Fedor den Hertog in schitterende vorm TENNISDU0 GEEN ERVARING RAGGED ROBIN IN FORMIDABELE VORM PIET LIEBREGTS OPENT AANVAL OP WIELERBOND Sponsors leggen vier punten voor ZOETEMELK TWEEDE IN GRAND PRIX Moeiteloze zege Joego-Slavië (5-0) Thuisfront in Nootdorp succes SPORTBIJLAGE MAANDAG 20 OKTOBER 1969 (Van ome sportredactie AMSTERDAM In het laatste nummer van „Wielersport" heeft de KNWU. de sponsors van amateurploegen uitgenodigd voor een vergade ring op 15 november in Utrecht. De KNWU ver zocht de sponsors tevoren gemeenschappelijk te willen vaststellen welke punten aan de orde moeten komen. Op zich geen bijzondere zaak, ware het niet dat enige weken geleden in het zelfde blad „Wielersport" een oproep stond van Acifits ploegleider Piet Liebregts. Een oproep met een venijnige ondertoon. Piet Liebregts nodigde sponsors en/of hun vertegenwoordigers (ploegleiders) uit om op 8 november in Didam te praten over KNWU-beleidszaken die aan leiding geven tot ontevredenheid. De bedoeling was om in die bijeenkomst drie vertegenwoor digers te kiezen, die met de bond zouden gaan praten over de wrijfpunten. Precies voor een week later nodigt de KNWU alle sponsors uit en verzoekt alsof er geen door Liebregts be legde vergadering bestaat tevoren overleg te plegen over de discussiepunten. De KNWU weet bijzonder goed wat er aan de hand is en hield er zelfs rekening mee bij het kiezen van de datum. Het heeft met de formulering van de invitatie de protest vergadering van Liebregts alleen maar willen aanduiden als een logische voorbereiding op een gesprek dat iedereen kon verwachten en niet als een spectaculaire actie, omdat anders met de bond niet te praten zou zijn. Sportcommissievoorzitter W. van Steenbergen toonde zich oprecht teleurgesteld over Liebregts' onderne ming. „Want", zo zei hij, „de buitenwereld krijgt er de indruk door alsof wij een moeilijke gesprekspart ner zijn met wie nauwelijks te onderhandelen valt. Maar 9inds drie jaar roepen we ten minste één keer per seizoen alle sponsors bijeen. Dan kan iedereen zeggen wat hij te zeggen heeft. Ik snap totaal niet waarom Piet Liebregts zijn vergadering voorbereidde en van plan is om drie mensen naar ons toe te sturen om te onderhandelen. Dat is een volledig overbodige actie. Liebregts had kunnen weten, dat er ook dit jaar een door ons uitgeschreven vergadering zou komen. Toen ik hoorde van de bijeenkomst in Didam heb ik de Sportcommissie voorgesteld, dat wij onze oorspronkelijke datum, die eind oktober lag. te ver plaatsen naar een tijdstip waarop de uitslag van Didam bekend zou zijn." Vier punten Voor die vergadering van 8 november verwacht Piet Liebregts (de discussieleider) een flinke opkomst, „want ik weet, dat er onder mijn collega's kritiek op de KNWU leeft. Incidenteel zijn er klachten ge noeg, maar we moeten ze bundelen, dan bereik je De agenda van voorzitter Liebregts („ik heb geen en kele behoefte aan die functie, maar ik moet wel, ik mankte de actieT bestaat uit vier punten, de laatste drie voortvloeien uit het eerste: de KNWU dient meer begrip te gaan op brengen voor de belangen van de sponsors in de amateurwielrennerij; het voeren van reclame moet toegestaan zijn in alle wedstrijden; in klassiekers materiaalverzorging geduren de de gehele wedstrijd; dopingcontrole bij alle klassiekers. Piet Liebregts gaf de volgende toelichting op deze vevgadefpunten sub 1: „Een sponsor stopt per jaar zo'n halve ton in ie wielersport. Dat zijn de gemiddelde kosten van een ploeg. De KNWU profiteert mee van die inves tering, want hoe zal de amateurrenner zich in deze tijd nog kunnen ontwikkelen zonder die financiële steun? Nu ligt er de situatie, dat de bond deze hulp accepteerde, maar niet wil beseffen, dat met hel binnenhalen van merkenploegen ook reclamebelangen gediend moeten worden. De sponsor is de klant van de KNWU en met die klant heeft de bond rekening te houden, zoals omgekeerd de sponsors met de bond. Daar gaat het nu om. Wij vinden, dat de KNWU de klant-„sponsor" te weinig service geeft, dat er on voldoende wordt beseft, dat met merkenploegen een belangrijke publiciteitszaak samenhangt. Daar is ook de KNWU bij betrokken. De KNWU werd een re clamebureau, maar wil het niet erkennen. Ik geloof dat we op het punt zijn, dat we moeten zeggen: KNWU, je aanvaardde meikcnploegen, dus reclame in de sport. Dien dan ook de belangen van de spon sors in alle opzichten. Of we moeten stellen: kun je het niet aanvaarden, dan gaan we terug naar de tijd van de blanco-shirts." Sub 2: „Een van de bélangrijkste voorbeelden voor de gebrekkige visie die de KNWU heeft, ligt bij het Nederlands kampioenschap. Dan mag geen reclame worden gevoerd door de coureurs. Het hele jaar* door meet de sponsor betalen. Olympia's Toer kost 1500 guldei) aan inschrijfgeld en voor een klassieker be talen we gemiddeld ruim 100 gulden. Reclame is toe gestaan. maar uitgerekend in het kampioenschap niet, terwijl deze wedstrijd voor de sponsor van het grootste belang is uit het oogpunt van publiciteit. Waarom mag de renner dan de firmanaam ineens niet voeren van de KNWU? De KNWU moet be grijpen, dat er op die manier voor de sponsor alle lol afgaat." Materiaalverzorging Sub 3: „Om de belangen van de sponsor te dienen, zal de KNWU in de klassiekers geen beperkingen meer moeten opleggen aan de materiaalverzoi-ging. Indertijd is, om het aantal wagens zo klein mogelijk te houden, bepaald, dat pas half-koers verzorging van materiaal mag plaatsvinden. Het wordt tijd, dat de bond dit standpunt herziet, want de ploegleiders wagens kunnen er best bij. Waar het hier weer om gaat is het belang van de sponsor, die alle mogelijk heden moet hebben om de kansen van de renner zo groot mogelijk te houden. Heeft dan de KNWU de plicht niet om te zorgen dat de kansen op succes zo groot mogelijk blijven door materiaalverzorging ge durende de gehele wedstrijd toe te staan en daardoor te voorkomen dat renners buiten hun schuld pech met materiaal worden uitgeschakeld?" Dopingcontrole Sub 4: „Dit is een punt, dat er niet mee samenhangt, maar waarvan ik vind, dat het wel besproken moet worden. Zoals de KNWU nu op doping controleert, is het onvoldoende. Je kunt wel zeggen, dat het nemen van steekproeven een verrassingselement is, maar het zou nog beter zijn als in alle klassiekers controle zou komen en niet in zes of zeven wedstrij den. Bij de amateurs kun je niet streng genoeg zijn. Voor profs ligt dat anders. Profs, zeg ik altijd, moeten zelf weten wat ze doen. Als iemand in zijn beroep wil slikken om zijn prestatie te verhogen, en daar door meer te verdienen, is dat zijn, zaak. Magr ama teurs oefenen geen beroep uit en als „onvolwas- senen" moeten ze tegen doping beschermd worden. Daarom: verzwaring var) de controle." Nooit van zijn leven Sportcommissievoorzitter W. van Steenbergen is bij zonder ongelukkig met de manier waarop Piet Lie bregts zijn standpunt heeft bepaald. „Als ik naga", aldus de heer Van Steenbergen, „wat de KNWU de laatste jaren allemaal gedaan heeft voor de ama teurs, kan ik niet anders zeggen dan dat ik het ver schrikkelijk erg vind dat ons werk zo gekleineei'd l'ARIJS De Nederlandse amateur- wielersport bèleefde gisteren weer een prachtig internationaal succes. Na de schitterende overwinning van Joop Zoe temelk in de Ronde van de Toekomst, kende de Franse hoofdstad Parijs op nieuw een Nederlandse triomator van een belangrijk internationaal wieler- gebeuren: Fedor den Hertog won de Grand Prix des Nations. Hij reed de afstand van 75 km in 1 uur, 44 minuten en 28,5 seconden en finishte niet minder dan drie minuten eerder dan zijn rivaal Joop Zoetemelk en de Deense wereld kampioen Leif Mortensen. De tijdrit bij de professionals leverde een overwinning op voor de Belg Herman van Springel die daarmee zijn sterke vorm van het naseizoen accentueerde. Hex-man van Springel, die „langzaam" was gestart, maar de 100 km voltooide in hetzelfde perfecte ritme zonder een moment van verslapping, maakte een van de beste tijden in de geschiedenis van de Grand Prix des Nations. Alleen Jacques Anquetil reed in 1959 (43,160 km/u) en in 1961 (43,591 km/u) een beter gemiddelde dan v. Springel (42,078 km/u), maar in de jaren van Anquetils succes- wordt. Piet Liebregts weet even goed als ik. dat de situatie ten opzichte van enige jaren geleden sterk verbeterd is. Maar waar Liebregts geen ï-ekening mee houdt: de KNWU moet ervoor zorgen, dat de opzet van het amateurbestel de regels van het Neder lands Olympisch Comité niet aantast. Wanneer we één stap te vei' zetten, kunnen we zeer nare kwesties rond de amateurstatus krijgen. Maar ik weet wel wat de heer Liebregts wil. Hij wil rugreclame en daar beginnen we nooit van zijn leven aan. Wij willen het onderscheid houden tussen profs en amateurs. Om die reden zullen we rugreclame nooit toestaan." Wat betreft de punten 2 tot en 4 merkte de heer Van Steenbergen op: „Punt 2 is een naar mijn gevoel niet haalbaie zaak voor de sponsors. Zij hebben ge lijk als ze het proberen en ik zal wat dat betreft de discussie volledig openhouden, maar reclame in het nationaal kampioenschap kan reglementair niet. Dan mag je je afvragen of het tijd wordt dat reglement te herzien en daarop antwoord ik: nee. Juist in een kampioenschap moet je duidelijk het verschil tussen profs en amateurs laten merken." Alles gedaan „Over punt 3 is Piet Liebregts slecht geïnformeerd. Hij dient te weten, dat organisatoren van klassiekers alleen de toestemming van de overheid krijgen als ze, uit een oogpunt van verkeersveiligheid, maximaal vijftien wagens achter de renners toelaten. Deze zaak hoort dus duidelijk niet tót de' competentie van de KNWU." Punt 4: „Als er één sportbond in Nederland is die alles gedaan heeft fem het ddfcrtfigcmtlerzöek goed op te zetten, zijn wij het? Maar om in alle klassiekers onderzoeken uit te voeren, zouden we een staf van personeel en een budget moeten hebben, dat meer dan een ton bedraagt. Ik ben al lang blij dat we zo'n acht klassiekers kunnen nemen en ik dacht ook wel, dat het voorlopig voldoende is." Het laatste woord aan Piet Liebregts: „Ik zoek geen ruzie, alleen een vorm van overleg". (Van c ?- sportredactie DEN HAAG. Het Nederlands tennisteam is uitgeschakeld voor de strijd om de Koning Gustaafbeker. Ook zaterdag, op de tweede en laatste dag van de tennis- interland, is het Nederlands team er niet in geslaagd om tegenstander Joego slavië ook maar een enkel punt te ontnemen. Fleury en Hordijk verloren hun partijen tegen Franulovic en Spear; in het dubbelspel had dat sterke Joego slavische duo geen enkele moeite met HemmesHordijk. Maar anders dan de uitslag (9—5) zou doen vermoeden, hebben de Nederlandse tennissers zich niet willoos naar zo'n grote nederlaag laten slaan. Fleury op de eerste dag en Hordijk op de tweede hebben het vooral de Joego-Slavische kampioen, de sterkst van de twee geachte, Nikola Spear, bijzonder moeilijk gemaakt. iets geflatteerd- Nlek (Fleury) en Jan (Hordijk) hadden allebei van Spear kun nen winnen. Maar Fleury moest te veel geven in die eerste set (die hij met 1311 won) en kwam toen conditie te kort. Ik was er van overtuigd dat Jan de derde set zou winnen, maar hij miste op dat moment jet tactisch in zicht. Ze missen beide de ervaring." Tegen Fleury had Spear vrijdag twee uur nodig voor zijn zege in drie sets; het sterke spel van Hordijk verraste de Joego-Slaaf zaterdagmiddag in de eer ste en tweede set volkomen. Daarom kon trainer-coach Rinus Buytelaar na afloop van de strijd in de tennishal Ma- riahoeve verklaren: "De uitslag is wel Het gemis aan ervaring en tac tisch inzicht manifesteerde zich bij Hor dijk vooral in de eerste en derde set duidelijk. Hordijk liep in de eers te set met verbluffend gemak naar een voorsprong van 41, maar werd onze ker toen Spear het spel ging vertragen en tot 44 terug kwam. Hordijk verloor toen zijn service-game (hij liet op on begrijpelijke wijze drie keer achtereen goed bespeelbare ballen langs zich gaan) kwam nog terug tot 55, maar was bij de volgende service-doorbraak van Spear verloren (57). In de tweede set leek Hordijk onbedreigd op de winst af te stevenen, maar bij een voorsprong van 30 verkeek hij zich weer op de ver tragende volleys van zijn tegenstander die na 33 met een servicedoorbraak en twee love-games op eigen service tot 65 uitliep. Toen herstelde Hordijk zich echter goed, deed alles om de bal te halen en kwam eindelijk eens van de ach terlijn naar het net. Hij zag die in spanning beloond met zijn eerste set winst in de interland. (86) In de der de set bleef Hordijk weer te veel aan de baseline en kon hij het de vast spelende Joego-Slaaf niet meer moei lijk maken (26). Niek Fleury had tegen de sterkste Joego-Slaaf, Franulovic. internationaal in oog gelopen door de finale tegen Okker tijdens de open Belgische kampioen schappen die de Nederlander slechts moeizaam won in de eerste 9et weinig meer in ,te brengen dan zijn enthousias me. De Joego-Slaag frrewheelde naar de setwinst (16). Pas in de tweede set kreeg Fleury enig vat op 't lakonieke tennis van Franulovic. Hij kreeg zelfs 'n goede kans op de setzege toen hij bij 'n stand van 44 door de service van Fra nulovic brak (54). Maar ook hij toonde gebrek aan ervaring. De dubbele fout, die hij sloeg, deed hem zijn servicega- me verliezen (55) en dat was voor zijn tegenstander wel voldoende. Hij profi teerde van de terugslag bij Fleury en maakte de partij uit (57). In het dubbelspel, alleen nog belang rijk voor de statistiek, waardoor ook om slechts twee in plaats van drie gewon nen sets werd gespeeld, was Fleury ver vangen door Fred Hemmes. Buytelaar: „Er waren verschillende factoren waar om ik Hemes heb opgesteld in het dub bel. Dat hangt natuurlijk van de stand af. Hemmes is een goede subbelspeler en Hemmes-Hordijk een goed duo. Te gen Duitsland hebben ze ook voor het enige punt gezorgd. Maar bij 22 had ik het nog niet geweten. De Joego-Slaven toonden zich opper machtig. Zij voelde elkaar veel beter aan en speelden Hemmes en Hordijk binnen het kwartier naar setverlies (16) Het was aan het goede netspel van Fred Hemmes te danken dat de ne derlaag in de tweede set tot 46 be perkt bleef. sen werd over een ander parkoers ge reden, in de vallei van Chevreuse. Raymond Poulidor, die bijna 30 sec. verloor op Van Springel drie weken geleden winnaar van ParijsTours, vorige week derde in de Ronde van Lom- bardije kreeg in de laatste 25 km een inzinking waardoor hij zijn winst, op gebouwd tijdens de eerste helft van het parkoers, verspeelde. De uitslag bij de amateurs ls: 1. Den Hertog (Ned.) 75 kilometer In 1 uur Dangulllaume 19 minuten 16, heid 43,078 tan per uur; 2. Poulidor (Fr.) 2.19.45,3: 3. Bolfava (Pr.) E.31.35,9: 4. Ritter (Den.) 2.21.36,2; 5. Agostinho (Port.) 2.31.51.5; 6. Moser (It.) 2.22.37.7 7. Ptntens (Belg) 8. Chappe (Fr.) 2.28.16.0; 9. Crapez (Belg) 2.26.44,6; 10. Helntz Fr.) 2.28.57.9. Nieuweling Niet één van de duur betaalde favo rieten heeft gisteren in Keulen de Cup de Cologne op zijn naam gebracht, maar de 22-jarige nieuweling in het profmilieu Harry Jansen. In de eindsprint van het 82 km lange criterium in de Keulse bin nenstad zegevierde de bij Batavus onder contract staande Nederlander over ge renommeerde tegenstanders. Daarbij was de Belg Walter Godefroot. wiens poging om via een solo de zege te behalen enige kilometers vóór de finish werd verijdeld- Hilversum Hilversum heeft dinsdag in het avond programma op de renbaan een draverij over 2900 meter. Het is er een die gezien mag worden: zeventien paarden met een winsom tussen de 25- en 80.000 gulden. De paarden uit het eerste startvak kunnen de zaak onderling beslissen: Firestone, Esta Beroona, de voortreffelijk in vorm zijnde Faith Hollandia en mis schien de noorderling Dynamiet Hanover zullen elkaar onderling zo weinig toe- De eerste start is al om zes uur. Onze prognoses: Farqueprüs (2440 m, met trio): Helm vogel S - Had je me Maar, Hanover Nathan. Outsider: Gaudy Way. Preignacprys (1500 m, 1ste afd.), auto start): Ilonka - Ixkit - Island Queen. Outsider: Ico R. Vosneprijs (2000 m, autostart, met trio): Hoss Peterhof - Hoop van Rhea - Hazle- ton B. Gevreyprijs (2020 m, 1ste afd.). Hea- trix G - Dita Pluto - Flipsen. Hilversums (2900 m): Firestone - Esta Beroona - Faith Hollandia. Outsider: Eduard H én Christiaah de Wet. Chambolleprijs (2020 m. met trio, 1ste afd.): Helene Hanover - Grace Again - Funny Boy. Preignacprys (1500 m, 2de afd.): Isa- "bella - Ineke Hanover - Ivon Buiten- Gevreyprys (2020 m, 2de afd.): Frisco- line Mac - Fleetwood - Gambler. Chambolleprys (2020. m, 2de afd., met trio): Ex Nancy - Dea Alkestis van E - Electra W. Outsider: Feny Hollandia. Vougeotprys (2020 m. voor leerlingen): Glittering Jewel - Guy Volann - Herman. Cherie Spencer De achtjarige Nederlandse draver kampioene Cherie Spencer heeft met haar eigenaar, trainer en rijder Sjeng Hendrikx in een mistig Groninger Stads park in de Grote Prijs van Nederland slechts een formaliteit behoeven te ver vullen om ook deze palmares in haar laatste koersjaar aan haar reeds zo voor treffelijke staat van dienst toe te voegen. Tweede en derde werden Royal G en Clara Williams. Gallant Way In het internationale criterium voor 4-jarige dravers, dat gistermiddag op de baan in Recklinghausen (Duitsl.) werd gehouden, heeft de Derbywinnaar 1968 Gallant Way een voortreffelijke prestatie geleverd door in een sterk veld -als derde te eindigen. De Nederlandse hengst draafde 'óveY de 26Öt) meter een km-tijd van 1 min. 20.2 sec., een record voor Gallant Way. De winnaar van deze in-, ternationale klassieker was de uit Ameri ka ingevoerde Keystone's Spartan met Joh. Frömming, voor de Franse draver crack Volnay II. De vijfvoudige Tour de France-winnaar Jacques Anquetil, die bezig is afscheid te nemen van de wielersport en zijn laatste wedstrijd in Duitsland reed, was opval lend actief, maar slaagde er niet ln een afscheiding te bewerkstelligen. 3. Kemper (W.-Dld) 8pnt; 4. Boelke (W.-Dld) 8 pnt; 5. Jochmans (Belg) 6 pnt; 6. Jan Jans sen (Ned.) 5 pnt: 7. Koel (Ned.) 6 pnt. „Eigen" ronde Jos van der Vleuten heeft gisteren de profronde van zijn eigen woonplaats Mierlohout gewonnen. Hij had in de slot- faze een halve ronde voorsprong gekre gen op de rest van het veld en wist deze te behouden- uitslag is: Harrie Steevens (Elsloo); 6. Alfont (Belg): 7. Jan Harings (Sibbe); R. Leon Wil- .lekens (Belg); 9. René Pijnen (Woensdrecht); 10. Albert van Midden (Hilversum). SP0RTC0MMENTAAR Onvolwassen UEN sportweek zonder affaires is nauwelijks meer denkbaar. De gehele maatschappij is in beweging en daarop vormt de sportmaatschappij geen uitzondering Bijzonder fed is wielerploegleider Piet Liebregts van leer getrokken tegen de KNWU. Zijn opzet mag dan zijn „een vorm van overleg" te zoeken, het komt er toch op neer, dat hij de zaak geheel en al overhoop wil gooien. In de toch al zo met kwesties beladen wielerbond is het verzet van de ploegleiders, lees sponsors, een zaak, die verregaande gevolgen zou kunnen hebben. De rennerij steunt op die sponsors. Zowel bij de amateurs als bij de profs. Een kwalijke uitspraak van Liebregts is wel, dat profs zelf maar moeten weten of ze willen slikken of niet. Amateurs acht hij op dit punt „onvolwassen". Piet Liebregts zal de profs in de kost moeten nemen, die even onvolwassen zijn, maar menen volwassen te worden door stimulantia tot zich te nemen. Schorsen of boete HE crème van de voetbalwereld managers, aanvoerders, trainers, scheidsrechters is bijeen geweest in het KNVB-sportcentrum in Zeist. Zij hebben ronduit kunnen praten, daarmee weer een taak op de schouders van de bond leggend, want als er suggesties worden gedaan, die hout snijden en er wordt geen gevolg aan gegeven, kan men het praten en discussiëren net zo goed laten. Kwalijk punt vormt de kwestie van schorsing en boete. Indeédaad wordt dooi* een schorsing de semi-prof of prol i onrechtmatig belemmerd in fyot uitoefenen van zijn geheel of gedeeltelijk beroep. Bovendien wordt zijn ploeg gedupeerd. Maar het gaat niet aan deze straf te verminderen, wellicht in het geheel te laten verdwijnen en er niets voor in^jle plaats te stellen. Dat zou dan een boete moeten zijn en daarvoor is men ook huiverig. Het blijft echter een onomstotelijk feit, dat een (semd) prof het zwaarst getroffen wordt en dus het meest zal oppassen niet te worden gestraft als men aan z'n geld komt. Een boete is ook in de normale maatschappij altijd onprettig en des te onprettiger als hij hoog is. Het moet mogelijk zijn om nuances aan te brengen, aangepast aan de verdiensten. In dat geval zou een boete wellicht meer preventief werken dan welke schirsing ook. Tweeslachtig IN dit verband is het te betreuren dat Ajax, nog wel in overleg met de KNVB, heeft besloten niet openbaar te maken welke boete aan Johan Cruyff is opgelegd. Er zijn twee mogelijkheden. Of de boete ls, gezien het vorstelijke salaris van Cruyff, belachelijk laag en dan heeft het weinig zin. Of de boete ls integendeel zeer fors- En in dat geval zou 't een afschrikwekkend voorbeeld kunnen zijn voor hen die ook in de hoge salarisschaal van het beroeps voetbal rallen. De KNVB schroomt niet boeten openbaar te maken, die aan clubs worden opgelegd. Het lijkt toch wel op tweeslachtigheid. r het doek trad. Overigens (Van onze paardesporbmedewerker WASSEN AAK. Het was gis termiddag op zonnig Duindigt een programma van voornamelijk de volbloeds in de grote nummers. Golden Blaze S herstelde zich in de Hollandse Handicap goed van eerdere matige prestaties door van het begin af attent bij de leider I Sir Edward te blijven en in de eindsprint die concurrent gemak- I kelijk te verslaan. I De klassieke Cambridgeshire was ver- I rassend voor de uiterst dappere Ragged 1 Robin die Jolly Jinks S op het nippertje I de winst ontnam. Het was een machtige finish waarin het scheen dat Jolly I -Jinks S steeds de koet-s in handen had, maar Ragged Robin was in een formi- dabele vorm, kwam terug, vechtend voor iedere centimeter, en haalde het juist. Bij de amateurs (dravenl werd de titel behaald door J. Hodd'enbach die met i Faith Hollandia voor Fernandel eindigde. Felix kon het ook op de 2500 meter niet redden. Tegen het slot liep Flamin go Six zonder enige moeite langs hem heen en ook Esmeraud en Eduard H kon den de toen wat moedeloze Felix rustig passeren zodat er voor de kampioen slechts een zeer bescheiden vierde prijs je overbleef. Toch nog Van der Togt nam bijna verrassend revanche door op de mijl met Emma Quichotte steeds Dynamiet te weerstaan maar op de finish werd Dynamiet toch Htggins De uitslagen waren* AnlezypriJs (2140 m>t L Gar Overeem) km-tijd 1.27, 2. Herwi 3. Gay Westlandia. TOtO! W. f 1,60, pl. f 1,50, f 2,90. pel f6,20; cov. f 10.90; trip: f56.60. Locke Bunterprijs (2140 m): (J. W. Hoejenbos) 1.27.9, 2. Flying Lady, 3. Toto: w. 13,60, pl. 21,60, f2,—, f 1,90; kop pel 12,50; cov. 15,—; trio: 1151,80. FinaprUs (2500 m): 1. Flamingo Six (J. Wa genaar jr.) 1.22.1, 2. Esmeraud, 3. Eduard H. Toto: vv, 12,60, pl. f 1,70, 13,90, 13,40; kop- Guy Blngenprljs (21*40 m): 1. Ero Alkes tis van E (S. A. Hartman) 1.26.7, 2. Fantastlca, 3. Doornroosje V. Toto: w. 15,70, pl. 12,30, 12,10, 17,30; kop pel 13.-; cov. 14,20; trio: 1 384,10. Amateurkainploenscliapsprijs (2100 m): 1. Faith Hollandia (J. W. Hoddenbach) 1.23.1, 2. Fernandel, 3. Crystal Heny. Toto: w. 12,20, pl. 11,20, 1 1,20; koppel 11,90; cov. 12,90. Diamant Blut-prijs (1600 m): 1. Dynamiet (M. Vergay) 1.21.3. 2. Emma Quichotte. 3. Toto: w. 1 1,80, pl. X 1.30, 1 2,—, 1 2,20; kop pel 16,10: cov. 16.—. MadrlgalprUs (2140 m): 1. Hilda O (M. Bouwhuis) 1.26.3. 2. Gracla Silvia. 3. Ge- raldo Cavaljos. Toto: w. 15.60, pl. 13,12,90; koppel 112,80; cov. 13,90. Rennen: Hollandse HandlcapprUs (1800 m): 1. Gol den Blaze S (P. Perkins) 1.59.7, 2. Sir Edward, 3. Arfica Addido. Toto: w. 12,40, pl. 1 1.30, 11,60, 11,90; kop- Cambriflgeshlreprijs (1800 m): 1. Ragged Robin (G. Bier) 1.54, 2. Jolly Jinks S, 3. Anstilter. pel 15,30:'cov. 19.20. Beker der Amatcursprljs (2500 m): 1. Whlte- foot S (G. C. Dekkers) 2.49.6, 2. Pin Money, 3. Cln Cin. Toto: w. 12,—, pl. 11,50, 14,20, 13,60; kop pel 15,80; cov. 110,90; trio: 1185,30. Totalisatoromzet i 1355.130,50. Nootdorp Nootdorp had zaterdag weer eens middagkoersen. Later op de middag gingen de lampen aan want de laatste start was om half zeven. Jan van In de èerste koers echter vooraan volledig een zaak „thuisfront" met Nol Heskes als achter Helen Hollandia, op de tweede plaats gevolgd door Hephaistos W uit hetzelfde entrainement en gereden door C. Groenewegen. Van Dooyeweerd won vervolgens met Grand Maitre W die hij na een ronde aan de kop had vóór Gino Westlandia die tweede bleef. Dezelfde rijder had succes met Hermance. Bonnie Mars sprintte naar de winst in de hoogste klasse. Hij begon kalm. maar spaarde daarmee de lucht die hij tenslotte goed gebruikte. Goudvos Heny met Van Dooyeweerd deed wat van hem verwacht werd. Het paard heeft nog wel een paar overwin ningen in petto. Heskes werd tweede met Faxila J, en even later was Groenewegen weer aan de beurt voor de tweede plaats, met Flintstone V achter de verrassende Excellent Narciso. In de slotkoers beves tigde Gracia Peterhof de komende vorm door met Aad Harmsen te winnen voor Hanneke Tabor. Hagesteinprljs (2000 m, autostart): 1. Helen Hollandia (A. G. Heskes) km-tljd 1.30.9, 2. Hephaistos W. 3. Henriot Hanover. Toto: w. 12,90 (stal), pl. 11,50. 1 1.60, 1 1,30; koppel 14,90; cov. 15.30; trio: 175,10. Hageveldprljs (2380 m, autostart): t. Grand Maitre W (J. van Dooyeweerd) t .28.2, 2. Glno Westlandia. 3. Honey Six. Toto: w. 11,80, pl. 1 1,50, 11,60, 12.—; kop pel 16,60: cov. 17,30. Hankprijs (2000 m. autostart): 1. Hermance (J. van Dooyeweerd) 1.27.3. 2. Edeldnme, 3. Grace Belwin. Toto: w. 13,80. pl. 11,40. 13.80. 11,30; kop pel 19,70: cov. 114,80: trio: 1216,—. Hallunprijs (2020 m): 1. Bonnie Mars (Th. Kooyman) km-tljd 1.23.6, 2. Fllette 6tx, 3. Carrière. Toto: w. 10.56. pl. 12.30, 11,40, 12,60; kop pel 17,70: cov. 13,20. Hamprljs (2020 m, 1ste aid.): 1. Double's Dochter (H. J. Pools) 1.26.4, 2. Emeline Heny, Toto: w. 11,90, pl. 11,30, 1 2.40, 1 1.70; kop pel 15,10; oov. 111,30. Hapsprljs (2380 m, autostart): 1, Goudvos Heny (J. van Dooyeweerd) 1.26.2, 2. Faxila J, 3. Fred Signal. Toto: w. 12,60, pl. 1 1,30, 1 1,70, 1 1,40; kop- (P. R. R. Koppejan) 1.2 Toto: w. 17.30, pl. Handelpri: (J. de Leeuw) 1.26.4, 2. Flints Toto: w. 18,80, pl. f 2.10, 1 1,40, 12,50; kop pel 18,90; cov. 15.—; trio: f 171.40. Haagjeprtjs (2000 m. autostart): 1. Gracia Peterhof (A. J..C. Harmsen) 1.28.8, 2. Han neke Tabor. 3. Guustaal. 13,30, pl. 1 1,70, 12,20, 11,40; kop- Speedbootpiloten succes in Berlijn BERLIJN Bij de zesuurswedstrijd voor speedboten, die gisteren in Berlijn werd gehouden, hebben de Nederlandse deelnemers in drie klassen beslag gelegd op de eerste plaats. Ted de Jong en Frans van Maanen (Venlo) wonnen in de FU-klasse (tot 1000 cm3), zij legden een afstand af van 450.245 km. A Peels (Eindhoven) en H. Scheen (Amsterdam) werden eerste in de IU-klasse (tot 1500 cm3). Hun afgeleg de afstand bedroeg 504.654 km. Herman Lieven (Den Bosch) en Cees van den Vel den (Boxtel) zegevierden met een totale afstand van 532.315 km in de NU-klasse (tot 1650 cm3). De gebroeders Arie en Alex de Boom werden in de ON-klasse (eveneens tot 1650 cm3) als negende geplaatst met een afstand van 564.253 km. De Nederlandse ploegleiding heeft daartegen protest aan getekend. Volgens de Nederlandse ziens wijze zouden de gebroeders uit Krimpen aan de IJssel als vijfde of zesde zijn bin nengekomen.

Leidse Courant | 1969 | | pagina 8