OP KORTE TERMIJN MO ET ER EEN OPLOSSING KOMEN VOOR MOEILIJKHEDEN BINNENSTAD PIERROT Geleidelijker overgang woonkern-industriegebied Voorstellen van Leids City Centrum Con Amoreblijmoedig en bekwaam in Eliasvan Mendelssohn D566-Leiden zwaar ontevreden over beleid kamerfractie 1185 Handtekeningen voor wethouder Piena Zilver voor H. van Nierop Investeringsprogram gemeente Leiderdorp Benodigdheden voor wintersport steeds vlotter en handiger MARKTEN PAGINA DE LEIDSE COURANT VRIJDAG 31 OKTOBER 1969 Meer ruimte voor kort parkeren meest noodzakelijk LEIDEN Een twintigtal grote en kleine winkelbedrijven gelegen tuisen Haarlemmerstraat en Bree- straat, zoals Vroom en Dreesmann, Hema, Peek en Cloppenburg, Has- selmann en Pander en Van Zijp hebben zich verenigd in het Leids City Centrum. Het centrum beoogt hiermee een oplossing op korte termijn te vinden voor alle proble men waarmee de winkelstand in Leiden wordt geconfronteerd. Hier toe behoort ook een vergroting van de aantrekkelijkheid van de binnenstad voor het kooplustig pu bliek. Het Leids City Centrum wil deze doelstellingèn bereiken door middel van de instelling van een aantal commissies. Zo is een activiteitencomimssie in het leven geroepen die zich ten doel stelt de gehele entourage van de binnenstad drastisch te gaan veranderen. De bin nenstad moet kleuriger en fleuriger worden; een eerste aanknopingspunt is gevonden in het aanstaande Sinterklaas feest en de Kerstweek, wanneer een groots opgezette, feestelijke verlichting het centrum van Leiden zal sieren. An dere evenementen waar omheen diverse festiviteiten zouden kunnen worden ver weven, zijn de Pilgrim Fathers' herden king, het bloemcorso en feestdagen in voorjaar en zomer. Ook ziet het cen trum reden genoeg in een feestelijke aankleding van de stille winterperiode, omstreeks medio februari. Pendeldienst De huidige verkeerssituatie m Leiden is evenwel de grootste drijfveer geweest tot de oprichting van het City Centrum. Hiertoe is dan ook een verkeer-parkeer- commissie ingesteld. Deze commissie heeft aan de Leidse overheid voorge steld tijdens de drukke periode rond Sinterklaas en de Kerst een pendeldienst te onderhouden van de Haarlemmer straat naar de Groenoordhal, waar di verse festiviteiten zullen worden gehou den. Tevens is het verzoek gedaan in overweging te nemen of de Garenmarkt en de Sint Jorissteeg uitsluitend dienst mogen doen als kortparkeerplaatsen, die dan ook nog bewaakt zullen worden. Reeds is gebleken dat de gemeentelijke overheid niet onwelgevallig tegenover de plannen staat. Als eerste eis is even wel gesteld dat de gemeente de beide parkeergelegenheden zal exploiteren. De uitwerking van de plannen is nu in onderzoek genomen. Het is de verenigde winkeliers echter niet om tijdelijke maatregelen te doen. Het bereik van de binnenstad met behulp van het open baar vervoer is essentieel voor een bloei ende winkelstand. Zij vinden het dan ook hoog tijd worden dat de gemeente lijke overheid hier meer aandacht aan gaat besteden. Het Leidse City Centrum verlangt een meer soepele politiek. Immers met een parkeerverbod op Breestraat en Markt- route op middagen en op de gehele za terdag worden de problemen niet opge lost, maar verschoven. Naast een uit breiding van de blauwe zone op korte termijn, worden andere maatregelen verlangt. Zo zou een verbreding van de trottoirs op de marktroute 't winkelend Sigarettendieven aangehouden LEIDEN Door een drietal Leidse jongelui en een 18-jarige Hagenaar zijn vanaf 3 oktober tot twee maal toe de si garettenautomaten in de Groenoordhal gekraakt. Er werd Iiierbij Vöor enkele honderden guldens aan sigaretten gesto len. I Het drietal Leidenaren kon deze week reeds worden -aangehouden. Het betrof hier jongelui van 15 (2x) en 16 jaar. Onder de daders bevond zich ook een Haagse kermisreiziger, die gisteren in Apeldoorn werd aangehouden. Zij had- j den zich toegang verschaft middels het j verbreken van een ruit. Een aanzienlijk geldbedrag behoorde eveneens tot de buit, welke overigens geheel in rook is opge- Frontale botsing LEIDEN Op ryksweg 4 kwamen twee autobilisten (beiden uit Amsterdam) frontaal met elkaar in botsing. Beide auto's werden total loss verklaard. Op het gedeelte nabij Leiderdorp, waar het verkeer tijdelijk over één baan wordt gevoerd, geschiedde het ongeval. Eén van de twee automobilisten, een 64-jarige vrouw, moest met vrij ernstige hoofdwon- j den naar het Academisch ziekenhuis i worden vervoerd. F LIAS" van Mendelssohn, Jan Pasveer, de dichte gelederen van „Con "*-» Amore", solisten met aan de top Herman Schey en Annette de la Bije en de instrumentalisten van het Gewestelijk Orkest voor Zuid-Hol land hebben gisteravond in een stampvolle Stadsgehoorzaal het pleit volledig gewonnen. Een avondlang oratorium wordt in onze dagen een zaak, waarvan men niet geheel meer zeker kan zijn. Vooral de teksten stellen het geduld, de interesse, het bevattingsvermogen in een tijd van snelle evoluties, ver anderingen en aanpassingen, zwaar op de proef. Wij wisten, dat de Passio nen van Bach tijdeloos de stormen van de atomaire eeuw kunnen weerstaan. Bij Mendelssohn waren wij er minder zeker van. Sinds gisteravond kunnen we gerust zijn. Muziek van dit gehalte, in zó'n uitvoering, blijft behouden. Mendelssohn heeft het, dunkt ons, nooit helemaal geweten: muzikaal-orato- .riscli, of dramatisch-oratorisch of hoe je het anders noemen wilt. In elk geval heeft hij met zijn Elias geen liturgisch werk geschreven ter aanvulling van wierook en kaarsen. Religieuze overtuiging spreekt er genoeg uit, maar wat er aan dramatisch in de tekst ligt heeft hij met onbetwistbare frisheid, zonnig en geestrijk muzikaal gestalte gegeven. In dit oratorium een prachtige keuze van Pasveer en de zijnen vol zinnestrelende lyrische hoogtepunten kon men enkele uren lang (deel twee was gecoupeerd), zonder dat de aandacht een ogenblik kon verslappen, getuige zijn van een optimis me, sprankelende instrumentatie en onbezwaarde meeslepende romantiek. Charles Holland was tot onze spijt verhinderd zijn partij te zingen. Fred Bongers verving hem. Een zeer moeilijke opgave, die niet geheel bevredigend werd gehonoreerd. Bonggrs forceerde zijn stem nogal om volume te kunnen maken. Een ware verrassing was het optreden van Herman Schey, die de zieke David Hollestelle verving. Wat een allure bezit deze nestor van onze zangers op 74-jarige leeftijd nog steeds! Hij zong zijn Elias-partij als geen ander, volkomen betrokken bij de tekst met een overtuigingskracht en stem, die als waarmerk van echtheid en karakter een edel craquelé vertoont, maar ons juist daardoor zo dierbaar is. rukkelijk getimbreerde aria's (vooral Höre Israel, destijds speciaal geschre ven voor de beroemde sopraan Jenny Lind). Wilhelmina Matthes overwdn een aanvankelijk optredende weerstand, zij besteedde alle zorg aan de voor dracht. Zuivere zangpoëzie hoorden wij in enkele kwartetten (en trio) door solisten als Leida Pos-v. Dongen, Elise Galama, Adriaan Kok en Theo Cops. Het Gewestelijk Orkest is duidelijk op de goede weg. Gisteravond speelde het meer dan verdienstelijk. De blazers vormen niet het sterkste deel van het ensemble, maar de strijkers vooral hebben grote waardering verworven. En dan „Con Amore". Feitelijk is een koor tenslotte wat de dirigent ervan maakt. Als de directie bij Jan Pasveer ligt, mag men er wel bijna alles van verwachten. Deze verwachting heeft ons niet beschaamd. Van Pasveers leiding gaan vele vonken uit die direct door zijn koor worden omgezet in bezield zingen. Uitmuntend werden de weloverwogen opgezette koren uit gevoerd, het tempo werd door de dirigent geen moment veronachtzaamd, juist een van de meest vereiste elementen van deze muziek. Het was een groots optreden, dat het best getypeerd kan worden met bekwaam en blij moedig. Organist Koos Bons had een goede opvatting van zijn taak, we hoorden hem slechts in de triomfantelijk schallende trompetregisters als achtergrond in juichende koren. Het publiek toonde zijn dankbaarheid met een nadrukkelijk applaus (dat na het eerste deel aarzelend begon; men wist klaarblijkelijk niet of klappen wel zou misstaan, het onderwerp was immers bijbels!). Bij wijze van extra applaus zouden we wensen, dat de „Elias" bij „Con Amore" nog eens terug komt. TON PIETERS publiek ten goede komen. En waarom van het oude veemarktterrein geen functionele parkeerruimte gemaakt, zo vragen de leden van het Centrum zich af. Parkeergarages Over de bouw van parkeergarages be staat eveneens verschil van mening met de plaatselijke overheid. Hoewel de bouw van een garage aan de Garen- markt tijdens de behandeling van de Parkeernota door de raad is verworpen, zien de leden van het Centrum weinig andere mogelijkheden, die financieel- economisch rendabel zouden kunnen worden. Tevens ageert het Centrum te gen het monumentenbeleid van het col lege vu» b. en w. Het wordt nu eens tijd dat men ervan doordrongen wordt dat- liet Leidse publiek van monumenten al leen niet kan leven, aldus het Centrum. Doorstroming Tevens heeft het Leids City Centrum voorgesteld de doorstroming te verbe teren. Hiertoe zullen de verkeerslichten bij het Noordeinde beter moeten worden afgesteld om de lange wachttijden te bekorten. Plaatsing van verkeerslichten bij de kruispunten Korevaarstraat-Le- vendaal-Garenmarkt en Korevaarstraat- Geregracht-Jan van Houtkade acht het Centrum van vitaal belang om de ver keersintensiteit het hoofd te kunnen bieden. Ten slotte is het Centrum van plan een informatiecentrum tr stichten waar het kooplustig publiek zich kan informeren over de verkoop van artikelen, de prij- JUWELIER - HORLOGER ÏVIAARSJVIAN'STEEG 21 LEIDEN - TELEFOON 20778 Telegram van afkeuring besprekingen betreffende de komende verkiezingen weinig effect. Wèl werd uitvoering gesproken over en kritiek uitgeoefend op de door het hoofdbe- I stuur van D'66 geaccepteerde 450 miljoen gulden ter besteding van inflatie-correc- ezigheid tie op de inkomstenbelastingen in 1970. niet een Namens de fractie hadden de heren Van belang- Mierloo en De Goede zich met deze be stellenden hield de afd. Leiden van stedlng verenigid. D'66 gisteravond in café-rest. v. d. Hey- De afdeUng Lelden was echter stellig den een ledenvergadering. van mening, dat er meer behoefte be- Als enige mededeling kon de suggestie staat aan gemeenschappelijke vooraie- van een aantal Leiderdorpers worden ge- ningen, zoals milieu-hyglëne, onderwijs daan om ook in Leiderdorp en omgeving en structurele verbeteringen in het noor- te komen tot een plaatselijke afdeling den en oosten des lands (werkloosheid), en bestuursvorming. Hedenavond vindt Een en ander had ertoe geleid, dat van daarover een bespreking plaats In het Leidse zijde een telegram naar het hoofd- LEIDEN Weliswa van het voltallig bestuur, i bijzonder klein aantal leden geringe opkomst hadden LEIDEN Ten gemeentehuize heeft kapper J. Kort, animator van de acties die de winkeliers van het Bevrijdings plein voeren om te voorkomen dat op hun plein twee bankgebouwtjes zullen gaan verrijzen, vanmorgen 1185 handte keningen aangeboden aan wethouder C. J. Piea. Tien signaturen behoren toe aan evenzovele winkeliers, die door de bank gebouwtjes op de achtergrond dreigen te belanden. 25 handtekeningen zijn ge zet door de bewoners van de tweede eta ge die er niets voor voelen op 650 m2 plat dak te moeten gaan neerkijken. Voorts hebben 1150 sympathisanten, die voornamelijk gevestigd zijn in Zuid-West zich aangesloten bij de aktie. In het gesprek dat de heer Kort vanmorgen had LEIDEN Burgemeester Van der Wil ligen reikte vanmiddag in de vergader zaal van het Rijkszuivelstation aan de Vreewijkstraat de zilveren medaille uit, behorend bij de orde van Oranje-Nassau, aan de heer H. van Nierop, die in 1945 I als concierge-amanuensis in dienst trad van deze instelling. J Morgen gaat hij met pensioen en dit was de aanleiding tot de huldiging van van daag. De heer Van Nierop is belast met het beheer van de laboratorium-appara ten, glaswerk en de chemicaliën. Ook houdt hij zich bezig met de voorraad-ad- I ministratie en het onderhoud van het ge bouw. De burgemeester zei vanmiddig onder meer, dat de heer Van Nierop zijn taak met bijzonder veel accuratesse en toewijding heeft verricht. Naast zijn dagelijkse werkzaamheden neemt de heer Van Nierop sedert 1937 ook belangrijke plaats in op het terrein van de E.H.B.O. Zo was hij twaalf jaar penningmeester van de Leidse afdeling. Op hoogtijdagen, als de EHBO'ers pa raat moeten zijn, belast de heer Van Nierop zich altijd met de organisatie. bestuur was gezonden, waarin liet afde lingsbestuur zijn verontwaardiging uit sprak over de opstelling van Van Mier- lo en De Goede. Tussen het hoofdbestuur en een Leidse delegatie zijn daarna in Den Haag be sprekingen gevoerd, waarin de Leidse kritiek uitvoerig werd geuit. Het uit eindelijke resultaat van dit protest zal echter moeten blijken op 18 november a.s., wanneer de Belastingvoorstellen in de Kamer zullen worden voorgedragen. „Ik ben geen profeet", aldus een be stuurslid, de heer Lujjendijk. LEIDERDORP Het college va en w. heeft aan de gemeenteraad het Investeringsprogramma aangeboden de jaren 1970 tot en met 1974. Het pro gramma voor het uitvoeren van belang rijke kapltaalswerken is geheel samen gesteld uit „nieuwe" posten, objecten «aarvoor de raad nog geen krediet ver leende en objecten, waarvoor pas vanaf 1970 een krediet gevraagd zal worden. B. en w. tekenen in de toelichting aan, dat men zich zo weinig mogelijk heeft laten beïnvloeden door de moeilijkheden, die er bestaan bij het verkriigen van vaste financieringsmiddelen. De moei lijkheden, die er bestaan, worden belang rijk beïnvloed door de landspolitiek, maar de ervaring leert, dat daarin soms op korte termijn verandering in kan komen. De lijst van voorgenomen investeringen in de jaren '70-'74 ziet er als volgt uit: Uitbreiding begraafplaats ('701 f 100.000; gymnastieklokaal Willem de Zwijger- school (1970) f300.000,-; derde fase bos- park De Houtkamp (1970) f400.000,-; verbouw/inrichting boerderij De Graaf (Houtkamp) tot kinderboerderij (1971) f75.000,-; aanschaf vrachtauto voor de bedrijven (met laadkraan) ('71) f45.000; vervangende ruimte 2 klassen prot.-chr. kleuterschool Marijke (1971) f250.000,-; tweede vuilnisauto (1971) f75.000,-; scholencomplex nabij flatwoningen langs de Engelendaal (1971) f 700.000,-; scho lenbouw in Binnenhof ('71) f2.000.000,-; doortrekknig van de Mauritssingel over de Does tot de Ruigekade ('71) f 1.000.000 verkaveling terrein kleine zandpunt '71) f35.000,-; reconstructie van de Achtho- venerweg. 2e fase, in aansluiting op een brug over de Does in het verlengde van de Mauritssingel (1971) f 1.000.000,-; sporthal (1971) f2.000.000,-; recreatie- plan De Bloemerd, 2e fase ('72) f 500.000; tunnel onder Engelendaal ('72) f750.000; vernieuwing Doesbrug (1972) memorie; schetsontwerp nieuwe raadhuis (1972) f50.000,-; vierde (laatste) fase bospark De Houtkamp (1972) f600.000,-; recre atieplan De Bloemerd 3e fase (1973) f 500.000,-; tweede vrachtauto voor de bedrijven (met laadkraan) (1973) f45.000,-; instructiezwembad ('73) me morie; gemeenschapscentrum ('73) me morie; sanering bebouwde kom wat hoog. Dit zeker gezien tegen het bedrag wat het Wit-Gele Kruis betaalde. Gezien de aankoopsom destijds, het kre diet voor de verbouwing nu, het verdwij nen van de zittingsuren van de gemeen teontvanger en het feit dat de stichting gesubsidieerd wordt door drie gemeen ten is de huursom zeker niet hoog, aldus antwoordde het college. (De gemeente ontvanger zal vrijwel zeker zijn zittings uren aan de Hoge Rrjndijk gaan houden in het kantoor van de Ralffeisenbank.) Bij de aanvang van de vergadering werd de voltallige raad medegedeelü dat G.S. de aankoop hebben goedgekeurd van grond van de heer P. Captein ten behoe ve van de toekomstige uitbreiding sport complex Nieuweweg. Zij verleenden ook de bevloering kwam de heer hun fiat aan de grondverkoop aan de al wat"voörbario-" Nassaulaan genoemd, toen het voorstel in stemming werd ge- zet is zal dan gebruik kunnen maken P. van Hofwegen wel erg hóóg voor. Kerklaan aan de Raiffeisenbank. In deze buurt is° behoefte aan groen en bracht waren zij tegen. van het 6e lokaal waarmee de bouw van Mede omdat de heer B. C. v. d. Veer bovendien is een groene buffer nood- T r een zesklassige school volkomen verent- bevreesd was voor een gevaarlijke sl. zakelijk tussen woonkern en Industrie- tllllSYCStltl'' OndenVlB "oord ■»- A»n uitbreiding van de schooi tuatie als de bestaande, met knipperlieli- terein Bovendien wenste hij méér ver- aan de Schenkehveg is geen behoefte ten beveiligde, overweg in de Ommedijk- Reconstructie van de rijksstraatweg fiining in de bebouwingsvoorschriften. Door de gestage uitbreiding van de ge- omdat de groei van het aantal leerlingen seweg naast de de AHOB zou blijven Hoge Rijndijk is voor 1972 niet te ver- Dr Pley zag gaarne de "meer represen- meeute rijzen er problemen bij de huis- op de eerste plaats te vinden is in de bestaan, werd besloten het voorstel aan wachten, aldus is uit het overleg met tabief gebouwde fabrieken e.d. aan de vestinj noordzijde waardoor een geleidelijker overgang wordt verkregen van de woon kern naar het Industrieterr ZOETERWOUDE De vaststelling van het bestemmingsplan Industrieterrein Grote Polder geschiedde gisteravond niet nadat de raad er zeer uitvoerig over had gediscussieerd. Terecht, zei dr. T. Pley, de fractievoorzitter van de Vr^je Lijst, die de meeste bedenkingen had: „Het is de laatste keer dat we als raad hierin iets te zeggen hebben". Daarna is de uitvoering aan het bestuur van het Industrieschap, waar de raad echter middels zjjn vertegenwoordiging toeh een vinger in de pap houdt, zo hielden anderen hem voor. Een onderdeel van het plan waar dr. Pley zich niet mee kon verenigen was de bouw van 10 a 12 woningen in j door hem WENS VAN ZOETERWOUDSE RAAD: Diemen kennelijk i genoeg want Sjaloomschool die nu reeds volledig be- houd Rotuh mag problemen bij de huis- op de eerste plaats te vinden is in de bestaan, werd besloten het voorstel het onderwijs. Een voorstel nieuwe wijken. te houden en opnieuw met de Ned. Rijkswaterstaat gebleken. Dit deelde de tot de aankoop van noodlokaal over Er is nog slechts een „losse" binding Spoorwegen in overleg te treden. voorzitter mee aan dr. Pley waardoor te gaan ten behoeve van de Aloysius- met het bouwteam „Midden Holland" er nog alle mogelijkheid is zijn denk school ontmoette geen bezwaar. De De scholen die het college hiervan heeft 1 UlflgStTOOK beelden over een tunnel nabij de Rijne- Bunremëêster Detniers zette de motie- plaats van het lokaal is nog niet zeker, gezien spraken hen bijzonder aan. De gommerstraat te berde te bi:engen. ven van het college uiteen De ruime Er zijn daaromtrent moeilijkheden ge- aansluiting bij deze bouwstroom zal een Een voorstel om wijziging te brengen De heer J. van Diemen vroeg de moei- planning van de aan de Nassaustraat rezen. Het preadvies van b. en w. bij spoedige aanvang van de bouw bevor- in een besluit tot overname' van straten lijkheden voor het verkeer op de Hoge te bouwen bungalows kunnen met de het voorstel tot bouw van zesklassige deren. Bij de evt. bouw van een derde e.d. in het gebied van de Beatrixstraat Rijndijk wat afslaat naar de Ommedijk- daafmede gepaard «aande beplanting-school in het uitbreidingsplan Westefnd- katholieke school brak de heer C. van van de Aannem. Mij J. D v. d. Mijl seweg te verlichten door het plaatsen ook een goede afscheiding vormen. Bo- seweg vond de heer J. v. d. Ploeg (KVP) Leeuwen een lans voor plaatsing in de bracht dr. T. Pley in het geweer. Hij van voonvaarschuwingsborden. Dit zal vendien bestaat dan de «elegenheid bijzonder summier. Het aantal leerlingen Zuidbuurt. De voorzitter vraeg zich af gaf een opsomming van de voorgeschie- in afwachting van een grondige aanpak daaraan -renzend een zg Indianenveld van de openbare basisschool is hiervoor of dit wel reëel is, gezien het aantal denis waarbij bleek dat de zaak jich van de situatie ter plaatse aanhangig aan te leggen waar de jeugd zeer bij nog te gering. leerlingen uit deze hoek, zeker gezien toespitste op de z.g. plaagstrook nabij worden gemaakt. De rommelige situatie °-ebaat is Dit heeft ook de instemming In verband met de ruimtenood bij het in de toekomst. Men kwam tot de onl- de eigendom van de heer Wegman. Bij aan het eind van de Miening is de heer van hogere instanties waarom de ver- bijzonder onderwijs zag hij het volgende dekking te veel bezig te zijn met zaken de vraag of hel moreel gerechtvaardigd A. v, cl. Poel een doorn In het oog. Er wachting gewettigd lijkt dat men de alternatief: de bouw van een drieklas- die zijn voorbehouden aan de stichting is de bestaande plaagstrook te laten staan veel auto's geparkeerd, ook on- vooreestelde bouw van 150 woningen sige school voor het openbaar basis- r.k. scholen. bestaan had spr. er zeker geen behoefte bruikbare, en er wordt vuil gestort. De eerder zal toestaan Waar het gaat om onderwijs met mogelijkheden van uit- Namens de Prot. Chr. groepering ver- aan deze uit te breiden. De voorzittei voorzitter zag een lichtpuntje nu aan een zo iuist mogelijke uitgave van de breiding en het bouwen van twee klas- klaarde de heer B. C, v. d. Veer zich achtte het eeu onverkwikkelijke zaak particulieren vergunning is gegeven een grond vroeg de voorzitter te vertrouwen lokalen boven het gymlokaal aan de bijzonder gelukkig met het voorstel van waarin gedane zaken geen keer nemen terein in de nabijheid te verharden dat ift de vertegenwoordigers in het Indus- Schenkehveg waarmede met de con- b. en w. en prees hun initiatief. Het en die hopelijk nu aan een eind zal ko- als parkeerruimte zal gaan dienen. De trleschaD Dr Plev zei dat dat wel bij structie van het gebouw reeds rekening geeft ten behoeve van het gehele onder- men. De heer P. van Hofwegen zag een heer C. van Leeuwen bepleitte een hen aanwezig'was maar zag toch "aarne is gehouden. Bovendien vroeg de heer wijs de mogelijkh. tot switchen, 't Voor- bevredigende oplossing in het verschiet betere markering van de hoek Weddepad meer zekerheid Hii adviseerde de raad v. d. Ploeg naar de binding met het stel tot bouw van een zesklassige school nu het overleg tussen de betrokkenen -Gelderswoudseweg waarmede een einde _:et tot goedkeuring van het plan bouwteam „Midden-Holland"nabij de Sjaloomschool werd met alge- op gang is gekomen. Daarna werd het kwam aan de vrij lange vergadering, over te eaan en de bezwaren te bespre- Dr. T. Pley deelde de mening van de mene stemmen*aangenomen. voorstel aangenomen met de stemmen ken met het schap en Ir. Kessler. Het heer v. d. Ploeg, waarna de voorzittei- van dr. Pley en de heer v. d. Veer tegen. ZOETERWOUDE Voor de thuis- heeft 11 iaar geduurd alvorens het' In- en wethouder H. Sies de beweegredenen JbOOYIVCOC 11 dUUT r wedstrijd tegen de B.G.C. Floreant is dustrieschaD van de grond kwam een tot het voorstel nader uiteen zetten. r iVllflltSCbllDOt'llik Wtt'k de juiste opstelling i.v.m. blessures nog kort ononthoud maakt nu niet veel'uit". Ter vervanging van de huidige open- De raad kreeg een overeenkomst voor- rr niet bekend. De volgende spelers zijn De heer P v Hofwegen trachtte uit de bare school aan de Dorpsstraat zijn ze- gelegd met de Ned. Spoorwegen inzake Nu de vereniging Het Wit-Gele Kruis aangewezen: T, Vurens, L. Bosman, Th. impasse te* kómen met de suggestie het ker drie lokalen nodig. De openbare de verbi-eding van de spoorwegovergang het pand Hoge Rijndijk 249 te Leiden Schuur, L. van Veen, Jac. Olsthoorn, L. voorstel aan te nemen en daarbij in een kleuterschool die nu nog ondergebracht aan de Ommedijkseweg, straks noodza- gaat verlaten heeft de Stichting Maat- v. d. Ham, Th. van Klink, G. Overdevest, verzoek aan het schap de wensen van is in „Ons Huis" zal spoedig behoefte kelijk door de aanleg van de Burg. schappelijk Werk zich gemeld als ge- Jac. Wortman, P. Beereboom, Jac. v. de raad kenbaar te maken. Het college hebben aan een tweede lokaal, waardoor Smeetsweg die beveiligd zal worden met gadigda voor bureauruimte. De door de Slingerland, J. v. d. Maat, T. Koek en nam deze suggestie over bij overbrenging naar de nieuwe school z.g. A.H.O.B. De daarin opgenomen stichting te betalen huur van 250, J. Mooljman. Aanvang 14.30 uu* Dit ging de heren dn. T. Pley en L reeds 5 lokalen bezet zijn. De katholieke jaarlijkse poet van 1.600,— ter onder- per maand vond de heer A. v. d. Poel Sohekfeweohter W. Jansen. Skiede niet Boerhaavecursus over pathologie ongeboren leven LEIDEN Door de Commissie Boer- haavecursussen voor Voortgezet Me disch Onderwijs wordt op vrijdag 28 en zaterdag 29 november te Leiden een cursus gegeven over „Fysiologie en pa thologie in de prenatale periode". De cursus is bestemd voor gynaecolo gen, kinderartsen, anesthesisten, beade mingsartsen en andere belangstellenden. Tijdens de cursus zal de pathofysiologi- sche achtergrond van de prenatale mor taliteit en morbiditeit worden besproken. Moderne opvattingen omtrent onderzoek en behandeling van intra- en extraute rine hypoxemie, acidose en hypoglyce mic bij het kind worden ter discussie gesteld. De cursus staat onder leiding van prof. dr. A. Sikkel, hoogleraar in de verloskunde en de gynaecologie. Deskundigen uit België, Groot-Brittan- Nederland, Tsjechoslowaklje en Zwitserland verlenen hun medewerking. V oetganger aangereden LEIDEN Een 71-jarige voetganger uit Amerongen stalt gistermiddag omstreeks kwart voor zes zonder goed op het ver keer te letten de Churchllllaan nab(J De i rond het jaar 1200 reeds Bazel straat over, waardoor hjj door een ?r als sport maar jagender- auto werd geraakt. Met bloedende hoofd leven te kunnen blyven, in worden en een lichte hersenschudding onze dagen is de belangstelling voor de- werd hjj naar het ziekenhuis vervoerd. ze winterse manier van voortbewegen wel belangrijk toegenomen. Dit werd gis- I LEIDERDORP De 8-jarige Eddy teravond nog eens bewezen in motel Ho- Demmenie, die gisteravond omstreeks 6 liday Inn, waar 'n kleurenfilm over win- uur met zijn fiets ln de Hoofdstraat tersport m Oostenrijk volop stenuning reed, begon plotseling door onbekende maakte voor de erop volgende winter- oorzaken te slingeren, waardoor hij madeshow van Sporthuis Wilms Floet, I kwam te vallen. Een naderende Vólks- Haarlemmerstraat 182 -184 te Leiden. wagen kon hem niet meer ontwijken. Hij De gastvrouwe was de alombekende Ka rin van Wamelen, die in een Inleidend woordje onder meer zei, dat „de prijsjes dan af en toe wel tegen mochten vallen", maar dat men ook verzekerd kon zijn van de allerbeste kwaliteiten. Men behoeft in elk geval niet bang te zijn, dat tijdens de wintersportvakantie de wind b.v. door mouwen of pantalon waait, zo stelde zij haar gehoor gerust. Er was een uitgebreide collectie (ex clusief buitenlands) jacks, die zonder uitzondering al of niet zichtbaar vooralen zijn van capuchon, pantalons, vele met biesgarnering, truien, pullies (de meeste kort en lekker strak), schaatsen en andere wintersportartikelen zoals skischoenen, die men bij Wilms Floet ook kan huren of in huurkoop ne men. Natuurlijk waren er ook de ski's, die tegenwoordig korter en breder zijn (minder gevaarlijk bij het vallen) en ook variabel ingesteld op gewicht, lengte en sportieve inslag van de wintersporter. Een nieuwtje vormden de sneeuwket tingen die niet meer kunnen roesten 45,-) en die men ook per dag voor een gulden kan huren. Een bruin jack met borgvoering 98.-) en een kameel haren vest zullen op de sneeuwvlakte wel van pas komen, evenals de vlotte knickerbocker met Zweedse trui ln fraai dessin. Onder de vele après-skipakken vonden wij een oud-rose helanca erg fijn, even als een rood elastisch lichtgewichtpak met witte biesgarenrlng, dat bijzonder mooi aansloot. Voor de heren was er een soort ruimtevaartachtig zwart nylon-la- qué „kreuk"-pak, dat praktisch niets weegt en tot heel kein opgevouwen kan worden voor de koffer of als pakje tij dens het skiën om het middel gedragen kan worden (als de zon wat tè warm wordt). Men kan natuurlijk ook uni-sex gekleed gaan, ofwel „man en vrouw in hetzelf de", zoals gisteravond b.v. beiden in geheel zwart. Onder de talloze aanwezi gen was ook Eddie Pleten-Graafland weer van de partij. AR LEIDEN, 31 okt. - Vee - Stieren 3, melk koeien 100, vette koeien 325, vare koeien 111, pinken 4, graskalveren 12, vette kal veren 42, vette schapen 50, fokschapen 55, vette lammeren 1312, varkens (zeu gen) 39, schrammen 91, biggen 526, paarden 1, geiten 49. Stieren 800-1200, Stieren 4.50-.00, melkkoeien 975, 1300, 1650, vette koeien 4.30, 5,10, 5.30, vare koeien 700, 975, 1150, 1350, pinken 475- 600, graskalveren 450, 550, vette kalve ren 3.30-3.60, 3.80. Vette schapen 85, 95, 115, fokschapen 125, 145, 165; vette lam meren 125, 130, 155; zeugen 525, 625, 650 schrammen 110, 120, 130, biggen 93, 100, 105. Geiten 15, 30, 60, 90. Handel: stieren: rustig, melkkoeien: goed; vette koelen: levendige handel tot vlot; vare koeien: goed. Pinken: rustig. Graskal veren: goed. Vette kalveren: goed. Vette schapen, fokschapen en vette lammeren: handel goed tot vlot. Zeugen, schrammen en biggen: handel matig tlt goed. Geiten: handel vlot. LEIDEN, 31 okt. Groente Appelen 17-19; peren 23-58; aardappelen 9-16; Andijvie I 18-25; Idem II 12-17; snijbonen 250-310; stambonen 190-295; kroten ge kookt 50; Chinese kool 16; rode kool 23 j groene kool 21-23; prei 16-40; spinazie 87-101; spruiten A 52-64; idem B 41-46; komkommers 42-91; champignons 305- 315; tomaten A 480-520; idem B 530- 540; idem C 380-410; idem CC 260-280| uien 10-32; witlof 61-135 per 100 kg. Me- loenen 21; bloemkool 25-51; knolselderij 10-27; sla 7-12 per 100 stuks. Bleekselde rij 14-20; peterselie 6; selderij 6-7 per 100 bo». Barnevekl, 30 oktober. Eiervejlingi Aanvoer 498.920 stuks, stemming rus tig. Prflzen in per 100: eieren van 51-52 gram 8.11-8.43; 56-57 gram 9.87- 10.10J 61-02 gram 10.93-11.32) 66-61 gr, 1*01-12.04.

Leidse Courant | 1969 | | pagina 5