Sketch voor twee Milanese heren PSV STERKER DAN NED. ELFTAL Schnellinger: „In Feijenoord- stadion hangt sfeer die me beangstigt Nereo Rocco: Helaas heb ik Van Hanegem niet kunnen bestuderen Hamrin bij AC Milan op laatste benen AC MILAN DRUKKE EN ZWARE TIJD ACHTER RUG EINDE ITALIAANSE VOETBAL ALS PSV EN FEIJENOORD WINNEN' Mariene Dietrich in Milaan Legioen Feijenoord, waar is het gebleven Herrera zag twee wedstrijden: WOENSDAG 12 NOVEMBER 1969 DE LEIDSE COURANT PAGINA T In de tuin van het Palac'chotel in Varese probeerden Veldhoen (links), Pieters Graafland en Haak (rechts), de reserves, gisteren in een Italiaanse kramt de voorbeschouwing van de wedstrijd te ontcijferen. MILAAN De hoop van de Zweedse voetbalveteraan Kurt Hamrin nog een seizoen in Italië te mogen spelen is vervlogen nadat A.C. Milan hem bij de sluiting van le transferperiode in november niet op de transferlüst had geplaatst. Napoll en Sampdoria uit Genua zouden belangstelling voor Hamrin hebben gehad, maar maandagavond toen de transferperiode afliep was geen overeenstemming met A.C. Milan bereikt. A.C. Milan kan Hamrin niet meer opstellen omdat het reeds twee buitenlanders de Argentijn Nes tor Combin en de Duitser Karl Heinz Schnellinger regelmatig in competitiewedstrijden laat spelen. Mamrin zal nu tot het eind van het seizoen bij A.C. Milan blijven tegen een maandsalaris van ongeveer vijftienhonder gulden. Volgend sei zoen wil Hamrin als voetbalcoach in Italië beginnen. Helenio Herrera, de roemruchte coach van A.S. Roma, en de best betaalde voetbaltrainer in Italië, heeft een zeer aanlokkelijk aanbod gehad van F.C. Napels. Herrera. die hij A.S. Roma het niet te ver smaden salaris verdient van 100 miljoen lires (600.000 gulden per laar) kreog van F.C. Napels maar liefst «en salaris van 145 miljoen lires (zo'n slordige 850.000 gulden) oer jaar aangeboden.1Herrera heeft nog niet gereageerd op de vorste lijke aanbieding van F.C. Napels. „Francesco bracht ons nooit geluk", aldus de kop in het toonaangeven de Italiaanse sportblad Corriere dello Sport. Dit slaat op de Franse scheidsrechter Francesco, die de ontmoeting tussen A.S. Roma en PSV (in Rome) zal leiden. De Italiaanse pers vindt het een zeer goede scheidsrechter, maar het feit dat onder zijn leiding al meer Ita liaanse clubs (o.a. Turijn) in beker toernooien werden uitgeschakeld, vinden zij een veeg teken Twee doelpunten Jan Mulder BRUSSEL Anderlecht heeft giste ren in Brussel in de eerste ontmoeting van de tweede ronde van het Jaarbeurs- stedenbekertoernooi met 61 gewonnen van Coleraine (Noord-Ierland). De Bel gische doelpunten werden gemaakt door Mulder (2), Van Himst (2), Hanon en Devrindt Er waren 10.000 bezoekers. (Van onze sportredactie MILAAN De sketch voor twee heren werd opgevoerd in het enige tientallen kilometers van Milaan verwijderde trai ningscentrum Milanello. In dat plaatsje bezit A. C. Milaan een uitgebreid en ge heel op efficiënt gebruik ingestelde ac commodatie waar een voetbalschool voor jeugdige talenten is ondergebracht en de sterren van Nereo Rocco zich terugtrek ken voor wedstrijden van enig belang. En al gaat de Milanese bevolking be paald niet gebukt onder de trillingen van Cupkoorts, de tweede ronde is voor A. C. Milan toch wel zo belangrijk, dat het trainingscentrum is opgezocht. Daar schalde de stem van een in opperbeste stemming verkerende trainer Nereo Roc co die in een zaaltje waar het televisie toestel staat opgesteld, in met brede handgebaren onderstreept Italiaans zijn zegje deed over het duel met Feijenoord. Karl Heinz Schnellinger breidde als tolk de monoloog van Rocco uit tot een duo, dat een inhoudloos sketchje voor bruiloften en partijen dreigde te gaan op voeren. Tot Nereo Rocco eensklaps het ernstige masker opzette en verklaarde: „A. C. Milan heeft een uitermate drukke en zware tijd achter de rug. Wij en San tos zijn de twee ploegen op de wereld die de laatste maanden de meeste wed strijden hebben gespeeld. Het is moeilijk om steeds geconcentreerd te blijven, vooral als er hoogtepunten zijn geweest als het veroveren van de Europa-Cup en de wereldbeker en dat kan voor Feije noord Rocco had steeds .de grootste moeite het woord uit te spreken en ging al snel over op Rotterdam een voor deel zijn. De toekomst zal leren of A. G. Milan is staat is zich op elke wedstrijd te blijven concentreren". Nereo Rocco had even geaarzeld alsof hij had willen zeggen: op welke wed strijd ook. Als vervolgredenaar stond hij temidden van de in keurige rijen voor het grijze scherm opgestelde stoelen. De zwoele temperatuur had hem ertoe ver leid het boord van zijn witte overhemd open te zetten maar hij had voor alle ze kerheid wel een zwart wollen vest aange trokken waarop de kapitale geborduur de letters Milan A. C. geen twijfel lieten over de broodheer die hij dient. Zijn Italiaans bleek een barrière te zijn. In de recreatiezaal waar de lam pen aan het plafond gemaakt zijn van wagenwielen en comfortabele stoelen om uw ruw houten tafels staan, ver veelden de sterren van A. C. Milan zich mateloos. Ze hingen lusteloos te gen de open haard met de zwart gebla kerde muur en alleen Nestor Combin las met een nors gezicht een krant. Het geschreven bleek hem weinig aan te staan, want met een nijdige ruk klap te hij de krant dicht. „Nieuwe wegen in de topsport", het nieuwe boek van drs. Grünwald (tweede van rechts), wordt gretig gelezen door de topsporters (i>an links naar rechts) Ton BootRein van den Heuvel, Marjan Janus, Nel Bos. Els van Noordduyn, Ada Kok, Piet van der Kruk en John SteinhauerZij zullen die wegen tenslotte moeten bewandelen En het i$ wel prettig als je dan weet waarmee ze geplaveid zijn. hoofd toen hem werd gevraagd of hij de woorden van Rocco in het Duits wilde vertalen. „Nee ik ga met de jongens 'n eindje wandelen". De boodschap werd overgebracht naar de big-boss die met stentor-stem iets uit de belendende koffiebar schreeuwde waarop Schnellinger ijlings uit zijn stoel schoot en zich met alle soorten van ge noegen beschikbaar stelde als tolk en zo doende zijn rol kreeg toebedeeld in het sketchje dat droop van onbenulligheid. Nee, Nereo Rocco. wist nog- niet precies hoe zijn elftal er uit zou zien. „Happel heeft gezegd dat hij zijn opstelling pas tien minuten voor de wedstrijd prijs geeft en dan doe ik het nog vijf minuten la ter. In grote trekken zal mijn elftal het zelfde zijn als zondag tegen Inter". Plichtsgetrouw zoemde Schnellinger de woorden in het Duits door. Er klonk ongeveinsde spijt in de stem van Robco toen hij het verhaal vertelde van het spionneren in Nederland. „Ik hoefde zelf niet te gaan kijken, want Cesare Maldi- ni is mijn adjudant op wie ik volkomen kan vertrouwen. Helaas heb ik niet de ge legenheid gehad om Van Hanegem die het bleek te zijn, want Rocco sprak de naam onherkenbaar uit Je bestude ren. Speciaal op mijn verzoek werd de tweede helft van de film NederlandEn geland naar ons toegestuurd en toen was Van Hanegem vervangen". Heel voorzichtig Nereo Rocco sloeg met zijn vuist te gen de geopende andere hand want onge twijfeld had Maldrini hem verteld van de grootse wedstrijd die Van Hanegem te gen Ajax had gespeeld. „Ik weet, ze Rocco. ..dat we woensdag geen Ajax zul len treffen. Amsterdam heeft in de finale Secretaris Ben van Gelder: Linder: „Waarom last van warmte?" (Van onze sportredactie) OSTIA Op enige kilometers buiten Rome in de mondaine badplaats Ostia, waar tijdens het vakantieseizoen enkele honderdduizenden vakantiegangers zich laten koesteren in de zon, heeft PSV zijn intrek genomen ln het luxueuze hotel Enalc. Nu, in deze prachtige herfst dagen, is er geen mens aan het tien kilo meter lange strand te ontdekken, nie mand heeft er behoefte aan om in het water van de Middellandse Zee (20 graden) nog een bad te nemen. Langs de gehele boulevard zijn slechts enkele men sen te zien. Het zUn voor het merendeel Italianen, tewerk gesteld bü de gemeente, die de laatste overblijfselen van hel vakantieseizoen opruimen. Voor de rest heerste er rust in Ostia. Een weldadige rust., die de PSV 'ers nodig hadden voor het duel met AS Roma. Volledig ontspannen werkten de Eindhovense spelers het door trainer Kurt Linder opgestelde programma af. De PSV-trainer zelf is echter verre van rustig. Hij is en dat geeft hij grif toe zeer nerveus. Hij weet. dat voor hem de dag der waarheid nadert. Dat hij vandaag in het Stadio Olympico moet bewijzen dat zijn optimisme niet onge grond is. Tijdens een persconferentie, die Kui*t Linder en secretaris Ben van Gelder in Ostia gaven, vertelde de PSV- trainer geen schokkend nieuws. Hij maakte bekend, wat de spelers na hun aankomst gedaan hebben, hij vertelde opnieuw, dat hij zich geen zorgen maakt over het vervroegde aanvangsuur. en hij zegt ook alweer opnieuw dat de warmte beslist geen nadeel zal zijn voor zijn spe- „We hebben enige tijd geleden in Nederland onder dezelfde omstandig heden gespeeld, toen was het ook de tijd van het jaar bijzonder w: Ook toen hebben de spelers er weinig last van gehad. Waarom zouden ze e hier in Rome dan wel last van hebben?" aldus Kurt Linder. Secretaris Ben van Gelder komt wel tot enkele opmerkelijke uitspraken. Hij geeft PSV niet veel kans tegen de Ita liaanse grootmeesters. Dat blijkt wel uit zijn woorden: ,,Als je van dit Roma en dan praat ik over de wedstrijd die ik gezien heb ven dese mensen tegen AC Milan km* wfcmen» den ben f* geweien» v Europese topklasse. Dan kun je gerust zeggen wij maken een goede kans op de beker. Maar het zou het einde van het Italiaanse voetbal zijn, indien Feijenoord en PSV hier in Italië zouden winnen". Hij geeft meteen toe dat AS Roma beter is dan PSV, stukken beter zelfs. „Dat is gewoon een feit waaraan je niet voorbij mag gaan. Het zou bovendien ontzettend dom zijn om dit te ontkennen. Onze enige kans ligt in de verrassing. Spelers als Schmidt-Hansen. Veenstra en Willy van der Kuylen kunnen voor een verrassing zorgen. Dat hebben ze bewezen tegen Rapid Wien. Maar ik be twijfel of we een kans krijgen om een dergelijke verrassing tot stand te bren gen. Je moet in deze dingen nuchter blijven. En als wij een gunstig resultaat tegen dit AS Roma kunnen behalen, ben ik al meer dan tevreden". een ongelukkige wedstrijd gespeeld om dat er snel doelpunten vielen, maar ik weet dat Feijenoord zeker niet zo open zal spelen als Ajax. Feijenoord speelt vanuit een gesloten verdediging met een libero. Ik weet ook, dat Feijenoord de beste Nederlandse ploeg van het moment is en van Ajax heeft gewonnen. We heb ben, er de kranten zorgvuldig op nageplo zen en nadat ik dat deel van de wedstrijd tegen Engeland heb ik gezien, weet ik ook dat het Nederlands elftal heel goed speelt en dat je met de Nederlandse te genstanders altijd heel voorzichtig moet Waaraan Schnellinger, steeds meer groei end in zijn rol van tolk, op eigen houtje toevoegde: „Ik vrees de wedstrijd op 26 november in het Rotterdamse stadion. Van Feijenoord weet ik niet veel maar dat stadion herinner ik me nog goed van de wedstrijd tegen H.S.V. Hamburg die (Von onze sportredactie) MILAAN De gevreesde aanhang van FeUenoord die in voorgaande Europa Cup- avonturen met extra-treinen en chartervliegtuigen de Rotterdamse ploeg verge zelde. is geen werkelijkheid meer. In hel komende jaarboek van Feijenoord geen foto's meer van een dolenthousiaste Feijenoordclan, die uitgedost met rood-witte toeters en petten de Europese steden onveilig maakt. De nachtclubs in Milaan behoefden geen extra-voorzieningen tc treffen om de Rotterdammers te ontvangen. Er kan met weemoed worden gedacht aan het lied van Marlène Dietrich: waar zijn ze gebleven. Feijenoord is voor het Milanese publiek niet meer dan een club uit dat mistige land aan de Noordzee. In de sfeerloze binnenstad van Milaan heerste gisteren geen Europa Cupkoorts. Feijénoord wordt door insiders wel als een sterke en gevaarlijke tegenstander gezien, maar het warmbloedige suppoi'terslegioen van AC Milan kon voor de wedstrijd niet warm lopen. De verwachtingen zijn niet hoog gespannen. Een enkel raambiljet kondigt de ontmoeting tegen Feijenoord aan Zwarte handelaars in kaarten krijgen grijze haren van de financiële zorgen. Ze zullen de ingeslagen kaarten met verlies van de hand moeten doen om nog iets tc kunnen x'edden van de failliete inboedel. De stad gaat zijn gewone gangetje de taxi's wriemelen zich door het chaotische verkeer en de chauffeur maakt de verdwaalde Rotterdammer duidelijk dat Feijenoord kansloos is. „Milano 2—Feijenoord 0". zegt hij met een profetische blik in de ogen. En dan kan de Rotterdammer alleen maar de schouders ophalen en antwoorden..We zullen zien. Jij kent Feijenoord nog niet" (ADVERTENTIE) Nereo Rocco was kennelijk in de ver onderstelling dat Schnellinger nog steeds doende was zijn verdere niets-zeggende woorden in de geest van „de bal is rond" te vertalen. Wat deed hij met een zekere mate van verdediging naar zijn disci pel, die naar zijn persoonlijke woorden zijn taak als volbracht beschouwde en alsnog zijn wandeling ging maken. Nereo Rocco wekte niet de indruk dat hij er slapeloze nachten van had met de tweede ronde van het toernooi om de Europa Cup in het vooruitzicht. Immers Feijenoord is zonneklaar de underdog en voelt zich kennelijk ook zo. wat bleek uit de woorden die voorzitter Guus Couwen- berg sprak tijdens een door A. C. Milan aangeboden lunch. Zonder enige terug houdendheid zei de heer Couwenberg daar: „We zien erg tegen deze wedstrijd op. Toen de loting had uitgewezen, dat we tegen A. C. Milan moesten spelen, kregen we een schok. U hebt een enorme reputatie opgebouwd, wij zijn nog maar aan het leren". Lucht te zwaar En hij besloot met de aloude wens: Moge de sterkste winnen", maar voeg de er haastig aan toe: „En dan hopen we toch een klein beetje dat wij dat zullen zijn". Deze weinig optimistische woorden zul len zeker niet worden onderstreept door trainer Ernst Happel die zijn manschap pen een royale mate van zelfvertrouwen heeft bijgebracht. Hij heeft er zelfs van afgezien om het in San Sirostadion A. C. Milan rekent op niet meer dan 35 duizend tot 40 duizend toeschouwers de laatste training te houdeiyJUi vond de lucht in Milaan te zwaar en behielp zich liever in het hoger gelegen Vareze met het knollenveldje dat hem is. toege wezen als trainingsterrein. „We gaan niet heen en weer sjouwen van zware naar lichtere lucht", oordeelde Happel, die ge dacht moet hebbendan liever ineens voor de leeuwen. ""ATS er' ruet ge tra ink'wordt vn Ostia, brengen de spelers van PSV de tijd door met kaarten. En zelfs daarbij geeft trainer Linder (staand) aan wijzingen. Doesburg doet er zijn voordeel mee. Kemper (links), Heyink, Radovic en reserve Favie (rechts) wachten af. Van sportredactie) HOME Vlak voor de wedstrijd tegen P.S.V. wil Iraincr Helenio Herrera van A.S. Roma wel weten dat liü niet geheel gerust is op dc uitslag van dit duel. De in Argentinië' geboren, maar tot Frans staatsburger genaturaliseerde coach van de formatie uit Rome ziet de wedstrijd niet zonder enige zorg tegemoet. PSV, bij de loting beschouwd als een te genstander waar men zich niet al te druk over be hoefde te maken, wordt door Herrera nu wel be schouwd als een gelijkwaardige partner. „We zullen op de aanval moeten spelen, want PSV Is een ploeg die zeer gevaarlijk is", verklaarde Herrera gister middag op het oefenterrein waar A.S. Roma trainde. Dat PSV toch wel hoog wordt aangeslagen in Ro meinse kringen blijkt ook uit de uitlatingen van Peiro, de Spaanse international, die in 1966 naai A.S Roma kwam en nu met zijn 33 jaar de oudste man is in de formatie van Herrera. Peiro: „We heb ben in Italië een groot gedeelte van de wedstrijd tussen Nederland en Bulgarije gezien. Ook Herrera Oprechte vrees? deed dat uiteraard. Herrera was echter ook bij PSV Holland Sport. De mening van Herrera is, dat PSV momenteel zelfs sterker is dan het Nederlands elf tal. Die oonclusie hield hij over aan beide wedstrij den. Ik kam wel Heggen dwt Herrera mij ale spite- speler vooral geattendeerd heeft op Strik en Rado vic, die wij zullen moeten uitschakelen" Gemakkelijk zal het volgens Peiro toch zeker niet worden voor de PSV'ers. Herrera's formatie heeft de reputatie dit moment tot 's werelds topploegen te behoren. Het Italiaanse voetbal wordt als superieur beschouwd in Europa. Zeker door de Italianen zelf Want niemand bij A.S. Roma denkt aan een neder laag. Voorzitter dr. Marchini, multimiljonair en sterk geïnteresseerd in voetbalzaken, meent dat Herrera met zijn ploeg PSV met ruime cijfers moet kunnen Op papier moet dat mogelijk zijn. Met spelers als verdedigei' Bet (21 jaar en afkomstig uit de school van Inter) die tegen A.C. Milan topvoetbal Ier Rivera aan banden legde en ook doelman Ginulfi, de enige echte Romein in de ploeg en spelers als. Cordova, de offensieve halfspeler Salvori en Landini die stuk- voor stuk uitblonken in de wedstrijden van A.S Roma tegen A C. Milan en Cagliari, de lijstaanvoer der in de Italiaanse competitie. A.S. Roma onder leiding van Herrera weel zich fa voriet, hoewel Herrera naarmate het tijdst ïp van de wedstrijd naderde ogenschijnlijk onzekerder werd De verdediging ven A.S. Roma ia echter praktisch niet te passeren, zoals die van geen enkele Italiaanse club. want er wordt hier slechts verdedigend ge speeld. Al twintig jaar lang. Niet fraai, maar alleen omdat het het meeste effect bleek op te leveren. Roma beschikt bovendien over aanvallers die in slaat zijn elke vijandelijke defensie te verrassen. Het speelt vrij hard vanuit de verdediging. Landini, Pei ro en Capelli zijn niet alleen in staat openingen maar jok doelpunten te maken. PSV krijgt het dan ook zeer moeilijk tegen dit team dat niet wil en mag verliezen. Tot nu toe heeft het aantrekken van Helenio Her rera voor A.S, Roma alleen pure. winst gebracht. De recettes stegen, het Romeinse voetbalpubliek is vol lof over A.S. Roma. De belangstelling bij A.S. Roma is opnieuw gewekt door Herrera. Misschien juist daarom dat Herrera zich nu pas vol lof uitlaat over PSV. Hij hield lange tijd geen rekening met de Eind- hovenaars. Hij beschouwde hen als een stel goed bedoelende voetballers, die evenwel tegen A.S. Roma geen schijn van kans zouden maken. Resultaat: één dag voor de wedstrijd was het aan 90.000 man plaats biedende stadion Olympica slechts verzekerd van de komst van ongeveer 15.000 aan hangers van A.S. Roma. Vraag blijft dus wel of Herrera PSV ophemelde terwille van de publiciteit om meer toeschouwers te trekken of dat hij PSV oprecht vreest

Leidse Courant | 1969 | | pagina 7