Iedere wegafsluiting voortaan ter beoordeling van het college Burgeravond werd net geen rel Marijke Ziek won voorleesfinale Y oetgangerstunnel in Wijngaardenlaan Nieuwe gemeentegids informatiebron voor Oegstgeestenaren „Opp er" Massink neemt afscheid van Rijkspolitie Alphenaren oefenden voor „Zeskamp MARKTEN GEBOUW MORIAANSTEEG VOOR STUDENTENWERK? Meerburg gaf opening van zaken Eerste wijkavond van confessionelen slecht bezocht ..en verkozen R. Wolthers tot „denker WOENSDAG 15 OKTOBER 1969 DE LEIDSE COURANT B. en w. waren niet op Je hoogte gesteld ran hrugdekrernieuwingen LEIDEN Naar aanleiding van vragen, die de raadsleden M G. J Ham en Th. H. de Wilde aan het college van b. en w. hebben ge steld over de vernieuwing van het brugdek van de Rijnzichtbrug en de daarbij optredende verkeersstag- naties, deelt het college mee, dat weliswaar de directeur van de Markt- en Havendienst van deze werkzaamheden op de hoogte is gesteld, doch niet het college van b. en w. I Ingevolge een destijds vastgestelde re- geling geschiedde het treffen van tijde- I lijke verkeersmaatregelen en het aan- wijzen van omleidingsroutes in verband niet uit te voeren werken tot nu toe in nauw overleg tussen de dienst tvan Gemeentewerken en de verkeerspolitie, hetgeen ook in dit geval is gescnied. Deze regeling heeft tot dusver in het algemeen goed voldaan. Nu de verkeersintensiteit echter in de loop van de tijd dermate is toegeno men. dat het tijdelijk afsluiten van pen weg of een brug zeer grote gevol gen kan hebben voor het verkeer in de gehele binnenstad, hebben b. en w. besloten te bepalen, dat "iedere voor genomen afsluiting en de in verband daarmee te treffen tijdelijke maatre gelen in het vervolg aan het college ter beoordeling worden voorgelegd. Teneinde de doorstroming in het ver keer toch nog zoveel als mogelijk te bevorderen, zijn sinds 9 oktober enkele verkeersmaatregelen getroffen. Moch ten deze maatregelen niet voldoende blijken te zijn. zal alsnog worden over gegaan tot het afsluiten van het Noord einde ter hoogte van de Witte Singel in de richting van het Rapenburg. Het van de Haagweg komende verkeer zal via de Witte Singel worden geleid. Op het kruispunt Jan van Houtkade-Kore- vaarstraat-Zoeterwoudse Singel zal in dat geval permanent politie-assistentie worden verleend. LEIDEN Gehavend, hon- en de Katholieke Bibliotheek, tegen de tijd dat de laatste uitgezonden voor de televisie, gerig en met pleisters be- in samenwerking met Het voorlezer op het toneel zal. De landelijke finale valt op plakt kwamen de kinderen Nieuwe Boekhuis. De heer J was hun geduld op. 25 oktober en wordt in Bus- uit de klas van Meester Pen- Ravensbergen. hoofd van de sum gehouden, newip op het onbewoonde Du Rieuschool, had de musi- Als winnares kwam Marijkje De Leidse jury bestond uit eiland aan. alwaar drie scha- cal geschreven en de kinde- Ziek uit de bus. Zij las v de heer Vromans, onderwij- vuiten van de ergste soort ren van zqn school in de rol- uit een sprookjesboek zer. mej. A. Kloeke, jeugd- bezig waren een schat op te len geplaatst. Godfried Bomans. bibliothecaresse, mevr. Weij- graven. De musical, die over Zij mag zaterdag naar Utrecht sters, huismoeder en de heer deze „Droomreis" ging, dien- Tussen de bedrijven door waar de landelijke halve fi- W. H. Breekveldt, boekver- de als verlevendiging van de moesten de finalisten van de nale voorlezen wordt gehou- koper. Zij moesten uit de zes finale van de voorleeswed- wedstrijd voorlezen. In het den in het kader van de kin- voorlezers, die hel allemaal strijd, die was uitgeschreven begin luisterden de kinderen derboekenweek. erg goed deden, de beste door de bibliotheek Reuvens in de zaal nog stilletjes, maar Zondag wordt deze wedstrijd kiezen. VOORSCHOTEN De door het ge meentebestuur van Voorschoten op ver wek van het wijkeomité Adegeest. ge houden burgeravond ontaardde gister avond net niet in een rel. Van de 8.500 bewoners van deze wijk «aren ruim honderd naar het Cultureel Centrum ge- kometi. Aan het begin van de avond gaf hurgemeester L. de Kool het woord ahn de voorzitster van, liet Adegeestcojnjté, iiévrouw J. van Steeuls-Smitn, die de lijk Adegeest een plezierige wjjk met problemen noemde en het voorlopig ge vormde comité een instrument vond om tot een plezierig contact met het ge meentebestuur te komen. Direct na deze inleiding deelde de burgemeester mee, dat op het gemeentehuis verschillende brieven gekomen waren van Adegeest- bewoners, die hun verontrusting toon de over de vorming van dit comité. Mr. R. van Liefland, een der tegenstanders, noemde de werkwijze van het comité ontoelaatbaar. Een der dames had zelfs dit comité een pressiegroep genoemd. Na zijn toespraak volgde een applaus, waarbij bleek dat van de honderd aanwezigen zekef de helft de mening deelde. De heer Van Steenis. lid van de P.S.P-fractie in de provinciale staten, nam het op voor zyn echtgenote en stelde dat de democratie de vorming van een dergelijk comité toestaat. Burgemeester L. de Kool wist het alle maal nog heel plezierig te houden. Boos werd de burgemeester eerst na de op merking van mevrouw ir. N. C. de Ruiter over de doortrekking van de verbin dingen met de wijk Noord-Hofland en hierbij stelde dat alle wijkvreemde ver keer in Adegeest als ongewenst be schouwd moet worden en zeker de be- OEGSTGEEBT woners van Noord-Hofland niet door Adegeest behoeven omdat deze wijk be ter overgeheveld kan worden naar Lei den. Wethoudre Ierstra stelde dat de wijkgedachte bij Adegeest fundamenteel ander sgezien moet worden dan een grote stadsweek en dat daarom realisering van wykgebouwen niet haalbaar is, dat zijn de consequenties van het wonen in een kleinere gemeente. Bij het vragen om meer speelgelegenheden in de wijk Ade geest" wees burgemeester De Kool (zeer vermoeid) op het recentelijk wegnemen van een speelterrein op verzoek van de omliggende bewoners. Wethouder Van der Laan probeerde het comité duidelijk te maken dat de wijk Adegeest een onderdeel is van een hele gemeente, dat de Beethovenlaan en de R. Wagnerlaan een functie hebben die uitgaat boven het eigen belang van de wijk. Bij de vraag om meer parkeerruimte, omdat vrijwel alle woningen twee auto's heb ben, stelde de burgemeester nadrukkelijk dat de bewoners van Adegeest In tegen stelling tot de nieuwste wijken, geen parkeergelegenheden zelf betaald heb ben. Ook wees de heer De Kool op het laatste onderzoek, waarbij gebleken was. dat van de drie garages er twee niet voor de auto gebruikt werden. VOORSCHOTEN De Provinciale Wa terstaat heeft een begin gemaakt niet de bouw van een voetgangerstunnel in de secundalreweg 8 (W'ijngaardenlaan) b|| het station Voorschoten. De voetgangerstunnel komt aan de dorpszijde van het station onder de Wijngaardenlaan. De kosten bedragen rond 100.000, -. waarvan 25.000 voor rekening komt van de gemeente Voorschoten. De voetgangerstunnel krijgt een lengte van 30 meter, een breedte van 4 meter en een hoogte van 2,40 meter. Het ma teriaal is beton. Aan beide zijden komen trappen met stalen leuningen en een kinderfwagenbaan. Er worden dusdanige voorzieningen getroffen, dat het verkeer ongehinderd doorgang kan vinden. De tunnel moet uiterlijk 1 februari vol gend jaar in gebruik genomen worden. Daarna zal de noodvoorziening, de voet brug aan de andere zijde van het sta tion over de Papelaan weggenomen worden. de loop van de olgende viaand zullen de ingezetenen van Oegstgeest een gemeentegids ont vangen, welke wordt aangeboden door het gemeentebestuur. Aan het verschijnen van deze gids is lange tijd voorafgegaan. Het plan om tot uitgave van een dergelijke gids te komen werd een vijftal jaren geleden in de Oegstgeester raad gelanceerd door prof. Kaptein (raadslid van de P.v.d.A.- fraktie). Pogingen om te komen tot een boekwerkje veranderden nogal eens in de wens er een uitgebreide folder van te maken. In het begin van dit jaar kwam er echter pas goed schot in toen men de heer C. Donk opdracht tot samen stelling van een gids verleende. De zeer bekende „Leidse-Oegstgeestenaar" heeft De omslag van het boekje zal verlucht worden niet een fraaie tekening van het Oegstgeester Raadhuis. Postcaravan aan Kamperfoelielaan LEIDEN Op of omstreeks 21 oktober a.s. wordt een postcaravan geplaatst 'aan de Kamperfoeiielaan te Oegstgeest- Noord. De inrichting daarvan en de aan sluiting op het openbare net van gas, eleetriciteit, water en «telefoon zal naar verwachting nog ongeveer drie weken in beslag nemen, zodat medio november de openstelling voor het publiek zal kun nen plaatsvinden. Schoolarts P. Vermet met pensioen VOORSCHOTEN De kleuter- en schoolarts P. Vermet uit Voorschoten heeft in verband met het bereiken van de pensioengerechtigde leeft yd zijn werk neergelegd. Hoewel dokter Vermet geen openbare huldiging wenst, is er toch een comtié gevormd, dat het plan heeft een tast baar afscheidgeschenk te geven. Ieder, die mee wilt doen. kan een bijdrage stor ten op gironummer 29.89.29 van de Raif- feisenbank Voorschoten, onder vermel ding „huldeblijk dokter Vermet". Ook bestaat gelegenheid giften af te geven bij de Gezondheidscentra. OEGSTGEEST Na een eer lange diensttijd bij het Korps Rijkspolitie te Oegstgeest zal op 31 oktober a.s. op perwachtmeester E. J. Masink afscheid •sponden t ALI'HEN Zy die zaterdagmiddag j.l. tussen 4 en 5 uur naar de televisie keken, hebben kunnen zien, dat men in Alphen aan den Rijn in training is voor de t.v.- zeskamp. De gebroeders Cock en Rein Verkade en Wim Verkerk zag men in draf en andere sportmensen in een gym nastiekzaal in aktle. Het speelt zich gedurende enige maanden op zijn kan- a||Pmaa| nog waj af achter de schermen, toor aan de Johan de Wittstraat onder |naar da| Alphei, serekend wordt, hoogspanning gewerkt en het resultaat ,o,erdogav.0Md reed» Ie zien op het is verbluffend. Op kerkelijk-, wereldlijk-, scorebord Men moH („t no- onderwijs- en verenigingsgebied tred vonlb„ ;.d„|d men een praktisch „all round informa tie aan. Zo zal men kennis kunnen ne men van verenigingen en organisaties k)cnkd" waarvan het bestaan slechts zeer spaar zaam bekend was. Het wordt een fraai uitgevoerd boekwerkje met een viert.- lig voorwoord van burgemeester jhr. T. tredfn n, de R WolthFrs ,3<l LEIDEN, 15 okt. Groente Appelen —26; peren 17; aardappelen 713; andijvie I 2028; andijvie II 1220; pronkbonen 90110; snijbonen 215225; stambonen 200240; kroten 718; kroten, gekookt 50; groene kool 1718; postelein 6480; prei 1539; spinazie I 43; idem II 724; spruiten A 55 62; idem B 4855; komkommers 1860; tomaten A 710740; idem B 730; idem C 680—700; tomaten CC 380—390; uien 1628; witlof 163—190 per 100 kg. Meloenen 8688: Bloemkool 1531; knolselderij 1523; sla 59 per 100 stuks. Bleekselderij 828; peterselie 8 44; selerij 612 per 100 bos. WOERDEN 15 okt. Kaas Aan voer 55 partijen. Ncte >ng: le kwal. 4.19- 4 26 p. kg. 2a kwal. 4.05-4.18 p. kg. ex tra kwal. tot 4.74 p. kg. Handel: kalm. i Eysinga. De heer mr. B. C. va voorts een uitstekend geschiedenis en historie Krieken geeft verzicht van Oegstgeest. chef van een didactische afdeling. Een zestal personen was geselecteerd i Studenten bestolen LEIDEN Driehonderd gulden is gis teren gestolen uit de de kleedkamers var. de sporthal aan de Anthony Duycklaan. Het geld zat ln kleren van drie studen ten. die in de zaal aan het sporten Handtekeningen LEIDEN Donderdagavond om acht uur zal wethouder mevrouw Den Haan- Groen in de school dan de Du Rieustraat de handtekeningen in ontvangst nemen, die door de gezamelijke oudercomité's zijn verzameld tijdens de aktie „Beveili ging kinderen Lammenschansweg:"» aantal gegadigden, nl. de heren G Blouw, T L. M. Boexe (Langeraan, M C. T Meijer Aarlandeween D 1 Vries, W. Waasdorp, en de heer Wolthers Dit zestal was individueel reeds getest LEIDEN Volgende maand komt de restauratie van de huisjes achter het koor van de Hooglandse kerk aan de Moriaansteeg klaar en daarmee het bij gebouw by deze kerk. Oorspronkelijk zyn het vyf woningen geweest en deze zijn door de restauratie samengevoegd tot één gebouw, waarin nog wel is te zien dat liet eens vijf afzonderlijke wo ningen waren. In de tweede helft van november zal het bijgebouw in gebruik worden geno men. Het wordt in de eerste plaats een onderkomen voor de wijkgemeente Pniël, die binnenkort het gebouw aan de Middelstegracht, dat in het kader van het saneringsplan zal worden afgebro ken, gaat verlaten. Op het ogenblik wordt ook onderzocht of het centrum dienstbaar kan worden gemaakt aan het studentenwerk dat uitgaat van de Leid se hervormde Gemeente. Het gebouw heeft zowel beneden als op de verdieping een zaal voor bijeenkomsten. Verder zijn er een keuken, een bar. een kantoor en toiletten. Er is een mechanische ventila tie aangebracht. Uiteraard is er ook ver warming. De restauratie van het dwarsschip vau de Hooglandse kerk nadert ook haar einde. De kerk krijgt zowel hetelucht- als vloerverwarming. De kerkvoogdij van de hevr. gemeente heeft zich al bezigge houden met de vraag hoe deze kerk in het leven van Leiden zinvol kan worden geintegreerd. Ofschoon hiervoor nog geen concrete plannen bestaan, is men in hervormde kringen wel van mening dat de tijd dat de kerk alleen werd gebruikt voor de eredienst, voorbij is. Parkietenshow in Voorschoten VOORSCHOTEN In het cultureel centrum aan de Prinses Marijkelaan wordt van 24 tot en met 26 oktober een j landelijke tentoonstelling van parkieten gehouden. Er wordt een aantal zeldzame parkietensoorten bijeengebracht. De openingstijden zijn vrijdag 24 oktober van 19-23 uur, zaterdag 25 oktober 10- 23 uur en zondag 26 oktober 10-18 uur. ZOETERWOUDE Deze week deed Meerburg weer traditie getrouw, ope ning van de financiële toestand van de voetbalvereniging. Een toestand die re- delijk goed Is te noemen. Dat een door gevoerde kontributie vorig jaar nood zakelijk was, is wel duidelijk gebleken, gezien de kostqn die dq vereniging dit jaar heeft gehad: een neiuw clubhuis en een 40-jarig jubileum; zaken, die han den vol geld kosten. Door het sluiten van een (voordelige) lening, kaartavonden en verlotingen, is de vereniging er redelijk in geslaagd de vlottende schulden te kunnen voldoen. Het wil echter niet zeggen dat het be stuur van Meerburg nu uit de zorgen is. maar met hulp van de vele leden en supporters zal het Meerburg wel geluk ken om de laatste loodjes licht te dra gen. Penningmeester J. A. v. d. Meer kreeg weer het volste vertrouwen van bestuur en leden. Ook de begroting werd goedgekeurd. Voor de realisering van het tweede terrein werd een renteloze obligatielening uitgeschreven waarvoor dit jaar de eerste nummers zijn uitge loot. Van 100,nrs. 12. 14. 27. Van 25.— nrs. 62. 63. 73. 94, 95. 96. 265, 270, 333. 335, 370. 395, 397. 399, 408, 427, 431, 440 Van ƒ10,—: nrs. 711. 772. 783. 788. 792. 812. 819. 853. 854, 861, 874, 917, 922. LEIDEN De eerste wyk-contact- wordten geschapen", zoals ds. A. 4. Kret 923. 924, 925 Van ƒ5. de nrs. 1351. avond van de drie samenwerkende po-j liet uitdrukte. De kans om iets van de 1416, 1418, 1426. 1429. 1475. 1516. 1532. Utieke partijen in Leiden, ARP, CHU sluier weg te nemen werd door 'n kleine 1548, 1717, 1721, 896, 903, 1922, 1923. en KI P, is gisteravond in restaurant groep gegrepen. Niet dat er nu nieuwe 1924, 1933, 1936. „Boerhaave" door een vrij gering aan- raadsvraagstukken naar de oppervlakte De uitgelote obligaties zijn ter verzil- tal Personen bezocht en dat terwijl „de zijn gekomen, dat was stellig niet de vering aan te bieden aan de penning- '»e»*en argwaan krijgen. Ze weten niet bedoeling. („Op deze avond zitten we feester J A. v. d. Meer. Titus Brands- ",eer wat er nou precies gebeurt en ver- j niet als parlementariërs tegenover u"). mastraat 12, Zoeterwoude H.R. onderstellen derhalve dat er een afstand maar het belangrijkste was dat bepaal de kwesties verduidelykt werden, zoals ile verkeerssituatie, die door de gemeen teraad maandag behandeld is. Waarom moeten op twee verschillende plaatsen in de stad werkzaamheden worden uitgevoerd, waardoor de Rjjn- i zichtbrug en het Schuttersveld afge sloten moesten worden? „We proberen te coördineren, niettemin komt zoiets i nog voor. Of 's nachts werken een op lossing is? Ik meen van niet. Niet al leen hebben we dan te maken met dub bel loon, maar ook met een grotere afdracht aan loonbelasting. De werkdag is wel uitgebreid van acht tot twaalf uur. We blijven echter in de narigheid zitten totdat de Rijnzichtbrug hersteld is", aldus wethouder P. S. Harmsen, die niet alleen als wijkbewoner de dis cussies volgde, maar zichzelf ook een adviserende taak had opgelegd. Ook de „bevoogding" van de stad Leiden kwam ter sprake. Kortgeleden heeft 'n tweede gesprek plaats gevonden met vertegen woordigers van binnenlandse zaken en financiën. Daarbij is gebleken dat men begrip toont en dat een verruiming er voor Leiden zeker in zit. Maar waarom, zo werd gevraagd, moest Leiden zijn zelfstandigheid prijsgeven Wethouder Harmsen: „We hebben alles gewikt en gewogen. Tenslotte hebben we moeten aanvaarden dat we hulp nodig hadden We wilden niet de stad Leiden naar de knoppen laten gaan. Je kan zeggen, laat de kademuren maar Instorten en laat in de plantsoenen alleen maar gras zaaien, zodat er twee man de stad door kunnen hollen. Maar dat wilden we niet. Het komt er op neer dat er een te smal le basis is voor een cenrtumgemeente als Leiden. Een half miljoen voor jeugd zorg. Een half miljoen voor de muziek school. Noem maar op." De woorden van Harmsen werden kracht bygezet door de heer Ham: „De kosten voor sociale zorg zijn gestegen met 20 pet., terwijl de tegemoetkoming is blijven ste ken op 6 pet." De volgende wykavonde» zijn gepland op 17 oktober in de I.eonarduAzaal, 28- 10: Zaal Zuiderkerk; 28-10: Petrakerk; 4-11: Beloftekerk; 14-11: Ontnioetinga- Antonluakerk; 18-11: Haagw Hij diende vervolgens als onderluitenant bij het Militaire Gezag te Noordwijk en Den Haag. Nadat het M.G. was opgehe ven werd hem een politionele functie aangeboden ln het toemalige Ned. Oost- Indië. De heer Wassink gaf echter de voorkeur aan Oegstgeest waar hy terug keerde bij de Rijkspolitie. De scheiden de functionaris geniet grote bekendheid als voorzitter van de Woningbouwvere niging „Buitenlust". waar hij al 18 jaar de hamer zwaait. Een verantwoordelijke functie als men bedenkt dat het bezit van Bui^pluqj: deilO fniljoen al gepas seerd is. Tevens was de heer E. J. Mas sink meer dan 'n kwarteeuw bestuurslid van de Koningin Julianaschool. Hel officiële aefsclieid vindt op 31 ok- De heer Massink werd geboren te Voorst (Gelderland) en begon zijn loopbaan bij de militaire politie te Nieuwerhage (Z. L.) in 1929. na. een opleiding genoten te hebben te Nieuwersluis. Sedertdien ver anderde hij niet minder dan 13 maal van standplaats totdat hij op 1 augustus 1936 te Oegstgeest zijn,vaste bestemming had gevonden. Hier werd hij benoemd tot gemeenteveldwachter belast met de afdeling recherche. Tijdens de oorlogsjaren speelde hij een belangrijke rol bij het verzet en na de oorlog trad hij op als 2e commandant tober a.s. plaats in de ochtenduren bij het militair gezag in de rang van waarschijnlijk op het bureau. In de mid- sergeant-majoor. Hij was toen o.a. be- i dag uren recipieert de „pensionaris" van last met de bewaking van politieke de- 16 lot 18.00 uur ln de zaal van het Wll- linquenten in de Leidse Doelenkazerne, librordgeabouw aan de Kerklaan. 55 De zes genoemde heren kregen eerst ste en tweede vervanger op te treden. Na deze individuele test heeft men in de De heer G. J. G. Verschuur, ambtenaar twee series van negen wagen te ver- Merkwaardig was, dat alle lieren blijk- raadszaal een echte wedstrijd gespeeld, voor de sport en secretaris van de Zes- werken. Het resultaat hiervan en de baar niet zulke beste krantlezers waren. Personeel van de Water- en Lichtbe- kamp-sport, trad op als qulz-master. reeds gehouden persoonlijke test waren want terwijl men wist, dat er aktuali- drijven had. onder leiding van de heer hierna onderwerp van beraad voor de teitsvragen gesteld zouden worden uit H. Couveée een lichtinstallatie gelegd Kortom, het was net echt. Er was ook jury. die er toen echter nog niet uit was. de bladen van de laatste weken, kwamen met drukknoppen, afgestemd op de wer- publiek, voornamelijk leden en deelne- Met de drie beste resultaten, nl. die van deze antwoorden er minder goed uit dan kelijkheld en Gemeentewerken zorgde mers van deze zeskamp en ook burge de heren Blouw. Meijer en Wolthers werd de muziek- en sportwagen. voor een goede afwerking er omheen, meester Gallas en wethouder Paata ga toen nog een derde ronde gespeeld en door een jury bestaande uit -de heren waarvoor terecht een applausje werd ven blijk van hun belangstelling. Laatst- na nieuw beraad wees de jury toen ds wethouder J. C. Duin, voorzitter van de gevraagd. Mejuffrouw Juul van der Lugt genoemde, die voorzitter is van de com- heer Wolthers aan, terwijl aan de an- commissie Zeskamp-sport, W. J. Nieuw- was aanwezig om het scorebord te be- missie ..Zeskamp-cultureel", had ook met der« heren werd wraoeht, resjv als «er- land «n A. van Ommen. (tienen, wat ook t.z.t. haar taak xal zijn, dezs groep een bijeenkomst. Schouw. 4

Leidse Courant | 1969 | | pagina 3