Restaurant Van der Heijden sluit restaurantbedrijf Patiënten overleden niet aan besmetting, maar aan gevolg verkeersongeval Politieke kopstukken te Leiden in debat over chr. samenwerking Hengelaars kunnen voorlopig weer voort MARKTEN Leidse agenda PAGINA DE LEIDSE COURANT WOENSDAG 29 OKTOBER 1969 Parkeerprobleem en kostenstijging verkeersdichtheid nam steeds verder toe en daarmee ontstond het parkeerpro bleem, wat ons bedrijf en ook vele an dere voor onoplosbare moeilijkheden stelde. Hierdoor werd een van de pijlers, waarop ons bedrijf rustte, doorgezaagd. Stijgende kosten Echter ook de steeds stijgende kosten in onze bedrijfstak, die alleen door stij gende produktiviteit zou kunnen worden opgevangen (dus meer omzet) hebben tot ons besluit bijgedragen, aldus de di- VVe betreuren deze gang van zaken zeer en beseffen erg goed, dat vele van onze trouwe klanten een rustpunt op de Breestraat zullen missen. Anderzijds zullen we wel onze klanten blijven be dienen, die thuis of elders hun festivi teiten vieren en van onze diensten ge bruik willen maken, want de keuken blijft gehandhaafd. Collegeruimte i onrust ont- de sluiting r echt begrip Onder het personeel is ge staan, toen het hoorde v van het bedrijf. Men heeft voor en er is geen mineurstemming. Wat de bestemming van het pand betreft. Per 1 januari 1970 heeft de rijksgebouwen dienst het pand van Van der Heijden gehuurd in opdracht van de universiteit. Hoewel Pers en Voorlichting van de uni versiteit aanvankelijk van niets bleek te weten, kon men later meedelen, dat de mededeling over de huur juist was. Wat er met het pand precies gaat gebeuren is nog niet bekend. Wel staat vast, dat er collegeruimte van zal worden ge maakt. 24 December voor bet laatst open LEIDEN Het café-restaurant Gebr. Van der Heijden aan de Bree straat gaat eind van dit jaar voor goed dicht. Dit heeft de directie, bestaande uit de heren A. W. J. en W. J. C. van der Heijden, besloten en daarmee is een einde gekomen aan geruchten over een eventuele bedrijfssluiting, die al enkele maan- den de ronde deden. Afleen de keuken van het restaurant blijft open. Van de 25 man personeel (volle bezetting) zijn er inmiddels al zeven afgevloeid. De overige achttien zijn inmiddels opgegeven aan het Arbeidsbureau. De zaak, die 5 maart van dit jaar offi cieel 10 jaar bestond, is de dag voor Kerstmis, 24 december, voor het laatst open. Over de sluiting zegt de directie DOCOS-dames goed op dreef LEIDEN De Docos-dames kwamen de afgelopen week tot gunstige resul taten. Het eerste team kon na 2 neder lagen nu tot winst komen en nog wel met 82. Dit resultaat kwam voor een groot deel door Lian Rodenburg, die al haar partijen gemakkelijk won, maar ook Loes Kok en Liesbeth van Steen hadden een belangrijke bijdrage in de zege door beden 2 keer te winnen. Nog beter deed het 2e team het, zij het een klasse lager, door met 100 van Slagvaardig te winnen. Alleen het derde team sloot de wedstrijd negatief af: 37 tegen Histor I. De punten kwamen van Joke Bokern (2x) en Lia Waayer. Bij de heren incasseerde het derde in de le klasse een wat geflatteerde 91 ne derlaag tegen St. Vooruit 1. Het vierde ging echter door met winnen en ver sloeg St.H./T.S.B. 6 met 8—2, waarbij Gerard van der Klaauw en Fred Bracké ongeslagen bleven. Team 5, in de tweede klasse en promotie-kandidaat, speelde tegen Wibats 11 een zeer spannende wedstrijd. Nico van Cassel was ziek en dat scheen bij een 54 voorsprong fa taal te worden. Ton Grimbergen stond in de laatste wedstrijd met 12-3 achter in de 3e game. Door knap volhoudend spel won hij met 21-16 de partij en de wedstrijd. Team 7 ontmoette NSSS 2 alsmede ex- clubgenoot Hans Guldenberg. Dank zij Wim van der Poel (3x) werd het een gelijkspel. In dezelfde klasse verloor het achtste van DDC 3 (2—8) en won het negende met 64 van Gios 3. In de der de klasse kreeg team 10 het voor elkaar om na een 51 voorsprong geen partij meer te winnen, terwijl het elfde licht teleurstelde door met 64 te verliezen. Het eerste team van de Leidse politie met Joop Westbroek wist meteen te winnen van Docos 12. Docos 13 echter won met maar liefst 9—1, doch het 14e verloor. Het eerste jongens-team is op weg on geslagen kampioen in de eerste klasse le worden. Hans Waayer, Jan van Steen en Hans Rodenburg overklasten Phoe nix 3: 10—0. In de tweede klasse kon team 2 echter niet op tegen Baronie 1. Ton Bavelaar won 2 maal en Margareth Waayer, die zich tussen de jongens steeds beter „thuis" gaat voelen, 1 maal. Uitsla; 3—7. Rinus van der Poel was de enige die bij het aspiranten-team partijen won. Tegen RTC werd het 82 verlies. Het eerste meisjes-team mist Lia van Teylingen. Toch kwam het team tot een knapppe prestatie: een gelijkspel tegen De Trefers. Monique Stavleu zorgde op nieuw voor 3 partijen, José van Teylin gen won eenmaal en invalster Els van Dijk kwam Öot game-winst. hetgeen toch wel een mooi resultaat is. Als Lia a.s. zaterdag weer aanwezig is, kan het team mogelijk nog kampioenskandidaat worden. zelf: Toen we ruim 10 jaar geleden ons bedrijf openden, meenden we in het hartje van de binnenstad een gelegen heid te scheppen, waar men in een ge degen sfeer kon genieten van een goed kopje koffie, een goede maaltijd, recep ties en andere feestelijkheden kon vieren of vergaderingen kon beleggen. Lang zamerhand is er echter een situatie ont staan, waarin de Leidse binnenstad een structurele wijziging doormaakte. De Slechte vangst Sport Genoegen LEIDEN Sort en Genoegen viste deze week in wedstrijd in de Ringvaart ge durende 2x2 uur. De eerste 2 uur werd te Nieuwe Wetering gevist aan de land zijde, waar de vangst slecht was. Be sloten werd toen de laatste 2 uur te gaan n nabij Sassenheim. Ook daar was de vangst maar matig. In totaal wer den er 108 maatvissen op de schaal ge bracht. De uitslag eerste tien luidde als volgt: 1 M. Sierat 1735 gram, 30 stuks; 2 A. Singeling 1652—26 3 F. v. d. Woerd 880—15; 4 P. Stavleu 675—11; 5 J. v. Bohemen 4008; 6 Vincourt 3825; 7 A. v. Oosten 290—3; 8 A. Vogelezang 285—5; 9 M. de Roode 1052; 10 J. Sierat 801. Diplomazwemmen De Golfbrekers LEIDEN In de Overdekte aan dc Haarlemmerstraat nam mevrouw J. Wit- teman-Dool zwemexamens af van groep volwassen leden van de Leidse Golfbrekers. Hierbij kwamen de volgen de personen in het bezit van een diploma: Diploma A: de dames S. Goeman, N. Kuweken, E. van der Ham, S. Goeman, W. van der Helm-Castelein, M. W. Hey- koop-Dubbeldeman, C. G. M. Oudshoorn, E. J. Castelein, M. Verdegaal-van Beek, C. Maanen-Simons, M. C. Kasterop-Lau- rier, P. Suyten, H. Koelewijn-Weyers, M. van der Veer en de heren P. IJsselmui- den, P. P. J. van Zijp, G. Koelewijn, Wygert en Rodenburg. Diploma B: de dames T. H. Olijerhoek- de Hollander, P. W. M. Rotteveel-Waas- dorp, J. E. M. Rotteveel-Janmaat, C. J. Overdevest, G. Koelewijn-van Kempen, W. van Berkel, Geurts, Van Kampen, Van der Ploeg, Van Wetten, R. den Hollander, N. Prins en de heren Ouwer- kerk en Kortekaas. Burgerijconcert Sempre Crescendo LEIDEN Het Studenten Muziek-Gc- zelschap „Sempre Crescendo" uit Leiden werd opgericht op 8 december 1831. Het orkest is hiermede een der oudste i teur-orksten in Nederland en bestaat uit ongeveer 70 mannelijké en vrouwelijke studenten. De dirigent is de heer André Presser, dirigent van het Nationaal Bal let. Elk jaar, eind november, co; teert het orkest voor de Leidse burgerij. Het burgerij concert zal dit jaar plaats vinden in de Stadsgehoorzaal op vrijdag 28 november. Het programma omvat de volgende ken: 1 Ouverture ,,Cosi fan tutte" W. A. Mozart; 2. Concert voor twee hoorns en orkst van J. Haydn; 3.Sinfo- nietta (1954) van Otto Ketting; 4. Sla vische dansen van A. Dvorak; 5. Engelse zeemansliedjes (uit de „Last of the Proms"De solisten in het dubbel hoorn concert zijn de heren E. Vrijland en J. Ingen, beiden werkende leden tevens leden van verdienste van het zelschap. De Engelse zeemansliedjes zul len ten gehore worden gebracht door een gemengd koor. Kaarten voor dit concert kan men be stellen bij de fa. Bender, Hogewoerd 90, Leiden of bij Sempre Crescendo, Socië teit Minerva, Breestraat 48-50 Leiden. VOORSCHOTEN. Geboren: René, z.v. A. van der Blom en G. Roelofsen; Katharina J., d.v. A. J. Vreeswijk en C. A. M. Houtman; Saskia, d.v. F. Kotte en I. Kruger; Petronella A., d.v. A. Ser- dijn en A. van Polanen; Coen K. J., z.v J. F. M. Timmerman en M. J. Telgen kamp; Monica T., d.v. B. G. J. van Vliet en W. M. Hoogeveen. Gehuwd: B. P. de Zwart en W. G. van der Poel; A. Kommer en W. P. M. van der Kooij; D. Harteveld en A. M. L. van Delft; A. Straathof en A. S. Laer- noes; T. Westbroek en Y. R, Bernhardt Overleden: Bernai-dina H. Bekman, 75 jaar; Petrus J. W. van den Toorn, 73 jaar; Anna van der Kuijl, 78 jaar, wed. van J. Stam. Commissioner dirigeerde Residentie Orkest Hl Agente met auto verscheidene malen over de kop LEIDEN Maandagmiddag om 16.30 uur wilde een bestuurster van een po litiewagen, die vanaf Voorschoten over de Voorschoterweg in de richting Leiden reed, kennelijk afslaan naar de Chur- chilllaan. Op het laatste moment bedacht zij zich echter (waarschijnlijk zag zij dooi de grote snelheid waarmee zij reed het onmogelijke van de zaak in), wilde als nog rechtdoor rijden maar vloog ver volgens door de wegberm en kwam op de andere weghelft terecht. Voordat zij dwars op de rijbaan tpt stilstand kwam te staan sloeg zij verscheidene malen over de kop. Nauwelijks onder de indruk van het voorval stapte de agente ogen schijnlijk onverschrokken uit de wagen. Dame bestolen in warenhuis LEIDEN De politie waarschuwt winkelende huisvrouwen ervoor, dat zij waardevolle goederen en portemonnees zo dicht mogelijk bij de hand houden, aangezien het de laatste tijd nogal eens voorkomt, dat in winkels en warenhui zen wordt gestolen. Gisterochtend was de zoveelste Leid se huisvrouw het slachtoffer. In een warenhuis had ze haar handtas met ruim 100,- erin op een tafel gezet, toen een dame haar aansprak. Nadat deze enkele minuten later weer was weggelopen, was ook haai- tas verdwe nen. „Zij is de enige, die het gedaan kan hebben" aldus de gedupeerde. SCHOONHEIDSVERZORGING VOOR KATH VROUWENGILDE (Va. s correspondent) zaal zijn tweede abonnementscon- cert met werken van Strawinsky, j;j Mendelssohn en Dvorók. Gastdi- rigent was de Roemeen Sergiu Comissiona (foto), die vooral in jij Strawinsky's knap geconstrueerde o ballet „Jeu de cartes" blijk gaf f; van zijn grote kunen. Knap vooral f; waren z(jn nuance- en maataan duidingen, die weliswaar niet af doende bleken om er een succes volle uitvoering van te maken. „Jeu de cartes" zit té knap in el kaar, voor een orkest een waar genot om te spelen, maar mist „hart", is té objectief. De 22-jarige Koreaanse Young Uck Kim speelde de solopartij in Mendelssohns vioolconcert. Een voortreffelijk violist, die echter j nogal wat hinder had van een ont stemde snaar. De jachtige, door de houtblazers geïntoneerde frag- menten van het „violistisehe" j hoofdthema klonken helaas ni dan niet helemaal zuiver, hetgeen j echter van zijn muzikale capaci- teiten weinig afdeed. Hij speelde nauwgezet, ritmevast en zonder I partituur. De achtste symfonie van Anton in Dvorék was het daverende sluit- j stuk, waarin het aan Comissiona weer de beurt was om op te val- len. Mooi wist hij de fluit-thema- I tiek in die van het orkest te ver werken. Het applaus was ernaar. Willem Schrama. LEIDEN Het bekende Leidse mu ziekgezelschap Sempre Avanti's „Jong en Jolig" is hedenavond tussen 20.25 en 21.15 in het VARA-programma „Plaats gevonden" op de radio te beluisteren. Het programma werd enkel weken geleden in het St. Antonius Clubhuis opgenomen. OEGSTGEEST Dat de Jozefzaal van het Willibrordgebouw te Oegstgeest zich gemakkelijk laat transformeren in een schoonheidssalon kon men gister avond ervaren tijdens een bijeenkomst van het Kath. Vrouwengilde. Mej. J. Rademaker te Oegstgeest welbekend, was met haar beide assi stenten Jaqueline v. Egmond (schoon heidsspecialiste) en Betsy Goddljn (ma nicure) druk in de weer om enige tien tallen dames van de ene verbazing in de andere te doen vallen. De resultaten van gezichtsmassage, maskers, make-up, manicure en oog- make-up mochten gezien worden. Mej. Rademakers besteedde in haar toelichting ook aandacht aan de tee ners en twens. „Zij zouden op school lessen moeten kunnen volgen fn huid en lichaamsverzorging." Ze was de mening toegedaan dat de meisjes door het vele gebruik van deo dorant en intiem-sprays het wassen wel eens overslaan. Vragen waren er volop. Vóórop stelde mej. Rademaker echter het vragen van advies! De presidente, mevr. J. Staal van Sant- vliet, overhandigde mej. Rademakers een fraaie ruiker en zij liet de beide assistenten in de bloemenhulde delen. Een zeer geanimeerde avond waarop de enig aanwezige heer er achter kwam dat de dames héél veel voor hun echt genoten over hebben. Directie AZL en Volksgezondheid LEIDEN Het ontsmetten met ammo niakgas van een zaal in de heelkundige kliniek van het Leidse Academisch Zie kenhuis na twee overlijdensgevallen blykt ten onrechte onrust veroorzaakt te hebben. Nadat onze redactie gisteren een opgewonden melding gekregen had, dat twee patiënten overleden zouden zijn ten gevolge van besmetting met staphylokokbacillen, stelden wy ons in verbinding met de inspectie voor de Volksgezondheid in Zuid-Holland en het Academisch Ziekenhuis. In de heelkundige kliniek van liet AZL zyn inderdaad twee mensen overleden, maar zy bezweken aan de zware ver wondingen van een verkeersongeval. Bij onderzoek door de inspecteur voor de Volksgezondheid, dr. H. J. de Graaf, bleken de slachtoffers ook besmet te zijn met staphylokokbacillen, waarna een ontsmetting van de afdeling volgde. Dokter Jonsma, geneesheer-directeur van het AZL, bevestigde de mededeling van de inspectie., en lichtte verder toe, dat de aanwezigheid van staphylokokken geen opziendbarend geval is. „Die kun nen ook bij U en mij voorkomen. Dode lijk zijn zij beslist niet geweest. Wel is het noodzakelijk, dat er in een zieken- LEIDEN De tweede gemeenschappelijke vergadering van de Leidse ARP, CHL en KVP op 31 oktober in sociëteit Minerva zal worden bezocht door KVP- voorzitter, Van der Stee en de heer Tilanus, voorzitter van de CHU. Spreker tijdens deze bijeenkomst is prof. mr. I. A. Diepenhorst, Tweede Kamerlid voor de ARP. Prof. Diepenhorst zal in zyn inleiding o.m. het rapport van het KVP- bestuur over de samenwerking met de andere christelyke partijen aanvallen. Mr. Van der Stee zal de lieer Diepenhorst van repliek dienen. Tas terecht LEIDEN. De tas die een 56-jarige in woonster uit Koudekerk aan den Rijn, eergisteren tijdens het winkelen in een warenhuis aan de Aalmarkt miste, is terecht. De tas, die een geldbedrag van 325 gulden bevatte, kwam maandag avond al weer „boven water". De tas bleek niet gestolen te zijn, doch gevon den door een Leidse die zich nog dezelf de dag via de directie van het waren huis in verbinding stelde met de Kou- dekerkse. Tromgeroffel bij opening vein zaak ZOETERWOUDE H.R. Gisteravond heeft burgemeester J. A. Detmers, on der tromgeroffel van de Rijntamboers en knallend vuurwerk, de geheel gemo derniseerde zelfbedieningswinkel van de fa. Van der Krogt heropend. De winkel, die in zeven weken tijds is verbouwd, is wel zo grondig veranderd dat er van de oude toestand nog maar weinig meer valt te herkennen. Er is nu een verkoop ruimte gemaakt van 150 m2 nuttig vloeroppervlak- Gisteravond maakten ve le zakenrelaties en vrienden van de ge legenheid gebruik om de in een bloe menwinkel herschapen zaak te bezich tigen. Vanaf vanmorgen 10 uur is de zaak voor het kooplustige pubhek open gesteld. AVOND- EN NACHTDIENST APOTHEKEN TE LEIDEN Van vrijdag 31 oktober tot en met donderdag 6 november geopend voor spoedeisende gevallen: Doeza Apotheek, Doezastraat 31, tel. 21313. Apotheek R. van Breest Smallenburg is de gehele week geopend. ALPHEN A. D. RIJN BOSKOOP Op initiatief van de Haagse Hengelaars vereniging hebben leden uit Alphen er Boskoop gistermorgen rond 300 kilo prachtige maat-karper in het water de Nessepolder uitgezet. De karpers werden aangevoerd per auto door de Organisatie Verbetering Bin visserij en zijn afkomstig van een karperkwekerijen van de Nederlandse Heide Maatschappij in de Flevopolder. Vanaf de oostzijde van de Gouwe werden de rond 35 cm grote vissen in een aan tal teilen met een roeibootje over di Gouwe gezet, waar de heren D. vai Klaveren en G. van der Velden de vi: achter het erf van de boerderij van de familie Vergeer de vrijheid gaf. On getwijfeld zullen de sportvissers deze verbetering van de visstand in deze polder bijzonder op prijs stellen. De heren Van Klaveren (rechts) en Van der Velden legen de zoveelste teil met vis tn de NessapoMee. huis ontsmettende maatregelen genomen worden, als de aanwezigheid van derge lijke bacillen is aangetoond. Mogelijk is, dat er enige onrust is ontstaan, omdat de ontsmetting plaatsvond op een stil uur, nl. op zondagmiddag aldus dr. Jongsma. Collecte voor het geestelijk gehandicapte kind OEGSTGEEST/LEIDEN Deze week vindt de jaarlijkse collecte voor het geestelijk gehandicapte kind plaats. Het gaat hier om een groep van 300.000 mensen. Er zijn voor deze groep te huizen nodig voor de tijd dat de ouders te oud worden om voor hen te zorgen. Voorts zijn er zgn. dagverblijven nodig, waarin voor hen voor passende arbeid wordt gezorgd. Het eerste dagverblijf in Leiden wordt geopend op 14 november a.s. in het pand Hoge Rijndijk 19. De opening van een tweede dagverblijf in Oegst geest is in voorbereiding Voor dit alles is veel geld nodig. Indien u gezond bent en gezonde kinderen hebt wees daar dankbaar voor. Denk echter aan die gezinnen, die door een groot leed getroffen zijn. Laat hen niet in de kou staan bij al hun opoffe ringen voor hun gehandicapte kind. Toon uw belangstelling door uw mede werking te verlenen aan deze financiële Collectanten voor de op 1 november a.s. te houden straatcollecte kunnen zich vanaf 9.30 uur melden op het collectebureau Jeugdhuis, Breestraat 19. tSITAIR UNIVERSITAIR NIEUWS LEIDEN Aan de Leidse Universiteit zijn geslaagd voor de volgende examens: Semi-artsex.: de heren L. J. Joele, Dor drecht; E. N. C. Ruitenberg, Leiden; H. E. van Zanten, Haarlem; Artsex.: mej. M. L. Mees, Diepenveen; de heren R. S. H. M. Beijersbergen, Den Haag; P. E. Sandel, Den Haag; C. J. Storm, Monster; Doet. ex. Ned. Recht: de heer W. J. E. van de Water, Leiden; Kand.ex. Kunstgeschiedenis: mej. H. M. C. Crock- wtt, Arnhem; mej. M. C. Boeye", Wasse naar; S 1 W. en N.: de heren G. J. K. Verbeek, Leiden; W 3 W. en N.: P. Reyn- goud, Den Haag; B W. en N. A. Kooy- man, Delft; D W. en N.: W. J. J. Keere- weer. Den Haag; N 1 W. en N. L. J. M. Borsboom, Leiden; A W. en N.: A. H. Al- berga, Leiden; G 1 W. en N.: J, M. A. Bulskool Toxopeus, Leiden; G 3 W. en N.: F. J. T. Lambers, Leiden; K' W. en Në.: H. W. J. Hellema, Leiden; K' W. en N.: mej. L. D. Loopuyt, Leiden; Doct.ex. Biografie: mej. R. J. Barkmeyer c.l., Den Haag; mevr. E. Feuth-De Bruyn, Den Haag; Geologie: de heren A. A. Kuyp, Leiden; E. van Scherpenzeel, Lei den; Wiskunde: J. F. Kaashoek, Leiden; J. H. van Delden. Amersfoort; Natuur kunde: C. de Lezenne Coulander, Lei- den;H. Frederikse, Leiden; W. G. van der Berg, Leiden; Scheikunde: mevr. M. J. P. Venker-Lanzing, Aerdenhout; de heren F. W. J. Stamm'ler, Den Haag; M. v. d. Waart c.l., Leiden; Doct.ex. Scheikunde: G. J. Breukelaar, Leiden; P. E. Metz, Leiden. LEIDEN, 29 oktober. Groente Appelen 16-21; peren 52-56; aardappelen 6-11; andijvie A 16-26; andijvie B 9-15; snijbonen 2,65-3,05; stambonen 2,45-2,55; kroten 6; kroten, gekookt 50; boerenkool 20-25: rode kool 22; gele kool 24; groene kool 17-21; spitskool 31-35; prei 15-30; spinazie A 74-1,00; spinazie B 6,50; sla 7-10; bleek,1selderij 15-18; peterselie spruiten A 46-55; spruiten B 48-51; kom kommers 32-70; champignons 2,85-3.00; tomaten A 5,30-6.00: tomaten B 6,10- 6.40; tomaten C 4,00-4,20; tomaten CC 2,60; uien 22-34; witlof 62-1,05; meloenen 71; bloemkool 37-62; knolselderij 17-23; 6-1»} mfcforq «-10. Hoogleraren en lectoren over herstruktuering van de Senaat LEIDEN Een aktiegroep van 25 stu denten, leden van de wetenschappelijke staf en het technisch- en administratief personeel van de Leidse universiteit heeft gisteravond met een ironisch pam flet aangedrongen op openbaarheid van de eerste vergadering van hoogleraren en lektoren gezamelijk. Het pamflet schreef: „Om de Vergadering van Hoog leraren en Lectoren in staat te stellen zich te oefenen in de toepassing van het begrip „openbaarheid" is een perio de van drie kwartier uitgetrokken. De ervaring heeft geleerd, dat zelfs bij slechte kolleges een periode van drie kwartier lang genoeg is om primitieve concepten te leren hanteren". Het eerste punt run de agenda was echter allang van te voren vastgesteld: openbaarheid van de vergadering. Na. twintig minu ten kon de aktiegroep bintienkomen. Van de aanwezige hoogleraren en lektoren bleken er 52 voor, en 16 tegen openbaarheid van de vergadering ie zijn, terwijl 6 personen zich van een oordeel onthielden. De vergadering was bedoeld om een voorlopig standpunt te bepalen ten op zichte van het eerste gedeelte van het verslag van de Herstruktueringscom- missie van de Senaat. Deze had een stuk opgesteld, dat de uitgangspunten bevat, waarmee de hoogleraren met een universitaire struktuurcommissie in zee gaan. Over de toekomstige struktuur van de Leidse universiteit stond daarin nog niet veel. Over de werkwijze en de samenstelling van de struktuurcommis sie des te meer. Een moeilijk punt voor de vergadering bleek te zijn het al of niet meedoen van kuratoren aan het struktuuroverleg. Kuratoren zelf wil len alleen maar meedoen, wanneer zij in de commissie volledig stemrecht heb ben, anders niet. Het meest uitgespro ken was wel de mening van prof. dr. J. G. Bomhoff, die al het gepraat over de voortreffelijke bestuurservaring van kuratoren sterk relativeerde. „Wat ik vanavond ter verdediging van kurato ren heb gehoord, lijkt veel op wat men afsteekt, als een kurator weggaat", een opmerking, die hem bij de publieke tri bune veel applaus bezorgde. Prof. Ku- kenheim, die „niet zo op de galerij wil de spelen" had een tegenovergestelde opinie, wat hem ook veel handgeklap opleverde. De vergadering wilde zich nog niet vatsleggen op de gedachte, dat het hoogste bestuursorgaan van de universi teit evenredig uit alle geledingen zou zijn. De hoogleraren De Boer en Kaste- leyn hadden een tegenstuk indediend, dat de demokratisering van de univer siteit sterke beperkingen oplegde en wilde laten beginnen bij de basis, dus in de studie- en onderzoeksituatie. In hon gedachtengang zou er, met name op de hogere nivo's van fakulteit en uni versiteitsbestuur weinig moeten veran- De Senaatscommissie zal in zijn be spreking van vandaag de massa sug gesties en voorgestelde veranderingen verwerken. Op 17 november is de vol gende vergadering van hoogleraren en lektoren gepland, terwijl ook volgende bijeenkomsten al zijn afgesproken. RK-diensten in Noord-Hofland VOORSCHOTEN De r.k. kerk start zondag met diensten in de nieuwe wijk Noord-Hofland. Deze wijk zal bediend worden vanuit de St. Laurentiuskerk. De kerkdiensten worden gehouden in de aula van de 14-klassige lagere school aan de Admiraal de Ruytersingel. Iedere zondagmorgen om 11.30 uur zal er een eucharistie-vlerlng zijn. Met ingang van het a.s. weekeinde zal mede daarom een dienst in de Lauren tiuskerk vervallen. De nieuwe tijden zijn zaterdagavond 19 uur; zondagmor gen om 8.30 uur; 10.30 uur en 12 uur en zondagmiddag om 17 uur. Veel schade bij botsingen OEGSTGEEST. Het niet verlenen van voorrang heeft tal van weggebruikers gisteren te Oegstgeest narigheid be zorgd. Gistermorgen om 8 uur verleen de de automobilist S. uit Oegstgeest geen voorrang aan een bromfietser, me juffrouw v. D. uit Noordwijk bij de op rit naar Den Haag op de Rynzichtweg. Beide voertuigen kregen zware schade. Een kwartier later botsten twee perso nenauto's op de hoek Korenbloemlaan- Floralaan op elkaar. Ook hier was ma teriële schade. Eerder op de ochtend re den twee auto's tegen elkaar op de hoek Dahlialaan-Korenbloemlaan. Een begin van brand wer dgesmoord door het los maken van de accuklem in een van de wagens. Gistermiddag om kwart over twee ver leende op hetzelfde kruispunt een auto mobilist geen voorrang aan een collega weggebruiker. Beide voertuigen werden ernstig beschadigd. WOENSDAG 29 OKTOBER Romanuszaal Hartebrugkerk Kaart avond voor bejaarden, aanvang 19.45 u. De Burcht Oprichtingsvergadering Combinatie Christelijke Jongeren Groe pen, aanvang 20.00 uur. DONDERDAG 30 OKTOBER Imperiunitheatcr Droom der Gevange nen, aanvang 20.30 uur. Stadsgehoorzaal Uitvoering Con Amu- re, aanvang 20.00 uur. Leidse Volksbuis Lezing: Land en volk van Joegoslavië, aanvang 14.15 uur. Holiday-Inn - Modeshow Willem Floet, aanvang 20.15 uur. Louise de Coligny-scholengemeenschafi - Openingsavond „Ende dispereert niet", aanvang 20.00 uur. VRIJDAG 81 OKTOBER Schouwburg Louis v. Dijk en Ann Burton, anavang 20.00 uur.

Leidse Courant | 1969 | | pagina 5