9e£eidóeSoii/fcant Televisie weekeinde Unieke Britse t.v.-kleurenserie over leven Lord Mountbatten Elf delen met rijkdom aan historisch materiaal Sport via radio en t.v. PAGINA 2 DE LEIDSE COURANT ZATERDAG 1 NOVEMBER 1968 Eén visie, problemen ten spijt ITOLGENDE week zaterdag moet het party convent van de anti -revolutio nairen zich uitspreken in een toelangrijke zaak: het gezamenlijk programma met de KVP en de Christelijke Historische Unie. Het behoeft op 8 november geen vrij, oriënterend gesprek te worden, nu het ARP-bestuur in een conceptbesluit uit spreekt, dat de anti-revolutionairen samen met de twee andere Christ en -democrati sche groepen overeenstemming moeten kuinnen bereiken over een gezamenlijk programma voor vooruitstrevende politiek in evangelisohe zin. Op basis van de studies van de ..groep van achttien'' constateert de anti-revolutionaire partij leiding reeds overeenstemming aanwezig over «het (hoofdpunten van het politiek beleid en ook over het gezamenlijk uit gangspunt. Wat tussen nu en het najaar van 1970 nog moet gebeuren, is dan het samen stellen van een urgentielijst met punten welke de drie partijen in de volgende regeringsperiode met voorrang willen behandelen en van personen die bij de uitvoering van dat programma weer een belangrijke rol zullen moeten spelen. De drie partijen moeten vooits hun gezamen lijk programma vergelijken met dat van andere partijen tijdig vóór de Kamer verkiezingen en contact zoeken met daarvoor in aanmerking komende par tijen om de Odezere ook duidelijk te kun nen maken met welke partners het best het. volgende kabinet kan worden gefor meerd. Maar bij het uitspreken van een voor keur is de basis van weder kerigheid noodzakelijk. Met an dere woorden: een regeringsakkoord de kiezers presenteren heeft alleen zin wan neer alle adspirant-deelmemers eraan zich terzake ook bereid verklaren. Aldus het ARP-bestuur-, rviT laatste is geen onbelangrijke zaak. Om twee redenen. Want wanneer bij voorbeeld volgend najaar aan de hand van de urgentieprogramma's (alleen die hebben dan zin! i geconstateerd wordt, hoe er een sluitend akkoord mogelijk zou zijn met. de Partij van de Arbeid (of D'66 of de WD) maai- die partijen willen zich zelfs voorlopig niet aan overeen stemming binden, bestaat er voor de köezera geen zekerheid over de uitkomst van de verkiezingsstrijd dn geval de partijen met de congruente programma's winnen. Maar de kiezers weten dan ook. dat bepaalde partijen ondanks de con gruentie over urgente zaken weigeren de politieke strijd wat betreft de toekomst duidelijk te maken. Om op dit punt sterk te staan, zo sterk mogelijk, zuilen de drie christen-demo cratische partijen wanneer hun beslissende organen het fiat aan georganiseerde M'king geven, moeten zorgen dat ongeveer een jaar hun urgentie- concreet en zo afgerond mogelijk is. Liefst moeten ze dan ook aangeven welke middelen er in de nabije toekomst voor de uitvoering van dit pro gramma nodig zullen zijn en hoe ze het kabinet van hun keuze die middelen willen verschaffen. Ons standpunt blijft, dat de zittende regering tegen die tijd ao veel mogelijk gegevens moet ver schaffen en niet bepaalde aangename of onaangename verrassingen-achter de liand moet houden. Echte politieke duidelijkheid verschaffen onze partijen de kiezers eerder, wanneer ze hun wensen zorgvuldig afwegen tegen de mogelijkheden, dan bergen beloven en na de verkiezingen moeten meedelen dat er niet eens vol doende zilver of (koper beschikbaar is. A NDERS dan de KVP voorlopig deed, willen de anti-revolutionairen zich i niet vastleggen op het punt van een kandidaat-ministerpresident, laat staan op dat van de formateur. De constitutio nele rechtenvan het staatshoofd worden door de doorsnee protestant inderdaad nog wat zwaarder gewogen dan door vele katholieken- Ook wij hebben bezwaaen, en dan vooral van praktische aard, tegen het uitbreiden van de verkiezingsdnzet met de persoon van de toekomstige regerings leider: dat bezwaar gaat nog meer wegen, wanneer de kandidaatsstelling bij een toekomstige regeringscoalitie nog een zaak blijft van afzonderlijke partijen. Men moet dan de mogelijkheid open laten om. na het bekend worden van de verkiezings uitslag en na een oriënterend algemeen politiek debat in de Tweede Kanier. het staatshoofd hieromtrent een beslissing te laten nemen, althans wat betreft de aan te zoeken formateur. Wel zijn we ervoor, dat alle voor de post van regeringsleider in aanmerking komende kandidaten deel uitmaken van de groep „belangrijke per sonen" die het anti -revolutionaire partij bestuur wel met name genoemd wil zien. Wanneer de ARP belang hecht aan het gezamenlijke uitgangspunt, heeft dit on getwijfeld te maken met de stromingen in de KVP (groep Cuweniberg! i die niet meer van het confessioneel karakter willen weten. Men moet hier thans geen hals zaak van makenwij zijn ervan overtuigd dat in de politieke praktijk de christen democratie een open concentratie zal gaan worden en alle aanknopingspunten bevat om zdch te ontwikkelen tot de brede volkspartij met het duidelijk programma, waarvoor door de heer Ouwenberg c.s. zo vurig wordt gepleit. Men moet evenwel niet proberen de christen-democratie nu helemaal lo6 te maken van de geloofs- en levensovertui ging, net zo min als het zinvol Is nu van de Partij van de Arbeid te eisen, dat zij haai- socialistische kenmerken afdankt. ONS benieuwt nog. welk verzet er in het anti-revolutionaire partijconvent zal rijzen tegen de coneeptresolutle van het bestuur. Mogelijk gaat. deze resolutie de radicale groep van prof. Albeda, de Arjos-jongeren en de trouwe aanhangers van Bruin Slots visie nog te ver. Zij zullen dan wellicht komen aan dragen met verschillen welke er vandaag aan de dag in en buiten de Kamer af en toe merkbaar zijn in de opstelling van de heer Biesheuvel en die van drs, Schmelzer of de CHU-fractie. Blijkt, bij voorbeeld de AR-fractievoorzitter niet meer gekeerd tegen de integrale uitvoering van Witte- ■eens belastingverlagingsplan dan de twee andere groepen? Men mag die verschillen niet baagtelli- ren, maar moet ze ook niet overschatten. Per slot van rekening wil ook de heer Biesheuvel nog in deze parlementaire periode vóór maart 1971 de belastingen met 900 miljoen gulden verlagen en dan gaat het dus niet om een principe, maar om een besluit. deze kwestie nog een i oud programma (mis- 2n beetje van oud zeer) en gaat wat er nu op stapel staat om het toekomstige beleid, waaraan men zich meei' wïl binden dan ooit te voren en dat men in dezelfde mate ook beter zal voor breiden. Bovendien is onderdeel van e< schien ook wel De problemen va men zich dus in de trereu op de visje v dan ook de KVP van zijn dan de KVP i schouwen wij als eei ten spijt moet plaats concen- de toekomst. Dat andere moet n 1965 en 1966 be te garanderen zaak- 1971 Van soldij naar wedde 11TE gaan in Nederland de goede kant op wat betreft het geld dat dienst plichtigen als contraprestatie geduren de hun diensttijd krijgen. Niet het be langrijkste vinden we de vraag of de vergoeding voor dienstplichtigen pre cies even hoog moet worden als de be zoldiging van beroepsmilitairen in de zelfde rang. Belangrijker is dat het zak centje van de vroegere soldij wordt om gezet in een wedde, een behoorlijke ma teriële beloning voor de dienst welke zij ten behoeve van de gemeenschap ver richten. Met genoegen hebben we deze week in de Kamer onder meer van KVP- en P.P.R.-zijde de vraag horen stel len, of het niet redelijk zou zijn wanneer afgekeurden en vrijgestelden niet moe ten meebetalen voor de hogere heloning welke hun leeftijdgenoten die wel in dienst moeten, behoren te krijgen. Wij gaan zelfs een stapje verder en stellen de vraag of niet alle jongeren mannen zowel als vrouwen die tot de jaarklassen van de dienstplichtigen be horen, een materieel offer behooren te brengen. Per slot van rekening krijgen degenen die in militaire dienst gaan 'n achterstand van gemiddelde anderhalf jaar wat betreft het maken van een car- De meningen lopen in Nederland op dit punt uiteen, misschien zelfs sterk uiteen en vooral in kringen van jonge ren zullen er protesten opgaan. Even goed als in het geval van de sociale dienstplicht voor jonge vrouwen, waar van we 'n voorstander gebleven zijn. Wij vinden het een logische zaak dat op een bepaalde leeftijd, waar de jonge Nederlander zijn burgerschap ten volle gaat beleven, hij of zij zich op de een of andere wijze in dienst stelt van gemeen schapstaken. Bij de een zal dit dan moe ten betekenen 'n persoonlijke inzet; mi litaire dienst of naar we hopen bin nen afzienbare tijdarbeid in ontwikke lingslanden. Degenen die hiervoor niet in aanmer king kunnen komen, zouden dan hun in zet moeten verlenen in de vorm van een financieel offer, dat ten goede komt aan de beloningen voor hen die wel voor een persoonlijke inzet opgeroepen worden. Ons lijkt dit een gemeenschapspiicht waarvoor in de concrete situatie de per soonlijke vrijheid wijken moet. Met een eventueel gunstige uitslag van de discussie welke nu in de Twee de Kamer tussen minister Den Toom en een grote meerderheid van de Kamer is aangebonden, zal één ronde gewon nen zijn, maar de kwestie in haar tota liteit is dan niet beslist. Zo'n beslissing kan niet van vandaag op morgen genomen worden, maar on ze generatie zal er wel intensief mee be zig moeten blijven. Juist in de moder ne maatschappijopvattingen speelt de solidariteitsgedachte 'n dermate belang rijke rol, dat de kwestie goed opgelost moet kunnen worden. Bovendien vin den wij het offer ten behoeve van de ge meenschap op basis van de solidari teitsgedachte een gewichtige bijdrage tot de persoonlijkheidsvorming. Tegen die achtergrond vinden we de overgang van soldij in wedde een moedigende ontwikkeling. De waarheid in het midden ZOALS gewoonlijk lag de waarheid waarschijnlijk wel weer ergens het midden, toen vorige week Tweede- Kamerleden minister Witteveen verwe tn, dat hij finanteil en redelijk be staan van grotere gemeenten onmoge lijk maakt en de nationale schatkistbe waarder daarop repliceerde met de scherpe opmerking, dat vele gemeenten weinig onderscheid maken tussen ur gent en nit uergnte-urgent uitgaevn. Dit laatste kan niet ontkend worden, maar de bal lean weer worden terugge kaatst naar de landelijke overheid die ook wel ens geld uitgeeft aan objecten waarvan men zich in redelijkheid mag afvragen of ze op dit moment dringend noodzakelijk zijn. Feit is dat de gementebesturen door minister Witteveen en zijn collega's aan een strakke leiband worden gehouden; feit is evenwel ook dat met name de plaatselijke bestuurders van Amsterdam en Rotterdam bij het bepalen van wat er voor de economische toestand en voor de leefbaarheid van het klimaat in hun stad te royaal denken, omdat ze aan na tionale voorzieningen relatief te weinig gewicht hechten. Complicaties rijzen er, doordat het gemeentelijk belid te maken heeft met taken welke in landelijk verband vrijwel door lederen erkend worden als natio nale urgenties: krotopruiming, ophef fing van d laatste restanten woning nood, onderwijzersvoorzieningen, een betere ruimtelijke ordening, voorzienin gen voor de medeburgers in nood. Die taken betekenen vaak al en enorme hap in de gemeentelijke financiën. Daar naast komen dan nog de verkeers- en vervoersvoorzieningen welke in grote gemeenten niet alleen absoluut, r ook relatief en veel zwaardere last be tekenen dan in een kleinere samenleving. Om die taken naar behoren te kunnen uitvoeren, hebben de gemeenten beslist meer geld van het rijk nodig. Daarnaa: bliifl dan de vraag knellen of er plaat se' ijk ook niet meer moet gebeuren het uitvoeren van urgente zaken te kun nen verzekeren. Een K.V.P.-commissie heeft vorige week verzekerd, dat een kritisch onderzoek op landelijk niveau zal uitwijzen dat er teveel geld wordt uitgegeven; de vraag is of bij een kri tisch onderzoek van het gemeentelijk bestuur niet een zelfde conclusie getrok ken zou kunnen worden.Bovendien zijn r diverse gemeenten die weigeren om tarieven en lasten te brengen op een peil dat conomisch en sociaa) redelijk is; de Rotterdamse metro is hiervanin- derdaad een duidelijk voorbeeld. Het beste is om tegen de volgende ka binetsformatie ook de kwestie van de kwestie van de gemeentelijke financiën op te nemen onder de urgente zaken. Dan worden de partijen en personen die in 1970 de dienst gaan uitmaken, ge dwongen voor dit vraagstuk een rede lijke oplossing te zoeken met afweging van andere belangen. Er zal dan gekozen moeten worden voor het afkappen van bepaide taken of meer belastingen. Ook in breder ver band wordt trouwens langzamerhand duidelijk dat. welk beleid politieke par tijen voor na 1971 ook voorstellen, de burger komt te staan voor het bekende alternatief: kiezen of delen. Kopduel In KRO's Kopduel van hedenavond zul len dit keer de Haagse Voetbal- en Cricketvercniging, de roeiclub Aegir uil Groningen en de ijshockeyclub Den Bosch hun krachten meten bij 't be antwoorden van een spervbur van vra gen op sportgebied. (Quizleider is Theo Koomen. die de taak van Frans Derks heeft overgenomen. De jury staat onder leiding van ir. A. van Emmenes. 't Team van H.V.V. dat zal trachten de finale te hereiken (rechtgevend op ccn reis naar de Cup finale in Rome) bestaat naast de heren F. A. M. Beekman (H.C.C. II en vaak uitgekomen in H.V.V. 1) cn J. Bijloos (H.V.V. I) uit de heer O. J. Milo, film redacteur en tekenaar van Het Binnen hof. (Nederland I 19.07—20.00) De legende van Johnny Green De legende van Johnny Gi-een, een country- en westernverhaal, is geba seerd op een muzikaal gegeven van Eddie Miller, bekend componist in Ame rika. Johnny Green (René Frank), die woont in een klein provinciestadje in het diepe zuiden, wordt verliefd en trouwt met Mary Jane (Els Hillenius). Het huwelijk houdt geen stand, wanneer Johnny, Jezebel Jones (Carr Tefsen) ontmoet. De sheriff (Tabe Bas) pro beert Johnny te bewegen naar zijn vrouw terug te gaan. Johnny wil wel, maar durft niet meer. Jezebel Jones krijgt er genoeg van en laat hem in de steek. Mary Jane sterft van liefdesver driet, en Johnny blijft eenzaam achter. De verteller (Frans KoDoers) pra.it de 14 liedjes aan elkaar. Muzikale lei ding en arrangementen Jackie Bulter- man. Bewerking en regie Nico Hiltrop. (Nederland I 20.2020.51) Cabaretaria Cabaretaria. maandelijkse kleinkunst-- kalender van Wim lbo en Fred Rom- bouts. gaat zijn tweede seizoen in. Van avond is de start van deze rubriek. Dan wordl o.a. aandacht gewijd aan 't 12'/;- jarig bestaan van 't Cabaret Tingel Tan- gel met Marijke en Sieto Hoving, die kortelings hun nieuws programma „Proost, cheers, santé, gezondheid!" ten doop hielden. Ook de activiteiten van andere kleinkunstenaars worden onder de loep genomen. Tot de gasten op deze zaterdag behoren dan ook: Jas- perina de Jong. Cesarine Hock. Eric Herfst, Guus Vleugel, Marnix Kappers, Frits Lambrechts, Jaap van der Merwe en Paul van Vliet. (Nederland I 21.31—22.16) NEDERLAND I NjOS: 18.50 uur: Fabeltjeskrant 19.00 uur: Journaal KRO: 19.07 uur: Kopduel, quiz 20.00 uur: Journaal (NÖS) 20.20 uur: De legende van Johnny Green, musical 20.51 uur: Brandpunt 21.31 uur: Cabaretaria 22.16 uur: Requiem van Faure 22.53 uur: Epiloog 22.58 uur: Jurnaal (NOS) NEDERLAND II NOS: 18.50 uur: Fabeltjeskrant 19.00 uur: Journaal 19.03 uur: Scala AVRO: 19.30 uur: Vaders tegen wil 20.00 uur: Journaal (NOS) 20.20 uur: Dat doet de deur dichtshow, amusement 21.10 uur: High Chaparrel 22.00 uur: Lord Mountbatten 22.50 uur: Journaal (NOS) NEDERLAND I VOS: 15.00 uur: Journaal 15.02 uur: Weekjournaal 15.22 uur: Verkeersinformatie 15.25 uur: Skippy 15.50 uur: De verrekijker 16.00 uur: Van gewest tot gewest 16.15 uur: Toelichting Floris 16.20 uur: Trofeo Baracchi 16.55 uur: Voetbaluitslagen CVK-IKOR: 17.00 uur: Het versleten kleed, documentaire Schaken (TELEAC) NOS: 18.55 uur: Fabeltjeskrant CVK-IKOR-RKK. 19.00 uu.: Woord voor woord 19.05 uur: Onderweg sinds gisteren VARA: 19.30 uur: Bespied: Eskimo's, documentaire 19.55 uur: Onderwijs, nu en mor gen, documentaire 20.30 uur: Journaal (NOS) 20.35 uur: Weg van elkaar 21.35 uur: Signalement, discussie 22.25 uur: NEDERLAND II NOS; 18.55 uur: Fabeltjeskrant 19.00 uur: Journaal 19.05 uur: Floris 19.35 uur: Studio sport (1) 20.20 uur: Panoramiek, informatie 20.45 uur: Bill Cosbyshow 21.10 uur: Studio sport (2) 21.35 uur: Video 22.25 uur: Journaal De met 9 aangegeven programma's zijn kleurentelevisieprogramma's RADIO PROGRAMMA bracht, het stuk is geschreven door Jeroen Krabbé e Caroline Seebohm en werd vertaald vooi door Eimert Kruithof. Hart voor diamant Het thema van deze verhalen is de liefde, in de directe betekenis van het woord. De liefde tussen mannen en vrouwen met alle verwikkelingen die in zo'n verhouding mogelijk zijn en waar bij de hartstochten hoog kumtsn op laaien. In „Hart voor diamant" komt het meisje Linda Marchant (Pleuni Touw) voortdurend in botsing met het confor misme van haar directe omgeving, haar familie én haar verloofde Martijn (Jeroen Krabbé). Linda is dol op Mai- tijn. maar zij wenst zich niettemin nog niet door een huwelijk aan hem te bin- (Nederland II 2J.3521.35) ties van kijkers op televisieprogram ma's van de voorgaande maand. (Nederland II 21.35—22.25) 3 Evangelisch Lut Onder de noemer „Weg van elkaar" zendt de VAR A-televisie deze winter 'n serie televisiespelen uit, waarvan het spel „Hart voor diamant" (A diamond is for ever) op het scherm wordt ge- Video De NOS zendt morgen voor de eerste maal het programma „Video" uit, dat zich onder meer bezighoudt met reac- Panoramiek „Moeten militaire tehuizen op levens- li: beschouwelijke leest zijn geschoeid of moeten het algemene tehuizen zijn?" is de centrale vraag in het programma „Panoramiek" dat morgen uitgezonden wordt. Om hierop antwoord te kunnen geven heeft een NOS-team in diverse militai re tehuizen van uiteenlopende ge zindten opnamen gemaakt. Joop van Zijl en Henk Terlingen spraken daar met militairen' cn 'Vroegen aan hun welke militaire^ tehuizen zij prefereren. Voorts werden gesprekken gevoerd met vertegenwoordigers van het Hu manistisch' THüisfront én van hét Prot. Chr. Thuisfront. (Nederland II 20.2020.45) wingen. vara: nos: 18,55 Bij i HILVERSUM 1 Zjek HILVERSUM I. nfo. AVRO: 9.00 Nieuw pi- ders. AVRO: 16.00 Nie licht platenprogra ssimo: Licht tisch strijdlied. pagina). VPRO:3 ortages. (7.30—7.3! lijk stereo: klassieke grammofooni 9.3a Waterstanden. 9.40 Lichte grammofoon- muziek uil Cambodja. 9.50 Koning Klant: ^■«"mentenrubriek. 10-00 v°or de huisvrouw NOS: 11.00 Nieuws. 11.02 Stereo: Radio Fil harmonisch Orkest: moderne en klassiek» muziek.- VPRO: 12.00 Klassiek varié ÉjÉgj ------- o. 14.45 Ster HILVERSUM Het is de AVRO-te- levisie gelukt beslag te leggen op een unieke Engelse documentaire t.v.-serie over het leven van Lord Mountbatten. oud-admiraal van de Britse vloot en de laatste onderkoning van India. Dit boei ende stuk eigentijdse historie bestaat uit elf afleveringen vanvijftig minu ten, waarvan de AVRO elke maand een aflevering zal uitzenden. De eerste ver toning vindt vanavond plaats. In deze serie, welke naast een rijkdom aan historisch materiaal, dat is gese lecteerd uit vele officiële archieven ook talloze persoonlijke bijdragen van Lord Mountbatten bevat, wordt uiteraard grote aandacht besteed aan zijn inte ressante carrière. Mountbalten werd op 25 juni 1900 als prins Louis geboren uit het huwelijk van de Britse prins Louis of Battenberg eq prinses Victoria, klein dochter van koningin Victoria, die op haar beurt door vele huwelijks- en fa miliebanden verwant was aan de mees te regerende vorstenhuizen van Euro pa. De eerste aflevering schetst zijn jeugdjaren, welke vielen in de woelige tijd, die aan de eerste wereldoorlog vooraf ging. Zijn vader was admiraal van de sterkste zeemacht tor wereld. Mountbatten kwam zodoende al jong leeftijd in contact met vooraanstaande militaire leiders en staatslieden die zijn ouderlijk huis in Londen bezeten. De jonge prins Louis kreeg zijn eer ste vuurdroop in 1916 toen hij als adel borst bij de Royal Navy diende. Na de oorlog kwam hij terug in een verander de wereld, de beruchte „gay twenties" toen alom werkeloosheid en economisch crises heersten. In 1922 trouwde hij met de charmante en intelligente Dwina Ash ley en tijdens hun huwelijksreis onder andere naar Nieuw-Zeeland, Austra lië en Amerika ontmoette hij in Holly wood Charley Chaplin, de ster van de stomme film, die hen liet meespelen in een van zijn kostelijke filmkluchten. Bij het uitbreken van de tweede wereld oorlog werd Lord Mountbatten kapitein van. een torpedojager en commandant van het vijfde Qotilja. Bij de gevech- Opperbevelhebber Winston Chruchill benoemde het korte tijd later tot opperbevelhebber van al le strijkrachten uit het comité van chefs van staven. In deze functie maak te hij deel uit van de hoogste leiding in de oorlogsvoering tegen de AS.-mogend heden en bereidde hij de fundamentele planning van de invasie in Normandië Op 45-jarige leeftijd kreeg hij van Roosevelt en Churchill de opdracht de geallierde oorlogsvoering tegen Japan vanuit India te leiden als opperbevel hebber der geallieerde strijdkrachten in Zuid-Oost-Zië. Na de capitalatie van Japan bleeft Lord Mountbatten op zijn post en werd geconfronteerd met de opkomst van het nationalisme in de Aziatische landen. Hij streefde er toen naar om de nationalistische leiders niet tot zijn vijanden maar tot vrienden van Engeland en het westen te maken. Door deze houdin verwierf hij veel re spect en achting. Het hoogtepunt van speelde zich af in India, land hilep bij de voorbereiding van zijn onafhankelijkheid, Zijn marineloopbaan hervatte hij als schout-bij-nacht en promoveerde daarna tot opperbevelhebber van de middel landse Zeevloot van de NATO. In 1955 werd Lord Mountbalten door Churchill aangesteld tot chef der vlootstrijdkraeh- ten. Tien jaar later ging hij met pen sioen na op zeer ingrijpende wijze het Britse defensiesysteem te hebben gere organiseerd. (Nederland 22.00-22.50). Voor wie gisteren probleemloos aan een lang t.v.-weekeinde wilde beginnen was er met wat schakelen alle mogelijk heid. Bjj de NCRV met Studio Anno. programma dat we plezieriger gaan vinden naarmate persoonlijke herinne ringen meer aan bod komen en Farce Majeure. toen hij als de laatste onderkoning dat uitreiken aan tekenaar Dick Bruyne- stein die ditmaal erg goed voor de dag kwam. Oude herinneringen ophalen deed ook de VARA mei liedjes uil het Willy Derbyrepertoire. We hebben nooit erg van die liedjes gehouden, maar we hebben respect voor de man die ze des tijds creëerde. Derby-zelf geloofde n.l. in zijn repertoire. Als hij „Aan de muur van het oude kerkhof" zong, was hij meer ontroerd dan wie van zijn toe hoorders ook. In het programma van gisteren was er onder de executanten maar één die de zelfde gesteldheid helemaal leek op te brengen: de Zangeres zonder Naam. Nogmaals, we hielden er toen niet van. we houden er nog niet van. Maar dat respect om die instelling konden we toch wel opbrengen. Stukjes zagen we van Koning Klant, haast onmisbare rubriek, en van Ach ter het Nieuws, Daarin een reportage van Londense jeugdgroepen, die naar doen zonder daar, zoals bij ons, een fa cade van geëngageerdheid voor te zoe ken. Benevens de signalering van een erg eng geval van militaire „rechtsuit- oefening". Als A.h.N. hier de feiten juist weergaf dan zou naar onze smaak de verantwoordelijke man spoorslags met vervroegd pensioen moeten. Iclevisie 1 zondag Sport via r 26 oktober Hel eerste deel van Studio Sport mor genavond bestaat zoals steeds uit repor tages van voetbalwedstrijden. In deel II kan men kijken naar. de motortrial in Zantvoort; De baskclba- wedstrijd SVELandlust; de Cesare- witchren op Duindigikegelen in Mar- canti en Amsterdam door de 80-jarige Amsterdamse Kegelclub. (Nederland I 19.35-20,20 en 21.10-21.35) LANGS DE LIJN In „Langs de lijn", het sportprogram ma van de N.O.S.-radio, wordt morgen (14.30 tot 17.00 uur en 18.10 tot 18.30 uur via Hilversum I) aandacht besteed aan het betaald en het amateurvoetbal. Verder komen aan de orde: Paardenkoersen op Duindigt en in Groningen: Uitslagen hockey, korfbal en zaalhandbal. TROFEO Baracchi in „Passepartout" In het programma „Passepartout", van morgen 9. kan men de sluitings wedstrijd van het wielerseizoen 1969 ora de Trofeo Baracchi zien. Dit is een tijd rit voor twee renners per ploeg, die op die dag in Bergamo (Italië) wordt ver reden. Commentator in Bergamo is Jean Ne- Vg. lissen (Nederland I 16.20-16.55)

Leidse Courant | 1969 | | pagina 2