r mm Karei Jansen: „Zware schorsingen opleggen achterhaalde werkelijkheid" VULTINK AT EEN HARING EN ZAG ZES BALLEN ril Hoe laat is het? Kijk op uw Kies uit de volledige kollektie! Van Hanegem: opgeblazen zaak GEEN GROOT LEGIOEN NAAR MILAAN Verdeelde meningen over aftreden strafcommissie Bé Lijsen benoemd tot sportdirecteur van tennisbond HEMMES EEN JAAR NAAR TOERNOOIEN Karstens zag met eigen ogen positieve reactie In Antwerpen debat over Duyndam Biljartstrijd 47/1 glans ontnomen MM horloge! f;W VRIJDAG 7 NOVEMBER 1969 DE LEIDSE COURANT PAGINA 11 (Van onze sportredactie) DEN HAAG Het en bloc aftreden van de strafcommissie betaald voetbal naar aanleiding van het beroep, dat het hoofdbestuur van de KNVB heeft aangetekend tegen de straf van Wim van Hanegem en de opschorting van de straf van de Feijenoordspeler, is met gemengde gevoelens ontvangen door de diverse organi saties, die ten nauwste bij het betaalde voetbal betrokken zijn. De heer W. Meuleman (voorzitter van het hoofdbestuur van de KNVB): „Ik begrijp de verstoordheid van de heren niet. De straf commissie is toch niet in het ongelijk gesteld? Het kan best zijn dat de straf zo wordt over genomen." Karei Jansen (secretaris van de WCS): „Ik betreur het dat de strafcommissie op deze wijze heeft gereageerd, maar ik kan me de door de commissie getrokken consequenties wel voorstellen." Mr. J. L. Jansen van Raay (adviseur van de WCS): „Ik vind het eigenaardig. De gevolgde gedachtengang zou niet de mijne zijn geweest." Mr. B. van Vloten (voorzitter van de FBO): „Mijn prima vista-reactie is dat het hele gebeuren bewijst dat de strafregeling zo gauw mogelijk onder de loep moet worden genomen." De afgetreden strafcommissie is vooral verbol gen over het feit dat het hoofdbestuur van de KNVB in beroep is gegaan zonder nota te nemen van de motivering van de straf van Wim van Hanegem. Zij stelt verder dat de KNVB zich heeft laten leiden door het dreigement van de Feijenoordspelers zich niet beschikbaar te stellen voor het Nederlands elftal en dat de KNVB daarbij de belangen van een normale straf rechtspraak terzijde heeft geschoven. Van onze sportredactie) ROTTERDAM De man om wie „ae af faire-stra fcommissie'in earate instantie is begonnen, Wim van Hanegem van Feijenoord, vlndit de ontwikkeling, zoals die zich gisteren voordeed, een bijzonder vewMlensl^ zaak. „Wapt^, zegt hij, „op deze manier komt mijn naam overtrokken in de publicniteiit. Z& "wordt de manier waarop ik erbij betrokken ben, een opgeblazen zaak". Wim van Hainegem kan geen enkel begrip opbrengen voor de houding van de strafcommissie. „Ik snap er niets van. Het is nogal gek, vind ik. Volgens mij had het nooit zo ver hoeven komen. Beroep aantekenen is op zich een normale SCHIPHOL Het ziet er naar uit, dat het legioen van Feyenoordsupporters voor de Europa Cupwedstrijd in Milaan op woensdag 12 november niet groot zal zijn: mogelijk niet meer dan duizend Op Schiphol had men aanvankelijk op vijfduizend passagiers gerekend, maar in de afgelopen dagen zijn door reis bureaus, dagbladen en een radio-om- roep tezamen circa twintig vliegtuigen, waarvoor opties waren aangevraagd, af gezegd. „Het regent annuleringen", aldus de heer R. Hoegen van „evenementsreizen", op Schiphol, tot wie vele reisorganisaties zich wenden met groepjes supporters voor wie zij boekingen hebben gemaakt zonder dat zij daarmee een heel toestel kunnen- vullen. Het resultaat is geweest, dat eve nementsreizen zeven vliegtuigen met sup porters naar Milaan stuurt. Daarnaast zijn er nog drie reisbureaus, die ieder een toestel zullen vullen. Supporbers, die definitief geboekt heb ben, behoeven zich over deze annule ringen geen zorgen te maken: zij wor- dn allen overgeheveld naar de organi satoren, die wel vliegen. „Het besluit van de strafcommissie is", zo verzekerde voorzitter Schutte, „unaniem genomen". We hebben woens dagavond vergaderd. De plaats kan ik niet noemen, want die heb ik ook niet aan 't bondsbestuur meegedeeld. We hebben welbewust een besluit genomen en ik kan u verzekeren dat er geen verdeeld heid in de strafcommissie was. Ik zeg dit speciaal, zodat er geen misverstan den over kunnen bestaan. Over het eventueel zitting blijven hou den van enkele leden van de strafcom missie tot 1 januari 1970 zegt de heer Schutte: „Ik kan niet vertellen wie in functie zullen blijven. In de brief aan de KNVB staat: desverlangd. We laten in de eerste plaats het initiatief aan de KNVB. Die zal ons moeten benaderen als zij wenst dat enkele van ons tot ja nuari aanblijven. In ieder geval zal ik geen zitting meer nemen en met mij mr. Stol. Dat is geen dwarsliggen tegen het bondsbestuur. Het komt zuiver door per soonlijke omstandigheden, door onze po sitie in de maatschappij (de heer Schut te is kantonrechter in Deventer en de heer Stol raadsheer in Amsterdam, red.). Ik ben bijzonder veel genoemd in de pers, en dat heeft mij diep bedroefd. De heer Schutte heeft zich vooral twee publikaties in landelijke bladen aange trokken. „Ze waren rancuneus, kren kend en grievend. De integriteit van de strafoommissie was daarin in twijfel ge trokken. Spijtige zaak De heer Meuleman: „In elke straf zaak heeft de bond reglementair het recht in hoger beroep te gaan. We heb ben een afspraak met de strafcommis sie, dat bij strafzaken van competitie wedstrijden, wedstrijden voor het Neder lands qjftal daarbuiten zullen worden ge laten. Als het Nederlands elftal daarbij .toch betrokken wordt, zoals in de zaak van Van Hanegem, en men bij de moti vering voor de bepaling van de straf maat de waarschuwing betrekt voor een interland die nog niet eens is behandeld dan willen wij wel eens weten wat de commissie van beroep hiervan denkt. Of het ontslag geaccepteerd wordt? Er valt niets te accepteren. Het zijn alle maal vrijwilligers. Als ik morgen uit de bond wil stappen, doe ik dat. Ik vind het een zeer spijtige zaak en ik begrijp de verstrooidheid van de heren niet. Er zal nog wel eens een woordje over gespro ken worden, want het is een commissie, die altijd tot volle tevredenheid heeft gewerkt. Op 11 januari tweede ronde KN VB-beker DEN HAAG De wedstrijden voor de tweede ronde van het toernooi om de KNVB-beker zullen op zondag 11 januari worden gespeeld. Bovendien zullen voor die dag eventuele uitgestelde competitie wedstrijden worden vastgesteld. Het be stuur betaald voetbal heeft voorts be sloten, dat de loting voor de tweede ron de van het bekertoernooi op 14 december zal worden verricht. Joego-Slavische jeugd behield voetbalbeker ZRENJANIN Het Joego-Slavische voetbalelftal van spelers onder 23 jaar heeft de Europese beker voor jeugdlan denteams behouden door gisteren in Zrenjanin met 20 Zweden te verslaan. In de eerste helft scoorde Cvetkovic en en zeven minuten voor het einde ver grootte Krivokuca de voorsprong. Geen nieuw werelduurrecord MEXICO CITY De Franse wielren ner Bernard Darmet, die gisteren op de olympische wielerbaan van Mexico City een poging deed het werelduurrecord voor amateurs te verbeteren, dat op _*iaam staat van de Deen Mogens Frey Jensen met 47 km en 513,69 meter, heeft na-ruim tien kilometer opgegeven. Hoogst actueel Karei Jansen: „Iedereen heeft dit kun nen zien aankomen. Er heeft al lange tijd tijd een bui gehangen vol met kritiek ten aanzien van enige geruchtmakende uit spraken. Na een gesprek, dat wij vorig jaar met de strafcommissie hadden, kre gen wij in eerste instantie de indruk dat de commissie zijn koers zou hebben gewijzigd. In een aantal gevallen werden geen schorsingen gegeven, maar boetes opgelegd. Maar de rigoureuze wijziging, waar iedere praktijkman om vroeg, is toch niet tot stand gekomen. De straf commissie heeft zich niet voldoende wil len aanpassen aan de veranderde om standigheden, die zijn opgetreden na 1 juli 1967. Toen de verhouding werkgever- werknemer wettelijk geregeld is gewor den. Ik hoop overigens dat de leden van de strafcommissie verstandig genoeg zullen zijn om er niet ineens de brui te geven. Het is wel duidelijk dat plot seling de modernisering van de straf rechtspraak in het betaalde voetbal een hoogst actuele en urgente aangelegen heid is geworden. Achterhaald Zoals men wellicht weet, is enige maan den geleden een overlegorgaan gevormd bestaande uit vertegenwoordigers van de KNVB, de WCS en de FBO, dat een pakket van verlangens heeft opgesteld, dat men voor juni 1970 gerealiseerd wil zien. Daarvan maken o.a. deel uit, de nieuwe standaardcontracten, een ande re transferregeling meer inspraak voor de werknemers en een aan de eisen des tijds aangepaste arbitrage. Het nieuwe standaardcontract nam daarbij de hoog ste prioriteit in, maar daarbij is nu ze ker ook de strafrechtspraak gekomen. Tot nog toe is de strafrechtspraak steeds een eenrichtingsverkeer geweest. Clubs en spelers hadden geen enkele invloed. Ik meen daarom dat nu het moment is aangebroken om straffen in het betaal de voetbal nog slechts te doen uitspreken door een instituut, gevormd door vertegenwoordigers van de zijde van de betalende verenigingen en de contract- spelers. Er is inmiddels toch wel duide lijk gebleken, dat zware schorsingen geen enkel nut afwerpen. Dat is een achter haalde werkelijkheid. Clubs en spelers zijn belde gebaat met een zo sportief mo gelijke gang van zaken. Men mag wat mij betreft er gerust op vertrouwen dat beide partijen een sportieve ontwikkeling van de voetbalsport willen en zullen be vorderen en dat die ook in de wijze van rechtspleging tot uitdrukking zal komen. We zijn daarom grote voorstander van de invoering van deze paritaire opzet, een nieuwe gedachte, die zeker het ex periment waard is". Onevenredig het opschorten van een straf. Wanneer daar dan gebruik van wordt gemaakt, vind ik het een minder logische zaak als daaraan consequenties verbonden moe ten worden". Mr. Van Vloten: ,Jk houd me graag 't recht voor mijn reacties uit te bouwen. Die kan pas volledig zijn als ik ook an dere meningen heb gehoord, zoals bij voorbeeld van de commissie van beroep". Mr. P. van Bochove, de voorzitter van de commissie van beroep: „Ik ben ont steld over het forse optreden van de he ren. Het lijkt me een wat onevenredige reactie. Ze hebben volgens mij wat heet van de naald gereageerd. Overigens ge loof ik niet dat de stap van de commis sie enige invloed zal hebben wanneer wij vanavond de zaak-Van Hanegem behan- Een toevallige omstandigheid of niet geheel toevallig? moet worden ge noemd dat nog tijdens de jongste alge mene vergadering van de sectie betaald voetbal, afgelopen zaterdag in Utrecht, de strafrechtspraak in de KNVB zijde lings aan de orde is gesteld door de heer D. Stoop, voorzitter van DWS. Verstandig De heer Stoop suggereerde toen, dat de strafcommissie van de KNVB door het bondsbestuur en de beide sectiebe- sturen ferquent geattendeerd op de toe neming van het aantal strafzaken on der invloed daarvan wellicht, maar on- bewist, strengere maatstaven is gaan hanteren en niet meer het onafhankelij ke orgaan zou kunnen zij dat het be hoort te zijn. In verband hiermee noemt de heer Stoop het besluit van de strafcommissie om af te treden „een zeer verstandig be sluit", gezien zeer grote verschillen van Inzicht in wat wel en wat niet bestraft moet worden". De heer Stoop releveer de daarbij „enerzijds de belangen van clubs en spelers, anderzijds dc maatsta ven, die worden aangelegd door de straf commissie, een overigens ongetwijfeld zeer kundige commissie. Het was inder daad een onhoudbare toestand geworden, onhoudbaar in die zin, dat ik het betreur dat het sectiebestuur niet tijdig maatre gelen heeft genomen om de strafrecht spraak aan de ontwikkeling van het be taald voetbal aan te passen", aldus de voorzitter van de Amstredamse club. Niet uniek Het in beroep gaan van het hoofdbe stuur van de KNVB tegen een straf, wat mede door het feit dat de KNVB geen kennis van de motivering heeft genomen kwaad bloed bij de strafcommissie zet te, is overigens niet uniek in de geschie denis van het betaalde voetbal in Neder land. Ruim twee jaar geleden concludeer de de strafcommissie bij gebrek aar wijs tot vrijspraak van de ADO-speler Lambert Maassen, die toen in de wedstrijd Sittardia-ADO bij het verlaten van terrein een grensrechter tegen de enkels zou hebben geschopt. Ook toen tekende het bondsbestuur bij monde van gedelegeerde in de strafcommissie, de heer H. van Dalen beroep aan. Door de commissie van beroep werd Maassen destijds eveneens vrijgespro- De heer Van Dalen, door wiens toe doen de KNVB ook ditmaal in beroep is gegaan, was voor commentaar onbereik baar. Hij verblijft voor zaken in Frank rijk en wordt niet voor het eind van de ze week terugverwacht. Het aftreden van de strafcommissie heeft duidelijke consequenties voo: KNVB, daar men eenvoudig miet zonder deze strafcommissie kan. Er mag dan ook worden aangenomen, dat deze kwestie op de vergadering,, die het bonds bestuur gisteravond op het KNVB-sport- centrum in Zeist hield, hef voornaamste punt van bespreking is geweest. De atlete Tilly van der Made doet er, in elk jaargetijde, alles aan om haar conditie op peil te houden. Het in herfsttooi geklede Kralingse Bos in Rotterdam leent zich daarvoor uitstekend- AMSTERDAM De heer Bé Lijsen. oud-Davis-Cupaanvoerder, oud-lid van de commissie speltechniek en vele malen non-playing captain van vertegenwoordi gende tennisploegen (o.a. van het koning Gustaafteam dat vorig jaar de finale be reikte) Is in dienst getreden van de Ko ninklijke Nederlandse Lawntennis Bond. De verbintenis is voorlopig voor een jaar aangegaan. De K.N.L.T.B. duidt de functie van de heer Lijsen aan als „sportdirecteur". De heer Lijsen zal de sociale en mentale be geleiding van de topspelers/spelsters gaan verzorgen volgens de richtlijnen, die de N.S.F. daarover eerlang openbaar hoopt te maken. De heer Lijsen zal verder de verschillende centrale trainingen coördi neren en toezien op het werk van de bondstrainers. Tot zijn werkzaamheden behoort ook het opstellen van trainings schema's en toernooischema's, waarvan hij na goedkeuring door de commissie speltechniek de uitvoering ter hand zal nemen. Bij belangrijke wedstrijden zal hij, zo mogelijk' als niet-spelend aan voerder optreden. Keuze Voorts heeft de K.N.L.T.B. het le dental is de 100.000 gepasseerd beslo ten om Fred Heimmes, wiens tennisoplei- ding al enige jaren door de bond is be kostigd, in de gelegenheid te stellen een jaar deel te nemen aan internationale toernooien. „Het is voor hem een kans om zijn hardheid te bewijzen", aldus de (Van ome correspondent) ROME Gerben Karstens heeft gisteren in een laboratorium in Rome met eigen ogen gezien dat de contra-expertise, die werd uitgevoerd nadat Karstens was beschuldigd van gebruik van doping tijdens de Ronde van Lombardije. positief uitviel. Karstens was aanwezig b(J de chemische proeven en sprak zijn voldoening uit over de nauwkeurigheid waarmee met het modernste instrumen tarium de proeven werden genomen. Niettemin verklaarde hij nogmaals geen stimulerende middelen te hebben gebruikt. Het rapport zal in een verzegelde enveloppe naar de Federatie van Italiaanse Beroepsrenners in Milaan worden gezonden en over enige dagen openbaar worden gemaakt. -.ui In Antwerpen wordt heftig gedebatteerd over de vraag of Leo Duyndam enige maanden geleden tijdens een wedstrijd in Antwerpen stimulerende middelen heeft gebruikt. Voor de Antwerpse correctionele rechtbank verklaarde een Belgische toxicoloog dat hij sporen van efidrine had gevonden in, Duyndams urine. Dis. Verhee, assistent aan de universiteit van Nijmegen, noemde het Belgische rapport allesbehalve wateitlicht en stelde dat de proeven zodanig waren genomen dat zij niet voldoende waarborgen boden om te onderzoeken of inderdaad stimulantia was gebruikt. „Bovendien", zei drs. Verhee, „komt efidrine voor in tal ,van onschuldige middelen, o.a. asperine en hoestdrank." HENGELO Het zou een grote verrassing z(jn als Hans Vultink z(jn nationale biljarttitel in het ankerkader 47/1, die h(j vorig jaar in NoordwUk veroverde, niet zou prolongeren. Zeker toen Henk Scholte, Tini Wijnen, Henk de Kleine en Joop Roodenburg besloten ditmaal niet voor het kampioenschap in te schrijven, werd de positie van Vultink, die zich de laatste jaren in dit moeilijkste van alle kader- spelen toch al naar de top had gewerkt, nog eenzamer. Aan de titelstrijd in het Gelderse Hengelo voor de in Groenlo wonende Vultink du^ vrijwel een thuis wedstrijd werd door het wegblijven van de „establishment" veel glans ontnomen. voorsprong van 94 caramboles kon nemen: 197103 in 18 beurten. Tegen het eind kwam de driftig caramboleren de Van Nijnatten nog wel dichtbij maar Rijvers hield stand. Vultink maakte tegen Toon Mol uiter aard geen fout en won gemakkelijk In veertien beurten: 30084. Alleen al de wijze, waarop Vultink in series van 50, 68, 46 en nog eens 68 tot slot dit moeilijke precisiespel tot in de perfectie uitvoerde, stempelde hem opnieuw tot de uitgesproken favoriet. Heel wat ruwer caramboleerde Lambert van Leur naar een overigens zeer verdienstelijke zege, in eveneens 14 beurten, op Hans Sundquest, wiens produktie tegen het slot van de partij niet opwoog tegen die van Van Leur: 220300. Teleurstellend was de première van Jean Bessems, die wel won van nestor Janus Jacobs, maar daarvoor 22 beur ten nodig had. En dat terwijl de jonge Limburger na 16 beurten al op 281 Daarbij kwam gistermiddag in de openingsronde nog een onverwachte nederlaag van de Brabander Bert van Nijnatten tegen Louis Rijvers, die na marathon van 33 beurten zegevierde: 300277. Van Nijnatten, vorig jaar tweede, behoorde met Lambert van Leur tot de figuren, die Vultink de voet dwars zouden moeten zetten. Maar hij kwam niet tot zijn normale spel. In tegendeel, hij faalde volkomen in het begin van deze partij, zodat Rijvers een stond. Hij heeft ongetwijfeld klasse, maar is mentaal nog niet klaar om in de top van de biljarterij te kunnen mee draaien. Dat bleek in zijn tweede partij tegen Hans Sundquest, een gelijk- opgaand duel, waarin Bessems een juweel van een serie van 76 maakte. Daarmee kwam hij in de dertiende beurt weer gelijk met de Schiedammer: 250250. Beiden kregen daarne een gelijk aantal goede kansen om uit te gaan. Dat lukte Sundquest in de zeven tiende beurt. Nog was Bessems niet verloren want hij was slechts veertien punten van de remise verwijderd. Hij leek die ook te gaan bereiken, tot hij de twaalfde carambole te haastig scoor de en de ballen masqué bleven liggen. Nog één punt kon Bessems aan zijn totaal toevoegen. Toen bleef er een on maakbare positie achter. Ongeslagen bleef Rijvers, die dertig beurten van Jacobs kreeg en uit twee partijen dus de volle winst heeft met een gemiddelde van 9.52, ver beneden de degradatiegrens van 12.00. Rijvers is dan ook van het leidende drietal duidelijk de zwakste. Ver boven hem uit torenen Van Leur en Vultink, die resp. van Mol en van Van Nijnatten wonnen. Zo gemakkelijk als Van Leur langs Mol rende, zo moeilijk had Vultink het echter tegen Van Nijnatten die voor Het elftal van Feijenoord in tweevoud. Op de foto en op de omslag van het boek „Topclub Feijenoord". Gisteren kregen de spelers, de trainer en het bestuur in het Feijenoordstadion een exemplaar aangeboden. P. H. Wolffde schrijver, staat tweede van rechts. zijn laatste kans vocht. Krampachtig carambolerend en sterk carrotterend hield Van Nijnatten lang stand tegen de titelhouder. Maar tenslotte ging hij aan zijn eigen wapen kapot. Vultink had een verrassende ver klaring voor zijn matige spel: „Ik heb vanavond thuis een haring gegeten en die is blijkbaar slecht gevallen. Ik zag meestentijds zes ballen De uitslagen waren: Eerste ronde: Jacobs (Amsterdam) 214 22 27 9.72 Bessems (Cadler en Keer) 300 22 56 13.63 Sundquest (Schiedam) ?:j 14 59 15.71 Van Leur (Oss) ;;oo 1* 63 21.42 RIJv. 299 17 76 17.56 300 30 73 10.00 Van Leur 300 13 109 23.07 Van Nijnatten 397 25 BO 11.98 vultink 300 25 72 12.00 De stand na de eerste dagi 1. Van Leur 4 pnt„ 109 hoogste serie. 22.» algemeen gemiddelde; 2. Vultink 4. 72, 15.38; 3. Rijvers 4. 73. 9.52 4. Sundquest 2, 68. 16.77; 5. Bessems 2, 78. 15.35; 6. Van Nijnatten 0, 50. 9.89 7. Jacot* 0, 55, 8.01; 8. Mol 0, 3», 6.81. voorzitter van de commissie speltechniek, de heer Tiemstra. Hemmes had de keuze om een trainingsstage te lopen bij een gerenommeerde trainer of zelf deel te ne men aan toernooien. Hij heeft voor hel laatste gekozen. Hij valt daardoor weg uit de centrale training, die door de heer Buytelaar in Den Haag wordt gegeven. Central© training Daaraan zullen thans deelnemen: Fried Schmitz, Cees Klotz, Peter Vaarties, Lex Constandse, Jan Mulder, Maarten Ruys, Angela Salome, Nellemieke Brouwer, Èl- lie Appel en Ellie Simons. Paul van Min is door ziekte voorlopig uitgeschakeld, Betty Stöve eveneens. De kans bestaat, dat Betty Stöve gevolg zal kunnen geven aan een uitnodiging om deze winter in toernooien in Zuid-Afrika uit te komen. Ada Bakker, Astrid Suur- beek (studerend in Amerika) en Judith Salomé zullen niet meer deelnemen aan de centrale training, die in de eerste plaats bedoeld is als tennisopleiding. Stilden tenelftal tegen West-Du i tsland DEN HAAG Voor de Nederlandse stu denten staat een voetbalinterland tegen West-Duitsland op het programma, op dinsdag 11 november, aanvang 15.00 uur, op het terrein van HBS ln Den Haag. De opstelling van het Nederlands elftal is als volgt: doel Reitsma (Zwart Wit '28), achter Brandei (Leonidas), Kuyer (Quick N.), Seunke (AFC), v. Dinter (PSV); mid den Hoek (ZVV), Hekman (DCG); voor Kemna (AFC), Désar (UVS),Vonk (Spar taan '20) en D. kramer (Quick H.). Reserves zijn: v. d. Valk (AFC), v. d. Sande (Zwart Wit '28), Corten (Quick N.) en Mol (Quick H.). ADVERTENTIE PRISMA gouden dameshorloge klassieke uitvoering 129.- f \>1 PRISMA gouden dameshorloge, hot allernieuwste model 175.- PRISMA HORLOGES Fa. v. d. WATER Haarlemmerstraat 181 Leiden Telefoon 24469 PRISMA HORLOGES M. BRINKS Haarlemmerstr. 126 - Leiden - Tel. 21074 Schoolstraat 41 - Voorschoten - Tel. 2677 PRISMA HORLOGES Fa. C. DE KEMP Botermarkt 12 Lelden Telefoon 25753 PRISMA HORLOGES Fa. C. VAN EGTEN Sperwerstraat 1 NIEUWKOOP Telefoon 01725-1559 PRISMA HORLOGES Fa. PIERROT HORLOGER - JUWELIER Maarsmansteeg 21 - Leiden - Tel. 20778

Leidse Courant | 1969 | | pagina 11