PROVINCIALE WEG 1 VORDERT BIJ STUKJES EN BEETJES Plannen dateren al van voor de oorlog Feest in Sassenheim van kunstaardewerkfabriek en zeven jubilarissen Distributiecentrum Nestlé met veel vertoon in functie BIANCA IN HAAR ELEMENT BIOSCOPEN MARKTEN ZATERDAG 18 OKTOBER 1969 DE LEIDSE COURANT Voorlopig nog geen aansluiting met N-Holland (Van onze correspondent) KATWIJK De verbetering van de secundaire weg nr. 1 (Den Haag- Wassenaar - Katwijk - Noordwijk - Noordwijkerhout - De Zilk - Noord hollandse grens), zoals deze pro-, vinciale weg officieel heet, begint langzamerhand zichtbare vormen aan te nemen. De plannen voor de reconstructie bij de .provinciale wa terstaat dateren al van vóór de oor- Jog. Ze bestonden deels uit verbe teren van de bestaande weg, deels deels uit aanleg van nieuwe gedeel ten om woonkernen. De rijbreedte was geprojecteerd op 9 meter (drie rijstroken) die inmiddels zo berucht zijn geworden wegens de gevaren bij inhalen. De oorlog haalde echter een streep door de plannen. Na de capitulatie in mei 1940 werden de reeds uitgezette piketten, die de nieuwe breedte langs het vlieg veld Valkenburg markeerden, op last van de bezetter verwijderd, en barakken gebouwd, die er nog steeds staan. Een kléin gedeelte van de gemaakte plannen kon tot uitvoering komen: de omlegging om Katwijk a/d Rjjn. Het stuk vanaf de noordzijde van het vlieg veld tot de Molentuinweg is echter nooit gereedgekomen. Men rijdt daar nog steeds over de verbrede parallelweg. Nu 4 banen Op verkeers-technisch gebied is echter sedert 1940 veel veranderd. Het enorm toegenomen wegverkeer vraagt aanpas sing. De weg is nu ontworpen met twee rijbanen (A rijstroken) met ruime aan sluitingen, waarvoor meer ruimte nodig is. Zo moesten naast de reeds in 1941 en volgende jaren gekochte grond, stro ken terrein worden bjjgekocht. Het weggedeelte liggende in Noordwijk vanaf de aansluiting van de Zwarteweg, tot bij de 's Gravendamse weg werd aan de gemeente Noordwijk overgedra gen. Voor dit gedeelte zal een geheel nieuw tracé worden gevolgd. In Noord- •fjn in aanbouw; vier bruggen ep drie viadukten alsmede 10 km aarden baan, een plaatselijke rijbaanverdubbéling en een parallelweg. De -provinciale weg 1 in Katwijk, ge zien vanaf viaduct Zeeweg in de rich ting Noordwijk. Dit gedeelte van de weg is enkele maanden geleden vernieuwd en zal nog van verlichting worden voor- verbreed van 14 tot ruim 28 meter, ter wijl de doorvaartbreedte van -8.50 op 10.50 meter werd gebracht. Aansluitingen n'eg Ter hoogte van Hoornes werden aan sluitingen gemaakt aan de weg, zowel het woongebied als voor het in dustrieterrein. Ook aan de zuidzijde van de weg is een volledige aansluiting bij de Molentuinweg. Het ligt in de bedoeling in de toekomst de aftakking naar de Callao-weg, en de aansluiting van de Zeeweg te laten ver- Kosten: 37.450 Hoofdhuis Noordwijks waterleiding moet worden verlegd NOORDWIJK. Het waterleidingbe drijf in Noordwijk heeft een tegenval- j Ier. Regelmatig worden door de provin- I eiale waterstaat verbeteringen aange- bracht in de provinciale weg no. L en binnenkort valt ook een reconstructie te verwachten van het kruispunt Goo- weg-Langelaan en van de brug over de Zanderijsloot. Om te voorkomen dat 'n gedeelte ven de transportleiding onder een gesloten wegdek zou komen te lig gen, moeten de leidingen over een af stand van 100 meter worden verlegd.' Het verleggen van leidingen komt in dit geval voor rekening van de gemeen te. Er is nog een kans, dat G.S. een bij drage in de kosten verlenen, omdat het een eerste verlegging Is, maar veel hoop hebben B. eri W. daar niet op. Zij vragen de raad 'n krediet van 37.450 voor de verlegging Excelsior Lisse zingt 60 jaar LISSE De chr. gemengde zangvereni ging „Excelsior" te Llssc gaat volgende week haar diamanten jubileum vieren. Zestig jaar geleden werd in een der lokalen van de chr. school o.l.v. „meester Herrewyn" een zangclubje opgericht, dat met de naam „Excelsior" zijn hui dige omvang waar heeft kunnen maken. Vooral onder leiding van Theo Wester- daal, die bijna 40 jaar koordirigent van de vereniging was, wist men een hoog niveau te bereiken, o.a. voor de NCRV- microfoon en de grammofoonplaten. Vrijdagavond 24 oktober geeft Excel sior" een jubileumconcert" in de chr. geref. kerk aan de Veldhorststraat te Lisse, met medewerking van organist Feike Asma. Dat wordt zaterdag' ge volgd door een receptie in „De Witte Zwaan" van 4.15 tot 6 uur. (Vai correspondent! SASSENHEIM. De viering van bet 50-jarig jubileum van Kunstaardewerk fabriek „Velsen" gisteravond in liet Bruine Paard te Sassenheim, had plaats in de intieme kring van directie met personeel en hun dames, en droeg een veelzijdig karakter. Afscheid werd ook gem direr Vliet, ital jubilarissen werd gehul digd. De heer Van Vliet gat een korf. historisch overzicht van de gang van zaken gedurende 50 jaar. „In de poli tiek spreekt men van de grote drie, maar „Velsen" hoort hij de grote vijf op zijn terrein. De lieer Van Vliet zag dit alles niet als een verdienste van de directie, maar als gevolg van goede samenwerking met elkaar. Als bewijs van de goede geest in het bedrijf wees hij op de aanwezigheid van de zes ju bilarissen, die gehuldigd zouden worden. Daar er een tijd van komen en een tijd van gaan is, had hij het besluit geno men de dagelijkse leiding over te dra gen aan twee jonge directeuren, de heren P. J. IJdema en Jac. Molkenboer, beiden reeds jaren werkzaam in het be- De heer J. ten Bosch, voorzitter van de personeelsvereniging, feliciteerde de di rectie eerst met het jubileum, waarna hij zich richtte tot de heer Van Vliet, en hw overhandigde de scehidende di recteur een boekenbon en bolemen aan diens echtgenote en mevrouw De Vrind, echtgenote van de overleden directeur. De zes jubilarissen, de heren J. Blok, J. Miedema, J. Stoof en P. J. IJdema, die 20 jaar, en D. Dorrestijn en S. v. d. Kraan, die 15 jaar werkzaam waren in het bedrijf, kregen van de heer Van Vliet een geschenk. De heer Van Vliet is in Sassenheim, naast directeur van de kunstaardewerk fabriek ook jarenlang voorzitter van Nog geen plan Maar verder noordelijk, tegen de grens van Noord-Holland is men nog lang niet zover. Hier zal de secundaire weg no. 1 aansluiting moeten vinden aan het Noordhollandse gedeelte van de weg, hetgeen voor rekening komt van de Prov. Waterstaat in Noord-Holland. Maar het pnnt van aansluiting en de plaats waar de weg moet komen moet nog worden vastgesteld in een streekplan „Kenne- merland Zuid" Pas als dit streekplan het licht zal zien en is goedgekeurd kan begonnen worden de weg (op papier) te ontwerpen en grond aan te kopen. De omlegging om Katwijk, gemaakt in 1941, heeft verleden jaar een grote ver betering ondergaan, en is vanaf de Zee weg tot de grens van Noordwijk aan gepast. Het bouwrijp maken en de aan leg van het industriegebied 't Heen maakte een viaduct nodig om dit gebied kruisingsvrij vanaf de woonwijk „de Hoornes" te kunnen bereiken. De breedte werd gebracht op vier rijstroken, de brug over het uitwateringskanaal werd Modeshow in Oud-Ade OUD ADE In ons nog steeds subtropisch klimaat verzorgde de Neveda wolfabriek een modeshow van gebreide modellen voor het komende winterseizoen. Zeer veel dames van de vrouwenbond en introducees toonden hun belang stelling, zodat de show niet de mist inging. De voorzitter mocht ongeveer een negentigtal dames welkom heten. Zowel voor als na de pauze tra den mannequins en showboys van eigen bodem voor het voetlicht. Voor de pauze waren het de pauze waren het de kleintjes. Ca- rolien (Metaal) beet als eerste de spits af met een prachtige trui. Daarna werden twinsets, truien en rokjes getoond door Marian (van der Meer) en Lies- beth (van der Geest). Perry (Vrij burg), Freddy (Roos) en Nico (Verhaar) deden met hun fraaie truien niet voor de meisjes onder. De kleintjes werden zeer bewon derd door de dames. Na de pauze tradent vier dames te weten Joke (Borst), Ida (Heemskerk), Leny (Heemskerk) Elly (de Groot) en twee heren te weten Ronni en George (Reu- rings) voor het voetlicht. De da mes showden zowel avondrokken als teenerjurken en twinsets. Speciaal viel een witte mantel met sjaal en muts op. De heren toonden truien in ge durfde kleuren met verwisselbare cols en stropdassen. Als slotstuk van de show, van tekst voorzien door de heer Bak ker, volgde het gebruikelijke „ere rondje". Het programma „weer of geen weer" gelovend zullen de getoon de modellen het komende winter seizoen niet alleen aantrekkelijk maar ook doelmatig zijn, J, M. van Leeuwen. Maandag werd de rijbaanverdubbeling van het gedeelte Molentuinweg-Zeeweg aanbesteed. Over ca. vijf maanden moet dat stuit weg gereed zijn. ALPHEN A. D. RIJN Mevrouw H. WJ Gallas-Dortland, de eerste vrouw der gemeente, heeft gistermiddag onder grote belangstelling aan de Eikenlaan de nieuwe complexen van het distributie centrum van Nestlé n.v. geopend. Zjj deed dit op uitnodiging van, drs. G. Many, hoofd bearyfs-ecónomische dienst der n.v., die haar verzocht een knop in te drukken (zie foto). Op dat moment zet- te een truck zicli in het bedrjjf in be- I weging, drukte de deuren open en reed de provisorisch tot ontvangst centrum ingerichte bedrijfsruimte binnen. De truck, die een belangrijk hulpmiddel in dit bedryf blykt te zijn, gelet óp het grote aantal waarvan Nestlé zich be dient, bracht een met bloemen om kranste krat mee, waarin zich een ge schenk voor mevrouw Gallas bevond, be- st^andf uit een uitbeelding van het han delsmerk der n.V., *n hest vogels Uitge voerd in gestileerd houtsnede. Na een noodlottig ongeval werd van ons gezin weggenomen, nog voorzien van het H. Sacrament der stervenden, mijn lieve man en onze zorgzame vader, zoon, broer, behuwd zoan, zwager en WILHELMUS JOHANNES MOOIJMAN echtgenoot van Elisabeth G. P. de Boer in de leeftijd van 49 jaar. E. G. G. Mooyman-de Boer Koek Wim Peter Paul Mar ja Zoeterwoude. 17 oktober 1969, Jan v. Banningstraat 17. De H. Uitvaartdienst zal gehou den worden op maandag 20 okto ber om 10.30 uur in de parochie kerk van St.-Jan's Onthoofding aan de Zuidbuurtseweg, waarna de begrafenis op het R.K. kerk hof aldaar. Rozenkrans bidden: avond om 8.00 uur- in het mortu arium van „Huize Emmaus" te Zoeterwoude. Zondagavond -7.30 uur avondmis tot intentie van de overledene in bovengenoemde pa rochiekerk. Achterlichten gecontroleerd LISSE De afd. Llsse van het Verbond vor Veilig Verkeer heeft nu een tweede avond alle fietsers en bromfietsers aan gehouden en op de achterlichten gecon troleerd, zulks in samenwerking met de plaatselijke rijkspolitie. Er passeerden er 221, waarvan er niet minder dan 42 ter plaatse gereapareerd moesten wor den. Het ligt in de bedoeling deze actie binnenkort nog een keer te herhalen, maar intussen zal de rijkspolitie streng op de verlichting van rijwielen en brom fietsen toezien en dan niet meer „zon der bon." De actie werd gevoerd met medewerking van de rijwielhandelaren B. Keyzer en J. Kuyper, die alleen ma teriaalkosten in rekening brachten, een loffelijk standpunt alhoewel men in over treding is en een „bon" verdiend had. LISSE De Jeugd-sociëteit „Cherubijn" heeft het winterseizoen gisteravond in gezet met een goed geslaagde jeugd- avond in de „Bonte Kriel" bij de Beek brug, waar voor de pauze verschillende ontspanningsfilms vertoond werden, ter wijl na de pauze een dames-zangtrio uit Voorhout op zeer verdienstelijke wijze een aantal liederen ten gehore bracht. Het winterwerk wordt nu weer in ver schillende vormen met kracht voortge zet en alles wordt in het werk gesteld om het jeugdwerk bij een veel grotere kring jongeren ingang te doen vinden. Gezinsweek in Hillegom start maandag HILLEGOM Maandag start in Hille gom de interkerkelijke gezinsvveek, met als thema „Gezagsbeleving in deze tyd". B\j de activiteiten in deze week zullen ouders en kinderen worden ingeschakeld. Organisator is de plaatselijke Raad van Kerken, waarin is vertegenwoordigd de Ned. lievr. kerk, de geref. kerk en de beide r.lt. parochies. Maandagavond 8 uur spreekt in het her vormde kerkgebouw te Hillegom de heer W. A. Terwijn, rector van het .Fioretti- college te Lisse over het thema-onder werp. Muzikale medewerking verleent de Hillegomse Oratoriumvereniging o.l.v. Gei't Nagel en het kinderkoor Hosanna ol.v. mevr. De Gier-Visser. Donderdag 23 oktober wordt er in „Flo ra" een film- en forumavond gehouden. De film „Verscheurde stilte" moet de discussie over bromnozems en ouderen uit een rustige buurt op gang brengen. Een panel o.l.v. ds. W. P. H. Pouwels zal de discussie leiden. Ter afsluiting van de week, zondag 26 oktober, wordt in alle aangesloten ker ken in de morgendienst over dezelfde tekst gepreekt, terwijl gemeenteleden uit een der andere kerken de schriftlezing zullen verzorgen. Schooljeugd kreeg prijzen Na de bezichtiging van het bedrijf ver zamelde het gezelschap zich wederom in de feestelijk ingerichte ruimte, waar mevrouw Gallas de prijzen uitreikte aan de winnaars van een te dezer gelegen heid, met medewerking van het onder wijzend personeel, voor de lagere scholen uitgeschreven teken- en kleurwedstrijd. De resultaten van de wedstrijd waren gejureerd door mej. A. de Bruin (Tin toretto, Alphen) en de heren J. D. den Hengst (teclame-fotogTaaf) en A. de Jong (chef Studio Nestlé). De eerste drie prijzen werden als volgt toegekend: leerlingen le en 2e lclas: 1. Cecilia Roozestraten, le kl. St. Bonifa- ciussc-hool; 2e pr. Toni van 't Riet, 2e kl. De Viergang, Aarlander veen; 3e pr. Ineke Helmus, 2e kl. Morgensterschool. 2e en 3e klassen: le pr. Peter v. d. Horst, klas 4b van Bethlehemsehool; 2e pr. Janneke Blom, 3e kl. Oranje Nassau- school Z'dam; 3e pr. Mieke van Zijl, 3e kl. Roncallischool. Groep 5e en 6e kl.: le pr. Sia Kasius, 6e kl. Oranje Nassau- school Z'dam: 2e pr. Marijke Windhorst, kl. 5b, id. Alphen; 3e pr. Dennis v. Om men, 5e kl. Bethlehemsehool. NOORDWIJK. De sociëteit Rank afd. „Remise" houdt vanavond een ca baretvoorstelling, welke niet, zoals eer der bericht, in de Rank zal plaats hebben. maar in het Lido-theater te Noordwijk. KOUDEKERK a/d RIJN Gis termiddag is het hoogste punt be reikt van het toekomstige bejaar dencentrum Rhijndael. Burge meester Van der Linden, heeft in het bijzijn van een aantal geno digden vanaf het hoogste punt door middel van een bouwkraan de nationale driekleur gehesen. WOUBRITGGE Nadat mevrouw G. bouwd voor rekening van de rederij Aan boord komt accommodatie voor 14 Sander, echtgenote van één der eïge- Diedrich Sander te Bremen. Men hoopt man. De ruimen zijn geheel ingericht naars, de champagnefles tegen de boeg hef vaartuig binnen vier weken af te i voor container-vervoer, te pletter had laten vallen, gleed de i houwen. Duitse coutftiner-coaster Bianca met. De Bianca meet reap. 57.20 x 10 x 3.95 I Op de Dageraad is thans In aanbouw een enorme plons vanaf de helling op I meter, heeft een waterverplaatsing van een duwboot voor rekening van de De Dageraad in het water van de Hei- 500 bruto-reglsterton en wordt voort- Nederlandse Rijnvaart Vereniging te manswetering .Het vaartuig werd ge- j gestuwd door een 900 p.k. M.B.M.-motor. Rotterdam. Alphense Schaakclub ALPHEN A. D. RIJN. In klas 2B van de tientallencompetitie van de LSB speelde Alphen II een thuiswedstrijd tegen Leiderdorp I. De Alphense reser ves leden een flinke nederlaag (3-7). N. J. van Gorselen-dr. G. C. Verschoor l-i-Vs\ P- L. Wagenaar-dr. J. Pool 0-1; A. Booy-W. G. Demmendal 1-0; W. v. d. Roest-A. C. Spoel 0-1; J. Hiogman- J. Verduyn 0-1; J. J. van Noort-W. Goedhart - J. Kempen-S. Wels 0-1; A. N. de Bruin (res.)-H. Goeman (res.) 0-1; M. Breeveld (res.)-O. Marbus V2; R. Izaks (res)-E. v. d. Veen (res.) Groep 1: W. Donker-ir. M. Buijsert afg.; A. D. Kardol-A. Post 1-0; R. de Jong-C. Brunt 0-1; D. Posthuma-J. van Harten %-V.D. Posthuma-H. C, Klei weg 1-0. Groep 2: Th. Ausems-L. J. Spork 1-0. Groep 3: H. W. van Teeffelen-A. v. d. Kemp 0-1; B. J. Slofstra-L. G. J. Tet- teroo 1-0; J. G Kok-C. W. S. Aitema M>- >/2; P- J- Wljnbeek-P. de Ruiter 0-1. I Groep 4: ,J. van Noort-C. P. Hamoen 0-1; J. W. van Dijk-N. Bary 1-0; Th. j Kamperman-P. A. Mathieu 0-1; J. C. J. van Ders-H. van Dijk 1-0; C. H. Knook- I T. v. d. Lee 1-0. Donderdag 23 oktober speelt Alphen IV een thuiswedstrijd tegen Leiderdorp II. HAZERSWOUDE/RIJNSBURG. Voor de tweede klasse van de Leidse Dambond speelde gisteravond RDC II uit Rrjnsburg zijn vierde competitie wedstrijd. „Samen Sterk" uit Hazers- woude kwam op bezoek en ging met een 15-5 nederlaag naar huis. LEIDEN Het Katholiek Bureau voor Levens- Gezinsmoeilijkheden ge vestigd aan het Stecnschuur 19 heeft j een nieuwe telefoonnummer: 22694. de Oranjevereniging van het Comité Autotocht Bejaarden en van de Alge mene Bejaardensociëteit. Sedert enkele maanden is hij ook voorzitter van de plaatselijke afdeling van „De Zonne bloem". SASSENHEIM. Tijdens de dichte mist gistel-morgen, met een zicht van 50 tot 75 meter, werd door de Rijkspo litie op de Hoofdstraat in Sassenheim, ter hoogte van de „Uiver" controle ge houden. Er werd een groot aantal pro cessen verbaal opgemaakt tegen auto mobilisten die zich niet hielden aan* de verplichting tot het rijden met groot licht, maar reden met stadslicht, on gelijke verlichting of helemaal zonder licht. PEUTERZAAL 24 OKTOBER OPEN SASSENHEIM Vrijdag 24 oktober 's morgens 10 uur wordt in het Velthuys, tegenover Parklaan 24, de Peuterzaal in Sassenheim officieel geopend door me vrouw Van Knobelsdorff-Pontler. 's Avonds om 8 uur wordt in de boven zaal van de Parklaanflat een gespreks- avond gehouden over „het hoe en waar om" van de peuterzaal. "Hlêrroör Tvordeti verwacht <*r ouders" van de peuters die reeds gebruik maken van deze dienstverlening, en ouders clie na der ingelicht willen worden, Dr. N. C. Smit, kinderarts en mevrouw N. R. de Jong-Barug, psychologe beiden te Oegst- geest, zullen met de leidsters aanwezig zijn om aan het gesprek deel te nemen. Noordwijker ernstig gewond bij auto-ongeluk NOORDWIJK Op liet kruispunt Randweg-Langeveldcrlaan in het Lange- veld vond gistermorgen een aanrijding plaats, waarbij de 55-jarige heer P. Boekhoven uit Noordwijk zwaar werd I gewond. i Een vrachtwagen, bestuurd door een 25- j jarige chauffeur uit Hillegom, die met een snelheid van ongeveer 70 km per uur over de Randweg kwam aanrijden, ver- I leende geen voorrang aan de heer Bock- hoven, die, op weg zijnde naar het radiostation Nora, met zijn auto van de j Langevelderlaan kwam. Zijn wagen werd door de vrachtauto in de flank ge- j grepen en volkomen vernield. Het slacht offer liep hoofdletsel en andere verwon- dingen op. In zeer ernstige toestand werd hij naar het Academisch Ziekenhuis te Ledden overgebracht. Camera: Aimez vous les femmes (18 jr.) Wild in the street 2.30, 7.00 en 9.15 uur (18 jaar); zo. en ma.: Liefdes spel in Finland 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur (18 jaar); di. en wo.: Made in USA 2.30, 7.00, 9.15 (18 jaar). Nachtvoorst, vrijd.-zaterd. 23.30 uur: donderdag, vrijdag en zaterdag: Lido: De laatste revolverheid (18 jaar). Dagelijks 2.30, 7.00 en 9.15 uur Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur Luxor: Gevangene van haar hartstocht 18 jaar). Dagelijks: 2.30, 7,00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur Studio: Asterix en de helden (a.L). Dagelijks: 2.30, 7.00 eu 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uu^ Trianon: Als adelaars vielen zij aan 1 (48 jr.) Dagelijks: 2.00 en 8.00 uur Zondag: 2.00, 5.00 eu 8.00 uur Rex: Hot girls (18 jaar) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 915 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur Nachtvoorstelling vrij. en zat. 23.30: Superman contra de vampiervrouwen (18 jaar). KATWIJK AAN DEN RIJN, 17 okt. - Groente: waspeen (per kist): A-extra 4.50; Al 2.90-4.20; A2 2.60-4.30; B-extra 5.20-5.30; BI 2.50-5.10; B2 2.00; C3 0.70- 3.10; breekpèen (per kist) 2.20-3.40; bos- peen (per bos) 55-62; andijvie 22-26; bloemkool (per stuk): 6 st. p. bak: I 26- 42; II 15-21:8 st. p. bak: I 17-24; boeren kool 13; groene kool 17-20; kroten (per kist)Al 2.00-3.40; BI 3.70; prei: Al 34-38; BI 21; prinsessenbonen 75-2.25; rode kool 21-29; sla (per stuk) 7-12; spitskool 44-45; spruiten 44-49; toma ten (per bakje a 6 kg): A2 3.00; C2 1.30; uien (per kist) 4.90-6.10; radijs (per bos) 20; krulpeterselie (per bos) 7-29; selderie (per bos) 6-12. Aanvoeren: waspeen 177.000 kg; bloemkool 9.000 st. LEEUWARDEN, 17 oktober. Kaas Commissienotering (In per kg): Goud se kaas 3,30; Edammer kaas 3,07 j broodkaas 3,07; handel kalm.

Leidse Courant | 1969 | | pagina 5