Warmunda passeert nen-aktief Ferehelte D0SR-VERDED1G ING WANKELDE VAAK MAAR SJZ DRUKTE NIET DOOR Nico van Slobbe „motor" achter TOV werkte mee aan ontluistering Wibats De Treffers prooi van gretig NedLIoyd Hunter-zege op Scylla-reserves Lugdunum via achterstand naar vrij royale winst Goede prestaties op Spartaan-meerkampen Zwakke start van Alphen SPORTBIJLAGE MAANDAG 13 OKTOBER ZOETERWOUDE Een flinke veld- meerderheid van de thuisclub is uitein delijk niet in de score tot uitdrukking gekomen. In de eerste helft kwam de hal niet minder dan driemaal in het Veense doel 'terecht maar evenzoveel keer kende uitstekend leidende scheids rechter Zappeij (een meester in het toe passen van de voordeelregel) terecht geen doelpunt toe. Ai na 5 minuten schoot Van Slingerland raak maar een van zijn medespelers stond buitenspel, een vrije trap werd langs het muurtje naar Van Duijn ge plaatst die direct inschoot maar de scheidsrechter had nog nietgefloten waarna nogmaals in off-side positie werd gescoord. De defensie van de groén-witten, met ditmaal een excellerende L. Bosman, waarnaast ook Schuur en Olsthoorn uit blonken, in de achterste linie weerde zich 1 opnieuw uitstekend. Aanvoerder Van der Ham moest al voor de rust met een geblesseerde spier het veld verlaten en na de rust verdween ook Olsthoorn ge blesseerd van het toneel. Kort voor de thee wankelde de DOSR-verdediging onder de Zoeterwoudse druk. Th. van Klink kopte tegen de lat, waarna uit een corner opnieuw de degelijkheid van het houtwerk werd beproefd. SJZ bleef ook in de tweede helft de toon aangeven. Men maakte echter nogals eens de taktische fout voorzetten veel te scherp voor het Veense doel te plaatsen, waarbij de be kwame doelman Bouwmeester veelal een gemakkelijke prooi had. De schaarse I DOSR-uitvallen waren zeker niet onge vaarlijk maar hier liet Rob van Berkel enkele goede kanspn liegen, wa^mede de onmacht van de beide voorhoeden was aangetoond. CROMVLIET-WSB Het moet WSB tot troost strekken, dat de ploeg strijd lust getoond heeft In de partii tegen Cromvliet. De uitslag 21 geeft meer de bekende tegenslag weer, die elke ploeg van tijd tot tijd kan ondervinden. Reeds na vijf minuten spelen wist WSB in een direct offensief op Cromvliet een voorsprong te nemen. Jan van der Lippe i doorloopbal van Gé uit- (Van onze tafeltennismedewerker) LEIDEN Scyiia 2 heeft, natuurlek, zyn eerste nederlaag in de ereklasse tafel- I tennis geleden. Een score van vier punten uit twee wedstrijden had de jeugdige i Leiden aars op gelijke hoogte gebracht met de grootheden NedLIoyd en Hunter 25. Zaterdagavond hebben Leo van Leuffen, Nico van Slobbe en Wlm Schoonemeyer de Scylla-reserves echter met de neus op de feiten gedrukt: namelyk dat Scylla 2 misschien wèl de promotiegroep bereikt wat op zich al een formidabele prestatie is maar geen aanspraken zal kunnen maken op een positie tussen de echte groten. Hunter 25 won, precies volgens de verwachtingen, met 7S. hebben hun huidln de eerste klasse behaalde TOV 2 SJZDOSR Sjaak Bouw i den Burg t doelman van Cromvliet: 01. De aanvalsdrift van Cromvliet na die ompelde WSB enigs- De Bavo-ploeg moest het midden- ïykmaker: 1-1.1 Na de thee was Cromvliet meer in de aanval. Het mocht WSB niet gelukken het initiatief te nemen en uit een van de afgeslagen aanvallen van Cromvliet kreeg _Th. Coryjn een vrye trap tegen punten: 21. RypweteringBGC Floreant Zeer moeizaam heeft Rypwetering gisteren beide punten thuis kunnen houden, door de kleinst mogelijke overwinning (1-0), die de thuisclub behaalde op het bezoe kende BGC Floreant uit Boskoop. Voor de nog steeds geblesseerde Leo v. d. Zwet had Rijpwetering dit keer C. Zoetemelk weer eens in de gelederen. De eerste helft gaf een volkomen gelijkopgaande wed strijd te zien. waarin pittig en sportief gespeeld werd. Dat met blanke stand ge rust werd, kwam voornameiyk door goed verdedigingswerk aan beide zyden. Had scheidsrechter J. W. Stevens uit Den Haag voor de pauze 'n vrij gemakkelijke taak, na de thee ontpopte hy zich als een ware fluitist. Hoewel in deze periode het spel een veel forser en soms enkele molen wat ruw karakter kreeg, blies de arbiter o.i. het spel toch te vaak dood, door eenvoudig de voordeelregel niet toe te passen. Hierdoor werd Juist de ner vositeit en heethoofdigheid bij de spelers nog meer aangewakkerd, hetgeen aanlei ding gaf tot een wat rommeling en on sportief gedoe, vooral bij de gasten. Na dat Rijpwetering enige tijd flink in de verdrukking had gezeten, kwam de thuisclub in de 35e min. van deze helft aan de leiding, toen J. v. Haastregt een vrye trap hoog in de doelmond schoot. Keeper Blaazer van Floreant stompte de bal weg, maar juist voor de voeten van C. v. d. Star, die toen meteen raak schot. Tot tweemaal toe kreeg Rijpwe tering hierna de kans de score te ver hogen maar Hans Weenink zag zyn schot van dichtby juist over de lat gaan, terwijl de zich vrij gespeelde Ton v. d. Meer precies in handen van de goed- werkende doelman Blaazer schoot. Hoek van Holland A.S.C. A.S.C met enige invallers naar Hoek van Hol land getrokken Bekkering verving op I prima wijze Boers vond daar in de i club van die naam een uitermate zwakke tegenstander. i hierna werd dezelfde speler goed gelan ceerd door Fakkel, hetgeen 0-2 betende. i Ook in de tweede helft bleek A.S.C. sterker, wat al spoedig in de stand tot uitdrukking kwam. Na een uitstekende i pass van de uitstekend spelende Kante- I been bracht Van der Laan 0-3 op het bord, waarna Van Staal een trekbal van Logger zeer hard inschoot 0-4. Hoewel de Leidenaars toch nog bleven proberen de score te verhogen raakte de aardig- heid er toch wel wat af. De gastheren i speelden dan ook wel erg pover, j GroenewegBodegraven Het was een kleine en niet geheel verdiende neder- laag, die Bodegraven by Groeneweg te slikken kreeg. Het spel was evenmin bemoedigend. Aan weerskanten werd er heel zwak spel vertoond en de meest gelukkige heeft de winst binnen gehaald. Het begin was nogal bemoedigend voor de rood-zwarten. Met aardig samenspel konden zij het initiatief nemen. Enige keren werd de Groeneweg-doelman flink aan de tand gevoeld, waarbij vooral Arie Boelen bewees dat hij het schieten nog niet verleerd is, maar het zat hem niet mee. Herhaaldelijk werd net over i hoge SJZ voorzet en naast het doel geschoten. Geleidelijk aan kon Groeneweg het initiatief over nemen en na twintig minuten kon Van Veen profiteren van een klein foutje in de Bodegraafse verdediging. Van enkele nieters afstand tikte hy in: 1—0. Tien minuten later kon dezelfde speler met een afstandschot de voorsprong naar 2—0 tillen. Bodegraven kwam terug en na enkele vergeefse pogingen schoot Arie Boelen hard en laag in de hoek waar de lange Groeneweg-doelman net niet bij kon: 21. Groeneweg ging zwaar in het de fensief en er was voor de Bodegravers verder geen doorkomen aan. REAL SRANANG-KDO KDO uit de Kwakel heeft gisteren in Amsterdam Peter Hoogeboom node gemist. Hooge- kon get niet tegen de rode lantaarndrager, die overigens bijzonder snel door had, dat tegen dit KDO wel wat was te begin nen. Real probeerde met direct, snel spel KDO te overspelen, maar de ver dediging van de ploeg van de Kwakel stond haar mannetje en week niet. De aanvallen van KDO waren vrij doorzich tig en daarom werd het geheel een vrij matige vertoning. De uiteindelijke 0-0 uitslag geeft dan ook de verhouding in het veld goed weer. SCHIEBROEK Een In alle opzich ten niet sterk spelend Leonidas heeft gisteren voor een talrijk publiek, waar onder veel Leidenaars, in Lugdunum zyn meerdere moeten erkennen. Reeds vanaf het begin waren de Leidenaars sterker. Een domper was het dan ook, toen na ongeveer een kwartier Gijs Collé volkomen verkeerd op zijn keeper terug speelde en een tegenstander, die de bal voor de voeten kreeg maar voor het in schieten had: 1-0. Lugdunum speelde echter zyn oude spelletje aanvallen lustig door. Tot vóór de rust even- I zonder i ultaat. ninuut na rust legde Gys Collé de voor de derde Lugdunum-overwln- in dit seizoen. In een scrimmage het doel kopte hij van negen me- (stand feilloos ln: 1-1. Enkele mi- later maakte Henk de Cler de prong nog groter door zowel twee verdedigers als de keeper te omspelen, waarna hij zijn actie met een zuiver schot in de uiterste hoek afrondde. On danks by vlagen briljant spel van Tinus Bosselaar (ex-Spartaan en ex-Feijenoor- der) zag Leonidas geen kans om nog terug te komen. Het kon zelfs niet ver hinderen, dat Gljs Collé er 3-1 van maak te. Toen was het vonnis geveld. Lug dunum hoefde er weinig meer aan te doen. doch kwam nog eenmaal terug vla Jan Pijnacker, die gedurende de gehele wedstrijd een grote inzet toonde. Uit 'n voorzet van rechts nam hij het leer in één keer op de wreef en schoot keihard ln: 4-1. hoge „Ripse" voorzet uit de lucht, voor dat één der aanvallers gevaarlijk kan worden. WARMUNDA-DOCOS In deze ge lijke opgaande strijd met Warmunda iets steker in de Eianval dan DOCOS, maar voor de rust zouden er geen doelpunten vallen, ondanks het feit dat Warmunda wel de meeste kansen kreeg, zo beland de een schot van Van Rijn op de lat, stompte doelman Dubbeldeman op be kwame wyze een schot van Thijsen cor- Na de rust hetzelfde spelbeeld totdat Warmunda na een mooie voorzet van Van Ryn werd onhoudbaar ingekopt door J. Merker. 1-0. Docos kwam terug en werd sterker. Warmunda trok zich al vroeg in de verdediging terug met J. v. Grieken en Van Kampen aan het hoofd, die allebei op een gfoede wedstrijd kunnen terug zien. We zagen nog scho- Verlies Foreholte in oefenwedstrijd VOORHOUT Foreholte, dat deze week rust had en geen competitiewed strijd behoefde te spelen, heeft om de spieren lenig en de conditie in orde te houden, gisteren een oefenwedstrijd ge speeld. Onze Gazellen uit Haarlem was de sparringpartner. Deze Gazellen ko men uit in de derde klasse en dat ver schil was wel degelijk te nïerken in het spelbeeld. In combinaties en in het be nutten van de scoringskansen waren zy de meerderen van de Voorhouters. Fore holte kon niet tot het normale spel ko men door de snelle en zuiver spelende Haarlemmers. Het heeft echter goed kunnen trainen op sterkere tegenstan ders en dat ls, gezien de competitiestand nog niet zo gek. De punten bleven ech ter niet thuis. Beide speelhelften werden door de Haarlemmers gewonnen. De eerste helft sloten zy af op 24 en na de rust voegden zij aan deze stand nog een zeer gaaf doelpunt toe, waardoor zy verdiend de eer opstreken. zo duur mogelijk verkocht, dat wel. Dat manifesteerde zich al in de eerste partij tussen Leo van Leuffen en Peter van Schie. De Leidenaar, die wat goed te maken had na zijn zwakke spel tegen SVE, ging er na een verloren eerste game (21-10) keihard tegenaan en haalde de tweede dan ook binnen met 16-21. In de beslissende game leek hij op de stand 16-20 de winst in handen te hebben, maar de Hunter-speler schakelde over in een hogere versnel ling en met 22-20 was het toch een Amsterdams punt. Wim Schoonemeyer won hierna in tweeën van Anton-Will van Zoelen en ook Nico van Slobbe, hij speelde voor het eerst in .deze competitie weer als een echte inter national, gaf Fallaux geen schijn van kans: 21-6, 21,12. Het dubbelspel werd voor de derde maal in successie een Scylla-over- winning. Na een thrillerachtige partij (23-25, 22-20, 17-21) was het 3-1 in het voordeel van Hunter 25. Wim Schoonemeyer vergrootte de marge Het hierna gespeelde duel Van Leuf- fen-Faullaux kan het beste worden omschreven als „het duel van de ar- bitter". In de derde game vergiste de i scheidsrechter zich namelijk bijzonder vaak: gemiddeld één keer per drie punten. Dit had tot gevolg dat zowel Leuffen als Ed Fallaux - van de wijs gebracht door deze blunders - zwak gingen spelen. Met 22-24 was Fallaux de gelukkige. Velsen overklast Hillegom: 1-4 HILLEGOM Opnieuw is Hillegom ge confronteerd met een nederlaag. De ploeg uit Velsen, vorig seizoen tot de tweede klas doorgedrongen, heeft de eer ste ontmoeting met Hillegom in een voordelige score afgesloten. Mede door het gegroepeerd voetbal van de Velse- naren (3331) is de zege by de best spelende ploeg terecht gekomen, hoewel de uitslag enigszins geflatteerd is te noe- len. In de tweede helft heeft Hillegom vrijwel de gehele speeltijd op de Velsen- helft gedomineerd, maar een doelpunt kwam er niet uit. Daarvoor was het schieten te pover en de versterkte de fensie van de gasten te homogeen om doelman Bergies het al te lastig te ma ken. Toch moest hij eenmaal zwichten een schot van Eichenbeuger. RIJNSBURG Het zag er na 2Vt uur het eerste tiental van R.D.C. tegen Katwyk H niet naar uit dat het voor de Rijnsburgse dammers een ruime over winning zou worden. De stand was toen nog 2-2. Ten slotte werd het 15-5! Slobbe speelde Ook tegen Nico _r__ Van Zoelen drie games. Maar ook was hij machteloos als het er op aan kwam: 21-14, 20-22, 21-12. Ed Fallaux leverde in zijn laatste partij een glan zend werkstuk af. Wim Schoonemeyer - tot op dat moment nog zonder een enkele verliespartij in deze competitie - moest erkennen dat je tegen een Fallaux-in-vorm niet passief kan blij ven. De Leidenaar won, ook weer dank zij zijn „vliegende" looping- drives, met 19-21, 16-21. Nico Slobbe stelde tegen Peter van Schie de volle winst veilig (21-8, 21-15) en Van Leuf fen bepaalde via twee keer zeventien tegen Van Zoelen de eindstand op 7-3. WIBATS 3—TOV Ook TOV doet mee aan wat momenteel de grote mode is in tafeltennisland: de ontluistering van Wibats. De grote Haagse vereniging ziet zich na het vertrek van Hennie Stolk en het niet uitkomen van Walter Mallens en Michel van Maarle in de competitie in de hoek geplaatst waar de slagen val. len. Verloor Wibats 1 in de ereklasse tot nu toe al zijn drie wedstrijden,, 00" W'tats 3 WOr^««"zkit^°°; DE TREFFERS J-SCYLLA 4 •zen TOV-Nnnrdwiiir i Het derde De Treffers-team heeft voor daverende verrassing gezorgd door keurige o' DDC 1. Jan Hermans, Wil Turk ook Kees van der Zwet, de vroegere De Treffers-speler, wonnen twee keer. Allen moesten dus één keer een partij gewonnen geven en ook het dubbel werd een prooi voor de Hagenaars. NEDLLOYD 2—DE TREFFERS Dat De Treffers in Amsterdam var NedLIoyd 2 zou verliezen was bij voorbaat al een uitgemaakte zaak. Hoezo? Wel, omdat op de eerste plaats NedLIoyd een zeer sterk team heeft, dat bestaat uit de ex-ereklassers Leo Lucas en Feika Kraayenga en verder nog uit de zeer taaie, van Quick ge komen verdediger (Appie) Reinders. En op de tweede plaats omdat De Treffers nog steeds niet de beschik king heeft over Jacques van Ruiten. Kees Vesseur, Hans van der Zwet en Bert Akerboom hadden nu de zware taak om de Roelofarendsveense kleu ren te verdedigen. Succesvol waren zij niet, want het werdinderdaad, verdienstelijk spel laten resulteerde - logisch natuurlijk in winstpunten. Tegen Kraayenga werd het twee keer 19; tegen Lucas kwamen de cijfers 21-5, 22-20 op het wedstrijd- formulier tegen Reinders speelde Van der Zwet de grilligste partij avond: 21-3, 20-22, 21-8. Bert Akerboom kwam, evenals vorige week tegen koploper Eendracht, toe aan gamewinst. Lucas was te snel voor de vaste keus van De Treffers 1 (16 en 18) en Reinders had Akerboom: 21-3, Met Vesseur tegemoet geziem'*Maar Ves seur - nog niet voldoende getraind behaalde niet het gehoopte succe Tegen Reinders had hy na een moe zaam begin (21-10) kans om de tweede game op zijn naam te schrijven, maar met 21-19 was deze kans, die een gunstige kentering had kunnen zijn, Amsterdammer en Kees Vesseur in het verleden al vele „hete" tafel" tennisgevechten hebben geleverd - hielden elkaar twee games netjes in evenwicht (21-19, 15-21), doch in de beslissende game gaf de grotere vast heid van de NedLloyd-man toch de doorslag (21-14). Tegen Lucas was Vesseur, zoals gewoonlijk, weer kans loos (21-14, 21-15). Ook het di^bbel met 8 t NedLIoyd. Voor TOV een goede stimulans om door te gaan in de poging de promotie afdeling van de hoofdklasse te berei ken. Peter Turk legde de basis voor de overwinning door in de eerste party Theo Wijnberg, aangetrokken van De Salamanders, na een spannende party de baas te blijven: 23-25, 21-18, 15-21. Ted van der Ploeg versloeg hier na de zeer sterke Felsenthal in drie games en Rudi Alkemade gaf in de derde partij blijk van een vormver- betering door opmerkelijk simpel langs Duro Zifko, de Joegoslaaf, heen te wandelen: 12-21, 11-21. Het Noordwijkse duo Turk-Van der Ploeg bleek weer een te hechte com binatie voor de tegenpartij (0-4 dus) en pas hierna kon Felsenthal het eerste tegenpunt scoren. Hij deed dit tegen Peter Turk op dusdanig impo sante wijze (5 en 11!) dat de eerder behaalde overwinning van Van der Ploeg op deze tafeltennisser in een nog glansvoller licht komt te staan. Alkemade (winst tegen Wijnberg) en Van der Ploeg (gaf Zifko geen kans) zorgden er voor dat de volle winst al vast een feit was. In de resterende drie partijen won Felsenthal - opnieuw opmerkelijk ge makkelijk - van Alkemade, maar Turk (21-18, 20-22, 15-21 tegen Zifko) en Van der Ploeg (20-22, 11-21 tegen dat Wijnberg) zorgden er toch er een grote overwinning var het wedstrijdformulier diende den ingevuld. twee punten te halen uit de thuis wedstrijd tegen Scylla 4. De Leide- naren waren favoriet vanwege de uit stekende gelijke spelen tegen TSF 3 en de SVE-reserves. Maar toch moes ten zij het afleggen tegen het homo gene De Treffers - alle spelers wón nen twee maal - en verloren met 7-3. DE TREFFERS (DAMES) Het eerste damesteam van De Treffers heeft voor het eerst sinds enkele jaren weer een respectabele bezetting: ita Elstgeest en Ms eerste wedstrijd ii hoogste damesklasse die de NTTB menteel kent, de tweede, is al gebleken dat de Veense meisjes wat in haar mars hebben. Tegen het Rijswijkse Steeds Hoger/TSB werd het niet min der dan 9-1. Marian Klein en Rita Eist- geest bleven ongeslagen maar Marian Bakker moest in Tineke Tangel haar meerdere erkennen. PLAY FAIR Een overwinning op het sterke Phoe nix 2 heeft er niet ingezeten voor Play Fair. Verder dan individuele succesjes van Jan de Koning en Harry Heuzen, alsmede een winstpunt uit het dubbelspel konden de Leimuidenaren niet komen. Dit was een wedstrijd in de eerste klasse van de afdeling Den Haag. 8-2 op Beter deden Dineke Heuzen, Ada Com missaris en Lida Schuurbiers het. Zij komen uit in de tweede klasse en de- LISSE Massale deelname, 'n regen van goede prestaties en een, vooral za terdag, zomerse temperatuur, waren de knemerken van de onderlinge Spartaan- meerkampen 1969. Talentvolle Aad v. d. Poel benadrukte dit weekend nog eenns zyn aanleg voor de tienkamp. Zonder één zwak nummer won hy de 8 kamp jongens B met 1000 pun ten voorsprong en 2 Leidse records. Bij de dames werd Marga Kortekaas, jarenlang de sterkste, van de troon ge- taar naam liet schrijven. Ook in de B.C. meisjesgroep 2 zeer dui- lelijke winnaressen met uitstekende pre staties en Leidse records. 'IJ de heren kwam na 7 nummers de rijd o!komen open te leggen door een ssoi_ van de haast zekere Gerrit Verhaar. Door op de 1500 m een ieder met 4.17.1 min. te verrassen sleep te Fred v. Herpen de zege binnen. Leidse Schaakbond LEIDEN Van de week is de compe titie van de LSB weer begonnen, ln de Je klas was het direct flink raak. Al phen 1 dat nog vorig seizoen met ge lijk aantal matchpunfen was geëindigd met kampioen Voorschoten, werd in de Sleutelstad overspeeld door debutant Philidor 3. De voorlopige uitslag is 5>/2- l'/j in het voordeel van Philidor 3. Sassenhelm kreeg Bodegraven op be zoek, dat in het vorig seizoen ternau wernood aan degradatie was ontsnapt. Sassenheim won met 6%-3^. De an dere sleutelstadploeg of moeten we het de Oegstgeestse ploeg noemen sinds het aloude Leidse Schaak Genootschap naar het witte huis is vertrokken, moest ln clubverband spelen n.l. het tweede tegen het derde. De voorlopige uitslag ls 5%-3'A. 4%-3%. Leithen 3 - 7-3. In klasse 3C kreeg het pas voor het eerst meedoende Leimuiden een koude douche. Het verloor met 1-9 van Koude kerk. Boskoop 2Alphen 3 ontlopen elkaar in sterkte niet zoveel en deelden dan ook broederhjk de puntjes 5-5. gradeerden het Delftse Detas tot figu rant: 9-1. Bij Play Fair bleven Ada Commissaris - zij maakte als ex-junioi- speelster een uitstekend debuut - en Lida Schuurbiers ongeslagen. Dineke Heuzen deed het iets minder met twee zeges en ook het dubbelspel kwam in Play Fair-handen. DOCOS De Docos-reserves zijn de eerste-klasse- I competitie teleurstellend begonnen. Te- gen RTC in Rijnsaterswoude moest in en rommelige wedstrijd met een 6-3 nederlaag genoegen worden genomen. By Docos wonnen Jos Vreeburg twee en Gerard Brouwer één keer. Bij RTC was Joop de Wagenaar de grote mari - hij verdedigde te secuur voor de drie Docos-mannen - en ook Cor Bouw- j meester had met twee winstpunten een goede avond. Piet van Es (RTC) en I Henny Gerritse (Docos) bleven zonder winst. Zij zouden in de laatste partij tegen elkaar uitkomen, maar daar was geen tijd meer voor omdat de Leide- naren de laatste bus moesten halen. 6-3 als einduitslag dus. Het eerste damesteam van Docos had een zwak begin, want in de eerste wedstrijd werd met niet minder dan 8-2 van Sportief verloren. De Docos- punten werden bij elkaar geslagen door An van Cassel en Loes Kok. Ria van Cassel zag geen kans tot een overwinning te komen. PIT '54 Opnieuw gaat Pit '54 een zeer zwaar seizoen tegemoet. Werd afgelopen sei zoen met de grootste moeite de eerste klasplaats behouden, dit jaar zal het niet veel lichter worden. Al in de eerste wedstrijd werden Anneke Koek Marian van der Helm en Cas Koemans geconfronteerd met de harde werke lijkheid. Er werd met dubbele cijfers, dus met 10-0, verloren van De Tref fers 6. Wel moet worden vastgesteld dat dit geflatteerd was. Ten bewijze hiervan enkele uitslagen: Theo van der Meer-Cas Koemans 21-19, 14-21, 21-18 Joop van der Zwet-Anneke Koek 21-14. 15-21, 25-23; dubbelspel 16-21, 21-16, 22-20 (na 18-20); Nel Elstgeest- Cas Koemans 11-21, 21-19, 21-16; Theo van der Meer-Anneke Koek '21-14 5-21, 21-17. STEEDS VOORUIT Onder aanvoering van Nol-SiKking, die drie maal won, heeft Steeds Voor- 'rste stap gezet op weg naar de promotie-afdeling van de eerste klasse. Naast deze drie „normale" zeges zorgden Nora Broxterman (twee overwiningen en Nel van Rijn, die keer tot winst kwam, voor de volle winst. Steeds Vooruit 2 deed het minder goed in de tweede klasse. In de uitwedstrijd tegen Scylla 7 moest met 7-3 een nederlaag geïncasseerd worden, Rob Ritzen (twee overwinningen), Ton van der Voort (één winstpartij) en Lenie van Wissen vormden het Wm-mondse team. AVANTI Als debutanten in de eerste klasse heeft Avanti nu al overtuigend bewe- deze klasse thuis te horen. DHC uit Delft werd namelijk met tien-nul gedeklasseerd. De Hazerswoudse spe- waren Leo Straathof, Joop de Boer J Ronnie Fase. Avanti 2 was minder gelukkig. Omdat - Wetten met een voetbal knietje sukkelt, bleef deze speler zon der winst en dit heeft Avanti 2 in feite de nek gekost, Aartjan Pannebakker (twee zegers) en Piet Kerkvliet, als mede een zege in het dubbelspel lever- v" Y*7\punten op" Met een herstelde Van Wetten was het op z'n minst 5-5 geworden. NSSS Het Noordwykerhoutse NSSS is met wisselend succes de afdelingscompe- titie begonnen. De tweede klasseteams wonnen en verloren. NSSS 1 boekte in eigen zaal - die wegens zijn vervallen staat eigenlijk voor alle sportbeoefe ning en ook voor gymnastiek volkomen ongeschikt is - een overwinning van 7-3 op Dolfijn in een wedstrijd waarin de drie Noordwijkerhouters (Theo Kret, Piet Broekhof en Jan Bon) allen twee maal tot winst kwamen. Het grootste struikelblok was Dolfijn-speler Klaus Godé die ongeschonden Noord- wykerhout kon verlaten. In Leidschendam was het uit de eerste klasse gedegradeerde VVV 2 veel te sterk voor NSSS 2. Kees Berg en Hans Goldenberg wisten beiden één partij uit het vuur te slepen, maar Ben van Aken won niets. Meer was er niet NSSS weggelegd. UITSLAGEN Ereklasse A: Hunter 25/2Maasbree 55 Ereklasse B: SVE—Wibats 04 Hunter 25Scylla 2 7 3 Hoofdklasse B: NedLIoyd 2De Treffers 100 QuickWilskracht 46 LutoEendracht 28 hoofdklasse C: Ons VermaakNever Despair 28 Wibats 3—TOV 2—8 Hoofdklasse D: XerxesHunter 25/3 010 JCV—STV/Climax 9_1 Overgangsklasse J: SVE 2Les Amis 91 De Treffers 3Scylla 4 64 TSF 3Excelsior 73 Overgangsklasse K: Gossima—Aviolanda 64 Impuls 2—ATTC/Boot 19 Wilskracht 2Elan 46 Overgangsklasse N: Twenty One Up 2—Hunter 25/4 1—9 Scylla 5—Quick 3 7_3 Overgangsklasse P: Wibats 5Scylla 3 28 DitoQuick 2 64 Overgangsklasse Q: HOCDe Salamanders 2 82 USDe Treffers 2 73

Leidse Courant | 1969 | | pagina 14