LP. JOSE FELICIANO: „10 TO 23 hl\ m LONDEN OP ZIJN SMALST Gitaarspel even flexibel als stemgeluid EKSEPTION in de Beurs f%o o o OqOn Oopo O (h P ZATERDAG 11 OKTOBER 196r- In «en sfeervolle, bijna spier witte hoes zit-ie, de nieuwe el pee van José Feliciano. Een grappige inleiding is ,,Amor Ji- baro een amateur-opname van Joseetje, toen hij 10 jaar oud was Dan wordt ook meteen de titel ('10 to 23') dui delijk. De plaat typeert het resultaat van het muzikale rij pingsproces van een ras artiest. Dat komt er bij het volgende num mer dubbel en dwars uit. ..First of May door de Bee Gees al plat- gezongen, krijgt hier een grootste ..revival". Overigens is dit het enige nummer, waar zijn gitaar spel wat iel uitkomt. De rest is puntgaaf. Zijn spel is even flexibel als zyn stemgeluid. Vooral in „By the time I get to Phoenix" en .Little red rooster". ..Miss Otis "egrets" vonden wij de enige zwakke schakel van een overigens geweldige A-kant. Op de B-kant worden grotendeels Beatle-composities bezongen, te weten ..She's a woman". „Lady „Madonna" en „Hey Jude". Voor al de instrumentale -versie van ..Lady Madonna" heeft een voor treffelijk orkcst-arrangenment. ..Gotta get a message to you" (al weer een Bee Gees-compositie heeft weer dat grandioze gitaar- werk. waarvoor we maar niet ge noeg lof kunnen aandragen. ..Rain" is een eigen compositie, compleet met fluiten en hoorn, die druppelsgewijs aan de refreinen worden toegevoegd. Felioiano's fijne interpretatie van ..The windmills of your mind" is eveneens op deze plaat te vinden. Wij waren er eerlijk gezegd een beetje van onder de indruk, Ben klasse-gitarist met zo'n tempera mentvolle stem; je vraagt je af hoe ze het allemaal in die groeven kunnen krijgen. De plaat is even wel bijzonder goed stereo. (RCAr LSP 4185). Over het slapen op de Dam en omstreken in Amsterdam zijn veel moeilijkheden gemaakt. Londen wordt op bepaalde punten wel met Amsterdam vergeleken. Het in de open lucht slapen valt ook onder die vergelijking. Alleen in Londen is men toleranter dan in het „ma gische centrum". Niemand weet precies hoeveel er gratis, zoals zo veel dingen in Londen in de open lucht, op Piccadilly Circus of in een van de parken hebben geslapen. Maar om met een Lon- dense agent te spreken: „Bijzon der veel". En hij kon het weten, want 's morgens om zes uur ging hij de parkslapers wekken; zonder ze op te brengen naar een politie bureau zoals in Amsterdam. Dat slapen is een van de vele Op 12 oktober komt de bekende Haarlemse pop-groep Ekseption naar hotel „De Beurs" In Noord- wijk. Het afgelopen half jaar heeft deze formatie een stormach tige carrière gemaakt. In maart '58 richtte Huib v. Kam pen „The Jokers" op, een groep die de basis werd van het huidige EKSEPTION. want ook Rein v. d. Broek speelde in The Jokers. Hoe wel de groep een vrjj grote be kendheid in Haarlem had. besloot men in 1965 de naam te wijzigen in EKSEPTION. In april 1968 kwam een sextet-bezetting tot stand. De groep maakte twee pla ten voor het Imperial label (Talk About Tomorrow en From Africa with Love) en kreeg vervolgens een aanbieding van de N.V. Pho nogram na een indrukwekkend op treden tijdens het Loosdrecht Jazz Concoui-s, waar ze de eerste prijs wegsleepten. De eerste plaat op het Philips- label was direct een kraker: „The 5th" stond zeven weken in de Nederlandse Top 10. In juni bracht EKSEPTION zijn eerste LP uit, die momenteel in de LP- top-tien op de 4e plaats staat. In augustus heeft Rob Kruisman de groep verlaten. Zijn plaats wordt ingenomen door Michel van Dijk (ex-zanger Les Baroques) en door saxofonist/fluitist Dick Remelink. In zijn huidige formatie behoort EKSEPTION tot de sterkste in strumentele popformaties in Euro pa. SHOCKING BLCE RUNAWAYS GOLDEN EARRINGS. dingen die men in Londen gratis kan doen. Voor Bob Dylan op het eiland Wight moesten de fans 18 gulden betalen. De popconcerten in de Londense parken zijn gratis: evenals alle musea, (kunst)gale rijen en kerken. Vorig jaar stelde het Londense gemeentebestuur de parken open voor de pop. John Silkin, de Engelse minister van Openbare Werken, stond 'n klein aantal concerten In Hyde Park toe. Uitsluitend als experiment. Maar dat slaagde in 1968 zo goed. dat besloten werd er dit jaar mee door te gaan. Van een matige op komst van 5.000 man bij 't eerste concert, groeide dit aantal uit' tot een „leger" van 150.000 popfans, toen de nieuwe formatie Blind Faith (met Winwood en Baker» optrad. De Rolling Stones gaven het tweede gratis concert, vlak na de dood van Brian Jones. Er wa ren meer dan een kwart miljoen bezoekers. Het succes van deze bijeenkom sten werd door het stadsbestuur en de regering niet alleen afge meten naar het aantal „bizar en haveloos geklede enthousiastelin gen" (zo heette dat), maar vooral naar de manier waarop ze zich gedroegen. Ben Whitaker, een Labourparle- mentslid uit Hampstead, noemde het Rolling Stonesconcert de groot ste openbare byeenkomat in Lon den sinds de demonstraties voor gelijke burgerrechten in de negen tiende eeuw. „Er was", zo voegde hy eraan toe. „minder verniel zucht en minder vechtlust dan bij een voetbalwedstrijd met 60.000 toeschouwers". Minister Silkin op zijn beurt prees „de jonge mensen die naar dit grote concert waren gekomen". Hij was diep onder de indruk van het feit dat zy na het optreden van de Stones vrijwillig de rom mel hielpen opruimen. „Dergelijke byeenkomsten zijn voorbeelden voor hun ouders". Minister Silkin had op deze ma nier weer een van de goede eigen schappen van swinging London aangestipt. Op een vraag van een parlementslid, waarom er geen. toestemming was gegeven voor een optocht georganiseerd door enige Londense warenhuizen) in Hyde Park antwoordde hy: „Dat was een commerciële aangelegen heid. De popconcerten zijn gratis". De minister maakte „ingeslapen" Londenaren zo ook weer eens at tent op het feit dat hun woon plaats voor de bezoekers de goed koopste en meest „onderhoudende" stad in de wereld is geworden. De toeristenindustrie neemt nog steeds in omvang toe. Het brengt het aardige sommetje van 400 miljoen pond in de schatkist. Jaar lijks. Het „Londen op zijn goed koopst doen", is een van de spel letjes geworden, zeggen 1e Lon denaren Het standbeeld van Eros (Picca dilly Circus) is een geliefkoosde plaats geworden. De gehele zomer hebben er jonge mensen dag en nacht doorgebracht. Een student in de economie uit Heidelberg zei dat hij in de vier dagen Londen nog geen Mark had gewisseld. Hy was in het bezit van een wat be duimeld exemplaar van een onder- grondkrantje. waarin aangegeven wordt hoe je zo goedkoop mogelyk in Londen kunt leven. Hij had het gekregen van een enthousiaste Een Nederlander uit Haarlem i komstig) had in Crystal Pa la naar auto- en motorraces zittc: kijken, atletiekwedstrijden in I White Citystadion kunnen volgt en een concours hippique hijgt woond in Clapham, En dat alle maal voor zeer weinig geld. De* „trend" is terug te vinden in statistieken. Daaruit blijkt dat d: gratis to'jgankelyke bezienswaar' digheden veel meer bezocht wal j den dan die waar entree wow geheven. Ook al is dat maar vi nig. Voor de jonge mensen zijn gratis popconcerten overigens tot het belangrijkste Volgend ja: Vandaag vertellen de kinderen weer en dan krijgen we eerst Margriet Hamersveld, die op school een opstelletje moest ma ken over Vroeger. Maar Margriet heeft een oma, geboren in 1887 reken maar eens uit hoe oud die oma nu Is) en die «1st nog zoveel te vertelen over vroeger. Nu eerst Margriet: Toen mijn oma klein was. waren er veel dingen anders dan nu. De mensen deden anders, ze had den veel over andere mensen te vertellen en dit is nu veel min der. Op school krijg je ook min der gauw straf dan vroeger. Nu proberen de mensen en ook de kinderen te vertellen, hoe ze het graag zouden willen. Dat is alle maal nog wel eens moeilijk en dikwijls willen de mensen niet naar elkaar luisteren. Dan zie je op de TV dat er wordt gevochten b.v. met de politie of er wordt «estaakt. We moeten naar el- l5a.ii luisteren, dan pas kan het tyede worden, «n nu oma: VROEGER Toen ik klein was. hadden wij geen flets. Enkele mensen had den een rijwiel met een groot voorwiel van één meter en een klein achterwiel ongeveer 40 cm middellijn. Ik was op een meisjesschool en daar hadden we alleen zusters. Wij moesten altijd een schort dragen. We leerden schrijven op een lei met een griffel. Als de lei vol geschreven was. maakten we die schoon met een sponsje en een zeempje, daar hadden we 'n sponsendoosje voor en de griffels bewaarden we in een koker. Op de bewaarschool (nu kleuter school) mochten wij niet praten en wie dat toch deed. kreeg ge schrapte krijt op de mond. O wee, als je dan praatte, dan ging het krijt eraf en je moest schoolblij- Er waren geen brommers, geen auto's, geen radio's, TV's, stof zuigers, elektrisch licht en geep vliegtuigen. Toen ik 6 a 7 jaar was. was er geen gas. We hadden petroleumlampen en voor de nacht hadden we nachtpitjes. Dat was een glas half vol water en daarop patentolie waarop een klein waxinepitje met 3 kurkjes Vroeger droegen alle meisjes een hoed, jongens een pet en ieder een droeg lange kousen. Op straat waren gaslantaarns en op de kermis liep in de draaimolen een paard. Nergens stonden ver keersborden. B2é-69 DE BEKRONING OP HET WERK Als sluitstuk van de vele kleine „tekeningen", die Peter de laatste tijd gemaakt heeft, begon hy aan dit plaatje, dat heel mooi bont is. Óp hemelsblauw karton maakte hij boomkruinen van gele erwten en appels van vuurrode knopen. Voor de zon. links bovenaan, gebruikte hij een grote gele knoop. De zonnestralen zyn tandenstokers. Voor de hloemen gebruikte Peter ook bonte knopen en zonnebloempitten. Probeer eras, of je het ook zo goed kunt! Leg alles eerst goed op het kart/*d. voordat je met een klein beetje ltjm alles vastplakt. VROEGER Vroeger op school was de leerme thode anders dan nu het geval is, de eisen van nu zijn hoger dan die van vroeger. Ook hadden di verse scholen andere leei'gewoon- ten, maar dat neemt niet weg. dat het rekenen, de tafels, het zelfde gebleven zijn. In de taal is .er veel veranderd, b.v. vroeger schreef men zoo en cadeau, ter wijl het nu is zo en kado. Er zijn nog meer woorden veranderd. De oorlog is voor veel oudere mensen, die het hebben meege maakt. iets verschrikkelijks ge weest. Het ergste was wel de honger, de koude en het schuilen voor de bommen, die uit de vlieg tuigen werden geworpen. De meeste mensen, die geen schuil kelder hadden, gingen onder de trap zitten. De oorlog duurde vijf jaar en we werden bevrijd door 3e Canadezen. Toen was het groot feest. Als er nog meer oma's of opa's zyn. die iels weten te vertellen over vroeger, tenminste als liet aardig is om aan de kinderen te vertellen, laten ze dat eens stu ren aan lante .Jo van de Leidse We gaan weer verder met de vakantieverhaaltjes. Rudi Dirkhoff MIJN VAKANTIE Toen we van school vakantie kregen, bleven we nog drie we ken thuis en toen gingen we naar de Lommerbergen. Daar bleven we ook drie weken. Er was een zwembad een speeltuin en sport velden. Je kon er wandelen in de bossen. Ik heb er veel gezwom men *en ging ook naar het voet ballen kijken. Mijn broertje moest mee voetballen en verloor met 1-6. We woonden in een bun galow. In die drie weken hebben we ook regen gehad, maar we hadden er niet veel last van want 's nachts regende het en overdag was het mooi- weer. Soms ging ik heel vroeg zwem men, van 7-8 uur. In de speeltuin was een heel grote wip. 'n draai molen en een trampolinebed. Daar kon je heel hoog op veren. In de zweefmolen ging je heel hoog en hard in de rondte. Ook was er een glijbaan. Toen we thuiskwamen hadden we nog 2 dagen vrij en toen was de vakan- Carolien Braggaar: WE BOUWEN' EEN HOL Een middag buiten spelen in een bos vinden jullie natuurlyk heel leuk. als je in het bos een hol 1: maken. Maar denk eraan, j? ma-j geen takken van de bomen afbrek-.i. Op de grond in het bos liggen vast en zeker genoeg takken, die je als bouwmateriaal kunt gebruiken. Met Michèle de Voort gras, mos en kleine dennetakjes kun je het hol dichtmaken.. Op de tekening staan 3 verschillende types, die je als voorbeeld kunt gebruiken. Je kon met een olifant op de foto, maar dat kostte 8,-, toch deden vele kinderen dat. vaak zwemmen op de Kaag. We gingen altijd met z'n tweeën. Ook was er een heel groot zwem bad, daar kunnen wel duizend mensen in en daar gingen we ook wel eens heen. Ik ben zeven da gen op die boerderij geweest. In die tijd is er een stiertje geboren. De boer ging met zijn hand in het lichaam van de koe en toen voel de hij een poot. De andere poot zat verkeerd, maar eindelijk had hij hem eruit. Ze droegen de koe het veld op. Wij bleven staan kij- dat zal best nog een uur duren, toen zijn we maar gaan eten. Na het eten gingen we weer kijken. De koe liep in de wei en het kalfje lag alleen. Later ging het dood. Nu zit ik weer op school en dat is ook wel leuk. Max WessHman: DE VAKANTIE OP VAKANTIE Wij mochten de boot van mijn opa. want oma en opa gingen naar Zwitserland. Wij hadden daar een vriendinnetje, ze heette Willy. Op de boerderij was een moeder varken met zeventien kleine varkentjes, veertien een beetje groot en drie heel klein. Van die kleintjes zijn er twee doodgegaan en het derde varken tje leeft nog. Ze drinkt uit een flesje met een speen. Als ze het flesje leeg heeft, dan zit haar he le snuit vol melk. We gingen ook Ik ging naar Limburg op vakan tie. We stonden op een camping. Het was er erg leuk. Er was een kantine. We hadden daar vriend jes uit Voorschoten, die waren heel aardig. We zijn ook naar 't buitenland geweest. We konden gewoon over de grens. In Aken zijn we ook geweest. Dichtby was een leeuwensafarie. toen mocht ik vooraan in de bus zitten by de chauffeur. By de camping was ook een voetbalveld, een visvijver een roeivyver en een zwembad. DE VAKANTIE 'ik ben naar de speeltuin Drie- vliet geweest, met mijn tante uit Rijnswijk. Toen ben ik ook naar het zwembad geweest, het was er wel erg druk. Ik ben een week met de vakan tiebezigheden meegeweest. Dat was een fijne week. We zijn naar de duinen geweest, naar het Lin- neaushof, naar Avifauna, naar de dierentuin en ook nog naar de film. De hele week was het fijn. Zo iets hebben de arme kindereD niet hoor! Met mijn vader ben ik ook nog op vakantie geweest in Zeeland. Mijn vader had beloofd dat we ook nog naar België zouden gaan, maar hij vond het veel te duur en daarom bleven we maar in Zeeland. We hebben in Middel burg een heel grote poort gezien, waar een leeuw op stond met een zwaard ln zijn klauw. Hij stond in het water. We kwamen die dag om half negen 's avonds thuis. Monique Mathot: MIJN VAKANTIE Toen wij in Limburg aankwamen gaven we iedereen een hand. We gingen iedere dag weg. We wa ren in Duitsland in Moncliau en daar zagen we het riviertje de Ruhr, er lagen veel stenen in! We zijn ook in België geweest naar de beestenmarkt. Dat was hartstikke leuk. Ik mocht eeD pikzwart konyntje vasthouden. Er was een heel klein pqesje in een doos. We zagen hamsters, geiten, paarden, kuikens, kippen, eenden, duiven en nog veel meer. In Limburg was ook nog kermis. Er stond niet veel. alleen een draaimolen, een friettent, een schiettent, botsautootjes en eeD man met suikerspinnen. De dag voor we weggingen ging ik om negen uur naar bed. maar ik kon niet in slaap komen. Toch ston den we de andere morgen vroeg ojx De auto stond al vol gepakt. BIJ het weggaan gaven we weer Dag kinder*. Tot de volgende week. We kregen ook wel eens patat. In Duitsland kregen we een ysje, maar dat schrijven ze daar met een korte ei, dus eis. Later zijn we naar huia gegaan en heb ik veel gefietst, dat was ook leuk. Henk Werkhoven: HOE MIJN VAKANTIE WAS Ik heb me in de vakantie niet verveeld. We zijn naar het strand geweest en heb daar heel ver in zee gezwommen met myn vader. Ook zat ik een keer met myn vader in de boot, toen zat er een gat in die boot. We zyn ook naar Rotterdam geweest, 's Middag» gingen we met de rondvaartboot mee, dat was wel 2Vi uur varen. Ook zijn we naar Nijmegen ge weest. naar de aankomst van de Vierdaagse. Daar had ook een man meegelopen met een houten been, hij had zyn armen vol bloe men. Naar het circus Heros ben ik ook geweest. Daar zag ik een man in de trapeze. Hy hing aan een schommel. Een andere man hing ook aan een schommel, toen pakte die ene man de andere beet bij het teruggaan maakte hy een dubbele salto. Dat was spannend. Gelukkig liep het goed af. De clowns deden ook leuke dingen. jpupjajafniA iSuiwojdo HELP DE DETECTIVE n vergrootglas onder de 11 vingerafdrukken naar de de misdadiger. l o y. LIT PUKKIE'S DAGBOEK jkkie zelf als bic NIEUWE RAADSELS 1. Welke meisjesnaam verandert in een jongensnaam, als je de ?erste letter weglaat? 2. Van voren gelezen, zo wit als sneeuw. En van achteren af, zo swart als git? 1. Hoe kan iemand 80 jaar leven sn naar 20 verjaardagen meema- 1. Itje-Witje zat op 't hek. Itje-Witje brak zijn nek. En er is geen enkele timmerman. Die Itje-Witje weer maken kan? 5. vyf vingers en toch geen hand. Een schoen maar zonder zool. Soms zo wit als de wand. Soms zo zwart als kool. Oplossingen sturen aan: Tante Jn- Krantentuin, Leidse Courant, Pa- tengracht, Lelden. Sr liggen weer mooie boeken daar als prijzen.

Leidse Courant | 1969 | | pagina 10