuyoshi Tsutsumi, 20.00 uur. Nieuwveen heeft 3000 inwoners NIEUWVEEN Vrydagmlddag precies vijf minuten over half vyf heeft ln de gemeente Nieuwveen de 3000ste inwoon ster haar intrede gedaan. Het is de kleine donkerharige Anja, die met haar bolle toetje en zeven pond gewicht, rus tig achter de volle gorcüjntjes van haar wiegje ligt te slapen in het gezin van de familie M. Verlaan-v. d. Hoorn aan het Schoterveld. Moeder en dochter ma ken het goed. Nars Verlaan, schilder van beroep, en de gelukkige vader van de kleine Adri- ana Geertruida Wilhelmina, is afkom stig uit Ter Aar; moeder heeft aan de Amstel gewoond, maar sinds zij zeven jaar geleden zyn getrouwd is Nieuw veen hun woonplaats geworden. De vyfjarige Caston, vierjarige Connie en tweejarige Meinard zijn vanzelfspre kend erg groots met hun nieuwe zusje. Wanneer het inwonertal per 31 decem ber a.s. op ditzelfde peil zal biyven, zal dit wel veranderingen in de samenstel ling van de gemeenteraad tengevolge hebben en zal eventueel by de eerstvol gende raadsverkiezingen in september van het volgend jaar het aantal te kie zen leden met vier worden uitgebreid. LEIDEN Draaiorgelmuziek, de geur van poffertjes, het gerinkel van potten, schalen en pannen. Huisvrouwen die stoffen bevoelen en marktkoopvrouwen in klederdracht. De sfeer was het helemaal. De grote zaal van het 70-jarige Leidse Volkshuis, was gevuld met marktkraamjes. Bij de ingang zat een kantklosster op haar dooie gemak tussen alle schuifelende mensen te werken. Even rustig zat de heer Evert Root te werken. De heer Root is kunstknipper en fabriceert met zijn schaar de kunstigste figuurtjes uit een stuk zwart papier. Wat men ook kon doen was roken met een Goudse pijp. Daaraan was nog een wedstrijd verbonden. De ouderwetse snoepwinkel ontbrak natuurlijk niet. Leesgrage marktgangers konden hun hart ophalen bij de boekenstand. Boeken in alle soorten en maten en dat voor twee kwartjes, een gulden. Een restau rantje, een poffertjeskraam, een bloemenstalletje. Wat op een markt thuis- Gistermiddag om drie uur, vlak na de opening heerste er al een flinke drukte, die 's avonds nog groter was. De totale opbrengst van de markt, waarvan on geveer veertig mensen meewerken, is bestemd voor de stichting Leids Volks- Burgerlijke stand OEGSTGEEST Geboren: Maria Eli sabeth d.v. H. A. M. M. Meijer en M. I. Glabbeek; Elisabeth Katharina d.v. F. G. I. Walenkamp en M. L. V. M. Kart- haus; Bertus Hendrik z.v. B. Spies en G. v. Helden; Wilhelmina Ariea d.v. A. Glasbergen en A. Starkenburg; Hendrik Komelis z.v. T. R. v. Oostenbrugge en S. Vlieg: Jacobus Pieter z.v. H. J. Hed- dema en M. C. Boogaart; Renata Jo- sefa Pao-Til d.v. S.T. Ho en M. A. Le- orgentis Casares; Frederika d.v. W. A. v. Houwelinge Graftdyk en I. C. v. Zee; Anetta Ingrid d.v. R. O. E. Meynaar en L. V. J. Maes. Ondertrouwd: P. G. Riem en P. M. Al kemade; L. Hellenberg en A. I. Ouds hoorn; J. C. de Bruyn en J. M. Koiyn; L. H. G. v. Dalen en C. M. Heuzen. Getrouwd: H. J. C. Dullaert en H. L. M. de Jong; C. J. Onvleea en W. M. van der Luit; W. v. Delft en C. P. de Mooy; N. v. d. Horst en A. v. d. Top; H. Junge- rius en A. de Mooy; J. P. Welter en G. J. M. Glasbergen. Overleden: E. A. Alkemade w.v. J. H. Ludlage; E. Vllegenthart e.v. J. Kor- pelshoek; L. Schoneveld; A. P. R. van Beusekom. Groep A: 1. dhr. Dek-Goedhart 214; 2. echtp. De Vrind 210; 3. echtp. Tyssen 208; 4. dhr. De Vries-Lodder 194; 5/6. dhr. Blesot- v. d. Meer 182. Groep B: 1. dhr. Kllnkenberg-Smlttenaar 197; 2. dhr. De Goede-Stempels 195; 3. mevr. v. d. Ende-Verkuyl 192; 4. mevr. Rom- pes-Vreeburg 190; 5. dhr. Rompea- Pries 188. Groep C: 1. dhr. Dulser-Wales 224; 2. dhr. Vos- De Roo 195; 3. dhr. Vlnk-Braakman 191j 4. dames Sler-van Zyi 189; 5. dhr. Bern- hard-Selier 185. Groep D: 1. dames v. d. Byi-Lenaers 222; 2. dhrv De Konlng-Snyders 219; 3. dhr. We». sels-Verwey 214; 4. dhr. Robbers-Lepe laar 204; 5. dhr. Du Pont-Veldkamp 194,

Leidse Courant | 1969 | | pagina 3