DERTIG UUR IN DE WEER OM BLOEMEN AF TE LEVEREN IN OOST DUITSLAND De VIP's uit „de gas en electriciteit" namen afscheid van ir. Ykema (IJFERTIPS Daar staan wij dan, ver weg van Rijnsburg, met een vopo die door een enorme kijker al onze bewegingen volgt In de hotels is geen plaats en dan loop je daar over je slaap heen in Berlijn „Blumen aus Rijnsburg voor Berlin Priesters sturen telegram naar Rome Inbraak in clubhuis van S.J.Z. ZATERDAG 18 OKTOBER 1969 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 RIJNSBURG De heer C. Blase uit Rynsburg is één der exporteurs (ons land kent er velen), die bloemen naar het buitenland brengen. Jaarlijks gaan er miljoenen bloemen naar Berlyn. Bloemen die door hem op de veiling in R(jns- burg of 't Westland en soms ook in Aalsmeer zijn gekocht. „Je moet in de bloemen zyn opgegroeid," zegt hy. Vanaf de schoolbanken heeft hy zich met de bloemenhandel bemoeid. Zijn vader begon er mee. Nu zit hy zelf al weer zo'n 25 jaar in dat vak. „Je moet als het kan wel zorgen met je 55ste jaar uit te kunnen scheiden, want het is een zenuwen- baan. Als ze allemaal voor de dokter moesten komen, zouden er heel wat afvallen," aldus Blase. Het is vooral dat zitten op de tribune. Voor de leek lykt het zo erg niet, maar insiders weten dat de uiterlyk zo rustige koper, zich behoorlyk zit op te winden. Het is al vroeg dag voor de exporteur. „Ik sta om kwart over vyf op, want om zes uur begint de veiling. Dan moet ik er zyn." De heer Blase heeft twee klanten, waarvan die in Berlyn verreweg de grootste. De andere klant zit ergens in zuid- Duitsland. Er zijn exporteurs die wel dertig of veertig klanten hebben, maar die klanten nemen kleinere hoeveel heden. „Het zal niet veel gebeuren dat er een klant is die een hele autolading koopt. Het ligt dus niet aan de hoe veelheid klanten. Wat klanten afnemen, dat is belangrijk.'" Tweemaal per dag heeft de Rynsburgse exporteur kontakt met Duitsland. Eerst voor de veiling begint, daarna of het een „goeie" of een „slechte" markt is. Naar gelang worden bloemen gekocht. Minstens tweemaal per week rydt de auto van Blase Sabadil naar Berlijn. Het eigen vervoer is goedkoper en het is beter voor de bloemen. Als zy met de trein gaan, moeten de bloemen in kisten verpakt worden en wie weet hoeveel keer er mee gesold wordt. En dat doet de bloem geen goed. Per vliegtuig is weer te kostbaar. „Wy zoeken nu eenmaal naar de goedkoopste weg en dat is door het zelf te doen," zegt Blase. „De bloemen hebben dan ook het minste te ïyden. Dat is een vaststaand feit." Over de concurrentie: „Natuurlyk is er concurrentie en zelfs een zeer scherpe, tussen de exporteurs in ons land. De Duitsers zelf zyn dikwijls afhankelyk van hetgeen in dit geval de importeurs voor prijzen nemen". Jaarlyks wordt voor miljoenen guldens naar Berlyn ge ëxporteerd. Vanzelfsprekend niet alleen door de firma Blase. Blase Sabadil is een oude gevestigde naam in Duitsland, die al dateert van ver voor de oorlog. Eigenlijk is die Blase een oom van de Rijnsburgse exporteur. H(j woonde in Duitsland en had als importeur een compagnon schap met Sabadil. Die Blase is overleden en die Sabadil is overleden. Een zuster van de laatste heeft de import voort gezet, terwijl haar man een kwekery runt. Het is echter altyd Blase en Sabadil gebleven. „Degene die het goedkoopste kan produceren, komt het eerste aan de winst," zegt Blase, die de toekomst binnen het E.E.G.-verband voor de kweker niet somber tegemoet ziet. „Wy behoeven niet bang te zyn," vindt hy. Om de bloemen „over de grens te krygen", blijkt mee te vallen. Daar zorgt een expediteur voor. Als de bloemen zijn ge kocht gaan de nota's naar de expediteur die voor de rest zorgt. Wanneer de auto's met bloemen bij de grens komen, weet men daar al van hun komst af, dank zij een telex bericht, waarin alles staat genoteerd, zoals de waarde, de hoeveelheid enz. De firma Blase exporteert snybloemen en bloembollen. Het mag dan een zenuwenbaan zyn, hy doet het kennelijk met plezier. Evenals by de chauffeurs van de vrachtauto's, is tyd alles voor de exporteur. Overdag heeft ook de heer Blase geen vijf minuten tyd voor ons. Zelf gaat hij slechts één of twee keer per jaar naar Berlijn. Met het vliegtuig. „Ik kan niet met de auto mee, want dat kost teveel tijd Overigens hebben de handelaren op de koperstribune in de veiling ook wel de nodige lol. „Je beleeft er van alles. Als je bijvoorbeeld weet dat er één jarig is, is het wel een gejen RIJNSBURG/BERLIJN Van dins ochtend half tien tot woensdagavond dichtbij het middernachtelijk uur. Zo op "t oog valt het misschien mee, vooral omdat het grootste deel van de tijd zit tend in een vrachtauto wordt doorge bracht. Maar zo'n pretje is dat niet. Die vrachtauto's mogen voor de chauffeur iets geweldigs zijn, geef mijn portie maar aan Fikkie. Je hotst en klotst klotst en 't gedreun van de motor geeft je het gevoel bij een tandarts te zitten die vergeten is met de tijd mee te gaan en er behagen in schept de patiënt te treiteren tot ie groen ziet. Ook al barst je na zoveel uur van de slaap, je ziet hoogstens kans wat suffig te suffen. Echt slapen is er niet bij. Maar dan die chauffeur. Hij blijft bij de pinken. Drikt koffie uit de thermosfles, eet een broodje en rookt een sjekkie, die hij tussen het rijden door heel behendig weet te rollen. Gestopt wordt er eau paar keer:- bij "de douane, bij' het paseeren van de zönegrens en oridej °m gauw even datgene te doen wat je eenmaal doen moet. Rijnsburg-ëeriyn v.v. Een rif'orfi niét meer te vergeten. Bloemen brengen Berlijn. Of het maar even niets is. De bloemen zijn er gekomen en staan Joost weet waar in een vaas ergens Berlijn. HET WESTLAND 's-Morgens om 10 uur ben ik present veiling „Flora", waar de exporteurs druk doende zyn de bloemen in te pakken. Er gaan zo'n 800 bloemen in een doos, soms zelfs nog meer. Het is een ui half twaalf als wy naar 't Westland vertrekken. Want ook daar is een mense bloemenveiling en in opdracht de heer Blase zyn daar bloemen gekocht die ook mee naar Berlijn moeten. Chauf feur C. van Noort, met wie ik mee zou rijden, is intussen nog even naar Aals meer om ook bloemen te halen, eveneens voor Berlijn bestemd. Trf.de C.C. W.S. (Coöperatieve Centrale Westladse Snybloemenveiling) biykt dat het verhaaltje dat het Westland bekend is vanwege de tomaten en druiven ook niet helemaal meer op gaat. De bloemen spelen er ook al een steeds voornamere rol. Bram van Zuylen, bloemenhandel in Katwyk, is er ook aan het laden en de Gebrs. Van Zuylen uit Rijnsburg biyven niet achter en halen de bloemen niet alleen uit Rijnsburg. Er zijn nog meer bloemenhandelaren uit de omgeving en verder uit heel 't land. Het Westland, de glazen stad; tomaten, druiven en bloemen. Om half drie is het zover. De grote reis gaat beginnen. Van Noort is er nog niet, maar zal ons onderweg opvangen. Dat gebeurt ergens langs een autobaan ih de omgeving van Ipenburg. Daar worden nog wat bloemen ingeladen uit Aals meer. Exporteur Blase en een tweede chauffeur stappen over in de volkswa genbus, waarmee Van Noort naar Aals meer is geweest. Van Noort kruipt ach ter het stuur van de vrachtauto, beladen met bloemen. Zonder enig oponthoud bereiken wij om 4.15 uur de grens. Van Noort vertelt tijdens de rit het één en ander over het leven van een vrachtwagenchauffeur en rolt intussen al zyn sjekkies. By Emme rich de grens over, maar er is een strenge controle. De produkten die uit- dan wel ingevoerd worden moeten het douane-oog passeren. De Hollandse dou ane gelooft het wel, maar aan Duitse zijde toont men zich kieskeuriger. „Soms kun je na de papieren in orde te hebben gemaakt, zo doorrijden," zegt Van Noort. Dit keer moet de auto langs een „perron" worden geparkeerd, waar een bloemendeskundige enkele bossen bekykt op kwaliteit, 't Blijkt best te zyn en dan eindelijk, om 6 uur, kunnen we doorrijden. „Het valt nog mee," vindt Van Noort. „Soms sta je hier wel langer dan twee uur als het druk is." DUITSE AUTOBAHNEN Een flink stuk rijden over de Duitse Autobahnen staat ons nu te wachten. Hoe meer wy Duitsland in komen, hoe meer het gaat misten. De gesprekken staken inmiddels. Zelf begin ik na enkele uren de eerste tekenen van slaap te vertonen. Een gezellig praatje zou mis schien helpen, maar d&t laat ik wel. De chauffeur heeft z'n aandacht volledig bij de weg nodig. De bloemen gaan rich ting Berlyn. Voorlopig liggen zy nog verpacht in dozen in de vrachtwagen. Na een korte onderbreking voor een kop kop koffie en een amandelbroodje, be reiken wij om 11.07 uur 's' avonds Helm- stedt, waar de eerste kennismaking met de vopo's en Russische militairen de laatsten met het geweer over de schou- deé plaatsvindt. Vriendelijke jongens zo te zien. En dan hoor je d&&r op de grens van Oost- en West-Duitsland een klacht over de krant. Het blykt dat er een afleve ring van de feuilleton is overgeslagen. Hoe is het mogelijk, honderden kilome ters van Leiden vandaan. Het is T. Timmers, eveneens uit Rijnsburg, zoals later blijkt. Ook hy is onderweg met bloemen naar Berlijn. Wij maken een praatje, niet wetende dat ik de terug reis met hèm zou maken. Om 11.35 uur vertrekken wy voor het laatste trajekt: Berlijn. De auto is ver zegeld en verscheidene keren worden de passen gecontroleerd, maar dan is het zover. Oost-Duitsland, de D.D.R. Het zou de Veluwe kunnen zyn, alleen is hier en daar het tererin wat heuvelachtiger. Dé hondsïdtwaalf dozen ïpet bossen arf- jers, rozen en chrysanten naderen zo langzamerhand hun bestemming. Het is een paar. hprfd^^rf-kilometer rij dep. voor de Berlijnse grens is bereikt. Op de kop af 1.45 uur in de nacht stoppen wij by Drewitz, waar de grenspost is. De passencontrole liegt er weer niet om. Dat schijnt een soort hobby te zijn. Het zegel wordt van de auto verwyderd en de vopo's hebben genoeg vertrouwen in hun collega's aan de overkant, zodat de inhoud niet opnieuw wordt gecontroleerd. ook het eerst Ik weet niet of de chauf feurs er in stilte nog een wedstrijdje van maken, wie het eerst arriveert In ieder geval zyn wij er nu. De heenreis is achter de rug. Een reis met een slecht vooruitzicht dank zij de mist. Het liefst wilde ik direkt naar bed, maar daar kwam het niet van. De auto wordt uit geladen en dan koffiedrinken in de kan tine. Het wordt steeds drukker met men sen die hun stand gaan inrichten. IN HET HARTJE VAN BERLIJN Even later staan ze daar: de bloemen uit Rijnsburg. In het hartje van Berlijn aan de Friedrichstrasse. De groothande laren wachten nu op de kopers, die straks zullen komen. Ik hem intussen het kamertje opgezocht, waar ik mag slapen. Als het half zes is, is Van Noort ai weer op weg naar Rijnsburg. Hij zal niét* "Slapen en ik evenmin, omdat mij hét kamertje wordt „opgezegd". Het blijkt niet zo te mogen zijn. In de hotels is geen plaats en dan loop je daar, inmiddels over de slaap heen, in Berlijn. Wat nu.? En tóen was het Timmers, die uitkomst bracht. „Als je maar zorgt hier om 10 uur terug te zyn, want dan vertrek ik." Berlfln in en dan natuurlyk het eerste naar de muur. Met de Duitsers blijkt moeilijk te praten. Je krijgt het gevoel dat ze je aan alle kanten wantrouwen, nationale trots, de bloem, gezien en raakte daarover niet uitgepraat. Wy hadden nu bloemen naar Berlijn ge bracht. Er komt veel voor kyken voor zij er zyn. Die chauffeurs: keiharde kerels moeten dat zyn, wanneer het hun werk betreft. Ook Timmers heeft geen nachtrust ge had. Hij houdt zich verder op de been dor zo nu en dan een slok uit een fles met frisdrank en menige sigaret gaat in rook op. De bloemen zijn in Berlyn en wij zijn op de thuisreis, die nog langer lykt te duren dan de heenrit. Slechts een enkele maal stopt Timmers de auto even om de benen te strekken. Slechts eenmaal is er een langere pauze van ongeveer een half uur. Dan ligt de chaufeur voorover op het stuur even te slapen. Nou ja, slapen DE VRIJE WERELD Om 2.30 uur is de laatste hinderpaal genomen. Mariëndorf is geweest en wij bevinden ons weer in de vrije wereld zogezegd. Eenmaal werd door een vopo nog de auto gecontroleerd. Om te zien of de dozen achterin echt wel leeg waren. Timmers moppert wel een beetje, maar wat het overigens lakoniek op. Vlak by Utrecht is onze laatste pleister plaats. Na Mariëndorf hebben wij niets meer gegeten of gedronken. Een bakkie doen wil er wel in. Het is dan al een uur of elf 's avonds. Timmers zet mij een uurtje later voor de deur af. Met een simpel „bedankt en tot kijk", nemen wy afscheid. De bewondering voor die vrachtwagenchauffeurs is nauweiyks on der woorden te brengen. Zij brachten weer bloemen naar Berlyn. Hoe zal het van de winter zijn, als het sneeuwt en vriest? Ook dan zullen Hollandse bloe men naar Berlijn worden gebracht en Toch duurt het alles by elkaar nog een uur voor toestemming wordt verkregen de tocht te vervolgen. „BlUhmen aus Rynsburg" voor Berlyn. „Hoe kom jy met een heer in de auto vraagt Tim mers in het „vopo-kantoor" aan Van Noort. Want hy is er inmiddels ook ge arriveerd. Prettig voor een journalist om dat eens te horen. En dan kryg je, op zoveel kilometers van Leiden een klacht over de krant. Er is een afleve ring overgeslagen van de feuilleton. Je hoort dat 's nachts om half drie in Drewitz. Zo zie je maar weer Kwart over drie bereiken wy de hallen van de Bliimgrossmarkt aan de Frie drichstrasse in Berlijn. „Wij zijn mooi op tijd," aldus Van Noort. Wij zijn er wat misschien komt door de nogal op zichtige foto-apparatuur. Wie wel om 'n praatje verlegen zit, is mister Wbnster uit Ohio. Hij is toerist en brengt nu enkele dagen in Berlyn door. Als hij de muur ziet, zegt hij een ontelbaar aantal keren „Well, well, well, is that de wall Well, well, well". Zo nu en dan afgewis seld met ,,'t Is very tristful". En zo is het ook. Daar staan wij dan, ver weg van Rijns burg, met een vopo die door een enorme kyker al onze bewegingen volgt. Om 10 uur ben ik weer by de blümgross- markt. Even later vertrekken wij, Tim mers en ik. Mr. Wonster uit Ohio, ver telde my nog drie jaar geleden in Hol land te zyn geweest. Hij had er onze Bloemen uit Holland vinden hun weg naar vele landen. Ik maakte één reis mee en kan slechts tot de conclusie komen dat er heel wat voor komt kijken. De chauffeurs zijn al met al zo'n der tig uur druk in de weer Ook al zitten zij de meeste tijd achter het stuur van de auto. Maar juist dat is inspannend. LEIDEN. Gisteren.te vanuit Leiden een telegram gestuurd naar de bisschop pensynode in Rome. Het is afkomstig van de priesters uit het dekenaat Leiden die in beraad byeen waren over de ambtsbediening. De overgrote meer derheid van hen doet iu het telegram een dringend beroep op de bisschoppen synode „0111 waarachtige collegialiteit tussen paus en bisschoppen en tussen bisschoppen en priesters te realiseren volgen de geest van het tweede Vati caans concilie en om te komen tot daad werkelijke solidariteit opdat in alle ge ledingen de evangelische vryheid van het Volk Gods ln ere hersteld worde". In het bijzonder dringen zy er op aan, dat de bisschoppenconferenties van diverse landen de vryheid- gelaten wordt, in overleg met de plaatseiyke kerkgemeenschappen te beoordelen of gehuwden tot het priesterschap kunnen worden toegelaten en gehuwde pries ters in volledige ambtsbediening ge handhaafd kunnen worden tot heil en vrede van het gelovige volk". TR OEF-sociëteit ft Roef je" geopend LEIDEN Vormingscentrum „Troef" (v/h Mater Amabllisschool) aan de Hogewoerd heeft gisteravond zyn socië teit ,,'t Roefje" voor cursisten en intro- ducées officieel toegankelyk gesteld. De sociëteit i vrijdagavond bestuur den te houden onder leiding van des kundigen, maar in de eerste plaats is het bedoeld als ontspanningszaal. Men kan er platen draaien, gezellig keuvelen en zich voorzien van koek en zopie. Ook zullen toneelgezelschappen er hun generale repetities houden. Bridgeclub „De Brug" KATWIJK In hotel „De Roskam" speelde de bridgeclub „De Brug" de tweede ronde van de onderlinge paren competitie. De stand in de verschillende groepen is thans als volgt: groep A: 1 B. de Bruin-P. van der Valk 219; 2 P. de Haas-J. Mekel 209; 3 N. Parlevliet- A. de Lange 205. Groep B: 1 dhr. en mevr. J. de Lange 227; 2 W. Klos-M. D. Hage 212; 3 mevr. N. den Dulk-mevr. N. de Lange 208. Groep C: 1 W. van 't Hof mevr. T. Parlevliet 223; 2 dhr. en mevr. C. Ouwehand 222; 3 H. Booi-P. Kunze 196. Donatie-barometer VVV-Noordwijk stijgt NOORD WIJK De donatie-barometer van de Stichting VVV Noordwyk stygt gestadig. Thans is de stand 7815, maar er toch nog ruim 4000.- nodig om de barometer op goed weer te krijgen. LEIDEN Tientallen personen uit de gas- en elektriciteitswereld waren gistermiddag aanwezig op de besloten bijeenkomst die in de Burgerzaal van het stadhuis werd gehouden ter gelegenheid van ht afscheid van de directeur van de SLF-Leiden, ir. Y. Ykema. In zijn welkomstwoord verheugde burgemeester Van der Willigen zich over de aanwezigheid van de niéuw benoemde directeur, ir. H. W. Brooshoofd. Want hoewel deze dag geen feestdag voor Leiden en omgeving is, de normale gang van zaker\mogen we niet uit het oog verliezen. Een mening die door wethouder P. S. Harmsen werd onderschreven. Hij uitte -zijn vreugde over de 7-jarige naripde van Mffienwadsjng mét een dergelijk belangrijk en groot figuur in de elektrcclteitsweréld: „hoewel die samen- wérking soms wel moeilijk verliep, want de hper Ykema was ge wend. altljci het laatste woor^^te- spreken." Opmerkelijk vond de heer Harmsen het dat de afscheidsbijeenkomst in de Bur gerzaal van het stadhuis werd gehou den. By tal van gelegenheden heeft ir. Ykema immers duidelijk laten blijken dat hy zijn domicilie, de SLF-fabrieken aanzienlyk hoger kwalificeerde dan het, naar de mening van det wethouder, im posantere stadhuis. Dat nu toch alle VIP's van de in de gas- en elektriciteits wereld naar 't stadhuis waren gekomen, vervulde hem met enige trots. Ykema was er de man niet naar om alleen aandacht te besteden aan de tech niek; ook voor de architectonische we derwaardigheden heeft hij een open oor gehad. Een bewys vormt de metershoge schoorsteen op het middenterrein van de SLF, aldus de heer Daalebout, die in zijn functie van directeur van de GEB van Amsterdam sprak namens de Ver eniging van Directeuren van Elektrici teitsbedrijven in Nederland. Hij memo reerde verder enkele markante feiten uit het leven van de scheidende direc teur, De heer Daalebout betreurde het dan ook dat ir Ykema niet in staat zal zijn als directeur de eerste steen voor de centrale te leggen. Een eresaluut bracht hij aan mevrouw Ykema. Ook zy heeft bijgedragen tot de resultaten die haar man als directeur in de afge lopen 23 jaar heeft kunnen boeken. Niet om nu maar van een rustige tijd te gaan genieten, maar hoogstens om het wat kalmer aan te doen, bood hij de heer Ykema een fauteuil aan. Biologenstudie Het lijkt er veel op dat alle elektriciteit in Leiden en omgeving uitvalt bij het vertrek van Ykema, aldus de burgemees ter van Warmond, drs. F. K. Lange- meijer, Hij trok zyn woorden echter direct weer in, „omdat de kinderen van Overtuigd leven! LEIDEN In de benedenzaal van de Rynlandflat Leiden Zuid-West, Chur- chillaan, ingang Bachstraat, bent u a.s. zondagmorgen welkom. Ontvangst half elf kopje koffie. Kwart voor elf be gint Dr. P. L. Schoonheim met een in leiding onder de titel „Overtuigd leven!" Eigenlijk worden hiermee een aantal onderwerpen tegelijk bedoeld. Omdat de bezoekers met opmerkingen en vragen mogen reageren wordt een overzicht ge geven van radikale gedachten die by velen leven: Wat bedoelen wij eigeniyk met geloof en wat bedoelen wy met God? Kunnen wy ondanks de storm achtige ontwikkelingen van techniek, wetenschap en maatschappij enigszins onszelf blijven? Met andere woorden: afgezien of we tot een bepaalde kerk of godsdienst behoren, kunnen wy nog bewust en overtuigd leven? Roken is toegestaan. Klokke twaalf uur wordt het algemene gesprek besloten. Wie eerder wil of moet weggaan heeft daarvoor gelegenheid, en kan zonder aanmelding komen. Desgewenst inlich tingen per telefoon: 3-57 of 30284. Brooshooft het vertrouwen in hun vader zouden verliezen." Evenals wethouder Harmsen ging de heer Langemeijer in op de samenwerking met ir. Ykema. Ook hij was van mening dat het beter is naast Ykema te zitten tijdens een diner dan tegenover hem te staan. Hij was in discussies geen gemakkelijk man. Nu hy aan zijn vrije tijdsbesteding de volle, aan dacht kan geven, ried hij ir. Ykema aan met een biolochiestudie te beginnen, op dat de planning van de nieuwe centrale op dit terrein niet al te zeer in het slop zal geraken. Namens de hoofden van Diensten van de gemeente Leiden sprak de heer Baten burg. Hij roemde de krijgshaftige en stnüöWldtgP h4id*«avan Ykpyi^iMpfcr hij woonde dan ook niet voor niets in zijn kinderjaren aan het Waterlooplein in Merauke. Alleen al gezien de initialen achtte hij de persoon Ykema van „een zeldzaam soort"; in zijn daden kwam dat eens te meer tot uitdrukking, aldus de heer Batenburg. Verder spraken nog de heren Douglas, namens de gezamenlijke elektrische in dustrieën en ir. R. Sweep namens de Vereniging van Gasfabrikanten in Ne derland. De heer Ykema bekortte zyn dank woord aanmerkelijk, enerzyds omdat hij te zeer onder de indruk was van de vele eervolle vermeldingen diehem ten deel war engevallen, anderzyds omdat buiten de Burgerzaal vele honderden stonden te wachten, die hem tijdens een receptie de hand zouden komen drukken. ZOETERWOUDE Gistermiddag ont dekte beheerder A. Verhagen dat op nieuw was Ingebroken in het clubhuis van S.J.Z. Over het tydstip behoeft geen twyfel te bestaan. Dit moet in de voor-gaande nacht om kwart over een zijn gebeurd. Op deze tijd is n.l. de biljartklok stil blijven staan wat veroorzaakt werd door het forceren van dit apparaat waarby de inhoud aan dubbeltjes werd meegeno men. Ook de aanwezige voorraad siga retten en shag wordt vermist. Een totale schadepost van tweehonderd gulden. Men is binnengekomen door het open- wrikken van een smal bovenraam. Eerst heeft men gepoogd via het toilet binnen te komen maar men stuitte daarin op een afgesloten deur. De politie heeft de zaak in onderzoek. Bekerwedstryden DOCOS-UVS 2 SJZ-Van Nispen 1 Concordia-Roodenburg 2 Rijpwetering-Lugdunum 2 Alphia-Teylingen 2 VTL-LFC l WSB-Alphen 2 Warmunda-SJC 2 RKAVV-GONA 2 r-PDK l Leiden - Het afbreken van het oude M.S.G. gebouw aan de Pieters kerkgracht is nog een flinke kluif. Ondanks dat is er in de afge lopen twee weken al een flink gat geslagen. De foto is waarschijn lijk een van de laatste die bij oud-leerlingen jeugdsentiment op roepen. Het trappenhuis in de linkervleugel, eens de trap naa de „hogere klassen", nu de weg naar de blauwe lucht. Foto N. v.d. Horst Competitie: LEIDSE VOETBAL BOND 1.: LDWS-Alph. Boys Stompw. Boys-SVLV St. Bernardus-ZLC Randstad Sport-Leidse Boys Altior-UDO Wet. BoysrOranje Groen MMO-WOA KRV-VNL Merburg-Unitas

Leidse Courant | 1969 | | pagina 3