ANTONIUSPAROCHIE KOOS WELBEWUST BELEIDSRAAD Koningin nedag oude stijl in Katwijk Deken Van Noort:. Evangelie blijft norm voor het parochiële handelen ilberl Drummers geven lustrumshow Kettingbotsing op Rijksweg 4 LZC trok zich terug van kringwedstrijden „Wat een lot dat de overheid ons op een kwartje beknibbelt Verpleegster reed water in MARKTEN MAANDAG 20 OKTOBER 1969 DE LEIDSE COURANT LEIDEN De Leidse parochie van St. Antonius van Pudua in "Zuid- West heeft haar eigen bestuurders in een nieuwe Parochieraad gekozen. Het opmerkelijke van deze raad is, dat het een beleidsraad is die geen vrijblijvend karakter draagt. Priesters en leken gaan de taken verdelen. Gistermiddag was het in het Ontmoetingscentrum bij de kerk een gezellige drukte toen tegen vijven de laatste resultaten bekend werden gemaakt. Aanvankelijk was het neutrale stembureau wat somber aan het werk getogen, omdat men meende, dat er maar matig gestemd was. Uiteindelijk bleek, dat de parochie juist een verheugende activiteit aan de dag had gelegd: 1029 stembiljetten waren ingeleverd, wat in de praktijk van het kerkbezoek betekent, dat een hoog percentage van de eigen parochianen (gelet op de cijfers van het kerkbezoek in de weekeinden) gevolg heeft gegeven aan het verzoek tot deelname aan de verkiezingen. Vier biljetten waren ongeldig; acht blanco. Het totaal aantal uitgebrachte stemmen was 7158; de meeste stembiljetten getuigden (gezien het gering aantal per biljet aangestipte kandidaten) van een welbewuste keuze. Kwestie van niveau Dr. L. van Noort, deken van Leiden, verklaarde vanmorgen (desgevraagd) blij te zijn met elite goed funetioncrende pa rochieraad. Als er sprake is van een be leidsraad komen er bij hem aarzelingen op: „Tk weet niet goed, wat dit beleid betekent. Hel ligt helemaal aan on welk niveau een beleid zich afspeelt, zeker waar alleen het Evangelie door slaggevend is. De interpretatie van het Evangelie geschiedt namelijk niet met meerderheid van stemmen." Volgens deken Van Noort zijn er niveaus waarop een parochiële beleidsraad werk zaam kan zijn; er zijn ook niveaus waar op dit niét kan. ,,Het Evangelie blijf' de norm voor het parochiële handelen.' aldus dekeg Van Noort Andere parochies In de Leonardusparochie (de zusterpa- rochie van Zuid-West) hoopt men bin nenkort ook te komen tot het samen stellen van een nieuwe parochieraad. Hoe we het zullen doen weten we nog niet, vertelde men ons vanmorgen in Haagwegkrlngen, maar „niet op die reclamemanier Bij nog een paar andere parochies in formeerden wij naar de stand van zaken aldaar. In de parochie van de Heren singel van een geheel andere samen stelling dan de gemeenschap van Zuid- West zijn ze „zwaar aan het bomen" over deze materie. Het vorig jaar werd vanuit de pastorie een parochieraad ge kozen. In januari, februari van het vol gend jaar wil men komen tot 'n „echte" raad, die misschien niet zulke vergaan de bevoegdheden zal hebben als die wel ke nu in Zuid-West is gekozen. „Een democratie moet kunnen functioneren", meent men aan de Herensingel. In de Petrusparochie konden wij nie mand bereiken, die een concreet ant woord kon geven op de vraag wat daal de plannen waren. Het enige wat wij konden aantekenen was: „Wij zijn nog niet zo ver". In de naaste toekomst denkt men zo te horen in deze parochie nog niet aan een typische beleidsraad, waarin leken een beslissende stem kun- neo laten horen. Momenteel functioneert de parochieraad als een comité, dat vrij- blijnend voorstellen kan doen. an de negen herkiesbaar gestelde le den van de voormalige Parochieraad (oude stijl) werden vier herkozen, waar onder het voltallig dagelijks bestuur. Ook groeperingen zijn thans vertegen woordigd, niet name een sterke afvaar diging der jeugd, liet liturgisch comité, liet kerkbestuur en ook de beiaarden. Onder de vijftien gekozen kandidaten worden hoge verwachtingen over de sa menwerking gekoesterd, gezien de sa menstelling van de nieuwe raad. Op 28 oktober zal de gekozen beleidsraad voor het eerst vergaderen. Dan zal ook het dagelijks bestuur worden geformeerd. Tot lid van de raad zijn gekozen (In alfabetische volgorde): Th. P. A. J. Adriaanse, Van 's-Gravesandestraat 24; mej. J. J. M. Baars. Boshuizerkade 76; J. C. M. Boumeester, Rich. Holstr. 4; P. W. B. Brandenburg, Churchllllaan 57 L. P. v. Es, Debussystraat 5; Fr. Th. Godaijn, Titus Brandsmalaan 138; C. J. .T. Hugens, Diepenbrocklaan 4; mevr. M. E. Klein-v. d. Voet, Toscaninilaan 3; mej. C. M. Lamboo, Bernard Zweersstraat 7; B. C. H. M. Te Marvelde, Jacq. Urlus- plantsoen 108; mevr. Ch. v. d. Ruit-Van Brakel. Vijfmeiplein 122; H. A. Strijk, Paganinistraat 4; G. A. Verhoef, Haag- weg 162; mevr. J. H. M. de Vriend-Rut ges. Van Banchemhof 23; W. H. H. Wie- mer, Diepenbrocklaan 24. Met de drie parochiepriesters vormen zij het beleidsorgaan. George Brown in Stadsgehoorzaal: ,Geduld van Engeland wordt te zeer op proef gesteld' Werkgroep in Oegstgeest wil gemeenschaps idee bevorderen OEGSTGEEST. Volgende maand viert de Oegstgeester Drumband „De Wilbert Drummers" haar perste, lus-1 trui». Dit gaat gepaard met een grote feestavond voor leden en genodigden op 14 november a.s. in liet Willibrordge- bouw te Oegstgeest. Voorafgaande hieraan wordt op 1 nov. om 19.30 uur de burgerij een grote band show aangeboden in de sporthal van het Rijnlands Lyceum aan de Apollolaan. Hieraan wordt niedezewerkt door Con cordia uit Leiden, de drumband DCS uit Katwijk en DSS uit Aarlanderveen. Naast de Wilbert drummers geeft ie dere band een show van ongeveer 20 minuten. De toegang tot dit muzikale festjjn is gratis. Het. geheel zal onder leiding staan van de heer W. Dries- sen. Zolang er plaatsen zjj» is men wel kom. De show zal o.rn. worden bijge woond door de leerlingen van hoogste klassen der lagere scholen te Oegst geest alsmede vele genodigden. Van het bestuur van de drumband ver namen «ij voorts dat men voornemens is volgend jaar deel te nemen aan het wereldmuziekeoncours te Kerkrade in de jeugdafdeling. OEGSTGEEST De Werteroep Oegst- geest-Noord, een groep die zich ten doel heeft gesteld om het gemeenschaps idee wat meer inhoud te geven, organi seert 4 november a.s. 's avonds om 8 uur een bijeenkomst in het gemeente- centrum aan de Lijtweg, waarop pastor H. Dürr (teamleider van een „zielzorg projekt" in het Haarlemse Schalkwijk) in een inleiding zijn visie op en ervaring met het tot stand komen van een mo derne christelijke gemeenschap zal uit eenzetten. Hij zal uitgaan van de vragen: Als de kerk nog toekomst heeft, om welke zichtbare en waarachtige Kerk gaat het'dan? Hoe kunnen wij dit „samen-kerk-zijn" tot een betekenisvolle realiteit maken? Na de inleiding is het de bedoeling om tot een onderlinge gedachte-uitwisseling te komen. LEIDEN In de nacht van zaterdag op zondag vond omstreeks half vier op Rijksweg 4 een kettingbotsing plaats, waarbij acht. auto's waren betrokken. Een automobilist, die in de richting van Amsterdam reed, dorst plotseling van wege de dikke mist niet meer te rijden en remde tersotnd, waardoor hij met een zestal achter hem rijdende auto's een kettingbotsing veroorzaakte. Tegen een van deze auto's reed ook nog een tegen ligger. Drie auto's waren total loss cn vier zwaar beschadigd. Eén der automo bilisten, een Hagenaar, moest wegens: letsel aan het gezicht naar een zieken huis worden vervoerd. Scooterrijder liep schedel- basisfractuur op LEIDERDORP Zaterdagmorgen is de Leiderdorper H. N. bij een scooter ongeval zodanig aan het hoofd gewond, dat hij met een schedelbasisfractuur in het Elizabethziekenhuis moest worden opgenomen. Teneinde het kruispunt Middelgeest-Brittenbuerg beter te kun nen overzien nam hij een ruime bocht. Hij schepte daarbij een wielrijdster, die behoudens enkele schaafwondjes, haar weg naar huis kon vervolgen. LEIDERDORP Stand Leiderdorp- se Bridgeclub: Groep rood: 1 Gerlich- Van Leeuwen 519, 2 Lenaers-Schutte 506, 3 De Jong-Van Kins 484, 4 Blom- Schippers 471, 5 echtpaar Danz 469. Groep zwart: 1 Hogervorst-Van der Vliet 514, 2 echtpaar Midelburg 512, 3 echtpaar Hartog 502, 4 echtpaar Hol lander 486, 5 De Koning-Van Zonneveld 480. George Brown tjjdens de lunch in de foyer van de Stadsgehoor zaal in gesprek niet journalisten. LEIDEN Georgie Brown, de ex- minister van Buitenlandse Zaken van Groot-Brittannië, heeft zaterdagmiddag in de Stadsgehoorzaal tot het congres van de Europese Beweging in Nederland gezegd dat het geduld van de Britten t.a.v. hun mogeljjk toetreden tot de EEG zeer op de proef is gesteld. „Bij verder uitstel kan de houding van de Britten slechts koeler worden," aldus de heer Brown, voor wie de congresdeelnemers applaudisseerden toen hij zei dat de par lementaire controle op de Europese in stellingen moet worden uitgeoefend door een direct gekozen parlement. Het uitgangspunt van de heer Brown om te komen tot één Europa verschilde overigens wel van de congresleden. Uit zijn rede bleek dat angst voor andere grootmachten in de wereld Rusland, Amerika, Japan en China hem dreef te ijveren voor een Europese Gemeen schap. Dit in tegenstelling met vele con gresleden, die meer uit idealistische overweging ijveren voor deEuropese samenwerking. Het congres nam voordat de heer Brown het woord kreeg, het actieprogram 1969-1970 aan, alsmede een resolutie over het sociale en economische beleid van de Europese Gemeenschappen. In het actieprogramma wordt aangedron gen op een beslissende politieke stap vooruit. De Europese Beweging in Ne derland is ernstig verontrust door het gebrek aa ntoekomstvisie en politieke wilskracht dat de Europese samenwter- king ïehfnérktl illet l^rigraró I nbdnt maatregelen die moeten leiden tot een echte economische gemeenschap, een de mocratische gemêenschap en uitbreiding van de gemeenschap. In de resolutie over het sociale en eco nomische beleid wordt aangedrongen op een gemeenschappelijke en economische en monetaire politiek, bevordering van een gezond leef- en werkklimaat, inte gratie van sociale aspecten in het ge meenschapsbeleid op verschillend terrein, hervorming van het Europese sociale fonds tot een instrument in het kader van een gemeenschappelijke structuur beleid op middellahge termijn, de vor ming van een Europese Raad voor de werkgelegenheid, een onderzoek naar de mogelijkheid van een gecoördineerd be leid met betrekking tot de medezeg genschap van werknemers in onderne mingen en behartiging van consumen tenbelangen. Het congres heeft het hoofdbestuur van de Europese Beweging opgedragen met de Nederlandse regering te spreken over het doen samenvallen van de Europadag met de nationale bevrijdingsdag op 5 mei. In Nederland wordt de Europadag op 9 mei gevierd, in tegenstelling tot de meeste andere landen die daarvoor 5 mei hebben gekozen. Folkloristisch draaiboek verder verfilmd KATWIJK Zaterdag beleefde Kat wijk een Koninginnedag in oude stijl. Die feestelijke sfeer werd herschapen door het scenario van de film over oud- Katwijk door filmer Jan van der Plas, die met het gevoelige oog van zijn ca mera vanuit de hoogte dit feestelijke schouwspel vastlegde. Zelfs een slaap kamerraam moest er voor worden geo pend (foto links). Met open koetsen re den de figuranten door een op orgineel Katwijkse wijze versierde- ereboog foto bovenen stoelendans in klederdracht op haringtonnetjes (foto onder) moest ile feestvreugde verhogen, haalde pret tige herinneringen aan vroeger op en zal van de film ongetwijfeld een ple zierige kijk-rólprent maken. LEIDEN In het afgelopen weekeinde is op de Korevaarstraat een auto (merk Opel - GH-2082) gestolen. Een ieder, die aanwijzingen hieromtrent kan ge ven wordt verzocht zich te wenden tot de gemeentepolitie Leiden. LEIDEN Het is deze week twee j keer voorgekomen, dat in (voor een ogenblik) verlaten paskamers van mo- j demagazijnen uit kledingstukken geld Pater Sluiter treedt uit ambt LEIDEN Het eerste gedeelte van de zwemcompetitie is zaterdagavond in de Leidse Overdekte afgewerkt. Op het programma stonden 16 nummers over 50 meter en 'n tweetal estafettes, waar voor deelnemers van 11 verenigingen aan de start kwamen. De twaalfde, LZC, had zijn inschrijving teruggetrokken. De reden hiervoor was, dat de zwem- commissie van de kring van oordeel was, dat er teveel deelnemers waren ingeschreven. LZC beriep zich op het feit dat er geen limiet was gesteld voor het aantal deelnemers en trok liever de gehele ploeg terug dan een aantal jon gens en meisjes te moeten teleurstel len en anderen wél te laten zwemmen. De Leidse Golfbrekers kwamen het best voor de dag. Zij wonnen de helft van het totale nummers, gevolgd door De Zijl met 4 en Sleutelstad met drie. Het restantje mocht worden verdeeld door de clubs van buiten Leiden. De uitslagen luiden: 50 meter vrije slag: Meisjes onder 16 jaar: 1 N. van der Geyn, LGB 32.-; 2 I. Vonk, AZC 34.5; 3 .1. Poules, Kat wijk 35.4. Jongens onder 16 jaar: 1 J. Spijker, de Zijl, 28.7; 2 B. Voskuil, de Zijl, 29.4; 3 G. Krol, LGB, 29.6. Dames: 1 C. Nieuwenhuyzen, LGB 32.4; 2 L. Sie- rag, Sleutelstad 32.5, 3 N. Leget, Sleu telstad 34.6: Heren: 1 P. Boot, AZC 27.9; 2 L. Onderwater, de Zijl, 28.3; 3 A. Mulder, Sleutelstad 28.4. 50 meter vlinderslag: Meisjes onder 16 jaar: 1 M. Plouvier, LGB, 41.1: 2 W. Kiemel, Sleutelstad, 41.4, 3 K. de Vos, Sleutelstad 43.-, Jongens onder 16 jr.: 1 J. Spijker, de Zijl 33.4; 2 R. van der Mey, Sleutelstad 33.9; 3 B. Voskuil, de Zijl, 35.6. Dames: 1 C. Nieuwenhuyzen, LGB 35.6, 2 L. Sierag, Sleutelstad 38.3, 3 R. Platje, LGB 39.7. Heren: 1 W. v. Zijl, Sleutelstad 33.8, 2 F. de Boer, de Zijl 34.-; 3 R. Toet, LGB 34.3. 50 meter rugslag: Meisjes onder 16 jaar: 1 R. Platje, LGB 37.5, 2 A_ Schue- ler, LGB 40.8, 3 A. Kleuver LGB 41.2. Jongens onder 16 jaar: 1 G. Krol, LGB 34.3, 2 B. Voskuil, de Zijl 34.4, 3 C. van der Giessen, de Zijl 35.6. Dames: 1 A. Kleuver BZ PC 40.6, 2 A. Schueler LGB 41.-, 3 A. van Maldegem, Sassen- heim 41.5. Heren: 1 en 2 M. van Beuke- j ring (LGB) en L. Onderwater, de Zijl, J 33.5: 3 G. Krol. LGB 34.3 50 meier schoolslag: Meisjes onder 16 jaar: 1 L. Bosscher, Sassenheim 41.4; 2 E. Vlietstra, Sassenheim 41.5; 3 J. Neuteboom LGB 41.8. Jongens onder 16 jaar: 1 R. van der Mey, Sleutelstad, 34.5; 2 J. Spijker, de Zijl 38.9, 3 .T. Plou vier, LGB 39.-, Dames: 1 N. van der Geyn, LGB 39,8; 2 J. Neuteboom, LGB 41.3; N. Leget, Sleutelstad 43.6. Heren: 1 W. van Zijl. Sleutelstad 34.5: 2 A. Kapaan, Sleutelstad 34.9; 3 R. Toet LGB 36.-. Estafette 10 x 50 meter vrije slag. - Dames: 1 LGB 6.09.2. 2 BZ PC 6.30.7, 3 Sassenheim 6.41.5. Heren: 1 De Zijl 4.58.6; 2 Sleutelstad 5.04.7, 3 BZ PC 5.21.9. Voorzitter kapperspatroonsbond E. Langezaal over prijsstop: LEIDEN Paler Ci. A. J. Sluiter ofm I (41) beeft aan de bisschop van Rotter dam officieel dispensatie aangevraagd om van zijn priestelijk ambt ontheven te worden. Pater Sluiter is zeven jaar ka pelaan geweest van de parochie St. Leo- nardus a Porto Maurittio, Haagweg. Tijdens de Missen in het afgelopen week einde heeft pastoor P. B. Dijkstra op j verzoek van de heer Sluiter een brief voorgelezen, waarin een eerlijke verkla ring wordt gegeven van de persoonlijke motieven die tot de stap van de heer Sluiter hebben geleid. Het verzoek om ambtsontheffing is na rijp beraad ge nomen. De heer Sluiter gaat zich verder bekwamen aan de Sociale Academie in Den Haag. LEIDEN Tengevolge van de dichte mist reed zaterdagmorgen omstreeks 8 uur een verpleegster met baar auto mobiel het Rijn en Scliiekanaal in. Nog voordat de auto onder water verdween, bevond zjj zich alweer op het droge. De mist. belemmerde haar zicht op de spoorbomen, die gesloten waren. Ze be merkte dit te laat en slipte tegen een hek van de brug, waarna de auto in het water gleed. De brandweer trok het voertuig later op het droge. OEGSTGEEST. „Overheid co pu bliek begrijpen nog steeds niet voldoende j hoe de herenkapper gehonoreerd moet worden", aldus de heer Ernest Lange zaal bij liet uitspreken van de jaarrede tijdens de 12de officiële juarviering van de Ned. Kapperspatroonsbond gisteren avond gehouden in liet Verenigingsge bouw te Oegstgeest. „Dat de huidige prijsstop geldt voor het iierenvak is be lachelijk. Zowel met de huidige prijzen en het aantal werkuren zit men met de erfenis van het verleden. Toch heerst er iu het herenvak een gematigd op timisme maar liet zal nog veel lijd vergen aleer inen de plaats heeft be reikt die men toekomt". Ernest Langezaal zag het teruglopen I van het aantal herensalons als een ge zonde sanering. Hij raadde zijn collega's aan de salon wat op te vrolijken en de verkoopmogelijkheden op te voeren. „Te lage prijzen houdt de gezonde ontwik- 1 keling van het bedrijf tegen". Spreken de over een vrijdagse koopavond ver klaarde voorzitter dat men hierin kon u-ije Bazar-fancy fair in Leiderdorp LEIDERDORP Het Actie-comité van de parochie „De Menswording" organi seert een hazar-fancy-fair ten bate van de kerk en het parochiewerk in 't kerk gebouw aan de Gaarmeersterstraat. Naast de bekende attracties zoals het rad van avontuur, de grabbelton, ballen- gooien e.d. is er een „muziek-express" en wordt er een loterij gehouden waar voor loten in het gebouw verkrijgbaar zijn. Uw kopje koffie kunt u tegen rede lijke prijs krijgen. Ook Sint-Nicolaas doet op de bazar zijn inkopen en de zaterdagmiddag tegenover staan. Win kelsluiting op zaterdagmiddag vindt echter meer en meer ir artikelen die verkrijgbaar zijn kan men kopen tegen discountprijzen. De bazar wordt geopend a.s. woensdagmiddag om 2 uur en men lean er terecht tot 5 uur, verder 's avonds van 7-10 uur en don derdag en vrijdag eveneens van 7-10 u. LEIDEN - De Leidse hengelsportver eniging HSV hield dit weekeinde haar vijfde wedstrijd van dit seizoen op de Binnenkaag. De vangst was goed. Uit slag 1. K. Laterveer (2620—36; 2. H. Latcrveer (227024»; 3. G. Laterveer (1815—20); 4. C. Arnoldus jr. (1065— 11); 5. Laterveer sr. (1050—20); 6. J. v. d. Linden (101510); 7. I. Arnoldus H (735—6); 8. B. Laterveer (625—9); 9. C. van 't Hout (550—9); 10; T. Meyers (5003). De situatie in het damesvak ligt guns tig, maar men heeft weinig interesse voor de sociaal-economische aspecten. „Toch blijft er in dit vale veel te doen, want het is sterk aan mode onderhevig. Men moet zich meer toeleggen op houd bare kapsels met een degelijke coupe als ondergrond. De heer Langezaal besteedde voorts nog aandacht aan de commissie ter be strijding van beunhazerij wélke haar laak binnenkort aanvangt. De heer J. SaUer. welke gedurende acht jaar bestuurslid is geweest en thans deel uitmaakt van het hoofdbestuur, ontving het „Erediploma van verdien ste" uit handen van de heer Langezaal. Per 1 janufri 1970 zullen het CKB, de NEVOK en de NKKB samenwerken in één bondsbuveau hetgeen voor de kap pers in het algemeen grote efficiënte waarde zal hebben", deelde de landelijk voorzitter de heer Jansen uit Schijndel Hij merkte voorts op dat er een grote reorganisatie in de afdelingen zal ko men. Kleinere afdelingen zullen in gro tere opgaan door fusie. Leiden is met de Bollenstreek reeds voorgegaan! Na de pauze werd een dia-voorstelling gegeven door de heer Floor Verbiest die tevens garant stond voor de montage en regie. Het was een uitstekend over zicht van de aktiviteiten van de afde ling welke zich thans uitstrekt over 35 gemeenten. LEIDEN, 20 oktober Groenten Appelen 16-28; Peren 20-21; Aardap pelen 10-19; Andijvie I en II 17-27; Pronkbonen 90-110; Snijbonen 175-290: Stambonen 180-245; Kroten, gekookt 50 Rode kool 9-17; Groene kool 10-26: Postelein' 75-98: Prei 15-35; Spinazie 65-80; Spinazie 43-62; Stoofsla 15; Spruiten A 56-62; Spruiten B 42-50; Komkommers 34-70; Champignons 305; Tomaten A 660-700; Tomaten B 700- 730; Tomaten C 620-640; Tomaten CC 320-360; Uien 14-32; Witlof 97-173; Me loenen 51-69; Bloemkool 15-54; Knol selderij 9-23; Sla 6-8; Bleekselderij 23- 33; Kroten 11; Peterselie 30-49; Sel- deldery 16-23. ROTTERDAM, 20 oktober Vee Aanvoer totaal 1661; slachtrunderen 1251; varkens 410; slachtrunderen 500- 520; 410-460; 355-385; 335-345; varkens 273-275; 270-273; 260-267; stieren 450- 525; worst koeien 325-345; slachtrun deren 220-227; zware varkens 225-250; slachtrunderen groter, kalm, lager; var kens korter, vlug. iets stijver, enkele prima's boven notering. AMSTERDAM, 20 oktobec Vee: Aan voer 175 runderen, prijs 360-510; handel kalm; 88 varken», 330-334; rustig.

Leidse Courant | 1969 | | pagina 3