Wegzinken Venetië kan trager Achterstand van 1 integratie 100 min brieven? P"liaekori)«'" VERKIEZINGEN IN SURINAME NOGAL GECOMPLICEERD RUSSISCHE PERS OMHELST' HUSAK antenne noodzakelijk Stakingsgolf treft Italië Geen bres in front drie christelijke Kamerfracties Moskou bereid tot beloofde grote lening? Eerste stembusstrijd toekomstige politieke combinaties ingeluid H TELEVISIE VANAVOND Vanavond op PAGINA 2 DE LEID SE COURANT DINSDAG 21 OKTOBER 1969 PROF. MOSTERTMAN: VENETIË (Reuter). De Nederlandse professor L. J. Mostertman, buitenge woon hoogleraar aan de t.h. in Delft aan de afdeling weg- en waterbouwkunde, heeft op een internationale conferentie verklaard, dat verzinking van Venetië kan worden vertraagd als de Italiaanse autoriteiten het oppompen van grond water in de omgeving zouden staken en zÜ het onttrokken water zouden terug pompen. Het voorstel voor prof. Mostertman is gebaseerd op de theorie van verscheidene Italiaanse deskundigen, volgens welke de verzinking van Venetië wordt veroor zaakt door het aanboren van kunstmatige bronnen die de nabijgelegen haven Mar chers van water voorzien voor particu lier gebruik en de industrie. Kamervragen over Bronbeek bijvoorbeeld' DEN HAAG Joh van de Brake, lid van de Tweede Kamer voor de groep Harmscn heeft de minister van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk werk schriftelijk gevraagd een nauwgezetter selectie toe te passen by de toekenning van subsidie aan filmmakers. Hij wijst mej. Klompé op de film „Bronbeek bij voorbeeld" die op 9 oktober jl. voor de televisie is vertoond en waarvoor de ma ker René van Nie de ,Van der Rijnprijs 1969" groot f 2500 heeft ontvangen. „Kan do minister meedelen of het waar is dat aan de opnamen, die bijna twee jaar geleden hebben plaatsgehad, teksten en beelden zijn toegevoegd die er door de samenstellers bij zijn verzon nen en dat van de tien of elf bewoners van Bronbeek die in de film te zien wa ren, er vijf overleden zijn", zo wil dhr Van de Brake weten. Naar de mening van de vraagsteller is het een tere en smadelijke zaak voor de nabestaanden bovengenoemde personen in een zijns in ziens verkeerd daglicht te stellen. Verder informeert hij er naar of het de minister bekend is dat de samensteller van de film op Bronbeek te vertonen alvorens deze in première zou gaan. „Is de minis ter niet van mening d t het geven van f40.000 subsidie door het departement van CRM voor dergelijke filmvertoning een ernstige fout is", aldus de heer Joh van de Brake. ROME (Reuter) Italiës postbeamb ten zijn gisteren in staking gegaan aai het begin van een week van stakingen in de openbare diensten. Deze weck zullen wellicht vierenhalf miljoen men sen het werk neerleggen. Werkzaamheden in banken en kanto ren ondervonden direct de gevolgen, toen brieven en pakketten zich voor de twee de maal binnen een week opstapelden. De volgende zes dagen kunnen de erg ste zijn in een serie stakingen en beidsonrust, cjie het land reeds vijf ken lang geteisterd hebben. Naar schatting ongeveer 30 miljoen brieven en 230.000 paketten liggen nog op de postkantoren in het gehele land als gevolg van een tweedaagse staking van de postbeambten vorige week. Een bestelling op zaterdag j.l. heeft weinig ge daan om de achterstand in te halen. Tegen de tijd dat de vierdaagse sta king donderdagavond eindigt kan dit cij fer gestegen zijn tot 100 miljoen, indien de Italianen althans geen gehoor geven aan oproepen om deze week geen brie ven te posten. Verscheidene firma's be zorgden zelf hun brieven en privé-brie- venbestelorganisaties die een periode van grote bloei meemaken door de voort durende vertraging bij de posterijen werkten op volle toeren. Op woensdag en donderdag zal de sta king nog gecompliceerder worden, door dat dan het gehele PTT-personeel op al le postkantoren in staking zal gaan. Ver wacht wordt dat dit postkantoren tot sluiting zal brengen en dat de telegraaf diensten tot stilstand zullen komen. De vrees dat de telefoondiensten ook ont wricht zullen worden in niet-automati- sche telefoondistricten is verminderd, omdat leden van twee van de drie voor naamste vakbonden bekend hadden ge maakt niet aan de staking te zullen mee- Verwacht wordt dat vrijdag de ergste dag zal zijn, omdat dan een nationale staking van de spoorwegen (van 21.00 uur donderdagavond tot 21.00 uur vrij dagavond) zal samenvallen met een na tionale bus- en tramstaking. Men hoopt nog dat de spoorwegstaking zal kunnen worden vermeden- Bij dit alles kwam bovendien nog een mededeling van de typografenbonden, dat hun leden ook 24 uur het werk zul len neerleggen, hetgeen betekent dat er op donderdag in Italië geen ochtend- of Combinatie van landelijke lijst en districten PARAMARIBO (ANP) Vrijdag zul len in Suriname de algemene verkiezin gen worden gehouden. Via een nogal ge compliceerd kiessysteem zullen de 39 leden van de Surinaamse volksverte genwoordiging worden gekozen. De acht partijen die aan deze verkiezingen deel nemen, hebben in totaal meer dan 400 personen als kandidaat. De enige Euro pese cNderlander is mr. dr. Quintus Bosz, die door de Progressieve Nationale PartU als nummer drie op haar lan delijke lijst is geplaatst. Via deze „landelijke lijst" zullen 12 zetels, door middel van evenredige ver tegenwoordiging, worden gekozen. Ver der zullen 10 leden door de stad Para- Mr. B. BIESHEUVEL: (Van een onzer verslaggevers) DRONTEN „Ondanks verschillen van mening tussen mijn fractie en die van de KVP en CHU in de Tweede Kamer zal het de heer Den Uyl (P.v.dA.) niet lukken een bres te schieten in het front van de drie christelijke fracties in de Tweede Kamer". Aldus gisteravond in Dronten AR-fractieleider mr. B. Bies heuvel tijdens een verkiezingsbijeen komst van de Combinatie Christelijke Partijen in Oostelijk Flevoland. Daar zal woensdag een adviesraad gekozen moe ten worden De heer Biesheuvel „bedankte er fees telijk voor" een uitspraak te doen over samenwerking met apdere partijen in toekomstige regeringen. „Dan moeten ook eerst die andere partijen hun program ma's op tafel leggen". Voorts vond de AR-fractieleider dat het kabinet-De Jong op een aantal punten een goed beleid had gevoerd. „Er zijn geen goede of slechte kabinetten. Er is steeds een bepaalde lijn te zien geweest in de kabi netten van na de oorlog. Dat is de in vloed van de christelijke partijen geweest". Fractievoorzitter Schmelzer van de KVP bevestigde de wil tot samenwer king. „Het is toch logisch dat je probeert met z'n drieën de programma's uit te voeren, die je gezamenlijk hebt op gesteld. Wij willen niet uit de boot val len, maar elkaar vasthouden". Volgens de heer Mellema van de CHU was het van groot belang dat de christelijke par tijen zich ook in Dronten met z'n drieën presenteerden, „opdat de eenheid in deze hoek van de politiek duidelijk wordt". maribo, eveneens door het systeem van evenredige vertegenwoordiging worden aangewezen, terwijl het district Suri name, rondom de hoofdstad, via ditzelf de systeem, 6 statenleden zal kiezen. De overige 10 leden van het parlement zullen worden gekozen door het z.g. personenstelsel, waarbij de kandidaat die in een district de meerderheid heeft be haald, is gekozen, terwijl de stemmen die op de verliezers werden uitgebracht, verloren gaan. Zo zullen de districten Nickerie, Saramacca en Commewijne elk twee statenleden kiezen en de districten Para, Coronie, Boven-, en Benedenma- rowijne elk een. De vorige verkiezingen zijn op 15 maart 1967 gehouden. Toen werd de volgende zetelverdeling bereikt: NPS (Nationale Partij Suriname) 17, de Hin- dostaanse VHP (Vatan Hitkari Partij) 11, SRI (Serekat Rakjat Indonesia) 2, De PNP (Progressieve Nationale Partij) 3, de SDP (Surinaamse Democratische Par tij) 2 en de Actiegroep (een fusie tussen een groep ontevreden VHP 'ers en een landbouwersgroepering in het district Suriname) 4. De NPS zag weldra haar fractie vergroot, toen een lid van de SRI zich bij de NPS-fractie aansloot. Dit statencollege, dat voor een periode van vier jaar was gekozen, werd vroeg- tijdig door gouveneur Ferrier ontbon den, toen premier Pengel tengevolge van de arbeidsonrust in februari van dit jaar aftrad. avondbladen zullen verschijnen. Dit be sluit werd bekendgemaakt, nadat be sprekingen tussen de vakbonden en de krantendirectie waren vastgelopen. Meer ongemak wordt verwacht van een drei gende staking van het personeel in over heidsdienst uit protest tegen de ondoel matigheid van hun organisatie voor so ciale verzekering. Leiders van de vak bond hebben beweerd, dat de organisa tie vorig jaar schulden heeft gemaakt van 60 miljard lire en grondig gereorgani seerd moet worden. De ziektekosten van de 4% miljoen mensen, die van de or ganisatie afhankelijk zijn. worden vaak zeggen zij. Nieuwe leden Veiligheidsraad NEW YORK (AFP) De algemene vergadering van de Verenigde Naties heeft maandag Boeroendi, Sierra Leone, Polen, Nicaragua, Syrië als nieuwe niet-permanente leden van de veilig heidsraad gekozen voor de duur van twee jaar met ingang van 1 januari aanstaan de. Ze nemen de plaatsen in van res pectievelijk Algerije Senegal, Hongarije, Paraguay en Pakistan. Polen werd ge kozen met 121 stemmen, Boeroendi 118, Sierra Leone 117, Nicaragua 103 en Sy rië 101 (steeds op 126 uitgebrachte gel dige stemmen). De vereiste meerderheid was 84 stemmen. (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG Rijks- en gemeente politie moeten verdwijnen om plaats te maken voor grotere regionale politic korpsen, omdat die beter in staat zul len zijn de huidige gecompliceerde poli tietaken te vervullen. De is de kerngedachte uit de nota in- zake de herziening van de politiewet, die is uitgebracht door de Vereniging Nederlandse Gemeenten (VNG). De ta vormt een antivoord op een vooront werp voor een nieuwe politiewet va ministers Polak (Justitie) en Beernink (Binnenlandse Zaken), die de VNG toereikend en niet-aanvaardbaar acht. De ministeriële voorstellen zouden geen duurzame oplossing inhouden en te nig fundamenteel zijn. Er zijn volgens de nota thans 21.000 politiemensen (rijks en gemeente samen) op ruim 12 miljoen inwoners Dat betekent 1 politieman op circa 60( zielen. Voor wat betreft de gemeente politie gaat men in de minder-bevolkte gebieden echter toe naar 1:700 en in dichtbevolkte gebieden naar 1:350. Bij een nieuwe indeling van ons land in po litieregio's zal volgens de nota een po litieregio in beginsel op politie-techni- sche gronden minimaal 200.000 inwo- moeten hebben. (Van onze correspondent MOSKOU Gisteren arriveerden Husak, president Svoboda en de meeste van de andere Tsjecho-Slowaakse top figuren in Moskou voor een bezoek van een week, dat, naar men verwacht, zal leiden tot het tekenen van een nieuw do cument over de Russisch-Tsjechische verhouding. Hoewel Husak reeds eerder bilaterale besprekingen met de Russen voerde, nadat hij Dubcek de macht als eerste secretaris had ontnomen, waren die geheim en bijna heimelijk. Gisteren kreeg hij alle ceremoniële eer op het vliegveld van Moékou. De mééste leden het Sovjetpresidium waren aanwezig om hem te begroeten: Brezjnev, Kosygin en president Podgorny. Gisterochtend werd Husak in de Sov jetpers begroet als een „principieel, er- a en zeer bekwaam politicus, die ge heel gewijd was aan de communistische partij en het volk van zijn land, een communist met een diepe internationale overtuiging". Deze „omhelzing" moet hem nog meer welkom zijn geweest dan het gezicht van de met vlaggen zwaaiende menigte langs de Moskouse straten, waar de officiële autokolonne langs reed. Van de Tsjecho-Slowaakse kant is de ontmoeting reeds aangekondigd als „een nieuwe mijlpaal in de geschiedenis van de traditionele Tsjechische-Russische vriendschap". Deze ontmoeting betekent de officiële goedkeuring van het Kremlin voor Hu- saks huidige binnenlandse politiek. Zij zal ook zijn positie aan de top van de Tsjecho-Slowaakse partij versterken te gen eventuele samenzweerders, die zelfs nog hardere koers in Praag willen volgen. Wat niet zo duidelijk is, is hoeveel werkelijke steun Moskou in staat en be reid zal zijn te geven aan Husak bij zijn pogingen om de Tsjecho-Slowaakse eco- tie op de been te helpen. Het kan zijn, dat Moskou nu eindelijk bereid is de grote lening te verstrekken, die zo vaak de Tsjechen voorgehouden heeft. Dat de Tsjechen deze lening graag wil len, blijkt uit het onverwachte uitstel van de regering, verleden week, van de aan kondiging van haai nieuwe economische programma. In zijn lange rapport aan Kopstukken CCP en PAK in Dronten Van t verslaggevers) DRONTEN In een ongelooflijk vol verwarmd Hervormd Centrum in Dron ten werd gisteravond de eerste stembus strijd in Nederland tussen de politieke combinaties van de toekomst ingeluid. Woensdag moet de bevolking van Flevo land naar de stembus en zij kunnen dan kiezen tussen het Progrcsief Akkoord (PAK) waarin deelnemen P.v.d.A., PPR, een groot aantal D '66-crs, individuele PSP'eds en partijlozen cn de combinatie Christelijke Partijen, die in Dronten be staat uit KVP, CH en AR. Wat oor spronkelijk was bedoeld als een verkie zingsavond van de CCP, waar Schmelzer van de KVP, Biesheuvel van de AR en Mellema van de CH gezamenlijk zouden verschijnen, groeide uit tot een treffen tassen de politieke kopstukken van Tijdens de Kamerdebatten van ver leden week nodigde AR-fractieleider Biesheuvel zijn socialistische tegen speler Den Uyl uit om ook naar Dronten te komen. Den Uyl kwam, en met hem het partijbestuur van de P.v.d.A.. Er waren ook kopstukken uit de PPR en andere partijen aanwezig. De drie groten uit de christelijke poli tiek voerden stuk voor stuk het woord. Drs. W. K. N. Schmelzer (KVP) begon met de hand in eigen boezem te steken. „Politiek is niet foutloos, ook niet als zij rechtstreeks is afgeleid uit het evan gelie", aldus dis. Schmelzer. Hij zei, dal de christelijke politiek ook niet preten deert foutloos te zijn: van belang is, dat men een eigen visie heeft. Gezamenlijk De P.v.d.A.-fractieleider drs. Den Uyl wilde duidelijk weten of deze bijeen komst nu betekende, dat de drie christe lijke partijen alleen gezamenlijk beschik baar zouden zijn voor een volgend kabinet. Over het PAK zei hij, dat dat van een andere geaardheid was dan de CCP, zoals het zich althans in de IJssel- meerpolders demonstreerde. „Het is een duidelijk alternatief". Mr. Biesheuvel kwam met een tegen vraag: ,,U vraagt naar onze samenwer king, maar is het bijvoorbeeld voor een P.v.d.A. mogelijk om met een PSP in zee te gaan, die de NATO wil afschaf fen?" Den Uyl antwoordde: „Er is af gesproken, dat de PSP bij eventuele samenwerking ons standpunt inzake de NATO zou respecteren". de federale assemblee zei premier Cer- nik, dat de regering niet met een „alles omvattend economisch programma" op de proppen kon komen. Maar hij voegde eraan toe, dat de kleinhandelsprijzen ge stabiliseerd zouden worden en dat er geen snelle loonsverhogingen zouden ko men. Hij zinspeelde er ook op, dat men enigszins terug zou keren naar meer cen tralisatie in de economie, aangezien de discipline in de fabrieken slecht was. Het is zeker, dat de ellendige toestand van de Tsjechische economie dez» week in Moskou besproken zal worden. De mi nister van Handel, Frantisek Hamouz en andere economische deskundigen bevin den zich in het Tsjechische gezelschap. Ook aanwezig zijn de twee voorstanders van de harde koers, Vasil Bilak en Lu- bomir Strougal, plus de eerste secretaris van de Slowaakse partij Sadovski en de minister van Defensie. Martin Dzur. IN MOSKOU Schrijvers van verzoek aan VN in hechtenis MOSKOU( Reuter) Tenminste' zes van de vierenvijftig Sovjetburgers, die in mei j.l. een beroep gedaan hebben op de Verenigde Naties om de rechten van de mens in de Sovjet-Unie te waarbor gen, zijn thans in hechtenis, aldus is vernomen uit kringen, die nauwe be trekkingen met de groep onderhouden. De vertaler Yoeri Maltsev zou vorige week vrijdag in een psychiatrische in richting in Moskou zijn opgenomen. De wiskundige Leonid Plyoesjtsj zou vorige week verhoord zijn en zijn woning door- Voorts zou in het begin van de maand een soortgelijk beroep als dat in mei door het'VN-hoofdkwartier in New York ontvangen zijn, nadat het door het voorlichtingsbureau van de VN in Mos kou niet in ontvangst genomen was. Dit is getekend door 46 intellectuelen. Dubbel afscheid in jeugdwerk Drs. A. M. Vulsma, diocesaan aalmoe zenier van het. meisjes- en jongensjeugd werk in het bisdom Rotterdam, en de heer VV. L. G. Schelberg, directeur van het bureau van het katholieke jongens- jeugdwerk en meisjesjeugdwerk in Zuid- Holland zullen zaterdag 25 oktober van vier tot zes afscheid nemen in „Janzeu- ven" in de Jan van Nassaustraat in Den Haag, het provinciaal Centrum voor Katholiek Jeugdwerk. Drs. Vulsma werd onlangs benoemd tot pastoor van de Benedictusparochie in Rijswijk. Meer dan 12 jaar is hij aal moezenier geweest van de organisaties voor de verkenners, gidsen, jongens- en meisjesclubwerk in het bisdom Rotter dam. Hij heeft in die tijd een belangrijke bijdrage geleverd aan het cursuswerk voor leiders en leidsters. In zijn functie zal hij geen opvolger krijgen, omdat hij op persoonlijke titel deel uit gaat maken van het bestuur van het Katholieke Jeugdwerk in Zuid-Holland. De heer Schelberg werd per 1 septem ber benoemd tot burgemeester van de gemeente WeerseJo in Overijssel. Mede dankzij het werk van de heer Schelberg zijn het bureau van het katholiek jon gensjeugdwerk en dat van het katholieke meisjesjeugdwerk (waarvan hij beide di recteur was) naar een fusie toegegroeid. In zijn functie, hetgeen tevens het direc teurschap van het vormings-, recreatie- en scoutcentrum „Staelduinhoeve" te 's-Gravenzande omvat, is nog geen op volger benoemd. r De Volendamse popgroep „The Cats", het puik van de palingkelenver scheen gisteren voor de AVRO- camera's tegen het overbekende decor van hun woonplaats. De op namen zullen nog voor het eind van dit jaar uitgezonden worden. De NCRV-t.v.-serie Mijne Heren van de Gerechte bestaat uit slechts drie af leveringen. We konden gisteren de tweede zien. Die bevatte een aantal es sentiële pluspunten, benevens enkele bijkomstige minpunten. NEDERLAND I NOS: 18.50 uur: Fabeltjeskrant 19.00 uur: J ournaal KRO: 19.07 uur: De dwaze wereld van Tommy Cooper 19.30 uur: Verslag op dinsdag 20.00 uur: Journaal (NOS) 20.20 uur: Brandpunt buitenspel 21.10 uur: De wrekers 21.56 uur: Music, music, mus 22.41 uur: Journaal (NOS) 22.46 uur: Teleac NEDERLAND II NOS: 18.50 uur: Fabeltjeskrant 19.00 uur: Journaal 19.03 uur: Scala AVRO: 19.30 uur: Peyton Place Om positief te beginnen: het is dom weg een aardig idee om een Maigret- achtige figuur in onze Gouden Eeuw me' aangegeven programma's zijn kleurentelevisieprogramma's, te laten optreden. De auteur, Maurits Wertheim, schiep redelijke spanning in „Het corporaalschap van Lieven van Gaay" met dialogen die archaïsch ge noeg aandeden om de tijdsfeer te sug gereren zonder dat ze er onbegrijpe lijk door werden. De voorstelling zat goed in het pak en Joan Remmelts is geknipt voor zo'n rol in een kostuumstuk. Dat zijn allemaal positieve zaken. Jammer dat het effect toch wat verloren ging door de zwakke bezetting van de overige rollen. We ge loven dat dit niet lag aan het feit dat deze rollen geleverd werden door ac teurs van de „tweede garnituur". Vak mensen als zij toch zijn, zouden onder regie van de bekwame Max Douwcs echt wel tot betere prestaties kunnen We kregen de indruk dat er niet hard genoeg (lees: lang genoeg) op gewerkt is. Dat zal wel samenhangen met het kostenprobleem, ook de magere decors zijn daar wellicht aan te wijten, maar dan moet ons van het hart dat hier t.v.-materiaal voorhanden was dat een beter lot verdiende. We weten niet of deze serie van drie voor de NCRV een proef betreft. Wy zien er echt wel een groter aantal af leveringen in.We geloven dat de auteur de kans moet krijgen dit veel beloven de werk, al doende lerend, voort te zet ten. We geloven ook dat een ruimere opdracht zou kunnen resulteren in meer armslag voor de regie, ook wat repeti- tiemogelykhedcn betreft. Misschien zou „Mijne heren van de Ge- rechte"een glanspunt van een volgend NCRV-seizoen kunnen worden. Voors hands zien we het er echt wel in. En met bijvoorbeeld acht afleveringen zou zo efficiënt kunnen worden gewerkt dat deugdelijke voorbereidingen dan nau welijks tot kostenverhoging per afleve ring zouden leiden. 20.00 uur: Journaal (NOS) 20.20 uur: Strange report 21.10 uur: Dit is Tom Jones 22.05 uur: Televizier 22.55 uur: Journaal (NOS) Televisie morgen NEDERLAND I KRO: 17.00 uur: Feest in Arnhem 17.25 uur: Kijk zelf maar. PROGRAMMA RADIO- tisch strijdlied. 7.23 Stereo: Lichte grammo- foonmuzlek. (7.30—7.35 Van de voorpagina). VPRO: 7.54 Deze dag. VARA: 8.00 Nieuws. 8.11 Actualiteiten. 8.20 Stereo: Lichte gram- mofoonmuziek. (8.30—8.35 Van alle markten thuis, praatje voor de huisvrouw). 9.00 Ste reo: Klassieke kamermuziek (gr). 9.35 Wa terstanden. 9.40 Schoolradio. 10.00 Lichte HILVERSUM I?S(402Gny °18.00 Nieuws. 18.11 Radiojournaal. 18.25 Nederlandse solis ten ln een Nederlands repertoire. 18.50 Paris Trefpunt: discusslerubriek over actuele za ken. 19.30 Nieuws. 19.35 Vanavond: Vrolijk heid, muziek, actualiteiten en wetenswaar zangsoli'steamusementsmuziek. 12.54 Voor 'leite Pl3625 n Lieht r*'e 1 co'n cert 13^45 ^Gc' digheden. 22.00 Gonkl, satirisch programma. 22.30 Nieuws. 22,38 Mededelingen. 22.40 Ra diojournaal. NOS: 22:55 Stereo: Zin - Tuig: kunstkroniek. 23.55—24.00 Nieuws. HILVERSUM II (298 mi -- lii.on Sieren. 19.40 Conciliepostbus'. 19.45 Wie Is m Gods naam Jezus Christus?, lezing. 20.00 Stereo: Radiokamerorkest en solist: klassieke mu ziek. 20.45 Uitgeschakeld?: een reeks be schouwingen over ouder worden en ouder dom. 21.00 Kamermuziek (opn). 21.30 Babel: sproken portret. 14.00 Operetteconcert. 15.15 voor de jeugd met commentaar. 16.00 Nieuws. 16.02 Stereo: Nederlandse chansons. 16.20 Muzikaal gehoor, vorming en ontwikkeling, muzikale lezing. 16.50 Stereo: Klavecimbel recital: 16e en 17e-eeuwse muziek uit Edge-' land. 17.15 Stereo: Ensemble Benedetto Mar cello: oude muziek. 17.55 Mededelingen. 18.00 Nieuws. j HILVERSUM II (298 m) NCRV: *71)0 Nieuws. 7.10 Het levende woord. 7.15 Op het eerste gehoor: lichte grammofoonmuzlek met (anti)künst, (sub)cultuur, een veertiendaags radiogram. 22.25 Overweging. 22.30 Nieuws. 22.38 Parlementsoverzicht. 22.45 De zingende Kerk, muzikale lezing. 23.00 Kontekst: maga zine waarin op de dingen wordt doorge praat. 23.30 Jazz uit Den Bosch (opn). 23.55— BRUSSEL' (324 m) (Nederlandse uitzen ding) 12.00 Nieuws. 12.03 Gevarieerde Muziek. (12.40—12.48 Weerbericht en SOS- berichten voor de schippers). 12.55 Buiten lands persoverzicht. 13.00 Nieuws, weerbe richt, mededelingen, dagklapper en SOS-be- richten voor de schippers. 13.20 Tafelmuziek. 14.00 Nieuws. Aansluitend: Schoolradio. (15.00 8.11 Luister uit., én thuis: verzoekplaten- programma voor de militairen. (8.30—8.32 Nieuws; 9.00—9.10 Gymnastiek voor de huis vrouw). 9.30 Voor de kleuters. 9.45 Van 1G85 tot vandaag: componisten en hun werken, muzikale lezing. 10.15 Voor de vrouw. 11.00 Nieuws. 11.02 Piek uur: wedstrijdprogram ma. 11.45 Actualiteiten. 11.55 Mededelingen. KRO: 12.00 Van twaalf tot twee, gevarieerd programma. (12.22 Wij van het land; 12.28 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw; 12.30 Nieuws; 12.41 Actualiteiten: 13.00 Raden maar..; 13.15 Ondernemend). NCRV: 14.00 oudere luisteraars. 16.00 Nieuws. 16.02 Ste berichten. 16.09 Orkestmuziek. J6.15 Pro gramma voor oudere luisteraars. 17.00 Nieuws, weerbericht en mededelingen. Aan sluitend: Jazzmuziek. 18.00 Nieuws. 18.03 Popmuziek voor soldaten. 18.28 Paardesport- uitslagen. 18.30 Franse les. 18.32 Grammo- reo: Voor de jeugd. 17.00 Twien - Popradio voor t(w)ieners. 17.50 Overheidsvoorlichting: Mens en samenleving. Vraaggesprek met mr. A. E.. M. RiBberink, algemeen rijksarchiva ris. Onderwerp: De toekomst van het verlë- HILVERSUM III (240 m en FM-kanalen) NCRV: 9.00 Nieuws. 9.02 Zing, zing, zingt: lichte vnealp mnzIpkiPR in nn Nieuws, in 113 Grammofoonpla- Vg. cultureel nieuws. 22.15 Gevarieerde mu (23.00—23.10 Nieuws). 23.40 Nieuws. 2: 23.55 Ligging van zeeschepen. WOENSDAG 22 OKTOBER 1969 HILVERSUM I (402 m) VARA: Nieuws en ochtendgymnastiek. 7.20 Socl Enige optreden in Nederland Herb Alpert in Congresgebouw DEN HAAG. Op 9 november vindt in het Haagse Congresgebouw het enige optreden in Nederland plaats van Herb Alpert The Tijuana Brass. Als extra attractie treedt de in Amerika zeer be kende O. C. Smith op. Hij verwierf be kendheid met o.a. de plaat „Son of Hickory Holler's tramp". Herb Alpert is de geestelijke vader van vele hitschijven zoals „A Banda", „A taste of honey", „This guy's in love with you", enz. Het concert vangt om 20.30 uur aan. televisie: Dit is Tom Jones Dc AVRO-televisie zal dit seizoen maandelijks een kleurenshow rond Tom Jones uitzenden, waarin onder meer zullen optreden Juliette Prowse. Mireille Mathieu, The 5th Dimension, The Moody Blues, Mary Hopkin, Nan cy Wilson, Herman an the Hermits. Cher en Esther Ofarim. Als introductie tot deze serie presen teert de AVRO-televisie vanavond in kleur het programma This is Tom Jones (Dit is Tom Jones), dat werd ingezon den om mee te dingen naar de Gouden Roos van Montreux 1969. De beroemde Engelse popzanger ontvangt in deze show een aantal zeer bekende artiesten, maar alvorens deze aan de kijker vooi te stellen, zingt hij zijn succesnummet It's not unusual en verder Hard to handle, Elusive Dreams en Bright Ligths. Daarna volgt een optreden van The 5th Dimension met Up, up and away en Shake your Tambourine; Dick Cavett, een Amerikaanse komiek, ver telt enige grappen waarna de aantrek kelijke Juliet Prowse samen met Ton Jones zingt: You came a long wa\ from St.-Louis en Independent. Mireilk Mathieu leerde speciaal de Engelse tekst van En écoutant mon coeui chanter om nu te kunnen zingen: All of a sudden my hearts sings en be wijst Tom Jones de eer zijn zong I'm coming home in het Frans te vertol ken. In zijn solo-optreden zingt Tom Jones nog: Good news, I can't stop loving you, Delilah, Land of a thou sands dances en It's not unusual. (Nederland II 21.1022.05 uur). IT TOM JONES Toppopology: Pop- en Countrymuzl AVRO-reactie op protesttelegram A'damse pers AMSTERDAM (A.N.P.). „De heren v, d. Pluym en Hiltermann hebben op uitnodiging van de AVRO in de t.v,- uitzending van AVRO's Televizier van 14 oktober uitvoerig van gedachten kunnen wisselen. Wy achten derhalve geen termen aanwezig verdere stappen te ondernemen". Dit schrijft de algemeen secretaris van de AVRO, ir. R. Natoer, in een brief aan de vereniging „De Amsterdamse Pers" naar aanleiding van uitlatingen van de heer Hiltermann over „De Volkskrant" in een AVRO-radiouitzen- ding van 12 oktober. „De Amsterdamse Pers" had in een telegram aan de AVRO-directie geprotesteerd tegen de beschuldiging van mr. Hiltermann, dat „De Volkskrant" anti-semitisoh zou De heer Natoer sohrijft verder, dat de AVRO het meestal met de meningen van de heer Hiltermann zeer eens is. „In dit geval zouden wij alleen de term anti-Israël hebben gebruikt en niet anti-semitisoh. Overigens is het het goed recht van onze commentator óm zijn mening niet onder stoelen of banken te steken", aldus de AVRO- secretaris. De wrekers John Steed en Emma Peel krijgen dit maal te maken met een zeer myste rieuze zaak. Een dode blijkt niet dood te zijn en in een plaatselijk café aan horen zij verhalen over een man, die op wonderbaarlijke wijze een stroom- schok van 100.000 volt overleefd heeft en die bovendien onkwetsbaar schijnt te zijn voor dodelijk machinegeweer- vuur. Peel en Steed komen al gauw tot de ontdekking dat de verdwenen dode en de mysterieuze figuur een en de zelfde moeten zijn. Na 'n gevecht met de superman vindt Emma Peel een dag boek dat toebehoort aan professor Stone. Het is dat dagboek dat de weg naar de oplossing wijst. (Nederland I 21.10—21.56 uur).

Leidse Courant | 1969 | | pagina 2