WORDT ROTTERDAMSE VEEMARKT VERPLAATST NAAR GROENOORDHAL? „Ik ging n straatje om en wie zag ik daar? Cornelia! Genootschap bouwt naarstig Oud Katwijk" het verleden aan Trainerskeuze Philosophicum W armond wordt verpleegtehuis de bejaarden voor „We moeten de nog aanwezige hoofdijzers redden uit de handen van de opkopers" Belangrijke verzetsrol MARKTEN PAGINA 4 DE LEIDSE COURANT ZATERDAG 11 OKTOBER 1969 Vragen aan B. en W. over Rijnzichtbrug LEIDEN De kans is groot, dat de hee.r Weima: ..Dat zou natuurlijk binnen niet al te lange tijd de Rot- terdamse veemarkt verplaatst gaat worden naar Leiden, waar dan - in de Groenoordhal - drie maal per week gemarkt gaat worden: maan dag, dinsdag en vrijdag. Zoals bekend „zit" de gemeente Rotter dam de laatste jaren met haar huidige ongunstig bij de binnenstand gele gen veemarkt. Ze is haar populair gezegd liever kwijt dan rijk. Zeker sinds de restauratie enkele weken geleden afbrandde. Voor de opbouw zou Rotter dam zeker 200.000 gulden kwijt zijn. In financieel marktkringen weet men met stelligheid Leiden, te vertellen, dat Rotterdam, dat bedrag niet aan her- of nieuwbouw wil spen- Naar welke plaats wordt de veemarkt verplaatst? Dat is de grote vraag, die de marktdirecteuren van Den Bosch, Utrecht en op de eerste plaats natuur lijk de Leidse veemarktdirecteur Weima op het ogenblik bezighoudt. De heer Weima heeft er alle hoop op dat Leiden de uitverkoren plaats wordt en zo de randstad-veemarkt wordt. Zeker na de zo succesvolle markt nieuwe stijl, welke gistermorgen voor het eerst in de Groenoordhal werd gehouden. Het aanbod overtrof verre de verwachtingen. Weima: „Anders hebben we in deze tijd zo'n aanvoer van ruim 400 stuks runde ren. Vandaag waren dat er ruim 600 en dat terwijl er nog geen sprake is van een herfstmarkt. Geen boer denkt er toch zeker aan om met dit schitterende najaarsweer koeien af te stoten. Ik had nooit gedacht, dat de nieuwe markt van begin af aan zo enorm zou gaan Over de (eventuele) verplaatsing van de Rotterdamse markt naar Leiden, zegt fantastisch zijn. Het moet mogelijk zijn. Nergens hebben ze zo'n enorme accom modatie als hier." Of de Leidse veemarkt sterk uitgebreid zal gaan worden zal voor een groot deel afhangen van het Leidse college van b. en w. en de raad. De sport komt dan namelijk in het hoekje te zitten, waar de slagen vallen. De sport zal moeten wijken. Het is de vraag of men in hel college en in de raad het daar over eens zal worden. nen van een uitbreiding van de Leidse veemarkt profiteren." De beslissing hangt grotendeels bij het college en de raad. Twee dingen zijn zeker: 1. Men moet er vlug bij zyn, en 2. Leiden is sterk gebaat bij een uit breiding van de plaatselijke handel. sch"markt-in.,ta Wethouder Worst van Rotterdam: De heer Weima:" Ik ben natuurlijk geen I De Rotterdamse wethouder J. Worst van financieel expert, maar het lijkt mij Bedrijven deelde ons vanmorgen mede, gezien de marktprijzen op het ogenblik dat volgende week in Den Haag depar- keersmoeilijkheden*op te vangen, aantrekkelijk voor lementele besprekingen met het lande- het College deze voldoende lijk bedrijfsleven over slachthuizen en In Rotterdam worden wekelijks duizen- veemarkten worden gehouden. De wet- j den stuks vee aangevoerd. Natuurlijk, houder zag wel perspectieven voor Lei die aanvoer zullen we niet in totaliteit den -We zitten hier nu eenmaal met naar Leiden krijgen. Boeren uit Zeeland een veemarkt- en slachthuisprobleem. Ons veemarktcafé is een paar weken geleden afgebrand en wat is nou een veemarkt zonder café; een huis zonder vrouw, zou ik zeggen. Er zou een nood voorziening moeten komen op dit punt. Maar bij b. en w. leeft wel erg de ge dachte: zouden we die veemarkt maar niet opheffen? Laat iemand maar een deel van onze (grote)problemen over aldus wethouder Worst. LEIDEN De raadsleden N. G. Ham en Th. de Wilde (KVP) hebben zich schrif telijk tot B. en W. gewend met vargen over de Rijnzichtbrug. Zij vragen o.nv: Wie opdrecht gegeven tot reparatie van de Rijnzichtbrug was de Directeur van de Markt- en Haven dienst op de hoogte van het feit dat Roodenburg: Keereweer, De Jonge, Pen- deze brug voor het verkeer werd afge- nenburg, Oyendijk, Rodenburg, Rijsber- sloten, gelijktijdig met de aanvang van gen. Van Weerlee, Klinkhamer, Den Os de werkzaamheden op het Schutters- j Makatini. veld?; zo ja, werd van tevoren kontakt UVS: Sloos, Balkhoven, Rol, Lardé, De opgenomen met het College van B. en I Groot, Koren, Leget, Van Dinten, Teske, W. in verband met de te verwachten ver-1 Holl en Van Zijp. keersstagnatie welke maatregelen LFC: Visser, Hevmans, Teeuwen, Meurs, heeft het College getroffen om de ver-Sira, Van der Linden, Hannaart, Neute- acht I boom. Van Weerlee. Nieuwenburg en I Gubler. M. van der Weijden50 jaar getrouwd: zullen waarschijnlijk wel uitwijken naar Den Bosch en die van de Zuidhollandse .eilanden naar Utrecht, maar toch. Op dinsdag bijvoorbeeld zouden we dan kunnen gaan rekenen op een aanvoer van zo'n 3000 stuks kalveren. De vraajg is: wat laat het college en de raad pre valeren: handel of sport?" Als wij goed geïnformeerd zijn, zijn i reeds onderhandelingen gaande tussen Leiden en Rotterdam. Als Leiden ernst met de zaak maakt, zal zij moeten opschieten, want Utrecht en Den Bosch staan te dringen. Zeker Utrecht, waar 7 januari 'n nieuw markt- complex in gebruik genomen wordt, J Theo Uittenhout in selectiegroep Minister verleent goedkeuring wil dolgraag de Rotterdamse marktLEIDEN Theo Uittenhout. de 18-ja- R- J- H. Krulsinga. heeft zijn goedkeu- overnemen. rige keeper van De Zijl is opgenomen in ring gehecht aan de plannen tot ver- De heer Weima gisteren: „De banken de selectie van het nationale waterpolo- bouwing van een onderdeel van het hebben vandaag uitstekende zaken ge- j team, t.w. de A-groep waarim o.m. deel voormalig Groot-Seminarie namelijk daan. Komt er hier nog meer veemarkt, uitmaken de internationale Feike de j het Philosophicum te Warmond, tot des te beter gaan de zaken. Voor heel Vries, H. Hoogveld, H. Wouda, H. Koster j een verpleegtehuis voor geestelyk ge- Leiden. Want ook nevenbedrijven kun- en P. Reedijk. stoorde bejaarden. WARMOND De staatssecretaris van De capaciteit van dit verpleegtehuis zal Sociale Zaken en Volksgezondheid, dr. maximaal 200 bedden bedragen. Deze oorziening is naar het oordeel van dr. LEIDEN „Niet in KATWIJK Voor de oorlog bestond er al een Katwijkse oudheids kamer. Daarin leven de namen van Dirk Taat, Nic. van Beelen, C. Varkevisser en Arie Haasnoot. Maar deze pioniers beperkten zich tot de oudheid. Een enkele keer gaf die kamer een zomertentoonstelling. Met de mobilisatie zijn die aktiviteiten gestopt en een jarenlange sluimer trtr'd in. De? gemeente nam in 1955 afle bezittingen over. Onder auspiciën van een gemeentelijke commissie werden toen vijf tentoonstellingen gehouden. Het op nieuwsjaarsdag 1966 geboren en sedertdien voorspoedig groeiende „Genootschap Oud-Katwijk" bestrijkt nu een breed terrein. Geen enkel historisch waardevol voorwerp of gebouw, geen ver andering of gevaar ontgaat hun gescherpte aandacht. Grootste wens: museum en 'n maquette Voorzitter J. P. van Brakel en (wjjlen) de heer Varkevisser vonden na de tentoonstellingen, dat er toch te wei nig contact met de burgery was. „We hebben toen een oproep geplaatst en ons ook rechtstreeks tot een aantal mensen gericht. W|| hebben de eerste stoot gegeven en vele Katwijkers ga ven aan onze oproep gehoor. Het al gemene doel van het genootschap is: de belangstelling voor Katwyks verle den bjj de bevolking levendig houden. Al in de eerste vier weken ging het heel vloti 119 Katwijkers meldden zich aan; nu hebben we rond 700 le- Naar 1 000 leden We streven naar de 1000; naar pl.m. 3 pet. van de bevolking". „We begonnen met een zomertentoon stelling, konden al dadelijk een prach tige collectie foto's uitstallen. Wim v. Beelen beheert onze verzameling, die nog voortdurend wordt aangevuld, ook met opnamen van verdwijnende plekjes. De relatie met de gemeente Is bijzonder prettig: we krijgen alle medewerking en mogen putten uit de gemeentelijke verzameling". Uit de contributies hebben we een fonds gevormd, dat ons in staat stelt tot een actie van historisch belang: het redden van de nog aanwezige hoofdijzers, die opkopers de eigenaars afhandig proberen te maken". „Onze laatste twee tentoonstellingen hebben we in de Vuurbaak gehouden, twee en een halve maand lang. Die liepen best; de laatste trok 8485 'be zoekers. Boven op de vuurtoren (weet u, dat hij de oudste van ons land is. uit 1605 konden ze dan nog genieten van een mooi uitzicht over Katwijk. Geen ide ale tentoonstellingsruimte overigens, te verticaal". Stunt met bomschuit „Onze grote stunt was het overbren gen van de KW 88 naar Katwyk. Een garnalenbomschult, in 1910 bij de ge broeders Taat gebouwd; de enige nog bestaande in Europa. Tot het begin van de eerste wereld oorlog heeft hij gevaren. Zulke schui ten, die over de branding het strand konden opvaren, hadden geen lang leven. De zorg voor de KW 88 ligt ons heel na aan het hart. De gemeen te zette er een hek omheen en wij com pleteerden het stilleven met een netten- kar, een schelpenkar en een korrelwa gen (voor tonnen). De rest van het jaar worden die waardevolle dingen veilig opgeborgen. Samen met de vuurbaak-expositie ontstaat er zo een mooi geheel. Overdag houden drie oude Katwijkers, de heren Kus, Tmt- horn en Schaap, in de toren toezicht. Ze kunnen de bezoekers heel mooi uit hun rijke herinneringen vertellen". Kostuums „We houden drie lezingen per jaar, nemen met de bandrecorder gesprek ken met oude Katwijkers op, fotogra feren en speuren naar historisch be langrijke voorwerpen en kostuums, vooral de gekleurde. Ook doen we in cidenteel werk, zoals op zondag 5 mrt. 1967, toen enkele leden de wacht hiel den bij de opgravingen in Cleyn Duyn. We hebben in die tijd twee Romeinse stempels gevonden". „Verder zijn er werkgroepen; één er van houdt zich met de genealogie be zig; ze hebben zich beijverd de doop- en trouwboeken van de beide Katwij ken uit de eerste helft van de 17de eeuw in te verzamelen. Ze zijn geco- pieerd en in 80 losbladige boekjes ver bonden. Bij een huwelijk wordt er na gegaan, wanneer de partners gedoopt zijn; wie hun vaders waren enzovoort. Daar zit heel veel werk aan. De kerke lijke acta beginnen in 1590: Moesten de Katwijkers in 1811, toen op last van Napoleon de burgerlijke stand werd ingevoerd, een familienaam aannemen De vuurbaak, Katwijks trouwe uit 1605 daterende wachter, is het cen trum, het officieuze museum, waar het historische materiaal van het genootschap „Oud-Katwijk" hoog en droog ligt „opgetast". Hij heeft van Katwijks verleden een uitgebreide studie gemaakt en veel kontakten gelegd, waardoor namelijk 't „Toen hadden ze er al lang één, voor 1720 zelfs, en Katwijk was nog niet eens het vroegst mee". De film Jan van der Plas maakt de film over Oud-Katwijk in opdracht van ons. Ook Kees Varkevisser doet enorm veel. aantal figuranten sterk is gestegen. Vele dames zijn enthousiast begonnen met het naaien van oude costuums; ze kennen die vaak nog uit eigen her innering". „We hebben nog één grote wens: we zouden heel graag zien, dat er een klein deel van het saneringsgebied, We geloven dat het gemeentebestuur tegenover deze gedachte niet onwel willend staat. Het zou fijn zijn, als er dan ook een museum met een speci fiek Katwijkse sfeer kwam, eventueel met een permanente expositie, een geheel, dat ook de jeugd zou aanspre ken. Er is materiaal genoeg om bij een restauratie als voorbeeld te die- Een andere wens is: een maquette, waaraan je kunt zien hoe het vroeger was. De gegevens hiervoor zijn aan wezig". „We werken heel anders dan Oud- Leiden bijvoorbeeld, alles is bij ons kleiner. Maar toch, als je er in door dringt, merk je, dat Katwijk een rijke geschiedenis heeft, aan bronnenstudie is nog te weinig gedaan. Het werk van vandaag, het fotogra feren, filmen, verzamelen, bandopna men maken is toch het meest urgent. Hieraan moest eigenlijk iedere Katwe ker meedoen, op eigen manier. Johan van Wolfswinkel. Kruisinga noodzakelijk vanwege het nog bestaande tekort aan accommodatie voor deze categorie van patiënten in het rayon Rijnland. Tegen deze achtergrond zal het bestuur van het verpleegtehuis zich bij het opname-beleid in het bijzonder op dit verzorgingsgebied gaan richten. Ter- wille van een zo verantwoord mogelijk functioneren van het verpleegtehuis, zal over het opnamebeleid, de medische be geleiding en de personeelsvraagstukken een nauwe samenwerking gaan plaats vinden met het in Katwijk aan den Rijn gevestigde verpleegtehuis „De Wilbert". i goed huwelijk stoken, hè!", grapt de heer M. i PROF. DUYFF OVERLEDEN LEIDEN Prof. dr. J. W. Duyff. sinds 1946 gewoon hoogleraar in de fysiologie aan de Leidse universiteit, is op 62-ja- rige leeftijd overleden. De begrafenis van het stoffelijk overschot heeft inmid dels in alle stilte plaats gehad. Prof. Duyff volgde in 1946 prof. Rademaker op. Hij heeft een belangrijke stoot ge geven tot de bouw van het eerste nieu we instituut op het laboratoriumcomplex van het Academisch ziekenhuis. Het was het Fysiologisch Laboratorium, dat in de plaats kwam van het verouderde La boratorium aan de Zonneveldstraat. In de oorlog heeft prof. Duyff een be langrijke rol gespeeld in het verzet te gen de Duitse bezetters. Onder meer was hij landelijk sabotagecommandant van de Binnenlandse Strijdkrachten onder de schuilnaam „Leopold". Later werd hij lid van de BS-staf van prins Bernhard, met wie hij persoonlijk zeer bevriend Groeiend Philidor heeft gebrek aan zaalruimte LEIDEN Met een zekere trots kon voorzitter drs. H. B. Gerritsen een dezer dagen bekend maken dat de LSC „Phi lidor" het aantal van 100-leden had be reikt. Het was de heer B. J. Vogelen zang, die het honderdtal volmaakte. Een passend geschenk werd hem lu rerhandigd. Philidor dat de laatste tien jaren een bloeitijd doormaakt, heeft de laatste tijd, mede door het succes van de Leidato, een tiental nieuwe leden kunnen begroeten. Een ernstig probleem gaat de zaalaccommodatle vormen. (Advertentie) Weijden (72) als we bij zijn woning in de Poel geeststraat aanbellen. Eenmaal boven komt hij met zijn neus bovenop ons notitieblokje zitten en vervolgt: „Nou alle gekheid op een stokje, vertel op." Zyn ogen turen nog steeds onop houdelijk op ons papier. Zyn ogen zyn nog best, met een gouden bruiloftsfeest in het vooruitzicht. Dat waren ze vroeger ook al, want voor meisjes had hy een goed oog. Hij koos Cornelia Prins tot zyn levensgezellin. Nu, 50 jaar later, kijken ze daar nog graag op terug. „Ja, dat is een tijd ge leden", zegt hij, „ik ging toen 's avonds een straatje om en wie zag ik daar? Corneliaatje. Afijn, lk liep verder en ging naar een kennis van me. Een biertje drinken. Maar, om een uur of kwart over negen ging ik weer naar huis en wie stond daar voor -1ie fotowinkel?" „Corneliaatje", veronderstelden \vy. „Juistem, Corneliaatje" zegt hij met vol- overeenkomstig het bepaalde in artikelle trots' "Nee ,hocT'': z®.gt zT-1 vrouw- 17 van de Verordening op wegen, lanen. "Sewoon 9°™;'»- He. die muonen straten enz. en wateringen en sloten, te I "LSL? beginnen op 27 oktober 1969 schouw zal j fijfif"' plaatsvinden over: a alle, bijzonder eigendom zijnde en het publiek verkeer openstaande, GEMEENTELIJKE AANKONDIGING SCHOUW VAN WEGEN, LANEN ENZ. het nooit meer uitgegaan." „Ze stond de hele avond al op een knul letje te wachten, maar die kwam niet, dus ben ik zover maar meegelopen", wegen, lanen, paden, straten, kaden, "T"* maar 1,cm aan 11001 pleinen. Hofjes, stegen, sloppen of poor- lacht zpn vrouw, „hij komt elke dag met f Halrlrion" 1 ten en gangen, alsmede de daann ge- legen of daartoe behorende bruggen andere kunstwerken; b. alle, bijzonder eigendom zynde, w: teringen en sloten en de riolen ter ve bakkies" thuis. Ik ben i „Ik heb nooit een rotbui", zegt de heer Van der Weijden, „trouwens, mijn vrouw ook niet. Waarom zou je moeilijk doen. vanging daarvan gemaakt, alsmede de '£ls het makkelyk kan? We zijn allebei daartoe behorende sluizen, duikers, bui- ®r"gezon "if." ',w.aa.r klagen we over zen. toegangskokers en dergelijke wer- zeglj;l w T ken e. gedaan heb? Nou, met veel hoor! Ach Leiden. 11 oktober 1969. welne?' ?°k is ikheid. Ik be- Burgemeester en Wethouders van Lei- S™ koperslager, dat moest van myn den de secretaris, J. v. d. Poel. va£er' verdiende 'k ruks mee Ik moest De burgemeester. Van der Wilügen. zelfs "°S een kwartje toebeten. Echt waar hoor. Daarna heb ik 22 jaar by Tieleman en Dros gewerkt. En vanaf 1945 ben ik congierge bij het kleuterdag verblijf Margriet". Volgend jaar ben ik daar 25 jaar, dan ga ik weg. Welletjes Met het bruiloftsfeest, op 15 oktober, houden we gewoon een gezellig middag je in Old Dutch. Er komen geloof ik 5000 man (gierend) en ze kunnen wat mij betreft net zo lang blijven zitten als ze willen. Ik ken iedereen, ziet u". De heer Van der Weyden en zijn echtge note (76 jaar) zijn gezellige mensen. Ze hebben erg veel plezier samen. „Alle gekheid op een stokje" roept hy ons nog na. Voor alle gekheidjes kwamen we in middels stokjes tekort. GROFVUIL- OPHAALDIENST MAANDAG 13 OKTOBER Buurt 9: Maresingel (van Juliana- straat tot Zwarte Pad), Prins Frede- rikstraat. Koningstraat, Bronkhorst- straat, Willemstraat, Prins Hendrik straat en -plein, Mauritsstraat, Louise de Colignystraat, Waldeck Pyrmont- straat. Marnixstraat (van Maresingel tot Willem de Zwijgerlaan), Amalia- straat, Johan Willem Frisostraat, Van Hogendorpstraat, Van Limburg Sti- rumstraat, v. d. Duinstraat, Falckstr., Anna v. Saksenstraat, Kemperstraat, Molenstraat. Buurt 11: Maresingel (van Zwarte Pad tot Haarlemmertrekvaart), Pas- teufstraat, Hansenstraat en Korte Han senstraat, Leeuwenhoekstraat, Groen- oordstraat en -plein, Lucas v. Leyden- straat, Bakker Korffstraat, Jan Lieven- straat, Frans v. Mierisstraat, Gabriël Metzusstraat, Broekweg, Stadspolder- weg, Haarlemmerweg, Raampoort, Raamstraat, Maredijk, Piet Heinstraat, Vondelstraat. Poelgeeststraat, Schut terstraat, Maredijkhofje, Vaartkade, Aloëlaan, Rijnsburgersingel. Marislaan, Mussenbroekstraat. ZATERDAG 11 OKTOBER Stadsgehoorzaal Leidse Onderwijsdag (9.45 tot 12.15 uur en van 14 tot 16.30 uur). Micro-theater Imperium met „Droom der gevangenen", Vestestraat, 20.30 uur. IVN-herfstwandeling Ingang War- monder Bos, aanvang half 3. Reeds nu is ze genoodzaakt om haar bibliotheek, een omnlsbaar onderdeel voor elke behoorlijke schaakclub, onder te brengen op een kamer bij een van haar leden. Haar beide tientallen, die in de landelijke KNSB spelen op de zater dag, moet ze ergens anders onderbren- I T1 gen. omdat het eigen clublokaal zater- WCC1" 111 VOllC dags niet beschikbaar is. Onderricht aan jeugdige spelers moet weer ergens an ders gescheiden vanwege het ontbre ken van zaalruimte. Wil Philidor haar voorname plaats in het schaakleven be houden, dan zal In de toekomst hier toch het hoog nodige aan gedaan moeten worden. Philidor komt dit jaar uit met 2 tien tallen In de KNSB en met 3 tientallen in de LSB. Het laatste lijkt ons, gezien het aantal leden, wat weinig. Vier tien tallen in de LSB had ons inziens toch wel mogelijk geweest. Het eerste tiental dat ln de hoofdklasse speelt ziet er als volgt uit: 1 J. Piket, 2 A. v. d. Berg. 3 drs. M. D. Etmans. 4 drs. H. Verberg. 5 N. Schouten, 6 drs. R. A. G. de Graaff, 7 H. v. Maaien, 8 Th. Piket. 9 drs. W. de Haas, 10 M. Stam. Dit tiental wordt thans gedoodverfd als de mogelijke kampioen van Nederland. Gezien het succes van de laatste jaren, waarbij ze steeds bij de sterkste 3 uit kwamen, moet dit o.i. mogelijk zijn. Vandaag ontmoet ze de huidifre kam pioen Charlois in de zaal dingskerk. Een aardige ges' dat de directeur van het d: richte bondsbureau, S. W. zijn belangstelling blijk zal de eerste zet te verrichten. W aterpoloseizoen gang LEIDEN Zo langzamerhand komt de motor van de waterpolocompetitie weer op volle toeren: de competities van de kring Gouwe-Rijnstreek en de jeugd- teams hebben een aanvang genomen. Zaterdag komen er in drie baden in de Gouwe-Rijnstreek 'n groot aantal teams in het water. De wedstrijden, die op het programma staan zijn de volgende: Overdekte te Leiden: 19.00 LGB 1— DKD 1 (heren); 19.30 AZC 3—Woerden 2 (heren); 20.00 DKDSleutelstad (jon gens); 21.00 De Zijl 3Sleutelstad 3 (heren); 21.25 Koudekerk 1ZPS 1 (heren); 21.55 Sleutelstad 2De Zijl 2 Sportfondsenbad te Katwyk: 20.00 LZC TZV a (jeugd); 20.35 BZ&PC—De Gouwe (jeugd). Spaardersbad te Gouda: 39.45 BZ&PC a GZC (meisjes); 20.05 DonkOZV (meisjes); 20.25 GZC aWoerden (jon gens); 20.45 OZVSZ&PC (jongens); 21.05 BZ&PC 3De Gouwe 4 (heren); 21.25 Boskoop 2GZC 5 (heren). Dinsdag 14 oktober worden er in Gouda de volgende wedstrijden gespeeld: 20.00 iskoopDKD 3—AZC a (h •twijk 2 (heri ■5C 2 heren ^oskoop 1 (heren). °s); 20.20 De Gou- 20.40 BZ&PC 4 1.00 De Gouwe 2 .0.30 Woerden 1 LEIDEN, 10 oktober Vee Stieren 4; melkkoeien 138; vette koeien 320; vare koeien 95; pinken 9; graskalveren 4; vette kalveren 111; vette schapen 130, fokschapen 150; vette lammeren 1370; drachtige zeugen 18; schrammen 137; biggen 675; geiten 25; totale aan voer 3186; melkkoeien 975-1300-1650: vette koeien 420-500-520; vare koeien 700-975-1325; vette kalveren 320-350- 370; vette schapen 85-95-115; fokscha pen 125-145-165; vette lammeren 120- 130-150; drachtige zeugen 575-625-675; schrammen 110-120-130; biggen 95-102- 108; geiten 25-65-100; melkkoeien rus tig; vette koeien levendig tot vlot; vare koeien rustig; vete kalveren vlug; vette schapen redelijk, fokschapen rustig; vette lammeren stug; zeugen redelijk tot goed; schrammen idem; biggen idem geiten redelijk. LEIDEN, 10 okt. Groente Champig nons 260-300, appels 22-30, druiven 165- 175, aardapelen 12-21, andijvie I 26-35, id. II 10-24, pronkbonen 25-110, snijbo nen 85-190, stambonen 75-175, kroten gekookt50. Chinese kool 24, rode kool 15. groene kool 9-17, postelein 38-58, prei 14-26, spinazie I 24-42, id. II 16-18, spruiten A 41-54. id. B 34-44, komkom mers 24-67, tomaten A 610-630, id. B 650- 690, id. C 620-630, id. CC 330-340, uien 9-33, witlof 82-177 p. 100 kg, meloenen 28-97, bloemkool 15-42, knolselderij 5- 18, sla A 13-20, id. B 8-14 p. 100 stuks, bleekselderij 13-20, peterselie 47-54, ra dijs 8-10, selderij 12-19 p. 100 bos. LEEUWARDEN, 10 okt. Kaas Com missienoteringen in per kg: Goudse, kaas 3.30, Edammer kaas 3.07, Brood kaas 3.07. Handel kalm. MEDISCHE DIENSTEN Leiden; Leidse huisartsen: tot zaterdag 10 uur dient men de eigen huisarts te raadplegen. Na zaterdagmiddag 12 uur belle men voor spoedgevallen de dok terstelefoon 22222. Apatheek: Centraal, tel. 20552. Koudekerk a. d. Rijn: dkt. De Bruyne, tel. 01710-22208; wijkverpleging: zr. Borsboom, tel. 01714-2255. Leiderdorp: zie Koudekerk.

Leidse Courant | 1969 | | pagina 4