op de kast Staatssecretaris Kruisinga niet naar Friesland Sport via radio en t.v. Job, een tragedie RADIO PROGRAMMA jonge televisie-hond Tot de dood ons scheidt TROUW EN ONTROUW PAGINA 2 DE LEIDSE COURANT ZATERDAG 15 NOVEMBER 1969 De bouwstenen van Ver inga over de bestuursvorm van onze uni versiteiten kan minister Veringa op basis van zijn eigen omstreden nota. en de wei nig minder omstreden aanmerkingen van de volksvertegenwoordiging daarop, gaan proberen het wetsontwerp op te stellen, dat eerlang een einde moet maken aan de chaos. Wat „eerlang" dan in de praktijk zal betekenen, moet afgewacht wor den; bij het Kamerdebat is wel komen vast te staan dat de meningen op meer punten uiteenlopen dan ze naar overeen stemming neigen. Bovendien zal de druk vanuit de studentenwereld en een deel van het wetenschappelijk onderwijs om volledige vrijheid in eigen huis te krijgen met totale bestuursdemocratise- ring niet verminderen. Wat de heer Veringa ook gaat doen, hij kan verzekerd ervan zijn dat het ko mend jaar voor hem een even moeilij ke tijd zal brengen als de afgelopen maanden: of hij nu de kool en de geit gaat sparen, dap overhelt naar de voorzichtige of meer radicale hervor mers, hij krijgt felle oppositie. En daar mee zit onze minister voor Onderwijs in de weinig benijdenswaardige positie waarin ook in ons land bewindslieden soms komen te verkeren. AX/E vinden het niet onbegrijpelijk, dat de regeringspartijen gisteren op één punt ln elk geval minder voorzichtig wilden zijn dan de minister: ze heb ben een stemming over voor dc heer Veringa onaanvaardbare moties door gezet, hoewel de minister met het aan houden van die moties genoegen had willen nemen. Immers, de uitleg welke de heer Den Uyl aan het aanhouden van die mo ties gaf, kwam hierop neer dat minis ter Veringa op die manier de wensen van de socialistische oppositie in zijn wetsontwerp zou kunnen verdisconteren. Aangezien tegen het einde van het de bat vrij duidelijk was dat een ruime Kamermeerderheid het P.v.d.A.-bestuurs- model voor onze universiteiten niet ac ceptabel vond (de regeringspartijen om dat het te veel, enkele kleinere oppositie partijen omdat het te weinig aan wensen van de studenten-pressiegroepen tegemoet komt), kon dat maar beter door een stemming worden vastge steld. Anders zou wellicht het misver stand zijn geboren, dat de heer Verin ga in elk geval zijn nota mede op dit model moet gaan richten. Van socialistische zijde zijn beslist opmerkingen gemaakt, welke de minis ter mede als bouwstenen voor zijn wets ontwerp in overweging moet nemen. Wat dit betreft kan het debat, hoewel chaotisch, zijn nut hebben gehad. Immers niet alleen door de regeringspartijen wordt de ware wijsheid aangedragen. Maar dit is iets anders dan doorwer ken in een sfeer waarin totale onze kerheid bestaat over de opinie der volkstegenwoordiging omtrent hoofdlij- DER slot van rekening draait het gehele wetenschappelijke onderwijs op een motor waarvoor de energie uit gemeen schapsgeld moet worden geleverd. In de studentenwereld en bij een deel van de wetenschappelijke werkers wordt te veel geleefd in de waan, dat de uni versiteit teil opzichte van de gemeen schap veel rechten en maar weinig plich ten heeft. Wij zijn voorstander van radicale ver anderingen in het wetenschappelijk on derwijs, ook van wijzigingen in de be stuursvorm. Maar niet terwille van een bestuursvorm, waarbij de „buitenwereld" alleen maar goed is voor het four neren van het geld en de vraag hoe dat besteed gaat worden aan bestuurs lichamen wordt overgelaten die als het even mis gaat, hun democratie een volksdemocratisch stempel kunnen geven. Dienstweigeren ITOOR de daartoe aangewezen Kamer- commissie hebben organisaties die verruiming van de Wet Gewetensbezwa ren Militaire Dienstplicht hun opvattin gen ten beste kunnen geven. In het al gemeen wensen deze organisaties een uit breiding van de categorie prinoipiële be zwaren ook politieke bezwaren zouden bij voorbeeld met gewetensbezwaren moeten worden gelijk gesteld. Tweede onderwerp van gesprek was, welke compensatie mensen met bij de wet erkende bezwaren tegen militaire dienst plicht de gemeenschap zouden moeten geven. Vanwege de rechtsgelijkheid ont kent vrijwel niemand dat deze compen satieplicht gehandhaafd dient te worden. Ook hierbij wordt naar veirudming ge streefd: terecht, want de huidige praktijk bevredigt niet meer. inzoverre ze bij de betreffende jonge mensen een sfeer van zinloosheid schept. Verandering va£ deze praktijk is daarom gewenst, maar men tgoet daarbij wel blijven uitgaan dat de dienstweigeraar op andere manier rich verplicht zich in dienst van de gemeen- sohap te stellen. Sommige suggesties welke deze week de Kamercommissie zijn gedaan, tenderen naar het zoeken van een bezigheid welke zeer dicht in de buurt komt te liggen van een normale baan waarbij nog maar weinig verschil be6taat met een gewone functie in het maatschappelijk leven. Rampenbrigade, uitzending voor ont wikkelingshulp lijken ons een aanvaard baar alternatief; het plaatsen van ge wetensbezwaarden bij welzijnearganen daarentegen zal nieuwe spanningen gaan wekken, omdat de hiervoor beschikbare mankracht waarschijnlijk ook op de ge wone arbeidsmarkt kan worden gevonden. Het aantal jonge mensen dat politieke bezwaren tegen militaire dienstplicht heeft, za! dan drastisch groeien. En dan maar zien welke instantie de steekhou dendheid van die bezwaren kan ander- (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG Staatssecretaris Krui singa van Sociale Zaken en Volksgezond heid gaat niet naar Friesland als commis saris van de koningin, zoals christelijke groeperingen in deze provincie zo graag zouden willen. HU biüft staatssecretaris in het kabinet-De Jong. Nadat onlangs enkele Friese PAK- partijen hadden laten weten, dat zij dr. A. Vondeling als commissaris in Friesland benoemd willen zien, kwamen christelijke groeperingen met de kandidatuur van dr. Kruisinga, evenals dr. Vondeling een Fries. De benoeming moet volgend jaar plaats vinden, omdat dan mr. H. P. Lint horst Homan de tegenwoordige commissa ris met pensioen gaat. Dr. Kruisinga heeft thans laten weten, dat hij niet naar Fries land gaat, omdat hij als staatssecretaris I volgens het Nederlands staatsrecht niet zo maar kan aftreden. MILAAN i AP De directeur van een Italiaanse grammofoonplatenmaatschap- pij is door een Milanees gerechtshof tot een boete van 200.000 lire veroordeeld we gens de verkoop van de hijgplaat Je 'taime. moi non plus". Op de voorraden van deze plaat van de Engelse actrice Jane Blrkin en de Franse componist Serge Gainsbourg werd twee maanden geleden ln geheel Italië beslag gelegd. De openbare aanklager had een gevan genisstraf van twee maanden geëist. Voordat de verkoop werd verboden, wer den er van de plaat 300.000 stuks per maand gekocht en stond deze tweede op de Italiaanse tophitparade. Na de succesvolle start in het vorige seizoen wordt met een vierwekelijkse frequentie de komische serie „Rust noch duur", geschreven door Guus Vleugel, naar ideeën van Guus Vleu gel en Eric Herfst, ook in de komende maanden voortgezet. De hoofdfiguren zijn dezelfde gebleven: Milly en Tho mas Vink (Jasperina de Jong en Eric Herfst) en zuster Martha (Sylvia de De eerste aflevering van de nieuwe se rie draait om woningproblemen van Martha. Milly en Thomas, zelf bewo ners van een nieuwbouwhuis in Amster dam West, worden geconfronteerd met Martha's huisvestingprobleem, wan neer zij haar huurkamer kwijtraakt. (Nederland II 21.00—21.45) OP ZONDAG 16 NOVEMBER Het eerste gedeelte van „Studio Sport'", is zoals gewoonlijk samenge steld uit voetbalreportages. In het tweede deel kan men kijken naar re portages van: een kampioensmotortrial van de KNMV in Bemelen. Limburg; de turninterland NederlandDene marken in Zaandam: de tafeltennisinterland Nederland Luxemburg in Maassluis; het Gerrit Heesetoe rn ooi (biljar ten) in Amsterdam; de paardenrennen op Duindigt. (Nederland II 19.35—20.20 en 21.10 21.35). LAANGS DE LIJN In „Langs de lijn", het sportprogram ma van de N.O.S.-radio, wordt morgen (14.30 tot 17.00 uur en 18.10 tot 18.30 uur via (Hilversum I) aandacht be steed aan het betaald en het amateur voetbal. Verder komen aan de orde: open Amsterdamse turnkampioen- schappen turninterland NederlandDene- mail-an voor heren in Zaandam; paardenkoersen in Hilversum; Danlonschaaktoernooi; uitslagen hockey, zaalhandbal, korfbal en rugby. SPORT IN SCALA OP ZATERDAG 15 NOVEMBER In de sportrubriek van „Scala", van vanavond, kan men onder meer beel den zien van het C.H.I. in Meppel. (Nederland II 19.0319.30). NEDERLAND I NOS: 18.50 uur: Fabeltjeskrant 19.00 uur: Journaal AVRO: 19.07 uur: Vaders tegén wil dank 19.30 uur: Cats in colour popshow 20.00 uur: Journaal (NOS) 20.20 uur: Mountiesshow 21.20 uur: Salto mortale, NEDERLAND II NOS: 18.50 uur: Fabeltjeskrant 19.00 uur: Journaal 19.03 uur: Scala Journaal (NOS) 20.20 uur: Brandpunt 21.00 uur: Rust noch duur, met Jasperina de Jor.g 21.45 uur: Riskante Kerk magazine 22.25 uur: Tot de dood ons scheidt 22.52 uur: Journaal (NOS) Okke kijkt om Ds Okke Jager hebben wij altyd een erg zinvolle dagsluiter gevonden. Een soepele, warmvoelende dominee, omdat hU nooit aan het verleden tilde met zijn fouten, zün pün. zijn berouw en met zün eeuwige vraag hoe we voortaan in Gods naam zouden moeten afkomen van al die gewoontezonden, waar we zelf mee tobden en waar de buurman ook niet geheel vrij van is, want anders zou deze al lang allerlei dingen heel anders hebben gedaan, nl. op de manier waarvan wü vinden, dat het zou moeten. Nee, dat doet Okke niet. Okke tovert ons liever fraaie pers pectieven voor ogen over een toekomst met louter fijne mensen om ons heen. Maar nu de NCRV 45 jaar bestaat kon ds. Okke er ook niet langer onderuit. Wie ook maar een spatje gevoel heeft voor een jubileum kUkt terug op zo'n dag. En dan weet Okke ook van wanten. Dan moet hU kwUt wat in de loop der jaren is terecht gekomen in de vergaarbak van menseiyke hebbeiykheidjes, die hU nooit theologisch heeft uitgebuit als een dagsluiting over Schuld en Boete, ofschoon daartoe toch alle aanleiding was. Hoe hy de dag sluit is bekend. Hier geven wy een samenvatting van de wUze. waarop hU het NCRV-jubileum opent in Vrye Geluiden: By de komst van de televisie destyds gaf een dominee uit Ede aan wat TV betekent, nl. Tot Verschrikking, Tot Verdwazing en Tot Verdoemenis. NEDERLAND I NOS: 15.00 uur: Journaal 15.02 uur: Weekjournaal 15.22 uur: Verkeersinformatie 15.25 uur. Skippv 15.50 uur: De verrekijker 16.00 uur: Openbaar Kunstbezit 16.15 uur: Toelichting Floris 16.20 uur: Liedjesfestival uit Luxemburg 16.55 uur: Voetbaluitslagen CVK 17.00 uur: Kerkdienst TELEAC: 18.20 uur: Schaken NOS: 18.55 uur: Fabeltjeskrant C VK-IKOR-RKK 19.00 uur: Woord voor woord 19.05 uur: Pete Seeger. protestsongs NCRV: 19.30 uur: Scheepsjongens van Bontekoe 19.40 uur: In het voetspoor van Alexander, documentaire 20.30 uur: Journaal (NOS) 20.35 uur: Job. een tragedie 22.05 uur: Rembrandts laatste schilderij, Russische film 22.30 uur: Journaal (NOS) NEDERLAND II NOS: 18.55 uur: Fabeltjeskrant 19.00 uur: Journaal 19.05 uur: Floris 19.35 uur: Studio Sport (1) 20.20 uur: Panoramiek, informatie 20.45 uur: Bill Cosby Show 21.10 uur: Studio Sport (2) 21.35 uur: Kort geding, kruisverhoor 22.25 uur: Journaal 22.30 uur: Apollo-12 De mei aangegeven programma', zijn kleurentelevisieproiramma's Sophia: Tol Verschrikking, Tot Verdwazing, Tot Verdoemenis Loren-kijkers Pp 10, 11, 12 en 13 november nameiyk werden in De Meerpaal te Dronten voorstellingen gegeven van het bUbel- boek Job in de vorm van een klassieke tragedie. De laatste voorstelling werd in kleur opgenomen voor de uitzending van morgenavond. De dichter Maurits Mok heeft een ge heel nieuwe Nederlandse tekst op schrift gesteld, die door Stefan Felsen- thal en David Koning niet alleen voor toneelgebruik is herzien, maar tevens met gebruikmaking van wetenschappe lijke adviezen verduidelijkt is. Voor de enscenering heeft de NCRV de medewerking ingeroepen van mevrouw Sonia Gaskell, die op dit gebied een internationale reputatie heeft verwor ven, onder meer door haar voorstellin gen met Franse studenten van „De Perzen" van Aeschylos. De koren wor den gezongen door het NCRV Vocaal Ensemble o.l.v. Marinus Voorberg. De muziek werd gecomponeerd door Jur- riaan Andriessen. Voor de kostuums en de achtergrondprojecties is uitge gaan van ontwerpen van de Franse schilder van Russische afkomst, Benn. Verder werken mee: Albert van Dal- sum. die proloog en epiloog spreekt. Frans van der Lingen (Stem van God), Hans Boswinkel (Job), Bert Dijkstra (Elifas de Temaniet), Ger Smit (Bildad de Sjoeachiet), Hans Culeman (Zofar de Naamaniet), Carol van Herwijnen (Elihu). leden van het Radio Blazers Ensemble en twaalf dansers en dan- (Nedcrland II 20.35—22.05 uur) Een andere predikant schreef in zijn kerkblad: „Woensdagavond zat de halve gemeente te danken voor het gewas en de andere helft keek naar het gezicht van Sophia Loren. En niet alleen naar haar gezicht". Bij een „gedurfde" religieuze uitzen ding. zoveel jaren geleden, merkte een NCRV-kopstuk op: „Dat kun je niet doen. Dat kost je luisteraars". Een ruimdenker heeft daarop geantwoord: „Leven we hier in de Vreze des Heren of in de Vrees voor de Kijker". De uitdrukking „slecht weertje" werd in een spel geschrapt. Wat de hemel geeft, is van de Heer en is niet' slecht Het liedje „Ik zag twee beren" mocht de ether niet in. Dat v/as spotten met het aan de Heer voorbehouden wonder. Er was toen ook nog een rubriek, waar in de kijkers en de luisteraars antwoord kregen op alle vragen, die ze stelden. Een moeder vroeg toen of ze aan gym nastiek mocht doen om haar borsten in een goede vorm te houden, nadat zij er een aantal kinderen mee had gevoed. Zij kreeg als antwoord: „Mevrouw, de door u genoemde lichaamsdelen hebben hun dienst bewezen en zijn nu niet be langrijk meer". Ja, daar komt dr. Okke rond voor uit. sicerende' Er werd toen nog zwaar getild aan de wenkoor. zeer menselijke zaken des levens. Een gramma, grapje kon er toen soms moeilijk af. der drerru Een keer slechts ging er een grap de 12.00 stei ether in, maar dat was volkomen per muziek r ongeluk. Dat gebeurde, toen een repor- £o°,nds®b tage werd gegeven van het huwelijk kommènu van een zeer geliefde en hoog zetelende nieuwtjes, landgenote. De naam wordt niet ge- j noemd. Aan het slot van een lange, Keurig f' feestelijke en hooggestemde toespraak, 18.45 Spot klonken toen herhaald de woorden: „En toonmuzlek. dat ze maar kinderen mogen krijgen, en dat ze maar kinderen mogen krijgen, en dat ze maar kinderen mogen krijgen, en dat ze maar kinderen mogen krij gen". Was de lijne smaak bij de NCRV dan zo plotseling ernstig in gevaar Nee. er zat een groef in de plaat van dé opname. se< sp< 9.45 wel Bent u eigenaar van een jonge levendige hond met eer) fotogenieke snuit? Laat hem dan optre den ln een korte tv.-pjodu kt ietiïiti. „Zeker me goeie geld over de balk gooien in elke collectebus... Jan en Al leman loopt vandaag de dag te ramme len voor een goed doel... De buurtver eniging, de SUS, monsinjeur Bekkers- de Winterhulp en weet-ik-veel". Aan het woord: de heer Herman Hane- kam (Hans Tiemeyer), havenarbei der te Rotterdam-West en hoofdper soon In Johnny Speights serie „Tot de dood ons scheidtvernederlandst door Jaap van der Merwe. Hij oreert tegen zijn langharige tevens inwonen de schoonzoon Aad (Frans Somers). die in de WW loopt, wat voor H. Hanr- kam aanleiding is aan zijn adres af te vragen: „Maar wie draait cr eigen lijk op voor jouw steun? Niet jouw Jo- ple den Ulljl met zijn kinderbijslag voor acht of negen koters. Nee, ik en andere nette mensen, die zorgen dat ze aan de slag blijven". Met zijn vrouw Bets (Mieke Ver- straete) en hippe dochter Rie (Trudy Labij) vormen zij een tamelijk onpar lementair gezin. In de serie „Tot de dood ons scheidt" gaat het er ruig aan toe. Al valt er veel te lachen, het is eigenlijk niet zo'n aardig gezin. De huisgenoten overtreffen elkaar in for tissimo kritiek'op vader Herman. Zijn vrouw doet daaraan nog het minste mee. Die loopt wat sussend door de chaos heen. Nu geeft H. Hanekam wel aanleiding tot die kritiek. Een zelf ingenomen, dikwijls unfaire kerel. Maar hoe schematisch ook, op sommi ge ogenblikken laat Speight zijn figu ren ineens uit de rol vallen, die ze vol gens dat schema zouden moeten heb ben. Dan laat Herman weer niet zo'n heel domme opmerking los, blijkt Aad ineens niet de open en moderne geest die hij zou moeten zijn, slaat Rie door en wordt moeder Bets ineens verve lend. En daarmee heeft Johnny Speight ons eigen, volkse portret getekend, dat onder regie van Frits Butzelaar op het Nederlandse scherm wordt gebracht, waartoe veel heeft bijgedragen de in ventieve manier waarop Van der Mer we de reeks in Nederland heeft gesitu eerd. (Nederland II 22.2522.52) STER-hond Tientallen keffers hebben aan de lijnen van hun trotse baasjes parade gehouden voor de deur van de Amsterdamse studio Selby, nadat deze in een advertentie had gevraagd om een jonge tv-hond. Het moest een levendig dier zijn' met een foto genieke snuit en mocht per se geen rashond zijn. Want ze hebben het wel over de oneerlijkheid van de STER-reclame en alle okselfrisse meisjes weten heus ge„ wel, dai er echt niet elke avond een legertje lustige jongens in fraaie sportwagens stek voor de deur staan te toeteren, maar als het effe kan, ja dan wil ook de STER zo uit het leven gegrepen zijn. Daarom geen rashond, maar b.v. een kruising tussen een herder en een hond van een onbekend straatmerk. In overleg met de opdracht gever voor de film is daarop dan ook de keus gevallen. Hetgeen betekent, dat tientallen jochies en pootjes gevende, mooi zittende, ja-knik-, nee-knik- en pfuze apporteerhondjes bedroefd afdropen over zoveel miskenning. ma r De regie van dit spontane hondespul berustte bij studio-assistente Helen Beliën, ^,ouw' een parmantig juffertje van een lente of twintig, die van wanten weet en als Neder manusje van alles-en-nog-wat haar hand nergens meer voor omdraait. Als er een meerc een baby nodig is voor het studiowerk, gaat ze de straat op en houdt zij moeders met kinderwagens aan met het in eerste instantie vreemd aandoend verzoek of zij even in de wagen mag kijken Helen heeft ondervonden, dat dit nooit moei lijkheden geeft, omdat elke moeder graag wil, dat er naar haar kind gekeken wordt. En als uileindelijk een goed uitgevallen kindje de studio binnenkomt, is er geen moeder, die bezwaar maakt tegen een opname, omdat een beetje moeder haar kind nooit genoeg vereeuwigd kan zien. Het is de trots, die het hem doet. En als Helen dat zegt, spreekt zij uit ervaring. Een weigerende moeder is voor haar geen goede moeder. En daarom doet zij als dat moet rustig nog een stapje verder. Zij haalt in opdracht van de baas ook rustig een man van de straat als dat voor een opname nodig is. Er lfan natuurlijk een keus gedaan worden uit het modellenboek met de erbij vermelde telefoonnummers. Maar soms biedt geen enkel model uitkomst, omdat de gezochte karakteristieke kop er niet bij is. Dan kijkt Helen straat voor straat de passerende mannen diep in de ogen. Mocht u zich op een gegeven ogenblik bekeken wanen door Helen, weet dan dat zij niet zozeer u als wel een kop met karakter zoekt. Al zou dal dan ook het karakter kunnen zijn van de charlatan, de bon vivant, de schuimsmarcheerder, de ellebcgenwerker cn de slapjanus, kortom al wat u natuurlijk niet bent, maar wat misschien toch in duidelijke lijnen op uw gezicht staat getekend, althans zoals Helen dat ziet vanuit haar stralende STER-kijkertjes. PSP-Kamerlid mocht van Koekoek niet opvliegen Roeping We hebben Theo Koomen weer eens flink iUn best horen doen als voetbalverslag- Tweede Kamer heeft minister Den Toom gever vanuit Italië en onlangs van hem gelezen, dat hy destyds voor pater heeft Van Defensie gevraagd of het waar is dat gestudeerd en ook nu nog graag theologische gesprekken voert. Maar met het het PSP-Kamerlid A. G. van der Spek geluid vanuit Italië nog in de oren geloven we niet, dat hU zUn roeping misgelopen met een voor hem speciaal ter beschik king gestelde luchtmacht-Fricndship van Eelde naar Ypenburg is gevlogen, ten einde in de Tweede Kamer nog tydig aanwezig te kunnen zyn om tegen de defensiebegroting te kunnen stemmen. is. Zo-Iets op de preekstoel. Of In de biechtstoel. Monitorwee Mieke Verrtraete De werkgever, die het meest te verduren heeft v voetbalreportage op de t.v., vindt men ln het t.v woensdagmiddag eens geprobeerd en gepoogd onze telefonisch te bereiken. Wie we ook belden, telkens ze heer is niet op zijn plaats. Maar kunt u hem dan niet En dan hoorden wij een echoënde stem: Telefoon voi niet, zei de juffrouw dan weer. Er wordt niet gereageerd. Waarschijnlijk zit mijn- of de kosten heer voor demonitor, dat is wel zeker. Maar, drongen wij aan, kunt u hem op 2250 gulden, op dat Kamerlid°züTl*en dan niet even bij de monitor weghalen. Als lk maar wist welke, zuchtte de juffrouw, worden verhaald dan wel of deze ten laste van de defensiebegroting gebracht an arbeidsverzuim tijdens een .-wezen zelf. We hebben het vaste relaties in t.v.-kringen De heer Koekoek is er benieuwd naar i de telefoonjuffrouw: Mijn- of de service aan Kamerleden zo groot is, even oproepen, vroegen wij. dat aan hun een vliegtuig ter beschik- mynheer.Het helpt king moet worden gesteld. Ook vroeg hij x«r „„1 11.1. _!4. deze viiegj-gisgeschat staan er hier zoveel. worden. Indien dit laatste het geval is Is naai; de mening van de heer Koe koek sprake van verkwisting, zeker wan- Kamerleden zich zouden laten ils de heer Van der Spek. bedienen HOLLYWOOD 1 AP 1 - Julie Andrews is in het huwelijk getreden met de film regisseur Blake Edwards. Het huwelijk Is voltrokken in het huis van de actrice ln Beverley Hills, Julie Andrews, 34, en Ed wards, 46, zijn bedden eerder getrouwd geweest. Julie's grootste successen zijn ,.Mary Poppins", „The sound of music" en „Darling Ldll". Edwards regisseerde o.a. .Breakfast at Tifanys", „Days of wine j ,The pink panther". De 1 die maanden geleden de zevende echtgenoot werd van de actrice La na Turner, heeft een verzoek tot echt scheiding ingediend op grond van „bui tengewone geeestelijke wreedheid". Hij is Ronald Dante, die met een hypnose - nummear optreedt in nachtclubs.

Leidse Courant | 1969 | | pagina 2