„AL ZIJN WE DAN KANSLOOS, WE PAKKEN NOG WEL EEN PAAR PARTIJTJES PIERROT Bert van der Helm over Europa-cupduel: Spaartegoed „steeds hoger tgmm Groothandel v. Woerden uit Leidse binnenstad naar Europa weg Z'woude FRIED MAAKTE DE 10 MILTOEN VOL Van Noordwijk naar Leiden R. Dekker benoemd tot directeur YVY-Leiden In zes jaar kundigheid bewezen in badplaats MARKTEN Vuilnisbak ruimt veld voor de plastic zak Leidse agenda CASSETTES DE LEIDSE COURANT VRIJDAG 7 NOVEMBER 1969 55 (Van onze tafeltennismedewerker) LEIDEN Normaal gesproken ver liest Scylla morgenavond in de Europa-Cup-ouverture van het sei zoen 1969-'70 (militaire sportzaal, Morssingel, 19.00 uur) met, zeg maar, 5-1 of 5-2 van de Westduitse bekerhouder „Osnabrück". Normaal gesproken, ja. Maar wat heet nor maal in een sportwedstrijd? Bert van der Helm: „Als we erg dik verliezen, dan is dat volgens de ver wachting. Niemand moet echter vreemd opkijken, wanneer het 5-3 voor de Westduitsers wordt en wel- j licht pakken we nog wel een paar i partijtjes ..Osnabrück" is niet de kampioen van West-Duitsland, dat de bekerwinnaar afvaardigt naar het Europese bekertoer nooi. Onze oosterburen spelen namelijk in de competitie in teams die bestaan «üt zes personen. In de bekercompetitie moet echter wél met drie personen wor- den uitgekomen. In de finale van deze bekercompetitie versloeg het drietal Bernd Jansen (zeer spectaculair, num mer twee van West-Duitsland). Hans Miehailoff (ex-international en opera zanger en Ernst Gomolla oud-inter national en enkele jaren terug winnaar van de internationale kampioenschappen van, onder andere, Nederland) een team dat opereerde onder de ditmaal niet zo bezielende aanvoering van vice-wereld- kfcmpioen Eberhard Schöler. De keihard slaande en alles winnende Jansen sleepte ztjn clubgenoten naar een zeer hoog peil. hetgeen resulteerde in een zege tegen Schölers équipe. Bert van der Helm: „Jansen speelt tegen spelers met het speltype van Schöler het sterkst. Schöler is. zoals bekend, een verdediger (van superklasse, dat wel) en tegen dergelijke spelers kan Jansen zich uitleven. Ik geloof daarom niet dat Gerard Bakker en Ed van den Berg kans tegen hem hebben." Impli ceert dat dat Van der Helm zichzelf wel een kansje geeft? Van der Helm: „Jansen speelt soms bijzonder goede wedstrijden. Onder meer in de finale van de teamwedstrijden tij dens de wereldkampioenschappen in München. De tegenstander was Japan. Maar hij speelt ook wel eens puur slecht. Een voorbeeld daarvan is zijn optreden van enkele weken terug, toen hij deelnam aan de „open Belgische". Wanneer ik hem in zo'n vorm tref, dan heb ik kans. Maar nogmaals: tegen zijn spel van de wereldkampioenschapsfinale is geen kruit gewassen." Alle pessimisme overboord zettend, kan geconstateerd worden dat Scylla niet voor honderd procent kansloos is in de poging de vijf voor winst nodige pünten te behalen. Gerard Bakker en Bert van der Helm dienen dan „even" van Miehai loff en Gomolla te winnen en bovendien moet Ed LEIDEN/ZOETERWOUDE J. C. v. Woerden Zn. N.V., groothandel in zoetwaren, vertrekt naar Zoeterwoude. Op het terrein van de heer G. Verstee- gen aan de Europaweg wordt op het ogenblik een hal van ongeveer 1000 m2 gebouwd, waarin half volgend jaar de groothandel ondergebracht wordt. Van Woerden is op het ogenblik geves tigd in de Vrouwenkerkkoorstraat en is onderdeel van de Delftse firma Van den Berg dan ook Gomolla I Woerden. Ook het Delftse bedrijf zal zijde van de Europaweg, in het plan Westeinde tussen de aan te leggen Burg. Smeetsweg en de Miening, zullen naar verluidt nog enkele bedrijven ko men. Dit terrein is aangewezen voor kleine industrie. Met enkele Leidse be drijven uit de binnenstad worden op het ogenblik reeds onderhandelingen gevoerd. Spaarzame, glunderende Fried op zyn blinkende fiets tussen even glunderende volwassenen, die allemaal bly waren met de tien miljoen. Biafraconflict door Bialraan belicht LEIDEN Het dispuut „V.I.P." van de Leidse studentenvereniging „Catena" heeft de heer Amazigo uitgenodigd op 13 november in de Sociëteit Horus, Ra penburg 127, een voordracht te houden. De heer Amazigo, die een functionaris van de Biafraanse regering is, zal spre ken over het conflict van zijn volk, de Ibo'3, met Nigeria, en de rol, die de westerse mogendheden daarbij spelen. De bijeenkomst, die voor alle belangstel lenden toegankelijk is, begint om half ZOETERWOUDE „Wie maakt de 10 miljoen vo!?, we zijn er büna". Deze oproep liet de Raiffelsenbank Zoeter woude vorige week uitgaan. De zesja rige Fried van Leeuwen, Noord Aa 2, werd de gelukkige en zorgde met zijn inleg voor een nieuwe mijlpaal In het spaartegoed van de bank. Gisteravond werd hij met zijn ouders ontvangen in het hoofdkantoor aan de Zuidbuurtseweg. Hierbij waren aanwe zig de voorzitter van de Raad van Be stuur, de heer G. v. d. Krogt, en van De Raad van Toezicht, de heer B. van Diemen, directeur Jac. v. Leeuwen en de heer Q. v. Swieten, hulpkassier. De heer G. v. d. Krogt sprak zijn vreugde uit over het bereiken van deze nieuwe mijlpaal en zag daarin een bewijs van vertrouwen van de spaarders. Hij dankte het personeel, dat altijd zorgt voor goede service en prettige contac ten. Het deed hem deugd, dat het juist een nakomeling van de familie v. Leeu wen was die voor het bereiken van het record had gezorgd, omdat deze zo'n grote rol heeft gespeeld in de ontwik keling van de bank. De heer v. d. Krogt bood de glunderen de Fried een nieuwe fiets aan. waarna ook zijn ouders een attentie in ontvangst mochten nemen. Aan degenen die voo' en na Fried een bedrag inlegden (G. v. Veen Gz., Vrouwenweg 50, en Joh. Zand bergen Czn., Rijnegommerstraat 17) was eerder op de dag een bedrag van f 100,- aangeboden. In de speciale Raiffeisen-week werden alle records gebroken. Er waren 1487 posten tegen 1347 met een totaalbedrag van f 155.000,-, vorig jaar f 138.000,-. Er kwamen 91 nieuwe spaarders. De groei van de bank blijkt duidelijk uit onderstaand staatje. 1968: 2 milj.; 1963: 4 milj.; 1966: 7 milj.; 1967: 8 milj.; begin dit jaar 9 miljoen. r ✓HkX „pakken". ondergebracht Bert van der Helm: „Deze Gomolla is Zoeterwoude. de zwakste. Tenminste: als zijn spel tijdens de „open Belgische" een juiste maatstaf is Daar kwam hij uitermate zwak voor de dag." En nu wij mét de Scylla-aanhang maar hopen, dat het optreden tijdens deze Belgische kam pioenschappen geen link foefje van de „Linder van Osnabrück" is geweest. worden in de hal te LEIDEN, 7 nov. Vee Aanvoer: stie ren 3, melkkoeien 80, vette koeien 300, vare koeien 103, pinken 8, graskalveren 9, vette kalveren 43, vette schapen 40, foksohapen 30, vette lammeren 1531, varkens (zeugen) 40, schrammen 53, biggen 479, paarden 3, veulens 1, geiten 48; totaal 2771. Notering: fokstieren 800-1200, slachtstieren 4.50-5.00, melk koeien 975-1300-1650, vette koeien 4.30- 5.10-5.30, vare koeien 700-975-1150-1350, Sinken 475-600-800, graskalveren 450- 50. vette kalveren 3.40-3.70-4.00, vette fchapen 85-95-115, fokschapen 125-145- 165, vette lammeren 125-135-155, drach tige zeugen 525-625-650, schrammen 110-120-130, biggen 93-100-105, geiten 15-30-60-90. Handel: stieren rustig: melkkoeien matig tot goed; vette koeien iets williger: vare koeien matig: pinken rustig: graskalveren rustig: vette kal veren vlug. enkele boven notering: vette schapen en fokschapen goed; vette lam meren redelijk tot goed, enkele boven notering: zeugen, schrammen en biggen redelijk: geitenhandel goed. LEIDEN, 7 De firma Van Woerden, waar in totaal 25 mensen werken, heeft tot de verhui zing besloten, omdat de twee vestigin gen in de twee binnensteden te kampen hadden met te grote aan- en afvoer- problemen en omdat er ter plaatse geen ruimte was om de sterke groei van de laatste jaren te verwerken. Het ter rein aan de Europaweg is van alle kan ten uitstekend bereikbaar, direct ge legen aan de rijksweg 4. Van Woerden N.V. is behalve groot handel in zoetwaren ook engros hande laar in frisdranken en een beperkt le vensmiddelenpakket. Aan de andere Schoolraad voor Openb. Onderwijs Oegstgeest steunt Leidse parkeernota LEIDEN In de op 11 november te installeren gemeenschappelijke school raad voor het openbaar onderwijs zullen i Ook gisteren toen het voorstel de volgende personen zitting nemen: Voor het kleuteronderwijs: mevrouw L. Boere-v. Slooten namens de groep Noord): mevr. C. A. Saaltink-Tienstra de groep Zuid en West); voor het basisonderwijs: mevr. J. S. Pesant- De Boer (namens de groep Noord); de heer L. J. Nieuwenhuizen (namens de groep Zuid): de heer W. F. P. Oskam a de groep West); mevr. J. Bom- Kaas Goudse par- I hof-v. Grieken namens de groep Cen- tijen extra tot 4.46; Leidse 3'partijen tot trum); voor het voortgezet onderwijs: 4.40. Handel stug: 3 partijen tot 4.40. I mr. J. .1. A. Logeman (namens de ouder- LEIDEN, 7 nov. Groente Appelen commissie Louise de Coligny-scholenge- 18-19; peren 48-59; aardappelen 9-19; meenschapl; drs. M. W. Hoek (namens andijvie I 23-33; idem II 15-27; stam- de oudercommissie Rembrandt-scholen- bonen 2.85-3.25; kroten, gekookt 50; boe- gemeenschap); de heer G. Brinksma (na renkool 30-34; rode kool 22; groene kool mens de oudercommissie Sted. Gymna- 23-28' prei 47-79; spinazie 60-74; sprui- sium): mej. T. Laman (namens leer- ten A 81-89; idem B 80-86; komkommers I krachten kleuteronderwijs)de heer D. 59-96; tomaten A 7.40-7.70; idem B 6.80- Cossee (namens leerkrachten basisonder- 7.70; idem C 6.10-6.20; idem CC 2.60- w«sde heer w- p- Leenen (namens 2 90- witlof 1.02-1.90 per 100 kg. Bloem- leerkrachten voortgezet onderwijst: de kool 30-1.03; knolselderij 21-39: sis 8-15 G J- Augustinus (vertegenw. bul per 100 stuks Peterselie 9-18; selderij 6-12; uien 37-39per 100 bos. BARNEVELD. tengewoon onderwijs); mej. dr. A. M. M. Smti (namens de gemeentei; dr. J. M. Roosenschoon namens de gemeente); en Eierve g de heer H. Zunderman vertegenwoordi- Aanvoer 501.642 stuks, stemming rustig. ger van de Ver v Qpenb onderwijs). Prijzen in guldens per 100 stuks: eieren van 51/52 gram 8.02-8.38: 56/57 gram 9.34-9.99; 61/62 gram 10.63-11.04; 66/ 67 gram 11.70-12.53. GO LTD A6 nov. Raas Aanvoer 67 par tijen: prijzen: le kwal. 4.18-4.27 per kg. 2e kwal. 4.00-4.17 per kg. Extra kwal. 4.28-4.60 per kg. Handel flauw. OEGSTGEEST Twee maanden gele den staakten de stemmen in de Oegst- geester raad daar waar het medewerking lretrof aan het houden van een verkeers enquête door de gemeente Leiden. Er waren in de raad nogal boze geluiden te horen omdat men vanuit Leiden de gemeente Oegstgeest er niet voldoende in had gekend en de heer Stapel (WD) verklaarde toen zelfs zich door de ge- i kei-*Zijn olgde proccdun- gefnntrard te voelen. Het bedraf, dat men aan „.inigingarech- her- ten moet betalen wordt opgetrokken stemming kwam bleken de bezwaren nog van 13 tot 15 gulden plus ongeveer 10 niet geheel weg-geëbd te zijn. „Primair is gulden aan zakken hetgeen neerkomt OEGSTGEEST Het verzamelen van huisvuil en het aanbieden daarvan in plastic zakken zal binnenkort in geheel Oegstgeest zijn intrede doen. De raad kon zich, na de gehouden proefperiode in het Floraplan, geheel met het voor stel van b. en w. verenigen om hiertoe Alle frakties waren enthousiast hetgeen echter niet weg nam dat een aantal raadsleden kritische kanttekenningen plaatsen zeer tot genoegen van een aan tal heren op de tribune die ten nauwste bij het ophalen van huisvuil betrokken zijn. De heer Kamsteeg, (PC) die de plastic zak in de raad geintroduceerd had wees nu op de mogelijkheid van het plaatsen van containers bij flatgebou- die niet voorzien van een stortko- het Leiden te doen om de relatie Leiden- Oegstgeest" aldus de heer Stapel, „maar het is niet bepalend voor alle vervoers stromen in onze gemeente. Ons werkter rein ligt ruimer". Hij zag geen reden aanwezig zijn reeds eerder ingenomen standpunt terug te nemen. Zijn fraktie- genoot mevr. Munting ging echter wel akkoord met de te verlenen medewerking en het daarvoor benodigde krediet. Via een discussie over het behandelen van de zaak in de Gewestraad werd het voor stel met 11 voor en 4 tegen aangenomen. NIEUWE LANEN, NIEUWE NAMEN Tarieven Poelmeer 20 pet. opgetrokken OEGSTGEEST Het ivas afgelopen zomer reeds te voorzien dat de tarieven voor het zwembad „Poelmeer" mei z'n vele faciliteiten voor de bezoeker-zw mer zouden worden opgetrokken. 1 de Graaf (P.v.d.A.) verklaarde zicli gisteravond in de raad tegen de voor stellen omdat het vanwege de prachti ge zomer en het daarmee samenvallen- nieuwe wegen worden aangelegd. Geheel 1 'de hoge bezoekersaantal in de exploita- indachtig de Flora van het Floraplan tiekosten „quitte" had gespeeld. moeten dit bloemennamen worden. B. en W. stelden de raad drie namen: Freesia- Wethouder van der Voet stelde echter laan. Magnolialaan en Gladiolenlaan. dat het zwembad naast de exploitatie- De Freesia's en de Gladiolen vonden ge- kosten de gemeente aan afschrijving op 25 gulden per jaar. Een verhoging dus van 100 pet. „Vreemde zaak als men goedkoper gaat werken van ge meentewege", merkte ir. Dorgelo op. T rottoirverbreding van Wijttenbachweg OEGSTGEEST Dank zy de geste van prof. dr. J. F. M. Landmeer een stukje grond gratis aan de gemeente af te staan zal het trottoir gelegen voor Wijtten bachweg nr. 44 verbreed kunnen wor den. Dit is op genoemd punt namelijk zeer smal en levert wor de voetgangers geva op. nade bij de raad. MEDISCHE DIENSTEN VOORSCHOTEN dr. S. v. d. Kooy, Schimmelpennincklaan, tel. 2527. Apo theek: Doeza-apotheek, Doezastraat 31, Leiden. Tel. 01710—21313. Wijkverpl.: Gezondheidscentrum, Wijngaardenlaan 2 tel. 2177. OEGSTGEEST dr. J. B. Hugenholtz, Wllhelminaprk 2, tel. 51390; wijkverpl.: vr. De Jonge. teL 54500. b.g.g. 22222. LEIDERDORP dr. M. P. Hennink, Mauritssingel 166, tel. 33686. Wijkverpl. m Prins, Kom van Aaiwefe' f» tel. 24909 Chrysanten! Zeeën van kleur. Te zien en voordelig te koop bij iedere bloemenwinkel, kar en kraam. Neem ze mee. Want we hebben ze nodig in dit wat kale seizoen. Neem vaker een btoanetje mee! (N. rente en verzekering bovendien jaar lijks nog eens 160.000 gulden extra kost. Mevrouw Gouverneur van Deene be pleitte reductie op de tarieven voor be jaarden. Wethouder van der Voet kon mededelen dat een plan om gezins- abbonnementen te verstrekken aan groepjes van 5 personen in studie is. De heer Brouwer (PC) vond echter dat bejaarden niet met een „kinderkaartje", tevreden moeten gesteld worden. Men moet van overheidswege eerder de AOW of pensioenen verhogen, zodat men geen reducties van node heeft. VRIJDAG 7 NOVEMBER Stadsgehoorzaal: Cabaretavond en bal I NZHVM, 19.30 uur. I Antonius Clubhuis; Concert en cabaret- I avond „Crescendo", 20.00 uur. Rest. Van der Heijden: vergadering ARKA-afdeiing Leiden, 20.00 uur. ZATERDAG 8 NOVEMBER I Antonius Clubhuis: Concert en cabaret- avond „Crescendo", 20.00 uur. De gemeente zal daarentegen tegemoet komen in de kosten voor een nieuwe af scheiding, kosten 1250 gulden. Drs. de Graaf (pvda) meende dat in feite het stukje grond de gemeente een fiks be drag kostte. „De gever komt goed koop aan een hek". Uit het antwoord van wethouder Thorn bleek, dat het kopen van de grond die gratis beschikbaar wordt gesteld aanmerkelijk duurder geweest zou zijn. Bovendien wordt het een dure afschei ding en komt de gemeente tegemoet in de kosten ervan, aldus de wethouder. De raad kon zich er verder mee verenigen. LBF'ers speelden voor de bejaarden LEIDEN „We kunnen nog maar ze ven avonden per jaar brengen. Nog niet zo lang geleden hadden we tien avonden, maar financieel is dat niet meer moge lijk". De heer F. A. v. Hees, voorzitter van de RK bond van bejaarden en ge pensioneerden zei het wat somber, zij het geenszins ontmoedigd, want direct liet hij er op volgen, dat „wat wij brengen goed is". En dat kunnen we zonder meer be amen. Weliswaar was de opkomst in ver houding met andere avonden wat minder, dat neemt toch niet weg dat het An- tonius Clubhuis gezellig vol was gelopen met bejaarden, die in een vrolijke stem ming verkeerden. Als het maar even kon werd luidruchtig meegezongen met de muziek van een triootje dat voorname lijk feestnummers op haar repertoire had staan. En die gaan er altijd best in. r 'mingen zetten prompt de feestneus rt op carnavaleske wijze deze avond '.dergaan. Een toneelgezelschap van i.. Leidse Brood Fabriek, die een be jaarden een „lekker hapje" bij de koffie aanbood, zorgde er voor dat die onge dwongen sfeer gehandhaafd bleef- Met het blijspel „Huis vol herrie", een belofte volle titel, die door een verhaal vol humor volledig wordt Ingelost, nam het toneel gezelschap het grootste deel van de avond voor zijn rekening. De LBF wist de vele grappige situaties in het stuk van Etephens en Sinten goed ovèr te brengen op een publiek dat „uit" was op een gezellig avondje, dat het mede door het gezelschap Paul Ouwerkerk kreeg. De volgende feestelijke bijeenkomst voor de bejaarden is gepland op woensdag 17 december wanneer 's middags, eveneens in het Antonius Clubhuis een kerstmid dag gegeven zal worden, waarbij een Haags zangkoor voor de zang zorg- Zoeter woudses i ngel vier weken dicht LEIDEN Maandag begint Gemeente werken met de herbestrating van de Voorstraat en van het gedeelte van de Zoeterwoudsesingel tussen de Heren straat en de Lammenschansweg. In verband hiermee wordt dit stuk Zoe- Vrouwen en communicatie LEIDEN De afd. Leiden van het Ka tholiek Vrouwengilde was gisteravond in geruime mate In het Petruszaaltje aan wezig om te luisteren naar een lezing vafi mevrouw J. Severynen-Cals, ere presidente van het landelijk bestuur. Onderwerp was „communicatie onder ling", waarover later op de avond werd gediscussieerd. Mevrouw Severijnen: „We krijgen hoe langer hoe meer met elkaar te maken, we komen ook steeds dichter op elkaar te wonen. Onderlinge communicatie zal ook steeds meer nodig zijn. Wat is een gesprek? Voor een groot deel luisteren, de taal van een ander spreken. Mèt el kaar en niet tegen elkaar praten. De condities voor een goed gesprek zijn o.a., dat we de ander serieus nemen, dat we maximale benadering zoeken, eerlijk zijn, maar toch afstand bewaren. De belem meringen voor een goed gesprek zijn vaak, dat we onvoldoende respect voor een bekendheid met „de ander" heb ben. Bovendien zijn we vaak nog niet aan een gesprek toe." Over het huwelijk: „Het moderne hu welijk moet meer hebben van een ge sprek dan van de sex, die weliswaar ook een vorm van communicatie is, maar vaak primitief is. Op den duur zal er gesprekscommunicatie moeten zijn, an ders gaat het kapot. Ook weten we vaak te weinig van onze kinderen. Tijdens conflicten dienen we toch contact met ze te houden. Vooral in de huidige cul- tuurverëchuiving weten weinigen hoé de ontwikkeling van een kind verloopt." afgesloten voor alle verkeer. De Voorstraat wordt vanaf donderdag 13 november afgesloten voor alle ver- keer. De herbestrating zal daar pl.m. 2 weken ln beslag nemen. De inleiding i bleek voldoende stof voor discussie 1 bevatten. Vrouwenbeweging ging op excursie bij Daalderop LEIDEN De dames van de Stedelijke R.K Vrouwenbeweging hebben gister middag kennis genomen van het pro- duktie-proces by de N.V. Koninklyke Metaahvarenfabrieken Daalderop Zn. te Tiel. De dames werden rondgeleid langs de diverse afdelingen van het fabriekscom plex. Gedemonstreerd werd onder meer hoe van broodjes tin pannensets worden gemaakt. Tevens werd de dames de werkwijze met elektrische snelkookpan nen, braadpannen en koffiekannen ge demonstreerd. Soos in Konvooi gehandicapten LEIDEN Het clubhuis „Het Konvooi" aan de Boommarkt heeft sinds kort een sociëteit voor gehandicapten. Het club huis probeert daarmee te voorzien ln een wens van veel gehandicapten, die prijs stellen op «..en vaste ontmoetings plaats. De sociëteitsmiddagen worden iedere dinsdag gehouden van drie tot vijf uur. Tegen een entreegeld van f0,50 t waar voor gratis koffie geschonken wordt) kunnen de bezoekers zich en elkaar be zig houden met gesprekken, gezel schapsspelen, met het luisteren of zelf maken van muziek etc. Alle eigen ini- I tiatieven worden op prijs gesteld, i Het clubhuis „Het Konvooi" is gevestigd in het pand Boommarkt 12 en gemak- i kelijk per openbaar vervoer te bereiken. De eerste NZH-halte na het Stadhuis is direct voor de deur. Afd. Leiderdorp Democraten '66 LEIDERDORP. Vorige week heeft 'n groep leden en belangstellenden van de Politieke Partij Democraten '66 het be sluit genomen om over enige tijd een af deling van D'66 op te richten voor Leiderdorp, waaronder ook de gemeen ten Zoeterwoude, Hazerswoude en Kou dekerk a. d. Rijn zullen ressorteren. Tij dens de bijeenkomst werd een voorlopig bestuur geformeerd, dat o.m. tot taak kreeg om een oprichtingsvergadering te organiseren. De leden en belangstellenden van D'66 waren unaniem van mening, dat ook plaatselijk aan de politieke meningsvor ming gewerkt zal moeten worden. Daar toe stelde men een werkgroep in, die zich in de komende tijd intensief met de plaatselijke politiek zal gaan bezighou den. Daarnaast treedt ook op een werk groep voor de landelijke politiek. Aan de oprichtingsvergadering, die over enkele weken in Leiderdorp wordt ge- I houden en die openbaar zal zijn, zal in voor D'66, A. de Goede, een bydrage le- N OORD WIJK/LEIDEN De heer R. A. Dekker, directeur van de Stichting VVV Noordwijk wordt niet ingang van 1 jan. directeur van de WV-Leiden, waar sinds enkele maanden een vacature Is door liet ontslag van de heer B. H. de Wilde. Do nieuwe directeur, die dit jaar uit directeur in Noordwijk blijft, is thans 51 jaar en is ruim zes jaar in functie geweest in de badplaats. Voor de heer Dekker in het VW-werk kwam was hij in dienst van de Kon. Pakketvaartmaatschappij, waar hij zeer veel buitenlandse arvaring wist op te doen en zich ontwikkelde tot een spe cialist op het gebied van de public rela tions. Daarvan heeft Noordwijk in deze zes jaar in ruime mate mogen profiteren. Toen hij op 1 september 1963 zijn be noeming als VW-directeur in de bad plaats aanvaardde, kwam hij zeker in geen opgeschud bed. Veel klippen Zijn voorgangers waren na moeilijkhe den met het stichtingsbestuur vertrok ken en de verschillende belangengroe pen keken met argusogen toe hoe de toeristenkoek werd verdeeld. De heer Dekker, gewend aan het trekken van grote lijnen, kwam nu middenin een or ganisatie te staan, waar individuele be langen een voorname rol trachten te spelen. Hij leerde hier meer klippen om zeilen, dan hij vroeger bij de K.P.M. ooit had gedaan. Uit het feit, dat de VW-Noordwijk tijdens zijn directie nooit schipbreuk heeft geleden, blijkt wel. dat de heer Dekker een patente stuurman is geweest. Veel is in deze jaren veranderd. De scheidende directeur heeft zich daarbij voor de badplaats grote verdiensten verworven. Op het WV-bureau aan De Grent was een uitstekende organisatie en zelfs onder moeilijke omstandigheden, zoals massale drukte op topdagen, die in een badplaats als Noordwijk voorko men, liep de zaak naar behoren. Contacten Geen evenement in Noordwijk, geen conferentie of vergadering, waarbij het toerisme rechtstreeks of zijdelings was betrokken, of de heer Dekker gaf daar acte de presence, steeds er op uit zijnde contacten te leggen. Contacten uiter aard met de leveranciers van de gas ten, maar ook met tal van instellingen en organisaties op het gebied van het vreemdelingenverkeer in binnen- en buitenland. Als lidmaat van de Doopsgezinde Ge meente bewoog hij zich ook op gods- dienstig-soeiaal terrein. Ook aan 't werk van de Rotary-Club Katwijk-Noordwyk, die hy o.m. als voorzitter diende, nam hy actief deel. Noordwijk verliest in hem een representatief man, wiens ideeën men misschien niet altyd deelde, maar die niettemin hoog werd gerespecteerd. Vl^ Wondermooi IK* zoals het een bij JUWELIER HORLOGER Maarsmansteeg 21 - Leiden Telefoon 20778 VRAAGT FOLDERS ZOETERWOUDE Zondag a.s. speelt SJZ de zware uitwedstrijd tegen Foreholte. In Voorhout komt de volgen de ploeg binnen de lijnen: Doel: T. Vu ren; achter: Th. Schuur, L. Bosman, L. v. Veen en L. v. d. Ham; midden: G. Overdevest, Jac. Olsthoorn en Th. van Klink; voor: Jac. Wortman, P. Beere- boom en Jac. v. Slingerland. Reserves: C. v. Velzen, Jac. Schuur en L. Voge laar. Scheidsrechter A. v. Wel. Aanvang 14.30 uur. De supportersvereniging organiseert een busreis; vertrek vanaf het clubhuis. ZOETERWOUDE De leden van de tafeltennisvereniging Pit '54 trekken er morgen (zaterdag) weer op uit om oud papier op te halen. Het wordt zeer op prijs gesteld als het pak stevig sa mengebonden tijdig gereed wordt gezee»

Leidse Courant | 1969 | | pagina 4