TWEE BLUNDERS. TWEE TREFFERS Openingstreffer van Holl in triplo VERHITTE DE MUSSCHEN-SPELER WIL BELEDIGDE ARBITER TE LIJF GAAN In rapport arbiter: belediging en bedreiging door Lanser KNVB houdt rekening met clubbelangen ROTTERDAM. Er stond ontsteltenis te lezen op de gezichten van de fervente aanhan gers van Feijenoord. Er waren er zelfs die met doffe wanhoop in de ogen de Kuip verlieten. Het was doodstil op de trappen en in de gewelven van het bouwwerk. Zelfs geen applausje had er voor Sparta afgekund. Men was lamgeslagen omdat men zich realiseerde dat Feijenoord van de top was verdreven en dat Ajax, en dat is nog erger in de ogen van de Rotterdamse fans, bezit (Van onze sportredactiei had genomen van de leiderspositie. En dat zo iets nu juist moest gebeuren in de tamme derby, die niets meer weg had van de eens zo vermaar de botsing tussen de Rotterdamse grootmachten. Feijenoord had met tcmpoloos voetbal precies in de kaart gespeeld van het defensief ingestelde Spuria dat met genoegen zag dal de tegenstander zich zonder druk en zelfverzekerdheid een weg trachtte te banen door een verdediging die zo consequent de mandekking toepaste dat Moulijn noch Wery noch Kindvall iets konden beginnen met de munitie die ijverig werd aangedragen door Wim van Hanegem. Hij was het vrijwel alleen die de kanonnen in stelling moest bren gen want een falende Wim .lansen en een te veel aan zijn opdracht Bosveld in de galen houden vastgekleefde Hasil waren daartoe niet bij machte. En als er niet twee blunders waren gemaakt, zou de eens „hete" derby zelfs doel puntloos zijn geëindgd. Leo Holl ontAyjjkt een sliding, schiet vervolgens tegen De positie gespeelde Zoeter nu vrij gemakkelijk. Bij deze Musschen-doelverdediger Eddy Zoeter op, die de bnl niet openingstreffer reageren De Musschen-verdedigers in liet onder controle weet te krijgen. Leo Holl vangt de bal ver- geheel niet, wat duidelijk blijkt uit de tweede foto. volgens opzij van het doel opnieuw op en passeert de uit Die twee treiters trokken bovendien nog meer rimpels in het voorhoofd van de aanwezige bondscoach Kessler, die zijn nationale doelman een blunder van formaat zag maken en nadien een gru welijke dekkingsfout moest aanzien in de linie waaruit hij waarschijnlijk twee man Israel en Van Duivenbode in het duel met Bulgarije nodig heeft. Dit alles ontnam niets aan de knappe wijze waarop Sparta, dat de beste wedstrijd tot nu toe speelde, een punt behaalde. Zonder briljant voetbal maar wel met begrip voor de mogelijkheden. En die heeft Feijenoord niet kunnen ontdekken, althans er geen profijt van kunnen trek ken omdat de ploeg drie kardinale fouten maakte, die trainer Ernst Happel na af loop grif opsomde: te langzaam de bal spelen, te weinig vrij lopen en geen Nieuwe sensatie Terwijl het terneergeslagen legioen zich verwijderde, deed Ernst Happel de uitspraak: „Een nieuwe sensatie, we zijn een punt kwijt". Woorden waarmee hij kennelijk doelde op de loting voor de Europa Cup tegen AC Milan, ook al een sensatie van minder prettige aard. En Feijenoord wekte gisteren geen moment de indruk 's lands eerste ploeg te zijn. E staat I-Iappgl boaendien een wankele basis ten dienste hij moet toegeven: „Als Moulijn is imgesohakeld, scheelt dat vijftig pröcent En Moulijn wérd uitgeschakeld, volkomen, door Ger ter Horst. Hij trachtte zioli af en toe wel aan de omknelling te on<worstelen maai de radicale ondergang tegen Ter Horst had hem het besef van eigenwaarde doen verliezen. Moulijn kwam er niet aan te pas. Dat scheelde zelfs meer dan vijftig procent want Kindvall kreeg daardoor bitter weinig speelbare ballen en Wery liep er verloren bij. De énige keren dat hij in actie kon komen, was bij vrije trappen, die hij meedogenloos hard in de „muur" knalde, want geen Spartaan was bereid te capituleren en ieder wierp zich met doodsverachting voor en in gevaarlijke situaties, die zich overigens schaars voordeden. •Ian van Beveren had een eenvoudige middag. Wellicht daardoor was hij niet zo geconcentreerd toen Moulijn in de zestiende minuut uit een hoekschop de bal naar Van Duivenbode schoof, die voor expeditie voor het doel zorgde. Van Beveren aarzelde, liep toen terug maai dat was al te laat. Van Hanegem. wiens wederom meespelen tenminste nog het 58.000 koppige publiek deed genieten \an weergaloze staaltjes techniek, had de bal uiterst leep over Van Beveren gekopt en eer de doelman onder de lat was gearriveerd, lag de bal al in hel net (10). Blunder nummer één. Veertien minuten later prikte Bentzon, die als Ausputzer een enorm nuttige partij speelde, de bal in een levensgroot Zelden ontstond groot gevaar voor het doel van Jan van Beveren. Dit is een van de schaarse momenten waarop Kindvall (links) de lont in het kruitvat kon steken. Van Beveren moet reeds achterom kijken maar Bentzon heelt zich in de baan van het schot geposteerd. Heel Feijenoord appelleerde voor hands maar de (onzichtbare) scheidsrechter Van Gcmcrt wees alle protesten van de hand. gat waar Klijnjan stond. Er werd ge appelleerd voor buitenspel, maar ten eerste had het niet mogen voorkomen dat Klijnjan daar moederziel alleen stond en ten tweede is het altijd riskant te blijven staan en niets te doen in een dergelijke situatie. Blunder nummer twee. Klijnjan passeerde Treytel zonder moeite en scheidsrechter Van Gemert wees resoluut naar het midden (1—1). Voordeelregel Bijna maakte Van Beveren nogmaals dezelfde fout, weer bij een kopbal van Van Hanegem, maar hij kon nog net bij de bal. En Feijenoord bleef maar tempo loos spelen: passje in de breedte, passje naar aohteren. het schoot niet op. Feijen oord zag ook geen kans profijt te trek ken uit afgeslagen aanvallen, als er meer ruimte was. Eer de bal alles, de bal in bezit houden", ver- j goelijkte Happel. Ook daaruit dus geen doelpunt. Omdat Feijenoord eerst in de laatste tien minuten meer tempo ging opbren gen, gebeurde er eigenlijk helemaal niets meer. Sparta blééf rustig tegenhouden en Eijkenbroek schitterde in die periode Hij wipte zowaar de bal ook nog van het schietbeen van Kindvall. ..Veel tc laat, die tempoverhoging", oordeelde Happel. Verdiend Er was tot de laatste minuten niets te bespeuren geweest van een poging om Sparta onder druk te zetten. En daar Van Beveren zich na de rust revan- cheerde door alle hoge ballen zonder meer tot zijn buit te maken, moest Happel, zij het met een weinig hoop gevende glimlach, toegeven: „Ik had ge was, had Sparta de t-oepen al lang j iekend °P een overwinning. Sparta heeft teruggetrokken. Sparta stond de zaak het punt verdiend", rustig tegen te houden. Alleen Kindvall ontsnapte eenmaal. Bentzon greep hem naar goed modern gebruik stevig vast. Kindvall rukte zich los en werd toen beetgepakt door Van Beveren. „De scheidsrechter heeft de voordeelregel toegepast want Kindvall bleef, ondanks „Een nieuwe sensatie, we zijn een punt kwijt...". (Van onze sportredaktie) LEIDEN Het kokende water is weer eens de voetbalpan uitgekomen. UVS De Musschen mag dan wel niet op een ordinaire vechtpartij zijn uitgelopen, het Rotterdamse De Musschen is naast de 21 nederlaag wel zwaar geschonden het veld afgekomen. Het heeft zichzelf bijzonder zwaar toegetakeld. Dick Verschoor hield aan de „omstrengeling" van Ruud de Groot, die zijn spurt op het De Mus- schen-doel abrupt zag afgebroken, een officiële waarschuwing over en in de rom melige slotakte van deze ontmoeting kende scheidsrechter Van Rheenen helemaal geen pardon met Corrie Lanser en zond de briesende middenvelder het veld af. Van Rheenen mocht van geluk spreken dat hij zelf liet duel kon uitspelen. De over zijn toeren geraakte Lanser zou, kennelijk naar aanleiding van het incident Ver schoor, de scheidsrechter enkele krachttermen hebben toegevoegd, die inhielden dat hij een bepaald lichaamsdeel lelijk vond. Om zijn woorden kracht bij te zetten spurtte hij vervolgens op de arbiter af, de handen dreigend vooruitstekend. Tot I domi een handgemeen kwam net gelukkig niet. Medespelers van de verhitte Lanser overvleugelde in de beschermden de arbiter en namen hun „vuurspuwende" collega in een onwrikbare Most. Kennelijk is greep. „Belediging en bedreiging" zet ik op het formulier, vertelde de arbiter na j geworden door het afloop. Hij was bijzonder zelfverzekerd in zijn mening. „Nummer 6 ja, die was al Roodnat, de technische linkervleugel- een einde kunnen maken toen een trek eerder agressief geweest." De Rotterdammers speelden intussen een erg door- i speler, die door Holland Sport is in- 1 bal van de oprukkende Balkhoven zichtig spelletje. Terwijl de trainer zich niet bloot wilde geven, probeerden enkelen j gelijfd. UVS had aanvankelijk nogal ternauwernood werd naast geschoten, vormde de voorhoede. Goed, bij de af trap gingen Van Zijp en Teske wel naast hem staan, daarmee duidelijk makénd dat'het 4-3-3-sy^teem toegepast zou worden, maar al gauw trok Van Zijp zich als vleugelspeler terug en ook Teske wierp zich op als stuwer. Het middenveld viel derhalve duidelijk toe aan UVS. waar bovendien ook Leget, De Groot en Van Dinten zich ophielden. De Musschen drong niettemin enkele malen diep in de Leidse defensie door. Aanvoerder Verschoof, vorig jaar een acties sneden door het centrum, zoals in de 15e minuut toen doelman Eddy Zoeter een wat zwak begin afsloot met een fatale fout. Sjoerd Teske, die het best kon vinden met Holl, had zich langs enkele tegenstanders geslingerd en passie toen naar Holl. Die vond eerst met zijn schot Zoeter op zijn weg, maar schoot vervolgens toen hij opzij van het doel stond, de bal alsno-g achter de jonge goalie. Natuurlijk gingen ook de Rotter damse verdedigers niet vrijuit. De weg springende bal hadden zij moeten op- in de schakellijn, i vangen, maar de in moeilijkheden ge- aorhoede Wim v. d. j brachte Zoeter moest alle hulp onthei en, erschoof aanvaller] UVS had aan de traditie een goal 'egvallen van Paul i per wedstrijd een kwartier later al Onbewust verwierp een argeloze Lanser sieve, onbezonnen daad gaat Lanser c even later die mening. „Wat de scheids- j getwijfeld „voor de bijl", rechter vertelt is niet waar. Dat heb ik niet gezegd. Ik zei alleen „wat een flauwekul". Lanser was dus wel dege- j Winst voor UVS lijk „aan het woord geweest". Maar is het „wat een flauwekul" een eufenisme dat Lanser ln de tijdelijk afgesloten kleedkamer heeft bedacht of heeft hij dat wel degelijk gezegd? Jan Leget. UVS-aanvoerder, die binnenkort rapport moet uitbrengen, wist geen uitsluitsel. Hij was te ver verwijderd geweest van het toneel. Scheidsrechter Van Rheenen staat dus s'leen tegen onstandvastige Rotterdammers. In c"i opzicht staat hij echter bijzonder sterk. Hij is bedreigd door Lanser en alleen voor die agres- Aan dit sensatierijke slot waar het pu bliek zich grotendeels van dlstancieerde (slechts enkelen drongen vervaarlijk op, maar werden kordaat achter de hekken gehouden) ging een bij vlagen aantrek kelijk duel vooraf, waarin UVS de 10 barrière doorbrak. De gewijzigde ploeg (Rol knieblessure en Koren wer den vervangen door Van Zijp en Van Duyl) leek overigens ditmaal helemaal niet op schot te komen. Alleen Leo Holl op de voor hem ongewone vleugel verdediger en de na weer teruggekeerde Eddy konden de toegangsweg na van Sloos aanvankelijk maa afsluiten. Van Zijp genegeerd Toch vond UVS het vertrouwde ritme. Uitgekiend, als stond het voor de wed strijd al vast. Iedere combinatie scheen afgesproken te zijn. Als even een scha- keltje van de ring ontbrak werd keurig gewacht totdat de betreffende speler de leemte opvulde. Dan werd de combinatie verder afgewerkt. Het leek perfect te gaan. met dien verstande dat het tempo veelal ver te zoeken was. Vrijwel alle plaats van j de linkervleugel werd als braak grond lange tijd beschouwd. En toch diende daar een van Duyl I speler zich onophoudelijk aan: nieuwe- ir het doel ling Rob van Zijp. Zijn zwoegen werd moeizaam I ecliter niet beloond. Sporadisch werd hij in het spel betrokken; maar als hij dan een fout beging, moest hij dat be rouwen met een nieuwe periode van non activiteit. Hij kreeg vrijwel geen kans iets aan zijn zelfvertrouwen te doen. En toch zou hij de tweede goal, in de 12e minuut van de tweede helft, inluiden. Rob bedacht zich niet lang toen hij Sjoerd Teske in alle rust scherp op gesteld zag staan. Snel, hard en beke ken vertrok de bal van de voet van Teske. De armen van de kleine Zoeter reikten juist niet ver genoeg. Het opportunistisch spelende De Mus- MODENA De fabrieksploeg. die het volgend iaceseizoen voor Ferrari zal rij den, bestaat uit Chris Amon (N-Z). Ja ckie lekx (Bel.), Peter Schetty (Zwit.) en Artura Merzario (It.). DEN HAAG Dc KNVB zal rekening houden met de clubbelangen van Feijen oord, Ajax en PSV. bij het kiezen van spelers voor het Nederlands elftal voor de vriendschappelijke wedstrijd tegen wereldkampioen Engeland op 5 novem ber. Secretaris-penningmeester van de KNVB 11. Burgwal: „De KNVB houdt te allen tijde rekening met de clubbelan gen. Maar we kunnen moeilijk tegen de wereldkampioen spelen zonder bepaalde spelers. Dat zou discriminerend zijn ten opzichte van Engeland. Voor de wedstrijd tegen Engeland zullen daarom zeker Feijeuoorders gekozen worden, maar met de belangen van de clubs zal rekening gehouden worden. De bondscoach heefl ook spelers die in theorie van gelijke klasse zijn als die van Feijenoord, Ajas en PSV. Die kan hij ook opstellen. Tegen Engeland kan hij experimenteren, dat if legen Bulgarije uitgesloten". ADVERTENTIE) schen. dat nog voor de rust tot een reorganisatie was overgegaan en Ver- j schoof weer op het van Rotterdams oog- punt bekeken zo zwakke middenveld had j gezet zou UVS daarna niet meer ln het eigen schrafschopgebied dulden. De nu j wat slordiger spelende Leidenaars von den elkaar ook niet meer zo en zelfs was er voor het eigen doel zo nu en dan sprake van paniek. Onattendheid werd daar in de 28e minuut aan toegevoegd en de volkomen ongedekt staande Lanser liet de bal dan ook van tamelijk grote afstand hoog tegen het net spatten. Prompt liepen de. Rotterdammers zich uit als „prijsvechters". Naast de felheid, die lang gevrijwaard bleef van gemene trucks, voegden De Musschen er in de slotface wat extra bodychecks en sli dings aan toe. Fel drukten van d. Most c.s. door en ze schroomden er niet voor de ogen te sluiten als ze hard ingingen op keeper Sloos en zijn talrijke assisten ten. Uitgerekend Rob van Zijp leek UVS uit de zorgen te schieten. Nadat Holl en Leget voor opluchting hadden ge zorgd joeg Rob de bal echter juist over de kruising van paal en lat. Toen Ruud de Groot het even later iets beter wilde doen luidde Dick Verschoor een wat triest slot van dit duel ln. Wie beweert, dat hij de grootste vissen vangt omdat hij (Mi) rookt, spreekt natuurlijk visserslatijn Wie echter beweert, dat Cwïy een prima halfzware shag is,heeft gelijk! Of u nu kanjers of alleen maar onder-de-maatjes vangt, steek er een bij op, dan rookt u in ieder geval voortreffelijk

Leidse Courant | 1969 | | pagina 9